Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.06. 08:55:44

én azt hiszem az Európai csúcs szinvonalú foci lényegét a Barca (és persze sokan mások) a Bayern-Dortmund duó játékában de főként a játékos állományában tetten érhették, csak le kellene vonni a tanúlságot! mi is ez?(szerintem) :gyorsaság és kreativitás, fegyelmezett taktikus játék, tökéletes játékos állomány ezekhez az elemekhez! különösen erre az utóbbira hívnám fel a figyelmet! az állomány összetételére! a védelemben pl. ERRE ALKATILAG, ERŐNLÉTILEG, ÉS PERSZE JÁTÉKTUDÁSBAN IS alkalmas embereket találunk. a Németek majdnem Barca stílust is tudtak(labdatartás, pontos passzok) de majdnem Real stílusban kontráztak, de a sebességük mind eközben sokkal nagyobb volt és szinte konstans a kilencven percben(erőnlét). a Bajorok tehát nem törpék gyülekezete, de nem is óriásoké, erősek, de nem monstrumok, nem csak gyorsak, hanem erőszakosak, célratörők(Ribery,Gomez, Mandzsukics ...) vagy éppen véznák de villámgyorsan cselezők és hatékony gólvágók(pl. Robben...) sorolhatnám.... de itt akarom a Neymar lehetőséget be illeszten! a Barcába (most hagyom a védelmet) két típus hiányzik: gólvágó és "áttörő" ember. itt passz van dögivel, csak minek?! olyan kell aki az utolsó két!!! lépést is tudja: átlépni a védőjén és belőni. szerintem ha nem ölik ki belőle módszeresen, Neymar képes lesz ilyesmire, Messi mellett és Iniesta mellett és a többiek mellett.(csak mosolygok: nem csapat ember!! miért eddig hol játszott?!) ehhez azonban a csapatnak magasabb sebességre, a sztároknak pedig még arra a bizonyos plusszra lesz szükségük, ha van nekik ugye? márpedig Neymarnak van, csak tudni kellene kihozni belőle! ettől tartok én valójában, hogy ez menni fog e Titonak.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.06.06. 03:21:11

Túl van lihegve ez az egész sztori, már ott tartotok, hogy vajon hány ember fogja a szeme sarkából figyelni a srácot, mikor még a mezszámát sem tudjuk... Érdekes kérdés, hogy mire viszi itt, de annyira azért nem, hogy komoly viták kezdődjenek a semmiről. Mert jelenleg még pont ennyit tudunk arról, hogy mire lesz itt képes, semmit.

Szurkolok neki, mert szimpatikus srácnak tűnik, meg azért is, mert én is nagyon szeretem a joga bonitot, és el tudnám viselni, ha visszaköltözne a Szentélybe... De főleg azért szurkolok neki, mert azt a bizonyos mezt viseli, amit visel, és azt a mezt, amiben szurkoltam eddig mindenkinek, aki az elmúlt tizenakárhány évben viselte.

Lehet morfondírozni rajta, hogy mire lesz jó, de úgyis az határoz meg mindent, hogy valójában mit tesz le az asztalra, azt meg még nem tudja senki. Majd akkor, ha kiderült vagy legalább folyamatban van, akkor érdemes róla vitatkozni, addig nem.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.06. 00:56:17

Bob_Marley-vel egyetértek lényegében jogos...

És nem ezen fog múlni főként...Én sose mondtam hogy ezen fog...Ez egy kis szelete a dolgonak mit én hangsúlyozok és tartok,a figyelem megosztás,értsd kb 10%a az egésznek...Ettől még ugyan úgy a gyors passzok kellenek,meg a csapatjáték...Amit írtam hogy figylem megosztó ez is egy faktor,ami miatt előrébb vagyunk Neymarral...Ennyi,nem több...De hogy ez nem létezik meg baromság...
És nem ő lesz egymaga a megváltó...Csak azt mondom hogy néha kevesen múlik,néha centiken,néha a másodperc tört részén,apróságokon...És ez is egy további pici plusz...Ennyi...De nagyon rá lett ugorva erre ez egy gondolatomra...Ami kb egy szempont a sok közül nem több...Nem a labdarúgás teljes filozófiáját írtam le,hanem egy pici apró pluszt...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.06. 00:33:10

