Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.27. 20:31:53

megy a balhé, marquinhos szerint az nem is az ő hangja a felvételen, a rac1 kivizsgálja az ügyet :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.27. 20:18:49

Marcos Aoás Corrêa ‏@m_aoas 15 p
Declarações da rádio RAC1 são completamente FALSAS, essas palavras não saíram da minha boca e essa voz não é minha!
A twitterén cáfolta, azt hogy ez az interjú valós lenne..
ámdeviszont
Van itt egy hangfelvétel is erről az állítólagos nyilatkozatról.
Nem tudom, hogy a rac1 süllyedt ennyire mélyre, vagy Marquinhosnak szóltak hogy nemkéne bezavarni...
Kép
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 20:13:22

Bein sport biztos forrásokból tudja,hogy megszületett az egyesség a Barcelona és a PSG között Marquinhos játékjogáról. Pár órával ezelőtt született meg a döntés, miszerint Dani Alvesért plusz 20 millió euróért a védő mehet a katalánokhoz.

A 20 éves fiatal védő, magas és gyors ugyan nem kapott sok lehetőséget az idényben, de a PSG edzője szerint hatalmas jövő előtt áll.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.05.27. 19:58:16

Bartomeu:
" Élő szerződése van, fontos tagja a csapatunknak. Semmit sem tudok a Juventus érdeklődéséről, nem kerestek meg minket hivatalos ajánlattal. Sáncheznek remek szezonja volt, így természetes, hogy a következő szezont is nálunk kezdi meg.”

lájk!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 19:57:45

hank1ee írta:
mess2009 írta:
beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
A 2010-es vb-győztes La Furia Roja alappillére volt másfél profi szezon után a lábában 90% körüli passzpontossággal. Mindent elmondtam?

Talán Javi Martinez lenne még olyan képességű mint ő. Oka van, hogy leigazolhatatlan és még Mou és Ancelotti is azt mondta, hogy ő lenne az a játékos aki kéne neki a Barcából.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.27. 19:49:19

mess2009 írta:
beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
A 2010-es vb-győztes La Furia Roja alappillére volt másfél profi szezon után a lábában 90% körüli passzpontossággal. Mindent elmondtam?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.27. 19:47:03

mess2009 írta:beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
szerintem nincs nagyon esélye semelyik csapatnak se leigazolni, ezért miért érdeklődnének? fiatal játékos, hosszú szerződéssel és a csapatunk gerincét alkotja, a posztja legintelligensebb és egyik legjobb játékosa. a piaci ára olyan negyven - ötven millió körül lehet, de az előbb említett dolgok miatt szerintem hatvan alatt szóba se állnánk velük. annyit meg azért nem nagyon dobálnak a csapatok ilyen stílusú játékosért. még a psg, meg a city se.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.05.27. 19:36:49

Cooltiszo írta:Nálam továbbra is Laporte lenne a nyerő, de jó megoldásnak gondolnám. Közel hasonló árban vannak, valamiért úgy érezhetik hogy Marquinhos jobban illene ide.
Nekem mindegy melyikük de az egyik mindenképp jöjjön. Amennyiben a francia jön, Ő ballábas és bal szélen is tud játszani, ebben az esetben Adriano lenne a csere JH. Melléjük a Hummels-Benatia páros közül valaki és meg is vagyunk hátul. FM kikapcsolva :mrgreen:
Gareth Tello írta:Pedro ellenben mehet, és ha meg tudnánk szerezni Reust, akkor a Messi-Neymar-Reus-Alexis-Deulofeu ötös szinte tökéletes lenne a következő szezonban. (Tellótól is megválnék, biztos vagyok benne, hogy itt nem lesz képes kiteljesedni.)
Ezt a részt mintha a fejecskémből szedted volna ki! Ez egy álom lenne :wink:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.27. 19:28:31

[quote="Chino"][quote="Deptusac"][quote="barca-miki94"] örülne ha egy Xavi lenne a cseréje, és akkor ott van még Rafinha. A Busquets-Song párosról ne is beszéljünk.

beszéljünk, egy kicsit Busquetsről! érdekelne, hogy ezt az embert a Barcán kívül hol játszatnák?
volt érte egyáltalán valaha komoly érdeklődés? (ok. azt tudom, hogy a Spanyol VB.csapatban kerettag )
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.27. 19:26:56

"Marquinhos (PSG): "My wish is to play at Barça next season, no longer at PSG. It'd be a dream for me." [rac1]

Source of Marquinhos' entourage: "The deal between Barcelona and PSG is very close." [mundo deportivo]"

Nálam továbbra is Laporte lenne a nyerő, de jó megoldásnak gondolnám. Közel hasonló árban vannak, valamiért úgy érezhetik hogy Marquinhos jobban illene ide. Mindenképp minőségi erősítés lenne. Őszintén szólva én nagyon régóta várok a mi "Ramos-unkra" (hülyén hangzik, de ő is 19 évesen volt 30+ millió és hát a real egyik alapköve lett).
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 19:12:56

Gareth Tello írta:
culinho írta:Azt hiszem Alexis-ről kár polemizálni, Bartu ma lenyilatkozta, hogy nem akarjuk eladni és nem tud a Juventus érdeklődéséről (Sport).
Ez simán lehet arra irányuló kísérlet is, hogy még egy kicsivel több pénzt csaljanak ki a Juventusból.

Persze én örülnék a legjobban, ha igazat mondana Bartomeu, és valóban számolnánk vele jövőre is. Pedro ellenben mehet, és ha meg tudnánk szerezni Reust, akkor a Messi-Neymar-Reus-Alexis-Deulofeu ötös szinte tökéletes lenne a következő szezonban. (Tellótól is megválnék, biztos vagyok benne, hogy itt nem lesz képes kiteljesedni.)
Szerintem is lehet benne valami ilyesmi. A Juve híres arról, hogy jót vesz nagyon olcsón. Lehete túl olcsón akarják.

Szerintem Xavi, Iniesta, Busquets, Masc, Jordi Alba, Pique, Alexis, Messi és Neymar, az akit a jelenlegi keretből meg kellene tartani. Többeknek a pozícióját át is kellene értékelni. De ők még mindig egy komoly gerinc.
Melléjük Ter stegen, Benatia, Marquinhos, egy + középpályás egy csatár vagy Reus, egy csere szélős védő egy csere kapus kéne mindenképp.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 19:07:14

culinho írta:Azt hiszem Alexis-ről kár polemizálni, Bartu ma lenyilatkozta, hogy nem akarjuk eladni és nem tud a Juventus érdeklődéséről (Sport).
Ez simán lehet arra irányuló kísérlet is, hogy még egy kicsivel több pénzt csaljanak ki a Juventusból.

Persze én örülnék a legjobban, ha igazat mondana Bartomeu, és valóban számolnánk vele jövőre is. Pedro ellenben mehet, és ha meg tudnánk szerezni Reust, akkor a Messi-Neymar-Reus-Alexis-Deulofeu ötös szinte tökéletes lenne a következő szezonban. (Tellótól is megválnék, biztos vagyok benne, hogy itt nem lesz képes kiteljesedni.)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.27. 19:06:25

palesz77 írta: ...
Nem gond az idézés, én sem szoktam általában.

Cesc-kel kapcsolatban félreértettél. Nem arra céloztam, hogy nem kedvelem, mint játékost, hanem arra, hogy engem nem győzött meg személy szerint a játéka.
Jó-jó nem rossz, de a közelében sincs annak a játéknak, ami egy klasszis támadó középpályást jellemez. Akár Xavi-t akár Iniesta-t, akár a fénykorában lévő Gerrard-ot, Lampardot, Tottit(bár ő volt csatár is), Kaká-t, stb. nézzük. Azt nem mondhatjuk rá, hogy fiatal tehetség, ahogy azt sem, hogy ez egy rosszul sikerült szezon volt a számár,a mert az eddigi másik kettő is ugyanilyen rossz (nem elég jó) volt.

Szerintem a Getafe elleni meccsre gondolhatsz, ami X-lett. Az igaz, hogy Xavi-nál direktebb a játéka, emiatt veszélyesebb is, de én nagyon kevésnek találom még így is az ő játékát. Mondom: nem a kinézetével vagy a személyével van bajom, nem azzal, hogy őt Cesc Fabregás-nak hívják, hanem a hozzáállásával és a mutatott játékával.
Nekem abszolút nem tetszik az, hogy a Puyol-Xavi páros utódjának a Piqué-Cesc párost tekintik. Röviden fogalmazva: utóbbi kettő játékosból minden olyan tulajdonság hiányzik, amit az előbbi kettőben tisztelni, szeretni lehet; míg előbbi kettő a szívét is kietette a pályára minden meccsen, utóbbi kettő ezt meg sem próbálja. Emellett viszont sokkal inkább "celebek", sokkal nagyobb az arcuk (nyilatkozatok) és még lehetne sorolni. Sajnos ilyen kaliberű emberekre nem lehet számítani, rossz irányba viszik a csapatot. CR hiba celebeskedik, de róla el tudom képzelni, hogy odarakja magát minden edzésen és ez meglátszik a pályán is. Nem kedvelem a túlzott egója miatt, de ő legalább megdolgozik érte.
Nem célom, hogy mindenképp meggyőzzek mindenkit, de én nem tudom elképzelni, hogy jól sülne el az, ha az irányító pálca ennek a két játékosnak a kezébe kerülne.

Az pedig, hogy 2 év alatt 4 távolabbi gólt "szült" ez a két játékos nem épp egy pozitív statisztika. Ez nem tud igazából meggyőzni. Jó-jó az alapjátékunk sem erre épül, de ettől függetlenül nem hinném, hogy ne használnánk ki egy ilyen "fegyvert", ha tényleg akkora fegyver lenne. Ilyen gyenge fizikumú játékosoktól egyébként is ritka az erős lövés, helyezni meg nem tudják a 10 védő között.

Sáncheznek viszont örülök, jobb lenne, ha inkább Pedro menne.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.05.27. 18:58:21

Azt hiszem Alexis-ről kár polemizálni, Bartu ma lenyilatkozta, hogy nem akarjuk eladni és nem tud a Juventus érdeklődéséről (Sport).
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.27. 18:40:02

Feast4 írta:
Subinho írta:Az a baj, hogy Pedro évekig hozzászokott, hogy sdandard kezdő és olyan játékosokat tolt ki a padra, mint Henry. Ment is neki sokáig, ügyes volt, de valahogy a kor előre haladtávan az ügyes fiatalból nem lett klasszis...
Kapott egy versenytársat Alexis (majd idén Neymar) személyében és látható, vesztett vele/velük szemben. Azonban saját nevelés és valószínű bevállalja a padozást is, hogy itt, a Barcában játszhasson, míg pl. Alexis nem saját nevelés, neki ez csak egy munkahely, ahol, ha nem kap elég bizalmat, elmegy másik munkahelyre, ahol építenek rá és nem egy Pedroval kell küzdenie....
Ezért valószínű az is benne van a pakliban, hogy "Mester, szeretnék maradni, mindegy, mennyit játszom", vagy "Mester, Tata egy töketlen volt, nem mert betenni a kezdőbe, pedig jól toltam, nem fogok padozni, úgyhogy vagy játszom, vagy elmegyek a Juvéba".
Tudjuk, mi kit szeretnénk megtartani, de egy edző kit tartana meg??? Aki beáll a sorba, vagy aki reklamál, miért nem játszik???

