Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.02.21. 11:28:55

Camp Nou99 írta:
2022.02.19. 09:51:55
soadroli írta:
2022.02.18. 22:51:17
🔘 Barça are willing to pay Haaland's €75m exit clause and the commissions to his father and Raiola.
🔘 BARÇA are in a position to pay him €20m per year salary and they want to make him the leader of the young winning project.
[Diario Sport]
Valami Isteni csodának kellene történnie hogy hozzánk igazoljon. Minimum EL megnyerése és akkor automatikus indulás a BL-ben 2-4 valamelyik hely megszerzése. Ezek az alapok,és akkor még mindig nem beszéltünk arról hogy hogyan és miből lesz pénz a teljes transzferre.
Nem hiszem, hogy ez reális célkitűzés.
A kassza üres, a jelenlegi játékosok csökkentett fizetésért fociznak, és idehozunk egy háromszor-négyszer annyit kereső játékost?(egy talicska pénzért, bőven több mint €75m-ért)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.21. 09:29:12

Egyöntetű sajtóhírek (+F. Romano) Alemany már előrehaladott tárgyalásokat folytat a Chelsea-vel Azpilicueta ügyében, minden valószínűség szerint érkezni fog nyáron egy 2+1 opcionális éves szerződéssel.
Ez lehet, hogy Dest távozásával járna, ami logikusnak tűnhet, mert pont az angolok érdeklődtek korábban utána.
Forca Barca!!!!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.02.19. 09:51:55

soadroli írta:
2022.02.18. 22:51:17
🔘 Barça are willing to pay Haaland's €75m exit clause and the commissions to his father and Raiola.
🔘 BARÇA are in a position to pay him €20m per year salary and they want to make him the leader of the young winning project.
[Diario Sport]
Valami Isteni csodának kellene történnie hogy hozzánk igazoljon. Minimum EL megnyerése és akkor automatikus indulás a BL-ben 2-4 valamelyik hely megszerzése. Ezek az alapok,és akkor még mindig nem beszéltünk arról hogy hogyan és miből lesz pénz a teljes transzferre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.19. 01:42:48

soadroli írta:
2022.02.18. 22:51:17
🔘 Barça are willing to pay Haaland's €75m exit clause and the commissions to his father and Raiola.
🔘 BARÇA are in a position to pay him €20m per year salary and they want to make him the leader of the young winning project.
[Diario Sport]
https://www.sport.es/es/noticias/real-m ... o-13256568

Ezen a cikken meg már azt írják, hogy megállapodott a Reállal, és újabb galaktikus korszak jön.

Valamelyik nyilván nem igaz, de könnyen lehet, hogy egyik sem. :D Szerintem kb május végéig ez végig csak pletyka lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 23:16:16

soadroli írta:
2022.02.18. 22:51:17
🔘 Barça are willing to pay Haaland's €75m exit clause and the commissions to his father and Raiola.
🔘 BARÇA are in a position to pay him €20m per year salary and they want to make him the leader of the young winning project.
[Diario Sport]
Én olvastam ezt a cikket a Sporton, és bár nem esküszök meg rá, hogy minden egyes szóra jól emlékszem, de annyit tudok hozzá fűzni, hogy:
1. Egyetlen árva szót sem pazarolnak arra, hogy ezt mégis mire, kire alapoznák, teljesen nulla, még közvetett / név nélküli információforrás sincs. Sőt tovább megyek, még az sincs vázolva, hogy ha ez a szerző saját véleménye, akkor neki mik azok a pontok, amik alapján ezekre a következtetésekre jutott.
2. Az előbbinél fogva ennek az egésznek semmi új hírértéke nincs, nem különbözik az elmúlt hónapokban olvasottaktól egy betűvel sem. Sőt, még azoknál is kevesebb.
3. Leírják hogy 20 misis fizut "megengedhetnénk" magunknak, 5 éves szerződésre, de arra már nem pazarolnak gondolatot, hogy a hozzávetőleg 130-150 milliós össz vételárat pontosan hogy engedhetjük meg magunknak.
4. Olyan dolgokat állítanak továbbá (megint csak mindenféle megjelölt alap nélkül), hogy a Barca a következőkkel győzködi őt:
a) ő lenne a új sportszakmai projekt játékos-vezére
b) a Barcába sztárnak jönni egyenlő az aranylabdával
c) idő közben lesz lehetőség még tovább javítani a fizetésen
d) Haaland aki állítólag nagyon fontosnak tartja a saját imidzsét, a Barca világelső méretű social media táborával nagyot mehetne
e) olyan fiatal minőségi játékosokkal lenne körülvéve mint Pedri, Nico, Fati, Gavi, Ferran Torres