Na akkor a 2 végletet értelmezve, leírom a véleményemet. :D
Amit Bestbarca ír, valahol jogos, legalábbis szavaiból azt hámoztam ki, hogy Neymar majd jön meghúzza, meg cselez stb.
Csakhogy egy jó területvédekezés alapja, hogy olyan helyre kell terelni a labdát, ahol nincs veszély, s bezárni a passzsávokat.Ha nem kapja meg Neymar a labdát a szélen, úgyhogy van előtte terület, elkezdhet cselezgetni befelé, de mint halottnak a csók annyit ér, s itt jön képbe, hogy totál mindegy, hogy Dombi Tibi áll ott, vagy Kis Pista, vagy Neymar.Gyors játékkal lehet kijátszani a zónát, labdaszerzéssel az ellenfél védő harmadában, gyorsan áthozva a középpályát, na idén ezekkel voltak gondok olykor, s nem azért, mert Messit 4en fogták (Milan ellen voltak körülötte vagy 5en, mégis gólt lőtt, mert Ambrosini elceszte a védekezést, s lendületből jöhetett Iniesta-Busi s Xavi is észre vette a lehetőséget és belépett az üres területre), s majd Neymart is ketten fogják majd, s hú de jó lesz, hanem, mert agresszíven már a kaputól 30-40 méterre jött egy első fal, s nehezen tudott átjutni a labda, Messi sokszor megunta, akit valóban követtek visszafelé, de ezzel be is sűrűsödött sokszor a középpálya vagy a kaputól lévő 20-30 méter, s elvették a labdát.
Neymarból max jobban felkészül 1 védő, melyik lábra cselez, hogy reagál jobbról-balról érkező besegítésre, de semmi több, ha gondot keresünk nem azzal van/volt, hogy xy nem húzta meg, mert nem is lehetett, a szélsők nálunk továbbra sem ebben a szerepkörben vannak, ahol megkapják a labdát, s amikor megkapják nem veszélyes, gyorsabb játék kell, s pontosabb, ezért is írtam, ezt kell megtanulja, a gyorsasága nagyon sokat érhet, de továbbra is tartom, valaki még Ronaldinho féle flikkflakkokat vár el, szerencsére nem erről szól a mai foci, hanem tudatos begyakorolt mozgásokról, lehet adott esetben 1-1 kreatív mozdulat jól fog jönni, de összességében azon a poszton, ahol ő van, ebben a rendszerben a biztos, pontos összjáték a lényeg.
Szóval igenis, nem fog itt senki megroggyanni, mert Neymar van az ellenfélnél és nem Jóska Laci, csapatvédekezés alapja, hogy lehet a csatár kicselez 1-1 védőt, de ettől még nem omolhat össze, ha jól el van osztva a terület, s oda lehet terelni a labdát, ahol van idő visszarendeződni.
Kulcs, hogy adott esetben meg kell teremteni a területet Messinek, hogy meginduljon, illetve létszámfölényt kell kialakítani, onnantól kezdve, lepasszolja vagy sem, rajta áll, s itt jöhet a képbe Neymar, hogy ha odakerül be kell rúgja, ahogy ez elvárható mindenkitől, de alapvetően az ő feladata is, a területmegnyitás kell hogy legyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.06. 00:01:41

sjd írta:
Bestbarca írta:"Na akkor ezt magyarázd már el légyszi, mert jelenleg ez tűnik a legnagyobb bullshit-nek, amit a futball kapcsán hallottam."

Mindössze annyit,hogy gyönyürű dolog papíron a terület védekezés...De a valóságban nincs az isten hogy ne nézzenek másképp a pályán egy Messire vagy Nemyarra és ne kövessék akár csak a szemük sarkában jobban a mozgásukat,mint másét...Nem mind1 ki áll előtted ladba nélkül Messi vagy Dombi Tibi...Kicsit jobban fogsz figyelni,és hamarabb megszeged a védekezés szabályait,a területvédekezés szabályait,JOBBAN FIGYELSZ RÁ MINT MÁSRA...MERT Ő MESSI,és tudod hogy mire képes,hogy gyorsabb,ügyesebb,veszélyesebb ha nála van a labda...No ez lesz Neymarnál is...Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni...Elég csak arra gondolni hogy tudod hogy gyorsabb mint te,szal ha labdát kap akkor marhára hamar kell majd reagálnod különben még felrúgni sem tudod...És ha jobban figyelsz rá,fokozott figyelemmel kíséred,akkor másra kevesebb figyelem jut...
Én tökéletesen értem, ahogy ezt elképzeled, de ettől még mindig ugyanakkora bullshitnek tűnik így kifejtve is.
mindorokke_barca írta: Emellett pedig ezért írtam, hogy emberhátrányt jelent a követés, mert nagyon nem mindegy, hogy 9en vagy 10en zárják a területeket. És az sem mindegy, hogy 9 főre lett kitalálva a területvédekezés amiből 1 ember lép ki, vagy 10főre, amiből ketten kell kitámadják a labdás embert. Mert azzal megbomlik a rendszer. -és itt jön be a képbe az, hogy ha van még egy ügyesebb játékosunk akkor ő ki is fogja tudni használni azt, hogy több területe van.

Szerintem így kell érteni a figyelemmegoszlást, mert nyilván nem fognak két emberre is követő emberfogást alkalmazni.Viszont ha Messi mellett lesz még egy valaki aki veszélyes lesz, aki képes megbontani egy védelmet azzal nagyon sokat nyerhetünk mert akkor többismeretlenessé válik az egyenlet amit meg kell oldaniuk ellenünk.
Mondjuk a 9 v 10 ember attól is függ, hogy mekkora területen akarják ezt megoldani. Ha az a 9 ember a 16-oson belül van, akkor lehet h annyi is elég, mert annyira kicsi a játékosok közötti távolság. Nagyobb területen meg lehet, h a 12 sem lenne elég.
Az megint más kérdés, hogy ki tudja-e használni a területet a játékos, ez nálam még mindig a "ha meg tudja verni az emberét, akkor meg tudja verni az emberét" alapvetésre vezetődik vissza, ahogy shutter is leírta (bár teljesen más következtetésekre jutva), erre még Tello is képes. Csak pont az a baj, h ezekre a területekre nem tudjuk eljuttatni a labdát. Messin is látszott ezeken a meccseken, h lehet h magára húz 3-4 embert, de ahelyett, h megtalálna valakit így üresen, jön az 5. és elveszi tőle. Sztem ezt a védekezést sok mozgással és gyors, egyérintős játékkal lehet kijátszani, nem az egyéni megoldásokkal. (ld. Iniesta gólja a Celtic ellen, hozzá sem tudtak szagolni a labdához a védők) Előbbiből pedig jelenleg sokkal nagyobb hiány van.
Egyébként abszolút van értelme annak, amit írsz, csak pont azt nem magyarázza, hogy miért pont Neymar puszta jelenlététől jönne össze a siker.
:D Annak tűnik okés...Akkor neked van igazad,most erre mit mondjak...Te fociztál kishazánkban, akkor ezek szerint te tudod... :D Akkor te úgy fognád Messit mint Dombi Tibit,és nem szarnál be tőle...Jólvan már ezt is tudjuk... :D Meg azok a játékosok akik rendre leszivatnak 2-3 embert nem kapnak nagyobb, figyelmet a pályán, mint a vízhordók...Értem...Aham...No ez a bullshit,jah nem ez fucking bullshit nálam... :D - hamár ilyen kedvesen jellemzed mások véleményét...

