Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Tromort77

2016.05.15. 18:33:51

Bob_Marley írta:Én nagyon tudom élvezni ha csata megy bárhol, s annak örülök mindig a legjobban ha Lewist nem is mutatják. :D Az mindig azt jelenti, hogy magabiztosan, koncentráltan megy az elején. Azzal nem vitatkozok hogy jó futam volt!!!!
:arrow:
Hát én kb 4 kanyart néztem a futamból, onnantól érdektelen volt
What? :D

Szerk: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tromort77 2016.05.15. 18:43:37-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 17:59:52

Én nagyon tudom élvezni ha csata megy bárhol, s annak örülök mindig a legjobban ha Lewist nem is mutatják. :D Az mindig azt jelenti, hogy magabiztosan, koncentráltan megy az elején. Azzal nem vitatkozok hogy jó futam volt!!!!De ugyanúgy vannak jó futamok csak akkor éppen a Merci megnyeri szerencsére, de attól még a futam maga jó, mert a mezőny egyben van. Meglepetés pedig olyan hogy Alonso és Button pl pontot szerez egyszerre.
http://www.m4sport.hu/2016/05/15/megsz ... et="_blank
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.05.15. 17:50:20

Bob_Marley írta:Mondjuk ez így elég túlzás, hogy a mercik nélkül van jó futam, mert akár az előző vagy más futamok is simán jók voltak. Attól hogy a többiek nem tudnak nyerni vagy ritkán a mezőnyben ugyanezek a párosok alakulnak ki, s megy a harc. Most "mákjuk" volt hogy mehettek az első helyekért, de nem lesz mindig így. :D

http://www.m4sport.hu/2016/05/15/rosber ... tkozeshez/
Lewis kapkodott érzésem szerint, gyorsan vissza akarta szerezni az első helyet, de összességében mindketten szépen "betliztek". Ez főleg Lewisnak baj, mert nagyon kéne már egy győzelem.

Szerintem abszolút nem túlzás, most az első 4 helyen ment a küzdelem, egy pozíció sem volt lefutott, máskor meg merci az élen 30-40 mp-el és akkor a 3. helyért megy a "harc". Hát én inkább a mait választanám, ahol az utolsó kanyarig nem lefutott hogy ki fog nyerni. Vettel - Ricciardo párharc pedig jó kis oda-vissza játék volt, ez kéne ennek a sportnak már nagyon, hogy a befutóig nyitott legyen a küzdelem. Az hogy a 4-5-6 vagy további pozícióban milyen meccs megy.. kinek mi... :D

Amúgy az eddigi 5 futam szerintem abszolút rendben volt, de ezt a hetek során le is írtam rendre, hogy végre kicsit izgalmasabb a dolog, talán az orosz nagydíj volt sablonos, mert ott nem lett küzdelem az első 3 helyen..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.15. 17:43:25

Előzés az előzés, csaták a mezőnyben ugyanolyan jók. Alapból ha minden "normális" kapásból nem 5-6 helyekért mehet a harc hanem a harmadikért.
Persze, jók a mezőnyben is, de ahhoz, hogy izgalmas is legyen, az kell, hogy az első helyért menjen, amire ebben a szezonban még nem nagyon volt példa eddig a futamig.
És sajnos, még a harmadik helyért sem emlékszem ebből az idényből olyan jó csatára - a mait kivéve -, de biztos lesz rá még példa. :)

Na mindegy, a lényeg, hogy jó volt ez a kis újdonság a mai futamban. :)
Tromort77

2016.05.15. 17:39:13

Nagy meglepetés eredmény zsinorban 4 Rosberg győzelem. :D Egyedüli kavarodást a sok műszaki hiba adta a nagyobb csapatoknál és ezért volt látványos, hogy átszelték sokszor a mezőnyt.

Nyílván senki nem hibáztatja azért a Mercit mert jók. Csak ennek a futamnak jót tett, hogy végre olyan verseny volt ahol 4 autó ment az első helyért és mindnek megvolt az esélye, hogy nyerjen.

Amúgy ha ebben a Red Bull-ban Merci motor lenne lehet nem egy csapatos lenne az egész vb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 17:34:29

A mák nem hiába volt idézőjelben, főleg úgy hogy utána írtam a két merci betlizett.
S.Agüero írta:
Mondjuk ez így elég túlzás, hogy a mercik nélkül van jó futam, mert akár az előző vagy más futamok is simán jók voltak. Attól hogy a többiek nem tudnak nyerni vagy ritkán a mezőnyben ugyanezek a párosok alakulnak ki, s megy a harc. Most "mákjuk" volt hogy mehettek az első helyekért, de nem lesz mindig így.
Csak nem mindegy, hogy az első két helyen van csata, vagy az 5-6. pozícióért megy a harc...
Előzés az előzés, csaták a mezőnyben ugyanolyan jók. Alapból ha minden "normális" kapásból nem 5-6 helyekért mehet a harc hanem a harmadikért.

Én csak arra akartam utalni, hogy elég túlzás hogy mercik nélkül lenne jó verseny, elég csak az előzőre gondolni milyen előzések voltak, milyen meglepetés eredmények. Mercedesek jobbak mint a többiek, de nehogy már az ő hibájuk legyen és a csaták meg a mezőnyben megvannak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.15. 17:30:37

Mondjuk ez így elég túlzás, hogy a mercik nélkül van jó futam, mert akár az előző vagy más futamok is simán jók voltak. Attól hogy a többiek nem tudnak nyerni vagy ritkán a mezőnyben ugyanezek a párosok alakulnak ki, s megy a harc. Most "mákjuk" volt hogy mehettek az első helyekért, de nem lesz mindig így.
Csak nem mindegy, hogy az első két helyen van csata, vagy az 5-6. pozícióért megy a harc...
Tromort77

2016.05.15. 17:29:40

Bob_Marley írta:Mondjuk ez így elég túlzás, hogy a mercik nélkül van jó futam, mert akár az előző vagy más futamok is simán jók voltak. Attól hogy a többiek nem tudnak nyerni vagy ritkán a mezőnyben ugyanezek a párosok alakulnak ki, s megy a harc. Most "mákjuk" volt hogy mehettek az első helyekért, de nem lesz mindig így. :D
Az nem mák, hogy a két Mercis a nagy akarásban elbénáskodja. (nem is tudom hanyadjára)
Hasonló harcok mint a mai sem sok volt eddig idén. 31 körön keresztül küzdeni egy pozicióért elég ritka és akkor még ott volt a hasonló Vettel-Ricciardo párharc.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 17:21:46

Mondjuk ez így elég túlzás, hogy a mercik nélkül van jó futam, mert akár az előző vagy más futamok is simán jók voltak. Attól hogy a többiek nem tudnak nyerni vagy ritkán a mezőnyben ugyanezek a párosok alakulnak ki, s megy a harc. Most "mákjuk" volt hogy mehettek az első helyekért, de nem lesz mindig így. :D

http://www.m4sport.hu/2016/05/15/rosber ... tkozeshez/
Lewis kapkodott érzésem szerint, gyorsan vissza akarta szerezni az első helyet, de összességében mindketten szépen "betliztek". Ez főleg Lewisnak baj, mert nagyon kéne már egy győzelem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.05.15. 17:18:44

Két merci nélkül milyen izgalmas egy futam volt, nem kellenek ők ide. :D Volt egy érzésem, hogy idén ha meccsbe keverednek abból ütközés lesz. Hamilton túlzóan nagy arccal megy mostanság, Rosberg pedig az éles szituációkban sose volt fejben higgadt. Így volt jó a futam, jó kis párosok jöttek össze, Vettel és Ricciardo nem semmit pofozkodott. Sajnos a ferrari lendületet vesztett, Rb jobb munkát végez és a karosszériájuk az egyik legjobb, kanyarokban akkora a tempójuk, ez a ferrari nagy keresztje, izgalmas lesz ez így ebben a szezonban, ha csak nem erősödünk. Kimi ilyen stabil teljesítményt régen hozott, nagyon egyben van.

Ez a Verstappen gyerek.. tavaly óta dicsérem, beültetik és egyből győz. :D Elképesztő magasságokba juthat ez a srác, ha helyén tudják kezelni az önbizalmát. Minden képessége megvan ahhoz hogy világbajnok legyen. Gratula neki!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Tromort77

2016.05.15. 16:30:39

Pedig a Merciken kívül is van élet, és nem is akármilyen. :D

Nagyon ment a taktikai csata a Red Bull és a Ferrari között. A Red Bull nagyon jól taktikázta ki, nyílvánvaló volt, hogy az egyik autó bebukja a taktikát de meg kellett lépni, hogy szétszedték őket.

Kimi-nek még akkor lett volna esélye ha lemaradva megy Max mögött és csak az utolsó 5-10 kört nyomja meg. Így a végére totál szétmentek a gumijai pedig szerintem a Ferrari amúgy jobban kezelte őket. De nembaj, 5 futam 3 dobogó és 61 pont!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 16:21:19

Hát én kb 4 kanyart néztem a futamból, onnantól érdektelen volt, de a suhancnak gratula, legfiatalabb győztes.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.15. 16:14:45

Végre egy izgalmas futam. Még szerencse, hogy Hamiltonnak kezdenek elmenni otthonról és így végre élvezhettünk egy futamot (igaz Rosberget kicsit sajnáltam). Verstappen egészen elképesztően vezetett ma. Én nagyon nem tartottam tisztességesnek ezt a cserét, de ezek után nem lehet vele vitázni. Ezt a srácot minél előbb be kellett rakni egy erős kocsiba. A Ferrarit viszont sajnálom mert igazán megérdemeltek volna egy duplát, főleg Kiminek járt volna már egy futamgyőzelem, talán majd máskor. Még 1x gratula a hollandnak =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.15. 16:01:09

Ronaldinho&Barca írta: Verstappen hatalmas tehetség, talán a legnagyobb a mezőnyben, de ez a húzás egy kicsit erős volt szerintem. Kvjat nem kedvencem, a legutóbbi ámokfutása pedig nagyon megutáltatta magát velem, de szerintem ez elég erős volt. Ez motiváció a nagy red bull-nak? Fene se tudja.. Ricciardo és Verstappen a két legnagyobb nevük ez tény, de Sainz és Kvjat se egy rossz pilóta, bőség zavara mire képes. Verstappennek pedig 1 év után össze jött egy RB, nem rossz mit mondjak... :D
Most egy versenyt is behúzott.Mindig bagy fanatikusa voltam Kiminek de abban a fiúban tényleg van valami.
Kép
Tromort77

2016.05.15. 15:48:52

Max egy robot. :shock:
Nagyon sajnálom Kimi-t, nagy eredmény lett volna ha megcsinálja. De egyszerűen nem volt annyi erő, hibába meg nem lehetett belekényszeríteni.

Egyébként mostantól ki kell zárni a Mercedes-t és akkor jöhetnek a jó futamok. Nem semmi stratégiai csata ment elő. Ricciardo-t meg sajnálom, hogy ő húzta a rövidebbet.

Kimi gratulációjában minden benne volt, ez nagyon sportszerű volt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 14:07:28

Hát ez hamar ment....Kapkodott Lewis, s úgy érezte visszatudja előzni Rosberget, de nem volt hova menni kiesés a vége mindkettőnek. Sajnálom nagyon, mert ez egy nagyon jó hétvégének tűnt, de megint nem sikerül nyerni....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.05.05. 15:36:33

BarcafanTomee írta:Kvjat-ot száműzték a B csapatba, Verstappennel cserélt. Kicsit súlyosnak érzem, még akkor is, hogy magyarázhatatlan amit csinált a rajt után. De egy hiba után rögtön lecserélni kicsit soknak érzem. Button is védelmébe vette twitteren. A kis holland viszont megérdemli, rebesgették már, hogy jövőre lehet bekerül az első csapatba. Remélem sikerül meghálálnia a bizalmat, üde színvoltja a mai mezőnynek.

Állítólag a Ferrarinak már volt egy komplett szerződése neki... :D Aztán mi igaz belőle. Verstappen hatalmas tehetség, talán a legnagyobb a mezőnyben, de ez a húzás egy kicsit erős volt szerintem. Kvjat nem kedvencem, a legutóbbi ámokfutása pedig nagyon megutáltatta magát velem, de szerintem ez elég erős volt. Ez motiváció a nagy red bull-nak? Fene se tudja.. Ricciardo és Verstappen a két legnagyobb nevük ez tény, de Sainz és Kvjat se egy rossz pilóta, bőség zavara mire képes. Verstappennek pedig 1 év után össze jött egy RB, nem rossz mit mondjak... :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.05.05. 12:50:35

Kvjat-ot száműzték a B csapatba, Verstappennel cserélt. Kicsit súlyosnak érzem, még akkor is, hogy magyarázhatatlan amit csinált a rajt után. De egy hiba után rögtön lecserélni kicsit soknak érzem. Button is védelmébe vette twitteren. A kis holland viszont megérdemli, rebesgették már, hogy jövőre lehet bekerül az első csapatba. Remélem sikerül meghálálnia a bizalmat, üde színvoltja a mai mezőnynek.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.05.02. 18:45:56

Nem rossz ez a Ferrari magasan a második legjobb csapat, csak a Mercedes nagyon jó. Hiába jönnek felfele, ha közbe a többiek is fejlesztenek. Már tavaly is rengeteget gyorsultak előző évhez képest. És most tovább. Ez van. Ez ellen nem lehet mit tenni.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2016.05.02. 18:20:12

https://streamable.com/ants" target="_blank
Az ededeti "What the fuck are we doing here?!" :D

Mondjuk itt Vettel volt a hibás ráadásul, szóval elég 50-50-be jönnek be a kiakadásai. Azért szép idők voltak, akkor még nem egy rádióbeszélgetés volt a futam fénypontja, hiába volt Red Bull dominancia. :cry:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.05.01. 22:41:57

Ez a Kvjat mekkora egy suttyó... nem tudom milyen elképzelése volt a rajtot követően, de szabályosan kiütötte Vettelt. Szebb napokon ilyenért más kapott volna egy kis pihenőt. A németnek pedig hihetetlen milyen balszerencséje van, egy "normális" hétvégéje nem volt eddig.

A másik felháborító, hogy Rosberg meg sem izzadt ez alatt a 4 futam alatt... :D Mindenki másnak kész cirkusz volt, főleg a rajtok, ő pedig lazán ikszelgeti a helyszíneket, nagyon durva ez az előny amit kiépített már most, és főleg alatta a merci.

Személy szerint nagyon csalódott vagyok, fejlesztés és új motor ide-oda, ez a ferrari nagyon nincs lőtávolban. Bíztam benne hogy talán az újítással közelebb kerülhetünk, de úgy néz ki hiába.. a motiváció és elszántság az meg volt tavaly is, de a technikát egyszerűen nem tudják össze rakni. Azért tegye mindenki a szívére a kezét, egy jó kis merci-ferrari csata már nagyon kijárna az élen, ha Hamilton nem kapja össze magát, Rosberg féltávnál ünnepelhet, a csapatukat tekintve pedig itt német világbajnokot akarnak. Felettébb gyanús volt, hogy 7 mp-re ledolgozott hátránynál rögtön valami hiba adódott.. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.05.01. 22:13:21

Szerintem nem volt rossz futam, de annyira izgalmas se.
Talán ha Vettel nem esik ki, akkor neki összejöhetett volna a második hely.

Hamilton jó volt, de igazából nem volt nehéz dolga, a Mercedessel simán meglehetett csinálni a 10 helyről a másodikat. Igazából, csak a Ferrarinak van, olyan tempója, hogy a hátulról érkező Mercedes ne vadássza le őket, az összes többi autó nagyon le van maradva.

Vettel jogosan volt ideges, idén még egy normális futama se volt a négyből, ahol megnézhetné, hogy mire képes az autója, szerintem Rosbergnél kb 15-20 másodperccel lett volna gyengébb, ha végigmegy.

Nagyon hosszú ez az év, rengeteg futam van hátra, Hamilton simán visszajöhet. Legalább izgalmasabb lesz, így ez az év. De az látszik, hogy még mindig van bőven előnye a Mercedesnek a többiekhez képest. És azt, hogy ki a legjobb harmadik csapat nem lehet eldönteni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.01. 18:52:41

S.Agüero írta:
Magnussen, Grosjean is nagyot ment, jó kis futam volt.
Ez jó futam volt? Izgalommentes futam volt, már az elején eldőltek a lényegi kérdések.
Most ez egy szubjektív kijelentés részedről is meg részemről is, eldönteni nem fogjuk tudni. :D Volt itt minden safety car, bravúros előzések, meglepetés befutók, vagy pl mikor Hamilton milliméterekre volt Bottastól mikor kijött a pitből. Én élveztem ezeket mind és akkor még arról nem is beszéltem mikor oda-vissza előzések voltak egy körön belül. Nekem tetszett ez a futam, ha Hamilton megnyerte volna akkor meg örömünnep is lenne. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.01. 18:20:40

Magnussen, Grosjean is nagyot ment, jó kis futam volt.
Ez jó futam volt? Izgalommentes futam volt, már az elején eldőltek a lényegi kérdések.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.01. 15:41:46

Rosberg másik kategóriát képvisel jelenleg, ma is hiba nélkül ellentmondást nem tűrően vezetett végig. Volt egy rövidke idő mikor felcsillant némi esély, de csak pislákolt ez a lehetőség, hogy talán utol lehet érni, aztán rögtön rákapcsolt a német sajnos s Lewis is okosan hagyta inkább, mert nem volt értelme és szükség van a pontokra.

Hamiltonnak végre úgy alakult a dolog, hogy jól jött ki belőle. Kellett a rajtnál a csetepaté és ezzel feltudott jönni, utána meg szépen legyűrte a közvetlen riválisokat vagy mondhatni a finneket. :D Nagyon örülök ennek a második helynek, valahol el kell kezdeni a felzárkózást és végre megint sikerült a dobogó. Nagyot ment Lewis, tizedikről parádés a második hely, több nem volt ebben benne így is max volt ez.

Sok-sok meglepetés a pontszerzők között és külön öröm hogy Button is csak betudta darálni Sainzot a végén és mindkét McLaren pontot szerzett. =D> Magnussen, Grosjean is nagyot ment, jó kis futam volt.

Kép
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése