Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.14. 22:33:09

Nekem a legrosszabb a helyzetem, ugyan lesz egy elit RB-m, de közben minden értelmes RB-t kihúznak, valamint top WR sem marad nekem mire én jövök ismét, és hiába húzok kettőt...akkora dilemmában vagyok, rohadt egy hely ez az 1/1...
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.14. 20:58:08

Eazzy írta: Nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan fognak menni a draftok, mi a stratégia, húzgálni fogja mindenki a nagynevű QB-kat, mint tavaly, vagy nálunk is RB run lesz az elején, mint a mockokban amiket csinálgatok? Érdekes lesz.
Az első 2 körben sztem min. 15RB elfog kelni. Aki nem szerez be legalább egy jó futót az elő 2 körben, azoknak nagyon nehéz lesz később. Sajnos pont olyan helyen draftolok, hogy az elit RB-k mind elkelnek majd előttem, szóval kénytelen leszek 1 jó RB mellé egy Megatront vagy A-Rodgot kihúzni, és reménykedhetek hogy hátha lecsúszik egy használható kezdő futó. (keeperben lehetne egy atom Foster-Martin kettősöm :D ).
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.14. 14:43:28

Xanthor írta:
Eazzy írta:Az elso hely szinten eleg rossz, eldönteni h ki legyen, Foster vagy AP, megkönnyítve Xanthor dolgát, majd nagy sok jo játékos kimegy mire kettot huzhatok...meglassuk mi lesz...
Hát igen, alapból vagy másodiknak vagy a végén szerettem volna húzni, szóval jó ez, csak sajna így el megy egy nagy favoritom akit nem mondok el, hogy ki hátha nem megy el. :D
Nem árulok nagyon zsákbamacskát ha elmondom, hogy Petersont húzom :D Mondjuk elsőre hirtelen Doug Martinra gondoltam, hogy rá gondolsz, mint nagy favoritod.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan fognak menni a draftok, mi a stratégia, húzgálni fogja mindenki a nagynevű QB-kat, mint tavaly, vagy nálunk is RB run lesz az elején, mint a mockokban amiket csinálgatok? Érdekes lesz.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.14. 02:56:19

Eazzy írta:Az elso hely szinten eleg rossz, eldönteni h ki legyen, Foster vagy AP, megkönnyítve Xanthor dolgát, majd nagy sok jo játékos kimegy mire kettot huzhatok...meglassuk mi lesz...
Hát igen, alapból vagy másodiknak vagy a végén szerettem volna húzni, szóval jó ez, csak sajna így el megy egy nagy favoritom akit nem mondok el, hogy ki hátha nem megy el. :D
Viszont az időpontra eddig 4/9 a 24-25 és 5/9 a 31-1, ha ennyire nem vagyunk flexibilisek nehéz lesz...
Keepert én leginkább úgy adnám, hogy az IDP-vel összekapcsolva (ha indítunk azt is végül). Bár ha sokan akarják ezt keeperré tenni annak se vagyok ellenére.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.08.13. 18:15:28

A random sorsolással nekem sincs bajom.
Keeper is lehet, csak döntsük el minél hamarabb és azt is, hogy hány keeper játékos lesz. Mert pl. ez utóbbi tavaly az NBA ligában kicsit problémás volt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.13. 16:22:59

Ezzel az utolso elotti hellyel muszaj les 2RB-t kihuznom az elejen. :D

Amugy nem allunk at keeperbe identol kezdve?
Jovore 3-5 jatekost meg lehetne tartani a draft poziciojuknak megfelelo cetlivel... mar regota szeretnek egy ilyet kiprobalni. :)
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.13. 16:03:52

Az elso hely szinten eleg rossz, eldönteni h ki legyen, Foster vagy AP, megkönnyítve Xanthor dolgát, majd nagy sok jo játékos kimegy mire kettot huzhatok...meglassuk mi lesz...
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2013.08.13. 15:08:49

Bob_Marley írta:Nekem megfelel, nem kell ezt túlbonyolítani lapokkal, meg húzunk, majd újrahúzunk dologgal szerintem.

A random azért random, mert véletlenszerű, de azért áldja meg a jó Isten a gépet, hogy a tavalyi utolsó hely után a draft sorrendbe is utolsónak tett be. :D Tavaly NBA-ben is így sikerült, utálok egymás után kettőt húzni majd 40 percig nézni a laptopot, s várni. :?
Nekem is megfelel. Random volt, visszakövethető, az meg nem probléma, hogy nem lett előre bejelentve, ha szóltál volna, akkor is ugyan ez lett volna az eredmény, egyébként meg gondolom senki nem tervezte, hogy ott ül majd a gép előtt és figyeli ahogy rányomsz a random sorsolás gombra.:D

A lényeg úgyis az, hogy tudjuk előre, hogy honnan draftolunk majd.

Bob ez ismerős, tavaly én voltam az uccsó itt NFL-en. 0 tudással kicsit fura volt, de ki lehetett bírni. Egyébként is kicsit frusztráló, hogy ahogy te is mondtad, vársz fél órát, aztán 2 gyors pick, aztán megint fél óra várakozás. Viszont, hogy valami pozitívumot is mondjak: készülni szerintem neked egyszerűbb lesz. Mivel nincsenek szétszórva a pickjeid így neked elég bizonyos zónákat belőnöd, ahonnan majd húzod a játékosaid és azokból a játékosokból felkészülni, míg mondjuk Kantynak a 6. helyen minden eshetőségre fel kell készülni, így neki kb 2* annyi játékost kell majd feltérképeznie. Persze az utolsó hely sehogy sem előny, de ennyi pozitívuma talán van.:D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.13. 02:06:13

Nekem megfelel, nem kell ezt túlbonyolítani lapokkal, meg húzunk, majd újrahúzunk dologgal szerintem.

A random azért random, mert véletlenszerű, de azért áldja meg a jó Isten a gépet, hogy a tavalyi utolsó hely után a draft sorrendbe is utolsónak tett be. :D Tavaly NBA-ben is így sikerült, utálok egymás után kettőt húzni majd 40 percig nézni a laptopot, s várni. :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.13. 00:04:58

Ha megfelel lehet meg is van oldva, mert van olyan opció, hogy randomizált egy sorrendet, mint az activityben látni egyszer csináltam csak, nem addig amíg olyan jön ki ami tetszik nekem. :wink:
Ezzel ez lett a sorrend:

1. Wu-Tang DireWolves
2. Xanthor Reapers
3. Debrecen Jets
4. Cumbee Lamantines
5. Saints0827
6. Kanty Giants
7. MADE Opossums
8. New Dominance
9. OFWGKTA
10. Tocy Saints
11. Dream Team
12. Bob_Bears

Ez lehet ezt fogadni és akkor nem kell ezzel tovább foglalkozni?
Vagy lehet az is, hogy jó, legyen ezzel a módszerrel, de egy új randomizálással, ne úgy, hogy én ezt most önkényesen megcsináltam.

Draft napjára eddig a szeptember 1. néz ki legjobbnak, de azt is csak 6-ból 4 ember jelölte meg, többieknek az megoldhatatlan vagy csak nem olyan jó, nem akkor szeretnének?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xanthor 2013.08.14. 03:06:44-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.08.12. 22:42:42

Nem akarok az NFL-es liga draft sorrendjébe nagyon beleszólni, mert Makó esete Jeruzsálemmel se nagyon írja le, hogy mennyi közöm az NFL-hez, de mivel a többi fantasyban otthonosan mozgok, így merek hozzászólni. :D Szóval szerintem elég egyszerű a kérdés, ha keeper liga folytatódik ugyanazokkal a szereplőkkel, akkor szóbajöhet a tavalyi sorrend alapján lefolytatott draft, amennyiben nem, simán hagyni kell a rendszernek randomizálni és kész.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2013.08.12. 20:48:12

Eazzy írta: Jelenleg három lehetőség van:

- a tavalyi módszer,
- sima randomizálás,
- illetve Bob módszere: PO-sok fordított sorrendben hátra, többiek között lottery szerű húzás

Ki melyiket szeretné? Nekem mindegy, úgy látom Xanthornak is, Bob gyakorlatilag a sajátját akarja nyilván.

