Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.12. 15:55:08

Én kezdem úgy érezni, hogy az OlaszBrazilSpanyol játékosunk visszahozhatja a joga bonitot a Barcába. Rettentően hiányolom a látványos cseleket, az olyan játékosokat akik ha labdát kapnak, nem félnek megindulni és kicselezni az ellenfelet. Thiago az a típusú játékos aki meg meri, és meg is tudja csinálni a cseleket, jól passzol és gyors.
Reménykedek benne hogy újra láthatunk egy Ronaldinho féle kaliberű játékost.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.11. 07:51:04

MQuC írta:Elég jó kis videó arrról, hogyan cseperedett :D
1:07-től, csak szerintem ül a lelátón Puyí és R10?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.11. 00:49:52

az a finom elegancia, amivel passzol, kezeli a labdát, engem az nyűgöz benne le a legjobban.
a játéka nem erőltetett, nem izzadtságszagú, nem robot, hanem egy könnyed zseni (lehet ez a szó még elhamarkodott, de remélhetőleg rászolgál majd.)
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2011.07.08. 15:48:26

palesz77 írta:
Az a mozdulat ahogy itt elhúzza a talpa alatt... Hát ez valami eszméletlenül zseniális!!! :shock: Olyan természetességgel csinálta ezt már annyi idősen is 3 ember között, hihetetlen. Erről beszélt Muniain amikor azt mondta, hogy Thiago máshogy bánik a labdával... Nagyon remélem, hogy kivárja itt a sorát, mert akkora ász lehet ebből a gyerekből, hogy abba bele se merek gondolni...
Remélem így lesz!

Ronaldinho gól utáni táncát is eltanulta :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.07.08. 14:27:42

Az a mozdulat ahogy itt elhúzza a talpa alatt... Hát ez valami eszméletlenül zseniális!!! :shock: Olyan természetességgel csinálta ezt már annyi idősen is 3 ember között, hihetetlen. Erről beszélt Muniain amikor azt mondta, hogy Thiago máshogy bánik a labdával... Nagyon remélem, hogy kivárja itt a sorát, mert akkora ász lehet ebből a gyerekből, hogy abba bele se merek gondolni...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.08. 14:02:34

Elég jó kis videó arrról, hogyan cseperedett :D
Kép
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2011.07.08. 12:44:14

Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.30. 14:44:44

sjd írta:
Tocy írta: Akkor nyilván Keita is több időt kap :)
Úgy értem, akkor is "egy kevésbé pengés, más stílusú játékos"-ra van szükségünk?
Nem, akkor kéne Fabregas. Vagy nem. Mert remélhetőleg nem 1xerre sérül le mind2, akkor pedig egyikük helyett tolhatja Thiago. Arra meg nem lehet alapozni, hogy "de ha egyik megsérül, akkor a többi fáradt lesz", mert ennyiből legyen posztonként 8 ember, hogy "ha 3 sérült, akkor a többit lehessen rotálni". Egyébként, én szeretem Cesc játékát, és szeretném azt is, hogy ideigazoljon. De felesleges...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.30. 14:40:05

Tocy írta: Akkor nyilván Keita is több időt kap :)
Úgy értem, akkor is "egy kevésbé pengés, más stílusú játékos"-ra van szükségünk?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.30. 14:33:21

sjd írta:
Tocy írta:Amúgy igen, Thiagora nyugodtan lehet számítani, de úgyis Keita fog játszani többet szerintem. És ő továbbra sem igazi helyettese Xavi-Iniestának, hanem egy kevésbé pengés, más stílusú játékos, akit az uccsó 20-25 percekre be lehet dobni.
És ha Xavi/Iniesta megsérül?
Akkor nyilván Keita is több időt kap :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.30. 14:32:06

Tocy írta:Amúgy igen, Thiagora nyugodtan lehet számítani, de úgyis Keita fog játszani többet szerintem. És ő továbbra sem igazi helyettese Xavi-Iniestának, hanem egy kevésbé pengés, más stílusú játékos, akit az uccsó 20-25 percekre be lehet dobni.
És ha Xavi/Iniesta megsérül?
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.06.30. 14:13:03

Hát lehet, hogy a 4-est hagyományosan a védők kapják, de számomra a 4-es mez nem Marquez, vagy Patrick Andersson nevével forrt össze, hanem Guardioláéval és úgy vélem, hogy aki látta őt játszani az mind úgy gondolja, hogy Pep tette legendássá azt a számot.
Megjegyzem Fabregas sem véletlen van belezúgva a 4-es számba, neki is Guardiola volt a példaképe és talán Thiago sem ezt a számot használta a Barca B-ben.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.30. 14:08:52

Barcaman14 írta:
Tocy írta:De jelenleg tökéletes a középpályánk, és Fabregas nincs itt :wink:
És ez a lényeg! Thiago mostmár teljes értékű tagja lett a csapatnak, ezzel kellő mélységet adva a középpályának. A vkp kérdés bőven megvan oldva, mostmár Xavinak is megvan a helyettese, és Ini helyére is gond nélkül beállhat. Plusz embernek pedig ott van Keita. Ha most érkezne Cesc megbomlana ez a "tökéletesség", még ha ezt furcsa is kijelenteni egy ilyen kaliberű játékos esetében mint Fabregas, de így van.

Nagyon nagyot húztunk azzal hogy felhoztuk véglegesen a kerethez. Reméljük elkerülik a sérülések, és felfelé ível mjad a pályafutása. Minden adott ehhez, és ami a legjobb hogy Pep irányítása alatt került fel!
Amúgy igen, Thiagora nyugodtan lehet számítani, de úgyis Keita fog játszani többet szerintem. És ő továbbra sem igazi helyettese Xavi-Iniestának, hanem egy kevésbé pengés, más stílusú játékos, akit az uccsó 20-25 percekre be lehet dobni. Amúgy ha Thiago mellé jönne még Fabregas is, akkor én úgy képzelném el, hogy teljes rotálás van, Xavi-Iniestát kevesebb meccsen játszatja Pep és olyankor Thiago-Fabregas kezd. Keita pedig sosem kezdő, hanem a legtöbb meccsen első csere, 70. perc környékén. Persze optimális esetben, ha vezetünk 2 góllal...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.30. 14:07:03

Remélem fejben is felnő a feladathoz, mert technikailag rendben van. Amúgy nem várok tőle hatalmas szezont, főleg, ha jön Fabregas is. Iniesta vagy Xavi sem egyik évről a másikra lett világklasszis, remélem nem lesznek magasak az elvárások vele szemben.

Két posztra négy ember nem sok, főleg, ha tavasszal mindenhol versenyben akarunk maradni. Mondjuk Keitával már kérdéses, de egyelőre felesleges aggódni.
a 4 -es szám nem illik rá, mivel az védőé.
Valaki szóljon már neki. De aki "kitalálta" sem volt normális... :D

Egyébként én is a 24-esre tippelnék. Iniesta is azzal kezdte, illetve ha nem szabad a 4-es és a 14-es, akkor már csak így lesz 4-es a hátán. :)
Avatar
@@Laguna@@
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.04.25. 21:13:53
Tartózkodási hely: itt-ott

2011.06.30. 13:54:16

Nos, én speciel tökéletesen meg vagyok most így elégedve a középpályával. Thiago ráadásul már itt van egy ideje a csapatnál - meg akkor is, ha csak egyszer kétszer játszott a nagyokkal - és szerintem jobban muzsikálna egyből, mintha most Fabre idejönne, és össze kéne szoknia a többiekkel... nem? 8)
"Amikor elkezdesz szurkolni egy csapatnak nem a trófeákért, a játékosokért, a csapat múltjáért teszed. Sokkal inkább azért, mert megtalálod magad valahol a csapatban, megtalálod a helyet, ahová tartozol."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.30. 13:41:59

Tocy írta:De jelenleg tökéletes a középpályánk, és Fabregas nincs itt :wink:
És ez a lényeg! Thiago mostmár teljes értékű tagja lett a csapatnak, ezzel kellő mélységet adva a középpályának. A vkp kérdés bőven megvan oldva, mostmár Xavinak is megvan a helyettese, és Ini helyére is gond nélkül beállhat. Plusz embernek pedig ott van Keita. Ha most érkezne Cesc megbomlana ez a "tökéletesség", még ha ezt furcsa is kijelenteni egy ilyen kaliberű játékos esetében mint Fabregas, de így van.

Nagyon nagyot húztunk azzal hogy felhoztuk véglegesen a kerethez. Reméljük elkerülik a sérülések, és felfelé ível mjad a pályafutása. Minden adott ehhez, és ami a legjobb hogy Pep irányítása alatt került fel!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.06.30. 13:40:23

Sok sikert neki, remélem minden Fabregas-szimpatizánssal elfeledteti kedvencüket és a vezetőség is leakad a témáról.

Hajrá Thiago!
Kép
Kép
Kép
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2011.06.30. 13:24:33

Tocy írta:Amúgy Fabregassal szerintem is sokan lennének előtte, akkor Keitának egyszerűen nincs létjogosultsága...más kérdés, hogy tapasztalatban, rutinban, szerénységben Keita a legjobb :) De egyszerűen, ha jön Cesc, neki nincs helye a csapatban. Illetve van, Thiago kárára...mert abban egyébként szinte biztos vagyok, hogy Pep nem fogja Keitát kevesebbet játszatni. De jelenleg tökéletes a középpályánk, és Fabregas nincs itt :wink:
Látod Tocy, ezért mondom én azt, hogy Fabregast el kellene nekünk felejteni.. A középpályánk tökéletes, csak rontani lehet rajta...

Persze most mondják sokan, de mi van ha a sérülések....

Xavi mester, Iniesta tanár úr, Thiago ( ahogy ő is mondta itt az ideje élesben bizonyítani), AFFelay ( sokan elfelejtkeznek róla, pedig ő is tud Iniesta helyén játszani nem is rosszul, kíváncsi vagyok mit hoz Ibi a következőkben, Barca alapozással).

Ott van még Busi ( tudom h vkp), Keita, Masche ( eredetileg nem középhátvéd, és Abidal esete nem átlagos, szóval nem kell ilyesmire számítani ( legalábbis adja a jóisten) ) szóval vannak a középpályán rendesen. Ide betolni egy Fabregast...

Egyrészt nem tudom, hogy valóban erősítés lenne e...
Másrészt, úgy néz ki jön Sanchéz, felért Thiago...

Xavi, Ini, Keita, Thiago, Affelay, Busi, Masche. ez hetes darab ember a 3 fős középpályára.. Oké, hozzuk ide Fabregast... aki irányító...

Tehát marad előtte mint alap Xavi-Ini... csere, sérülés, rotálás esetén Jönne Fabregas és Xavi/Ini? vagy Fabregas és Thiago vagy....

Fabregas nélkül.. Xavi-Ini rotáláshoz Xavi/Ini- Tihago/Affelay/ Keita

Plusz a VKP. ( néha 2 vkp is játszhatna, az OLYAN meccseken...)

Mindenesetre, érdekes lesz, hogy oldják meg a srácok, ha jön Fabregas, mert értem én hogy nonstop, de akkor is csak 11 ember lehet csapatonként a pályán..
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.30. 13:01:20

Amúgy Fabregassal szerintem is sokan lennének előtte, akkor Keitának egyszerűen nincs létjogosultsága...más kérdés, hogy tapasztalatban, rutinban, szerénységben Keita a legjobb :) De egyszerűen, ha jön Cesc, neki nincs helye a csapatban. Illetve van, Thiago kárára...mert abban egyébként szinte biztos vagyok, hogy Pep nem fogja Keitát kevesebbet játszatni. De jelenleg tökéletes a középpályánk, és Fabregas nincs itt :wink:
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2011.06.30. 12:51:11

Hatalmas öröm, hogy végre az első keretben köszönthetjük. Nem fog Bojan sorsára jutni, mindig kiegyensúlyozottan teljesített, ha lehetőséget kapott. Istenadta tehetség és Iniestáék mellett csak még jobb lesz. Emlékszem két éve beállt a Sevilla ellen és valami fantasztikusat játszott. Kezdő létére olyan természetesen fűzte át egy az egyben a védőit, hogy az már Messi debütálására emlékeztetett. Sokat kell még tanulnia, de számomra kétségtelen, az idei nyár legfontosabb igazolása.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.06.30. 12:48:26

daffy írta:
Messithebest írta:És igeeeen 8) Thiago topik 8) Megvan az első, legfontosabb igazolásunk 8) 8) Szerintetek melyik mezszámot kapja?? Szerintem 4 vagy 23 :D
23,a 4es fabregasé lesz :wink:
attól nem féltek,hogy keveset játszana cesc érkezése esetén? úgy értem,hogy akkor egyből csak 2-3. csere stb.
Én nagyon is félek ettől. Nekem aztán mondhatjátok, h Pep majd megoldja...hogyne. Eddig is majdnem mindig minden kis fos csapat ellen is a gála 11-el álltunk fel, 12. embernek meg ott volt Keita, aki általában szintén a középpályán kapott szerepet. Szóval már Thiago előtt igy is vannak 3-an, ha jönne Fabragas már 4-en lennének, onnan már már borzasztó nehéz dolga lenne a srácnak, hiába minden tehetsége. Xavit és Iniestát nem kell kommentálnom, Keita Pep egyik kedvenc embere, sztem jövőre is sokat fog játszani, Fabregast meg már csak a borsos ára miatt is játszatni kéne. Szegény Thiago nem is nagyon tudná megkapni a lehetőséget a bizonyításra, és egy év alatt könnyen besokallhatna, jogosan.
Nem mindenki olyan bamba, mint pl. Bojan, h évekig eltűri, h kupában, meg néha napján tét nélküli meccseken játsszon.

Nagy tehetség a gyerek, ezt már bizonyította. Ő eddig kitartott klub mellett, megérdemli sztem a lehetőséget a nagy csapatnál is a bizonyításra. Inkább ő, mint a tékozló fiú! Aztán, ha nem válna be, akkor jövőre jöhetne Fabregas(nem hinném, h a Barcán kívül máshova eligazolna addig), vagy vki más. De ennyit megérdemel a gyerek. Ha meg beválik, akkor Fabregast el lehet felejteni, megmarad jó pár milliónk, és segget sem csinál magából a vezetőség.
8)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.06.30. 12:47:41

Na a lehetőség adott, reméljük semmi probléma nem lesz, semmi sem áll majd a fejlődése útjába. Vamos Thiago!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.30. 12:40:25

Nah jobb később mint soha. Ez a kölök egy hatalmas kincs! Már tavaly is volt tizennéhány meccse, több gólja és több assistja, idén ezt túl szárnyalja ez szinte biztos. Szerintem is kompatibilisek Cesc-el és Xaviékkal nem kell aggódni emiatt. Ezzel a szerződéssel, plusz Cesc és Sanchéz érkezésével (+Fontas) szinte tökéletes keretünk lesz. Hatalmas "igazolás"!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2011.06.30. 12:15:24

Nagyon örülni fogok, ha sikerül neki a beilleszkedés, de azért senki se dobálja meg kővel, ha nem így lenne.Egy nagyon jó alap van a srácban viszont sztem a következő 2 év megválasztja a sorsát.

Ne feledjük azért, h Bojan már sokkal fiatalabb korban szuper tehetségnek számított! :oops:
Kép
Avatar
@@Laguna@@
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.04.25. 21:13:53
Tartózkodási hely: itt-ott

2011.06.30. 12:01:04

Gyerünk! Hajrá Thiago! Sok sikert neki!
Örülök, hogy a nagy csapat tagja! Az a gól... :D van a fiúban valami, az biztos. remélem gyakran mutatja majd meg!
"Amikor elkezdesz szurkolni egy csapatnak nem a trófeákért, a játékosokért, a csapat múltjáért teszed. Sokkal inkább azért, mert megtalálod magad valahol a csapatban, megtalálod a helyet, ahová tartozol."
Lezárt