Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.25. 07:13:58

bence0330 írta:
2023.11.25. 01:11:30
Bevallom, nekem a 7-essel játszó szélső még jobban tetszett
Subiabre a neve, biztosan hallunk még róluk, nagy eséllyel Európában fognak kikötni.
De szerintem az argentín fiúk most kelendőbbek, mint a brazilok, és nem hinném, hogy olcsóbbak lennének.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 06:19:17

bence0330 írta:
2023.11.25. 01:11:30
Bevallom, nekem a 7-essel játszó szélső még jobban tetszett, közük nem volt hozzá végig a védőknek, se jobb, se baloldalon... A mesterhármas gyönyörű, nem akarok semmit levonni belőle, de én a highlight alapján a szélsőre mondanám, hogy stipistopp.
Echeverri mellett a csatár is 5 gólos. De a 10-es kisrác valami elképesztő labdakezelèsben ès cselekben.
Nemhiába Messi a pèldakèpe, ès azt nyilatkozta, a Barcában szeretne játszani. Jövőre lejár a szerződése. Nem csak brazil játèkosokat kellene figyelni, mert elszállt az áruk (Messinho). Alvarezt ès Enzot is felajánlották nekünk. A B-re nem is vonatkozik az FFP, mert nem a La Liga tagja, de egy Roque transzfert a B-be biztos rossz szemmel nèztek volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 01:11:30

Bevallom, nekem a 7-essel játszó szélső még jobban tetszett, közük nem volt hozzá végig a védőknek, se jobb, se baloldalon... A mesterhármas gyönyörű, nem akarok semmit levonni belőle, de én a highlight alapján a szélsőre mondanám, hogy stipistopp.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.25. 00:47:21

Nagybarcelona írta:
2023.11.24. 19:06:55
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... not-messi/
Okè. Ez a gyerek kell :)
Adjunk most egy kis aprót èrte.
https://www.youtube.com/watch?v=ma3IlgNLewY
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.24. 19:06:55

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... not-messi/
Okè. Ez a gyerek kell :)
Adjunk most egy kis aprót èrte.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.11.24. 12:40:19

Olyan, hogy hozunk valaki ingyen, nem igazán létezik. Ekkor az átigazolási díj nagy részét az ügynök és a játékos díja, esetleg a magasabb fizetés teszi ki. Persze a legdrágább azt elhozni, akit nem akarnak elengedni és nincs kivásárlási ára. Szerintem Laportáéknak még mindig egyszerre inkább az anyagi dolgokat kell nézni, ezért kénytelenek rövid távú döntéseket bevállalni a stratégiaiak mellett. Jelenleg nem tudunk mást csinálni, csak minden fillér után lehajolni. Jó lenne minél előbb lepasszolni az SR, Romeu, Alonso hármast. Lewa itt tartása a következő évre hatalmas kockázat, egyre öregebb, lassabb, nagy a fizuja, még lenne iránta fizető képes kereslet is, de ha ő nincs akkor gyakorlatilag megáll nálunk az élet. Raphinha nem robbant be nálunk, ezért pénzzé tehető, kérdés ki mennyit adna érte. Mi még az arabokat sem tudjuk megpumpolni. A T'hammel remélem nem üzletelünk, bár Lo Celso jó kis játékos, de sajnos ők nagyon keményen alkudoznak, talán Napoli ilyen még. Persze apró jöhet be még Miranda, Tobido eladásából, tovább értékesítéséből is, erre mind-mind nagy szükségünk lenne. 6-os kellene, de rögtön kellene a cseréje is. Hasonlóan egy csere jobb és -baloldali védő is. Változatlanul Yamal az egyetlen aki tud 1v1-ezni és van sebessége is. Felix is ügyes, de inkább felállt védelem ellen, de sajnos nem lő elég sok gólt. Jelenleg nem tudunk mást tenni. Nálam Zubimendi szerződtetése nem férne bele, csak akkor, ha jönni szeretne. Túl nagy kiadás lenne nekünk. Busit még két hónapra is visszahoznám :). Ő és Romeu tudása ég és föld. Sajnos Fermin sem robbant még úgy be, ahogy szerettem volna. Remélte hogy meccseket fog majd eldönteni.
Persze gondolkodhatunk nevekben, de remélem a Barcánál a scoutok értik a dolgukat. Egy egy játékosra nagyon sok csapat rárepül, se a Liga se mi nem vagyunk egyedülállóan vonzóak. A szezont nem engedném el, de pokolian nehéz lesz idén megvédeni a címünket. BL top 8 már siker. Az ősz megmutatta, hogy Xavi ugyan tud jó csapatot összerakni, a játék is tud működni, de ha pár kulcsember kiesik, akkor összeomlik a rendszer és ekkor már Xavi sem tud igazán mit tenni. A sok fiatal és az új igazolások se képesek tartósan jól teljesíteni. A keretünk még mindig inkább a fiatalokban rejlő potenciál miatt értékes. Legyünk türelmesek mint egy pozíciós játékot játszó sakkozó. Lépésről lépésre javítsuk az állásunkat, esetünkben a csapatot. Amerikai mintára hozzunk döntéseket. Ugyan nincs nálunk fizetési plafon, de valahol mégis folyton beleütközünk. A relatíve túlértékelt játékosokat próbáljuk kiváltani. Igen, ez lehet akár De Jong is, a brutális fizuja miatt, de lehet Alonso is vagy Raphinha. Álmodozásnak még nincs helye. Örüljünk annak ami van. A fiatal tehetségek lassan klasszisokká érnek. Addig meg be kell nyelni pár Alonso/Romeu kaliberű békát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.24. 11:11:19

