Fifa, PES, FM

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.06.25. 07:29:37

miro. írta:
2021.06.24. 18:41:10
Kiadtak ma a pes demot? Megnezte mar valaki?
Videobol nekem a grafika szepnek tunik,de ezek a rettenetesen lassu passzok annyira valotlanok.
Megye 2be passzolnak ennyire enervaltan.
Szerintem a grafika csak a vágóképeknél szép, de amúgy ez a játék még messze áll a release-es verziótól. Állítólag az online módot s a matchmaking-et akarják csupán tesztelni.
més que un club
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.06.24. 18:41:10

Kiadtak ma a pes demot? Megnezte mar valaki?
Videobol nekem a grafika szepnek tunik,de ezek a rettenetesen lassu passzok annyira valotlanok.
Megye 2be passzolnak ennyire enervaltan.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
TreasureMessi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.14. 15:27:38

2021.02.28. 15:13:34

Itt a következő epizód! :D
https://youtu.be/VlX6e5YVI0c
TreasureMessi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.14. 15:27:38

2021.02.13. 17:09:33

Sziaszzok Culék! Itt az újabb rész! 🔴🔵
https://youtu.be/2dQP4F2sHqM
Ronaldo VS Messi
TreasureMessi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.14. 15:27:38

2021.01.31. 13:13:46

Sziazstok Culék! A 6. epizód BL meccsel és El Classicoval:
https://youtu.be/sP_GEoqZOLY
Iratkozz fel, ha tetszik😃
TreasureMessi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.14. 15:27:38

2021.01.30. 13:01:03

Sziasztok! Csinálok egy FIFA KARRIER MÓD sorozatot, melyben az első rész magyar feliratos.
Itt az ötödik rész, ahol tartok, de holnap jön az új rész, ahol BL meccs és El Classico is lesz. Iratkozz fel, ha érdekelnek a videók😄
https://youtu.be/rw4IQhrSO4E
gdsantos87
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.01.20. 09:27:57

2021.01.22. 12:09:12

Egyetértek veled, néha nálam is előjön ez, de azt vettem észre, hogy sok múlik a labdakezeléseden, illetve van egy gombkombináció, amikor sprint közben (nem tudom jobban leírni) nem akadozva fut, hanem fluidabb a mozgása, akkor kevesebb teret veszítek labdavezetés közben.

Illetve az ellenfél kiugratását szerintem csak úgy tudod levédeni, ha időben tudja az ember olvasni a játékot és akkor rávált az adott védőre, de itt sem 100% a siker finoman szólva, jobb megoldást még nem találtam erre.
Ami még nekem problémát okoz, hogy a csatár háttal átveszi a labdát, utána nagyon könnyen fordul be és lő. ezt csak úgy tudom levédekezni (ha összejön), hogy a védekező középpályást ráállítom, így előlről fogja, ezáltal ritkábban kap labdát, De ez a módszer sem atom biztos.

Öcsém Pc-n játszik, azt mondta, hogy ott ez nem nagyon furdul elő, viszont ott a felszabadítással szenved.

De ezzel együtt tudok élni, a fifa hülyeségeivel viszont nem.
Apropó, valaki már kapott 11-est Pes-en?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.22. 11:44:22

gdsantos87 írta:
2021.01.22. 11:35:21

Szerintem ez teljesen reális. Az életben sem az van, hogy a szélvészgyors játékosok tarthatatlanok. Ellenkező esetben Nigéria már többszörös világbajnok lenne :D
Nem is erre céloztam.

Mondjuk van egy kiugratás, félpályánál, tehát az ellenfél feltolt védelemmel játszik.
hosszú indítással indítok egy gyors játékost, aki labdaátvétel pillanatában 10 méteres előnyről indul.
Mire lövőhelyzetbe kerülne, utolérik. (formától, fáradtságtól függetlenül)
Inaki jó példa, mert használom is, és vele is ez a helyzet:)

Egyébként ezzel se lenne baj, ha fordítva is működne, tehát ha én védekezek így, és beindítanak védelem mögé, akkor nekem is utol kellene érnem a támadót, de nekem sok esélyem nincsen.

