Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.05.27. 23:30:54

Rivaldo11 írta:Ha Pedro ezt a nyarat is átvészeli, és marad, én nem tudom mit csinálok... :lol: De komolyan...mit kell még tennie, mennyit kell még szerencsétlenkednie, hogy kiderüljön mennyire kevés? Mondom ezt úgy, hogy az égegyadta világon semmi bajom vele, sőt...de elképesztő, hogy egy Alexis megy, és egy Pedro marad (?), miközben még a labdavezetéssel is meggyűlik a baja néha.
Remélem elöl is komoly változtatás lesz, mert így életképtelenek vagyunk, ez bebizonyosodott elég rendesen.
Amúgy a Marquinhos-Benatia csomagot már írnám is alá :)
+1 Abszolút osztom a véleményed. Hála Alexis marad, benne sokkal inkább ott a gyilkos ösztön, és a lehetőség adott meccseken. Pedroban egyszerűen elfogyott a repertoár, míg első szezonjában ontotta a gólokat, annyira belefásult az egész rendszerben, balra elhúz majd a védőbe bombázza.. és míg Fabregasból ki lehetne hozni az "ördögöt" Pedro alibi játékából messze kétlem. Talán a saját nevelés miatt is nehéz megválni, főleg nálunk. Bár ahányszor belegondolok hogy a psg vitte volna 30-40 körüli összegért, levegőért kapkodok. Remélem máshol meg tud újulni, de ha érkezik még támadó, neki a kávé itt lefőtt.

Szerk.: Tourét pedig érdekli a psg és a Barca. Na ez lesz csak a szép. Őt megkerestük, vagy gondolkodunk egyáltalán benne?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronaldinho&Barca 2014.05.27. 23:42:54-kor.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 22:56:50

Busquets-től megválni fejetlenség lenne, azzal együtt is, hogy talán az eddigi leggyengébb szezonját futotta. Azt viszont valóban át kell gondolni, hogy a jövőben elég-e ő a középpályán mint védekező kp., maga előtt két 170 cm-es, ütközésre alkalmatlan passzkirállyal, mivel a fizikai adottságai erre neki sem igazán alkalmasak. Amíg működött a rendszer, addig ez kompenzálva volt, de nagyon úgy tűnik, hogy abból már kifutottunk. Az idei nulla teljesítményhez sok más mellett az is vezetett, hogy a középpályánkat fizikálisan teljesen felőrölték, a test a test elleni szitukat vagy be sem vállaltuk, vagy nagyon kevés százalékban nyertük meg, a fejpárbajokat meg ne is keverjük ide. Ezt gondolom a vezetés is érzékelte, azért röppentek fel Vidal vagy Pogba nevei. Szóval Busquetsnek maradnia kell, ez egyértelmű, mert olyan értéket képvisel, ami nem sok van jelenleg, vagy rajta kívül egyáltalán nincs. Viszont, ha azt nem is kockáztatom meg egy az egybe, hogy neki inkább Xavi helye felé kellene orientálódni, maga mögött egy B2B féle emberkével, de szerintem valami ilyesmi irányba kellene menni a középpályán...Persze, adja magát a kérdés, akkor mi lesz Fabregasszal? Nem egyszerű a szitu, de várható volt, hogy ha Xavi megfő, akkor lesznek gondok...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.05.27. 22:52:19

Na végre rájöttek, hogy lehet feltornázni a játékosaink árát.
Van komoly érdeklődés valaki iránt, ilyen pocsék teljesítmények után nem sok ilyen játékos van, annyit kell rá mondani, hogy nem eladó...

Ha a PSG is 50 milliókért vesz játékosokat, akkkor Alves is minimum 25-öt, de inkább 30.
Alexis is inkább 30 mint 20
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.27. 22:35:30

nem tud támogatást adni a támadásokhoz, nem elég gyors az összjátékban
Ha ezt komolyan írtad, akkor nézz meg a játékáról 1-2 videót, vagy csak figyeld a mozdulatait meccs közben.
Nem ad támogatást? Ő adja a legtöbb labdát a két védővonal közé.
Nem elég gyors az összjátékban? Olyan gyorsan és pontosan passzol messzire is, hogy csak úgy lesek néha.
https://www.youtube.com/watch?v=h00GkvAqxB4" target="_blank
Például.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.27. 22:27:28

Yokozuna írta:Hátul őrzi a két középső hátvédet, nem tud támogatást adni a támadásokhoz
Azért tisztázzuk, hogy nem feltétlen feladata támogatni a támadásokat, pontosan azért "őrzi" a két belső védőt, mert nincs garanciánk arra hogy két gyalogkakukk a szélen vissza ér e, így három ember meg szükség szerű lehet a védekezésnél. Bár idén még kevésnek is bizonyultak.

Segio meg lehet, hogy egy-két szurkoló által alul van értékelve, de hála istennek nem a mi kezünkben van a döntés.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.27. 22:03:27

Yokozuna írta:
mess2009 írta: beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
Biztos lenne érdeklődő, lehet hogy a City odaadná Yayáért. Tényleg nem értem miért olyan érinthetetlen ez az ember? Szerintem komoly szerepe van abban, hogy a csapat mostanában ennyire gólképtelen. Hátul őrzi a két középső hátvédet, nem tud támogatást adni a támadásokhoz, nem elég gyors az összjátékban, veszélytelen a kapu előtt. Ráadásul a védelmet sem teszi stabilabbá, látjuk milyen gyermeteg gólokat kapunk. Túl nagy bizalmat élvez, nem kell hajtania, meglátszik a produkción.
Miért Cesc, Alves és Alexis az eladó? Mert értük vannak jelentkezők, nem azért mert ők hagyták cserben a csapatot.

Hú,ilyen lesujtó értékelés szerint mit kellene írni Xavi ezévi teljesítményéről.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 21:54:12

mess2009 írta: beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
beszéljünk egy kicsit Iniestaról. Érdekelne, hogy ezt az embert a Barcan kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )

Kb. ennyi.
Busquetset hajlamosak az emberek lesajnálni pedig a csapat egyik legfontosabb eleme.


ezt a cikket viszont érdemes elolvasni. http://confidencial.blog.hu/2014/05/27/" target="_blank ... ona_kapusa

Nem tudom mennyi az igazságtartalma, de híven tükrözné a viszonyokat a vezetőségben.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.05.27. 21:46:21

mess2009 írta: beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
Biztos lenne érdeklődő, lehet hogy a City odaadná Yayáért. Tényleg nem értem miért olyan érinthetetlen ez az ember? Szerintem komoly szerepe van abban, hogy a csapat mostanában ennyire gólképtelen. Hátul őrzi a két középső hátvédet, nem tud támogatást adni a támadásokhoz, nem elég gyors az összjátékban, veszélytelen a kapu előtt. Ráadásul a védelmet sem teszi stabilabbá, látjuk milyen gyermeteg gólokat kapunk. Túl nagy bizalmat élvez, nem kell hajtania, meglátszik a produkción.
Miért Cesc, Alves és Alexis az eladó? Mert értük vannak jelentkezők, nem azért mert ők hagyták cserben a csapatot.
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 21:38:45

De ettől eltekintve a megállapodás megszületett nem? Állítólag PSG elfogadta a 20M + Alves csomagot, Bein Sport írja és semmit se említ a cikkben ebből a Rac-1 interjúból.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.27. 21:33:26

„Mindenkitől elnézést kérünk, borzasztó félreértés történt, másik Marcosszal beszélgettünk, nem a PSG-s Marquinhosszal. Marcos Felipe Monteiro de Freitas, a brazil U21-es válogatott kapusa volt az interjúalanyunk, pedig mi is azt hittük, hogy Marquinhos az. Még egyszer bocsánatot kérünk az érintettektől!"

epic fail =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.27. 20:49:45

Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.27. 20:48:49

kristop írta:megy a balhé, marquinhos szerint az nem is az ő hangja a felvételen, a rac1 kivizsgálja az ügyet :D
RAC1 explain there are 2 players named Marcos at BRA U21 and that hotel connected them to other Marcos. They apologize for misunderstanding.
Na megvan a probléma :D Amatőrök :D
Viszont az a másik gyerek nagy troll lehet :D
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.27. 20:45:17

Messithebest írta:Bartomeu:
" Élő szerződése van, fontos tagja a csapatunknak. Semmit sem tudok a Juventus érdeklődéséről, nem kerestek meg minket hivatalos ajánlattal. Sáncheznek remek szezonja volt, így természetes, hogy a következő szezont is nálunk kezdi meg.”

lájk!

