Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.06.25. 15:39:25

Írhattam volna a munkahelyet is, sőt, először azzal kezdtem. De aztán úgy voltam vele, hogy a párkapcsolatos hasonlat hátha nagyobb érzelmeket vált ki az emberekből, így talán jobban átmegy, mire gondoltam :)

Én ha pl. főnök lennék, vagy cégtulajdonos, akkor azok után, hogy valaki elmegy tőlem, majd beperel, hogy nem fizetem ki neki a hűségbónuszt, amit előtte fél évvel írtunk alá, aztán 2 év múlva rájön, hogy hát bocsi, mégse jött be a számításom, visszajönnék... Számomra elképzelhetetlen, hogy vissza venném, még akkor se, ha munkaerőhiány van.

Ahogy korábban valaki írta, ennek így elég rossz üzenete lenne...velünk bármit meg lehet csinálni, van visszaút.

Gondoljatok bele, hogy Cruyff vajon visszahozná? Hát szerintem a telefont se venné fel neki, nemhogy elgondolkodjon rajta... Az öregre és módszereire sok mindent lehetett mondani, de végül csak oda lyukadunk ki, hogy Ő volt az, aki Barcát csinált a Barcából és akinek köszönhetjük azt, hogy 2004-2016-ig olyan élményekben volt részünk hétről-hétre, amik még a madridistáknak se. Nyertek 3 BL-t zsinórban, tudom, hogy 30 év múlva a kutya nem fog emlékezni arra, hogy ebből legalább 2-t durván elcsaltak nekik, de akkor is minket fognak emlegetni, mint a korszak csapata, nem pedig azt a Real-t...

És én azok közé tartozok, akiknek igenis fontosak azok az értékek, amiket Cruyff, Laporta meg Pep vallott. És Rosell-ék óta nagyon nem ebbe az irányba megy a klub és ezzel a Neymar és Griezmann igazolással kb. mindegy lenne, ha le is vennék a lelátóról a MES QUE UN CLUB feliratot, mert az kb. olyan lenne, mint manapság sajtószabadságról papolni kis országunkban. A cinizmus legfelsőbb foka, mikor hangoztatunk valamit, aminek az ellenkezőjét csináljuk.
Kép
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 15:17:30

ktm írta:
Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom....
Eletre szolo parkapcsolatot parhuzamba vonni par eves focista szerzodesekkel nem a legjobb szerintem.

Mindenki 10-ből 9 hozzászólt, ki úgy ki másként látja az igazat:) mindenkit érdekelt és elolvasta mert igazat írt és nagyon nagyon elgondolkodtató. Hogy ezt össze lehet vonni egy valós életszerű párkapcsolattal talán nem illene, de mégis igaz amit leírt.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.06.25. 14:25:10

Ronaldinho0408 írta:
Mi a sz*r? :D ez egy munkahely, nem egy parkapcsolat. Dolgoztam egy multinal, rendesek voltak velem, aztan bizonyos korulmenyeket valtoztattak, nem az en szam ize szerint. Korulneztem a piacon, talaltam egy masik helyet, ahol joval tobbet fizettek ugyanazert a munkaert. Termeszetesen voltak elteresek, mas kornyezet, stb es nem is jött be annyira. Nem sokkal kesobb jeleztem az elozo cegnel, hogy visszamennek,mivel szerencsere hianyszakma es folyamatosan keresik az uj embereket, tart karokkal visszavettek, mert raadasul tapasztalatom is volt, raafasul naluk.
Foci=munkahely nem parkapcsolat. Termeszetesen van, akinek ez hivatas, elet, tobb mint munka, az ilyeneknek lehet orulni, de nem lehet elvarni, hogy mindenki ilyen legyen. Innentol azt kell nezni mi a jo a klubnak, ha Neymar visszajon, nem lesz serult es hozza azt az alazatos szimpi hozzaallast, amit hozott eloszor, akkor jo dontes volt visszahozni, ennyi. Es ha igazak a hirek, valoban kesz anyagi aldozatokat hozni.
Egyebkent pedig nem ismerunk minden reszletet a tavozasaval kapcsolatban, ki tudja Bartoek hogy viselkedtek a szituban..
Nem akarom Neymart vedeni, mert lehet tényleg nem erdemli meg, de ez az egy az egyben parhuzam a hazassaggal igencsak megmosolyogtatott
Pont ugyan ezt írtam. Am már sajtóhír hogy 5 évre fog aláírni, ennyire közel még nem volt pedig 2 éve mennek a pletykák. Bár hivatalos dumák max annyik voltak hogy a PSG elnöke mondta, hogy vége ennek a brigádnak illetve Neymar mondta, hogy soha nem szabadott volna elhagynom a Barcat. Az ilyen hülye hírek hogy Neymar írta a Messi-Suarez csoportba hogy "nyugi jövök"... hát hogy a fenébe látja ezt bármelyik újságíró? :D
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 14:21:58

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom, de azok, akik szemrebbenés nélkül visszafogadnák Neymart, sőt, várják vissza, azok ezek szerint híján vannak mindenféle erkölcsi korlátnak, ami a cél felé vezető úton szükségeltetne.

A cél tényleg ennyire szentesíti az eszközt számotokra?

Képzeljétek el, hogy van egy feleségetek. Boldogok vagytok a házasságotokban. Az asszony egyik nap bejelenti, hogy mást szeret, az új pasinak annyi pénze van, mint égen a csillag, ezért azonnal el akar válni és vinné a vagyonból is a neki nem járó részét, ami persze jogilag jár neki, de csak jogilag.
Kierőszakolja a válást, majd a(z egyébként neki nem feltétlenül járó) vagyon miatt beperel titeket, és még a barátoknak, ismerősöknek is elmondja, hogy mekkora egy tuskók vagytok.
Válás után egyedül maradsz, boldogtalan leszel, így telnek a hónapok, évek.
Közben az asszony rájön, hogy nem igazán jött be a számítása az új csávójával, így egyik nap felhív, hogy nem kezdhetnénk újra?

Ha bárkinek ezek után az a válasza, hogy DE, mert akkor újra boldog leszel, akkor nincs több kérdésem...

Mert most itt pontosan ugyan ez történik. Megcsalta a klubot, kivásárolta magát a szerződéséből, majd még be is perelte őket egy olyan miatt, ami csak és kizárólag jogilag jár neki, erkölcsileg semmiképp. Totál hülyét csinált a klubból, soha nem fordult még elő ilyen, hogy egy elit klub ekkora sztárjátékosa kivásárolja magát a szerződéséből azért, hogy elmenjen egy nyilvánvalóan rosszabb helyre, egyértelműen a sokkal több pénz miatt.
Majd rájött, hogy ez nem annyira vált be, úgyhogy vissza akar jönni.

Ez nálam teljesen egy szinten van Figo húzásával. Ő akkor egy nyilvánvalóan sokkal jobb helyre ment el, egy fekáliában úszó Barcától. Ahogy szokták mondani, a többi történelem... Neymart ezzel szemben tárt karokkal várnátok vissza...hát gratulálok.

Megcsal az asszony úgy, hogy én megtettem mindent érte, aztán visszafogadom...számomra teljesen elképzelhetetlen.

Mi a sz*r? :D ez egy munkahely, nem egy parkapcsolat. Dolgoztam egy multinal, rendesek voltak velem, aztan bizonyos korulmenyeket valtoztattak, nem az en szam ize szerint. Korulneztem a piacon, talaltam egy masik helyet, ahol joval tobbet fizettek ugyanazert a munkaert. Termeszetesen voltak elteresek, mas kornyezet, stb es nem is jött be annyira. Nem sokkal kesobb jeleztem az elozo cegnel, hogy visszamennek,mivel szerencsere hianyszakma es folyamatosan keresik az uj embereket, tart karokkal visszavettek, mert raadasul tapasztalatom is volt, raafasul naluk.
Foci=munkahely nem parkapcsolat. Termeszetesen van, akinek ez hivatas, elet, tobb mint munka, az ilyeneknek lehet orulni, de nem lehet elvarni, hogy mindenki ilyen legyen. Innentol azt kell nezni mi a jo a klubnak, ha Neymar visszajon, nem lesz serult es hozza azt az alazatos szimpi hozzaallast, amit hozott eloszor, akkor jo dontes volt visszahozni, ennyi. Es ha igazak a hirek, valoban kesz anyagi aldozatokat hozni.
Egyebkent pedig nem ismerunk minden reszletet a tavozasaval kapcsolatban, ki tudja Bartoek hogy viselkedtek a szituban..
Nem akarom Neymart vedeni, mert lehet tényleg nem erdemli meg, de ez az egy az egyben parhuzam a hazassaggal igencsak megmosolyogtatott
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.06.25. 14:03:30

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom....
Alapvetően egyetértek, viszont mögötte azzal a feltételezéssel, hogy ezeknek az embereknek tényleg szentesíti a cél az eszközt. Ugyanis a klasszikus tanmese: Tékozló fiú, más kontextusba helyezi, hogy erkölcsileg mi a helyes ilyenkor...