De ez a "hiba" amit fel tudok hozni a játékban egyedül. Érdekes, mert pl szélen (tehát nem ziccerben kiugratva) kijön a gyors játékosok előnye, ott kevésbé fordul elő ez.
Ebből gondolom, hogy scriptelve van ez a része, hogy ne lehessen csak erre építeni, mert úgy tényleg könnyű lenne a játék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gdsantos87
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.01.20. 09:27:57

2021.01.22. 11:35:21

A legendás Pes6!
Annál jobb focis játékot nem dobtak piacra még szerintem. Több száz stadion, végtelen liga, tökéletes játékmenet...
Pár napja néztem videót, hogy még mindig játszanak vele frissített adatbázissal. Esküszöm, hogy élvezetesebb a játékmenet, mint sokszor az új Pes-en, a fifáról ne is beszéljünk, az előttem szólók tökéletesen leírták, hogy a spacing mindenek felett, egy nagy rohanás az egész játék.
Játékidőre visszatérve és Pes 21-en 20 perces félidőkkel játszok, ilyenkor érződik, hogy az ellenfél is lassabban épít támadásokat. Átlagosan 17-22 között van a kapura lövések száma (mind a két csapatnak összesen).
Azt vettem észre, hogy szerencsére tényleg nem számít sokat a gyorsaság, inkább az ügyesség, egyensúly, futball iq és az erő döntő a játékosoknál. De azért Inaki Williamset nem nagyon szokták utolérni, ha van 2-3 méter előnye :D
Szerintem ez teljesen reális. Az életben sem az van, hogy a szélvészgyors játékosok tarthatatlanok. Ellenkező esetben Nigéria már többszörös világbajnok lenne :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.22. 11:24:09

A kozeppalyas vedekezesen kivul az tetoz az egeszre meg ra,hogy a 16oson ugy cselezgetsz,vagy epp veled cselezgetnek hogy egy az egybe vagy es a tobbi nezi 5-10 meterrol az esemenyeket.
Ez valoszinuleg a kps vedekezes hianyanak oka is.
A cselezes meg az elso harom meccsen latvanyos,utana unalmas,aztan idegesito,ahogy leveszik az embered a 16osnal es utana ziccerbe kerul.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.22. 10:51:06

Az első és az utolsó PES amivel játszottam a 2005ös volt (Adriano <3), de emlékszem hogy nagyon tetszett úgy hogy ha már ennyit beszéltünk róla délután megveszem és elkezdem az ideit. :mrgreen:

Ami nem tetszett hogy az angol klubcsapatoknak ilyen hülye nevük volt a szerzői jogok miatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.22. 10:46:46

Varatrix írta:
2021.01.22. 10:27:26


Valahol azért azt meg kell érteni, hogy közel teljesen reális csak úgy lehete, ha valóban 45 perig tartana egy félidő. Nem tudom van ilyen mod, de azért ez az emberek nagy részének ingerszegény lenne szerintem.



Azért aki keményvonalas gamer, az más cipőbe van minden játékkal. Aki minden évben játszik mindennel, annak nyilván nehezebb elfogadható játékot gyártani, mert már mindent látott. Én a magam 27 évével most jutottam el oda, hogy viszonylag korszerű eszközeim vannak és pénzem is arra, hogy játszak a legújabb játékokkal. Én kb mindnen ámulok és bámulok, hogy hova fejlődtek a játékok, ezelőtt évekig nem volt alkalmam játszani velük, miközben olvasom, hogy az AC unalmas, a Fifa unalmas. Hát hagyjatok ki 5-10 évet és utána tetszeni fog... :mrgreen: (Ne értesetek majd félre, nem önsajnáltatás, korábban ennyire se érdekeletek a játékok, inkább haverokkal lógtunk és elsöröztük a pénzt. Nem volt sanyarú gyerekkorom!)
Az elsőre, hogy nem az a gond, mert a PES viszonylag megoldotta, hogy létezzen olyan hogy középpályás védekezés, lehet normálisan labdát szerezni, akár passzsávokat lefedni, stb.
Na most én akárhányszor játszok a fifával, az úgy néz ki, hogy 16osokon zajlik a játék, ezer bicikli csel, stb.
Tehát ezt érzem nem reálisnak, túl gyors ez a játékmenet, vagy hogy mondjam. Legalábbis az én ízlésemnek.
Pl. NBA-ban is meg tudják oldani nagyjából, ha fifa stílus lenne, azt úgy képzeld el, hogy csak zsákolgatnának egymásnak a csapatok, semmi más nem lenne. Ilyen aránytalanság van a fifában, a cselek alkalmazásában. Persze ez élvezetes, azt nem tagadom, meg látványos.


Én nem vagyok a nagy szidós játékok terén, pl a CB 2077-nél is látom a hibákat, de közben látom az értékeit, nem véletlen játszom ki másodjára. Ilyen játék még nem volt, amit egymás után kétszer is kijátszok, de valszeg lesz 3. alkalom is.
Persze bugos mint az állat, meg buta az AI néhol, de a lore számít.
Pedig nincs erős vasam, de medium-high-on 45-50 FPS-el így is elmászik a cyberpunk, nekem elég.

btw, játszik vele más is?

AC-kkal egy bajom van, amellett, hogy az Odessey-t imádtam, 250 órát tettem bele, hogy egy kaptafára készülnek. Origins-Odessey-Valhalla, kb ugyanaz a játékmenet, a mozgás, a harcmód, stb.
De élvezetes játékok, az annyi szent.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.22. 10:27:26

csababarca írta:
2021.01.22. 09:37:05
Jojózik a szemem sokszor a játékmenetén a fifának, nem reális, kicsit sem.
PES se reális, de valahogy valósághűbb a játékosok mozgása.
Valahol azért azt meg kell érteni, hogy közel teljesen reális csak úgy lehete, ha valóban 45 perig tartana egy félidő. Nem tudom van ilyen mod, de azért ez az emberek nagy részének ingerszegény lenne szerintem.

Ahogy olvasom a kommenteket, rájövök, hogy nagyon keveset játszom ezekkel a játékokkal, mert én nagyon régóta remekül elbohóckodok egy manager móddal. Nem vagyok ügyes, gép ellen legmagasabb szinten egy meccset nem tudnék megynyerni! Valószínűleg ezért sem érzem át rendesen ezt a "csal a gép " problémát, mert ellenem nincs rá szüksége.

Az UT-t én érdemben ki sem próbáltam soha, mert elvi síkon sem támogatom, amit képvisel. Ezek a problémák nem tudom miért most kaptak nagyobb viszhangot, amikor ez a legelején egy predesztinálható probléma volt. (Nem itt a forumon! Angliában már trövényhozásban is fontolgatják, hogy szerencsejátékká nyilvánítsák)

Pl: https://esport1.hu/news/2020/07/11/fifa ... e-loemifar

Azért aki keményvonalas gamer, az más cipőbe van minden játékkal. Aki minden évben játszik mindennel, annak nyilván nehezebb elfogadható játékot gyártani, mert már mindent látott. Én a magam 27 évével most jutottam el oda, hogy viszonylag korszerű eszközeim vannak és pénzem is arra, hogy játszak a legújabb játékokkal. Én kb mindnen ámulok és bámulok, hogy hova fejlődtek a játékok, ezelőtt évekig nem volt alkalmam játszani velük, miközben olvasom, hogy az AC unalmas, a Fifa unalmas. Hát hagyjatok ki 5-10 évet és utána tetszeni fog... :mrgreen: (Ne értesetek majd félre, nem önsajnáltatás, korábban ennyire se érdekeletek a játékok, inkább haverokkal lógtunk és elsöröztük a pénzt. Nem volt sanyarú gyerekkorom!)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.22. 09:37:05

A PES is scriptelt, főleg az utóbbi években.
De kevésbé mint a fifa, az tény.
PES 6 óta pesezek, rá szoktam próbálni a fifa-ra, de egyszerűen nem szokott megfogni.
Haverok ellen okés, ha leülünk ps elé, és nyomjuk, de amúgy rettenet.

Jojózik a szemem sokszor a játékmenetén a fifának, nem reális, kicsit sem.
PES se reális, de valahogy valósághűbb a játékosok mozgása.

Mondjuk ami nálam abszolút negatívum, hogy a PES-ben kb mindegy a speed. Egy MBappét kiugratsz, 10 méteres hátrányból a leglassabb védő is utoléri. Persze fordítva nem, mert Te védekezésben egy TAA-val sem érsz utól egy Böde gyorsaságút sem, ha előnyben ugrik ki :D
Ez is script egyébként valószínűleg.

De számomra bőven élvezhetőbb, mint a Fifa, persze ízlések és pofonok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gdsantos87
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.01.20. 09:27:57

2021.01.22. 09:25:18

Forcabarca73 írta:
2021.01.21. 15:21:39
Na valahogy úgy döntöttem, hogy a Pes 20-at vettem meg. Elég jónak tűnik...😊
Egyébként a Pes 21 az csak a 20 frissítése? Valaki azt mondta, hogy a 21 nem működik a 20 nélkül! Igaz lehet ez? Vagy az teljesen különálló cd?
Külön, önállóan is játszható játék.
A PES 21 kinézetre ugyanaz a játék, ugyanaz a motor hajtja, de lényegesen felhasználóbarátabb lett. Sokat finomítottak apró dolgokon.
PS4-en nincs tapasztalatom a játékmenetet illetően, ellentétben Pc-n sokkal reszponzívabb a játék, mint boxon.
Lehet azért, mert minimálisan bele tudnak nyúlni a játékba a nem hivatalos kiegészítőkön keresztül, de ez csak tipp.
XBOX-on minden egy kicsit nyersebb. darabosabb a játékos, pontatlanok/nehezebb a gombát megfelelő szögbe mozgatni passzoknál, Pl: sokszor vagy egyenes a passz vagy 45 fokban, nincs vagy csak néha van átmenet, ami tényleg tud kiakasztó lenni, amikor precíz passzt kellene adni.
Pc-n is vannak zavaró dolgok, szinte minden cpu szabadrúgás gól, XBOXon viszont többször ront a gép (sorfal, felé, mellé). Ezt ki lehet védeni, ha átváltasz a kapusra szabadrúgás előtt és te irányítod. Továbbá volt rá panasz, hogy a védő nehezen tisztáz, sokszor van fifás gól, hogy nem tudsz felszabadítani, persze nem olyan gyakorisággal, mint az EA játékokban...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.22. 04:56:14

Amikor losz egy golt mondjuk a 90.percben.Kozepkezdes,a csavo elindul,ketszer visszapattan hozza a labda szerelesnel,akkor gyakorlatilag leteheted a kart... :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.21. 23:17:30

Nekem rengeteget scriptelt, főleg akkor vehető észre ha ikon, vagy 90+ pl Ney, vagy Mbappé megy a labdáért, az állandóan visszakapott labda egy dolog, de nekem megvan lementem őket, mikor vége meccsnek vissza lehet nézni a gólokat, és volt, hpgy Verón érkezett a labdára már akkor gyanús volt, oldalról beadták neki, 2-3 játékos között utat talált gól. Visszanéztem és mentett a védőm, majd ahogy elindul a labda a lábáról kifelé, hirtelen meggondolja magát, és másik irányba átmegy a lábán Verőnhoz :D niceee...

De pl. van hogy kapu előtt vagyok, célzok, finesssz shot minden persze mindig off, és a kedvencem az 5ös sarkából levitt labda, az fixen gól hátrányba lévő ellenfelemnek, életbe nem láttam még Messin kivül onnan gólt szerezni másokat, mármint az életbe, a Fifába fix, kapus mintha nem lenne, nem is zárja a szöget,akkor se ha 93-as Oblak, vagy Bronze kapus, tökmindegy igazából, sokszor úgy érzem nem is lenne különbség bárki lenne a kapuba, ami így is lehet, mert egy dekával nem kaptam több gólt 82-es kapusommal, mint oblakkal ha jól emlékszem. Persze statisztikák nincsenek, mert akkor sokminden kiderülne.

Az egy dolog hogy boostoljék az elllenfelet, hogy középkezdésnél fixen boostolva van gól után a másik, hogy van meccs, amikor pontos passz nincs, mert minden labdát leszerel a boostos ellenfél, de script egy másik dolog, az patkány dolog, az csalás, annak semmi értelme.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.01.21. 18:54:32

Nero. írta:
2021.01.21. 18:13:01

Egyébként online rengeteget csal. Gondolom nektek is volt olyan hogy vezettetek 2 góllal, és a harmadik gólt nem engedte bárhogy helyeztétek, irányítottátok. Az ellenfél pedig a semmiből lő 1-2 gólt, csak azért hogy “izgalmas” legyen a játék.
Ha jól rémlik a 20-ban találtak is valamilyen scriptet a játék fájljai között, ami azt csinálta,hogy ha 2 góllal vezettél, akkor a 45. perc illetve a 90. perc körül nem kicsit segítette a gép az ellenfeledet. :D Szóval nem elég,hogy vannak általános hibák a játékban,szándékosan ellened dolgozik a gép,hogy akadj ki,mert biztos "gyenge a csapat", így ösztönöznek rá,hogy költs rá pár ezer forintot/eurót,hogy jobb legyen a csapat.

De mondom,kész vicc az EA. Remélem belebuknak ebbe az egészbe egyszer. :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.21. 18:37:54

Nero. írta:
2021.01.21. 18:13:01
Az Ultimate Teamhez még annyit hogy egyszer (FIFA 18) rögtön az elején nyitottam egy CRt amit el is adtam, erre az EA felfüggesztette az accountomat 2 hétre mert azt hitték hogy illegálisan vásároltam coin-t.

Egyébként a FUT a világ legnagyobb lehúzása, gusztustalanul drágán árulja a semmit érő pakkokat.

A FIFA arra jó, hogy a haverokkal össze tudj ülni játszani.

Egyébként online rengeteget csal. Gondolom nektek is volt olyan hogy vezettetek 2 góllal, és a harmadik gólt nem engedte bárhogy helyeztétek, irányítottátok. Az ellenfél pedig a semmiből lő 1-2 gólt, csak azért hogy “izgalmas” legyen a játék.
Persze.
Ez miat hagytam abba a jatekot.
Utolso weekend leaguemben zsinorban 6 meccsen vezettem 2x 3:0ra 1x 4:0ra es 3x 2:0ra,egyet nyertem meg belole 3:2re a tobbit mind elvesztettem.
Itt dontottem el,hogy eleg.
Mindegyik letamadott,a jatekosaim meg ketto passzt nem tudtak,meg belassultak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.21. 18:13:01

Az Ultimate Teamhez még annyit hogy egyszer (FIFA 18) rögtön az elején nyitottam egy CRt amit el is adtam, erre az EA felfüggesztette az accountomat 2 hétre mert azt hitték hogy illegálisan vásároltam coin-t.

Egyébként a FUT a világ legnagyobb lehúzása, gusztustalanul drágán árulja a semmit érő pakkokat.

A FIFA arra jó, hogy a haverokkal össze tudj ülni játszani.

Egyébként online rengeteget csal. Gondolom nektek is volt olyan hogy vezettetek 2 góllal, és a harmadik gólt nem engedte bárhogy helyeztétek, irányítottátok. Az ellenfél pedig a semmiből lő 1-2 gólt, csak azért hogy “izgalmas” legyen a játék.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.21. 17:43:45

Sinya22 írta:
2021.01.21. 15:36:33

A FIFA az UT(Ultimate Team) miatt ennyire sikeres,és jár a PES előtt. Az UT viszont egy rakás ... Annyi bugot, hibát, rossz szerverkapcsolatot még egy másik játékban sem láttam. Nem beszélve arról,hogy az egész játékmódhoz hozzátartozik az,hogy ha nem veszel legalább az elején jó pár ezer fifa pontot,amiből csomagokat nyitsz,akkor 1-1 jó játékosért hónapokig is gyűjtögethetsz, ha meg mondjuk valaki valami igazán jó kártyával akar játszani( Messi,Ronaldo, vagy ugye az Icon lapok(Dinho,Zidane,Pelé,Ronaldo stb)) akkor vagy a világ legszerencsésebb emberének kell lenni, vagy szintén venni pontokat,és aztán szerencsésnek lenni,hogy olyat nyiss,ami eladható,vagy használható. Persze nem tartanak pisztolyt senki fejéhez, lehet a noname, román/lengyel/brazil játékosokkal játszani, csak a játék kezdete után pár héttel a legtöbb ember már olyan csapatokkal rendelkezik, hogy agyonver,hacsak nem béna teljesen.
Én kb a Fifa 14 óta játszottam mindegyik Fifával, de a 19, a 20 és a 21 is hasonlóan rossz lett. Annyira látszik,hogy az EA célja semmi más, csak hogy minél többet zsebeljenek be. A 20 és a 21 között pl alig van különbség,még is kiadták a 21-et teljesen áron :D

Persze lehet FIFA-t venni, nyomni a karrier módot, vagy az online meccseket a haverokkal akár. Én megfogadtam,hogy amíg nem lesz drasztikus változás a játékban, addig biztosan nem adok érte ~20k-t,mert a negyedét sem éri meg. De egyébként érdemes megnézni pár streamet róla, vagy videót, esetleg review-t olvasni , a legprofibb játékosoktól a kezdőkig, mindenki hasonló véleményen van: a játék rossz, a cég felfogása nem a játékosoknak kedvez, de nincs jobb, ezért ezzel játszanak az emberek. :D
Ez az én véleményem is kb. Köszi.
Varatrix írta:
2021.01.21. 16:05:03


Ezt többször hallom, de mi a bánatot lehet rajta drasztkusan változtatni? A futball az futball marad, szerintem ami módot lehetett már kitalálták.
Ha megnézed a PES-t vagy a Fifát,mindkettő foci,de óriási különbséggel.
Az egyikben passzolgatsz,cselezgetsz,játszol,próbálsz túl járni az ellenfed eszén,a másikban rohansz,sarokkal adsz 35 méteres gólpasszt,dekázgatva viszed a labdát 30-40 métert,esernyőzől 0-24 stb.
Gyorsaság,és feküdj rá a cselezés gombra. Az egész meccs arról szól,hogy 16-tól 16-ig rohansz a csapatoddal.
Középpályásaid akkor szerelnek ha tudnak ütközni,amúgy két passzal átjátszod és ennyi.
Offline én nem szeretek játszani,nekem az unalmas.
Az UT viszont hányadék. Egy szerencsejáték,semmi más.
Egy icon 500.000 coin,egy Adama Traoré 2000 és semmi nagy különbség nincs köztük. Lényeg hogy minden játékosod tudjon futni,aztán onnan majd a szerver eldönti hogy kinek enged gólt lőni.
Lehet neked bárkid,olyan néha mintha ugyanúgy offline játszanál,az ellenfeled jól játszik,cr,messi,iconokkal stb.
De 5 méterről nem tud gólt lőni,kb mintha félprofi szintre raknád.
Aztán kövi meccsen meg mintha legendáson játszanál egy hitvány csapat ellen,és nem birod tőle elvenni a labdát,minden hozzá pattan,a kapusa mindent megfog,te 3 méterről nem találod el a kaput,legyen az bárki,ronaldo,messi stb. ő persze 3 kapuralövésből 3-mat bever és vakarod a fejed félidőben hogy vezethetnél simán,ehelyett -3-ban állsz.
Olyan nevetséges gólokat lősz,vagy kapsz ami kb az ideggörcshöz vezet.
Utolsó percekben esnek-kelnek,fel-alá futkosnak a játékosaid stb stb.
Majd lejátszol 30 meccset,kapsz 3-4 packot,és nem nyitsz belőle semmit.
Még ha mondjuk ha elérnél wl-ben 15 wint,és tudhatnád mondjuk hogy tuti kapsz 40-50 játékosból garantáltan valakit akkor azt mondom oké. De ehelyett ugyanazt kapod minimális különbséggel,mint aki nyert mondjuk 5-öt.
Azért meg minek játszani,hogy talán 3 hónap múlva nyitok egy CR-t?

Igazából a játékmenet,a match engine katasztrófa,és egy nagyon okosan kitalált szerencsejáték az egész,ami arra ösztönöz hogy játsz játsz játsz játsz mert hátha nyitsz valakit. De mint írtam,ha jól játszol,azért mindegy hogy kik vannak a csapatodban,ha nem akkor meg azért. Ha a fifa nem akarja hogy nyerj akkor azért mind1,ha akarja akkor meg azért. ( Nagyon hülyén írtam tudom,de remélem érthető)
Nekem egy hatalmas csalódás,barátnőm végig röhögte azokat a hétvégéket,órákat amikor 10 perc után már anyáztam.
De bármelyik fórumra ha felmész,( én prohardvert szoktam nézni) látod,mindenkinek úgy kezdődik a mondandója hogy ez mennyire [auto_cenzúra] volt,ez mennyire idegesítő volt,megint milyen idegtépő volt stb.
Az egészet a pack nyitás ösztönzi,generálja. De ennél nekem az időm "drágább" mintsem erre csesszem el. Úgy hogy azt mondtam kösz,elég. Azóta be se léptem,eladtam az összes játékosomat,és a vérnyomásom visszaállt a normálra. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.21. 17:04:52

Forcabarca73 írta:
2021.01.21. 15:21:39
Na valahogy úgy döntöttem, hogy a Pes 20-at vettem meg. Elég jónak tűnik...😊
Egyébként a Pes 21 az csak a 20 frissítése? Valaki azt mondta, hogy a 21 nem működik a 20 nélkül! Igaz lehet ez? Vagy az teljesen különálló cd?
Két külön játék.
van a pes 2020, meg a pes 2021.
Annyi a lényeg, hogy igazából ugyanaz a két játék, csak a 21et felupgradelték a friss keretekkel, mezekkel, stb.
De mindenben megegyezik egyébként a két játék.
Majd a következő fog eltérni elvileg a 20-21től.

Szóval mindegy melyiket veszed meg, mondjuk én 21et vettem volna, nem tudom, hogy online még valaki használja e a 20-at, vagy egyáltalán vannak e eventek benne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.21. 16:18:22

Varatrix írta:
2021.01.21. 16:05:03
Sinya22 írta:
2021.01.21. 15:36:33

Persze lehet FIFA-t venni, nyomni a karrier módot, vagy az online meccseket a haverokkal akár. Én megfogadtam,hogy amíg nem lesz drasztikus változás a játékban, addig biztosan nem adok érte ~20k-t,mert a negyedét sem éri meg. De egyébként érdemes megnézni pár streamet róla, vagy videót, esetleg review-t olvasni , a legprofibb játékosoktól a kezdőkig, mindenki hasonló véleményen van: a játék rossz, a cég felfogása nem a játékosoknak kedvez, de nincs jobb, ezért ezzel játszanak az emberek. :D
Ezt többször hallom, de mi a bánatot lehet rajta drasztkusan változtatni? A futball az futball marad, szerintem ami módot lehetett már kitalálták. Szerintem az UT egy baromság, nem is értem miért ilyen népszerű, bár valószínűelg ugyanazért, amiért az én fiatal koromban Panini matricákat gyűjtöttünk.
Nekem a fifa10 volt az utolsó értelmes fifa. Lövöldözés játékból is lehet jót meg rosszat csinálni, fociból is. Lehet hogy már minden módot kitaláltak, de mért vesznek ki módokat? Van hogy valamire van lehetőséged egy régi fifában, egy újban meg nem, teljes bohózat. Arról nem is beszélve hogy mennyire vad, amikor csal a game. Mert bizony csal, kiszámolja hogy most kapnod kell egy gólt, vagy hogy most nem lőhetsz, és hidd el, az fog történni amit a game akar. Ez mondjuk pesben sincs másként. Én egyiket se ajánlom :mrgreen:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.21. 16:05:03

Sinya22 írta:
2021.01.21. 15:36:33

Persze lehet FIFA-t venni, nyomni a karrier módot, vagy az online meccseket a haverokkal akár. Én megfogadtam,hogy amíg nem lesz drasztikus változás a játékban, addig biztosan nem adok érte ~20k-t,mert a negyedét sem éri meg. De egyébként érdemes megnézni pár streamet róla, vagy videót, esetleg review-t olvasni , a legprofibb játékosoktól a kezdőkig, mindenki hasonló véleményen van: a játék rossz, a cég felfogása nem a játékosoknak kedvez, de nincs jobb, ezért ezzel játszanak az emberek. :D
Ezt többször hallom, de mi a bánatot lehet rajta drasztkusan változtatni? A futball az futball marad, szerintem ami módot lehetett már kitalálták. Szerintem az UT egy baromság, nem is értem miért ilyen népszerű, bár valószínűelg ugyanazért, amiért az én fiatal koromban Panini matricákat gyűjtöttünk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.01.21. 15:36:33

Varatrix írta:
2021.01.21. 08:15:42

Ez azért kifejted? Tényleg érdekel...
A FIFA az UT(Ultimate Team) miatt ennyire sikeres,és jár a PES előtt. Az UT viszont egy rakás ... Annyi bugot, hibát, rossz szerverkapcsolatot még egy másik játékban sem láttam. Nem beszélve arról,hogy az egész játékmódhoz hozzátartozik az,hogy ha nem veszel legalább az elején jó pár ezer fifa pontot,amiből csomagokat nyitsz,akkor 1-1 jó játékosért hónapokig is gyűjtögethetsz, ha meg mondjuk valaki valami igazán jó kártyával akar játszani( Messi,Ronaldo, vagy ugye az Icon lapok(Dinho,Zidane,Pelé,Ronaldo stb)) akkor vagy a világ legszerencsésebb emberének kell lenni, vagy szintén venni pontokat,és aztán szerencsésnek lenni,hogy olyat nyiss,ami eladható,vagy használható. Persze nem tartanak pisztolyt senki fejéhez, lehet a noname, román/lengyel/brazil játékosokkal játszani, csak a játék kezdete után pár héttel a legtöbb ember már olyan csapatokkal rendelkezik, hogy agyonver,hacsak nem béna teljesen.
Én kb a Fifa 14 óta játszottam mindegyik Fifával, de a 19, a 20 és a 21 is hasonlóan rossz lett. Annyira látszik,hogy az EA célja semmi más, csak hogy minél többet zsebeljenek be. A 20 és a 21 között pl alig van különbség,még is kiadták a 21-et teljesen áron :D

Persze lehet FIFA-t venni, nyomni a karrier módot, vagy az online meccseket a haverokkal akár. Én megfogadtam,hogy amíg nem lesz drasztikus változás a játékban, addig biztosan nem adok érte ~20k-t,mert a negyedét sem éri meg. De egyébként érdemes megnézni pár streamet róla, vagy videót, esetleg review-t olvasni , a legprofibb játékosoktól a kezdőkig, mindenki hasonló véleményen van: a játék rossz, a cég felfogása nem a játékosoknak kedvez, de nincs jobb, ezért ezzel játszanak az emberek. :D
Válasz küldése