Na ennek nagyon örülnék! Alexis nyilatkozatára lennék kíváncsi. Alexis nem is a sok nyilatkozatairól híres , de nagyon nagy a csönd ez ügyben. Vagy tényleg nem történik semmi és valaki csak elindított egy batár nagy pletykát , vagy egyszer csak tényleg kirobban , hogy irány a Juve! :cry: :-s Pedro iránt meg már igazán érdeklődhetne valaki. Ha véletlen minden így maradna akkor remélem Pedro issza meg a levét , meg Deuloval nem csinálhatja meg LE , hogy Tello 2. legyen belőle. Valakinek mennie kell és kész. Deulot nem azért hozták vissza , hogy padozgasson , mert azt ő sem tűrné , és még a végén úgy járunk mint Thiagoval.

Fabregas kérdés meg egyértelmű ... MARAD! Nem tudom hova gondolnak itt egyesek olyant , hogy menjen , meg stb. Fellegekben élnek itt egy páran ha azt hiszitek lesz még egy ilyen jó középpályásunk , mint Fabregas. Az jó lenne gondolom ha elmenne a MU-ba , és ott élete szezonját futná le .. teszem föl. Mert tuti ez lenne!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára roby122 2014.05.27. 20:50:57-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 20:35:38

kristop írta:megy a balhé, marquinhos szerint az nem is az ő hangja a felvételen, a rac1 kivizsgálja az ügyet :D

Na így nem lesz a dologból semmi. :( Amikor már valami ilyen balhéból indul...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.27. 20:31:53

megy a balhé, marquinhos szerint az nem is az ő hangja a felvételen, a rac1 kivizsgálja az ügyet :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.27. 20:18:49

Marcos Aoás Corrêa ‏@m_aoas 15 p
Declarações da rádio RAC1 são completamente FALSAS, essas palavras não saíram da minha boca e essa voz não é minha!
A twitterén cáfolta, azt hogy ez az interjú valós lenne..
ámdeviszont
Van itt egy hangfelvétel is erről az állítólagos nyilatkozatról.
Nem tudom, hogy a rac1 süllyedt ennyire mélyre, vagy Marquinhosnak szóltak hogy nemkéne bezavarni...
Kép
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 20:13:22

Bein sport biztos forrásokból tudja,hogy megszületett az egyesség a Barcelona és a PSG között Marquinhos játékjogáról. Pár órával ezelőtt született meg a döntés, miszerint Dani Alvesért plusz 20 millió euróért a védő mehet a katalánokhoz.

A 20 éves fiatal védő, magas és gyors ugyan nem kapott sok lehetőséget az idényben, de a PSG edzője szerint hatalmas jövő előtt áll.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.05.27. 19:58:16

Bartomeu:
" Élő szerződése van, fontos tagja a csapatunknak. Semmit sem tudok a Juventus érdeklődéséről, nem kerestek meg minket hivatalos ajánlattal. Sáncheznek remek szezonja volt, így természetes, hogy a következő szezont is nálunk kezdi meg.”

lájk!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 19:57:45

hank1ee írta:
mess2009 írta:
beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
A 2010-es vb-győztes La Furia Roja alappillére volt másfél profi szezon után a lábában 90% körüli passzpontossággal. Mindent elmondtam?

Talán Javi Martinez lenne még olyan képességű mint ő. Oka van, hogy leigazolhatatlan és még Mou és Ancelotti is azt mondta, hogy ő lenne az a játékos aki kéne neki a Barcából.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.27. 19:49:19

mess2009 írta:
beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
A 2010-es vb-győztes La Furia Roja alappillére volt másfél profi szezon után a lábában 90% körüli passzpontossággal. Mindent elmondtam?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.27. 19:47:03

mess2009 írta:beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
szerintem nincs nagyon esélye semelyik csapatnak se leigazolni, ezért miért érdeklődnének? fiatal játékos, hosszú szerződéssel és a csapatunk gerincét alkotja, a posztja legintelligensebb és egyik legjobb játékosa. a piaci ára olyan negyven - ötven millió körül lehet, de az előbb említett dolgok miatt szerintem hatvan alatt szóba se állnánk velük. annyit meg azért nem nagyon dobálnak a csapatok ilyen stílusú játékosért. még a psg, meg a city se.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.05.27. 19:36:49

Cooltiszo írta:Nálam továbbra is Laporte lenne a nyerő, de jó megoldásnak gondolnám. Közel hasonló árban vannak, valamiért úgy érezhetik hogy Marquinhos jobban illene ide.
Nekem mindegy melyikük de az egyik mindenképp jöjjön. Amennyiben a francia jön, Ő ballábas és bal szélen is tud játszani, ebben az esetben Adriano lenne a csere JH. Melléjük a Hummels-Benatia páros közül valaki és meg is vagyunk hátul. FM kikapcsolva :mrgreen:
Gareth Tello írta:Pedro ellenben mehet, és ha meg tudnánk szerezni Reust, akkor a Messi-Neymar-Reus-Alexis-Deulofeu ötös szinte tökéletes lenne a következő szezonban. (Tellótól is megválnék, biztos vagyok benne, hogy itt nem lesz képes kiteljesedni.)
Ezt a részt mintha a fejecskémből szedted volna ki! Ez egy álom lenne :wink:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.27. 19:28:31

[quote="Chino"][quote="Deptusac"][quote="barca-miki94"] örülne ha egy Xavi lenne a cseréje, és akkor ott van még Rafinha. A Busquets-Song párosról ne is beszéljünk.

beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.27. 19:26:56

"Marquinhos (PSG): "My wish is to play at Barça next season, no longer at PSG. It'd be a dream for me." [rac1]

Source of Marquinhos' entourage: "The deal between Barcelona and PSG is very close." [mundo deportivo]"

Nálam továbbra is Laporte lenne a nyerő, de jó megoldásnak gondolnám. Közel hasonló árban vannak, valamiért úgy érezhetik hogy Marquinhos jobban illene ide. Mindenképp minőségi erősítés lenne. Őszintén szólva én nagyon régóta várok a mi "Ramos-unkra" (hülyén hangzik, de ő is 19 évesen volt 30+ millió és hát a real egyik alapköve lett).
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 19:12:56

Gareth Tello írta:
culinho írta:Azt hiszem Alexis-ről kár polemizálni, Bartu ma lenyilatkozta, hogy nem akarjuk eladni és nem tud a Juventus érdeklődéséről (Sport).
Ez simán lehet arra irányuló kísérlet is, hogy még egy kicsivel több pénzt csaljanak ki a Juventusból.

Persze én örülnék a legjobban, ha igazat mondana Bartomeu, és valóban számolnánk vele jövőre is. Pedro ellenben mehet, és ha meg tudnánk szerezni Reust, akkor a Messi-Neymar-Reus-Alexis-Deulofeu ötös szinte tökéletes lenne a következő szezonban. (Tellótól is megválnék, biztos vagyok benne, hogy itt nem lesz képes kiteljesedni.)
Szerintem is lehet benne valami ilyesmi. A Juve híres arról, hogy jót vesz nagyon olcsón. Lehete túl olcsón akarják.

Szerintem Xavi, Iniesta, Busquets, Masc, Jordi Alba, Pique, Alexis, Messi és Neymar, az akit a jelenlegi keretből meg kellene tartani. Többeknek a pozícióját át is kellene értékelni. De ők még mindig egy komoly gerinc.
Melléjük Ter stegen, Benatia, Marquinhos, egy + középpályás egy csatár vagy Reus, egy csere szélős védő egy csere kapus kéne mindenképp.
Kép
Válasz küldése