Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.23. 21:35:19

gránit írta:
2024.02.23. 20:47:24
Én viszont nagyon kíváncsi lennék azokra a kalkulációkra, amelyek több mint három és félszer akkora különbséget hoztak ki a Real Madrid javára. Minket leszámítva az összes többi csapat számára engedékenyebb az állítólag létező Liga-FFP, mint az UEFA-FFP, tehát minket leszámítva olyan, mintha nem is létezne. Szerintem semmiféle számítás, semmilyen rendszer nincs, gyakorlatilag Liga-FFP sincs (a Real Madrid majdnem a teljes bevételét költheti csak fizetésekre). Ez konkrétan a mi szívatásunk, egy állítólag létező szabály mögé bújtatva.

Nem véletlen, hogy maga a Liga sem részletez semmit, csak odadobták a számokat. Az újságírók is csak tényként közlik, semmi részlet.
Egyik az, amit előttem is írtak, hogy mennyifelé tartozunk még a millióegy átütemezett fizetés miatt, meg igazolások miatt, a hatalmas felhalmozódott tartozásunk ugye. Ezzel szembe állíthatod a Madridot, akit kb mindig csak dícsérnek pénzügyi szempontból, ragaszkodnak a fizetési szisztémájukhoz még egy MBappé esetében is, nem kell hülyének nézni az embereket, hogy oda gombokért, szeretetből mennek játszani a sztárok, mint itt. Még a covidérában sem volt veszteségük, inkább eladták Hakimit, de a pénzügyistabilitáshoz kb jobban ragaszkodnak már mint a németek. És emellé még az eredmények is jöttek folyamatosan. Van mit irigyelni, lehet, és kéne utánuk csinálni!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.23. 21:10:38

FcBarcelona1 írta:
2024.02.23. 18:46:51
Te vagy az Nagybarcelona? :D Ő linkelt mindig egy vagon cikket minden hozzászóláshoz.

400 millió még mindig a bérkeret 270 előírt helyett és csodálkozunk a további szigorításokon?
Amúgy meg mellette még tartozunk Messinek, Suareznek, Rakiticnek, Albának, Businak, Stegennek, Frenkienek, Lengletnek, Umtitinek azok a tételek nem fontosak? Még lógunk a Citynek kb Ferran árának a felével, ki tudja mennyivel lógunk Roque vételára kapcsán, szórjuk ki a 8-10 milliós béreket Alonso-Inigo szintű játékosoknak és csodálkozunk, ha a Liga nem enged 70%-nyi bevételt elkölteni.
Ahelyett, hogy 2024ig fizettük volna Umtitit 2026ig fizetjük és tapsikoljak a stikliknek?
5 millióért hozunk hátvédet azért, hogy 5 hónappal és 0 lejátszott perccel később távozzon?

Nem mozgat mit hitet el Laporta, biztosan óriási a baj pénzügyileg, de abban is biztos vagyok, hogy érdemleges javulást nem értek el. A studios körüli mizéria egy az egyben az ő sara.

Kövezzetek meg, de megnyugtat, hogy az elnökválasztási kampányra nem tud elkezdeni felelőtlenül költekezni. Engedjük szélnek a 30 feletti spanyol játékosokat, hozzuk vissza a kölcsönjátékosokat, igazoljunk 1-2-3 játékost, ha lehetséges és kész! Egy edzőre költsön, nem kellenek 40-60-80 milliós csodaigazolások, akik besülnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.23. 20:55:49

gránit írta:
2024.02.23. 20:47:24
Én viszont nagyon kíváncsi lennék azokra a kalkulációkra, amelyek több mint három és félszer akkora különbséget hoztak ki a Real Madrid javára. Minket leszámítva az összes többi csapat számára engedékenyebb az állítólag létező Liga-FFP, mint az UEFA-FFP, tehát minket leszámítva olyan, mintha nem is létezne. Szerintem semmiféle számítás, semmilyen rendszer nincs, gyakorlatilag Liga-FFP sincs (a Real Madrid majdnem a teljes bevételét költheti csak fizetésekre). Ez konkrétan a mi szívatásunk, egy állítólag létező szabály mögé bújtatva.

Nem véletlen, hogy maga a Liga sem részletez semmit, csak odadobták a számokat. Az újságírók is csak tényként közlik, semmi részlet.
Én pont ennél az 1:1-re váltásnál érzem a különbséget, és azért érzem reálisnak olyan értelemben, hogy nem velünk szemben megy. Csak borzasztó szabály. Ha az meglenne, akkor ugye 500 feletti limitünk lenne, ami már reális. Ha meg nincs, akkor 200. Az gáz, hogy ez már millión múlik, meg egy elmaradt fizetésen, azért nekem az a tippem, hogy be fogjuk ezt végül valahogy húzni, és a nyárra meglesz az az 500+.

Eleve nem értem, hogy lehet ezt ilyenkor kihirdetni. Vagy most nem vágom, ez naptári év? Mert ha igen, azt még értelmetlenebbnek tartanám.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 20:47:24

Én viszont nagyon kíváncsi lennék azokra a kalkulációkra, amelyek több mint három és félszer akkora különbséget hoztak ki a Real Madrid javára. Minket leszámítva az összes többi csapat számára engedékenyebb az állítólag létező Liga-FFP, mint az UEFA-FFP, tehát minket leszámítva olyan, mintha nem is létezne. Szerintem semmiféle számítás, semmilyen rendszer nincs, gyakorlatilag Liga-FFP sincs (a Real Madrid majdnem a teljes bevételét költheti csak fizetésekre). Ez konkrétan a mi szívatásunk, egy állítólag létező szabály mögé bújtatva.

Nem véletlen, hogy maga a Liga sem részletez semmit, csak odadobták a számokat. Az újságírók is csak tényként közlik, semmi részlet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.23. 19:04:11

Szerintem szó sincs arról, hogy direkt szivatna minket bárki is, csak így jön le, mert a La Liga FFP szabályai pont minket érintenek durván hátrányosan. Pech, és horrorisztikusan rossz rendszer, de szerintem a a Madrid állna pont ugyanígy, nekik is pont ugyanennyi lenne a bérkeretük.

De mindenhol azt olvasom, hogy egészen minimális plusz bevétel kell, hogy a 200-ról drasztikusan, valahová 500 köré felmenjen a bérkeret, valami elmaradt utalással, bármivel. Elve ez mindent elmond a a szabályozásról, ha pártíz millió különbség bérkeretben 300 milliót eredményezhet. Nem szabadna szerintem ennyire éles, drasztikus határnak lennie a rendszernek, semmi értelme látszólag.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 18:47:20

Troym írta:
2024.02.23. 17:55:45
Szerintem meg összerakható a költségcsökkentés okai:

- Elmaradó nézőszám szerintem 40-50 milliós kiesés évente, hogy még a Montjuic megtöltése sem sikerül
- Emiatt az építkezés miatt kevesebb a turista néző is, elmaradó merchandising bevétel szerintem cca 10-20 millió (mezek, sapkák, stb)
-.Juventus meccs elmaradt nyáron 4-5 millió
- Kölcsönadott játékosokat igazából el akarták adni (30-40 millió) de nem sikerült
- Nem fizették ki a Barca studiost (40 millió)
- BL-ben ki tudja csoportkörnél milyen összeggel számoltunk, de 5,5 milliót hagytunk ott Antwerpenben és Hamburgban
- Ki kellett fizetni Roque árát, ha már most jött (gondolom nyári érkezéssel kalkuláltunk)
- Umtiti szerződését felbontottuk, nem eligazolt
- 4 milliós bírság a Neto eladás közbeni trükközésért
- 23 milliós bírság az ottani NAV felé
Mindez annyit jelent csak, hogy a bevételeink lehetnének nagyobbak is. Ez nem változtat azon, hogy a bevételünk majdnem ugyanakkora, mint a Real Madridé, még úgy is, hogy most nem a Camp Nou-ban játszunk. Biztos lehetnének a bevételeink nagyobbak is, ettől még a létező bevételeink nagyok. Nem tudom, hogy a fent említettek hogy indokolhatnak négyszer akkora különbséget a mi keretünk és a Real Madrid kerete között, miközben a bevételek között alig van különbség. Ráadásul sokkal kevesebbet költhetünk, mint az Atletico Madrid, miközben sokkal nagyobbak a bevételeink. Én ezt sehogy sem tudom összerakni. Illetve de, el akarnak lehetetleníteni minket.

https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/s ... eague.html

superman írta:
2024.02.23. 18:16:29
de pont annyira szivatnak célzottan minket, mint a bírói ítéletekkel; semmennyire
Én meg azt látom, hogy ez konkrétan nekünk lett kitalálva. A többi csapat kerete bőven az UEFA-s plafon felett van, a többi csapatot gyakorlatilag nem is érinti, csak minket. Amúgy mért ne lehetne 400 milliós a mi plafonunk, ha a Real Madridé 727 millió?

A pályán én sem látok csalást, ha a pályán akarnák eldönteni, tavaly nem lehettünk volna bajnokok. A pályán kívül akarják elrendezni, úgy tűnik.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.23. 18:46:51

Troym írta:
2024.02.23. 17:55:45
22/23 év
Atletico Madrid bevétel 364 millió, 70%-a 254 millió, bérsapka 303 millió

Girona bevétel 59 millió, 70%-a 41 millió, bèrsapka 52 millió

Bilbao bevétel 110 millió, 70%-a 77 millió, bérsapka
100 millió

Sevilla bevétel 214, 70%-a 150 millió, bérsapka 152 millió

Real Madrid bevétel 831 millió, 70%-a 581 millió, bérsapka 727 millió

Barca bevétel 1,3 milliárd, gazdasági karokkal, 800 millió gazdasági karok nélkül, bérsapka 204 millió

23/24 gazdasági jelentés várt bevétel 859 millió, adózás utáni profittal
https://onefootball.com/en/news/barcelo ... t-39094258
Elvileg a héten megjelent hír szerint a vezetőség bizakodó, elvileg 15 millió mínuszban van a tervekhez képest.
A 200 milliós bérsapka 300 milliós bevételt feltételezne a 70%-os FFP szabály szerint.

Számomra ezért nem értelmezhető a La Liga bérsapkája.

Az Atletico minimális veszteséget, Bilbao, Sevilla veszteséget, a Real Madrid 12, a Barca 353 millió nettó profitot könyvelt el 22/23-as szezonban.

Az Atletico Madrid felnőtt focicsapat bérezése a várható bevételének 84%-ról 69%ra esett vissza,
A Sport szerint az FC Barcelona bérezése (felnőtt foci) 70%-ról 51%-ra,
566 millióról 404 millióra esett vissza a nyáron.
https://www.sport.es/en/news/barca/barc ... n-92085512

Off: mikor Laporta átvette a klubot, a bèrtömeg 708 millió volt, a bevétel 110%-a. Messi távozása után 95 körül%.
https://www.football-espana.net/2021/08 ... alary-mass
Ha már szóba került Laporta munkássága.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.02.23. 19:28:08-kor.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.23. 18:16:29

gránit írta:
2024.02.23. 14:19:06
Szívatnak minket, ez a helyzet.

Az UEFA-nak is jelezni kellene, hogy a La Liga vezetősége egyszerűen felrúgja az UEFA-s szabályokat. Ha az UEFA 70%-os plafont határozott meg, akkor az legyen az érvényes, hogy húzhatja ezt keresztül egy helyi szövetség? Ennyi erővel minden szövetség felrúghatná az egészet, és mindenki költhetne annyit, amennyit akarna, és megszűnne az UEFA-s FFP. Hogy lehet ezt, nem is értem.

Az is érdekes, hogy az Atleti kerete másfélszer akkora, mint a miénk, miközben sokkal nagyobbak a bevételeink. Több mint kétszer akkorák a bevételeink, mint az Atletinek, és sokkal kevesebbet költhetünk...

Ez szívatás, ezt nem hiszem, hogy lehet másképp értelmezni.
270 milliós limit ellenére 400M bérkeretünk volt, nem szivatnak, inkább engedményeket tettek. A Tico meg gondolom nem fizet Messinek, meg ki tudja még hány arcnak évekig milliókat. Biztos, hogy baromság ez a rendszer, meg átláthatatlannak is érződik, de pont annyira szivatnak célzottan minket, mint a bírói ítéletekkel; semmennyire, csak a többi csapattal kéz a kézben isszuk a szakmai alkalmatlanság levét.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.23. 18:16:07

Mert könnyebb elhinni, hogy mindig mások bántanak minket, mi mindent jól csinálunk. Ugye ez is a Laporta-propaganda része.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.23. 17:55:45

Szerintem meg összerakható a költségcsökkentés okai:

- Elmaradó nézőszám szerintem 40-50 milliós kiesés évente, hogy még a Montjuic megtöltése sem sikerül
- Emiatt az építkezés miatt kevesebb a turista néző is, elmaradó merchandising bevétel szerintem cca 10-20 millió (mezek, sapkák, stb)
-.Juventus meccs elmaradt nyáron 4-5 millió
- Kölcsönadott játékosokat igazából el akarták adni (30-40 millió) de nem sikerült
- Nem fizették ki a Barca studiost (40 millió)
- BL-ben ki tudja csoportkörnél milyen összeggel számoltunk, de 5,5 milliót hagytunk ott Antwerpenben és Hamburgban
- Ki kellett fizetni Roque árát, ha már most jött (gondolom nyári érkezéssel kalkuláltunk)
- Umtiti szerződését felbontottuk, nem eligazolt
- 4 milliós bírság a Neto eladás közbeni trükközésért
- 23 milliós bírság az ottani NAV felé

Ezek után miért csodálkozik bárki, hogy kisebb a bérkeret? Csak ezek a tételek valahol 150-200 millió között vannak
Nem értem ilyen hírek mellett miért gondolja bárki, hogy olyan ártatlanok lennénk. Ez csak az elmúlt háromnegyed év termése.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 14:19:06

Szívatnak minket, ez a helyzet.

Az UEFA-nak is jelezni kellene, hogy a La Liga vezetősége egyszerűen felrúgja az UEFA-s szabályokat. Ha az UEFA 70%-os plafont határozott meg, akkor az legyen az érvényes, hogy húzhatja ezt keresztül egy helyi szövetség? Ennyi erővel minden szövetség felrúghatná az egészet, és mindenki költhetne annyit, amennyit akarna, és megszűnne az UEFA-s FFP. Hogy lehet ezt, nem is értem.

Az is érdekes, hogy az Atleti kerete másfélszer akkora, mint a miénk, miközben sokkal nagyobbak a bevételeink. Több mint kétszer akkorák a bevételeink, mint az Atletinek, és sokkal kevesebbet költhetünk...

Ez szívatás, ezt nem hiszem, hogy lehet másképp értelmezni.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.23. 14:10:12

bence0330 írta:
2024.02.23. 13:24:00
Chino írta:
2024.02.23. 13:16:59
Amúgy valaki mondja már el, hogy hogyan lehet hogy akkora bevételből csak ennyi fordítható bérekre a tavalyit követően! A bevételeink legalább akkorák, a bérek csökkentek.
Ez engem is érdekelne, illetve akár csak arra is érdekelne válasz, hogy van-e erre nyilvános indoklás, konkrét számokkal levezetve.
Èn szintén :)
Szerintem erre csak Tebas tudja a választ.
Én arra is kíváncsi lennék, ha a bevétel 70%-a mehet maximum bérekre minden szakágat figyelembe véve, hogyan lehet a Real Madridnak évek óta csak a felnőtt foci bérsapkája a La Ligában 700+ millió, 7-800 milliós bevétel mellett.
Illetve a CVC deal miatt miért kerülhette volna el a klub a 1a4-hez szabályt, ami ugye 230 milliós bevételt hozott volna a közvetítési jogdíjak eladásáért. Ne felejtsük el, az Tebas "gyermeke" és 16-17 csapat belement abba az "okoskodásnak" minősíthető(?)gazdasági karba.
Illetve a La Liga hivatalos tájékoztatása szerint a Barca Studios újraértékesítése után elmaradó 40! milliós bevétel miatt nem esünk az 1az1-es szabály alá. Ha ez megérkezik a számlára, 200 millió helyett lehet 560 millió a bérsapka, mert 800 milliós bevételnek ennyi a 70%-a.
https://amp.sport.es/en/news/barca/la-l ... s-92803438

A linkelt oldalon +1 hírként, hogy Ratcliff a MU megvásárlása előtt a Barca 50%-ért cserébe 2-3 milliárdot, és a stadion felújítását ajánlotta.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.02.23. 14:27:07-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.23. 13:24:00

Chino írta:
2024.02.23. 13:16:59
Amúgy valaki mondja már el, hogy hogyan lehet hogy akkora bevételből csak ennyi fordítható bérekre a tavalyit követően! A bevételeink legalább akkorák, a bérek csökkentek. Az adósságokat ugyanúgy kell fizetni, ahogy az eltolódott fizetéseket (sőt ebből lehet hogy már kevesebb van) tavaly még beszámolták a klub eladásait vagy mi történt. Lehet hogy sokat költöttünk de az hogy jön össze hogy a realnak kb ötödét költhetjük. Több nagy fizetés mostanra ki is ment. A stadionra felvett hitel, illetve a női foci pl bele sem számít az ffp-be. Csak annyit kérdeznék attól aki ebben kompetensebb hogy mi az oka ennek a brutális csökkenésnek.
Ez engem is érdekelne, illetve akár csak arra is érdekelne válasz, hogy van-e erre nyilvános indoklás, konkrét számokkal levezetve.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.23. 13:16:59

Amúgy valaki mondja már el, hogy hogyan lehet hogy akkora bevételből csak ennyi fordítható bérekre a tavalyit követően! A bevételeink legalább akkorák, a bérek csökkentek. Az adósságokat ugyanúgy kell fizetni, ahogy az eltolódott fizetéseket (sőt ebből lehet hogy már kevesebb van) tavaly még beszámolták a klub eladásait vagy mi történt. Lehet hogy sokat költöttünk de az hogy jön össze hogy a realnak kb ötödét költhetjük. Több nagy fizetés mostanra ki is ment. A stadionra felvett hitel, illetve a női foci pl bele sem számít az ffp-be. Csak annyit kérdeznék attól aki ebben kompetensebb hogy mi az oka ennek a brutális csökkenésnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 11:50:21

Troym írta:
2024.02.23. 11:42:14
gránit írta:
2024.02.23. 08:40:20
EG 15 millióért eladható. Persze elképzelhető, hogy nem lesz ebből már semmi, akit mi kölcsönbe adunk, az szinte kivétel nélkül vissza már nem kerül. Akivel egy mindössze 19 fős keret esetén sem számolnak, arról valószínűleg lemondtak. Nálam ő visszajövős lenne, sőt, kölcsön sem adtam volna. Hat középhátvéd meg minimum kell, ha valamikor, akkor ebben a szezonban megtanulhattuk, hogy minél bővebb keretet kell építenünk, és ez pont a viszonylag alacsony fizetéses, saját nevelű játékosokkal a legkönnyebb. Yamal évi 1,6 milliós szerződése kiváló példa. Ezekből a legkönnyebb mélységet építeni.
Én elengedném ingyen Inigot, úgysincs regisztrálva következő szezonra és EG kb fele akkora fizetésért elücsöröghet a padon.

DE mindennek az alfája és omegája nyáron Frenkie.
Ha 20, 30 40 millió a fizetése, mindegy, mert nem maradhat, ha 200 millió a teljes bérkeret 22 járékosra, edzőstől, Marika nénistől, kosárlabdacsapatostól. Nem látom, hogyan maradhatna. Ő egyszerre nem lehet 11szer a csapatban (jobb is, annyira nem kiemelkedő) ekkora terhet ilyen kisköltségvetésű csapat nem bír el. El kell adni cca 70 millióért és kb a bérmegtakarítás fele kész.
Egyetértek, de magától sajnos nem fog távozni. Ezt a legutóbbi sajtótájékoztatóján vigyorogva a képünkbe is vágta. Sehol máshol nem kapna évi 37 milliós fizetést. Őt egyszerűen ki kell rakni. Nem regisztrálni és kész. Úgy lenyomták a keretünket, hogy ígyis-úgyis lesz, akit nem fogunk tudni regisztrálni. Ha már nem tudunk mindenkit regisztrálni, akkor azt ne regisztráljuk, akivel a legtöbb pénz felszabadul. Nem hiszem, hogy ez égbekiáltó botrány lenne, mert van rá indokunk. A botrány az, hogy így le lett nyomva a keretünk, és ezt mindenki tudni fogja.

Martinez szerintem kisebb életveszély, mint Garcia, ha belefér az évi 9 milliós fizuja, akkor őt tartanám meg. Ha nem fér bele, akkor nyilván kényszermegoldások kellenek.

Még most sem akarom elhinni, hogy igaz, de mindenütt lehozzák, az eurobarca is. Ezt a keretet szerintem meg kell támadni jogilag, mert brutálisan diszkriminatív, és a bevételeink azért jól alakulnak ebben az évben. A jegybevételekben nyilván visszaesés van, de a kereskedelmi bevételekben a legelsők vagyunk az egész világon. Ez egyértelmű szívatás, diszkrimináció a Liga részéről, meg kell támadni.

Azt gondolom, hogy ez most már nem a Bartomeu-éra örökségéről szól. Teljesíthetünk bármilyen feltételt, lehetnek akármekkorák a bevételeink, egyre szívatnak minket. A tavalyi feltételeket teljesítettük, most tovább szorítottak a hurkon. Ki akarnak csinálni minket, ez most már tényleg nem arról szól, hogy Bartóék 5-6-7-8 éve rosszul igazoltak.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.23. 11:42:14

gránit írta:
2024.02.23. 08:40:20
EG 15 millióért eladható. Persze elképzelhető, hogy nem lesz ebből már semmi, akit mi kölcsönbe adunk, az szinte kivétel nélkül vissza már nem kerül. Akivel egy mindössze 19 fős keret esetén sem számolnak, arról valószínűleg lemondtak. Nálam ő visszajövős lenne, sőt, kölcsön sem adtam volna. Hat középhátvéd meg minimum kell, ha valamikor, akkor ebben a szezonban megtanulhattuk, hogy minél bővebb keretet kell építenünk, és ez pont a viszonylag alacsony fizetéses, saját nevelű játékosokkal a legkönnyebb. Yamal évi 1,6 milliós szerződése kiváló példa. Ezekből a legkönnyebb mélységet építeni.
Én elengedném ingyen Inigot, úgysincs regisztrálva következő szezonra és EG kb fele akkora fizetésért elücsöröghet a padon.

DE mindennek az alfája és omegája nyáron Frenkie.
Ha 20, 30 40 millió a fizetése, mindegy, mert nem maradhat, ha 200 millió a teljes bérkeret 22 járékosra, edzőstől, Marika nénistől, kosárlabdacsapatostól. Nem látom, hogyan maradhatna. Ő egyszerre nem lehet 11szer a csapatban (jobb is, annyira nem kiemelkedő) ekkora terhet ilyen kisköltségvetésű csapat nem bír el. El kell adni cca 70 millióért és kb a bérmegtakarítás fele kész.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 08:40:20

Troym írta:
2024.02.22. 22:41:38
Jelenleg van a csapatban 6 khv. (Araujo, Christensen, Kounde, Inigo, Cubarsi, EG kölcsönadva) és a hátsónk kilóg a gatyából. Még egy távozó után sem gondolnám kicsit sem prioritásnak hozni még egy középhátvédet akár ingyen, akár pénzért.
Aki "érkezik" nyáron, ők Torre, EG, JAraujo, Fati, Lenglet, ha nagyon kell valaki sokadik számú középhátvédnek, ott lesz EG. (Életveszély a fickó, de Inigo is, szóval mindegy)

És még mindig mondom, nem 3,5 millió cash-flow probléma van, hanem FFP probléma és 1:2 szabály. Konkrétan Riad vételára 7 millió lenne a könyvekben, tehát kell egy cca 15 milliós eladás, hogy szerződtessük.
EG 15 millióért eladható. Persze elképzelhető, hogy nem lesz ebből már semmi, akit mi kölcsönbe adunk, az szinte kivétel nélkül vissza már nem kerül. Akivel egy mindössze 19 fős keret esetén sem számolnak, arról valószínűleg lemondtak. Nálam ő visszajövős lenne, sőt, kölcsön sem adtam volna. Hat középhátvéd meg minimum kell, ha valamikor, akkor ebben a szezonban megtanulhattuk, hogy minél bővebb keretet kell építenünk, és ez pont a viszonylag alacsony fizetéses, saját nevelű játékosokkal a legkönnyebb. Yamal évi 1,6 milliós szerződése kiváló példa. Ezekből a legkönnyebb mélységet építeni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 22:47:16

Troym írta:
2024.02.22. 22:41:38
Jelenleg van a csapatban 6 khv. (Araujo, Christensen, Kounde, Inigo, Cubarsi, EG kölcsönadva) és a hátsónk kilóg a gatyából. Még egy távozó után sem gondolnám kicsit sem prioritásnak hozni még egy középhátvédet akár ingyen, akár pénzért.
Aki "érkezik" nyáron, ők Torre, EG, JAraujo, Fati, Lenglet, ha nagyon kell valaki sokadik számú középhátvédnek, ott lesz EG. (Életveszély a fickó, de Inigo is, szóval mindegy)

És még mindig mondom, nem 3,5 millió cash-flow probléma van, hanem FFP probléma és 1:2 szabály. Konkrétan Riad vételára 7 millió lenne a könyvekben, tehát kell egy cca 15 milliós eladás, hogy szerződtessük.
Ja, igen, alapvetően én is úgy gondoltam, hogy ha tényleg lesznek végre vezéráldozatok (pl Koundé). EG remélem marad ott, és kapunk érte egy kis aprót, ezt is bele lehet számítani. 10-12-t azért szerintem ér a fickó, szóval 7-8-at tán még ebben a szorngatott helyzetben is ki tudunk hozni belőle.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.22. 22:41:38

bence0330 írta:
2024.02.22. 20:44:18
Azért 3,5 milliót (annyiért adtuk és 7 a buyback) egy ballábas, komoly felépítésű védőért szerintem ki lehet perkálni. Majd meglátjuk, tényleg nehéz bármit tippelni az új edző érkezése előtt. De szerintem ha ő majd szeretné, akkor visszajön.
Jelenleg van a csapatban 6 khv. (Araujo, Christensen, Kounde, Inigo, Cubarsi, EG kölcsönadva) és a hátsónk kilóg a gatyából. Még egy távozó után sem gondolnám kicsit sem prioritásnak hozni még egy középhátvédet akár ingyen, akár pénzért.
Aki "érkezik" nyáron, ők Torre, EG, JAraujo, Fati, Lenglet, ha nagyon kell valaki sokadik számú középhátvédnek, ott lesz EG. (Életveszély a fickó, de Inigo is, szóval mindegy)

És még mindig mondom, nem 3,5 millió cash-flow probléma van, hanem FFP probléma és 1:2 szabály. Konkrétan Riad vételára 7 millió lenne a könyvekben, tehát kell egy cca 15 milliós eladás, hogy szerződtessük.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 20:44:18

Troym írta:
2024.02.22. 20:27:20
gránit írta:
2024.02.22. 16:27:33
Nálam Riad, Torre is visszajövős.
Riad kötelező opcióval ment el, magyarán kölcsön után mindenképp fizet érte 3 milliót a Betis és övék. Ha vissza akarnánk hozni, az 7 millió. Szerintem nem lesz őrá annyi, ahhoz kéne eladni valakit 15ért.
Azért 3,5 milliót (annyiért adtuk és 7 a buyback) egy ballábas, komoly felépítésű védőért szerintem ki lehet perkálni. Majd meglátjuk, tényleg nehéz bármit tippelni az új edző érkezése előtt. De szerintem ha ő majd szeretné, akkor visszajön.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.22. 20:27:20

gránit írta:
2024.02.22. 16:27:33
Nálam Riad, Torre is visszajövős.
Riad kötelező opcióval ment el, magyarán kölcsön után mindenképp fizet érte 3 milliót a Betis és övék. Ha vissza akarnánk hozni, az 7 millió. Szerintem nem lesz őrá annyi, ahhoz kéne eladni valakit 15ért.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 16:27:33

Szerintem meg gyorsan lekerülne a napirendről, ha a felszabadult helyre igazolnánk három jó játékost, és futna a csapat szekere. Kénytelenek leszünk, mert a Madrid feladta a leckét. (Egyébként nyilvánvalóan van feszültség a klub és a játékos között, már korábban is szabadultunk volna tőle, nem is tetszik neki, hogy a média ezeket meg is szellőzteti, mert a vezetőség számára így népszerű döntés lenne, ha bármilyen módon, de kitenné a csapatból)

Vkp mindenképp kell, szerintem tkp is. Robertóval már nem hiszem, hogy számolhatunk. Van évente néhány jó meccse, de folyton sérült. Sérülések esetén ott komolyan meg lennénk lőve, szerencsénk, hogy Gündogan bírja még. A középpályát kellene szerintem kipattintani. Dest és Valle is visszajöhet kölcsönből, mélységet tudnának adni (ha Dest érthető módon nem akarna padozni, és inkább máshol folytatná kezdőként, akkor meg jó pénzért kell eladni). Nálam Riad, Torre is visszajövős.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.22. 16:10:19

jclayton írta:
2024.02.22. 15:51:09
gránit írta:
2024.02.22. 15:33:22
Ami a munkaadói szívatásokat illeti, én nagyon nem azt veszem észre, hogy ha a munkaadó szívat valakit, akkor a többi elkezdene csomagolni. Inkább örülnek annak, hogy nem ők kerültek ilyen helyzetbe, és jókat röhögnek azon, aki meg igen.
Most ezt szándékosan kiragadtam, de megnézném azt a kiváló kollektívát, ami ilyen összetartó hangulatban elér valami komolyat, például elmenetel a BL-döntőig, vagy ilyesmi. De ok, elfogadom, hogy neked ez belefér, szerintem a labdarúgótársadalom (főleg a csúcsfocisták hálózata, akik aztán tényleg beszélnek egymással a válogatottban, találkoznak a diszkóktól kezdve a jótékonysági eseményeken át a luxus-üdülőhelyekig) elég érzékeny arra, hogy hol milyen körülmények vannak. A Barcelona már az "önkéntes" bérlefaragásokkal is feszegette azt a bizonyos határt, és, hát, ki is derült, hogy ezek igazából átütemezések :)
Ez egy kicsit más helyzet, mint amikor valakit a lelátóra tesznek. Az akkor fordul elő, ha összetűzés van az edző/vezetőség és a játékos között, az edzéseken szándékosan nem teljesít, rendszeresen késik, bulizgat, a morálja nem megfelelő stb. Ha valakit kiraknak úgy, hogy betartja a szerződésének minden pontját, magatartásbeli problémák nélkül, jó teljesítményt nyújtva a csapat tagja az minden csak nem jó üzenet. Senki nem jönne szívesen, ha azt látja, hogy egy fontos játékost kivágnak a csapatból, csak azért mert a szerződése szerint jár el. Ráadásul a kvázi harmadik számú csapatkapitánnyal teszik.
Mellesleg a csapatmorálnak se tenne jót, megeshet, hogy a hosszabbításokat is kétszer meggondolnák. Lehet, hogy a munkahelyeden ezt tapasztaltad, de szerintem itt legkevésbé az lenne a reakció, hogy röhögnek De Jongon.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.22. 15:51:09

gránit írta:
2024.02.22. 15:33:22
Ami a munkaadói szívatásokat illeti, én nagyon nem azt veszem észre, hogy ha a munkaadó szívat valakit, akkor a többi elkezdene csomagolni. Inkább örülnek annak, hogy nem ők kerültek ilyen helyzetbe, és jókat röhögnek azon, aki meg igen.
Most ezt szándékosan kiragadtam, de megnézném azt a kiváló kollektívát, ami ilyen összetartó hangulatban elér valami komolyat, például elmenetel a BL-döntőig, vagy ilyesmi. De ok, elfogadom, hogy neked ez belefér, szerintem a labdarúgótársadalom (főleg a csúcsfocisták hálózata, akik aztán tényleg beszélnek egymással a válogatottban, találkoznak a diszkóktól kezdve a jótékonysági eseményeken át a luxus-üdülőhelyekig) elég érzékeny arra, hogy hol milyen körülmények vannak. A Barcelona már az "önkéntes" bérlefaragásokkal is feszegette azt a bizonyos határt, és, hát, ki is derült, hogy ezek igazából átütemezések :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 15:33:22

jclayton írta:
2024.02.22. 15:15:36
[Semmi értelme nincs be nem regisztrálással fenyegetni a játékosokat, ezeket az ötleteket gyorsan el kell engedni.

Egyrészt lerontja a klub hírnevét még azok között is, akik szívesen jönnének ide. Ha a látod, hogy a munkaadód másokat hogyan szívat másokat, az első, második és harmadik gondolatod is az lesz, hogy semmi kedved nincs ilyen körülmények közé kerülni. A Barcelonának arra van a legkisebb szüksége, hogy a renoméját lenullázza a játékosok között és az alacsonyabb bérek mellé még biztonságot se tudjon kínálni ("jól van, tényleg büntettük Frenkiet, amiért nem akart eligazolni, de becsszó, ez egyszeri volt, veled tuti nem történik meg").

Másrészt a klub gazdasági gondjait se oldja meg, mert egy elmérgesedő vita ellenére is ki kell fizetni a feketlistázott játékosok bérét, megjelenik az a költségvetésben, ha az érintett megmakacsolja magát. Oké, a La Liga regisztrációs keretben lehet, hogy felszabadul némi hely, de a bérsapka kiszámításába pont ugyanúgy beleszámít.
Az ő esetében simán meglépném. A többiekkel nincs gond. Roberto, Alonso szerződése lejár, ha nem akarjuk a csapatban tudni őket, akkor simán nem hosszabbítunk velük. Az igaz, hogy de Jong papíron a klub alkalmazásában maradna, az UEFA-keretben is benne lenne. A la ligás keretből szabadulna fel. De az UEFA-s keret nem szorít minket ennyire. Az UEFA-s 70% alapján jövőre kb 560 milliós keretünk lehetne, amibe bőven beleférnének igazolások. A la ligás keret az, ami érthetetlen, és a hírt lehozó oldalak sem részletezik, hogy hogyan jöttek ki ezek a számok.

Felixet nem tartanám meg, Cancelo-t igen. Raphinhát és Koundét eladnám, ha tudnánk is őket pótolni. Valószínűleg ők sem nagyon akarnának távozni, mert elég jól keresnek Barcelonában. De Jong viszont brutálisan lehúzza a klubot. A többiekkel nem, de vele eljátszanám, hogy egyszerűen nem regisztrálom, és másokat igazolnék a felszabadult helyre. Három-négy nagyobb fogás is beférne oda. Nem hiszem, hogy ez a klub renoméját nagyon rontaná, ha a többiekkel nem lenne gond. Gyakran előfordul, hogy egy edző vagy egy klub a lelátójára küldi egy játékosát. Eleinte nagy port kavarna, pár hét múlva már fel sem tűnne senkinek. Ami a munkaadói szívatásokat illeti, én nagyon nem azt veszem észre, hogy ha a munkaadó szívat valakit, akkor a többi elkezdene csomagolni. Inkább örülnek annak, hogy nem ők kerültek ilyen helyzetbe, és jókat röhögnek azon, aki meg igen.
Válasz küldése
cron