Slither, Game, kanty, Made, Combee, menczel, Tocy, fcbarca, kamaj?
Csak, hogy hosszú idő után aktívkodjak picit: A tavalyi módszer tetszett. Szóval ahhoz +1. És az NFL-s oldalon játszanék szívesebben, bár ez lényegében eldöntött kérdés. :)
Minden más nem érdekel, továbbra is úgy vagyok vele, hogy úgy játszunk, ahogy be lesz állítva.

Remélem idén nem fog hátráltatni a netem és sikerül befejeznem rendesen a ligát. Tavaly, amíg nem volt gondom, simán jól álltam.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.12. 13:40:59

Csináltam egy szavazást google-on, mert a ligában nem lehet több választásosat.
https://docs.google.com/forms/d/1ckBWU4 ... Q/viewform
Tényleg jó lenne minél előbb eldönteni, mert nem mindenkinek mindegy, hogy mikor tudja meg.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.12. 12:56:06

Draft szempontjából én keeper ligának örülnék legjobban. :D
Amúgy meg mindegy hogy mi alapján döntjük el a draft sorrendet, inkább a draft időpontját kéne fixálni. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.11. 15:25:19

Akkor 4 pont az 4 pont, a szavazás eldönti mennyi lesz a sack.
Sorrendet szerintem nem kell így túlbonyolítani, ha mindenféleképpen randomot akarunk. Elég egy sima random sorsolás és ennyi, nem kell duplán sorsolni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.11. 15:10:30

Tavaly is 4 pont járt a passzolt TD-re, amit még változtattam és nem említettem, hogy a flexbe lehet tenni TE-t is, de ez nem is fog nagyon előfordulni gondolom.
Amúgy ha meg tudnánk oldani, hogy mindenki legyen fent egy időben itt mindenki dobhatna egy számot magának és annak a sorrendjével el lenne döntve.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.11. 15:03:48

Tavaly az volt, hogy randomizáltam egy sorrendet, és a helyezésnek megfelelő mennyiségű cetlit kapott mindenki, és kihúztam egy kalapból a sorrendet. Tehát amolyan lottery, csak random sorrend alapján.

Megcsinálhatom így is, meg sima randomizálással is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.11. 13:57:50

Megnéztem, s most kicsit elvesztettem a fonalat. :D Az irányító által adott TD-ért 4 pont jár, ha jól látom ez nekem változás. Így most nehezen tudom számolni a dolgokat, de Xanthor biztos igaza van, de úgy gondolom tele vagyunk olyan változásokkal, amikről eddig egy árva szó sem esett. :D

Mi is volt a tavalyi draft módszer? Simán hagytuk a gépre nem? Én nem ragaszkodom az én módszeremhez, felvetettem csupán. Miután teljesen új a draft ezért nagyjából mindenki tiszta lappal indul, azért gondoltam erre, mert így, akik tavaly gyengébbek voltak húzhatnának hamarabb. Attól, hogy én voltam az utolsó továbbra is mondom nem ragaszkodok ehhez a módszerhez. :D

Viszont az FA dolgok szerintem fontosabbak.

szerk: a pontozásra már nem teljesen emlékszem tavalyról, én hatra emlékszem irányítók kapcsán.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2013.08.11. 13:52:17

Eazzy írta:Na, 12-en megvagyunk akkor ugyi? Ha még valaki akar, persze jelentkezzen, 16-ig felérni nem lenne rossz azért :D

Még várok kicsit draft sorrend eldöntésére ötleteket, aztán megcsinálom.

Jelenleg három lehetőség van:

- a tavalyi módszer,
- sima randomizálás,
- illetve Bob módszere: PO-sok fordított sorrendben hátra, többiek között lottery szerű húzás

Ki melyiket szeretné? Nekem mindegy, úgy látom Xanthornak is, Bob gyakorlatilag a sajátját akarja nyilván.

Slither, Game, kanty, Made, Combee, menczel, Tocy, fcbarca, kamaj?
Tavalyi, vagy sima random. Mivel redraft liga, nem látom, hogy miért kéne figyelembe vennünk a tavalyi sorrendet.
A pontozásnál én a -2, 0-ra szavaztam, a -0.25 belefér, de az int.-ért kapott bünti növelésével szerintem a sac-es büntit el lehetne törölni. Alapból a sac általában nem is az irányító sara. Ha túl sok büntetést teszünk bele, akkor tényleg nem fognak sokat érni az irányítók.
IDP: Én konkrétan nem szeretnék IDP ligában indulni, így is sokkal több időt cseszek el fantasyval, mint amennyit kellene, (:D) a védőket egyébként sem ismerem, nem akarok heteket beleölni, hogy ott is képbe kerüljek. Ráadásul az IDP ligákhoz alig lehet infót találni. Ezért lenne nekem jó, hogy amennyiben igény van IDP-re is, az külön indulna, mert akkor maradna egy liga, ahova be tudok szállni.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.08.11. 12:46:48

Na beléptem. Ez az első nfl fantasym, az nba azért szerintem jobban megy, de remélhetőleg ebből is sokat tanulok.

A draftnál a tavalyi opció a legegyszerűbb szerintem, de ha nem az lesz, akkor sem nagy gond.

Átnéztem a pontozást. Nekem megfelel, bár viszonyítása alapom nincs, de ennél bonyolultabb/bővebb roster már meghaladná a képességeimet, ismereteimet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.11. 12:10:18

Na, 12-en megvagyunk akkor ugyi? Ha még valaki akar, persze jelentkezzen, 16-ig felérni nem lenne rossz azért :D

Még várok kicsit draft sorrend eldöntésére ötleteket, aztán megcsinálom.

Jelenleg három lehetőség van:

- a tavalyi módszer,
- sima randomizálás,
- illetve Bob módszere: PO-sok fordított sorrendben hátra, többiek között lottery szerű húzás

Ki melyiket szeretné? Nekem mindegy, úgy látom Xanthornak is, Bob gyakorlatilag a sajátját akarja nyilván.

Slither, Game, kanty, Made, Combee, menczel, Tocy, fcbarca, kamaj?
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.11. 10:10:10

kanty írta:NFL:

Még lehet csatlakozni? Ha jól látom, akkor végül maradt az nfl.com
Persze, úgyis vártunk még egy embert.
http://fantasy.nfl.com/registration/pri ... Id=1299642
League Password: eurobarca
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.08.11. 10:01:29

NFL:

Még lehet csatlakozni? Ha jól látom, akkor végül maradt az nfl.com
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.08.10. 23:23:11

Szakértői mockban 5-6-ik körig QB alig megy el, ami érthető is, a tavalyi év megemelte kicsit a jó QB-k számát, ráér később is.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.08.10. 22:51:23

Rosszul is számoltok ráadásul, mert passzolt TD-ért csak 4 pont jár. Nem véletlenül nem jár azért az alap beállítás szerint mínusz pont a sackért, ki van az balanceolva, de -0.25 jó lenne még, hogy ad azért egy kis plusz dimenziót a játékhoz, volt olyan matchup tavaly is, ami kevesebb, mint egy ponton múlott. Ebben az évben úgyis elég alacsonyan van a QB-k értéke, ez csak még lejjebb viszi így is. Mock draftokban Brady 4-5. körben megy el...

IDP-vel én továbbra is úgy vagyok, hogy egy külön ligában szívesen, de szerintem jobb a nélkül.

Draft sorrendet nekem mindegy hogy döntjük el, max nem lesz Fosterem vagy Petersonom, úgyis szeretek a második felében húzni.
Válasz küldése