Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.02. 21:06:34

Ez azért hülyeség, mert akk most pl mindenkinek kellene ember a giantsből és a cowboysból mert aznap csak ők játszanak...legyen rendes heti aztán kész.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2012.09.02. 21:02:23

hát szerintem úgy lenne értelme hogy csak a kezdő csapat pontszáma számít
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.02. 18:20:10

Tocy írta:Igen, ezt jó lenne tisztázni, bár elég nagy baromságnak tartom.
Első ránézésre talán ja, de kb csak annyi kell, hogy ne weekly, hanem daily pontszámítás legyen. NBA-ban márpedig az van, szal simán el tudom képzelni, hogy itt is, csak ugye itt necces, mert csak 3 meccs nap van. Mondjuk ha napi típusú a liga, akkor meg a vasárnapi 2 időpont érdekes, mert akkor azok a mecsek 1-nek számítanak, ott nem lehet cserélgetni.

Másik kérdésem: waiver hogy is lesz? Holnaptól kezdve minden játékos waiver listen lesz, vagy csak a meccsnapok elején kerülnek át oda?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.02. 18:06:07

Igen, ezt jó lenne tisztázni, bár elég nagy baromságnak tartom.
Ja és MoJo visszatér a holdout-ból, tehát az első héten még tuti nem, de mjuk a 4. héttől szerintem újra sok pontot hozhat :D
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.02. 17:57:23

NFL: Srácok azt ki kéne találni, hogy ha a cserejátékosok is játszanak az adott héten, akkor az ő pontjaik is beszámítanak-e, mert kb ez a szabály a leglényegesebb a játékban.:D:D
Az egyik komisszárunk nem tud erről esetleg valamit?
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.01. 19:06:44

bence-barca írta:
Xanthor írta: Igen, a valóságos teljesítményen múlik.
Köszi!
Akkor azt hiszem belekezdek egy PL fantasyba, aztán meglátom milyen.

szerk.: és egyszer állíthatom csak össze a csapatom vagy akármikor változtathatok?
Miután összeállítottad (mivel elkezdődött már a bajnokság), hetente 1-et cserélhetsz ingyen, ha azon felül akarsz az -4 pont/csere. Illetve van úgynevezett wildcard amivel korlátlanul cserélhetsz ingyen. Ebből 2 db van, egyet bármikor a szezon során, egyet pedig csak januárban lehet felhasználni.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.01. 18:33:52

Xanthor írta: Igen, a valóságos teljesítményen múlik.
Köszi!
Akkor azt hiszem belekezdek egy PL fantasyba, aztán meglátom milyen.

szerk.: és egyszer állíthatom csak össze a csapatom vagy akármikor változtathatok?
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.01. 18:31:41

bence-barca írta:
Xanthor írta:...
Értem, köszönöm!
Annyit kérdeznék, h a potnokat úgy kapom, h ha van egy csatártom pl: Odemwingie és ő a valóságban lő gól vagy a valóságban kap sárgát, akkor mennek a pontok pluszba-mínuszba? Értem ezalatt, h a valóság szerint megy ez, vagy a te csapatod játszik más csapata ellen és úgy mondva, ha van egy jó kereted, akkor megvered meg mondhatni a szerncsén múlik?
Igen, a valóságos teljesítményen múlik.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.01. 18:27:11

Xanthor írta:...
Értem, köszönöm!
Annyit kérdeznék, h a potnokat úgy kapom, h ha van egy csatártom pl: Odemwingie és ő a valóságban lő gól vagy a valóságban kap sárgát, akkor mennek a pontok pluszba-mínuszba? Értem ezalatt, h a valóság szerint megy ez, vagy a te csapatod játszik más csapata ellen és úgy mondva, ha van egy jó kereted, akkor megvered meg mondhatni a szerncsén múlik?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.01. 17:01:50

Xzibit25 írta:A LaLigás fantsybe be lehet még szállni?

Szebi25 vagyok remélem még elférek :D
Gyere. :)
http://www.uk.laliga.fantasysports.yahoo.com/
Group ID#: 641
Group Password: eurobarca
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.01. 12:41:46

Én Turner-től szabadulnék, meg Austintól is, de nem irányítóért, abból van jóm :D Illetve cserélném én tovább, ha úgy van :D Ja meg Michael Bush is eladó.
Avatar
Xzibit25
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 461
Csatlakozott: 2008.09.13. 17:30:12
Tartózkodási hely: Budapest XXI

2012.09.01. 12:41:19

A LaLigás fantsybe be lehet még szállni?

Szebi25 vagyok remélem még elférek :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xzibit25 2012.09.01. 12:56:51-kor.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.01. 12:25:35

bence-barca írta:Srácok!
Valaki elmagyarázná, h működnek az ilyen fantasy sport játékok? Gondoltam vhol elkezdek egyet :)
Röviden az a lényeg, hogy összeállítasz egy csapatot, a Premier League fantasyban pl. kapsz 100 "milliót" igazolni, amiből 15 játékost kell összehozni (2 kapus, 5 védő, 5 kp, 3 csatár), a top védők 6.5-7-be kerülnek, a top kp-k 8-10, a top csatárok 10 vagy a fölött, szóval nem tudod csak a legjobb játékosokból összeállítani a keretet, hanem nézni kell kisebb csapatok jó embereit is. Ebből összeállítasz egy kezdő 11-et és ők szerzik neked a pontokat az adott héten (az a cél ugye, hogy 38 forduló után minél több legyen, de van olyan típus is, hogy egy adott ligában lévő emberek egymás ellen "játszanak" egy héten és akinek több pontja lesz kap 3 pontot, ha döntetlen 1-1-et). Pontokat kapsz pl. ha a játokosod csak simán játszik, gólt lő (a védők a legtöbbet, a csatárok kevesebbet), ha egy védő vagy a kapus nem kap gólt, gólpasszra, de mínusz pontok is jár sárgára, pirosra, kihagyott 11-esre pl.

Az amerikai sportosoknál (NFL, NBA, stb.) draft rendszer van, tehát egy játékos csak egy ember csapatában lehet bent, és ugyanúgy a teljesítményük alapján kapnak pontot. Itt a hetente valaki csapatával játszol formátum az elterjedtem és általános (igaz az NBA-t én nem vágom) és az alapszakasz vége (NFL-ben 15-16. (esetleg 17. is) a playoff, ahova a legjobb x csapat kerül be és onnan kieséses rendszer és végső győztes.

Így röviden ennyi, persze még sokat lehetne részletekbe menni, meg a PL-esre is van pl. yahoos fantasy és az teljesen más felfogású, mint a hivatalos, amit leírtam.

Cumbee:
Azért nem hiszem, hogy valaki is adna értük valamit értelmeset, mert pl. Locker szerintem nem lesz rosszabb, mint BigBen aki amúgy is üvegből van és tuti lesz valami bibije, viszont Locker ingyen van. Cutlerből talán ki lehet hozni valamit, de én azért érte se mennék nagyszabású üzletekbe. (Bocsi, hogy itt tántorítom el a többieket :D )
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.01. 12:03:30

Srácok!
Valaki elmagyarázná, h működnek az ilyen fantasy sport játékok? Gondoltam vhol elkezdek egyet :)
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.01. 11:50:12

Xanthor írta:Azt nézted be, hogy a padon ülő játékosok nem hoznak pontot, csak a kezdők. A draft után néztem a yahoos szabályokat és abból az jött, le hogy lehet cserélgetni, és többen is kaphatnak pontot, de pl. az nfl.com-on tuti nem így van és már 99%-ban biztos vagyok benne, hogy itt sem, mert az úgy elég f...ság lenne. De amúgy ha úgy is lenne, 3 QB akkor is fölösleges, mert általánosságban 4 időpontban vannak meccsek (magyar idő szerint vasárnap 19:00, 22:05 vagy 15, hétfő hajnali 2:20 és kedd hajnali 2:30) és mivel a meccsek nagy része 19:00 és csak 1-1 van hajnalban, kb 0 az esélye, hogy a 3 QB-d különbőző időben játszana, mert a kezdőbe kéne lennie akkor amikor játszik. Na de mondom, szerintem úgyse így van, de más is mondja el a véleményét azért :)

Brownnal azt javasoltam, hogy tegyél ki egy QB-t és helyette hozzad be, az első héten ő fog kezdeni, és így beteheted a kezdődbe, utána meg eldöntheted, hogy hagyod-e biztosításként a padon, hogy legyen kezdő RB-d ha megsérülne újból Matthews vagy kiteszed.
Ezt vágom, azért szeretném egyiket elcserélni valakivel, akinek csak 1 van, vagy a 2. számű QB-je gyengébb mint akiket én tudok adni.:D Mind1, kivárok, hátha valakit érdekel a dolog. Gondolom most még elég kevesen jártak utána, szal nem sietem el, még később is befuthat 1-1 ajánlat. Amúgy amit felvetettél az eléggé érdekes, tegnap gondoltam is rá, hogy rákérdezek, de végül elmaradt. Tudja valaki, hogy itt Yahoo-n hogy számolja a pontokat? Ha hét közben cserélünk, akkor mindkét játékos pontjait számolja majd?
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.01. 11:31:36

Azt nézted be, hogy a padon ülő játékosok nem hoznak pontot, csak a kezdők. A draft után néztem a yahoos szabályokat és abból az jött, le hogy lehet cserélgetni, és többen is kaphatnak pontot, de pl. az nfl.com-on tuti nem így van és már 99%-ban biztos vagyok benne, hogy itt sem, mert az úgy elég f...ság lenne. De amúgy ha úgy is lenne, 3 QB akkor is fölösleges, mert általánosságban 4 időpontban vannak meccsek (magyar idő szerint vasárnap 19:00, 22:05 vagy 15, hétfő hajnali 2:20 és kedd hajnali 2:30) és mivel a meccsek nagy része 19:00 és csak 1-1 van hajnalban, kb 0 az esélye, hogy a 3 QB-d különbőző időben játszana, mert a kezdőbe kéne lennie akkor amikor játszik. Na de mondom, szerintem úgyse így van, de más is mondja el a véleményét azért :)

Brownnal azt javasoltam, hogy tegyél ki egy QB-t és helyette hozzad be, az első héten ő fog kezdeni, és így beteheted a kezdődbe, utána meg eldöntheted, hogy hagyod-e biztosításként a padon, hogy legyen kezdő RB-d ha megsérülne újból Matthews vagy kiteszed.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.01. 01:17:59

Xanthor írta:El kell, hogy keserítselek, de szerintem egy backup QB-ért senki nem fog adni egy 4. számú futót se, főleg hogy ott van a free agent piacon most a 2 újonnan kezdőnek kinevezett QB, Locker és Wilson, akiktől elég sokat várnak.
Na az azért bebaszna.:D Vagy nagyon nem értem a lényeget, de ezt így kicsit meredeknek tartom, hogy egy jó irányító nem ér egy 3., de még 4. számú futót sem. Valamennyit lettek változtatva gondolom a beállítások, de annyit tán nem, hogy a tavalyi fantasy pontok semmit ne jelentsenek, márpedig a Big Ben melletti 200 pont nem sok futónál van. Másrészt ha a beállításoknál nézem, akkor nekem az jön le, hogy irányítóknál egy yard=1 pont, futóknál egy yard=2,5 pont. Na mármost ha a visszahordásokat is számoljuk, akkor 1500 yard fölött nagyon kevesen vannak.(Megnéztem, a top10 futón kívül kb senki) Szóval kb a 2. számú RB-nek is jó egy ilyen, de számoljunk ennyivel. 1500*2.5=3750 pont. Big Ben a Yahoo statisztikája szerint tavaly 4000 yard fölött passzolt, ehhez jön még a 70 futott yard is, de csak a passzolt yardokat tekintve 4000 pont fölött vagyunk. Ok, többször sack-elték és az int is több, ami mind mínusz, de jóval több TD-t is hozott össze és pl a 40+-os játékuk is több. Ha valamit nagyon benéztem akkor javítsatok ki, mert az én gondolkozásom alapján és a yahoo-s fan pts alapján is simán értékesebb egy QB mint egy RB, ehhez képest akkora RB hype van és volt draft alatt is, hogy csak néztem.
Xanthor írta: Amit viszont én tanácsolnék, hogy handcuffold (igazold le egy bizonyos ember cseréjét) Ryan Matthewst Ronnie Brownnal. Első héten ő kezd, máris megvan az embered, és ki tudja mikor sérül esetleg meg újra Matthews. Hasznos dolog tud ez lenni, bár én pl. nem vagyok a híve, fölösleges roster helynek pazarlásnak tűnhet, de ha megsérül egy sztárfutód és nem vagy elég gyors, hogy felkapd a cseréjét a FA piacról, az nagy cumi tud lenni.
Itt meg kijön, hogy nem vágom mi az a handcuff és nem tudom, hogy mire gondolsz. Brown felszedésén gondolkodtam, de nem tudom hogy ki helyett, később stabil futó helyett nem éri meg az első 2 meccsen kezdő játékost felvennem, így nem tudom, hogy melyik 2 gyengébb helyett vegyem fel. Irányítót nem teszek ki érte, hogy miért azt feljebb leírtam. Ha meggyőztök, hogy 'mit is' ? sem ér egy QB és egy kupac trágyát sem kapok érte, max akkor. De szerintem akkor is inkább várok 1-2 hetet, hogy bebizonyosodjon ez a tézis.:D Arra gondolni sem merek, hogy egy Matthews-Brown cserét javasoltál, mert akkor az azt jelenti, hogy nem veszel komolyan.:D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.01. 00:30:38

Köszi, akkor majd nézelődök, abszolút nem követem a híreket.

Jó is hogy szóltok, megnéztem van 35 emailem yahoo fantasyhoz :D

Nem nagyon tudok most ezekkel foglalkozni se a Pl se az NFL-re most sajnos nicns időm, PL-ben is mindig sérül valaki, meg igazolások is történtek dögivel, lehet lassan a wildcardot el kell lőnöm. :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.01. 00:10:11

Cumbee írta:Na skacok, kicsit ráfeküdtem az NFL fantasy-ra és arra jutottam, hogy az előzetes terveimmel ellentétben nem várok 1-2 hetet az irányítóm elcserélésével, mert nincs időm.:D Alapvetően meg akartam várni, hogy Big Ben, vagy Cutler fejlődik-e többet az előzetesen elvártak/tavalyi idényhez képest, de ma végre szántam időt az RB-im megismerésére is és rájöttem, hogy az első 2 hétre nincs 2 bevethető RB-m, szal várom az ajánlatokat nagy szeretettel. Első sorban Cutlerért, vagy Big Benért, de ha valakinek nagyon kell és van jó cserealapja, akkor Peyton elcserélésétől sem zárkózom el. Ha valakinek van több használható futója, de nem kell neki annyira irányító, akkor én egy hármas cserében is benn vagyok, a lényeg, hogy kezdőbe keresek futót, szal ha lehet ne legyen fos.:D
El kell, hogy keserítselek, de szerintem egy backup QB-ért senki nem fog adni egy 4. számú futót se, főleg hogy ott van a free agent piacon most a 2 újonnan kezdőnek kinevezett QB, Locker és Wilson, akiktől elég sokat várnak.
A free agentek közül bepróbálkozhatsz egy futóval, bár a héten eléggé ki lett fosztva a piac a sérülések miatt. Ha kicsit hamarabb eszmélsz, húzhattál volna jó neveket még. Titus Young-ért amúgy talán kaphatsz egy futót akit hoz is valamit. A rookie éve se volt rossz és a training campben is jó volt asszem, jó lehet ott Calvin Johnson túloldalán, de azt nem tudom kell-e valakinek WR.
Amit viszont én tanácsolnék, hogy handcuffold (igazold le egy bizonyos ember cseréjét) Ryan Matthewst Ronnie Brownnal. Első héten ő kezd, máris megvan az embered, és ki tudja mikor sérül esetleg meg újra Matthews. Hasznos dolog tud ez lenni, bár én pl. nem vagyok a híve, fölösleges roster helynek pazarlásnak tűnhet, de ha megsérül egy sztárfutód és nem vagy elég gyors, hogy felkapd a cseréjét a FA piacról, az nagy cumi tud lenni.

Bob, neked meg lehet a jelenleg csapat nélküli Rackers helyett mást kell majd nézned, gondoltam szólok, ha nem figyelnéd a híreket :wink: Bár benne van, hogy valamelyik csapat még behúzza, én szeretem őt :)
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.08.31. 23:17:47

Na skacok, kicsit ráfeküdtem az NFL fantasy-ra és arra jutottam, hogy az előzetes terveimmel ellentétben nem várok 1-2 hetet az irányítóm elcserélésével, mert nincs időm.:D Alapvetően meg akartam várni, hogy Big Ben, vagy Cutler fejlődik-e többet az előzetesen elvártak/tavalyi idényhez képest, de ma végre szántam időt az RB-im megismerésére is és rájöttem, hogy az első 2 hétre nincs 2 bevethető RB-m, szal várom az ajánlatokat nagy szeretettel. Első sorban Cutlerért, vagy Big Benért, de ha valakinek nagyon kell és van jó cserealapja, akkor Peyton elcserélésétől sem zárkózom el. Ha valakinek van több használható futója, de nem kell neki annyira irányító, akkor én egy hármas cserében is benn vagyok, a lényeg, hogy kezdőbe keresek futót, szal ha lehet ne legyen fos.:D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.30. 16:14:10

messideco írta:Fantasy PL:
A sérült Rooney helyére Giroud-t tettem a csapatba. Szerintetek jó döntés volt?
Szerintem nem, Skrtel több gólt fog szerezni a szezonban, mint az Arsenal. :roll: :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.08.30. 11:21:03

Fantasy PL:
A sérült Rooney helyére Giroud-t tettem a csapatba. Szerintetek jó döntés volt?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.08.30. 10:36:41

Eazzy írta:
Cumbee írta:
Tocy írta:Nem mintha az a power ranking sokat érne :D
Pedig jó az! Ezt az is jól mutatja, hogy a draft napján csak a 9. voltam, most meg már 4. helyre tesz. Jól láthatóan megerősödtek mentálisan a játékosaim, mióta tudják, hogy draftoltam őket a fantasy teamembe. Valszeg az edzés munkájukra is jobban odafigyelnek!!!!!:D

Viccen kívül: kéne valami első, vagy 2. körös RB az egyik QB-mért cserébe.:P
Nálam a PR-en még mindig 9. vagy :D
Jó oké tényleg, de az nem számít.:D Az a lényeg, hogy milyen mérlegem lesz és az alapján hasítok. Mondjuk most ketten is beelőztek.:D
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.08.30. 10:25:24

Cumbee írta:
Tocy írta:Nem mintha az a power ranking sokat érne :D
Pedig jó az! Ezt az is jól mutatja, hogy a draft napján csak a 9. voltam, most meg már 4. helyre tesz. Jól láthatóan megerősödtek mentálisan a játékosaim, mióta tudják, hogy draftoltam őket a fantasy teamembe. Valszeg az edzés munkájukra is jobban odafigyelnek!!!!!:D

Viccen kívül: kéne valami első, vagy 2. körös RB az egyik QB-mért cserébe.:P
Nálam a PR-en még mindig 9. vagy :D
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.08.30. 10:07:42

Tocy írta:
Slither írta:1 hét múlva kezdődik az NFL szezon, szóval aki bent van a fantasy ligánkban annak érdemes lehet lassan elkezdeni nézegetni a dolgokat. :wink:

Én gyorsan benyeltem 3 FA-t, power rankingben fel is jöttem 1. helyre. 8)
Nem mintha az a power ranking sokat érne :D
Pedig jó az! Ezt az is jól mutatja, hogy a draft napján csak a 9. voltam, most meg már 4. helyre tesz. Jól láthatóan megerősödtek mentálisan a játékosaim, mióta tudják, hogy draftoltam őket a fantasy teamembe. Valszeg az edzés munkájukra is jobban odafigyelnek!!!!!:D

Viccen kívül: kéne valami első, vagy 2. körös RB az egyik QB-mért cserébe.:P
Válasz küldése