USA Sports - NBA, NHL, NFL és társaik

Minden ami nem foci, de sport

Melyik a kedvenc amerikai sportod (max. kettő választási lehetőség)?

NFL
31
42%
NHL
10
14%
NBA
30
41%
MLB
3
4%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2016.05.31. 12:16:46

Jól elcseszték az biztos. Most nagyon felbosszantott ez az utolsó 3 meccs úgyhogy teljes gőzzel hajrá Cavs! Életemben először fogok szorítani Jamesnek, szemet hunyok a régi sérelmekre erre a 6 meccsre, ugyanis 4-2-re fogják nyerni a döntőt. Just sayin'.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.31. 11:40:25

neobarca írta:. Csak azért drukkolok Jameséknek, mert ha megnyerik, jön a Knicks-be Melóhoz Wadedel együtt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
simán kinézem belőle ezt is, amilyen

Amúgy 4-2 a Cavsnek, most erősebbnek érzem őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2016.05.31. 10:02:27

Sajnálom az OKC-t mert megnéztem volna őket a döntőben. De a 7. meccsen egyértelműen a Warriors volt a favorit. Nagyon kíváncsi leszek, mit hoz a döntő. Csak azért drukkolok Jameséknek, mert ha megnyerik, jön a Knicks-be Melóhoz Wadedel együtt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.31. 05:30:08

Ők a 10. csapat,akiknek sikerült 1-3ról a fordítás.

GSW - Cavs 4-3
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.31. 04:48:17

A 3. negyedet rendesen odatette a címvédő :shock:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.29. 17:47:00

Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.29. 14:05:33

A 2007est direkt nem is vettem oda.

Jó ilyen alapon bármit meg lehet magyarázni, nem mondtam egy szóval sem hogy rajta mentek el a döntők.
De mindegy, nem is ér ennyit az egész,hogy ezen vitázzunk.
2/6nál rossz a statisztika,és nincs mutatóértéke, majd jösz egy olyan statisztikával,ami viszont patent, és tények.
Amúgy láttam mindegyik döntő mindegyik meccsét, nagyjából tudom hogy hol rakott le korrekt teljesítményt,hol nem, vagy hol helyezte magát előbbre a csapatnál hol nem.

Nyert kettőt eddig, szerintem fog is még 2-t nyerni,de ne mondjuk már,hogy a 2/5 húú de jó arány :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.29. 13:48:01

Ez a 2/6 tökéletes példa arra, hogy néhány esetben a statisztika mennyire nem mondd semmit.



2007 - Legjobb játékosok mellette: Drew Gooden és Daniel Gibson. (kimondani is kemény)

Ezzel szemben a túloldalon prime Duncan, Parker, Ginobili és összességében egy sokkal minőségibb csapat, all time edzővel.

Legyünk őszinték, itt az is csoda volt, hogy egyáltalán döntőbe jutottak.

2011 - Magához képest harmatgyenge volt. Ez rajta ment el, nincs miről beszélni.

2012 - Nyertek

2013 - Nyertek

2014 - 28 pont, 8 reb, 4 ast, 2 stl. 68% TS (!!!), 50% 3PT, 80% FT.

Ennél jobban ezen a szinten nem igen lehet játszani, főleg hogy mivel a mellette lévők lefagytak, sokszor 2-3 ember védekezett rajta. Nem túlzok ha azt mondom, hogy ez se rajta ment el.

2015 - 36 pont, 13 reb, 9 ast, 1 stl.

All time statok. Szerintem aki látta a tavalyi döntőt, ezt se kell magyarázni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.29. 12:27:47

Én egyáltalán nem röhögök azon hogy Nyugat erős, a GSW-Spurs és az OKC mind bajnokesélyes míg Keleten igazán csak a Cavs meg talán a Raptorst lehetett odasorolni az alapszakasz miatt (ezért írtam 1,5). Viszont amennyire be van állítva hogy gyenge Kelet az sem igaz, főleg idénre mikor már több meccset nyertek a nyugatiak ellen mint fordítva és jönnek fel a csapatok (Magic, Pistons, Celtics). És mérlegek is sokkal inkább közeledtek a keleti nyolcadik az Nyugaton ötödiket ért.

James a döntőkben olyan csapatoktól kapott ki, akiket lehet all-time csapatok közé sorolni. A GSW-t még nem tudom, de hát tavaly is erőt mutattak és erre nyomnak egy rekord alapszakaszt, de a tavalyi talán még nem nevezném "legendás" csapatnak, de a 2 Spurs vereség nagyon is az volt. A Dallas kilóg, ráadásul vezettek is, azt fellehet neki róni, de a többi döntője viszont pokoli nehéz volt. Iverson se nyert, mert kapott egy 15-1 PO csapat Lakerst....
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.29. 12:03:53

Bob_Marley írta:2/6 nagyon rossz arány, Game szerintem arra célzott hogy egész egyszerűen a Mavs elleni párharcon kívül csak nagyon erősek ellen játszott. Én ezek miatt, hogy "csak" 2/6 nem tudom a legeslegnagyobbak között emlegetni (Bird, Jordan, Russell) de hogy a modern kori játék egyik legjobbja az szerintem vitathatatlan.
.
Ezt én sem vitattam soha egyébként.
De pont ez az amit leírtál, nekem Jordanhez ne hasonlítgassa magát, mert nem fair.

Az,hogy csak nagyon erősek ellen nagydöntőzik, megint bejön amin röhögtök, hogy Nyugat erősebb, mint Kelet. Spurs ellen is egy kivénhedt Ray Allen kellett hogy nyerjenek, dobott egy lehetetlen triplát,annyin múlott.

Szerintem a döntőben is 7 meccs lesz, ha a GSW bemegy, ezt a Thundert amúgy a Cavs 4-1el lerendezné, vagy maximum 4-2vel. Jobb a Cavs, jobban jár a labda, jobban eloszlanak a pontok, kevésbé erőlködnek.
Warriors ellen már más lenne, tényleg kemény triplapárbaj lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.29. 11:41:08

2/6 nagyon rossz arány, Game szerintem arra célzott hogy egész egyszerűen a Mavs elleni párharcon kívül csak nagyon erősek ellen játszott. Én ezek miatt, hogy "csak" 2/6 nem tudom a legeslegnagyobbak között emlegetni (Bird, Jordan, Russell) de hogy a modern kori játék egyik legjobbja az szerintem vitathatatlan.

Nem láttam, de fogadtam rá és örülök. :D Innen már fordít a GSW és ez szerintem még talán "jobb" is mint ha lett volna egy 4:1 mert olyan impulzust kaphatnak hogy a döntőre lendületből beérkezve egy 1:3 után fordítás után nem tudom elképzelni hogy veszítsenek. Pedig ez a Cavs nagyon jó és jobb mint tavaly, de lelkileg rengetege számít, hogy a GSW-nek megint jönne egy üzenet, hogy "érinthetetlenek" ha megvan a fordítás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.29. 05:48:08

PCsabi írta: Mavs ellenin kívül melyik döntőt kellett volna még behúznia?
Hát ahogy Ti beállítjátok,hogy mekkora impact, meg stb, az alapján mindet.
5/2 nem egy jó arány. És direkt nem veszem ide az első Cavs korszakát, nem lenne korrekt részemről.


OKC-GSW 7. meccs is coming 8) (Cavs meg dörzsöli a tenyerét)
Nem gondoltam volna, de simán kinézem,hogy majd most meg az Oracle-ben kikapnak Curryék 20al... :mrgreen:
Klay Thompson 11/17 3pt-> PO rekord. Illetve 41 pont, PO karrier csúcs.

Elszabta az OKC, végig vezettek nagyjából, de sikerült elrontaniuk. Nehéz lezárni egy párharcot mindig, most nekik nem sikerült.

Amúgy megértem Bobot miért nem szereti a GSW-t, most ezen a meccsen én is felhúztam magam sokszor...nagy nehezen visszaküzdik magukat, 4-5 pont hátrányba, támadhatnak, és ahelyett hogy megelégednének egy könnyű 2 pontossal, dobálják rá a hármasokat...jó most éppen bejött a 4. negyedben ez a taktika, de bosszantó.
Bölcsebbek lennének, akkor szépen apránként is lehetne leolvasztani előnyt, de sokszor görcsösen ragaszkodnak a triplákhoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2016.05.29. 05:45:24

Hát ez kegyetlen meccs volt, Thomsonnak jönnek eggyel a többiek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.28. 15:26:43

Jó írás, de igazából az a baj, hogy szívem szerint senkit nem engednék el. :D De nyilván ha úgy alakul akkor bárkit be kell áldozni, de szerintem nem feltétlenül kell gondolkozni Butler, George féle emberekben, ilyenekért nyilván áldozni kell, de nem fognak idejönni ahogy Durant sem. Én Horfordban nagyon sokat látok és megoldhatná a gondjainkat. Az Okafor ötlet sem halott szerintem, mert csapatvédekezéssel meglehet oldani, ráadásul Thomas is sokat fejlődött védekezésben pedig nettó emberhátrány volt az elején. Valóban sok irányba ellehet mozdulni de én Crowder-Bradley-Smart hármast nem cserélném el, mert náluk ez még nem a plafon (Bradley pl nem sok lépcsőre van attól, amit mi igazán keresünk, 15 pontos ember és 1st team Defense.....Felmenne 20 pont környékére akkor ott a sztár emberünk). Szóval sokkal inkább a cetlikkel mozgolódnék vagy az említett Noah vonalon vagy pedig Biyombo. Már nyáron is beszéltünk róla, hogy illene ide, ebben a Po-ban szerintem nincs ember, akit ne győzött volna meg hogy abban a gyerekben rengeteg van, s én simán tolnék is neki egy jó vastag szerződést. Nem sérülékeny mint Noah, Ezelinél jobb védő és amire kell azt maximálisan megcsinálja. Ráadásul kőkemény blokkokat ad, ezáltal a triplázásunk is erősödhet mert több hely lehet dobni. Okafor mint írtam egy opció, de nálam Biyombo a no1 opció és akkor a draftjoggal pedig egyértelműen Bender. De minden előfordulhat és annak az ellenkezője is. :D

Boston Celtics Bloopers and Funny Moments: 2015-2016 Season
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.05.28. 14:47:47

Celtics:
KATT
Bob_Marley írta:James ezzel hogy bejutottak ráadásul a legendás Celtics hét játékosának klubjába lépett be és a nyolcadik olyan játékos aki 6!!!! döntőt tol egymás után.
Jó, de mindenki tudja, hogy Kelet mennyire gyenge... :( :lol:
csababarca írta:Ebből az eddigi 5 döntőből 2-t húzott be, ha az OKCvel döntőznek,akkor nagyobb sansza van 50%ra hozni a döntős teljesítményét.
(A Cavs első időszakos döntőit nem említem, ott nem volt körülötte olyan brutál csapat azért,mint a Miamiban vagy most a Cavsben)
Mavs ellenin kívül melyik döntőt kellett volna még behúznia?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.28. 12:54:03

csababarca írta: Rakd be a mostani Lakersbe egymagában :D
Ja én abszolút nem kötekedésként kérdeztem vissza,hanem hogy ténylegesen melyek lehetnek ezek a csapatok. Akkora impakt James,hogy nagyon.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.28. 12:49:03

James Jonesról nem olvastam, de valós lehet.

Szerintem alakul Kelet, annyi a különbség hogy igazi szupersztár kevés van, vagy még nincs azon a szinten, de hogy könnyű lenne Kelet azt nem gondolom.

Az alapszakasz más ezt aláírom, de valamilyen fogódzót mégis ad, s pl a keletiek többször nyertek a nyugatiak ellen mint fordítva, vagy vehetjük azt is, hogy pl a Detorit-Atlanta-Raptors vonal jobb eredményeket ért el mint pl a Houston-Blazers-OKC vonal. Nyugaton van három nagyon erős csapat, Keleten meg 1,5, de attól még Keleten sem kikövezett az út.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.28. 12:29:44

daffy írta: Melyik az a csapat,amelyikbe James-t betéve nem bajnokesélyes? Ugyanez Curry-nél?
Rakd be a mostani Lakersbe egymagában :D

Úgy értettem,hogy teszem azt berakod egy Bucksba Keleten,szerintem simán top3 csapat lehetne.
Nyugaton berakod egy Denverbe, attól még ott lesz a Spurs-OKC-GSW hármas, akik így is erősebbek konferencián belül.
Keleten viszont nincsenek ilyen erős csapatok.

(és itt most egy személyben Jameset rakosgatom ide oda elméletben, nem a további járulékos játékosokat,meg a vonzó tényezőt...nyilván fantasy, és ez most egyáltalán nem James személye ellen ment, hanem a konfok közötti különbségre.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.28. 12:24:14

csababarca írta: Amúgy azon gondolkoztam valamelyik nap,hogy kelet annyira szedett-vetett,hogy kb ha a Netsbe menne, azokkal is meg tudná nyerni keletet, de konf döntőzni biztos tudna.
Nyugaton is van jónéhány ilyen csapat azért, de nem ennyire durva a helyzet.
Melyik az a csapat,amelyikbe James-t betéve nem bajnokesélyes? Ugyanez Curry-nél?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.28. 12:17:28

James Jonesnak is sikerült Lebron mellett, csak hogy tiszta legyen a kép.

Ebből az eddigi 5 döntőből 2-t húzott be, ha az OKCvel döntőznek,akkor nagyobb sansza van 50%ra hozni a döntős teljesítményét.
(A Cavs első időszakos döntőit nem említem, ott nem volt körülötte olyan brutál csapat azért,mint a Miamiban vagy most a Cavsben)

Amúgy azon gondolkoztam valamelyik nap,hogy kelet annyira szedett-vetett,hogy kb ha a Netsbe menne, azokkal is meg tudná nyerni keletet, de konf döntőzni biztos tudna.
Nyugaton is van jónéhány ilyen csapat azért, de nem ennyire durva a helyzet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.28. 11:32:49

Na akkor a Cavs döntős, mindenki erre tippelt, de két meccset senki nem adott a Raptorsnak. James egy monster volt hajnalban, már félidőre 20+ felett járt. James ezzel hogy bejutottak ráadásul a legendás Celtics hét játékosának klubjába lépett be és a nyolcadik olyan játékos aki 6!!!! döntőt tol egymás után. Russell, Sam Jones, KC Jones, Bob Cousy, Tom Heinsohn, Frank Ramsey, Satch Sanders és immár Lebron James. Ráadásul csak Rodmannek sikerült, hogy 2 különböző csapattal is három-három döntőt vívjon (Bulls, Pistons)

Kép

The Cavaliers are 4th team in last 10 years to return to NBA Finals after losing in NBA Finals the previous season:
2009 Lakers (Won)
2012 Heat (Won)
2014 Spurs (Won)
2016 Cavaliers (?)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.26. 17:06:35

Ez a Cavs-Raptors párharc egész évben papírforma, mindig nyer a hazai. :D

OKC meg fejben szintet lépett, főleg Durant és szerintem ez a kulcs. Ráadásul végre kezdenek használni más embereket is, lejjebb linkeltem is a leírást, hogy Robertson mekkora kulcs a párharcban.

Bármilyen döntő alakul ki rálehet húzni hogy visszavágó. Na jó a Raptorsra nem, de őket alapból még szavazáson is lehagyták szegényeket az ESPN-n. :mrgreen: James vs OKC 2012 újratöltve vagy ugye Cavs vs GSW tavalyi újratöltve.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2016.05.26. 16:49:40

Nagyon örülök az OKC-nek, azt hittem nem tudok már ebben a playoffban szorítani senkinek, de mégis. Faarccal robotolnak végig és játszanak hatalmasat mindahányan vannak, nagyon remélem meg lesz a továbbjutás, és utána meg is nyerik a döntőt.
A GSW nekem se igazán szimpi, de nem ezért szurkolok Durantéknek.
Ez a James utálat téma meg minden évben előjön, én nem utálom, csak meguntam nagyon és szeretnék mást látni keletről végre, de úgy tűnik nem fog még megtörténni ez a csoda egy darabig..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.26. 09:17:27

Nah Cavs 5. meccsen lesimázta a Torontot.
Azért durva,hogy itt is hogy hullámzik a két csapat teljesítménye. Nem olyan párharc ahol ilyen full szoros,ki-ki meccseket játszanak.
Most pl a pattanózást nyerte 48-27re a Cavs.. :D
Plusz elkezdték használni Love-t, ez lehetett a kulcs talán, eddig semmit nem mutatott.

Hajnalban GSW-OKC 5. meccs, szerintem odadurrant a Warriors most egyszer, hogy a 6. meccsen essenek ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.26. 08:25:40

Még most is 1,34et fizet az OKC továbbjutás. 4ből 3at megnyertek és csak kb 80% esélyük van,hogy a maradék 3ból egyet behúznak? Ajándék tippnek tűnik,úgyhogy nem rakom meg,mert nem értek én ehhez,ahogy a mellékelt ábra is mutatja :mrgreen:
Válasz küldése