Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 19:09:59

No igen, sok sikert SR, Busquets, Piqué eladásához. Esetleg Albáért kapnánk pár misit. Velük egy dolgot lehetett tenni, hátraszorítani őket a rangsorban, és ez részben megtörtént, részben elkezdődött. 30-40 millió közti szerződést nem lehet csak úgy felbontani a vakvilágba, főleg, hogy azért nem arról van szó, hogy már nem tudnak két egyeneset rúgni a labdába, hanem arról, hogy Alba még jó, de hullámzó, ezért kell csere, Busi azért még mindig nem rossz, bár én is mást néznék, SR vésztartaléknak jó lesz 1 évre, Piquét meg padra küldtük és kész. De annyira ő sem volt azért rossz, mint pl. Eric és Lenglet.

Hátraszorítva teljesen rendben lesznek, már csak az a kérdés, Busquets-el meg meri-e tenni legalább félig a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.23. 18:52:00

Peter írta:
2022.08.23. 18:33:05
Guille írta:
2022.08.23. 16:16:07
Kíváncsi vagyok, te hogyan képzeled el! Mi lenne az ideális forgatókönyv?
A jelenlegi keretből szerencsére bőven vannak, akiket szivesen látok a keretben :
TS, Koundé, Araujo, Cristensen, Baldé, Pedri, Frenkie, Kessié, Gavi, Fati, Raphi, Dembelé, Torres, Lewa, Auba, Garcia

Az alábbi már full fikció, de kérdeztél, én válaszolok:
A többi meg nem nevezett valamennyi játékostól - ugye "én dörzsölt, zsivány politikus Laporta" - így vagy úgy, ilyen vagy olyan, de bármilyen létező eszköztárral megváltam volna. Nem csak most, hanem az elnöki pozíció betöltésétől kezdve. Helyettük ésszerű alternatívákat lehetett volna keresni. Ezen játékosok felszabaduló béréből futotta volna.
Egyszerűen csak azért, mert egy teljesen megújuló csapatot szeretnék és "a nem lógtak ki a sorból" gondolkodás szerintem nem visz előre. Lezárnám a múltat. Nem az életkor miatt, hanem már régen elmúlt ami bennük volt.
Itt mindig oda lyukadunk ki, hogy ezt baromi könnyű mondani, de ha nem kell a kutyának sem vagy maga a játékos nem akar menni akkor a vezetőség a fejére is állhat képtelen szabadulni. Évek óta ez van Umtitivel, hiába rakta ki Xavi a csapatból Braithwaitet, elmondta neki, hogy nem lesz szerepe ő maradni akar, a Juveval megvolt a megállapodás, aztán az utolsó pillanatban Depay visszatáncolt. Dest is hiába került ki a keretből, nincs akire rá lehetne sózni, FDJ-t vitték volna, a klub is nyitott volt, de ebben az esetben a holland kötötte az ebet a karóhoz.
Az egyetlen amit tehetnek a szerződésbontás, ami jó eséllyel történni fog néhány játékossal, de ez már az utolsó kétségbeesett lépés, mert sokat bukik a klub rajta. A dánra kíváncsi leszek, hogy mit szól, ha csapat nélkül marad.
De legalább Cou és Griezmann bére felszabadult.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.23. 18:33:05

Guille írta:
2022.08.23. 16:16:07
Kíváncsi vagyok, te hogyan képzeled el! Mi lenne az ideális forgatókönyv?
A jelenlegi keretből szerencsére bőven vannak, akiket szivesen látok a keretben :
TS, Koundé, Araujo, Cristensen, Baldé, Pedri, Frenkie, Kessié, Gavi, Fati, Raphi, Dembelé, Torres, Lewa, Auba, Garcia

Az alábbi már full fikció, de kérdeztél, én válaszolok:
A többi meg nem nevezett valamennyi játékostól - ugye "én dörzsölt, zsivány politikus Laporta" - így vagy úgy, ilyen vagy olyan, de bármilyen létező eszköztárral megváltam volna. Nem csak most, hanem az elnöki pozíció betöltésétől kezdve. Helyettük ésszerű alternatívákat lehetett volna keresni. Ezen játékosok felszabaduló béréből futotta volna.
Egyszerűen csak azért, mert egy teljesen megújuló csapatot szeretnék és "a nem lógtak ki a sorból" gondolkodás szerintem nem visz előre. Lezárnám a múltat. Nem az életkor miatt, hanem már régen elmúlt ami bennük volt.

Röviden ennyi, hosszabban pedig az elmúlt években ezerszer kiveséztük. Ehhez a "táborhoz" tartozom.
Nem az új Alvest, Albát, Busit kell kereseni, hiszen ők sem tudják önmagukat újrahozni.
A fenti játékosokból kellene kihozni a bennük lévő maximumot és hozzájuk igazítani a stílust és nem fordítva.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.23. 16:55:04

Juventus have decided to not sign Memphis Depay. @DiMarzio
na végül lehet itt marad.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.23. 16:32:56

Peter írta:
2022.08.23. 15:42:29
Guille írta:
2022.08.23. 14:50:56
Depay meg hogy jön ide?
Úgy, ahogyan abban az eredeti posztban is benne volt, amire reagáltam.

Peremember vagy nulla játékperc minősítést nem én használtam, de ez teljes elismerése annak, hogy "jobb híján" vannak a cseresorban.
Peremember vagy nulla játékperc, teljesen lényegtelen dolog abban a szövegösszefüggésben, hogy a keret tagjai, nevezve vannak, kapják a fizetésüket.
Perememberek nulla játékperccel pedig valóban komoly versenyhelyzetet tudnak teremteni....
Depayt és Braithwate-et kicsit különvenném, mert azért nézzük meg kik voltak azok akikre Xavi egyáltalán nem számított, még a turnéra sem vitt. Azok közül eligazolt, Mingu, ment Puig, azt hiszem akkor Trincao is itt volt még, még Umtiti is csapatot keres magának egy feljutó Lecceben, még ha csak kölcsönben is.
A dán ezzel szemben kölcsönbe sem akar menni, pedig több klub is hívta, mint pl. a Celta vagy legújabban a Mallorca, akik meg is vették volna, de neki kényelmesebb a lelátó, pedig ezen a VB-je bukhat.
Depay viszont érdekes állatfaj, eddig mindhárom fél egyezségre jutott, aztán hirtelen magasabb fizetést kér. Nem tudom mi állhatott ennek a hátterében, de nem közvetlenül a pénz, az biztos.

Bellerin szerintem nem lehet rossz megoldás. Az elérhetők közül talán a legjobb, ingyen lenne és a klub sem idegen neki. Egy pár napja folynak a hírek, hogy Xavi egyelőre kéri, hogy várjon ki egy kicsit, gondolom a regisztrációra elegendő pénz a kérdés.
Szerintem nagyon jó játékos, asszem év játékosa is volt a PL-ben. Ha nem lett volna az a sérülése az elitben lehetne már. Csak úgy emlékszem nagyon megviselte, elkezdett piálni, meg fejben kicsit szétesett. Személy szerint neki örülnék leginkább, főleg ingyen. Amikor erről kérdezték, azt mondta szívesen focizna újra a Barca-ban
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 16:16:07

Peter írta:
2022.08.23. 15:42:29
Úgy, ahogyan abban az eredeti posztban is benne volt, amire reagáltam.

Peremember vagy nulla játékperc minősítést nem én használtam, de ez teljes elismerése annak, hogy "jobb híján" vannak a cseresorban.
Peremember vagy nulla játékperc, teljesen lényegtelen dolog abban a szövegösszefüggésben, hogy a keret tagjai, nevezve vannak, kapják a fizetésüket.
Perememberek nulla játékperccel pedig valóban komoly versenyhelyzetet tudnak teremteni....
Továbbra sem tudtuk meg, mit akarsz mondani Depayról.

Szerintem azért vannak a cseresorban, mert egyrészt kellenek cserék, másrészt nem lehet feltölteni a cserepadot full ugyanolyan képességű játékosokkal (ez kb. a Citynek megy), pláne kevés lóvéból.
Azért Busi, Piqué, SR nem falábú szerencsétlenek, akiket nem kéne a pálya közelébe sem engedni, utóbbi kettő bőven jó a rotációban, hogy ne sérüljön le a fél keret 2 hónapon belül, és a fiataloknak sem utolsó segítség. Lehet, hogy ez nem olyan versenyhelyzet, mintha VVD lihegne Araujo mögött a sorban, de azért mégiscsak vannak alternatívák és kötve hiszem, hogy ha Araujo vagy bárki kiengedne, akkor egyszerűen más fog kezdeni.
Vagy te minden 30 pluszos játékossal szerződést bontanál? Ki jönne a helyükre?
5 középső védőnk van, ez nem versenyhelyzet? 4-5 játékos van a két szélre. A KP-n is jobban állunk, mint tavaly. 2 meccsen eddig 18 ember kapott lehetőséget, ha jól számolom.

Kíváncsi vagyok, te hogyan képzeled el! Mi lenne az ideális forgatókönyv?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.23. 15:42:29

Guille írta:
2022.08.23. 14:50:56
Depay meg hogy jön ide?
Úgy, ahogyan abban az eredeti posztban is benne volt, amire reagáltam.

Peremember vagy nulla játékperc minősítést nem én használtam, de ez teljes elismerése annak, hogy "jobb híján" vannak a cseresorban.
Peremember vagy nulla játékperc, teljesen lényegtelen dolog abban a szövegösszefüggésben, hogy a keret tagjai, nevezve vannak, kapják a fizetésüket.
Perememberek nulla játékperccel pedig valóban komoly versenyhelyzetet tudnak teremteni....
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 14:50:56

Peter írta:
2022.08.23. 14:26:53
Kicsit komplexebb összefüggésekről posztoltunk és nem a legutóbbi meccsre vagy egyéni teljesítményre fókuszáltunk.

Biztosan más a véleményünk a Piké, Robi, Pjanic, Alonso?, Busi, Alba, Depay vonalról.
Ha bármi komplex lett volna a mondandótokban, el sem kezdünk vitába szállni vele.
Ne haragudj, de ebben mi a komplex?

"Igazi politikusi munka folyt. A kirakat bármi áron, de fényűzőnek tűnjön, ami mögötte van, jobb, ha senki sosem látja.
A minden poszton valódi versenyhelyzet megteremtése csak "jobb híján" megoldásokat takar."

Ez a nesze semmi, fogd meg jól. Nulla konkrétum, nulla érv, nulla példa, hogy esetleg, mire is gondolsz.

Piqué helyettesítve, Robi peremember, Pjanic egyelőre 0 percet játszott, Alonso nincs a klubnál, Albával nincs gond, de Baldé próbálgatva van a helyén, Depay meg hogy jön ide?

Busit direkt kihagytam, mert ő az egyetlen, akiről lehet érdemben diskurálni, mint necces pont, de őt meg már ezerszer kitárgyaltuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 14:27:49

Guille írta:
2022.08.23. 13:48:09
Peter írta:
2022.08.23. 13:30:43
Igazi politikusi munka folyt. A kirakat bármi áron, de fényűzőnek tűnjön, ami mögötte van, jobb, ha senki sosem látja.
A minden poszton valódi versenyhelyzet megteremtése csak "jobb híján" megoldásokat takar.

A középpálya különösen érdekes, mert Xavi éppen itt mutathatná meg edzői kvalitásait.
Érdekes, én elég fain kis cseresort láttam vasárnap.
A kirakatjátékosunk vágott két gólt és adott egy akkora gólpasszt, amit senki nem nézett volna ki belőle (amúgy nem az első sarokkal adott gólpassza nálunk...) "Jobb híján" cserének bejött Fati és Raphinha, két bizonytalan jövőjű játékos még a padon üldögélt ezután is. Dembélé, akit az ő jó alkudozásuk miatt tudtuk mai viszonylatban+általuk kértekhez képest olcsóbban felvenni, ráadásul nem ingyen elengedni, szintén meghatározó gólt szerzett, de biztos ő is csak fényűzés volt. Szinte nincs is versenyhelyzet elöl.
"Jobb híján" Busi helyett volt 3 különböző lehetőség, mikor kipirosozta magát, ahol egy azért legalább hasonló szintű DJ tudott játszani, még ha hibázott is, de mást is be lehetett volna vetni. Fényűzésből megvettük Kessiét 0 forintért cserének a kp-ra, és egy béna BL-győztes-EB-bronzos Christensent is hátra, természetesen ez is felesleges volt, veresenyhelyzetet sem teremtett hiszen soha senki nem panaszkodott sehol a középhátvéd problémáinkra. Koundé se azért jött, mert Xavi kérte, vagy mert a dánnal is csak két normális lehetőség van középre, és jó lenne 3 a versenyhelyzettel, hanem mert Laporta minden áron el akart költeni még jó 50 misit, mert úgyis annyira belejöttünk már. A jövőre meg nyilván nem gondolunk az életkorok tekintetében, mert Blanco, Demir, Torre pakkot szereztünk meg kb ingyen, akikből még bármi lehet, vagy mert csupa 25 körüli játékost szerződtetünk rajtuk kívül is, 1 kivétellel, akiről meg tudjuk, mekkora ász.
De tovább megyek, az öreg katalánokhoz is ragaszkodik és nem akarn ekik versenyt, azért is jött Piqué helyére két minőség, Alba helyére ezért akarják ennyire Alonsot vagy Galánt (bár remélhetőleg Baldé elég lesz), ezért játszik SR helyett még inkább a béna Araujo is, és ezért akarnak oda is még valakit hozni, Busi helyére meg ezért is hoztuk Kessiét (még ha Xavi nem is akarja ott játszatni, de mikor megegyeztek, Xavi még kb itt sem volt...), illetve a most Xavival módosult helyzetben ezért is szállnak rá Nevesre.

A valóság viszont az, hogy versenyhelyzet egyedül a jobbhátvéd poszton nincs (talán nem is lesz). Túl fogjuk élni, ha jön egy közepes képességű játékos. A középpályába talán bele lehet kötni, de azért az is elég erős. Pedri a világ egyik legjobbja, DJ ha itt nem is top szint, de erős nagyon, Gavi ha magára talál, erős, Kessiéék remek cserék, de ne felejtsük el, hogy a világ egyik legjobb középpályását akartuk idehozni, és még most sem csitult el teljesen a dolog. Akárhogy is, talán nem a világ legbivalyabb középpályája, de elég jó.

Nem mellesleg erősebb cseresorunk van, mint a Liverpoolnak. És még csak nem is kevéssel. Pedig ők több évig építkeztek sok pénzből.

Mindezt persze relatíve (mert azért ennél nagyobb klubok akár jóval többet is elköltenek, a Reál/Pool által vett egy játékos a kétharmada annak, amiből bevásároltunk!) sok ráfordítással, akkor meg az a baj. Ha nem fordítottunk volna rá semmit, akkor most tényleg nem lenne versenyhelyzet, az öregeknek meg bérelt helyük lenne. Egyszer megnézném a jó alternatívát, szerződtessük Harry Pottert olcsón, hátha Barca-fan volt 11 éves koráig, és varázsoljon nekünk ingyen egy City szintű keretet, ráadásul még az öregjeink nélkül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.23. 14:26:53

Guille írta:
2022.08.23. 13:48:09
Érdekes, én elég fain kis cseresort láttam vasárnap.
Kicsit komplexebb összefüggésekről posztoltunk és nem a legutóbbi meccsre vagy egyéni teljesítményre fókuszáltunk.

Biztosan más a véleményünk a Piké, Robi, Pjanic, Alonso?, Busi, Alba, Depay vonalról.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.23. 14:25:37

Nem igazán értem a negatív felhangokat átigazolási fronton, több embertől is...

Azért itt sokminden nem volt megtervezhető - ennek ellenére nem alakulnak rosszul a dolgok...
Lewy tranzakciót egy hónapja még nagy többség szidta, most meg "de jó, hogy itt van"...
Azpi biztosnak tűnt, vele teljes is lehetne a keret! Eladásokban BW teljes homály (fizesd ki 2 évre a bérem és ingyen eligazolok), Depay is alsó hangon érdekes (megegyezünk vmiben majd +2m-t kérek évente), fizetés csökkentésekre (mintha) rászállt (volna) a Liga, stb.
Vannak tervek, csak van, aki/ami keresztbe tesz...
Nem csoda, hogy az olajozottnak tűnő Auba eladás került előtérbe, pedig őt nem is akartuk eladni... :)

Utólag lehet okosnak lenni, pl Jutgla maradhatott volna Lewy mögött csere csatár, ha már Auba és Depay is megy (ha megy)...

Van még bő egy hét, kíváncsi vagyok, mi van még tarsolyban! 8)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 13:48:09

Peter írta:
2022.08.23. 13:30:43
Sanama írta:
2022.08.23. 11:44:14
Cserepad nem lesz értékelhető,

de a középpálya, ahol évek óta a legnagyobb probléma a lassúság, na az pl. semmivel nincs előrébb,
Igazi politikusi munka folyt. A kirakat bármi áron, de fényűzőnek tűnjön, ami mögötte van, jobb, ha senki sosem látja.
A minden poszton valódi versenyhelyzet megteremtése csak "jobb híján" megoldásokat takar.

A középpálya különösen érdekes, mert Xavi éppen itt mutathatná meg edzői kvalitásait.
Érdekes, én elég fain kis cseresort láttam vasárnap.
A védelemre nem lehet panasz, eléggé meg lett erősítve, leszámítva a jobb oldalt, de abból is lehet még valami és ismerjük a piaci helyzetet is.
A támadórészre szerintem épeszű ember nem panaszkodhat még akkor sem, ha lesz(nek) még távozók.

A KP-ba bele lehet kötni, de az anyag ott is jó szerintem, az meg már Xavin múlik, ki mennyit fog játszani, de azt csak ne fogjuk már Laportára. Vagy még ide is kellett volna igazolni pár klasszist? Mindezt közben úgy, hogy ne tékozoljuk a klub jövőjét és ne legyen még nagyobb adósság? Mindezt hogy képzelitek el reális keretek között? Már így is tovább nyújtózkodtunk.

Én nem látom a kirakatot. Lewa az egyetlen nagy név, de ha 2-esével rugdossa majd a dolgokat, akkor szeretne mindenki ilyen kirakatot. Miért ne lenne versenyhelyzet? Dísznek jöttek a játékosok szerintetek?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.23. 13:30:43

Sanama írta:
2022.08.23. 11:44:14
Cserepad nem lesz értékelhető,

de a középpálya, ahol évek óta a legnagyobb probléma a lassúság, na az pl. semmivel nincs előrébb,
Igazi politikusi munka folyt. A kirakat bármi áron, de fényűzőnek tűnjön, ami mögötte van, jobb, ha senki sosem látja.
A minden poszton valódi versenyhelyzet megteremtése csak "jobb híján" megoldásokat takar.

A középpálya különösen érdekes, mert Xavi éppen itt mutathatná meg edzői kvalitásait.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.23. 13:23:14

soadroli írta:
2022.08.23. 12:59:20
In addition to Aubameyang, Memphis, Umtiti, Braithwaite & Dest, FC Barcelona are also expecting to sell another ‘unknown’ player. @gerardromero
De titokzatos!

Piqué fél év kölcsön Girona?
Vagy Arnau Tenas?
Esetleg Gavit viszi a Madrid?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.23. 12:59:20

In addition to Aubameyang, Memphis, Umtiti, Braithwaite & Dest, FC Barcelona are also expecting to sell another ‘unknown’ player. @gerardromero
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.23. 12:16:16

Sanama írta:
2022.08.23. 10:41:57
Nem értem miért van terítéken Auba eladása, azonkívül, hogy Laporta csúfos kudarcot vallott ismét, és nem igazán van más mód arra, hogy Koundet be lehessen regisztrálni és esetleg hozni még 1 védőt. Hatalmas ígéretek voltak megint, és totál csőd a vezetés. Azt hitték, mindenki akit nem szeretnének a csapatnál tudni, majd fejet hajtva lelép, vagy belemegy a fizucsökkentésbe. Elég vakvágányra futottak ezzel, aztán mutogatnak a játékosokra. Már ilyet is olvastam, hogy Kounde a csapattársakra mérges, hogy nem hajlandók fizetést csökkenteni, hogy őt be lehessen regisztrálni, eszméletlen milyen perspektívákat nyomnak.

Még hetekkel ezelőtt én is elhittem, hogy lesz egy kezdő Lewa, aki mögött lesz minőségi második ember, Auba.
Depay eladása totál reális lenne, annak ellenére hogy szimpatikus, szerintem ő centerként kevésbé gyilkos, mint Auba, és erre lenne szükség. Aztán az lesz a vége, hogy mindkettő távozni fog, eszméletlen.Ha majd Lewa kidől, akkor ott lesznek, hogy Fati(aki szintén hatalmas kérdőjel), vagy Ferran Torres játszhat centert...Zseniális.
Csak akkor éppen a világon nem gondolta senki, nemhogy jó áron, de még ingyen sem mennek el játékosok. Depay-al kapcsolatban is megegyezett mindhárom fél, aztán a holland utolsó percben benyögi, hogy hogy neki több pénz kell, pedig a Juve is nagyon tréül áll az FFP szempontjából, és inkább marad 0 játékperccel.
De ott van még Dest, akit szintén nem akar vinni senki, vagy jelentkezzen már az aki gondolta volna, hogy Umtiti elmenne, de a Rennes nem vállalja be a fizikai állapota miatt. És ott van De Jong esete esete vagy a Piqué-Busquets helyzet, viszont a legnagyobb bukta Tebas volt. Bőven meglenne a regisztrációhoz kellő pénz, csak a Liga közben közölte, hogy azt a 100 milliót, amit a klub még vásárlásra/regisztrálásra költhetne nem számolhatják el erre vonatkozóan.
De vészhelyzet esetére, ott van Umtiti és Braith szerződésbontása, ami elég lesz, csak gondolom a klub amíg lehetősége van próbál olyan megoldást találni, ami nem jár komoly veszteséggel. 30 milliót csak így kidobni az ablakon azért nem kellemes.
Nagyon sok tényező játszott játszott itt össze, amit előzetesen szinte képtelenség lett volna megjósolni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 12:01:13

Sanama írta:
2022.08.23. 11:44:14
....
Igen, erre kérnék bizonyítékot, hogy a vezetőség gerjeszti a konfliktust, főleg annak tudatában, hogy az egész média a Barcára van kihegyezve a legjobban, és kb bármit megírnának bármilyen forrásból, mert nagy pénz van benne.
BW-el nekem sincs bajom, szerintem kifejezetten jó teljesítényt nyújtott, és nagyon akart bizonyítani, csak hát Aubáék érkezésével kirántották alóla a talajt. De attól még ha valaki átadólistára kerül az edző akarata szerint, akkor ez van, mint ahogy minden más csapatnál is. Amúgy meg ha látnád, miket kap pl. CR7...
Láthatjuk, itt a fórumon is milyen virtuális fütyülés megy végig, ebben a toxikus közegben mit várunk egy közönségtől? Szerintem ehhez semmi hergelés nem kell a vezetőségtől. 1-2 év legalább lesz, mire kigyógyulunk ebből.
Azért a közppálya nem olyan lyukas. Ahol Kessié és Pjanic üldögél a padon, az nem lehet túl vészes hely. Ráadásul Gavi és Pedri is csak jobb lesz a koruknál fogva (Gavi esetében a borzasztó formája miatt is).
Ha csak a sebességet nézem, az persze igaz, bár FDJ elég gyors, és Pedri is megmutatta már, hogy sokat gyorsult, és tud labdát cipelni is. Ha Busi a fő téma, akkor ő év végén fog csak alighanem kimenni, valóban. Télre elvileg már tervezzük a pótlását Nevessel, aki azért sokkal modernebb játékos, most csak miatta megnéztem két meccsüket.

A balbekk poszt megvan minőségben, a jobb bekk tényleg katasztrófa, de az is egy negatív hipotézis (nem pedig kész csőd), hogy egy vészmegoldás jön oda. Lehet, de várjuk ki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.08.23. 11:44:14

bence0330 írta:
2022.08.23. 11:09:31
...
Én csak annyit mondtam, már ilyeneket is olvasni. Hogy igaz-e, azt nem tudom. De ennek alapja az, hogy a vezetőség gerjeszti az egész konfliktust. Elég ha megnézed Braithwaite esetét. Szerencsétlen srác kb. Luuk de Jong 2.0, kitette a szívét lelkét a pályára, stb., semmi rosszat nem csinált. Erre a Gamperen kifütyülték, mert be volt állítva gonosznak, aki miatt nem lehet igazolni. Plusz, az is elég beszédes, hogy kb. egy hivatalos képen sincs rajta már pl.

Lehet, hogy Auba sokat keresne, de kérdem én, ki rakta össze a szerződését? Itt is akarnak mutogatni az előző vezetőségre?

A csőd azt jelenti, hogy a nag ígéretek ellenére, és a mindenféle tulajdonrészek értékesítése mellett, nem sokkal lesz előrébb a csapat, mintha egy sokkal visszafogottabb, de megfontoltabb építkezésbe kezdett volna. Cserepad nem lesz értékelhető, ha majd jön 1-2 sérülés, lesznek tágra nyitott szemek.
Félre ne érts, Lewa előrelépés, Koundé is (aki még nem játszhat..), de a középpálya, ahol évek óta a legnagyobb probléma a lassúság, na az pl. semmivel nincs előrébb, plusz a szélső védők posztja is totál káosz, majd jön esetleg 1 vészmegoldás. Számomra ezt jelenti a totál csőd.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 11:09:31

Sanama írta:
2022.08.23. 10:41:57
Nem értem miért van terítéken Auba eladása, azonkívül, hogy Laporta csúfos kudarcot vallott ismét, és nem igazán van más mód arra, hogy Koundet be lehessen regisztrálni és esetleg hozni még 1 védőt. Hatalmas ígéretek voltak megint, és totál csőd a vezetés. Azt hitték, mindenki akit nem szeretnének a csapatnál tudni, majd fejet hajtva lelép, vagy belemegy a fizucsökkentésbe. Elég vakvágányra futottak ezzel, aztán mutogatnak a játékosokra. Már ilyet is olvastam, hogy Kounde a csapattársakra mérges, hogy nem hajlandók fizetést csökkenteni, hogy őt be lehessen regisztrálni, eszméletlen milyen perspektívákat nyomnak.

Még hetekkel ezelőtt én is elhittem, hogy lesz egy kezdő Lewa, aki mögött lesz minőségi második ember, Auba.
Depay eladása totál reális lenne, annak ellenére hogy szimpatikus, szerintem ő centerként kevésbé gyilkos, mint Auba, és erre lenne szükség. Aztán az lesz a vége, hogy mindkettő távozni fog, eszméletlen.Ha majd Lewa kidől, akkor ott lesznek, hogy Fati(aki szintén hatalmas kérdőjel), vagy Ferran Torres játszhat centert...Zseniális.
Annyira jó lenne kivárni az átigazolási szezon végét, mielőtt vakvágányt, csődöt, egyebet emlegetnénk. Igen, Koundét, nem tudtuk regisztrálni, ami elég gázos. Eddig ennyi összvissz. Kérlek mutass jelet, bizonyítékot arra, hogy játékosokra mutogatnak. Meg hogy azt hallottad, hogy Koundé ezért haragszik a játékosokra? Ez már több bizonyíték nélküli logikai ugrást hordoz magában, és még az átlag focibulvár szintet sem üti meg. Képzelem, ahogy megy körbe az öltözőben gyilkos tekintettel. :D (Na jó, a tavalyi után Albánál még el is hiszem :D ) Erről eddig tudtommal összvissz egy megszólalás történt, a minap Xavi mondta, hogy megértő és türelmes. Ez persze lehet, hogy nem igaz, de hogy a többi csak spekuláció, az tuti. Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem, de ez kb olyan, mintha a sikoltozást hallva fél falu a rendőrséggel és egy taktikai egységgel odagyűlne a szomszéd Pista bácsi házához, pedig ő csak túl hangosan nézte egyszer éjjel a horrorfilmet.
Azzal egyetértek, hogy FDJ távozását tuti, hogy belekalkulálták az egészbe, talán a kapitányok csökkentését is. Valamelyik még be is jöhet épp, ha nem, majd megoldják.

Auba állítólag idén már 8-9 körüli nettót keresne amúgy, ami Lewa szintje, és Depay sem sokkal kevesebbet. Cserének azért az elég durva. Ha mindketten mennének, valaki szerintem jönne kisebb fizuval, valami Gonçalo Ramos féle fiatal potenciál.

Egy jobb bekk érkezésében még kb biztos vagyok, csak a minősége kérdés.

Szóval az objektíve, tényként kezelhető csőd egyedül Koundé eddig, és az is ideiglenesnek tűnik. Azt meg ne felejtsük el, hogy nálunk gazdagabb klubok is még félkész kerettel állnak, United, CFC, lehetne sorolni. Nekünk legalább ő már zsákban, csak meg kell oldani a nevezését.

Egyetértek Xavival, az átigazolási szezonnak az első meccsig szabadna csak tartani... vannak csapatok, amelyek több pont hátrányból indulhatnak akár emiatt, főleg, ahol épp nagyobb változások vannak, mint mi, CFC, MU. A Reál pl, ahol stabilitás van, kb lerendezett mindent még nyár elején, amit akartak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.08.23. 10:41:57

Nem értem miért van terítéken Auba eladása, azonkívül, hogy Laporta csúfos kudarcot vallott ismét, és nem igazán van más mód arra, hogy Koundet be lehessen regisztrálni és esetleg hozni még 1 védőt. Hatalmas ígéretek voltak megint, és totál csőd a vezetés. Azt hitték, mindenki akit nem szeretnének a csapatnál tudni, majd fejet hajtva lelép, vagy belemegy a fizucsökkentésbe. Elég vakvágányra futottak ezzel, aztán mutogatnak a játékosokra. Már ilyet is olvastam, hogy Kounde a csapattársakra mérges, hogy nem hajlandók fizetést csökkenteni, hogy őt be lehessen regisztrálni, eszméletlen milyen perspektívákat nyomnak.

Még hetekkel ezelőtt én is elhittem, hogy lesz egy kezdő Lewa, aki mögött lesz minőségi második ember, Auba.
Depay eladása totál reális lenne, annak ellenére hogy szimpatikus, szerintem ő centerként kevésbé gyilkos, mint Auba, és erre lenne szükség. Aztán az lesz a vége, hogy mindkettő távozni fog, eszméletlen.Ha majd Lewa kidől, akkor ott lesznek, hogy Fati(aki szintén hatalmas kérdőjel), vagy Ferran Torres játszhat centert...Zseniális.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.22. 22:26:49

bence0330 írta:
2022.08.22. 21:42:57
andras953 írta:
2022.08.22. 21:35:14
SR helyett Koundét kellett volna hamarabb regisztrálni és akkor már az első meccsen is játszhatott volna.
No és persze akkor Isaak sem rúgott volna tegnap gólt a lefutott Garciáról...
Ha valaki ért hozzá: biztos, hogy ugyanaz egy szerződéshosszabbításos figura, mint egy újonnan érkező?
Kounde fizetése magasabb lehet (sztem), plusz a vásárlási árának 1/5-e is ezt az évet terheli...
Gondolom, amennyi "kis" keret maradt, arra betolták SR-t.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 21:42:57

andras953 írta:
2022.08.22. 21:35:14
SR helyett Koundét kellett volna hamarabb regisztrálni és akkor már az első meccsen is játszhatott volna.
No és persze akkor Isaak sem rúgott volna tegnap gólt a lefutott Garciáról...
Ha valaki ért hozzá: biztos, hogy ugyanaz egy szerződéshosszabbításos figura, mint egy újonnan érkező?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.22. 18:50:37

@FabrizioRomano
Barcelona are seriously considering to loan out Pablo Torre to Racing Santander until June 2023. It could happen this week. 🔵🔴 #FCB

Barça are still in direct contact with Chelsea to discuss Aubameyang fee, personal terms agreed - updates to follow soon.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.22. 18:50:07

Griezmann alapvetően sem egy nagy eresztés. Minimum 100 jobb csatár játszott csak az elmúlt 10-20 évben. Az Atletico jól kitalálta ezt a kölcsönt, tudták ők, hogy később nem feltétlenül kell 40 milliót fizetni. Én felajánlanám hogy fizessenek 15 milliót és felejtsük el végre.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.08.22. 18:19:24

Guille írta:
2022.08.21. 16:14:12

Ebben tök igazad van, de amíg Coutinho csak egy játékos, Griezmann talán sokkal inkább a Barto-koszak egyik emblematikus lenyomata. Coutinhoban szerintem volt fantázia, míg Griez egy halott ötlet volt az elejétől fogva a mi stílusunkhoz.

Részemről nem is ellene szól a kifakadás, hanem, hogy egy itt ennyire megbukott sztárt nem szívesen látnék viszont kényszerből a pályán, mert úgy érezném, visszafelé haladunk a lejtőn. Coutinhonak sem örülnék, de tény, hogy talán a nyilatkozata és a hype miatt Griez antipatikusabb. Az jogos amúgy, hogy melózott keményen, csak egyszerűen kevés volt a skill és nagy a mellény.
Egyetértek teljesen. Ez a Barto-korszak emblematikus lenyomata találó. :D
Válasz küldése
cron