Amúgy sztem azt nem érted,hogy nem a neve a játéka miatt lesz ez alapból...Nem a névtől félnek hanem a múltban mutatott teljesítmény alapján jobban tisztelik,tartanak tőle...Nehogymár egy 4szer aranylabdás Messire csak ugyan annyira figyeljenek mint Pedrora...Az évek alatt hány nagy meccsen kapott Messi egy plusz embert a nyakába,úgymondd rá volt álíltva vki...Meg érdekes módon ha ő hoza a labdát mindíg 3man léptek ki rá...Ancelottinál is,Mounál is...SAFnál is...Szal áhhh nem vont magára extra figyelmet,és hogy lesz mégegy ilyen játékos akkor azzal hogy ő is ott van nem fogja megosztani a védelemt...No mind1...Hát ha ezt vki ezt nem érti,vagy úgy gondolja ilyen nincs...na mind1... :D

Látom írod,hogy Tello is képes arra hogy megverje az emberét...Egész veszélyes is tud lenni...Igaz,de ne hasonlítsuk már össze Neymarral... :D

Az meg hogy magára húz vkit egy cselgép majd passzol szintén nem értem miért nem működhetne...Attól hogy volt hogy elvették így Messitől,még sokszor bejött...Ez is egy taktikai elem,pl kimozgatni egy felállt védelemet ezzel...

És szép meg jó,hogy a sok rövid gyors passzal ki lehet játszani egy felállt védelmet,de nem egyszerű...Elég ha egyszer beleér kicsit is beleér egy védő már vége...Könnyű elrontani más játékát,idén a legtöbb csapat pl csak erre koncentrált,azt utánna majd lesz vmi ez volt a felfogásuk...Egy egy váratlan megoldás,egy-egy ember megverése szemtől szemben ezen segíthet...De ezt úgy írod le mintha kb hiba lenne...

Meg nyílván nem tőle fogja várni senki hogy majd megoldja a támadó játékunkat,de sokat lendíthet rajta a kreativitásával,zsenialitásával,és már szimplán ezzel is csak...De ezt meg már kb 5féle képpen elmagyaráztam szted ez bullshit,akkor sztem hagyjuk is ezt...Nem tépem tovább a számat...illetve "koptatom az újjaimat fölöslegesen"...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 23:29:17

Bestbarca írta:"Na akkor ezt magyarázd már el légyszi, mert jelenleg ez tűnik a legnagyobb bullshit-nek, amit a futball kapcsán hallottam."

Mindössze annyit,hogy gyönyürű dolog papíron a terület védekezés...De a valóságban nincs az isten hogy ne nézzenek másképp a pályán egy Messire vagy Nemyarra és ne kövessék akár csak a szemük sarkában jobban a mozgásukat,mint másét...Nem mind1 ki áll előtted ladba nélkül Messi vagy Dombi Tibi...Kicsit jobban fogsz figyelni,és hamarabb megszeged a védekezés szabályait,a területvédekezés szabályait,JOBBAN FIGYELSZ RÁ MINT MÁSRA...MERT Ő MESSI,és tudod hogy mire képes,hogy gyorsabb,ügyesebb,veszélyesebb ha nála van a labda...No ez lesz Neymarnál is...Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni...Elég csak arra gondolni hogy tudod hogy gyorsabb mint te,szal ha labdát kap akkor marhára hamar kell majd reagálnod különben még felrúgni sem tudod...És ha jobban figyelsz rá,fokozott figyelemmel kíséred,akkor másra kevesebb figyelem jut...
Én tökéletesen értem, ahogy ezt elképzeled, de ettől még mindig ugyanakkora bullshitnek tűnik így kifejtve is.
mindorokke_barca írta: Emellett pedig ezért írtam, hogy emberhátrányt jelent a követés, mert nagyon nem mindegy, hogy 9en vagy 10en zárják a területeket. És az sem mindegy, hogy 9 főre lett kitalálva a területvédekezés amiből 1 ember lép ki, vagy 10főre, amiből ketten kell kitámadják a labdás embert. Mert azzal megbomlik a rendszer. -és itt jön be a képbe az, hogy ha van még egy ügyesebb játékosunk akkor ő ki is fogja tudni használni azt, hogy több területe van.

Szerintem így kell érteni a figyelemmegoszlást, mert nyilván nem fognak két emberre is követő emberfogást alkalmazni.Viszont ha Messi mellett lesz még egy valaki aki veszélyes lesz, aki képes megbontani egy védelmet azzal nagyon sokat nyerhetünk mert akkor többismeretlenessé válik az egyenlet amit meg kell oldaniuk ellenünk.
Mondjuk a 9 v 10 ember attól is függ, hogy mekkora területen akarják ezt megoldani. Ha az a 9 ember a 16-oson belül van, akkor lehet h annyi is elég, mert annyira kicsi a játékosok közötti távolság. Nagyobb területen meg lehet, h a 12 sem lenne elég.
Az megint más kérdés, hogy ki tudja-e használni a területet a játékos, ez nálam még mindig a "ha meg tudja verni az emberét, akkor meg tudja verni az emberét" alapvetésre vezetődik vissza, ahogy shutter is leírta (bár teljesen más következtetésekre jutva), erre még Tello is képes. Csak pont az a baj, h ezekre a területekre nem tudjuk eljuttatni a labdát. Messin is látszott ezeken a meccseken, h lehet h magára húz 3-4 embert, de ahelyett, h megtalálna valakit így üresen, jön az 5. és elveszi tőle. Sztem ezt a védekezést sok mozgással és gyors, egyérintős játékkal lehet kijátszani, nem az egyéni megoldásokkal. (ld. Iniesta gólja a Celtic ellen, hozzá sem tudtak szagolni a labdához a védők) Előbbiből pedig jelenleg sokkal nagyobb hiány van.
Egyébként abszolút van értelme annak, amit írsz, csak pont azt nem magyarázza, hogy miért pont Neymar puszta jelenlététől jönne össze a siker.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2013.06.05. 23:17:07

A következő hsz-emben már írtam én is, h Ambrosini pl. követő emberfogást alkalmazott Messin, de sztem ott van a hiba a gondolatodban, hogy ez pont arra szolgál, hogy el se jusson hozzájuk a labda, nem arra, hogy ha megkapja, eggyel több embert kelljen kicselezni.
Igen, nyilván az emberfogásnak az a szerepe, hogy el se jusson a címzetthez a posta. Viszont emellett azt a célt is szolgálja, hogy ha mégis megkapja a labdát akkor egyből legyenek legalább 2en rajta. 1 állandó, aki követi, 1 pedig aki a területvédekezés egyik láncszeme és kilép rá.

Emellett pedig ezért írtam, hogy emberhátrányt jelent a követés, mert nagyon nem mindegy, hogy 9en vagy 10en zárják a területeket. És az sem mindegy, hogy 9 főre lett kitalálva a területvédekezés amiből 1 ember lép ki, vagy 10főre, amiből ketten kell kitámadják a labdás embert. Mert azzal megbomlik a rendszer. -és itt jön be a képbe az, hogy ha van még egy ügyesebb játékosunk akkor ő ki is fogja tudni használni azt, hogy több területe van.

Szerintem így kell érteni a figyelemmegoszlást, mert nyilván nem fognak két emberre is követő emberfogást alkalmazni.Viszont ha Messi mellett lesz még egy valaki aki veszélyes lesz, aki képes megbontani egy védelmet azzal nagyon sokat nyerhetünk mert akkor többismeretlenessé válik az egyenlet amit meg kell oldaniuk ellenünk.

Mindegy, nem akarok nagyon belefolyni a vitába, így én ezzel le is zárom részemről. Abban viszont szerintem egyetérthetünk, hogy azzal csak jól járhatunk ha Neymar hozza azt amiért leigazoltuk :)
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 23:06:19

"Na akkor ezt magyarázd már el légyszi, mert jelenleg ez tűnik a legnagyobb bullshit-nek, amit a futball kapcsán hallottam."

Mindössze annyit,hogy gyönyürű dolog papíron a terület védekezés...De a valóságban nincs az isten hogy ne nézzenek másképp a pályán egy Messire vagy Nemyarra és ne kövessék akár csak a szemük sarkában jobban a mozgásukat,mint másét...Nem mind1 ki áll előtted ladba nélkül Messi vagy Dombi Tibi...Kicsit jobban fogsz figyelni,és hamarabb megszeged a védekezés szabályait,a területvédekezés szabályait,JOBBAN FIGYELSZ RÁ MINT MÁSRA...MERT Ő MESSI,és tudod hogy mire képes,hogy gyorsabb,ügyesebb,veszélyesebb ha nála van a labda...No ez lesz Neymarnál is...Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni...Elég csak arra gondolni hogy tudod hogy gyorsabb mint te,szal ha labdát kap akkor marhára hamar kell majd reagálnod különben még felrúgni sem tudod...És ha jobban figyelsz rá,fokozott figyelemmel kíséred,akkor másra kevesebb figyelem jut...És ha 2 ilyen van,akkor még nehezebb a dolga egy csapatnak...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.06.05. 23:29:42-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.05. 22:58:03

szerintem igaza van bestbarcának, mármint abban, hogy neymar valóban nyithat tereket messinek.
de mindorokke_barca is szépen leírta a lényeget.

villa,pedro és alexis nem tudták megverni az emberüket (általában meg sem próbálták) így sokkal kevésbé bontották meg a védelmet.
egy emberke bőven elég volt, ha szembe állt velük, máris megfordultak, és visszapasszoltak általában.
tellonál pedig minden csapat elkövette azt a hibát, hogy mindig egy embert hagytak rá, akit ha megver, akkor szabad az út a 16-os szélénél.
ha ezt neymarnál is elkövetik, hogy nem kap kitüntetett figyelmet ott a szélen, akkor könnyedén kerülhet közel a kapuhoz, helyzetbe.
ha pedig mindig kivált rá az ember középről is, akkor messire kevesebb fog jutni.

dehát én sem fociztam (komolyabb) szinten. #-o
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 22:51:11

mindorokke_barca írta: Viszont nem egyszer előfordult az, hogy konkrétan 1-1 játékosunkon szoros emberfogást alkalmaztak, Xavi vagy Messi esetében leginkább, hogy levegőt is csak engedéllyel vehettek, félidőben pedig kb az öltözőbe is mentek utánuk. A védelemben ez nettó emberhátrányt is jelenthet az ellenfélnek, ha valakire kényszerből rá kell állítani egy embert.(a védelem alatt nem a hátul álló 4 emberre gondolok, mert nyilván nem közülük fog valaki emberfogást játszani) Mert ő kiesik a területvédekezős játékból és csak 1 feladata van mindenhova követni az emberét. Ilyenkor szerintem igenis problémát okozhat ha nekünk van még egy nagy hatásfokú támadónk akit 1 ember ritkán tud megállítani.

Innen pedig rögtön bekapcsolódik a második gondolat, az, hogy Messi 1 vs 1 ellen kb mindenkit megver, de legtöbbször az 1 vs 2 sem okoz különösebb problémát. Ez pedig azt jelenti, hogy több embert leköt. Nem véletlen, az sem, hogy a kapuhoz közeledve, ahogy labdát kap, egyből 3an veszik körül. Ez taktikai utasítás. Erre mondhatnám Iniestát is. (az EB-n készült is egy mókás kép róla az olaszok ellen mikor a fél keret körbevette).
A következő hsz-emben már írtam én is, h Ambrosini pl. követő emberfogást alkalmazott Messin, de sztem ott van a hiba a gondolatodban, hogy ez pont arra szolgál, hogy el se jusson hozzájuk a labda, nem arra, hogy ha megkapja, eggyel több embert kelljen kicselezni.
Messi, ha lendületből vezeti, 3-4 embert is simán megver, éppen ezért volt az a fontos, h ezt ne tehesse meg. Na meg, h ő vissza is lépett a labdákért, szóval amit el akartak érni az olaszok, az területvédekezéssel megoldhatatlan volt. (Egyébként nem nagyon figyeltem, de nem hiszem, h bármelyik csapat is bevállalta volna ezt a követő emberfogást egynél több emberrel)
A labdás embernél meg még mindig ott tartunk, h területvédekezés, még ha 6-an is támadnak ki rá. Pl. A Bilbao elleni gólját meg lehet nézni, pont ezt csinálják a b.aszkok 6-an, ill. az egyikük el is rontja, azért tud eleve kapu felé fordulni Messi.
De azt is leírtam, h ha megveri az emberét, akkor megveri az emberét, ezen nincs mit vitatkozni.
Bestbarca írta: Hát ezt én azt egy büdös szóval nem mondtam hogy 3man állnak majd Neymaron ha nincs nála labda...Azt mondtam,hogy a FIGYELMÜKET OSSZA MEG...
Na akkor ezt magyarázd már el légyszi, mert jelenleg ez tűnik a legnagyobb bullshit-nek, amit a futball kapcsán hallottam.
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2013.06.05. 22:45:39

Lassan ott tarunk hogy a 10es mezt fogja megkapni...
"Absque pugna non est victoria"
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 22:35:21

sjd írta:
Messire azért lépnek ki, mert ő a labdás ember, és meg kell támadni. De amikor nincs a közelében labda, nem állnak 3-an a nyakán, mint ahogy Neymar nyakán sem fognak. Olyan sincs, h ha Messi átmegy a balról a jobb oldalra, a balhátvéd megy vele. Ez alól talán az egyetlen kivétel az volt, amikor tavaly Ambrosinit rátették Messire követő emberfogással, de az is csak egy ember volt. Életszerű szituációnak tűnik, h majd jövőre Neymaron meg Messin fog 6 ember állni, és Sanchez meg besétál vele egyedül a kapuba, mert róla meg tudják, h nem veszélyes.
Hát ezt én azt egy büdös szóval nem mondtam hogy 3man állnak majd Neymaron ha nincs nála labda...Azt mondtam,hogy a FIGYELMÜKET OSSZA MEG...Nem azt hogy ott álnak mellette...Alias jobban kell figyelni egy Messire mint másra...De látom nem akarod megértni amit mondok vagy félreérttél...

A többit jól leírta közben mindorokke_barca...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2013.06.05. 22:32:06

Na mind1, én még mindig kíváncsian várom, h van-e valaki, aki focizott/focizik, és egyetért ezzel az érveléssel. Csak mert számomra ez teljesen elképzelhetetlen, ez a "megosztja a figyelmet", "jobban figyelnek rá, mint Sanchezre" ebből a szemszögből nézve.
Alapvetően csak a területvédekezés elvére támaszkodva valószinüleg tényleg nincs ilyen, hogy XY több embert is leköt egyszerre.

Viszont nem egyszer előfordult az, hogy konkrétan 1-1 játékosunkon szoros emberfogást alkalmaztak, Xavi vagy Messi esetében leginkább, hogy levegőt is csak engedéllyel vehettek, félidőben pedig kb az öltözőbe is mentek utánuk. A védelemben ez nettó emberhátrányt is jelenthet az ellenfélnek, ha valakire kényszerből rá kell állítani egy embert.(a védelem alatt nem a hátul álló 4 emberre gondolok, mert nyilván nem közülük fog valaki emberfogást játszani) Mert ő kiesik a területvédekezős játékból és csak 1 feladata van mindenhova követni az emberét. Ilyenkor szerintem igenis problémát okozhat ha nekünk van még egy nagy hatásfokú támadónk akit 1 ember ritkán tud megállítani.

Innen pedig rögtön bekapcsolódik a második gondolat, az, hogy Messi 1 vs 1 ellen kb mindenkit megver, de legtöbbször az 1 vs 2 sem okoz különösebb problémát. Ez pedig azt jelenti, hogy több embert leköt. Nem véletlen, az sem, hogy a kapuhoz közeledve, ahogy labdát kap, egyből 3an veszik körül. Ez taktikai utasítás. Erre mondhatnám Iniestát is. (az EB-n készült is egy mókás kép róla az olaszok ellen mikor a fél keret körbevette).

Olyat biztosan hallottál már profi edzőktől, hogy XY-t ki kell kapcsolni a játékból és akkor több esélyük lesz. Ez pedig azt jelenti, hogy több embernek kell konkrátan rá figyelnie.

Épp ezért szívunk Villa és Alexis miatt egész évben mert borzalmas hatásfokkal jutottak át az embereiken így egyszerű területvédekezéssel meg lehetett fogni őket. - és épp ezért jelentett üde színfoltot Tello játéka, mert bár elég egysíkúnak tűnik a tudása, mégis rendre problémát okozott azzal, hogy gyakran megverte az emberét, vagyis még 1 valakinek ki kellett lépnie rá ha meg akarták állítani. Mert ezzel több figyelmet vonza maga köré.


Neymarral pedig ezt tovább akarják fokozni, mert reméljük ő nem csak annyit fog tudni, hogy megtolja, lefutja a védőt és beadja. Hanem, hogy más szituációkban is jól jöjjön ki az 1 vs 1ekből.

Összegezve, szerintem egyáltalán nem hülyeség az, hogy ha valaki jobb teljesítményre képes akkor több figyelmet is kap a pályán. Ha Neymar képes lesz arra, hogy hasznosan játsszon, vagyis, hogy a cselek mellett, jól meg tudja játszani a labdákat vagy csak meg tudja tartani ha arra lesz szükség, akkor igenis úgy gondolom, hogy ezzel megosztja majd a védők figyelmét. Nem lesz elég Messire kilépniük, rá is ki kell. Alexis, Villat mikor támadták 3an? nem kellett, sokszor 1 is elvette tőlük a labdát.

Amúgy én is kétlem, h Alexist vagy Villat kevésbé vették komolyan, mint Neymart fogják.


Ha párharcokban az ő szintjükön fog operálni akkor valószinüleg nem. Viszont ha a hatásfoka a Messiéhez fog közelíteni akkor kénytelenek lesznek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mindorokke_barca 2013.06.05. 22:36:28-kor.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 22:31:25

Neymar más stílusú játékos mint Villa vagy Alexis...Gyorsabb,kb mint bárki...És marha nagy híre van,kikiáltották az új Ronaldonak/Pelének...Akárki áll vele szemben biztos vagyok benne hogy vhol ott van a fejében hogy na bazzeg most ez mit fog csinálni,meg jobban figyelek rá mert ez az a brazil csodagyerek...Értem én hogy nem kéne,de attól még mindneki ember...

Sztem...Azért ez megfigyelhető sokszor,hogy a cselgépekhez nem úgy mennek oda a védők,nem merik megtámadni őket...Hogy miközben velük szemben van még egy ember a mögötte lévő már kicsit úgy helyezkedik hogyha kell oda tudjon lépni,úgymondd már majdhogynem tudja hogy közbe kell majd avatkozni...Egy pillnatra nem figyel a mögötte lévő emberre arrébb lép egy fél méterrel..És sokszor ezen múlnak a dolog...Igen terület védekezés,nem kéne,de rendre megtörténnek ezek a hibák,és ez lehet a klucs sokszor egy felállt védelem ellen,sokszor csak egy fél méter hely kell és gól...

De ez egy egyéni meglátás,és persze nem kötelező egyetérteni...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 22:29:48

Bestbarca írta: Igen mert a kérdésed egyértelműen arra utalt...
A mostani mondani valód meg lényegében meg is erősítette hogy így is van...
Te meg most azt erősítetted meg, h fogalmad sincs, h mi a különbség a területvédekezés és az emberfogás között.

Messire azért lépnek ki, mert ő a labdás ember, és meg kell támadni. De amikor nincs a közelében labda, nem állnak 3-an a nyakán, mint ahogy Neymar nyakán sem fognak. Olyan sincs, h ha Messi átmegy a balról a jobb oldalra, a balhátvéd megy vele. Ez alól talán az egyetlen kivétel az volt, amikor tavaly Ambrosinit rátették Messire követő emberfogással, de az is csak egy ember volt. Életszerű szituációnak tűnik, h majd jövőre Neymaron meg Messin fog 6 ember állni, és Sanchez meg besétál vele egyedül a kapuba, mert róla meg tudják, h nem veszélyes.

Ez a logika meg jó, h én ne mondjam meg, h hogy van ez a focipályán, mert tudod, h ez a spanyol első osztályban hogy megy, és az nem úgy van. :D

Amúgy csak a félreértések elkerülése végett, mert látom most már mindenáron ezt akarod kihozni belőle: nem nézek le senkit azért, mert nem focizik, csak az ilyen dolgok megértését elősegíti ez a tapasztalat. (De még mindig várom azokat, akik fociznak és nem így gondolják a területvédekezést pl.) Én meg már kicsit unom, h ezeket el kell magyarázni, amikor ez kb. egyértelmű is lehetne. Pl. azt is nem egyszer leírtam már, hogy ha a szélsőhátvéd bejön középre, az nem hibás tolódás, hanem pont h jó, csak szélsőnek vissza kéne zárnia, ennek ellenére még mindig megy ennek kapcsán is az, h "Alves/Alba mit keresett ott középen?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.05. 22:19:28

Most már érdekel, h milyen szinten, ha már finoman kiprovokáltad a kérdést?! :lol:

Amúgy én is kétlem, h Alexist vagy Villat kevésbé vették komolyan, mint Neymart fogják.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 21:59:07

sjd írta:Látom itt egy kérdésből megint "lenézés" meg "leminősítés" lett :lol: :lol:
Na mind1, én még mindig kíváncsian várom, h van-e valaki, aki focizott/focizik, és egyetért ezzel az érveléssel. Csak mert számomra ez teljesen elképzelhetetlen, ez a "megosztja a figyelmet", "jobban figyelnek rá, mint Sanchezre" ebből a szemszögből nézve. (Értem ez alatt azt, hogy amellett, hogy az adott szituációban nekem ilyen soha meg nem fordult a fejemben, sem csapattárstól, sem edzői részről nem hallottam ilyet, és tképpen az egész területvédekezés elvével szembemegy.) De mondom, jöjjön valaki, aki rámcáfol.

Az már más tészta, hogy ha meg tud verni egy embert, akkor meg tud verni egy embert (ebben a logikában kb. ennyi van), de ehhez meg az kell, hogy meg tudja verni azt az embert. Csak a nevével nem fogja jobban szétzilálni egy csapat védekezését.
Igen mert a kérdésed egyértelműen arra utalt...
A mostani mondani valód meg lényegében meg is erősítette hogy így is van...
Mind1 igazából...Ahogy gondolod...

Ha megnézzük az utóbbi éveket hányszor volt hogy Messi magára vonta a figyelmet,majd passzolt az üresen lévő játékosokra...Most ha vki neki áll szlalonozi,és lendületből jön,ki kell lépni rá...Erre mondom hogy magára vonja a figyelmet a játékával...És vannak olyan játékosok akiket nem lehet egy az egyben hagyni,mert öngyilkosság...Többen figyelnek rájuk mindíg,ha nálunk a labda a védők figyelnek hogyha megver egy embert,akkor tudjanak segíteni...Ha 2 ilyen ember van nehezebb a dolog...Értsd olyan ember aki bármikor álló helyzetből akármire képes,bárhogy megverheti ellenfelét...ennyi...És van ezeknek a játékosoknak egy presztizse,márpedig Neymarnak nem kicsi van,ami miatt az edzők belőlük külön készülnek,és rájuk külön taktikát találnak ki,mert muszáj...Ha 2 ilyen van nyilván megintcsak nehezebb...Ezért is jó Neymar...

Én lefosom a bokámat ha itt megmagyarázzátok nekem azt,hogy egy cselgép sztár nem kap nagyobb figyelmet a pályán mint pl Busquets... :twisted: :twisted: :twisted:

Az hogy itthon erről nem hallottál,annyira nem meglepő...Bár attól még hogy ezt így nem mondták a pályán ezek megtörténnek kicsben nagyban is...És hát igen itt nincsenek akkora formátumú játékosok hogy külön kell belőlük készülni,ileltve külön taktikát igényel a fogásuk...Sajnos...

No mind1,én nem akartam senkit offolni,meg nem akarok ezen vitatkozni,mindekinek megvan a maga véleménye...Csak nem szeretem ha effektíve lekicsinylik a véleményemet, mert teszem azt nem fociztam(magyar szinten)...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.05. 21:36:16

sjd írta:Látom itt egy kérdésből megint "lenézés" meg "leminősítés" lett :lol: :lol:
Na mind1, én még mindig kíváncsian várom, h van-e valaki, aki focizott/focizik, és egyetért ezzel az érveléssel. Csak mert számomra ez teljesen elképzelhetetlen, ez a "megosztja a figyelmet", "jobban figyelnek rá, mint Sanchezre" ebből a szemszögből nézve. (Értem ez alatt azt, hogy amellett, hogy az adott szituációban nekem ilyen soha meg nem fordult a fejemben, sem csapattárstól, sem edzői részről nem hallottam ilyet, és tképpen az egész területvédekezés elvével szembemegy.) De mondom, jöjjön valaki, aki rámcáfol.
A kulcs a területvédekezés elve, én is lefutottam ugyanezt a kört Bestbarca-val. :D

Nem fog senki összecsokizni mert nem Kis Pista van a szélen hanem Neymar, főleg hogy erről is beszéltünk már, azért jelenleg úgy néz ki a gyerek mintha beteg lenne, olyan vékony.
De ezen lehet javítani s kell is, ahogy a játékban is kell fejlődjön úgy ebben is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 21:27:18

Látom itt egy kérdésből megint "lenézés" meg "leminősítés" lett :lol: :lol:
Na mind1, én még mindig kíváncsian várom, h van-e valaki, aki focizott/focizik, és egyetért ezzel az érveléssel. Csak mert számomra ez teljesen elképzelhetetlen, ez a "megosztja a figyelmet", "jobban figyelnek rá, mint Sanchezre" ebből a szemszögből nézve. (Értem ez alatt azt, hogy amellett, hogy az adott szituációban nekem ilyen soha meg nem fordult a fejemben, sem csapattárstól, sem edzői részről nem hallottam ilyet, és tképpen az egész területvédekezés elvével szembemegy.) De mondom, jöjjön valaki, aki rámcáfol.

Az már más tészta, hogy ha meg tud verni egy embert, akkor meg tud verni egy embert (ebben a logikában kb. ennyi van), de ehhez meg az kell, hogy meg tudja verni azt az embert. Csak a nevével nem fogja jobban szétzilálni egy csapat védekezését.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.06.05. 21:16:39

Mit keres ebben a topikban,hogy kiket küld el a special zero a cselzitől?

