Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Prosyt
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.08.15. 15:19:55
Tartózkodási hely: Kisvárda
Kapcsolat:

2013.05.27. 16:07:44

Helyet kell neki hagyni és bízni kell a csapat többi tagjának is benne... Ezek nélkül tényleg nem sok mindent fog majd használni a Barcának... Én pl. már a Bayern elleni barátságos mérkőzésen vagy kezdőként vagy a padon, de szerepeltetném a keretbe és minimum egy félidőt hagynék neki...
HARD PLAY HEROES
https://www.youtube.com/user/HardPlayHeroes" target="_blank
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.27. 16:03:07

Hihetetlen mit leszenvednek a madridisták...Igen ők ajánlottak egy csillagászati átigazolási díjat,mi olcsóbbért elhoztuk,pont.Értem én hogy fáj,mert a játékos 5másodperc alatt lepattintotta a mardidot,dehát ez van...Nem annyira meglepő ez,nézzük meg mi zajlik madridban az utóbbi években és nálunk mi...Neymar a focit választotta...

Ez is milyen hülyeség már ,hogy jajjj de itt megtarthatja a marketingbevételeinek 100%át...Nincs az a marha aki akár egy Lipcsei Petit így szerződtet le,hagyjuk már...Arról volt szó,hogy a madridnál 30%ot tarthat meg,itt 50et...És így ugyan annyi a végső fizuja...

Az is elég világosan el lett mondva,hogy a 28-32millát az 55%áért fizettük...És úgy 50 körül,hogyha hozzávesszük a maradék 45öt...Nem 55% 50milla,ezt amúgy csak forumon láttam,még a madridista lapok is max 32ról beszélnek a santosos jogaiért...

Hogy hova fér be jobban...Ez sem kérdés...Az ő posztja a balszélső,ott érzi jól magát...Ott a Realban CR van,nálunk éppen kit oda száműzünk,értelmes senki...Akkor meg...Persze játszhatna máshol is,nylíván nem lenne elveszve,de nézzük meg Villat mint top3mas center mire ment balon...Évek óta ez a legnagyobb hibánk,hogy balon vagy egy csatár,vagy a középpályás Ini van...

Hogy hogy válik be persze kérdés,sztem jó lesz,a képességie miatt tutira veszem hogy megérte...De nem kell itt elvárni azt hogy végigvigye,meg 50gól egyszezonban...Ha rendre berúgja amikor odakerül,és megveri az emberét egy az egyben,majd jól passzol,már megérte...Ezt tuti fogja hozni...Az meg hogy ezen felül mit,majd elválik...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.05.27. 15:48:59

Chino írta:..
Én Neymart egy hosszútávú befektetésnek tartom. Első szezonjában nem várok tőle robbanást, nem hiszem hogy egyelőre olyan teljesítményt fog hozni mint sokan gondolják. Én abszolut mellette vagyok, és nagyon örülök a leigazolásának, de nála is meg kell találni az egyensúlyt a taktika és az egyéni megoldások között. Ez igénybe vehet egy kis időt, de hosszútávon nagyon meg fogja érni. Legalábbis ebben bízok. Senki ne várjon itt elsőre csodát, új közeg, új foci (ami nálunk különösen komplikált), nagy elvárások. ..
Bocs hogy ezt kiragadom, csak erre akarok igazából írni.
Szóval kicsit azért megnyugtató, hogy van még pár ember, aki nem rögtön csodát vár tőle.. Ronaldinho - meg Messi - szintű teljesítmény? Nem tudom hány meccsét láttátok Neymarnak - bevallom én se sokat, de azok alapján ez jött le -, de közel sem lát olyan jól a pályán mint Dinho. Ez az évek során javulhat még, elvégre Messi se volt mindig ekkora ász nagy passzok terén, de egyenlőre sokkal kevesebbet ad játékban a kis Brazil a csapatainak - válogatott és Santos -, mint anno a Dinho tette..
Neymar stílusa engem inkább emlékeztet Robinhora, néha vannak jó meglátásai, de amúgy inkább cselkirály - és befejező -, nem az a játékot szervező típus. Amúgy annak örülnék is, ha olyan szintet elérne 2-3 év alatt mint amit ő elért 07/08-ra a Realban, akkor már nagy hasznunkra lehetne szerintem. Aztán akár felül is múlhatja, valamivel tehetségesebbnek érzem azért Neymart. De az első évében/éveiben szerintem semmi esetre sem szabad tőle hatalmas nagy durranást várni, hagyni kell neki időt míg felveszi a ritmust és megszokja a csapatot, a ligát, stb. Úgyhogy aki már az első hetekben sambát és csodát vár tőle sajnos szerintem nagyon csalódni fog - remélem nem lesz igazam.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.27. 15:45:07

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.05.27. 15:41:19

Én is örülök megszerzésének. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.

Most már csak az a kérdés, most hogy ő itt van, ki fog távozni ?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.27. 15:24:40

Én örülök, hogy ezt a fiút sikerült megszerezni. Nyilván voltak sokkal tőkeerősebb klubok, jóval nagyobb fizetési ajánlatokkal. Számomra már nagyon pozitív, hogy minket választott az esetlegesen kevesebb pénzért is (ha igaz!).

Engem mondjuk abszolút nem érdekel mennyi pénzért jött ide, (nem nekem és más fórumozóknak kell összedobni)csak illeszkedjen be a csapatba, sokat profitáljon a játékából a csapat.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.27. 15:16:41

Sosem tudjuk meg. Mindig lesz valami új kitalált infó ennek kapcsán. Egy újabb záradék egy plusz barátságos meccs vagy kenőpénz stb. Nem is érdemes vele foglalkozni.
Sajnos ez így van.
VIszont azt már most kijelenthetjük hogy roppant megosztó az ő személye...
vagy nagyon szeretik v nagyon utálják... Azt gondolom ez is arra mutat hogy nem 1 átlagos ígéretről van szó. Csak a Nagyon nagyok osztanak meg embereket...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.27. 15:16:05

A brazil szövetség megengedte Neymarnak, hogy a vasárnapi Anglia elleni barátságos válogatott meccs után Barcelonába utazhasson, és így másnap, hétfőn bemutathassák a sajtónak, és a szurkolóknak. Neymar is részt vesz a Konföderációs kupán a brazil csapattal.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.27. 15:14:15

Azért ez az ár-téma közvetetten érinti a szurkolókat is. Ha "csupán" 28-ba fájt volna az emberünk, nem lenne gond akár TS-t + egy minőségi kapust leigazolni, de így hogy az átigazolásokra szánt büdzsét gyakorlatilag kiürítettük az eladásokból kell a továbbiakat fedezni. DE! Egyrészt senki sem ismeri a pontos összeget, amit a brazilért fizettünk. Lehet, hogy 50, 54, 28+barimeccs, 40+10 már kifizetett. Ezt egy jó ideig nem tudjuk meg, de lehet sosem. Ennek ellenére tény, hogy nem mi fizetjük és legyen Rosell-ék baja a többi.

Amivel a Real-szurkolók takaróznak, hogy mégis a pénzt választja, mert 824522556565521 millió euró a reklámbevétele, amit megtarthat, náluk meg csak a felét. Ezt az összeget 8 millióra taksálják ami így a madridi 11 millás fizetéséhez +4 millió euro lett volna. (összesen 15) Nálunk 7 milliós fizetéshez 8 milliót kap, ami ugyancsak 15. Szóval ott is megy a ferdítés nagyon.
Amúgy volt már olyan hír is hogy a Barca megkapja a reklámbevételek 20%-át, tehát itt sem teljesen tiszta az egész.
Én Neymart egy hosszútávú befektetésnek tartom. Első szezonjában nem várok tőle robbanást, nem hiszem hogy egyelőre olyan teljesítményt fog hozni mint sokan gondolják. Én abszolut mellette vagyok, és nagyon örülök a leigazolásának, de nála is meg kell találni az egyensúlyt a taktika és az egyéni megoldások között. Ez igénybe vehet egy kis időt, de hosszútávon nagyon meg fogja érni. Legalábbis ebben bízok. Senki ne várjon itt elsőre csodát, új közeg, új foci (ami nálun k különösen komplikált), nagy elvárások.
Sokak szerint a Reaílban sokkal jobban ki tudott volna bontakozni stb. Én ezzel is vitatkoznék. Kitolnák jobb szélre, ami nem a legoptimálisabb számára és Cr ugyanúgy "elnyomhatná" mint ahogy sokan itt Messiről gondolják. Ezért gondolom, hogy Bale sem lesz ott akkora király, mint sokan hiszik. Az egész Spurs rá épül, szintén jobbszélsőt csinálnának belőle, ami nem tudom hogy ízlene neki, azonkívül legalább akkora zsákbamacska mint Neymar. Egy igazi PL játékos, ahol egy egész csapat rá épült, könnyebb volt kitűnni, itt simán elnyomhatják és egy tipikus futóbolondot csinálnak belőle. (ez a Barcára és a realra egyaránt vonatkozik) Persze hogy a brazilról lecsúsztak muszáj Pereznek is lépni, de ez már kicsit off.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.27. 15:09:07

Boixos írta:
ezért csípem nagyon mondjuk a dortmundot, ott is konkrétan kloppot és a stábját, mert ők frankón színes kavicsokért vesznek embereket, akiket aztán annyiért pattintanak el, mint most göccét a monaconak.
Ezek szerint lemaradtam valamiről. Ott nekem megállt az infó, hogy Götze a Bayernben fog kikötni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.27. 15:07:38

Castiel írta:Énis olvastam erről a bónuszról, bár én csak 30 milliót :)
Kíváncsinak én is kíváncsi lennék, de felesleges, mert félek sosem tudjuk meg az "igazi" vételárat.
Sosem tudjuk meg. Mindig lesz valami új kitalált infó ennek kapcsán. Egy újabb záradék egy plusz barátságos meccs vagy kenőpénz stb. Nem is érdemes vele foglalkozni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.27. 15:01:29

Énis olvastam erről a bónuszról, bár én csak 30 milliót :)
Kíváncsinak én is kíváncsi lennék, de felesleges, mert félek sosem tudjuk meg az "igazi" vételárat.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.27. 14:59:14

elolvasgattam a madridi médiumokat, és ott is 25, 28, meg 32 milliókról van szó, amit fizetünk a santosnak (mindenhol ilyesmi összegeket írnak) és elvileg innentől a befektető cégeknek kell tárgyalniuk a santossal az ő részükért. VISZONT ők említenek egy rejtélyes 40 milliót, amit neymar és a faterja kap, mint igazolási bónusz. na, ezt így nem tudom hova rakni. igazolási bónusz? méghozzá ennyi?

tudom, sokakat nem érdekel, de én mostmár tényleg kíváncsi vagyok a bemutatására, és hogy mi lesz a hivatalos ár.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.27. 13:49:06

nem értem, h miért kell ezen túráztatni magukat embereknek, h mennyibe került ez a gyerek? 20 misi, 50 misi... nem mindegy?
azt meg végképp nem értem, h néhány madridista főcsővezető mit pörög az áron? az a brigád nem adott ki huszonx milliót egy max ötöt érő hülyegyerekért? vagy az exedzőpápájuk most mennyiért hagyta abba a három éves ámokfutását?
kit érdekel, h mennyi a zsé? ezeknek a kölyköknek, akik rúgnak 10 egyeneset a labdába, ennyi az ára.
szerencsére nem mi, felhasználók csengetjük ki.


szerk. okés, mi velünk sem járt anno túl rosszul a donyeck, amikor megvettük egy valag pénzért a max egy zsák búzát érő csigrinszkijt v ki a répát... dehát ez van, sajnos ilyen hájpolt árak pörögnek mostanában a piacon. 20 alatt már középszerű szrokat sem lehet megvenni, a nevesebbekért meg már 50 körül kell zsebbe nyúlni.
ezért csípem nagyon mondjuk a dortmundot, ott is konkrétan kloppot és a stábját, mert ők frankón színes kavicsokért vesznek embereket, akiket aztán annyiért pattintanak el, mint most göccét a monaconak.
és ezért fontos a barca hozzáállása is, amikor tudatosan építenek be embereket a fakóból és nem költenek el 200 milliót minden szezonkezdéskor, mint egyesek.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.27. 13:29:38

Deus írta:Jut eszembe... Mivel hogy nagy a hype Neymar körül, ezért kíváncsi voltam, hogy már valaki beregisztrált -e ide Neymar felhasználó névvel. Tippem az volt, hogy 2011-2012 -ben lesz a regisztráció dátuma. Hát, mégsem: 2009 -ben reggelt a tag :shock: Hol volt még akkor? o.O Abban az évben debütált...

http://www.eurobarca.hu/forum/profile.p ... le&u=13563
Azért a Neymar-Ganso duó már jó néhány éve felhívta magára a figyelmet. Ganso-val én pontosan nem tudom mi lett, sérülések, vagy buli, de elment a Sao Paulo-ba, azóta én sokat nem hallottam felőle. Pedig nagy tehetségnek indult ő is. :roll:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.27. 13:25:45

Jut eszembe... Mivel hogy nagy a hype Neymar körül, ezért kíváncsi voltam, hogy már valaki beregisztrált -e ide Neymar felhasználó névvel. Tippem az volt, hogy 2011-2012 -ben lesz a regisztráció dátuma. Hát, mégsem: 2009 -ben reggelt a tag :shock: Hol volt még akkor? o.O Abban az évben debütált...

http://www.eurobarca.hu/forum/profile.p ... le&u=13563
KépKép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.05.27. 13:25:12

visca el barca írta:
ferninho írta:meg ugye az a két hakni meccs, ami X millió stb...
ferni megőrjítesz :D

aruld már el nekem, hogy azt, hogy elmegyünk két barátságos meccsre haknizni azt miért kellene beleszámolni a vételárba? a vételár az amit a vevő kifizet. az plusz bevétel a santosnak, de azt nem mi fizetjük.
nem magamtól találtam ki nyugodj meg, épp itt olvastam ilyen okosságokat.
Barcelona UnityIsStrenght írta: Elküldve: 2013.05.25. 19:35:54

Nem adtunk 50 millát Neymar-ért! 28 millióért fog jönni hozzánk, ha minden igaz és az 50 milla az a 2 barátságos mérkőzés bevételéből fog összejönni.
amikor először olvastam ezt a hozzásszólást a Barca Igazolások topikban, már majdnem reagáltam rá, hogy ok, jól van.... :lol:
de végül inkább nem mentem bele, csak azért ez mély nyomott hagyott bennem, azért említettem meg az előző hozzászólásomban :P
madridista
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.27. 13:08:43

Miért pont őt hozod fel? Finoman szólva sem váltotta meg nálunk a világot, de ez nem ide tartozik...
Mert akkora ellenzése volt hogy minek, meg hogy nem akkora játékos hogy akárkit kiszorítson... vagyis ott is negatív volt a inkább az előzetes fogadtatás...
Valóban nem váltotta meg a világot, de :!: emlékezzünk hogy volt olyan időszak amikor imába foglaltuk a nevét, és hozta nekünk a meccseket... valamint kéne neki helyet találni is... sztem nála csak ez probléma... ennyi volt az off.
Neymar esetében nyílván nem kell helyet keresni. És állítom váltig hogy ha létezik futballista, akinek előre oda lehetne ítélni a az aranybogyót, az ő!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.27. 13:00:16

corol írta:
LG írta:Azért nálam egyelőre vicc kategória, hogy egyesek már Messihez, Ronaldinhohoz, meg Aranylabdát előlegeznek meg neki. Ha fele annyira lesz jó, mint itt jósolgatjátok, én már elégedett leszek.
Hát nézd, az adottságai kiválóak, sok mindent tud a labdával, amit nem lehet megtanítani (ld. Messi vagy Ronaldinho), - azok vagy jönnek automatikusan, vagy a sok gyakorlás után is "iparos" marad az ember. Mellette gyors, gólerős, lát a pályán, fiatal, nyilván siker éhes. Az biztos, hogy jelentősen erősödik vele a Barca. Én nagyot csalódnék, ha nem jönnének be a "jóslatok". Azt hiszem a támadó szekcióval nem lesznek problémáink.
Mind szép, és jó, amit mondasz, de a sikert és címeket nem képességekre, hanem a pályán mutatott teljesítményre adják. Nagyok sok kiváló képességű sportolót láttam, akik nem tudták beváltani a hozzájuk fűtött reményeket.
Ahogy tették Cescel is...
Miért pont őt hozod fel? Finoman szólva sem váltotta meg nálunk a világot, de ez nem ide tartozik...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.27. 12:54:05

LG írta:Azért nálam egyelőre vicc kategória, hogy egyesek már Messihez, Ronaldinhohoz, meg Aranylabdát előlegeznek meg neki. Ha fele annyira lesz jó, mint itt jósolgatjátok, én már elégedett leszek.
Lehet én vagyok a másik véglet... :wink:
Csak mert mindenki előre leírja... Ahogy tették Cescel is...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.05.27. 12:50:48

LG írta:Azért nálam egyelőre vicc kategória, hogy egyesek már Messihez, Ronaldinhohoz, meg Aranylabdát előlegeznek meg neki. Ha fele annyira lesz jó, mint itt jósolgatjátok, én már elégedett leszek.
Hát nézd, az adottságai kiválóak, sok mindent tud a labdával, amit nem lehet megtanítani (ld. Messi vagy Ronaldinho), - azok vagy jönnek automatikusan, vagy a sok gyakorlás után is "iparos" marad az ember. Mellette gyors, gólerős, lát a pályán, fiatal, nyilván siker éhes. Az biztos, hogy jelentősen erősödik vele a Barca. Én nagyot csalódnék, ha nem jönnének be a "jóslatok". Azt hiszem a támadó szekcióval nem lesznek problémáink.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.27. 12:50:19

ferninho írta:...
ferni megőrjítesz :D

aruld már el nekem, hogy azt, hogy elmegyünk két barátságos meccsre haknizni azt miért kellene beleszámolni a vételárba? a vételár az amit a vevő kifizet. az plusz bvétel a santosnak, de azt nem mi fizetjük.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.05.27. 12:34:40

LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.27. 12:34:33

Azért nálam egyelőre vicc kategória, hogy egyesek már Messihez, Ronaldinhohoz, meg Aranylabdát előlegeznek meg neki. Ha fele annyira lesz jó, mint itt jósolgatjátok, én már elégedett leszek.
Válasz küldése