Nico szerintem amúgy olyan, mint Doku, bár utóbbi azért kicsit jobb. Két oldalon jól játszó, nagyon jó 1v1-ező játékos, hatalmas fogás lenne, még akkor is, ha mindkét poszton csere lenne. De lehet, megütné a kezdő szintet is.

Ndidit amúgy én is meg akartam említeni, de mi ilyeneket nem figyelünk. A tavalyi szétesett Leicesterben 4 magas szintű játékos volt, Maddison, Barnes, Tielemans és Ndidi. A többiek elmentek nagy/gazdag csapatokba, ő meg valamiért ott ragadt, simán jó lenne nekünk, gyors, okos, nagyon jól helyezkedik, még akkor is a Leicester egyik legjobbja volt, amikor BL-helyekért mentek.

Én pont ugyanezen okokból támogatnám, hogy kopogtassunk a Lyonnál, ahonnan mindenki menekülne, és van pár remek játékosuk.

De mi valamiért ilyeneket nem nagyon monitorozunk.

Bunga: nem láttam eleget, viszont azt tudom róla, hogy ő sem gyors, sőt, inkább lassú. Nem mondom, hogy azon a poszton nem lehet megélni sebesség nélkül, de a mi feltolt játékunkkal borzasztóan örülnék, ha másfél évtized után lenne végre ott valaki, aki tud futni is...
Amúgy tuti jó játékos, engem az győzött meg, hogy a BM veszettül hajt érte, az ő értékbecslésükben jobban bízom. Zubimendit mi mindenképp csak akkor tudjuk megszerezni, ha ő ide akar jönni, és ugye akkor is a 60 misi az alja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.24. 11:06:43

Xavi a hírek szerint Zubimendit változatlanul csodajátékosnak tartja. El tudjátok képzelni, hogy valóban ő lenne a kulcsember? Ha már ennyi pénzt összekaparnánk, nem más posztra kellene húzóember?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.24. 08:43:50

Raphinha tèmát áthozom ide. Nálam most már fix kezdő alakulna ki, persze a kicsik ellen rotálással. Raphinha-nak kezdenie kell. Ha nem hozza azt, amit várunk tőle, simán eladnám 60-70 millióèrt.
Feljött Nico Williams neve. Hát őt ingyen mindenkèppen be kellene húzni, akár egy zsíros aláírási pènzzel (pl. 20 millió), mert a hasonló profilú játèkosokèrt 4-5*-ös pènzek repkednek (Dembele ugye).
Ő kèt szèlen tud játszani, pontosan gólpasszokban ès a vèdelem megbontásában kiemelkedő, ès nagyon gyors játèkos. Jelenleg nem nagyon van ilyen játèkosunk, Raphinhatol várnánk ezt. Tudtommal az aláírási pènzt nem nèzik az FFP-ben (Kessie, Christensen, Depay, Aguero stb.)

Ezen kívül, ha tèlen nem sikerül, kellene egy fiatal kp-s, aki helyzeteket tud teremteni, jó gólpasszokban. Itt anyagilag határ a csillagos èg, amit elkèrhetnek.
Nálam ilyenek
Kimmich, Wirtz, Xavi Simons, Veerman (a csávó 100+ meccsen 50+ gólpontot hozott, igaz csak Hollandiában, de sokszor vkp-kènt) Soler, akik Pedri sèrülèse esetèn is tökèletesek a rotációba.
Kèrdès Fati, Felix, Cancelo helyzete, de a helyzetüktől függően, rajtuk kívül elèg lenne a keretet bővíteni.
Miranda most megy a Milanba, 40%-a a miènk az árának, de nyáron lejár a szerződése. Ha már Grimaldora nem repültünk rá Balde miatt, szerintem elèg lenne Balde cserèjènek.
Valószínűleg Alonso ès Roberto távozik nyáron, a helyükre jó lenne ingyen, vagy apróèrt hozni valakit.
Ha Cancelo marad, Koundeval megoldják a jhv posztot. Ha ez Koundenak nem tetszik, tőlem ő is mehet 60+ millióèrt, ès a helyère jóhet Foyth, vagy valaki aki kh-et ès jhv-et is tud játszani.
Ha tèlen nem engednek igazolni minősègi játèkost, Gavi sèrülèse miatt jó lenne Roberto távozását megelőlegezni egy kp-sal a rotációba (ez lenne Romeu, de a jelenlegi formája alapján akár távozhat is nyáron)
Ilyen lehetne Guido, akiről sokszor írtam, Ndidinek nyáron járna le a szerződèse, Thiago nem tudom milyen állapotban, mert most is sèrült. Kessie ès Nico eladása elèggè nagy hibának látszik, ès nem is kaptunk èrtük annyit, hogy az FFP-t nagyban (1/1) befolyásolja, igaz a bèrük kiesett.

Elvileg az Atletico hajlik Felixnèl egy újabb kölcsönre, ha máshová nem távozik, hogy a bèrètől szabaduljon. Persze ahhoz jobban kell teljesíteni, mint a szezon elejèn.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.23. 19:58:31

Barça will register Vitor Roque in January. La Liga have approved his registration. [Mundo Deportivo]
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.23. 12:29:52

Messa írta:
2023.11.23. 12:24:25
davi10 írta:
2023.11.23. 10:48:21
Busi-t én elfelejteném, semmi jó nem sülne ki belőle.
Ez szerintem amúgysem lesz opció, február végén már kupameccsük van elvileg, másfél hónapra idehozni kb 8 meccs erejéig nem tudom lenne-e értelme, túl sok szerintem nem.
Így már nem, én arra gondoltam hogy Január 1től Március 31ig. 3 teljes hónap azért tisztességes tehermentesítés lenne. És nyilván olcsón, meg beszoktatás vagy kérdőjelek nélkül.

Hogy semmi jó nem sülne ki belőle, annak szerintem pont az ellenkezője igaz. Tapsikolhatnánk örömünkben, ha ilyen cserejátékosunk lenne Romeu helyett, mint amit Busi tavaly hozott átlag teljesítményben. Más kérdés, ha gyakran csak padon lenne, mennyivel lenne rosszabb a teljesítménye... de ő pont nem az a típusú játékos szerintem, akinél ez igazán számít.

Ettől függetlenül így elfelejthetjük, két hónap az már tényleg a lélektani határ rossz oldalán van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.23. 12:24:25

davi10 írta:
2023.11.23. 10:48:21
Busi-t én elfelejteném, semmi jó nem sülne ki belőle.
Ez szerintem amúgysem lesz opció, február végén már kupameccsük van elvileg, másfél hónapra idehozni kb 8 meccs erejéig nem tudom lenne-e értelme, túl sok szerintem nem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.23. 10:48:21

Szerintem ez házon belül lesz megoldva. Rengetegszer volt már arról szó, hogy Christensen fellépne a kp-ra, a válogatottban már elvileg egész jól tolta ott, illetve Inigo megérkezésével és Kounde felépülésével van elég opció hátra.
Torre más profil, de nem nagyon játszik a Girona-ba, lehet, hogy Januárban visszahozzuk, ez Gavi sérülésétől független hír.
És nem akarok senkit elborzasztani, de EG is játszott már nálunk a kp-n...

Busi-t én elfelejteném, semmi jó nem sülne ki belőle.
Az én "bet"-em Nico lenne, de hát őt elengedtük.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.23. 10:32:34

davi10 írta:
2023.11.22. 14:35:07
🚨 Barça director Deco: “It’s impossible to replace Gavi. There’s no player on the market with his skills, his mentality”.

“It’s wrong to discuss about replacing Gavi as it’s not possible. We will not find a replacement in January”, told EFE.


Fabrizio oldaláról. Gondolom akkor tárgytalan az egész eszmefuttatás, pedig kellene valaki.
Lehet, hogy csak azért mondja ezt így ennyire, mert ezzel a brazil csatárunk idehozatalára is nyílik anyagi lehetőség, és ezt prioretizálják, attól függetlenül, hogy nem feltétlen ez tűnik a helyzetben leginkább ésszerűnek. 19re húznak lapot szerintem ebben az esetben, de majd meglátjuk bejön-e.

De amúgy nagyjából egybevág ez azzal, amit én is leírtam. Gavit pótolni nem fogjuk tudni, annyira magas szinten teljesített. A cél az lehet, hogy Romeunál és Ferminnél minőségibb rotációt adjunk a Frenkie-Pedri-Gündogan triónak. Ha ezt összepárosítjuk az anyagi lehetőségeinkkel, aztán még megnézzük a piacon lévő lehetőségeket is... ez egy nagyon szűk keresztmetszet. Egy olyan Venn diagramm, aminek a közös metszete részében lehet hogy tényleg nincs senki.
Ha véletlen mégis lenne, akkor még mindig kell legyen 3 irányból szándék. (Xavi-Deco, játékos, játékos jelenlegi klubja) Vagy ha úgy tetszik, ezt a részt beleszámolhatjuk a piaci lehetőségek részbe is.

A lényeg, hogy nem igazán tudnék megfelelő embert mondani én sem. Még igazán jó játékosok esetében is lutri, hogy jól muzsikálnak-e. Nem csak a Barcánál, mindenhol máshol is százával sülnek be a nagy tehetségek és a klubváltó sztárok is. Ha meg ilyenekre nincs lehetőség, akkor még nagyobb lutri az egész.

Továbbra is csak Busi jut eszembe, Márciusig tudna esetleg akkor tehermentesíteni. Tuti hogy ennél biztosabban beváló és anyagilag kevésbé megterhelő opciónk nem lenne.

Máskülönben meg tényleg annyi játékosunk van, aki kevesebb esélyt kap mostanában.. még a 19, már csak 18 fő ellenére is. Raphi, Christensen, Romeu, Roberto, Fermin.. minddel lehet (majd) időnként próbálkozni középpályán, mert legalábbis jelen állás szerint nem hiányoznak máshonnan.
Cancelo is opció kp-re, ha mögötte ott van 3 khv és Baldé.
Xaviék döntésein múlik, hogy a szűkös lehetőségek ellenére túlterhelik-e a megmaradt minőségi triónkat, vagy sem. Nem tehetünk szerintem mást, mint hogy elengedjük a szezonból amit csak lehet. Akár hallgatólagosan.

Tulajdonképp van 3 igazán király középpályásunk 3 posztra, és Cancelo meg Fermin képében még vészhelyzet esetére szerintem elég minőségi ideiglenes (kulcsmeccses) utánpótlás is.
Sokan írjátok, hogy ennek ellenére mindenképp kéne valaki, és értem az érveket.
De a jhv és bhv posztokat illetően ennél még lényegesen rosszabb szituval indultunk neki már eleve a szezonnak. Mégse követeli, követelte senki, hogy jöjjön legalább 1 ember mindenképp.
Szerintem még Gavi nélkül is nagyobb a hézag a keretnek ezen a pontján (jhv és bhv), mint középpályán. Különösen Baldé oldalán, ahova nincs tényleg senki, és maga a srác is egy kevésbé kiegyensúlyozott tini, akármennyire is jó szerintem ehhez képest a teljesítménye.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.23. 08:59:54

Chino írta:
2023.11.22. 21:31:39

Azért a fentiek így egy kicsit árnyaltak. FT-t amikor hoztuk, sürgősen szükség volt valakire oda és akkor nem nagyon lehetett válogatni. Plusz 4 évre kellett fizetni, 0 euroval indítva és a Cityben egyáltalán nem játszott rosszul, baromi fiatalon. Sőt, az első fél éve itt is elég jó volt.
FT helyett ingyen felajánlották kölcsön Alexist, Pedronak ha jól emlékszem, fèl èv maradt a szerződèsèből. Ferran kellett.
Aubat már nyáron hozni kellett volna egy kp-sal, 80 milliót kaptunk a játèkosokèrt, negyede mehetett volna új játèkosra, a bèrek beillesztèse húzós lett volna, de Koeman menesztèse után csak volt pènz a végkielégítésère, Ferranra, a többiek aláírási pènzère, fizetèsère. Laportáèk egyik nagy hibájának tartom, de szerintem tanultak belőle az utána következő időszakban.
Persze mondhatja Deco, hogy Gavit nem lehet pótolni, mit is mondjon pár nappal később Gavira való tekintettel, de valószínűleg már a lehetőségeket keresik.

Soler 18 millióèrt ment, Fábián 20-èrt, mi hoztuk Raphinhat 58+10-èrt
Grimaldo, Thuram, Mazraoui, Simons, Dybala, Di Mária ingyen lett volna, sokukat ajánlgatták nekünk a hírek szerint.(megfigyelő, sportvezető, ügynöuke, apja, saját maga)

Haalandot a spirtigazgatónk Braida ajánlotta, de hát nem Barca DNS a hír szerint, ment a Dortmundba 20-èrt, elszórtunk helyette egy zsák pènzt, amikor már Suarez is helyettesről beszèlt, be is ajánlotta Nunezt apróèrt.

Alvarez, Enzo 17-20 millióèrt lett felajánlva.

De mivel Zubimendi ès Bernardo Silva kellene az edzőnek 70+ millióèrt, valószínűleg az edzői felfogáson kellene változtatni.

Minden máson vitatkozhatunk, vagy mentegethetjük a klubnál törtènteket, nem leszünk vele előrèbb, ha nem tanulunk a hibáinkból.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.22. 23:44:55

bence0330 írta:
2023.11.22. 22:25:06
Áhh, a szerbről én sokat nem tudtam, csak a Milan portálján írták, hogy csatárnak őt akarják szerződtetni, úgyhogy nem is gondoltam, hogy nem az. :) Csak a hevenyészett számait láttam.

Akkor viszont pont az a bajom vele, mint Darvich-al. Már persze ha fizetni kell érte. Van ilyenünk, nem akarjuk felhozni, pedig Darvich aztán hatalmasat ment nemrég valamelyik U-válogatott tornán, és a legnagyobb német tehetségnek tartják, és még a B-ben sem kap lehetőséget kb. Nem látom, hogy lenne előrelépés egy újabb ilyen, pénzért, mikor alig van belőle. Ingyen nyilván tökéletes, de ha ekkora klubok versenyeznek érte, akkor még fél évvel a szerződése lejárta előtt sem lenne két fillér. Én pénzért most rutint hoznék, 20+-t minimum, 23-28 ideálisan.
Az ilyen játékosokat csak nagyon olcsón szabad szerintem, vagy szerződések lejártával, főleg a mi helyzetünkben, akkor nem lehet belőle bukta, de mostanság elképesztő, mennyi tényleg tehetséges srác fürdött be teljesen a B-ben. Blanco, Emre Demir, úgy tűnik Darvich, stb.
Azért azt ne felejtsük el, hogy Darvich még csak nemrég töltötte be a 17-et és ha éppen nem volt a válogatottban majdnem minden meccsen játszott az Atleticben, még ha nem is kezdőként a BL-ben meg stabilan. Tavaly Yamal például 3-4 meccsen ha volt az Atletic keretében és játszott egyszer 3-4 percet. Nyilván nem vele hasonlítom össze, csak ha ilyen idős játékosokról beszélünk a korukat is nézzük. Emellett rendszeresen Xaviékkal edz és a padon is volt már.
Popovic ingyen lenne, december 31-én jár le a szerződése, és nem is hosszabbít, januártól ingyen igazolható.
Emre Demir és Blanco közel sem voltak ilyen tehetségek és jóval idősebben is jöttek, ha nagyon hasonlítani akarjuk, akkor már inkább Yusuf vagy Halilovic.

Szerintem igazolni nem lenne érdemes. Ilyenkor normális játékost nem nagyon találni, ha van is duplájába kerül mint a nyári szezonban. Ha ehhez hozzávesszük, hogy anyagilag hogy állunk ilyen Romeuknál sokkal jobbat nem igazán találunk, akiket aztán nem tudunk elkergetni, hogy lazítani tudjunk az FFP-n.
Ha valakit tudnánk kölcsön hozni, esetleg néhány millió euroért plusz a fizetése, az jó megoldás lehetne. Persze ilyet is nagyon nehéz találni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 22:25:06

Áhh, a szerbről én sokat nem tudtam, csak a Milan portálján írták, hogy csatárnak őt akarják szerződtetni, úgyhogy nem is gondoltam, hogy nem az. :) Csak a hevenyészett számait láttam.

Akkor viszont pont az a bajom vele, mint Darvich-al. Már persze ha fizetni kell érte. Van ilyenünk, nem akarjuk felhozni, pedig Darvich aztán hatalmasat ment nemrég valamelyik U-válogatott tornán, és a legnagyobb német tehetségnek tartják, és még a B-ben sem kap lehetőséget kb. Nem látom, hogy lenne előrelépés egy újabb ilyen, pénzért, mikor alig van belőle. Ingyen nyilván tökéletes, de ha ekkora klubok versenyeznek érte, akkor még fél évvel a szerződése lejárta előtt sem lenne két fillér. Én pénzért most rutint hoznék, 20+-t minimum, 23-28 ideálisan.
Az ilyen játékosokat csak nagyon olcsón szabad szerintem, vagy szerződések lejártával, főleg a mi helyzetünkben, akkor nem lehet belőle bukta, de mostanság elképesztő, mennyi tényleg tehetséges srác fürdött be teljesen a B-ben. Blanco, Emre Demir, úgy tűnik Darvich, stb.
De tudtommal a Milan már nagyon-nagyon közel van.

A Puigban nincs erőszak témát én sem értem, nálunk kb a 4. legerőszakosabb játékos lenne Gavi, Araujo és Raphinha után. Szerintem ő már akkor is minimum csereszint volt, mikor elment, azóta meg visszaépítette magát. Fermín szintjét lazán hozná, és nála nyilván tehetségesebb, kb hasonló a vehemenciájuk is. De kétlem, hogy ő valaha vissza akarna hozzánk jönni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.22. 21:31:39

Nagybarcelona írta:
2023.11.22. 13:13:33
Troym írta:
2023.11.22. 12:32:35

Nevektől függetlenül sem szabadna ilyen összegeket kidobálni.
Nálam a limit 40 körül lenne. Aki nem fér bele, nem fér bele.
Se "szupertehetség" Roque, se "világklasszis" Felix, se "Busi utód" Zubimendi, se más esetén nem szabadna ekkorát kockáztatni.
A 10 legnagyobb igazolásunk nagy része finoman szólva se váltotta meg a világot:
Ferran Torres – €55m.
Raphinha – €58m.
Miralem Pjanic – €60m.
Zlatan Ibrahimovic – €66m.
Frenkie de Jong – €75m.
Luis Suarez – €81.7m.
Neymar – €86.2m.
Ousmane Dembele – €105m
Coutinho - 120m

Ebből nekem 3 volt jó döntés (Suarez, Frenkie, Neymar) a többi vagy felemás, vagy egyértelmű hiba. Ilyen hibaszázalékkal jöhet olcsóbban is bárki.
Èn is így látom.

Soler, Fábián, Grimaldo, Thuram, Haaland (Salzburgból), Neves, Felix, Cancelo(nyáron, sajnos nem engedtèk az opciót egyikre sem), Mazraoui, Simons, Guido, Dybala, Di Maria, Auba, MacAllister, Gabriel Jesus , Enzo, Julian Alvarez (utóbbi 2 Argentínából)stb.
neveket sem azèrt írtam, mert óriási klasszisok lennènek, de el kellene fogadni milyenek a körülmènyeink, ès egy adott ponton ezek a játèkosok az èrtèkükhöz kèpest jóval alacsonyabb áron megszerezhetőek lettek volna.

Szerintem kisebb az anyagi bukás lehetősège, mintha De Bruyne, B. Silva, Zubimendi, Wirtz stb. èrkezne 70+ millióèrt.

Nem nagyon fèr jelenleg bele a bukás lehetősège.
Ferran helyett simán elèg lett volna fèl èvre egy Pedro vagy Alexis Sanchez, nem költöttünk volna 60 milliót, fèl èvvel kèsőbb nagyobb választási lehetősègekkel.

Egy stabil, átlagtól jobb játèkos lehet klasszis teljesítmènyre is kèpes, ahogy a klasszisnak vèlt 70+ milliós is teljesíthet jócskán a tudása allatt, különösen a mi Barca DNS alapú focinkban.
Azért a fentiek így egy kicsit árnyaltak. FT-t amikor hoztuk, sürgősen szükség volt valakire oda és akkor nem nagyon lehetett válogatni. Plusz 4 évre kellett fizetni, 0 euroval indítva és a Cityben egyáltalán nem játszott rosszul, baromi fiatalon. Sőt, az első fél éve itt is elég jó volt.
Pjanic egy barter üzlet volt Arthurral, amibőll még mi profitáltunk. Pjanic nyilván nem ért 60 milliót, de a brazilt se tudtuk volna 80.ért eladni. Még a felét se érte, és kiderült, hogy nagyon is jó üzlet volt. Dembeléről nem tudhattuk, hogy ilyen porcelánlábú lesz. Azelőtt még egy-két meccset sem hagyott ki sérülés miatt se a BVB-ben sem a Rennesben. Egy 100-ast ha nem is, de 80 körül reális lett volna az ára, az akkori árakon.
Ibra a világ legjobbja volt a posztján, sokan vitték volna annyiért, az már inkább edzői hiba volt, hogy nem tudtuk kiaknázni maradéktalanul a képességeit.

Az a felsorolás sem igazán korrekt. Haalandot fél Európa vitte volna. Az nem a klubokon múlt, hogy ott kötött ki. Neves fix. 35 lett volna, ami még akkor is vicc, ha lett volna rá pénz, Felixet ahogy tudtuk elhoztuk és a Canceloért megegyezett 20 millió is nagyon baráti, főleg, hogy egy év múlva esedékes. Aubaval nem tudtunk hosszabbítani, de lehet, hogy sokkal jobban is jártunk. Volt egy jó fél éve, de azóta konvergál a nullához, de lehetne ott is folytatni a sort.
De ezeknek a fordítottját is lehet nézni. Rengeteg játékos bukott, akiről úgy gondolták nagyot szakíthatnak vele. Moukokoért is úgy hajtottak Európa klubjai, hogy licitáltak egymásra licitáltak 40 millió fölött, de lehetne még sorolni.
Ahogy a Realnál is legalább ennyi hasonló bukta volt az utóbbi néhány évben, aki ár/érték arányban besültek. Hazard, Bale, Jovic, Mendy, Reinier stb.

És számos ellenpélda is van, akiknél nem kell visszamenni Ibráig. Inigo, Christensen, Pedri, Araujo, Gündogan stb.

Puigra azt mondani, hogy 0 erőszakosság és hasonlók elég durva. Lehet, hogy aránylag kicsi a testalkata, de csak úgy pattogtak le róla az emberek, a szerelésekbe meg kb. úgy ment bele mint Gavi.
bence0330 írta:
2023.11.22. 12:04:43

Popovich nagyon komoly ígéret, de szerintem most minden erőforrásunkat már beérett játékosra fogjuk fordítani. Pláne, hogy van egy Guiu-nk, aki pont hasonló szint-kaliber, és jön egy Roque.
Popovic kicsit távol áll, mind Guiutól, mind Roquetól. Attól, hogy játszik szélsőt vagy hamis kilencest, ő inkább egy tkp/kkp,, szóval Gavi helyén el lenne és erőforrást sem kellene nagyon rááldozni. Télen ingyen jöhetne, 17 éves, a fizuja kb. elhanyagolható. Mondjuk én bízok benne, hogy a sérülések a Darvich-Bernal duóból valakit előtérbe tudnak hozni.
Ha már Guiu feljött, sokakkal ellentétben én olyan sokat nem látok benne, ha már valakit cserének fel kellene hozni nem tudom miért nem próbálkozik Xavi Pau Victorral. Talán csak a Granada vagy Bilbao ellen ült le a padra. Rendben hogy nem olyan fiatal tehetség és csak kölcsönben van de elég komolyan termel, megférne a rotációban. 12 meccsen 8 gól, 2 assit. Ha már nem jön a brazil ő lehetne megoldás.
De elkanyarodtunk a szerb-némettől, szerintem ilyen szűk keret tekintetében, ha Gavi is kiesett duplán megérné elhozni. Bukni nem lehet vele, bár lehet, hogy hoznánk, csak az ő döntése a kérdés, mert sokan mennek érte és ha lehet hinni a híreknek Decoék felvették vele a kapcsolatot, de a Milan mellé már a BVB és a Real is felzárkózott,
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 21:11:38

NovaProspekt írta:
2023.11.22. 20:39:34
Azt mondja a RAC1, hogy Gavi sérülése után most FFP-ügyileg lehetne már hozni Vitor Roqué-t. Ez azért öröm lenne az ürömben.
No igen, de ha nem egy legalább erős közepes kp-ra menne el a pénz, akkor ugyanannyira nem mennénk vele semmire, mint Lewyvel, ha a világ egyik legjobb befejező centerére nem tudjuk rátenni a lasztit, Roquéból sem tudunk majd túl sokat kihozni. Nálam mindenképp sokkal nagyobb prioritással bírna egy középpályás, de inkább kettő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.22. 20:39:34

Azt mondja a RAC1, hogy Gavi sérülése után most FFP-ügyileg lehetne már hozni Vitor Roqué-t. Ez azért öröm lenne az ürömben.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.11.22. 16:26:44

Kell hozni valakit, csak ésszel. Nem hatalmas fizetéssel, több éves szerződéssel, hanem mondjuk kölcsön, vagy kölcsön + opció, egy éves szerződés, ilyesmi. Hogy elkeruljuk a nyakunkon maradást.
Elég szűkös a teljes keret is, nemhogy így. És még majd később kezdődik a kupa is. Nem legyen senki szethajtva.
Vannak jó játékosok akik vagy az edző miatt, vagy a lejáróban lévő szerződés miatt, nem elérhetetlennek.
Kell valaki. Most lehet Alemany hiányozni fog.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.22. 15:45:01

Szerintem meg mindenképp kéne olyan, akit Xavi pályára mer küldeni tavasszal.
Hogy ez fiatal v öreg, kicsi, vagy nagy teljesen lényegtelen.
Tavasszal lesz 30-40 meccs, utána EB és jelen állás szerint van Gündogan, Frenkie (sérülésből), Pedri (sérülésből), Romeu (nem szint), Gavi (sérült), SR (sérült), Cancelo (?). Ezzel a sorral nem lehet sikert elérni sehol és szét lesz hajtva mindenki. Következő sérült Pedri lesz megint, mert nem hagynak majd időt neki felépíteni magát a kényszer miatt, aztán jön Gündogan.
Azzal meg nem megyünk semmire, ha ott ül minden meccsen a padon egy fiatal Casado mondjuk, de sose meri pályára tenni Xavi.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.22. 15:03:07

Én eléggé végletekben tudok most gondolkodni. Vagy hozunk olyan embert, aki nem csak a szezon végéig, hanem akár hosszú távon is megoldás lehet a kp-ra, mert sajnos valóban nem tudni, hogy Gavi tudja-e majd úgy folytatni, ahogy eddig. Ha ilyen ember nincs, akkor tölteléknek ne hozzunk senkit, mert a nyakunkon marad.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.22. 14:35:07

🚨 Barça director Deco: “It’s impossible to replace Gavi. There’s no player on the market with his skills, his mentality”.

“It’s wrong to discuss about replacing Gavi as it’s not possible. We will not find a replacement in January”, told EFE.


Fabrizio oldaláról. Gondolom akkor tárgytalan az egész eszmefuttatás, pedig kellene valaki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.11.22. 13:28:40

Most ez nagyon jó, hogy röpködnek a nevek, hogy kiket lehetne hozni Gavi helyett, de van pénzünk?

Mert ilyen Zubimendi, Fábián Ruiz, Soler féle nevet 40-70 millió kürül futnak szóval ez nem hiszem, hogy pálya. Másrészt, meg vagyunk ezekkel a nevekkel áldva. Hol vannak ilyenkor a játékosmegfigyelők. Megsérül egy fiatal kulcsjátékos, és nincs a kalapban egy olyan név aki talán tudja azt amit ő és nem megvehetetlen?

Másrészt azt gondolom, hogy egy újabb17 éves idehozatalának a kezdőbe szerintem nagy értelme nincs.

Ilyen Riqui Puig visszahozatalának megint semmi értelmét nem látom. Az, hogy valaki az MLSZ-ben király az ide marha kevés. És az a gyerek továbbra is 0 erőszakossággal 169 centi és 50 kiló 24 évesen.

Busquetset idehozni a szezon második felére kölcsönbe, mint ötlet valóban nem rossz ötlet, kérdés, hogy akar-e jönni.

A másik probléma pont maga Gavi. Egy ilyen sérülés tört már el karriert. Nem kell messzire visszamenni: Fati. Semmi garancia nincs, hogy ha felépül itt minden rendben lesz. Az is kérdés, hogy most most posztriválist hozzunk neki, arra az esetre ha gatya lenne, vagy próbáljuk meg köcsönökkel megúszni ameddig helyre jön. Szerintem ez ha belegondolunk ez a sérülés jobba berakta az ajtót mint elődzör hittük.
Kép
Válasz küldése