Sokat gondolkodtam erről, és biztosabb pontnak látom, hogy nem jön vissza. Ugyanakkor ha visszajön, akkor az utána való viselkedésével még tehet azért, hogy elfogadják, de nem hiszem, hogy képes akkor alázatra, amit ezután elvárnék tőle. :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 13:45:41

ktm írta:
Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom....
Eletre szolo parkapcsolatot parhuzamba vonni par eves focista szerzodesekkel nem a legjobb szerintem.

Szerintem elképesztően írta le a lényeget, még most is gondolkodom mi a jó és nem:)
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.06.25. 13:30:44

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom....
Eletre szolo parkapcsolatot parhuzamba vonni par eves focista szerzodesekkel nem a legjobb szerintem.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 13:28:06

Ronaldinho&Barca írta:Ney nekem óriási kedvencem volt amikor itt játszott, kicsit hiányzik is az hogy valaki kápráztasson és néha nyitva maradjon a szám a váratlan végett, becsültem hogy mekkora alázattal van Messi Iniesta és a társakkal szemben. DE ahogy távozott, a létező összes körülmény nagyon csúnya volt. Én nem bánom ha visszatérne, az élet erről szól, hogy ha hibázunk, akkor el kell ismerni és be kell látni mi a jó nekünk, ehhez nem kis önismeret szükségeltetik. Persze itt euró-dollár milliókról van szó az egyén esetében szóval kár is cifrázni. Ha visszajön és legalább!!!! azt az alázatot várom el, haljon meg a pályán minden meccsen és mutassa meg, hogy megbánta mindazt amit tett a klub ellen és a Barca a mindene. A sorozatos fetrengés-színészkedést nem említem, maximálisan a focira koncentráljon és újra nyitva fog maradni a szám ha alkot, mert valljuk be, azok az évek igazán k...a jól voltak....
6 védőböl 5 megpróbálta agyon rúgni, nem tudtak vele mit kezdeni, jött a reakció: meg kell védeni magam hát fetrengett:)
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 13:12:18

Egy dolog, hogy idejossz trollkodni vallalhatatlan stilusban, de valoszinuleg fogyatekos is vagy, mert nem tudsz normalisan fogalmazni. Nincs ertelme annak amit leirtal, te szerencsetlen :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2019.06.25. 13:10:25

Ney nekem óriási kedvencem volt amikor itt játszott, kicsit hiányzik is az hogy valaki kápráztasson és néha nyitva maradjon a szám a váratlan végett, becsültem hogy mekkora alázattal van Messi Iniesta és a társakkal szemben. DE ahogy távozott, a létező összes körülmény nagyon csúnya volt. Én nem bánom ha visszatérne, az élet erről szól, hogy ha hibázunk, akkor el kell ismerni és be kell látni mi a jó nekünk, ehhez nem kis önismeret szükségeltetik. Persze itt euró-dollár milliókról van szó az egyén esetében szóval kár is cifrázni. Ha visszajön és legalább!!!! azt az alázatot várom el, haljon meg a pályán minden meccsen és mutassa meg, hogy megbánta mindazt amit tett a klub ellen és a Barca a mindene. A sorozatos fetrengés-színészkedést nem említem, maximálisan a focira koncentráljon és újra nyitva fog maradni a szám ha alkot, mert valljuk be, azok az évek igazán k...a jól voltak....
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 12:55:23

andreas írta:Ney jönni fog ezek tények.Sajnos nem csak ez a megoldás. Ha marad Valverde aki egy bunker focit játszat, semmi nem fog változni. Elnézve a real aktivitását, komoly kis projekt van arra felé,idén még a bajnokság is meleg:)

Persze mi is ténykedünk, jön Ney stb de a fő probléma marad(Valverde), a legnagyobb jó érzésünk az lesz, ha megvertük a realt és ezzel nagyjából be is tudtuk a 2019 évet mert más nem igazán lesz.

Mi kell ahhoz, valakinek felnyíljon a szeme és elküldje a bánatba ezt az embert?
Egyetertek. Barmilyen kreativ, tamado felfogasu jatekosnak temeto vagyunk jelenleg. Neymar klasszis, ezert ha jon es nem lesz serult, látunk majd tőle par szep dolgot, de nem kell nagyon remenykedni.valoszinuleg jobban jarna a reallal, ha igazak a hirek, h ok is tettek neki ajanlatot
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.06.25. 12:52:49

Ney jönni fog ezek tények.
Miért is?
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 12:13:19

Ney jönni fog ezek tények.Sajnos nem csak ez a megoldás. Ha marad Valverde aki egy bunker focit játszat, semmi nem fog változni. Elnézve a real aktivitását, komoly kis projekt van arra felé,idén még a bajnokság is meleg:)

Persze mi is ténykedünk, jön Ney stb de a fő probléma marad(Valverde), a legnagyobb jó érzésünk az lesz, ha megvertük a realt és ezzel nagyjából be is tudtuk a 2019 évet mert más nem igazán lesz.

Mi kell ahhoz, valakinek felnyíljon a szeme és elküldje a bánatba ezt az embert?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 10:55:02

MatsMessi írta:Alap esetben en sem hoznek vissza olyas valakit aki igy lepett le, de szerintem a tamado szekcioba ugy kene, mint egy falat kenyer. Cou 0, Dembeleben bizni egy egesz szezonban meleg, Suareznek annyi esze van, hogy reklamalja amiert a kapus megfogja a labdat, plusz Messi is oregedett mar egy evet. Ha jovore valahogy a BL a cel (mar leirni is felszanalmas) akkor ide kellene Neymar. Pluszban remelem, hogy de Jong hamar beilleszkedik, mert akkor a teherhajo gyorsulasu jatekosunknak akad egy kis vetelytarsa.

Nehogy azt hidd...A hírek szerint Busquets-De Jong középpálya van tervben, nem pedig egymás alternatívái lesznek, szóval leginkább Rakitic helye van veszélyben [-X

Mihu írta:
ezek szerint híján vannak mindenféle erkölcsi korlátnak, ami a cél felé vezető úton szükségeltetne.


Sajnos pont ez a baj, Neymar ide vagy oda. Az egész ott kezdődik, hogy a kispadon egy olyan edző van, és lesz is legalább egy évet, amelyik teljesen szembemegy a Barca által elvárt játéknak, nem mellesleg történelmi vereség után úgy flegmázik, mintha 50 éve zsinórban max a BL csoportkör lenne az elvárás.


Ronal.10 : Igen, a hangsúly a feltüzelésen van.
Na ha Valverde képes lett volna ezt valóra váltani, akkor most nem egy 3-0-s Rómán, és 4-0-s Liverpoolon lennénk túl, hanem azon, hogy küzdve továbbjutottunk, ez a baj.

Neymart viszont én továbbra is kizártnak tartom (sajnos) hogy vissza hozzák, úgy is az lesz hogy jön Griezmann, aztán majd nézünk hogy hol tud játszani, mert balszélsőként ballábbal...Hát sok sikert, középcsatárként meg felállt fal ellen?
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 10:40:32

Ronal.10 írta:Ha jön Neymar nagyon sok dolga nem lesz a fapofa edzőnek. Enrique is kb csak felküldte őket sok esetben, bár gondolom feltüzelte őket max.
Az az ember mindent tud a fociról:) Olyan könnyedén teszi a dolgát az valami félelmetes(ha van kedve meg akar is)Messi szereti, Ő is imádja Messit , nem lehet probléma

Hogy Valverde hogyan miként? ma már ez az igazi kérdés:)

És ha valaki megkérdezi: akarom vagy sem a Valverde féle barcát...A válaszom egyértelmű.. NEM
10 szer nézem meg inkább azt a meccset ahol támadunk, jó focit látok és büszke leszek akkor is ha kikaptunk.. Max idegelem magam de, holnap is emelt fővel gondolok a csapatomra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andreas 2019.06.25. 10:57:11-kor.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.06.25. 10:34:14

Ha jön Neymar nagyon sok dolga nem lesz a fapofa edzőnek. Enrique is kb csak felküldte őket sok esetben, bár gondolom feltüzelte őket max.
A feleség téma pedig szerelem-érzelmek-akár depressziókra alapszik.. és alap esetben 2 emberre.. ez inkább egy munkahelyhez hasonlítanám ahol nem sikerült pótolni egy újonccal és az összes kolléga visszasírja a munkáját és szimplán visszajön kisebb pénzért mert az ügyvezetőt is meggyőzte. Biztos hogy mindent beleadnék ha felvesznek, újra jó hangulat lenne aztán persze mehet feljebb a lové plusz kiskirálynak érezném magam aki ha akar örökre itt maradhat...
Munkahelyen nincs érzelem szeretet... ez nem egy kapcsolat volt, nagyon max a szurkolók részéről de majd megszokják azt az évi 30 gólt 100 sikeres cselt és 20 gól paszt.
És igenis hiányzanak az a meccsenkénti "uuhh, áááh, bazzzz," benyögéseim.. csak ez már nem meccsenként van hanem havi 2 CSAK Messi megmozdulásnál.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2019.06.25. 10:49:04-kor.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2019.06.25. 10:32:41

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom, de azok, akik szemrebbenés nélkül visszafogadnák Neymart, sőt, várják vissza, azok ezek szerint híján vannak mindenféle erkölcsi korlátnak, ami a cél felé vezető úton szükségeltetne.

A cél tényleg ennyire szentesíti az eszközt számotokra?

Képzeljétek el, hogy van egy feleségetek. Boldogok vagytok a házasságotokban. Az asszony egyik nap bejelenti, hogy mást szeret, az új pasinak annyi pénze van, mint égen a csillag, ezért azonnal el akar válni és vinné a vagyonból is a neki nem járó részét, ami persze jogilag jár neki, de csak jogilag.
Kierőszakolja a válást, majd a(z egyébként neki nem feltétlenül járó) vagyon miatt beperel titeket, és még a barátoknak, ismerősöknek is elmondja, hogy mekkora egy tuskók vagytok.
Válás után egyedül maradsz, boldogtalan leszel, így telnek a hónapok, évek.
Közben az asszony rájön, hogy nem igazán jött be a számítása az új csávójával, így egyik nap felhív, hogy nem kezdhetnénk újra?

Ha bárkinek ezek után az a válasza, hogy DE, mert akkor újra boldog leszel, akkor nincs több kérdésem...

Mert most itt pontosan ugyan ez történik. Megcsalta a klubot, kivásárolta magát a szerződéséből, majd még be is perelte őket egy olyan miatt, ami csak és kizárólag jogilag jár neki, erkölcsileg semmiképp. Totál hülyét csinált a klubból, soha nem fordult még elő ilyen, hogy egy elit klub ekkora sztárjátékosa kivásárolja magát a szerződéséből azért, hogy elmenjen egy nyilvánvalóan rosszabb helyre, egyértelműen a sokkal több pénz miatt.
Majd rájött, hogy ez nem annyira vált be, úgyhogy vissza akar jönni.

Ez nálam teljesen egy szinten van Figo húzásával. Ő akkor egy nyilvánvalóan sokkal jobb helyre ment el, egy fekáliában úszó Barcától. Ahogy szokták mondani, a többi történelem... Neymart ezzel szemben tárt karokkal várnátok vissza...hát gratulálok.

Megcsal az asszony úgy, hogy én megtettem mindent érte, aztán visszafogadom...számomra teljesen elképzelhetetlen.
Tudod Misi hogy mennyire bírlak és imádom a hozzászólásaid is, de ez picit erős :D Értem/értjük a párhuzamot, továbbá azt is ahogy Te értelmezed ezt az egészet, de azért ez más. Itt ahogy a rivaldo is írta pusztán sportszakmai okokat kell nézni. Ha a tudását nézzük, világ egyik legjobbja, és ez az egy ami számít nekünk. Szinte biztosra veszem hogy amint visszajön, fele akkora nem lesz, mint mikor elment. Jöjjön csak!

Off: Kicsit visszatérve a tényleg korrekt párhuzamodra. Neymar elvileg többször lenyilatkozta hogy megbánta hogy elment, illetve sose kellett volna ezt a lépést megtennie. Ha az asszony belátja ezt, kiáll ország világ elé és elmondja hogy egy hlye volt azért átgondolnád. Vagy fordítsd meg a sztorit, mi van ha Veled történik ez? Szerinted nem jár mindenkinek egy második esély ha őszinték az "érzelmek" ? :-k Érdekes dolgok ezek...
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.06.25. 10:29:22

Amiről nem nagyon írtatok az az, hogy ha végül jön Neymar, akkor EV megkapja kb. azt a csapatot amivel kezdett volna mikor ide jött. Érdekes lenne látni mit tudna kezdeni vele. Az elmúlt 2 év miatt vannak kétségeim az igaz
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2019.06.25. 10:26:49

Mihu: Én úgy látom, hogy mi is becsajoztunk a válás után, egy fiatal feltörekvő tehetséggel, meg egy kész érett, elvileg oriási pluszt jelentő Counthinoval..egyik sem tudta pótolni igazán az asszonyt! Mondhatjuk ennyi idő elteltével hogy az asszony biztos megbánta ahogy lépett, és nekünk is jobb volt vele, igy ha bocsánatot kér a culéktól, kijelenti hogy jönni akar, és ugyanolyan lelkes lesz mint az első években, azt kell mondjam jöjjön, de a fiatal csajt megtartjuk :D És természetesen reális áron ami 200alatt van bőven. Nem beszélve arról hogy itt és most tuti hogy Messi véleménye is számit, ő meg rámondta az Ament ugy gondolom..
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.06.25. 10:25:54

Rivaldo11 írta:Mi a falloszért nem lehet pusztán sportszakmai okokkal magyarázni Neymar lelépését? Mert oké, rahedli pénzt kapott, de ha levesszük a szemellenzőt, bizony akadtak ott valós sportszakmai érvek bőven. Döntött, nem jött be neki. Itt lenne helye, Messiék szeretnék ha jönne, ez nálam pl elég indok arra, hogy tőlem, mint szurkolótól, kapjon még egy esélyt.
Ennyi.
Ráadásul, ha semmi mást nem nézek/szeretnék, csak azt, hogy Messi a maradék 2-3 szezonjában nyerjen minél több BL-t, hát arra Neymarral van a legnagyobb esélye.

Mihu, ezt szerintem nem így hasonlítsd... Hanem inkább úgy, hogy adott munkahelyedet ott hagyod, mert kapsz 2x akkora fizut, meg ígérgetnek neked ilyen-olyan karrier utakat. Odamész, 2év után rájössz, hogy ja nem, és visszamész. Hány ilyen van? Sok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2019.06.25. 10:28:06-kor.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2019.06.25. 10:25:31

Alap esetben en sem hoznek vissza olyas valakit aki igy lepett le, de szerintem a tamado szekcioba ugy kene, mint egy falat kenyer. Cou 0, Dembeleben bizni egy egesz szezonban meleg, Suareznek annyi esze van, hogy reklamalja amiert a kapus megfogja a labdat, plusz Messi is oregedett mar egy evet. Ha jovore valahogy a BL a cel (mar leirni is felszanalmas) akkor ide kellene Neymar. Pluszban remelem, hogy de Jong hamar beilleszkedik, mert akkor a teherhajo gyorsulasu jatekosunknak akad egy kis vetelytarsa.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 10:14:06

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom, de azok, akik szemrebbenés nélkül visszafogadnák Neymart, sőt, várják vissza, azok ezek szerint híján vannak mindenféle erkölcsi korlátnak, ami a cél felé vezető úton szükségeltetne.

A cél tényleg ennyire szentesíti az eszközt számotokra?

Képzeljétek el, hogy van egy feleségetek. Boldogok vagytok a házasságotokban. Az asszony egyik nap bejelenti, hogy mást szeret, az új pasinak annyi pénze van, mint égen a csillag, ezért azonnal el akar válni és vinné a vagyonból is a neki nem járó részét, ami persze jogilag jár neki, de csak jogilag.
Kierőszakolja a válást, majd a(z egyébként neki nem feltétlenül járó) vagyon miatt beperel titeket, és még a barátoknak, ismerősöknek is elmondja, hogy mekkora egy tuskók vagytok.
Válás után egyedül maradsz, boldogtalan leszel, így telnek a hónapok, évek.
Közben az asszony rájön, hogy nem igazán jött be a számítása az új csávójával, így egyik nap felhív, hogy nem kezdhetnénk újra?

Ha bárkinek ezek után az a válasza, hogy DE, mert akkor újra boldog leszel, akkor nincs több kérdésem...

Mert most itt pontosan ugyan ez történik. Megcsalta a klubot, kivásárolta magát a szerződéséből, majd még be is perelte őket egy olyan miatt, ami csak és kizárólag jogilag jár neki, erkölcsileg semmiképp. Totál hülyét csinált a klubból, soha nem fordult még elő ilyen, hogy egy elit klub ekkora sztárjátékosa kivásárolja magát a szerződéséből azért, hogy elmenjen egy nyilvánvalóan rosszabb helyre, egyértelműen a sokkal több pénz miatt.
Majd rájött, hogy ez nem annyira vált be, úgyhogy vissza akar jönni.

Ez nálam teljesen egy szinten van Figo húzásával. Ő akkor egy nyilvánvalóan sokkal jobb helyre ment el, egy fekáliában úszó Barcától. Ahogy szokták mondani, a többi történelem... Neymart ezzel szemben tárt karokkal várnátok vissza...hát gratulálok.

Megcsal az asszony úgy, hogy én megtettem mindent érte, aztán visszafogadom...számomra teljesen elképzelhetetlen.


Ez pontosan így van, teljesen igazad van alapesetben.
Viszont azt nem veszed figyelembe, hogy a másik lehetőség jelenleg Griezmann, aki szintén hasonlóan hű volt a klubhoz, és már márciustól úgy tervezték az egész éves költségvetést, igazolásokat, hogy ő fixen jön, aztán meggondolta magát(több fizut kapott..).
Amivel alapból nem lenne akkora probléma, mert szíve joga, (bár nem szép rábólintani valamire, aztán jelentős fizuemelés miatt visszahátrálni) de hogy ezt úgy csinálja, hogy nyilvános szappanoperát nyit, mintha világmegváltás lenne az ő döntése, és nyilvánosan beint a klubnak, és marad"élete klubjában" mert ott akar legenda lenni, aztán az első sikertelenebb szezon után meg rögtön dobbantani akar, abba a klubba, amiből tavaly nyíltan viccet csinált, és örömmel mutatott be, ez se szebb mint Neymar esete.

Alapvetően én sem akarnám Neymar idehozatalát, egye meg amit főzött, de ha az a 2 opció, hogy a már itt bizonyított, bevált Neymart visszahozzuk szégyenszemre, vagy pedig Griezmannt szégyenszemre, aki kérdőjel és simán lehet Coutinho 2(hol lenne a posztja nálunk?), és a hírek szerint az öltöző sem csípi a tavalyi óta annyira, akkor számomra nem kérdés hogy Neymarra esne a választásom, persze szigorú megkötésekkel, alacsonyabb fizuval, sérülten se mehessen bulizgatni, ha ebbe belemenne akkor komolyan is gondolná a dolgot.

Ráadásul Neymar óta 2 év telt el, Griezmann meg már az első sikertelen szezon után szintén "gerinces" módon repülne is át hozzánk, miközben pont egy év telt a nyilvános videó óta.
Normális esetben mindkettőnek még pletykaszinten sem merülhetne fel a neve ezek után, de mivel nagyon az a realitás hogy az egyikük mindenképp itt fog kikötni, és nincs egy harmadik opció, így egyértelmű számomra, mert egy csúcsformában lévő Neymar jelentősen jobb mint Griezmann, ráadásul Neymarnak meglenne itt a posztja, míg Griezmann hol játszana?!

Feleséges példával élve, melyiket hoznád vissza ha nincs más választásod?
Akivel évekig együtt jól megvoltatok, kisebb problémákon kívül jó volt a kapcsolat, amitől te is jobb lettél meg ő is, a család, ismerősök is befogadták, és bizonyítottan működött a kapcsolat a vita elejéig, vagy pedig az újat, akivel még össze se jöttél, de már bizonyított tény hogy nem kell hűtlenkedésért a szomszédba mennie, neked is beintett már, nem voltatok együtt ezért az sem biztos hogy 2 hét után nem unjátok meg egymást, és a feladatait megfelelően el tudja végezni, illetve az ismerősi kör sem csípi az előző produkciója miatt?
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.06.25. 10:12:27

Mihu írta:Ne haragudjatok, hogy ezt írom, de azok, akik szemrebbenés nélkül visszafogadnák Neymart, sőt, várják vissza, azok ezek szerint híján vannak mindenféle erkölcsi korlátnak, ami a cél felé vezető úton szükségeltetne.

A cél tényleg ennyire szentesíti az eszközt számotokra?

Képzeljétek el, hogy van egy feleségetek. Boldogok vagytok a házasságotokban. Az asszony egyik nap bejelenti, hogy mást szeret, az új pasinak annyi pénze van, mint égen a csillag, ezért azonnal el akar válni és vinné a vagyonból is a neki nem járó részét, ami persze jogilag jár neki, de csak jogilag.
Kierőszakolja a válást, majd a(z egyébként neki nem feltétlenül járó) vagyon miatt beperel titeket, és még a barátoknak, ismerősöknek is elmondja, hogy mekkora egy tuskók vagytok.
Válás után egyedül maradsz, boldogtalan leszel, így telnek a hónapok, évek.
Közben az asszony rájön, hogy nem igazán jött be a számítása az új csávójával, így egyik nap felhív, hogy nem kezdhetnénk újra?

Ha bárkinek ezek után az a válasza, hogy DE, mert akkor újra boldog leszel, akkor nincs több kérdésem...

Mert most itt pontosan ugyan ez történik. Megcsalta a klubot, kivásárolta magát a szerződéséből, majd még be is perelte őket egy olyan miatt, ami csak és kizárólag jogilag jár neki, erkölcsileg semmiképp. Totál hülyét csinált a klubból, soha nem fordult még elő ilyen, hogy egy elit klub ekkora sztárjátékosa kivásárolja magát a szerződéséből azért, hogy elmenjen egy nyilvánvalóan rosszabb helyre, egyértelműen a sokkal több pénz miatt.
Majd rájött, hogy ez nem annyira vált be, úgyhogy vissza akar jönni.

Ez nálam teljesen egy szinten van Figo húzásával. Ő akkor egy nyilvánvalóan sokkal jobb helyre ment el, egy fekáliában úszó Barcától. Ahogy szokták mondani, a többi történelem... Neymart ezzel szemben tárt karokkal várnátok vissza...hát gratulálok.

Megcsal az asszony úgy, hogy én megtettem mindent érte, aztán visszafogadom...számomra teljesen elképzelhetetlen.
Régen olvastam ennyire életszerű, igaz és jó hozzászólást, köszönöm, jó volt olvasni :)
Én visszafogadnám (asszonyt)és akkor rúgnék belé a legnagyobbat amikor nem számít rá.
Azért Ney nem ez a kategória és szükségünk van rá,(most, egyenlőre)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.25. 09:56:01

Mi a falloszért nem lehet pusztán sportszakmai okokkal magyarázni Neymar lelépését? Mert oké, rahedli pénzt kapott, de ha levesszük a szemellenzőt, bizony akadtak ott valós sportszakmai érvek bőven. Döntött, nem jött be neki. Itt lenne helye, Messiék szeretnék ha jönne, ez nálam pl elég indok arra, hogy tőlem, mint szurkolótól, kapjon még egy esélyt.
figo távozásához meg ne hasonlítsuk, csk-ként hagyta itt a csapatot úgy, hogy pár nappal azelőtt esküdözött, hogy marad.
De valahol neki is el tudom nézni a gerinctelenséget: portugál.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.06.25. 09:54:00

Mihu írta:Képzeljétek el, hogy van egy feleségetek. Boldogok vagytok a házasságotokban. Az asszony egyik nap bejelenti, hogy mást szeret, az új pasinak annyi pénze van, mint égen a csillag, ezért azonnal el akar válni és vinné a vagyonból is a neki nem járó részét, ami persze jogilag jár neki, de csak jogilag.
Sztori annyiban nem teljes, hogy az asszony lerakott 220 millió eurót hogy belemenj a válásba.

Egyébként én sem várom vissza és szerintem se mentetné meg a csapatot most. Igazából szerintem pont rossz üzenet lenne, hogy velünk bármit meg lehet csinálni.
Csak is Puyol
Válasz küldése