Hazai és nemzetközi kosárlabda

Minden ami nem foci, de sport
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.05.18. 10:18:57

Ronaldinho&Barca írta:Nah, és akkor ma kezdetét veszi egy jó kis Falco-Szolnok döntő! :) Bár a szolnoknak nagyobb a sansza a végső győzelemre, egyénileg sokkal erősebb játékosok, és a pad se kutya, de ez az idei Falco bármire képes lehet, mint csapat. Pikantériája a meccsnek, hogy az olajt nem tudtuk megverni az alapszakaszban pont, érdekes lesz. :) Ki mit vár a meccstől? :)

Hajrá Falco!!!
Én elfogult vagyok, mert az utóbbi napokban sikerült megismerkednem Horváth Ákossal és egy nagyon rendes srácot ismertem meg benne, szóval nekik, a Szolnoknak szorítok (eddig semleges voltam). Ő mondjuk még nem 100%-os, de azért kevésbé zavarja a válla már, játszani fog sokat. Papírformát várok, de azért a Falco fog hozni legalább egy bravúr hazait, nem lesz 3-0, hanem 3-1 a tipp.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.05.18. 10:01:35

Nah, és akkor ma kezdetét veszi egy jó kis Falco-Szolnok döntő! :) Bár a szolnoknak nagyobb a sansza a végső győzelemre, egyénileg sokkal erősebb játékosok, és a pad se kutya, de ez az idei Falco bármire képes lehet, mint csapat. Pikantériája a meccsnek, hogy az olajt nem tudtuk megverni az alapszakaszban pont, érdekes lesz. :) Ki mit vár a meccstől? :)

Hajrá Falco!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.27. 20:04:12

Tényleg kár érte, én személy szerint sokkal jobb Besiktasra számítottam, ennek ellenére félgőzzel is majdnem elég volt az Olajnak. Nagy kár érte, a kolléga az előbb mindent leírt.
Most Knézynek is igaza volt, azért annyit nem bírunk el egy EC FF-ban, hogy a kezdőötösből ketten (Trotter és Báder) is gyengélkedjenek. Egyáltalán hol volt Trepák?
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.04.27. 19:57:50

Nagyon kár ezért a meccsért. Jó, hogy a Besiktas sokkal esélyesebb volt, így ez a 4 pontos vereség még jónak is mondható, ha nem láttam volna a meccset. Simán nyerhető volt. A Szolnok tipikus magyar csapatként játszott. Amatőr hibák tömkelege. Lehet, hogy ebben a sorozatban még szinte újoncnak számítanak, de azért bőven van tapasztalatuk és profik, ennek ellenére ezek a hibák. Az szinte hihetetlen volt mennyi támadót szedtek a törökök és ebből mennyi kosarat szereztek, de mintha nem is nagyon erőltettük volna, hogy megszerezzük a védőlepattanót. Még az is belefért szerintem, hogy Trotter gyenge teljesítményt nyújtott, de nekem Báder volt a legnagyobb csalódás, hiába az erős dupla-dupla, nagyon besz**i volt.
A másik, hogy nem egyszer olyan helyzetekből próbáltunk kosarat szerezni, ahol még csak dobóhelyzetszerű szituáció sem volt. Az eladott labdák is már nevetségesek voltak, ráadásul kritikus pillanatokban ellenünk fújtak, főleg az utolsó Arroyo eset, konkrétan a vége azon ment el.
Így is szép, hogy eddig eljutott az Olaj, de sajnálom ezt a meccset.
A Besiktas ha döntőben is hasonlóan játszik, akkor nem lesz meg a győzelem.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.26. 20:21:27

Hivatalos: április 27 és 29 között Debrecenben rendezik meg az Eurochallenge Final Four-t :) :) A Szolnoknak minden körülmény adott egy jó eredmény elérésére. Ha valaki megtud valamit a jegyeladásokkal kapcsolatban, az jelezné? Mert engem nagyon érdekelne ez az esemény, már így hogy ott vagyok 200 méterre a Főnixtől :wink:


Egyébként azt lehet tudni, hogy a Szolnok milyen eséllyel indul a FF-ban? Amilyen csodaszámba ment a sajtóban hogy bejutottak, így gondolom, hogy nem sok esélyük lesz a törökök ellen.
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2012.03.21. 14:20:41

Bizony, hatalmas dolog. Ezek a csapatok (de még a csoportkörben lévők is) bőven nagyobb költségvetésből dolgoznak, erősebb bajnokságokban játszanak, szóval tényleg baromi nagy teljesítmény ez a Final Four.

Nem gondoltam volna, hogy nyerünk Lettországban, pláne úgy, hogy azért az első meccset simán hozták.

Az elődöntőben a Besiktas jön (halkan jegyzem meg, hogy a szezon elején még mondjuk Deron Williams is ott tolta). Örülnék, ha Debrecenbe tudnák vinni a FF-t...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.20. 23:10:02

Néztem,hogy Final Four, mondom mivaaaaan :?: :shock: Szolnok a Final Four-ban? miről maradtam le?:D Azt hittem már az EuroLeague-ben :D

de aztán továbbolvastam és látom,hogy vmi kisebb rangú sorozatban, de így is grt nekik, és sok sikert!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.03.20. 21:28:32

Megverte idegenben is a Szolnok a Ventspilset, így 2-1-es összesítéssel bejutott a Final Fourba.
A két nagy honlap közül az egyik a Besiktast írja az elődöntőben ellenfélnek, míg a másik a Chalont, de mivel a FIBA oldalon a török csapat van feltüntetve, így valószínűleg ők lesznek. Csak pár nagyobb név náluk (néhányan NBA-t is megjárt játékosok): Adam Morrison, Carlos Arroyo, Pops Mensah-Bonsu, Zoran Erceg, David Hawkins, Marcelus Kemp. Erős névsor, de hajrá Szolnok!
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2012.03.01. 20:13:58

Scooby Bent Bwoy írta:Nagy teljesítmény a Szolnoktól. Bejutottak az EuroChallenge legjobb nyolc csapata közé, ahol a Ventspils ellen küzdenek majd. Érdekessége a csoportnak, hogy mindenki ugyanolyan mérleggel végzett.
Erős csapat a Ventspils, de a Szolnok már több erős csapatot is megvert idén.
Azért mostanában a magyar kosárlabda ér el sikereket, ha nem is nagyokat, ez is szép eredmény, Hanga draftolása, ACB-ben is jól szerepel, talán nemsokára az eb is összejön.
Bizony! Ugyan nem volt szerencsém ott lenni élőben, de tévében megnéztem minden meccset. Örülök nagyon, sokat invesztáltak ebbe a csapatba, és csak meglett az eredménye. Látszik a fejlődés, ugyan a tavalyi kerethez képest volt változás, de úgy tűnik, hogy csak előnyünkre.

Remélem az Olaj példájára (na meg most azért a Paks is bejelentkezett) egyre több csapat fog elindulni Európában. Persze ehhez pénz kell, az meg Szolnokon van most.

A nyolcban lenni azért már nagy dolog, de a Ventspils tényleg nem legyőzhetetlen. Egyébként a szintén induló Paks otthon csak egy ponttal kapott ki, és azért mi rendelkezünk akkora hazai pályával, hogy simán van esélyünk a Tiszaligetben, kérdés, hogy Lettországban mit alkotunk.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.02.29. 01:29:13

Nagy teljesítmény a Szolnoktól. Bejutottak az EuroChallenge legjobb nyolc csapata közé, ahol a Ventspils ellen küzdenek majd. Érdekessége a csoportnak, hogy mindenki ugyanolyan mérleggel végzett.
Erős csapat a Ventspils, de a Szolnok már több erős csapatot is megvert idén.
Azért mostanában a magyar kosárlabda ér el sikereket, ha nem is nagyokat, ez is szép eredmény, Hanga draftolása, ACB-ben is jól szerepel, talán nemsokára az eb is összejön.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.09.25. 10:59:22

Érdekes lesz a magyar bajnokság, két volt NBA-játékos is...
Lee Nailontól sokat várok, egyértelműen ő eddig hazánkban a legjobb játékos. Remélem meg tudom nézni élőben is a játékát. Elég jó szezont produkált most Izraelben is, meg az NBA-ben is volt többször is 10 pont feletti átlaga.
Kasib Powell is jó játékos, igaz ő "csak" 11 meccsen szerepelt az NBA-ben (7.6ppg), de a D-League-ben elég szép eredményeket ért el. Előző szezonban egyébként ő is Izraelben szerepelt.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.09.19. 19:19:17

A legjobb kerettel rendelkező csapat nyerte meg. Abszolút megérdemelten, bár a franciáknak jobban örültem volna.

Közben pár napja már megkezdődött az Ázsia bajnokság is, igaz kevesebb a sztár, mint Európában, de azért akad 1-2. Megnéznék pár meccset magyar kommenttel, hogy mondják ki például az ilyen neveket: Asghar Kardoustpoustinsaraei, Saeid Davarpanahfard Karekani, Mohammadsamad Nik Khahbahrami.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.18. 22:55:33

Sorry :lol: Én majd holnap felvételről meglesem, átkapcsolok Rudy leütötte Parkert, jó a meccs :lol: Azért látva a spanyolokat és milyen játékosaik vannak + Ibaka is már náluk, nem lesz semmi London jövőre!Batumot nagyon szeretem, most is labdaszerzés és zsák!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.18. 22:48:35

Bob_Marley írta:Na az előzetes papírforma jött:
Spanyol Eb győzelem nagyon összeszedett tehetséges francia 2ik hely, s orosz bronz!Macedónok majdnem megfogták őket, s hihetetlen EB-t nyújtottak, de csak megszerezte a Szbornaja a 3ik helyet!
Kár hogy nem mutatták élőben legalább a döntőt!
Mondtam már, hogy szeretlek ? :D Nem? Akkor jó :D Most nézem azt a meccset és mivel nem tudtam még mielőtt ide felnéztem, hogy ez hamarabb kezdett, így azt hittem élő, nem is számíthattam rá, hogy itt mire bukkanok :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.18. 22:20:49

Na az előzetes papírforma jött:
Spanyol Eb győzelem nagyon összeszedett tehetséges francia 2ik hely, s orosz bronz!Macedónok majdnem megfogták őket, s hihetetlen EB-t nyújtottak, de csak megszerezte a Szbornaja a 3ik helyet!
Kár hogy nem mutatták élőben legalább a döntőt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.09.17. 10:42:08

Bob_Marley írta:Orosz László valóban hihetetlen, s természetesen R.I.P!
Középiskolások találnak rá, s az egész ügy....
Még emlékszem a szinte verhetetlen Danone Honvéd egyik legszimpatikusabb embere volt!
Nagyon sajnálom Benőt, még csak 40éves volt... Mindig is szerettem a játékát, és a szurkolókkal is mindig barátságos volt. Nyugodj Békében! :cry:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.17. 10:25:52

Orosz László valóban hihetetlen, s természetesen R.I.P!
Középiskolások találnak rá, s az egész ügy....
Még emlékszem a szinte verhetetlen Danone Honvéd egyik legszimpatikusabb embere volt!

Kosár Eb-n meg összejött a Francia-Spanyol döntő, de mindkét elődöntő izgalmas volt, s ami külön öröm, hogy megmutatták az Eu-i kosárlabda szépségeit a srácok!És a macedónok pedig egyértelműen a meglepetés csapat, le a kalappal előttük, egész szépen tartották magukat!A bronzcsata is jónak ígérkezik az oroszok ellen, a döntő meg kifejezetten rangadó!Kicsit a franciáknak szurkolok, mert nagyon szépen meneteltek idáig, s még nem jártak ilyen magasságokban!A spanyoloknál viszont rengeteg sztár!Vasárnap 22-kor jön a döntős, viszont ahogy láttam a bronzcsata csak felvételről megy, az elvileg 18:30kor van!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.09.15. 19:58:15

Macedónok azért nem kis meglepetést okoznak eddig. Sajnos a spanyolokkal játszanak az elődöntőben, ellenük igen csekély az esélyük, de remélem a 3. hely azért sikerül nekik, bár az is nagy feladat lesz.

Most olvastam, hogy megtalálták Orosz László holttestét, aki még májusban tűnt el. R.I.P. :(
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.14. 22:52:54

Na mostmár negyeddöntők vannak a férfi Eb-n!
Innentől már jóval érdekesebbek a meccsek!
És ma a spanyolok simán behúzták Szlovénia ellen!
86-64re!Navarro 26 pont kis Gasol 16 pati!
Viszont a másik meccsen az eddig jól teljesítő hazai litvánok kikaptak Macedóniától :shock: 67-65re!

Holnap Orosz-Szerb :lol: Nem kell külön ecsetelni, s az eddig remek franciák a görögök ellen!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.09.11. 10:17:56

Erről eddig még nem is hallottam, érdekesnek tűnik, ez az első ilyen jellegű vb: http://rimini2011.fiba.com/pages/eng/fe ... index.html

Valami olyasmit olvastam, hogy 2016-tól lehet olimpián is szerepel majd.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.10. 11:51:49

Én csak pár meccset láttam, de azok nagyon színvonalasak voltak!
Szerbek a litvánok ellen is szenvedtek, pedig Krstic húzta őket :lol: Kár hogy szegény Nenad még mindig nem tud védekezni, s a festékben azt csináltak a litvánok amit akartak!Spanyolokat meg pont egy törökök elleni zakó idején láttam!Mondjuk hozzá kell tenni, azt hiszem 15:0 török utolsó 5-6 perccel lett vége a meccsnek!
Majd a negyeddöntőtől kezd érdekessé válni a dolog!Szerbeknél Teodosicot még az Olimpiakoszban szerettem meg, s miatta kicsit szurkolok a szerbeknek!De nagyon jó kis kieséses szakasz elén nézünk!Franciák az otthon játszó litvánok a klasszis spanyolok a masszív oroszok!És talán meglepetést okozó szerbek (ha betudnak jutni), majd a törökök ellen már bizonyítani kell élet-halál meccs van!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.09.09. 23:14:45

csababarca írta:Kosárlabda EB:

http://hu.wikipedia.org/wiki/2011-es_f% ... oks%C3%A1g

ide fel lesznek mindig töltve az eredmények.


Spanyolok ma 84-59re megverték a Szerbeket!!
A különbség elég nagy, tekintve,hogy madnem (1 nap) napra pontosan 1 éve a VB negyeddöntőben a szerbek nyertek. Elég szép revansot vettek a spanyolok.
Remélem ez volt az utolsó győzelmük. :)
Én a macedón és a francia csapatnak drukkolok, még így is, hogy nincs Boboá. Bo McCalebb eddig a vb MVP-je számomra.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.09.09. 22:56:40

Kosárlabda EB:

http://hu.wikipedia.org/wiki/2011-es_f% ... oks%C3%A1g

ide fel lesznek mindig töltve az eredmények.


Spanyolok ma 84-59re megverték a Szerbeket!!
A különbség elég nagy, tekintve,hogy madnem (1 nap) napra pontosan 1 éve a VB negyeddöntőben a szerbek nyertek. Elég szép revansot vettek a spanyolok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2011.08.19. 15:06:59

Ez Szolnok !? szánalmas...
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.12. 22:23:17

Nem! De most már igen!
Hajrá magyarok! :lol: :lol:
Válasz küldése