Érzésre az egész cikk hangvétele olyan, mintha egy naív 15 éves rajongó győzködné saját magát, hogy Haaland akár még a Barcát is választhatja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.02.18. 22:51:17

🔘 Barça are willing to pay Haaland's €75m exit clause and the commissions to his father and Raiola.
🔘 BARÇA are in a position to pay him €20m per year salary and they want to make him the leader of the young winning project.
[Diario Sport]
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 14:12:45

Fabrizio Romano:
Barcelona have offered César Azpilicueta a two year deal with option to extend for a further season. Talks started in December but Barça are still waiting for Azpilicueta to make final decision.
Chelsea hope for Azpi to stay but still no communication on player side.

Azpinak adtak hivatalos ajánlatot, ha minden igaz 2+1 évre.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.18. 06:51:49

Endricket már egy ideje figyeli a vezetőség, tegnap meghívták, hogy személyesen nézze meg a Napoli elleni meccset. Ennek tükrében, gondolom kicsit konkrétabb kapcsolat lehet a háttérben.

https://m.youtube.com/watch?v=6S-2FVRH13U
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.15. 22:21:11

bence0330 írta:
2022.02.15. 16:57:53
Nem erre gondoltam
Tudom, hogy nem erre gondoltál.
Csak a mondandód elejébe kapaszkodtam bele teljesen más szemszögből .... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.15. 16:57:53

Peter írta:
2022.02.15. 13:10:37
A gondolataid kezdésével teljesen egyetértek, ugyanakkor a szó szerinti sikerkorszak már régen elmúlt, kerek hetes esztendeje.
Xavinak nagyon drukkolok, de ezerszer lerágott csontot tudok csak elővenni, hogy semmilyen megújulás nem lesz addig, amíg a szent tehenek itt vannak.
Nem erre gondoltam (Piqué-t amúgy sem lehet kire cserélni, mert a 2. legjobb védőnk magasan, Albának szó szerint nincs helyettese sem, meg a gyengébb napjain is lehoz egy közepes teljesítményt, max Busquets akinél egyáltalán lehet vitázni a játékáról, mert ott legalább van félig-meddig minőségi ember...).
De egyikük sem tehet azokról az elvárásokról, amik kívülről jönnek a játékosokra. Sajna a szimpatizánsoktól, mert nem madridisták fütyülnek ki játákosokat (szerencsétlen SR szerintem is nulla, de komolyan ő tehetett róla, hogy pont őt küldték be, sérülés után, KÖZÉPHÁTÉD posztra? Hát nem...), nem madridisták várják Coutinhoban az új Neymart, meg Torresben az új mittudoménkit. Nincs türelem senkivel szemben, nincs reális elvárás senkivel szemben, és ha egy nemkatalán hibázik, akkor jön mindenhonnan a mocskolódás. Saját köreinkban.
Erre az egész milliőre értettem, hogy valahogy ennek meg kellene változnia, bár nem hinném, hogy ez könnyen lehetséges lenne. 1-2 sz@rabb szezon talán rendet tenne kicsit a fejekben, és kisebbek lennének az elvárások, de még ebben sem vagyok biztos.

És vannak erre érzékeny játékosok. Counál nagyon látványos volt, előttünk zseniális volt, a Bayernben rendben volt, utánunk meg azonnal újra klasszis teljesítményt hoz le kb 5 nappal a távozása után. Jé. Cou után most Torres esete a legjobb példa szerintem. Ha a mostanában történt klubváltásokban gondolkodom, ő egy Sancho stílusú játékos, talán nála egy leheletnyivel gyengébb 1v2-ben, 85-ért vette meg a ManU, és eddig 26 meccsen 4 gólpontot hozott össze. Torres 4 meccsen 3-at. Törött láb és klubváltás után. De ez nekünk nem elég, és hőbölgünk, mert nem cselez le 4 játékost, és lövi be a végén, mint Leo, sőt, képes volt két meccsen egymás után nem gólt lőni a pofátlanja. (Most azt ide sem veszem, hogy az ATM ellen legaláb 2 gólban volt benne nagyon intelligens csatármozgással, emberek elvonásával, a minap meg szerintem kétszer állították meg szabálytalanul ziccerben, de a második tuti fault volt.) Mindezt ugye nem az igazi posztján amúgy. Szélsőként eddig minden meccsén összehozott egy gólpontot...
És 55M volt. Igen, egy ilyen játékos MINIMUM ennyibe kerül mapaság a piacon, láthatjuk mondjuk Sancho esetét, akit amúgy fél Európa akart, és Torres eddig százszor jobban játszik, mint ő.

Traoré már azelőtt kapta a savat minden médiából (itt is ugye, sajnos reprezentatív módon), hogy pályára lépett volna, több cikket láttam, ahol ilyen "ennyi telik csak a Barcától már" típusú szövegek jöttek. Ő mondjuk ezt szerintem pont megasról letojta, meg ingyen jött 0 pénzért, szóval rajta ilyen értelemben sem volt nyomás. Torresen van, az árcédula is nyomja, most épült fel, és ilyen árért ugye zseniális villanásokat várnak tőle. Mindezt figyelembevéve eddig bőven rendben volt szerintem, amit hozott. Mint ahogy ő sosem fog villogni, nem az a játéka. Griezmann szint, aki képes megjátszani az utolsó passzokat, és eltenni a kapuba, ami lábrajön, a mezőnyben meg elvégzi a piszkos munkát is. Nem 30 gólos lesz szezononként, de teljes szezonban 15, akár 20 gólpont biztos összejön, és kell ez a profil is. Traoré meg majd hozza a csillogást.

És attól félek, hogy ha hozunk nyáron 4 védőt, egy kp-t meg egy csatárt, abból két védő meg mondjuk a kp be fog sülni ugyanilyen okok miatt. Mert ő miért nem VVD, a másik meg miért nem TAA, a harmadik meg miért nem Iniesta, mert ugye azok lennének a Barca-szintek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.15. 13:10:37

bence0330 írta:
2022.02.15. 09:32:17
Én egyre inkább érzek egy olyat, hogy mielőtt bárkit hozunk, van egy sokkal fontosabb feladatunk, pont az újonnan érkezők miatt: valahogy kitakarítani ezt a borzalmas, toxikus környezetet, ami Barcelonában kialakult
A gondolataid kezdésével teljesen egyetértek, ugyanakkor a szó szerinti sikerkorszak már régen elmúlt, kerek hetes esztendeje.
Xavinak nagyon drukkolok, de ezerszer lerágott csontot tudok csak elővenni, hogy semmilyen megújulás nem lesz addig, amíg a szent tehenek itt vannak.

Mondom ezt annak tudatában is, némi ellentmondással saját magamnak, hogy kisgyerekként izgultam az Atleti meccs alatt, felkiáltottam a góljainkál.....Alves 4. góljánál.....üvöltöttem, hogy góóóóól.
(kivétel csak erősíti a szabályt :lol: jó kis nosztalgia hangulatú meccs volt)
Ugyanakkor kidőlnek, elfáradnak, besárgulnak, pirosakat gyűjtenek.
Mentálisan és fizikálisan nincs bennük már semmilyen megújulás lehetősége.
Lehet a szent teheneket szeretni, de saját magát csapja be, aki bármit is remél tőlük.

Csak a full újra szabadna törekedni és azt a lehetőségekhez képest legjobban üzemeltetni.
Xavinak ehhez drukkolni kell és bízni benne, hogy képes a feladatra.
A legnagyobb közhelye a focinak, hogy "már csak a következő meccsre gondolunk"
Hogy ez, hogy fog sikerülni? Az már egy teljesen más téma lesz ....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.15. 11:47:46

fanbarca írta:
2022.02.15. 11:20:40

Szerintem Araujo tuti marad. Nem tudnak most nagyobb fizut ajánlani, mert egyszerűen nem engedi ezt meg a limit, ha jól értem. De nyártól nem lesz ez gond, megkapja ő is és Gavi is a zsírosabb szerződést.

Szerintem jövőre itt lesz Alves, Araujo, Piqué, Eric Garcia és Alba a jelenlegiek közül. Ide szerintem elég lesz hozni egy jobbhátvédet (Azpi, Nacho Vidal stb.), egy középhátvédet (Christensen) és egy balhátvédet (Gaya, Grimaldo, tudomisén). Sokadik embernek azért használható egy fiatal is, titkon reménykedem abban, hogy Wagué és/vagy Baldé összeszedi magát.
A saját neveléssel tényleg nem számoltam, de az utóbbi 1-2 évben szinte mindegyik 16 év feletti játékos megfordult a nagycsapat környékén, eléggé ki lett onnan mindenki válogatva. Talán Marmol nem játszott még. Nyilván "lentről" is feltölthető a keret, de arra tippeltem, ha lenne minőségi, azonnal bevethető valaki, az már előkerült volna. Mondjuk addig eltelik fél év és felnőhet valaki a feladathoz. 2 kh meg azért kellene, mert Araujo és Pique mellé kéne 1-1 váltótárs és EG nagyon véleményes, hogy mire lehet használni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.15. 11:20:40

Troym írta:
2022.02.15. 10:17:49
Azért írtam ilyen sok védőt, mert
1. Umtiti már nem fogja soha elérni minőségben azt a szintet, amire szükség lenne
2. Mingu minimum 1 szezonra kölcsönbe kéne menjen bizonyítani, hogy elérheti-e valaha a Barca szintjét, amit senki nem lát benne jelenleg.
3. Lenglet és EG meg imbolyog azon a szinten, hogy kiegészítő emberként számíthatnak-e rájuk. Úgy számolnék, hogy kettejük közül 1 marad, 1 megy.
4. Dest második szezonja során sem néz ki hosszútávú megoldásnak, de piaci értéke van, így lehet őt eladják
5. SR szerződése lejár, és tippre, őt ha meg is tartják inkább a középpályások között kell vele számolni, de szerintem elengedik.

2023 nyaráig meg a védelem több további tagja távozhat
5. Pique lenyilatkozta, hogy nem ül a padon, addig fog játszani, amíg kezdő, szerintem maximum még 1 szezon.
6. Alves 39 éves, és tippre a 22/23 szezon lesz neki az utolsó
7. Araujo szerződése lejár, és bízom ugyan én is abban, hogy hosszabbít, de még nem tette meg, így azért azzal is illene számolniuk mi van, ha ad neki az egyik angol csapat az itteni felajánlott pénz 2-300%-át.
8. Alba valós váltótárs nélkül nyomja kitudja hányadik szezont, de jövőre 34 lesz.

1 balhátvéd, 1-2 jobbhátvéd, 2 középhátvéd kellene most nyáron, plusz a következő szezonra még valószínű maradna Araujo, Pique, Alba, Alves, EG közülük utóbbi 2 szerintem kiegészítő ember lehet.

Kivel kapcsolatban láttok mást?
Szerintem Araujo tuti marad. Nem tudnak most nagyobb fizut ajánlani, mert egyszerűen nem engedi ezt meg a limit, ha jól értem. De nyártól nem lesz ez gond, megkapja ő is és Gavi is a zsírosabb szerződést.