:?

Amúgy Torres?Kösz,arra a "posztra" már vannak embereink:Alexis és Pedro is remekül ki tudja hagyni a ziccereket! 8)

Neymarról meg csak annyit,hogy jó arc a gyerek és remélem a Bayern elleni felkészülési meccsen már játszik! (És láthatjuk amint Messit leszorítja a pályáról :lol: )
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 21:05:44

recrea írta:
Bestbarca írta: :) Nem akarok személyeskedni,látom az előttem lévő kérdést amit énis feltennék törölték...Maradjunk annyiban hogy attól hogy vki Magyarországon focizik nem biztos hogy jobban ért a csúcsfocihoz...Sőt...Megjegyzem hamár én vagyok vki által leminősítve, akkor visszafelé jogos a kérdés hogy ő milyen focimúltjára alapozza hogy jobban ért hozzá,ugyanis ez alapján lettem leminősítve...
Ettől függetlenül, aki nem nagypályázott/zik, az rengeteg szituációt nem tud objektíven megítélni, számomra nem hiteles a véleménye egyes helyzetekben. Ez esetben az teljesen mindegy, h valaki megye háromban vagy nb2-ben játszott, a mecshelyzetek mindkét szinten ugyanazok. Bort iszik és vizet prédikál...

Neymar miatt várom a szezont, van ideje felkészülni rá.
Rendben ahogy érzed ez is egy vélemény...Én nem érzem ennek szükségességét...Úgy gondolom ha vki egy meccset nyitott szemmel néz,akkor megláthatja a dolgokat taktikai elemeket anélkül is hogy valaha játszott volna...E téren nem érzem előnynek azt hogy vki játszott itthon...Kicsit más az a foci...Mindenben...pont ezért nem érzem előnynek...

Amúgy meg lebutítva: hogy ha 2 olyan ember futkározik elől akire nem elég egy ember akkor az jobban megosztja a figyelmet mintha 1...Hát ezt ha focizott vki ha nem nehéz tagadni...

És igen remek hogy hamar jött Neymar,így kicsit több ideje lesz beilleszkedni,meg fejben is úgymondd jobban fel tud készülni a szezonra...

Jah és egyetértek Capon-nal...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.05. 20:55:39

recrea írta:
Bestbarca írta: :) Nem akarok személyeskedni,látom az előttem lévő kérdést amit énis feltennék törölték...Maradjunk annyiban hogy attól hogy vki Magyarországon focizik nem biztos hogy jobban ért a csúcsfocihoz...Sőt...Megjegyzem hamár én vagyok vki által leminősítve, akkor visszafelé jogos a kérdés hogy ő milyen focimúltjára alapozza hogy jobban ért hozzá,ugyanis ez alapján lettem leminősítve...
Ettől függetlenül, aki nem nagypályázott/zik, az rengeteg szituációt nem tud objektíven megítélni, számomra nem hiteles a véleménye egyes helyzetekben. Ez esetben az teljesen mindegy, h valaki megye háromban vagy nb2-ben játszott, a mecshelyzetek mindkét szinten ugyanazok. Bort iszik és vizet prédikál...
Bestbarca, magamtól töröltem mert eléggé félreérthető volt ebben a helyzetben. Egyrészt tényleg érdekelt, hogy milyen szinten focizik, de inkább kötegedésnek lehetett volna venni.


Egyébként nem szeretem ezt a fajta érvelést mert ennyi erővel senkinek nem hiteles a vélemény mert egyikünk sem edző ugye. Ilyen alapon az egész fórumnak semmi értelme. Csak arra jó ez hogy megosszuk a fórumozókat.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.05. 20:48:50

recrea írta:Neymar miatt várom a szezont, van ideje felkészülni rá.
nah ezt a dolgot még senki nem emlitette, örülök h nem augusztus 47-én esik be a 8. fordulóra :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.05. 20:41:39

Bestbarca írta: :) Nem akarok személyeskedni,látom az előttem lévő kérdést amit énis feltennék törölték...Maradjunk annyiban hogy attól hogy vki Magyarországon focizik nem biztos hogy jobban ért a csúcsfocihoz...Sőt...Megjegyzem hamár én vagyok vki által leminősítve, akkor visszafelé jogos a kérdés hogy ő milyen focimúltjára alapozza hogy jobban ért hozzá,ugyanis ez alapján lettem leminősítve...
Ettől függetlenül, aki nem nagypályázott/zik, az rengeteg szituációt nem tud objektíven megítélni, számomra nem hiteles a véleménye egyes helyzetekben. Ez esetben az teljesen mindegy, h valaki megye háromban vagy nb2-ben játszott, a mecshelyzetek mindkét szinten ugyanazok. Bort iszik és vizet prédikál...

Neymar miatt várom a szezont, van ideje felkészülni rá.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.05. 19:54:03

sjd írta:
Bestbarca írta: Samana előttem már megválaszolta...
Magyarul, nem. Köszi, erre voltam kíváncsi csak.
:) Nem akarok személyeskedni,látom az előttem lévő kérdést amit énis feltennék törölték...Maradjunk annyiban hogy attól hogy vki Magyarországon focizik nem biztos hogy jobban ért a csúcsfocihoz...Sőt...Megjegyzem hamár én vagyok vki által leminősítve, akkor visszafelé jogos a kérdés hogy ő milyen focimúltjára alapozza hogy jobban ért hozzá,ugyanis ez alapján lettem leminősítve...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése