Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.03. 21:11:30

Xanthor írta:Szerintem sincs értelme, de minden jel arra mutat. Kifejezetten a cserélgetős mellett nincs senki szerintem (legalábbis eddig nem jelezte). Cumbee max a tegnapi cserédet nem vesszük figyelembe ha megyünk az nfl.com-ra, vagy itt nem nyúl senki hozzá Cookhoz senki amíg waiveren van és visszateszed. fcb0827, ezzel a napok közt cserélgetéssel ugyanott tartanánk, csak limitáltabb mértékben, de az is tök random szerencse, hogy kinek játszik az egyik QB-ja hétfőn mondjuk.
Én is az nfl.com-os megoldást favorizálom, mondom meg is csinálom ami pepecs munka vele.
És azt is meg tudod, hogy az első legyek a waiver list-en?:D:D:D
Amúgy viccet félre téve, ha nagyon nem akartok cserét, akkor én is inkább az NFL-re szavazok, mondom ezt úgy, hogy az elején alapból nagyon a yahoo mellett voltam, mert ez nekem full bejön és nem akartam váltani, de azt én sem tartom jó ötletnek, hogy meghagyjuk rá a lehetőséget csak azt mondjuk, hogy ne. Kicsi az esélye, de mi van akkor, ha valaki kómásan cserél egyet vasárnap éjszaka még és kiderül, hogy véletlen nem 2 olyat cserélt ki akik még nem játszottak, hanem egy olyat hozott le aki már játszott azon a héten. Múlhat ezen egy párharc, pontokat utólag meg már nem tudunk átírni. Azt a megoldást meg hülyeségnek tartom, hogy mondjuk csak szerdáig lehessen cserélni, mert mi van, ha mondjuk az irányítómra szombaton rájön a híg fosás? Szal max úgy lenne értelme, hogy bármikor lehet cserélni, csak ha valaki már játszott, ahhoz nem szabad hozzányúlni, ami meg bonyolult.
Amúgy ha átmennénk NFL-re akkor azon a 2 dolgon kívül tényleg minden ugyan olyan lenne? (Mondjuk azért az a 40y+-os változás is fontos lehet valakinek, mert pl a Vick/Newton féle irányítók tulajainak nem gáz ha kikerül, de pl aki Eli-t draftolta az pont a kis Manning legnagyobb fegyverét bukja be.)
Amúgy azért ezt így viszonylag korán el kéne dönteni, mert ha megyünk, akkor mindenkinek regelnie kell, megismerni az új felületet ilyesmi, szal nem 5 perces meló.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.03. 20:53:36

off: Eazzy, ment neked egy pü.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.03. 20:49:45

Szerintem sincs értelme, de minden jel arra mutat. Kifejezetten a cserélgetős mellett nincs senki szerintem (legalábbis eddig nem jelezte). Cumbee max a tegnapi cserédet nem vesszük figyelembe ha megyünk az nfl.com-ra, vagy itt nem nyúl senki hozzá Cookhoz senki amíg waiveren van és visszateszed. fcb0827, ezzel a napok közt cserélgetéssel ugyanott tartanánk, csak limitáltabb mértékben, de az is tök random szerencse, hogy kinek játszik az egyik QB-ja hétfőn mondjuk.
Én is az nfl.com-os megoldást favorizálom, mondom meg is csinálom ami pepecs munka vele.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2012.09.03. 20:32:00

de tuti hogy cserélgetős a játékrendszer??? mert ennek így marhára nincs értelme, ha jobban belegondoltok...
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.03. 20:19:24

Hát de most akinek nincs Eli Manningje aki szerdán játszik az már eleve hátrányból indul, méghozzá behozhatatlanból...cserélgetni semmiképp sincs értelme, az vakszerencse teljesen. Én amellett vagyok, hogy maradjon ez a liga, de ne cserélgessen senki hét közben. Tehát az első meccs kezdetéig lehessen cserélni. Mindenki figyelje a saját ellenfelének csapatát, hogy mi történik a kezdőben, ha valamelyik cseréje kap pontot, annak durr egy pofon.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.03. 20:00:52

Én viszont nagyon cserélgetés ellen vagyok, mert ezzel totálisan nicns meg az egyenlő feltétel!!!!!!!!!!!!!És ez lenne a játék alapja.

Mint írtam is pl éjszakai meccsen az van előnyben aki felkel, vagy nem alszik akkor????Na ne vicceljünk már!!!!Értelmetlen lenne így, meg abszolút inkorrekt!!!!!!!!

Én inkább az NFL.comos verzióra szavazok, miszerint megoldjuk hogy ugyanaz legyen a keret, mert tényleg nem bántásból de az is vicc, hogy azt mondjuk ne cserélgessen valaki, rendben még utána is lehet nézni (de pl ezt ki fogja nézni?????Adott heti ellenfél?????) de mint írtam én pl úgy tudom nem lehet valakit kitenni ha már elkezdődött a liga, s majd megy a "kiskapu" keresés, hogy de azért volt mert......

S tényleg nem rosszindulatból írom ezt, csak egyszerűen nagy a szabadság, s félek, hogy óriási viták lennének :? Az meg senkinek nem hiányzik gondolom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.09.03. 19:51:13

Én alkalmazkodom a többséghez.
Amúgy tetszik a cserélgetős módszer is, de megértem azokat is akik ellene vannak. :D
Ha meg az lenne a végső döntés, hogy megbízunk egymásban és nem cserélgetünk, akkor bennem megbízhattok. :D

Sokra nem mentetek velem. :mrgreen:

szerk.:
Igazából rohadtul nem kelnék fel azért, hogy becseréljek valakit. :lol:
Szóval, szerintem csak, akkor lehessen cserélni, ha különböző napokon van meccs.

Például most csütörtök hajnalban kezdődik a szezon, az 1 meccs, azután lehet cserélni, de vasárnap a meccsek között nem.

Ez azért lenne jó, mert akkor Eli Manning lenne a kezdő irányítóm csütörtökön, de vasárnapig betehetném Vicket. :D

Viszont, ha vasárnap játszik mindkettő, de különböző időpontban, úgy, hogy az egyik meccsének vége van akkor a másikat már nem tehetem be helyette.

Ennek van egyáltalán értelme?
Ha igen, kivitelezhető?
Egyáltalán érti valaki mit beszélek? :lol:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.03. 19:17:02

Én a cserélgetés mellett vagyok, szal én azt mondom, hogy minden maradjon így. Alapvetően a másik verzióval sincs bajom, (szal ha azt szavazzátok meg, nekem az os OK) de nekem bejön így is, és így egyszerűbb, nem kell semmin variálni. Pláne, hogy én tegnap már ennek a szabálynak a tudatában hoztam meg 1-2 döntést.:D
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.03. 19:02:29

Előbb tegye le mindenki a voksát a nem cserélgetés mellett (vagy menjen többség alapján?), utána eldöntjük mi a legideálisabb. Ha jól számolom eddig 6-an vagyunk a cserélgetés ellen. Slither, Kamaj, Game és fcb0827 nem nyilatkozott még.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.03. 18:58:38

Eazzy ötlete jó, csak ahogy a mondás is tartja "én bízok mindenkiben csak a bennünk rejlő ördögben nem".
És nem bárkit meggyanúsítanék, csak egyszerűen kivitelezhetetlen a dolog, mert mi van ha beteszi???Kizárjuk???Van erre mód ha már elindult a liga???Plusz mi van ha megsérül valaki, akkor nyilván lehet cserélni, de azt is pl hogy követjük hogy valaki nem cseles módon 2szer cserél mondjuk egy sérült futót.

Szóval értitek, én lennék a legboldogabb ha ez működne, de túl sok kiskaput látok magam előtt.

Küldjünk pü-t a tagoknak, aztán gyorsban szavazzuk le, legyen NFL.comos megoldás???

Jobb ötletem nekem nincs.Vagy legvégső esetben egy új NFL.comos draft, bár az ellen meg iszonyat óckodnék, örülök hogy egyet "végig szenvedtem" :D úgy hogy alig ismerem a játékosokat.
Kép
Kép
Kép
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2012.09.03. 18:37:02

nekem megfelel eazzy ötlete is!
első forduló zárása akkor mondjuk szerda este 10?
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.03. 18:15:37

Ez se feltétlenül hülyeség Eazzy, azt úgyis látuk, ha valaki a már padon ülő játékosért is pontot kap, csak nehogy az legyen, hogy valakinek egyszer kimegy a fejéből és cserél.
Amúgy az nfl.com-os is csak annyi munkával járna nektek, hogy regisztráltok oda és beléptek a ligába. A rostereket, a sorsolást, waiver listát megcsinálom én.
De akkor elkéne dönteni, hogy mi legyen, mert szerdán (illetve csütörtök hajnalban) már meccs. Kéne mindenki beleegyezése valamelyik opcióba. (Eddig elég egyhangú az álláspont, hogy a cserélgetős formátum ne maradjon.)
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.09.03. 17:40:24

Vaagy, megegyezünk abban, és mindenki a szívére teszi a kezét, hogy hétvége előtt beállítjuk a kezdőnket, és senki nem pakolgat...ennyi.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2012.09.03. 17:20:51

hát nem tudom van-e értelme új nfl ligát kezdeni! az a baj, hogy nem tudjuk most pontosan a frankót a yahoosal!
amúgy ha a többiek benne vannak én a leírtakkal egyetértve (jelenlegi csapat átmentése) hozzájárulok egy nfl liga elindításához
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.03. 15:02:00

Na, ismét itt a hokiláz... :lol: :lol:
Ami a Premier League-es fantasyt illeti, egész jól ment, a most lezárult Gameweeken szerzett pontok tekintetében csak kantyOT nem tudtam megelőzni, összesítésben meg feljöttem a 8. helyre. :)
Így már Game sincs elérhetetlen távolságban. :D
Tévez 15 pontjánál szentségeltem rendesen, hogy miért van Persie-t raktam be csékának helyette, de aztán a holland is alkotott: 30 pont. 8)
A védelemben nem igazán találom a megfelelő embereket, ezt bizonyítja az is, hogy az eddigi összpontszámomból, azaz 139-ből, csak 21-et hoztak a bekkek... A többiekkel viszont mag vagyok elégedve, úgy tűnik, jó döntés volt kijátszani ilyen hamar a wildcardot.
Ráadásképpen a La Liga-fantasyban is átvettem a vezetést. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.03. 13:34:29

Igazából szerintem az lesz a vicces, hogy pl vannak éjszakai meccsek is, aztán ott is pakolgatni kellene :D Az meg pláne nem fér bele mindenkinek, hogy 2kor mondjuk ezért felkeljen, hogy betegye Bradyt (mert pl a NE gyakran játszik vasárnap legutolsó meccset vagy hétfő esti rangadót)

Lehet meg kellene nézni az NFl.comos játékot :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.03. 12:48:09

Amúgy ha mindenki beleegyezik, nfl.com-on lehet csinálni egy a ligát, és jelenlegi csapatokat be lehet vinni offline draftként. Tesztből csináltam egyet és annyi a különbség, hogy nem lehet a 40+ yardos játékokra +pontot adni, csak a 40+ yardos TD-kre, viszont ott van olyan opció, hogy roster lock: first game. Szóval ha ezt gyorsan meg tudjuk vitatni és mindenki beleegyezik úgy meg lehetne oldani. Én személy szerint amúgy is jobban szeretem az nfl.com-ot, helyben van minden.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.09.03. 12:32:58

Osztom a ti zavargásotokat én is, ezt a folyamatosan pakolgatjuk dolgot azért nem kéne...sajnos ez van.

Sebaj, ez nagyon jó tanuló év lesz mindenki számára, egyrészt megismerkedünk sok névvel, másrészt aki eddig nem imádta ezt a sportot az most fogja, mert úgyis néznie kell :D (egyébként ajánlom a streamek esetén a Red Zone nevű adásokat, ott úgy megy, hogy folyamat adják, hogy melyik meccsen milyen történések vannak, így összevágva, de persze élőben)

Aztán figyelgessétek a védő játékosokat is, mert jövőre akár IDP ligánk is lehet :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.03. 11:47:03

Ja, hát ez így ökörség a javából. Ez így duplán szerencse, meg lehet valaki nem ér rá mondjuk a vasárnap esti 19:00-s és a 22:15-ös meccsek között gép elé ülni és variálni stb. Értelmetlen az egész. Mondjuk amúgy is just for fun jelleggel léptem be ebbe a ligába, szóval annyira nem érdekel :D
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2012.09.03. 11:42:43

Na ez a pontozás így nekem nagyon nem tetszik viszont, kb. a szerencsén is múlik, hogy minél több játékosod játsszon különböző időpontban. Nekem most pl. az 1. héten csak 3 játékosom nem vasárnap 19:00-kor játszik, ami nem sok variálásra ad lehetőséget.
Jövőre az nfl.com-on nyomjuk :)
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.03. 00:16:21

Slither írta:Nem nagyon láttam olyan beállítást ami a pontozást heti/napi jellegét érintené. Ebből kiindulva és a szabály erre vonatkozó részét olvasva (You receive scoring for all players in your active lineup, including the Utility position, regardless of where they appear in actual games. Once earned, fantasy points and scoring are not removed even if the player is moved to the bench, waived, or traded to another team.), sztem bármikor kavarhatsz a kereteden, kivéve ha éppen játszik egy játékosod, de a meccs után mehet a benchre. :wink:

Waiverrel kapcsolatban:
Game-time waiver van, erről itt tudtok olvasni: http://help.yahoo.com/kb/index?page=con ... sions=true
Köszi, ezek elég értékes infók voltak, így azért elég más a játék képe szvsz. (Már csak az embereket kéne egy kicsit ismernem.:D)
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2012.09.03. 00:04:38

Nem nagyon láttam olyan beállítást ami a pontozást heti/napi jellegét érintené. Ebből kiindulva és a szabály erre vonatkozó részét olvasva (You receive scoring for all players in your active lineup, including the Utility position, regardless of where they appear in actual games. Once earned, fantasy points and scoring are not removed even if the player is moved to the bench, waived, or traded to another team.), sztem bármikor kavarhatsz a kereteden, kivéve ha éppen játszik egy játékosod, de a meccs után mehet a benchre. :wink:

Waiverrel kapcsolatban:
Game-time waiver van, erről itt tudtok olvasni: http://help.yahoo.com/kb/index?page=con ... sions=true
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2012.09.02. 21:36:04

kenny britt csak 1 meccses eltiltást kapott!!! :lol: + benson a packersben még akár nagyot is alakíthat
ha még az újonc WR floyd a cardinalsban elkapja a fonalat akkor a 3. legneccesebb játékosom jó idényt futhat

viszont aggaszt a gyenge fal brady előtt, így az előszezonban nem sokat mutattak

:evil:
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.02. 21:19:35

De ezt a draft előtt kellett volna pontosítani szerintem :D Mondjuk én még mindig baromságnak tartom :D
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.09.02. 21:15:45

Tocy írta:Ez azért hülyeség, mert akk most pl mindenkinek kellene ember a giantsből és a cowboysból mert aznap csak ők játszanak...legyen rendes heti aztán kész.
Nem mondtam, hogy ne.:D Azért kérdés, mert egyrészt jó lenne tudni, másrészt ezt lehet, hogy nem tudjuk mi átállítani, szal ha a pontozás kötelező jelegel van az egyik féle képpen, akkor meg aztán végképp jó lenne tudni. Már csak azért is, mert a csapat szerkezete is teljesen más kell hogy legyen a két eltérő számítási rendszerben. Ezért lenne jó, ha egy "Commissioner" nyilatkozna a témában, hogy mi8t tud róla és lehet-e állítani.(Szerintem amúgy nem lehet.) De nekem az is jó, ha nem "Commissioner" írja be a helyes megoldást erre a millió dolláros kérdésre, csak valaki aki tudja a választ.:D
Válasz küldése