Szerintem jövőre itt lesz Alves, Araujo, Piqué, Eric Garcia és Alba a jelenlegiek közül. Ide szerintem elég lesz hozni egy jobbhátvédet (Azpi, Nacho Vidal stb.), egy középhátvédet (Christensen) és egy balhátvédet (Gaya, Grimaldo, tudomisén). Sokadik embernek azért használható egy fiatal is, titkon reménykedem abban, hogy Wagué és/vagy Baldé összeszedi magát.

Nem lehet 8 játékost igazolni. Ha ezek mellé jön egy vkp és egy csatár, már jól megleszünk.
més que un club
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.15. 10:29:38

bence0330 írta:
2022.02.15. 09:32:17
Én egyre inkább érzek egy olyat, hogy mielőtt bárkit hozunk, van egy sokkal fontosabb feladatunk, pont az újonnan érkezők miatt: valahogy kitakarítani ezt a borzalmas, toxikus környezetet, ami Barcelonában kialakult, talán a Pep-korszak, de inkább az MSN óta. Azt a brutális nyomást, amit mindenkire helyezünk, és amitől sorra omlanak össze az emberek, és alig tudják hozni itt a korábbi klubjukban nyújtott játékukat. Vagy akár annak csak az 50%-át... Itt ha jön valaki, és még nem bevált játékos a klub színeiben, és elkövet egy hibát, akkor 80 oldalról fröcsög rá az ürülék, már meg van bélyegezve, pedig már eleve hátrányból indult, mert Coutól Neymart várunk, egy Torrestől meg mondjuk Ronaldinhot, vagy tudja a fene. Koemannál ez nyilván kicsit még jobban kidomborodott a nyilvános keresztre feszítések miatt, de előtte is borzalmas volt a helyzet.
Egyetértek veled. A mostani meccsen is úgy éreztem magam, mint Koeman idejében, de visszamehetünk akár Valverdeig is. Pszichésen előjöttek a régi sémák, amint nem az történt a pályán, amit elterveztünk és az egész csapat frusztrált, tehetetlen, ötlettelen lett, mint akik megbénultak és nem tudják, mit kell tenni. Persze nem annyira, mint mondjuk az elmúlt 2-3 évben, és ebben bizonyára Xavi hatása érezhető, de az látszik, hogy nem egészséges a légkör és emögött én is ezeket az elborult elvárásokat érzem. Garciát mondjuk nem tudom mentegetni a mostani hibája kapcsán, mert ilyet még serdülőben sem csináltunk kb., de Torresre pl. tök igaz, amit mondasz.
Azért szerintem más dolgok is lehetnek a háttérben, de valóban rohadt nehéz lehet ilyen körülmények között teljesíteni, ha az ember nem tökéletes önbizalommal rendelkezik. Talán ez is pl. Gavi legfőbb erénye, hogy rajta ezek nem látszódnak. De akár Pedrit is említhetném, meg hát szegény Fati is remek példa lenne. Persze ez nyilván más kluboknál is hasonlóan működik, de ahány sztárral mi besültünk itt az elmúlt időszakban, biztos, hogy vmi nem kóser a háttérben.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.15. 10:17:49

Azért írtam ilyen sok védőt, mert
1. Umtiti már nem fogja soha elérni minőségben azt a szintet, amire szükség lenne
2. Mingu minimum 1 szezonra kölcsönbe kéne menjen bizonyítani, hogy elérheti-e valaha a Barca szintjét, amit senki nem lát benne jelenleg.
3. Lenglet és EG meg imbolyog azon a szinten, hogy kiegészítő emberként számíthatnak-e rájuk. Úgy számolnék, hogy kettejük közül 1 marad, 1 megy.
4. Dest második szezonja során sem néz ki hosszútávú megoldásnak, de piaci értéke van, így lehet őt eladják
5. SR szerződése lejár, és tippre, őt ha meg is tartják inkább a középpályások között kell vele számolni, de szerintem elengedik.

2023 nyaráig meg a védelem több további tagja távozhat
5. Pique lenyilatkozta, hogy nem ül a padon, addig fog játszani, amíg kezdő, szerintem maximum még 1 szezon.
6. Alves 39 éves, és tippre a 22/23 szezon lesz neki az utolsó
7. Araujo szerződése lejár, és bízom ugyan én is abban, hogy hosszabbít, de még nem tette meg, így azért azzal is illene számolniuk mi van, ha ad neki az egyik angol csapat az itteni felajánlott pénz 2-300%-át.
8. Alba valós váltótárs nélkül nyomja kitudja hányadik szezont, de jövőre 34 lesz.

1 balhátvéd, 1-2 jobbhátvéd, 2 középhátvéd kellene most nyáron, plusz a következő szezonra még valószínű maradna Araujo, Pique, Alba, Alves, EG közülük utóbbi 2 szerintem kiegészítő ember lehet.

Kivel kapcsolatban láttok mást?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.15. 09:32:17

Én egyre inkább érzek egy olyat, hogy mielőtt bárkit hozunk, van egy sokkal fontosabb feladatunk, pont az újonnan érkezők miatt: valahogy kitakarítani ezt a borzalmas, toxikus környezetet, ami Barcelonában kialakult, talán a Pep-korszak, de inkább az MSN óta. Azt a brutális nyomást, amit mindenkire helyezünk, és amitől sorra omlanak össze az emberek, és alig tudják hozni itt a korábbi klubjukban nyújtott játékukat. Vagy akár annak csak az 50%-át... Itt ha jön valaki, és még nem bevált játékos a klub színeiben, és elkövet egy hibát, akkor 80 oldalról fröcsög rá az ürülék, már meg van bélyegezve, pedig már eleve hátrányból indult, mert Coutól Neymart várunk, egy Torrestől meg mondjuk Ronaldinhot, vagy tudja a fene. Koemannál ez nyilván kicsit még jobban kidomborodott a nyilvános keresztre feszítések miatt, de előtte is borzalmas volt a helyzet.
A saját nevelésekkel egész más a helyzet, inkább a külső igazolásokról beszélek. Értem, mennyire nacionalisták a katalánok, de azért ez annál már több.
Barcelonában mindig nagy volt a nyomás, de az elmúlt sikerkorszak(ok) óta ez hatványozottan igaz, és nagyon kevesen bírják el. Itt csak az marad meg, aki fejben brutálisan erős és vagány. Mint Araujo és Traoré, bár utóbbiról persze még kiderülhet, hogy mégsem.
Garciáról és Torrestől pl. lerí, hogy ők focista szinten nagyon intelligens játékosok, és ez sokszor társul azzal, hogy nincs meg az a kőkemény vagányság, "rosszfiúság" ami ide kell ahhoz, hogy elbírd a nyomást, és hogy ízekre ne tépjenek.
Xaviban látom erre az igyekezetet, nem nevesít senkit nyilvánosan, sőt, még Dembélére is megkéri nyilvánosan a szurkolókat, hogy ne fütyüljék ki. Ez persze messze nem elég, valahogy vissza kellene állítani racionálisra az elvárásokat, nem fogunk már új MSN-el 6 gólokat vágni PSG-nek. Alighanem soha. És sajna még itt a fórumon is sokan ezt várjuk, hogy Traoré Messi legyen, Torres top Suarez/Neymar. Nem, egész más játékosok, nem csak szintben, hanem skillekben is.
Hiába hoznánk ide egy Azpilicuetát, lehet, hogy ugyanúgy omlana össze jelen helyzetben, és a töredékét hozná a CFC-ben nyújtott játékának.
Nyilván ez utópia, és szerintem még sokáig fogjuk megemészteni és kidobni a végbélnyílásunkon a saját játékosainkat, úgyhogy gyakorlati megoldásként azt mondanám, hogy igyekezni kell olyan játékosokat hozni, akik erősek fejben, de nagyon, akár rosszfiúk, vagányak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.15. 08:27:50

Troym írta:
2022.02.15. 00:24:03
Andris írta:
2022.02.14. 22:55:24

Tényleg nem értem, miért kell ilyen butaságokat írni.

Ez nem pesszimista forgatókönyv, ez a mindenki megbolondult forgatókönyv.
Mert ha nem készülsz akár ilyesmire is, akkor nem vagy elég körültekintö vezetőként. naivitás azt gondolni, hogy aki egyszer a csapat játékosa lett innen akar visszavonulni. Az semmit nem jelent, hogy azt nyilatkozta a sajtóban, hogy maradni fog, ha jól emlékszem Dembele is mondott ugyanilyet kb egész ősszel. Lehet, hogy marad és tévedek, sőt legyen is igazad, de erre feltenni mindent minimum merész. Az tuti, hogy van annyira jó, hogy kb. minden BL esélyes
csapat szívesen látná, nyilván az ügynóke csak összeszedi a lehetőségeket. Pl a Chelsea egész védelme távozni fog nyáron. Plusz, azt is írhatnám hogy időnként sérült, ami miatt kell több ember a rotációba és Mingu, Umtiti, Lenglet nem megoldás.
Mondjuk azért Dembélé a lista végén van becsület terén és ez már régóta kiderült. És igen, kell legyen terv a pesszimista verzióra is, de a hangsúly nem lehet azon. Játékosokat szidjuk, a vezetőséget is, a legrosszabbat vetítjük elő. Mért csináljuk ezt? Hogy inkább pozitívan csalódjunk?
més que un club
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.15. 07:44:53

Troym írta:
2022.02.14. 21:54:15
Remélem pesszimista forgatókönyv szerint kalkulálnak (Araujo megy) és egy teljes védelem igazolását tervezik nyáron.
Biztos van terv arra is, de a cél elérni hogy maradjon.

Amit leírsz abból kiindulva megy Fati is, Pedri is, Gavi is, FDJ is és hozhatunk új kp-t is meg támadókat is nem? :D A legrosszabb ez lenne.

Araujo sokat sérült ahogy írod, lehet ezért sem vinnék el. BL-ben sem bizonyított.

Kapni fog ajánlatokat, de nyáron a megnőtt fizu sapkával nem lesz gond itt tartani játékosokat, olyanokat akiknek nem a pénz az első (lehet nekik fontos csak nem Dembelék/Oscarok/Hulkok).

Kell 1 jhv és 1 bhv is, középre is 1 ember. Ez tényleg sok, de ha hozol 5-6 embert annak sincs semmi értelme, mert annyira azért nem állunk jól aztán meg ki jönne ide egy 9 fős védő sorba ahol soha nem kap perceket és a fizu rossz?

Lesznek kiszemeltek, lesz velük tapogatózás de csak akkor adunk komoly ajánlatot bárkinek ha Araujo tényleg visszautasít minden hosszabbítási ajánlatot.
Amíg bizonytalan, addig nem fognak hozni tömegével embereket, mert minek. 1 ember megy, 1 jön és kész máskor is így volt.

Európai szinten veszélyes csapatot majd akkor építünk ha a bajnokságban már tűzközelben leszünk. Addig felesleges azon tűnődni kiben van benne a BL győzelem.
Ha meg EL-re gondoltál akkor nem vagyunk annyira lemaradva hogy 4-6 ember kelljen csak hátra :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.15. 00:24:03

Andris írta:
2022.02.14. 22:55:24

Tényleg nem értem, miért kell ilyen butaságokat írni.

Ez nem pesszimista forgatókönyv, ez a mindenki megbolondult forgatókönyv.
Mert ha nem készülsz akár ilyesmire is, akkor nem vagy elég körültekintö vezetőként. naivitás azt gondolni, hogy aki egyszer a csapat játékosa lett innen akar visszavonulni. Az semmit nem jelent, hogy azt nyilatkozta a sajtóban, hogy maradni fog, ha jól emlékszem Dembele is mondott ugyanilyet kb egész ősszel. Lehet, hogy marad és tévedek, sőt legyen is igazad, de erre feltenni mindent minimum merész. Az tuti, hogy van annyira jó, hogy kb. minden BL esélyes
csapat szívesen látná, nyilván az ügynóke csak összeszedi a lehetőségeket. Pl a Chelsea egész védelme távozni fog nyáron. Plusz, azt is írhatnám hogy időnként sérült, ami miatt kell több ember a rotációba és Mingu, Umtiti, Lenglet nem megoldás.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.14. 22:55:24

Troym írta:
2022.02.14. 21:54:15
Remélem pesszimista forgatókönyv szerint kalkulálnak (Araujo megy)
Tényleg nem értem, miért kell ilyen butaságokat írni.

Ez nem pesszimista forgatókönyv, ez a mindenki megbolondult forgatókönyv.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.14. 21:54:15

Remélem pesszimista forgatókönyv szerint kalkulálnak (Araujo megy) és egy teljes védelem igazolását tervezik nyáron. Gyakorlatilag nem is 2-3, hanem inkább 5-6 játékos kéne hátra. Ha nem tudják hozni minimum Christensen, Gaya, Mazraouit mind és a Romagnoli, Denayer, Zagadou hármasból minimum egyet, akkor teljesen esélytelen nagyobb célokért küzdeni. Még ha marad is Araujo, akkor is kb ő az egyetlen versenyképes játékos európai szinten.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.02.13. 10:57:16

Az biztos, hogy a legtutibb opció csatárként Haaland lenne, de ha nem jön össze, azért vannak még nevek. Én a Lautaro Martínez, Rashford, Werner, En-Nesyri, Schick, Isak, Richarlison, David, Luis Suárez (Granada) vonalon keresnék megoldást.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.13. 10:44:36

Ígéretekből teli vagyunk mint a délibusz.
Pedri, Gavi, Nico, ERic, Ferran, Adama, Fati.
Ezek mind ígéretek, hogy csak a fontosabbakat említsem.

Ide kell egy olyan gólvágó végre, aki nem ígéret, hanem már több annál.
Ez meg egy értelmes vkp, és már rendben is lennénk, lehet a védelmet is összekotorni Araujo köré.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.02.13. 10:37:32

Troym írta:
2022.02.12. 23:22:22
A spanyolnál kicsit gyengébb ligából kéne összeszedni a legeredményesebb 23 alatti csatárt, aki nem 100 millióba kerülne. Ezért örülnék nagyon David (Lille), Darwin Nunez (Benfica), Gouiri (Nice) Adeyemi (Salzburg) vonalnak. Utóbbi szerintem 90%, hogy megy a Dortmundba, de a többi jó lehetne.
Aztán lehet belelóg a kezem a bilibe és őket egyiket sem lehet megszerezni.
Sztárokban Haalandon kívül nem gondolkodnék, benne is csak azért mert nagyon fiatal és a középpályásokkal lenne sok évük együtt.
Próbáltuk, nem ment. Trincaot legalábbis visszahoznám Xavi keze alá, és alapvetően jó, amit írsz, de most nem vagyunk abban a helyzetben. Ide már most kell egy rendes gólvágó, nincs helye ígéreteknek. Haalandnak örülnék, annak a disznó Raiolának nem. De ahogy a Skyfallban is mondják, "Nincs karácsony, nemde?" A norvég kölyköt meg kell próbálni, nincs más lehetőség. Az ilyen Mbappé-jellegű parasztoktól meg kíméjük a csapatot.
Football, bloody hell. /SAF/
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.12. 23:22:22

A spanyolnál kicsit gyengébb ligából kéne összeszedni a legeredményesebb 23 alatti csatárt, aki nem 100 millióba kerülne. Ezért örülnék nagyon David (Lille), Darwin Nunez (Benfica), Gouiri (Nice) Adeyemi (Salzburg) vonalnak. Utóbbi szerintem 90%, hogy megy a Dortmundba, de a többi jó lehetne.
Aztán lehet belelóg a kezem a bilibe és őket egyiket sem lehet megszerezni.
Sztárokban Haalandon kívül nem gondolkodnék, benne is csak azért mert nagyon fiatal és a középpályásokkal lenne sok évük együtt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése