Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.11.11. 15:37:19

Barcaman14 írta:Furcsa, hogy Puyol jelenlétében is sokkal inkább őt éreztem a védelem vezérének és legbiztosabb pontjának.(mondjuk nyilván a Kapitánynál közre játszik a hosszú kihagyás) Rendkívül érett teljesítményt nyújt és jó pár nagy mentése is volt.

Tata elmondása szerint egyelőre ez lesz az állandó felállás, vagyis a Piqué-Mascherano, Puyol-Bartra duó váltogatja egymást. Szerintem már most is a védelem egyik legbiztosabb pontja Bartra, de az idei azért még inkább a tanulóéve lehet Puyol mellet, jövőre viszont abszolút alapemberré léphet elő. Így tovább!
Én is hasonlóan éreztem a tegnap. Amúgy abszolút van logika Tata elgondolásában. Mindkét belső védő páros kiegyensúlyozott. Mindkettőben van 1-1 magas ember a fejpárbajokhoz (Bartra-Piqué), illetve 1-1 gyors ember a kontrák miatt (Puyol-Masch). Ugyanakkor Bartra mellé mindenképpen jó megoldás a legrutinosabb "öreget" tenni, akitől a legtöbbet tanulhatja el, viszont a fiatalos lendülete kompenzálni tudja Puyol már kopottabb reflexeit (már ha egyáltalán lehet ilyesmiről beszélni az ő esetében:)).
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.11. 15:25:44

Nem hittem benne igazán, de szerencsére rámcáfol a teljesítményével:) Ennek örülök, nagyot nyerhetünk egy jó Bartrával.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.11. 15:18:43

Cesc térdsérülése (már amennyire az sérülés :lol: ) miatt kikerült a spanyol nemzeti együttes keretéből, a helyére pedig Del Bosque Bartrát hívta be, aki így akár be is mutatkozhat majd a felnőttválogatottban! :)

Bartra (Twitter): "Very happy with the call-up for the national team.. A dream come true!! It's a great time to enjoy and learn from my teammates!"

Azt kell mondanom, hogy nagyon megérdemelte már.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.11. 11:39:58

Furcsa, hogy Puyol jelenlétében is sokkal inkább őt éreztem a védelem vezérének és legbiztosabb pontjának.(mondjuk nyilván a Kapitánynál közre játszik a hosszú kihagyás) Rendkívül érett teljesítményt nyújt és jó pár nagy mentése is volt.

Tata elmondása szerint egyelőre ez lesz az állandó felállás, vagyis a Piqué-Mascherano, Puyol-Bartra duó váltogatja egymást. Szerintem már most is a védelem egyik legbiztosabb pontja Bartra, de az idei azért még inkább a tanulóéve lehet Puyol mellet, jövőre viszont abszolút alapemberré léphet elő. Így tovább!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.10. 22:59:11

le a kalappal.
féltem, hogy nem e lesz rövid a védelem erre az évre, de ha képes lesz ilyen magas szinten játszani, akkor megnyugszom.
nem tudom, mi lenne az ideális duó középre, de hogy a 4-ből a a kettő jobbik között van jelenlegi forma alapján, az tuti.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.10. 22:04:33

Ha ő nem lesz Puyol méltó utódja, akkor senki.

Hatalmasat játszik ma is. =D>
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.30. 09:11:23

Tegnap nem tetszett, h a passzai 90%a hátramentek Valdesnak. Piquenél elég agybajt kapok, mikor hazaadogatja a labdát meccsenként ötveszer, remélem ő ezt gyorsan abbahagyja. Értem én, h az a biztos, de a Barcaban nehogy már a biztosra játszanak.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.10.11. 18:09:51

A Milan idén azért nem az az eget verő csapat:) Én megadnám neki a lehetőséget,mégis csak BL tapasztalat szerzésre jó lenne. Remélem az Osasuna ,Milan meccs egyikén kezdő lesz ! Megérdemli !!!
Abi & Tito
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.11. 17:15:04

messideco írta:Van esély, hogy a Clasicon vagy a Milan ellen kezdőként lép pályára? Kíváncsi lennék rá igazán erős csapatok ellen is. :)
A Milan ellen simán játszhat, de ha Masch rendben lesz, lehet ő kezd, hogy felvegye a ritmust a Clasícóra. de lehet, hogy Puyolnak is adnak egy kis időt.

Bár, ha a jelenlegi formát nézzük, Piqué helyett nyugodtan játszhatna Marc. Egyedül a rutintalanság szól ellene, de egy Masch vagy Puyol párjaként ezzel sem hiszem hogy nagy gond lenne.
Kicsit félek, hogy a Kapitány és Mascherano visszatérésével újra nagyon háttérbe szorul, pedig a teljesítménye alapján nem lenne indokolt.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.11. 16:48:41

messideco írta:Van esély, hogy a Clasicon vagy a Milan ellen kezdőként lép pályára? Kíváncsi lennék rá igazán erős csapatok ellen is. :)
ha masche 100%-os lesz a clasicora, akkor biztos h ő lesz piqué párja...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.11. 16:45:06

Van esély, hogy a Clasicon vagy a Milan ellen kezdőként lép pályára? Kíváncsi lennék rá igazán erős csapatok ellen is. :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.11. 16:20:47

Gareth Tello írta:Bartra 2013-2014

- 5 meccs
- 337 perc
- 234-ből 221 pontos passz (94,4%)
- 44 labdaszerzés (7,6 percenként egy)

[barcastuff]
Az a 44 labdaszerzés nem kicsit komoly. =D>
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.11. 14:13:15

Bartra 2013-2014

- 5 meccs
- 337 perc
- 234-ből 221 pontos passz (94,4%)
- 44 labdaszerzés (7,6 percenként egy)

[barcastuff]
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.04. 16:40:11

Alcantara írta:Szimpatikus nyilatkozat tőle, teljesen szerény, alázatos. egy dolog, ami elég nagy túlzás: Puyol,Piqué, Mascherano, mint a világ legjobb középső védői. :lol:

A csúcson levő Puyol még annak mondható volt, de a másik kettő...
A szokásos tisztelet körök, aztán ki tudja mennyire gondolja komolyan. :)

A válogatott szünet után, ha Puyol visszatér, akkor megnézném egy két meccsen a kapitány mellett. Még jobb teljesítményt nyújtana szerintem és Piquére is ráfér már a pihenő.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.10.04. 14:53:20

Szimpatikus nyilatkozat tőle, teljesen szerény, alázatos. egy dolog, ami elég nagy túlzás: Puyol,Piqué, Mascherano, mint a világ legjobb középső védői. :lol:

A csúcson levő Puyol még annak mondható volt, de a másik kettő...
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.10.03. 20:33:26

Én már kezdem megszokni ha valaki egyszer -kétszer jól játszik akkor már szuper és a kezdőknél van a helye. Hogy Mascherano milyen munkát végez minden meccsen azt most a sérülése elhomályositja egyes emberek szemét. Bartrának még bizonyitani kell ,sok-sok meccsen és ha ez megtörténik akkor helye van a kezdőben...
Don Blaugrana 2005
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.09.30. 18:00:44

2013.10.03. 20:24:59

Szerintem tehetséges a gyerek, az Almeria és a Celtic ellen is az egyik legjobb volt. Remélem, hogy tartani tudja ezt a formát. tavaly a Bayern ellen sem volt olyan rossz szerintem az idei szezont meg elég jól kezdte. Úgyhogy Hajrá Bartra!
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.10.03. 20:16:58

Gergely írta:Most ezt ti sem gondoltátok komolyan ugye? Könyörgöm Piqué mióta ilyen hibbant? Mióta kapunk ilyen gólokat? Mióta ilyen nb3 szintű a védelmünk? Nem tudom mi ez a Masch tövig nyalás srácok de azért álljunk már meg egy percre! Tegyük fel sz@r a védelmünk de Masch jól végzi a dolgát! Akkor miért ilyen ócska a hátsó alakzatunk hosszú idő után? Úgy , hogy Valdes élete formájában és mégis! Egyszerűen nem szabad középső védőnek berakni! Fizikai képtelenség tőle ezt elvárni , hogy egy tökéletes meccset is lejátszon! De felesleges is bármit is mondanom Piqué a fekete bárány itt sok mindenkinek de én vallom és még sokan mások Javier egy kényszer megoldás és az égvilágon semmi extra nincs benne és idegesít is meg hülye az egészhez bármit is mondtok!
Mascherano minden csak nem kényszermegoldás, kezdetektől fogva, mikor ideigazolt - talán 1-2 meccset játszott a kp-n - középhátvéd volt, és a 2010-11-es szezonban valami fantasztikusan játszott végig, amikor jó volt a védelmünk. Ugyebár Bl-t és bajnokságot nyertünk. De az a vicc, hogy te mondod, hogy "körbenyaljuk", mikor mi tényekre alapozunk, te meg valami oknál fogva kikiáltottad első számú közellenségnek, de egy ép érvet nem tudsz felhozni, csak hogy buta meg hülye, meg idegesítő, de hogy miért azt már nem írod le.

De mind1 is, mert ez a Bartra topic, mi meg meg leszünk dádázva, hogy nem róla beszélünk :O
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.03. 19:57:54

Stalkyard írta:
Chino írta: Ha a magasságával van bajod, nézd meg Puyolt, kb. 3-4 centi lehet köztük.
Piqué sokkal magasabb, mint Puyol.
A kisfőnököt hasonlítottam Puyollal. A magasság pedig relatív. Hiába magas egy védő, ha rosszul helyezkedik, főleg pontrúgásnál.
Marc ilyen szempontból rendben van és sokakkal ellentétben én nem hiszem, hogy olyan gyenge lenne a fizikuma.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.10.03. 19:44:30

Chino írta: Ha a magasságával van bajod, nézd meg Puyolt, kb. 3-4 centi lehet köztük.
Piqué sokkal magasabb, mint Puyol.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.03. 19:16:57

Gergely írta:Most ezt ti sem gondoltátok komolyan ugye? Könyörgöm Piqué mióta ilyen hibbant? Mióta kapunk ilyen gólokat? Mióta ilyen nb3 szintű a védelmünk? Nem tudom mi ez a Masch tövig nyalás srácok de azért álljunk már meg egy percre! Tegyük fel sz@r a védelmünk de Masch jól végzi a dolgát! Akkor miért ilyen ócska a hátsó alakzatunk hosszú idő után? Úgy , hogy Valdes élete formájában és mégis! Egyszerűen nem szabad középső védőnek berakni! Fizikai képtelenség tőle ezt elvárni , hogy egy tökéletes meccset is lejátszon! De felesleges is bármit is mondanom Piqué a fekete bárány itt sok mindenkinek de én vallom és még sokan mások Javier egy kényszer megoldás és az égvilágon semmi extra nincs benne és idegesít is meg hülye az egészhez bármit is mondtok!
Piqué mióta ilyen hibbant? Kb. 2 éve.
Nézegesd vissza a meccseket és meglátod, hogy a legtöbb elkerülhető gólt a spanyolról kapjuk. Semmi tövig nyalás nincs, egyszerűen arról van szó, hogy Masch egy kiváló belső védővé vált nálunk. Fizikai képtelenség? Nem tudom mit néztél, de rengeteg tökéletes meccset hozott le. Piqué nem fekete bárány de kb. másfél éve (+ez a szezon) meg sem közelíti a korábbi formáját, és nem stabil pontja a védelmünknek. Ha a magasságával van bajod, nézd meg Puyolt, kb. 3-4 centi lehet köztük.
Az teljesen szubjektív dolog, hogy téged idegesít. Nem tetszik a feje azért? mert az nekem sem, ennek ellenére egy jó védő, ennyi az egész. Hülye az egészhez? Na ezzel sok mindent megmagyaráztál. gratula
De tudod mit. Használjuk vkp-ként Busquets és Song mögött, a védelemben meg elég lesz egy fiatal, ígéretes de még rutintalan Bartra, egy sérülékeny és (sajnos) öregedő Puyol, meg egy formán kívüli Piqué.
Mindegy, ezt nem ebben a topicban kellene megvitatni.


A lényeg, hogy én jelenleg sokkal jobban elnézegetnék egy Bartra-Mascherano párost. Ha Marc állandósítani tudná ezt a formát, kíváncsi lennék milyen duót tudnának alkotni Puyollal. Szerintem sokkal stabilabbá válna a védelmünk. Ahogy elnéztem Bartra sokkal jobban ki tud segíteni Alves helyére, mint akármelyik védőnk, ami pedig nagyon fontos lenne, mert a brazil egyre többet ragad fent és könnyen mögé kerülnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.10.03. 19:04:53

Ha engedik játszani és tapasztalatot szerezni a következő szezonra alapemberré is válthat, ami szerintem meg is lesz neki ha hosszabítanak vele. Én az olyan csapatok ellen akik beívelésre játszanak őt játszatnám, mert magasabb mint Masch ami azért elég fontos a fejpárbajok során.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.03. 18:26:28

Gergely írta:Buta és nem is érzi magát jól ezen a poszton...
uh ha én fele olyan buta védő lehetnék mint masch :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2013.10.03. 18:23:19

Chino írta:
Gergely írta:Egyre jobban bízom a Marc-ban! Természetes , hogy idő kell és vallom ha Piqué-val középen össze csiszolódnak , akkor...nem is folytatom mert elfolyok :lol:
A lényeg , hogy Tata felejtse el Mascheranot hátúl minél hamarabb! Egyszerűen nem védőnek való [-X
Miért nem védőnek való? 3 éve 1-2 meccstől eltekintve kh-t játszik és jobban is mint vkp-t. (+van két vkp-nk) Akkor Bale-t is balbekknek vette a Real Marcelo és Coentrao mögé? Ne Fifa-zzunk már, hogy papíron kinek mi a posztja.
Lehet, hogy ott játszik, de akkor sem odavaló. Véleményem szerint Mascherano a világ egyik legjobban szerelő "védője", de ez még nem elég, hogy tökéletesen eljátszon ezen a poszton. A védő legfontosabb feladatai, hogy szereljen, jól helyezkedjen és kifejelje a középre érkező labdákat. Mascheranonak az utóbbiakkal nagy problémái vannak, mivel alacsony, mivel nem védő. Én sokkal nyugodtabb vagyok amikor Puyol vagy Bartra játszik. Amikor Masch, Alba és többi törpe is a pályán van, akkor minden szöglet, beadás egy ziccer az ellenfélnek. Nem akarom az egészet az ő nyakába varrni, de szerintem megfigyelhető ha Puyol, Piqué, Bartra vagy Adriano játszik nem kapunk gólt szögletekből. Az Almeria meccsen pl. nekem az volt a legfeltűnőbb, hogy Bartra 5-6-szor kifejelte a labdát, amit Masch-tól nem szokhattunk meg.
Bartra remélem, hogy a következő 2-3 meccsen kezdő lesz és jó teljesítményével kiszorítja az argentínt.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.10.03. 18:21:10

Mascherano: Mióta itt van nálunk az egyik legbiztosabb pontja a védelemnek. Mindenhova odaér, gyönyörű megoldásokat/becsúszásokat választ/csinál, jó.. egyszer-kétszer volt, hogy elkésett, na de akkor is... Buta? :D Ugyan miért lenne az?
Am nem értem honnan veszed, hogy nem érzi jól magát a védelemben, vagy ezerszer lenyilatkozta, hogy a Barcában KH-t szeret játszani. No de ha ilyen jól ismered, add már át neki üdvözletem! ;)

Bartranak örülök, hogy ilyen badass, remélem megkapja majd a kellő lehetőséget, mert ha meg fogja, akkor biztos vagyok benne, hogy élni is fog vele...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.10.03. 18:23:22-kor.
Lezárt