Ebbe teljesen igazad van. Alulmaradt két érkezett támadóval szemben is, de láthatóan tűri a padot. Alexis nem fogja. ( És megmondom igaza van, senki nem azért igazol fiatalon egy csapatba, hogy a pálya szélén ücsörögjön, ez általában azoknak a megélhetési futballistáknak a szokása akik tudják, hogy képességbeli gond is van de ezért is kap egy valag pénz. Tisztelet a kivételnek persze!) Alexis sokkal agilisabb és harapósabb játékos. Pedro tényleg sok fontos gólt lőtt, sok minden neki köszönhető, de az utóbbi két éve kritikán aluli. És amúgy nem is hiszem, hogy kapkodnak után a kérők. Viszont ha Alexis megy akkor hozni kell szélsőt. És legalább az akárki nem lehet, mert a támadásunk is tök erőtlenné vált.

A Másik kérdés Fabregas ügye. Én továbbra is azt mondom, hogy ha kifizetik érte a 45-50 millát adjuk oda vita nélkül. Egyszerűen kedvetlen és nem is találja a helyét sokszor akkor sem ha Xavi helyén van. De ez szintén szubjektív vélemény.

Először mindenképp a két védő ügyét kell lerendezni. Utána meglátjuk, mi lesz azokkal aki elől vannak. Ki megy ki marad. Kit kell venni, kit kell pótolni.
Alexisnél jobb nincsen szerintem. Elfogultság nélkül mondom , az idei évben Alexisnél jobb szélső szerintem nem volt. Ilyen gólokat amiket ő lőtt , ilyen védekezéssel , és ilyen gyönyörű passzokat szerintem senki nem fog felmutatni. Én biztos nem adnám el. Pedro meg kezd már egyre jobban idegesíteni ha már meghallom a nevét akkor is. A Barcelona család összes tagját elismerem és szeretem , de PEdro nálam kihúzta a biztosítékot , sajna ez van , ez csak az én személyes véleményem. Nagyon sokat vesztene a Barca ha Alexis elmenne , és személy szerintem nekem a kedvenc játékosom a Barcába. Ez a 20 milliós összegek meg viccesek. 40 alatt nem adnám el , de még annyiért se.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 18:16:17

Ez a lista elég vicces. Mondjuk van rajta egy két jó gondolat: http://barcanoticias.blog.hu/2014/05/20 ... aglistajan" target="_blank
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 18:07:57

palesz77 írta: u.i.: A távoli lövéses részre meg nem kötekedésből, csak emlékeztetőül:
Xavi tavaly, Xavi idén, Cesc tavaly, Cesc idén. Fabregas idei góljához szerencse is kellett, de a lövés már alapból gólt érdemelt. Csak azért linkelem, mert nem csak Ini tud lőni a 16-oson kívülről. Ráadásul ő sem lő túl sűrűn távolról, idén az Osasuna elleni bombája rémlik csak amit olyan messziről eresztett meg és gól is lett, de simán lehet, hogy elfelejtettem másik gólját - a Real ellen asszem már a 16-oson belül járt.
Amúgy azt hiszem, hogy ez a csapat talán legnagyobb hibája. Ini, Alves, Fabregas, Xavi, Messi, Adriano és annó amíg még itt volt Thiago is félelmetes tüzelő volt, vagy még ma is az. Az Atletico elleni meccseken pl. majdnem mindig ez hiányzott. Betömörültek és semmi mást nem akartak csinálni a játékosaink csak becipelni a labdát. Nem tudom, hogy ezt miért nem használjuk? Látható, hogy a fegyelmezett jól védekező csapatoknál föleg akik a középpályán már letámadnak minket a tiki-taka semmit nem ér. Főleg ilyen erőtlenül ahogy mostanában megy. A távoli lövés az egyik megoldás lehetne. Egy valódi 9-es aki leköti a védelmet a másik.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.27. 17:55:56

crixus írta:.
.
.
Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál.
.
.
.
Remélem nem baj, hogyha nem az egész irományod idéztem be, csak valamiért nem szeretek ilyen nagyokat meghagyni, úgy széthúzzák az oldalt vagy nem is tudom. De a válaszom igazából az egésznek szól, ha zavar hogy így van, akkor visszacsinálom eredetire.. :)

Na szóval. Az első részében azzal egyetértek, hogy Xavi helye a padon lenne alap esetben, már ebben a szezonban is ott lett volna a helye..

A középső részre meg nem is tudok/akarok igazából hosszasan reagálni a kiemelt mondatod miatt. Elfogadom, hogy nem szereted Cescet, de ha ezt komolyan is gondolod, akkor nehéz lenne meggyőzni bármiről is. A szezon végén is volt 2 meccs - egyik a Villarreal, a másik nem tudom már melyik, de X lett sajnos csak -, ahol lejött Xavi, bejött Cesc a helyére, és lényegesen dinamikusabb lett a támadójátékunk, még gólokat is szereztünk perceken belül. Ez tökéletesen jellemezte is az idei évben levő különbséget kettőjük közt szerintem. De mindegy, ezen összeveszni nem fogunk, úgyse tudjuk meggyőzni a másikat ahogy látom, meglátjuk majd a vezetőség hogy gondolja, aztán jövőre bízzunk a legjobbakban.. :)

u.i.: A távoli lövéses részre meg nem kötekedésből, csak emlékeztetőül:
Xavi tavaly, Xavi idén, Cesc tavaly, Cesc idén. Fabregas idei góljához szerencse is kellett, de a lövés már alapból gólt érdemelt. Csak azért linkelem, mert nem csak Ini tud lőni a 16-oson kívülről. Ráadásul ő sem lő túl sűrűn távolról, idén az Osasuna elleni bombája rémlik csak amit olyan messziről eresztett meg és gól is lett, de simán lehet, hogy elfelejtettem másik gólját - a Real ellen asszem már a 16-oson belül járt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.27. 18:13:43-kor.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.27. 17:51:17

Biztos vagyok benne, hogy Cesc-et nem fogjuk eladni és Alexist is csak akkor, ha jön egy világsztár előre, Agüero vagy Reus, aminek nincs sok esélye.

Amúgy nem úgy lenne értelme igazolni meg eladni, hogy meg beszélik az edzővel milyen kezdő 11 kellene, akiket az edző mond szépen megvenni (megpróbálni), ha nem sikerül mondani alternatívákat és amikor megvannak akkor a felesleges játékosokat meg eladni utána? Basszus ez egy Barcelona, az elmúlt 10 év legnagyobb klubja és előtte is mindig top 8as volt, ne mondja már senki, hogy nincsen fedezetük kiadni egy igazolási szezonban legalább 120 milliót úgy, hogy előtte alig igazoltunk (oké Neymar fekve nyolcas eurós igazolás volt).

Majd a végén az lesz, hogy eladjuk Cescet, Alexist, Tellot, Pedrot, Xavit, Maschot meg Alvest és nem tudunk majd igazolni és feltöltjük a keretet ilyen Fontás félékkel :lol:

Amúgy Bajner a Dortmund 2ből menne, na ő jöhetne mondjuk Messi helyére :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 17:33:21

fcjoc írta:sport és az md is lehozta hogy nem eladó AS, illetve nincs is átadólistán.. =D> helyes.. most az egyszer örülnék ha inkább Pedrobol csinálnának pénzt LE nyilatkozata ellenére (már hogy ha igaz hogy szeretné a csapatban tudni)..

Bár így lenne! Vigye a Juve Pedrot. Legyenek vele boldogok!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 17:25:04

Deptusac írta:
barca-miki94 írta:Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
Ezzel a véleménnyel az általad említett dilettantizmust fordítottad meg.
Nem hiszem, hogy túl sok kp-t tudnál mondani ahol egy Busquets-Song-Iniesta-Cesc Xavi-Rafinha van 3 helyre.
Ini még mindig szorosan a legjobbak közé tartozik (ha nem a legjobb) Cesc pedig a képességeit tekintve szintén elit kategória. Azt pedig megnézném, hogy melyik csapat nem örülne ha egy Xavi lenne a cseréje, és akkor ott van még Rafinha. A Busquets-Song párosról ne is beszéljünk.
Szóval inkább gondolkozz mielőtt ilyen alpári stílusban nyilvánulsz meg.

Deptusac

A legtöbb meccsen amikor Cesc beállt igenis hozott dinamikát a játékba. Direktebb lett a támadójáték és jöttek is azok a passzok amik anno Xavit jellemezték. Nem véletlen az a 19 assist csak a ligában, mellé pedig több gólt lőtt, mint Xavi és Ini együtt. Ha pedig megfigyelted próbálkoztak (főleg Ini) átlövéssel jó párszor, de szinte mindig blokkolták, mert olyan szinten betömörülnek a csapatok.
Ugyanúgy szenved a Real is ezek ellen a csapatok ellen, pedig ott Bale meg Cr szokott tüzelni.



Marquinhost én szívesen látnám, mert nagyon jó képességű védő, ráadásul gyors, ami nálunk sok éve hiánycikk. Puyol amikor már lassult tudta ellensúlyozni azzal, hogy kiváló érzéke volt a helyezkedéshez, de jelenleg minden középső védőnket körbepisálja egy gyors csatár. Ugyanakkor ha csak a brazil jön nem sokkal vagyunk beljebb, nem rá van elsősorban szükségünk. Ő inkább egy hosszútávú befektetés, illetve sokat érhet, ha jövőre kizárnak minket az átigazolási szezonból.
A Mangalas hírnek is örülök ha van igazságalapja. Már most is top 5-ös védőnek számít és még sok év van előtte. Daniloval egy pakkban nyugodtan jöhetne. Egy ideig nem kellene aggódni a hátsó alakzat miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.05.27. 17:23:59

sport és az md is lehozta hogy nem eladó AS, illetve nincs is átadólistán.. =D> helyes.. most az egyszer örülnék ha inkább Pedrobol csinálnának pénzt LE nyilatkozata ellenére (már hogy ha igaz hogy szeretné a csapatban tudni)..
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.27. 17:16:01

Azért Fabregas esetében nem lehet arról beszélni, hogy agyon nyerte volna magát. 2011-ig az Arsenal játékosa volt, azt hadd ne részletezzem, hogy ot tmennyi mindent nyert... (bocs Game :D ) 2011 óta pedig mi sem tudtunk többet felmutatni egy bajnoki címnél, egy kupagyőzelemnél és két bohócértékű szuperkupánál. Tulajdonképpen ez a 4 trófea az, amit Fabregas pályafutása során elért, úgyhogy nem lehet szerintem arról beszélni, hogy nem lenne elég motivált. Más gond van nála szerintem, de hiba lenne eladni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 17:11:05

crixus írta:
palesz77 írta: És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el. De így, hogy még nem is próbáltuk ki igazán olyan szerepben, amiért elvileg idehoztuk.. :roll:
Xavi-ról annyit, hogy jelen pillanatban az ő helye (normál esetben) a pad (lenne) a komolyabb meccseken. Tehát a kezdőbe kellene egy irányító/támadó középpályás. Nyilván Cesc még nem elégedne meg kevesebb játéklehetőséggel, márpedig a produkciója alapján kevés lenne a kezdőbe. Tehát ha a kezdőbe akarunk valakit hozni, akkor a kezdőből Fabregás fog kiszorulni, az ő távozása lenne ésszerűbb.

Rakitic-et nem szeretném itt látni, mert nem tartom elég jónak, technikásnak. Egy Pogba vagy Vidal cserében, esetleg Touré visszahozásában látnék fantáziát. Nyilván kicsit finomítani kellene a taktikánkon, de nem kellene gyökeres változás.
Fabregás-nál pedig a tehetséget kár emlegetni, mert az semmit sem ér motiváció nélkül. Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál. Itt nem a posztjáról van szó, mert akkor ennyi erővel ezzel lehetne magyarázni a jobb statisztikáit. Arról van szó, hogy Fabregás lassú, fizikailag gyenge, átlövései a 0-val egyenlőek, dinamika, ütem abszolút nincs a játékában. Vannak jó meglátásai, de ez édes kevés ide. Legalább 2 év kellene ahhoz, hogy ő összeszedje magát, de jó lenne, ha ez a 2 év nem nálunk múlna el eredménytelenül. Mert ilyen hozzáállással nem fogja összeszedni magát. Ide egy lendületes, dinamikus, jó lövőtechnikával rendelkező középpályás kellene, akinek a lövéseiben van fantázia is. Nálunk ugyanis Iniesta-n kívül más tkp legalább az utóbbi két szezonban nem szerzett a 16-oson kívülről gólt. Pláne nem Xavi vagy Febregás. Pedig "papíron" ők is jól lőnek... csak sajnos a futballt nem papíron játsszák.

A 07/08-as kerethez képest nekünk most bőven nincs olyan jó keretünk, motiváltságban pedig abszolút nincs. Sok magát agyonnyert sztárocskából áll a jelenlegi Barca, akiknek legalább a felét el kellene zavarni egy jó szezonhoz... Az olyanokat pedig mint Neymar, Iniesta vagy Sánchez megtartani. Akik akarnak még focizni.

Az ember aki a szívemből szólt! :)
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.27. 16:56:15

palesz77 írta: És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el. De így, hogy még nem is próbáltuk ki igazán olyan szerepben, amiért elvileg idehoztuk.. :roll:
Xavi-ról annyit, hogy jelen pillanatban az ő helye (normál esetben) a pad (lenne) a komolyabb meccseken. Tehát a kezdőbe kellene egy irányító/támadó középpályás. Nyilván Cesc még nem elégedne meg kevesebb játéklehetőséggel, márpedig a produkciója alapján kevés lenne a kezdőbe. Tehát ha a kezdőbe akarunk valakit hozni, akkor a kezdőből Fabregás fog kiszorulni, az ő távozása lenne ésszerűbb.

Rakitic-et nem szeretném itt látni, mert nem tartom elég jónak, technikásnak. Egy Pogba vagy Vidal cserében, esetleg Touré visszahozásában látnék fantáziát. Nyilván kicsit finomítani kellene a taktikánkon, de nem kellene gyökeres változás.
Fabregás-nál pedig a tehetséget kár emlegetni, mert az semmit sem ér motiváció nélkül. Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál. Itt nem a posztjáról van szó, mert akkor ennyi erővel ezzel lehetne magyarázni a jobb statisztikáit. Arról van szó, hogy Fabregás lassú, fizikailag gyenge, átlövései a 0-val egyenlőek, dinamika, ütem abszolút nincs a játékában. Vannak jó meglátásai, de ez édes kevés ide. Legalább 2 év kellene ahhoz, hogy ő összeszedje magát, de jó lenne, ha ez a 2 év nem nálunk múlna el eredménytelenül. Mert ilyen hozzáállással nem fogja összeszedni magát. Ide egy lendületes, dinamikus, jó lövőtechnikával rendelkező középpályás kellene, akinek a lövéseiben van fantázia is. Nálunk ugyanis Iniesta-n kívül más tkp legalább az utóbbi két szezonban nem szerzett a 16-oson kívülről gólt. Pláne nem Xavi vagy Febregás. Pedig "papíron" ők is jól lőnek... csak sajnos a futballt nem papíron játsszák.

A 07/08-as kerethez képest nekünk most bőven nincs olyan jó keretünk, motiváltságban pedig abszolút nincs. Sok magát agyonnyert sztárocskából áll a jelenlegi Barca, akiknek legalább a felét el kellene zavarni egy jó szezonhoz... Az olyanokat pedig mint Neymar, Iniesta vagy Sánchez megtartani. Akik akarnak még focizni.
Válasz küldése