Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.26. 06:59:52

Két ok miatt úszta meg a kizárást. Az egyik, hogy az ütközés szándékos okozására nincs külön büntetési tétel kiírva a szabályzatban, a másik, hogy nem akartak belenyúlni a világbajnokság alakulásába.

Azt hiszem, így választ kaptunk a Lewist tolják kérdésre. Telemetriát meg lejjebb írták.
Hozzáteszem a versenyről én se zártam volna ki, de következőre simán dobtam volna neki a 10 rajthelyes büntetést.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.25. 23:24:33

Nyilván nem akarta megölni, meg azt is tudjuk hogy ma már 99% hogy azt is hajszálgörbülés nélkül megússzák ha valaki 300nál eldobja a gépet és belevágódik a falba, de akkor is bármi megtörténhet, ő meg szándékosan ráhúzta a falnál úgy hogy összeértek. Erre nincsenek szavak nem csoda hogy Hamilton se lát a méregtől. Abban is igaza van, hogy a sportnak ez nagyon nem tesz jót hogy az alsóbb kategóriákban azt látják hogy a négyszeres VB úgy viselkedik mint egy őrült és komolyabb szankció nélkül megússza.

Bottas meg pontosan tudta hogy mit vállal, így is van rendjén. Idén már nem férne bele egy Rosberg-Hamilton odavissza pontrablás. Ha igazán gyors pilótát akartak volna simán elhozzák Alonsot vagy Verstappent.

Kimivel meg pont ez a baj hogy mindig "peches." 2003-2008ig talán a leggyorsabb pilóta volt a mezőnyben (ott is mindig kinyírta a kocsit), jóval több volt benne mint 1 VB cím, de már nagyon kikopott, rég at kellett volna adnia a kormányt valaki másnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.25. 22:43:08

Értem hogy nagy a tét meg a feszültség de azzal hogy ott rá húzta a kormányt konkrétan az angol életét veszélyeztette.
Na jó, azért ne essünk át a másik oldalra se. :) Néha túltolod a túlzott objektivitást. :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.25. 22:38:49

Nero. írta:Értem hogy nagy a tét meg a feszültség de azzal hogy ott rá húzta a kormányt konkrétan az angol életét veszélyeztette.

Nagyon remelem hogy ez Raikkonen utolso eve mert ezek már vállalhatlan eredmények, hiába a nagy marketing ide vagy oda, Vettelnek társ kell. Ricciardo, Perez vagy Hulkenberg johetne. A finnek mindig "közben jön valami", kicsit unalmas már.
Olyan ötvenes tempónál, maximum kilöki, de hogy bármi baja lett volna a brit fiúnak szinte kizárt. Kimi meg peches, neki ott rajtnál meg kellett próbálnia, ha nagyobbat fékezz vagy belemennek hátulról, vagy többen megelőzik. Szerintem nem megy rosszul, az időmérője is jó volt.

Bottas nagyon nagy szégyen, ha nem segítené Hamiltont, most fej-fej mellett lennének a tabellán.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.25. 21:59:33

http://m.nemzetisport.hu/f1/f1-vettelt- ... utm_source" target="_blank ... aign=nsofb

Az szép hogy erre nincs szabály. Ha ezentúl minden versenyen Vettel kitorpedózza Hamiltont akkor a német a világbajnok? Ferrari VB címnek szurkolok de amit ma Vettel megengedett magának arra nincsenek szavak. Értem hogy nagy a tét meg a feszültség de azzal hogy ott rá húzta a kormányt konkrétan az angol életét veszélyeztette.

Nagyon remelem hogy ez Raikkonen utolso eve mert ezek már vállalhatlan eredmények, hiába a nagy marketing ide vagy oda, Vettelnek társ kell. Ricciardo, Perez vagy Hulkenberg johetne. A finnek mindig "közben jön valami", kicsit unalmas már.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.25. 21:45:25

BarcaJr írta:
Nero. írta:Strolll... :D
Szép előzés, de nagyon kellemetlen is egyben. #-o
Azért ha kicsit rutinosabb, akkor megtudta volna fogni a második helyet. A pálya azon részén ahol, ahol nem lehet előzni magára engedi Bottast, majd jól gyorsít ki. Mindegy így is szép volt.

Ez a biztonsági autós elengedés, itt ezekkel a gumikkal nagyon veszélyes és az erős féktávval, nem biztos, hogy ezen a pályán itt kell elengedni a mezőnyt.

Ja és Hamilton csak elővette a mocskosabbik énjét ma is, mint mindig. Tőle az ilyen megszokott.
Avatar
BarcaJr
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.06.17. 20:53:53
Tartózkodási hely: Penistone

2017.06.25. 21:36:15

Nero. írta:Strolll... :D
Szép előzés, de nagyon kellemetlen is egyben. #-o
Kép

"There's no pressure when, you're making a dream come true." -Neymar Jr.
Tromort77

2017.06.25. 21:21:34

Utálom pont Hamiltont megvédeni, de:

Stewards examined Hamilton's car data in Vettel incident. Did not break or lift off completely. Maintained more or less constant speed.

And behaved the same at that re-start at that point on the track as he did at the other two re-starts. Source: FIA


+ a hosszú egyenes miatt valóban vissza kellett venni a tempón, hogy a safety car visszaérjen.

Vettelt meg ki kellett volna zárni. Ez egy vicc volt. Ha ezt valami újonc csinálja rögtön jött volna a kizárás.

Bottas nem értem, hogy úszta meg a rajtot. Kimi-é volt a pozicíó már réges régen.

Ja és Hamilton szánalmas volt, hogy Bottas-al akarta volna lassítani Vettelt. Még ő nyavalyog, hogy a Ferrari-nál csapatutasítás van. Értem én, hogy bajnokok és mindent a győzelemért, de számomra ő is és Vettel is egészen szánalmas.

Amúgy Kimiéknél nagy volt a kapkodás a piros zászló alatt. Kimi készen állt már, csak a kormány hiányzott az autójából. Szokatlanul el is kattant.

https://soundcloud.com/miezicat/baku-gp ... outing-for
:lol: :lol: =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.25. 18:29:18

Mi az hogy minimum, jó hogy nem még többet kellett volna kapjon mint Vettel....
Vettel 10 másodperces stop and go-t kapott, Hamiltonnak simán 10 másodpercet adtam volna. :wink:

De nyilván az egyik nem kapott semmit. :D Figyelmeztetés... Az szánalmasabb lett volna, mint ez a semmi büntetés. :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.25. 17:59:23

Messias2 írta:
Bob_Marley írta:
Indokolatlan lassításra lehetett volna osztani, de sokszor jelezte, hogy lassú az SC, a tempót viszont ő diktálja, figyelmeztető büntetést én is dobtam volna neki következő futamra, Vettelnek viszont nem 10 mp, vagy 10 rajthely kijárt volna.
Persze hogyne. :D Vettelt ki is kéne zárni az egész bajnokságból, hogy simán megnyerje a kis kedvenced. Azért ne vicceljünk már.

Lewis tudatosan befékezett, ezt majdnem Vettal első szárnya bánta.
Picit túlreagálta a német, de valszeg én is így cselekedtem volna a helyében.
Azért Vettelnek is van egy vérnyomása, de ezt nem lehet csinálni, hogy mellémegy biztonsági autó alatt és meglöki. Simán kizárható lett volna. Nagyon olcsón megúszta a dolgot.
Úgyanakkor Hamilton meg letörhette volna az első szárnyát vagy akár bele is mehettek volna még a Ferrariba, szóval simán járna a büntetés. Eleve lassan mentek fölösleges volt még ráfékeznie, pláne kigyorsításnál.

Azért az is érdekes, hogy Bottas nevezzük versenybalesetnek kilöki Kimi-t kap két kör hátrányt majdnem és aztán meg visszaengedik, és a végén még majdnem nyer. Mondjuk a versenyt izgalmassá teszi.

Ricciardonak visszaadott valamit az élet. Strollnak, pedig szép volt. És végre Alonso is pontot szerzett.

Hamilton meg lerádiózza, hogy Bottas tartsa fel Vettelt és őt engedjék el. Első a csapatérdek.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.06.25. 17:50:49

S.Agüero írta:Mondjuk nem tudom, mi köze van a büntetés kiosztásnak ahhoz, hogy közben Lewisnak ki kellett állnia. Ha Vettel ilyen kemény büntetést kapott, egy 10 másodpercet Hamilton is kaphatott volna minimum. Na mindegy, a lényeg, hogy előtte végzett. :)
Elég siralmas a bíráskodás ebben a sportban, de inkább nevezném elkeserítőnek. Miért vártak ennyit egyáltalán? Az pedig hányingert keltő hogy Hamilton nem kapott büntetést, mert volt ez a nyakmerevítős problémája. A kanyar csúcspontja után teljesen lelassítja az autót, ez minden csak nem normális mozdulat. Vettel egyértelműen barom volt, de Hamilton meg aljas is hozzá. A végén már sírt Bottas kiskutya után, elképesztő a pali... nevetséges. :D

Stroll mint a mesékben, montreáli pontszerzés tényleg felszakította a gátat. szépet ment nagyon!

szerk: Vettel ennél kisebb sc-s hülyeség miatt büntették már..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.25. 17:47:53

Bob_Marley írta:
Indokolatlan lassításra lehetett volna osztani, de sokszor jelezte, hogy lassú az SC, a tempót viszont ő diktálja, figyelmeztető büntetést én is dobtam volna neki következő futamra, Vettelnek viszont nem 10 mp, vagy 10 rajthely kijárt volna.
Persze hogyne. :D Vettelt ki is kéne zárni az egész bajnokságból, hogy simán megnyerje a kis kedvenced. Azért ne vicceljünk már.

Lewis tudatosan befékezett, ezt majdnem Vettal első szárnya bánta.
Picit túlreagálta a német, de valszeg én is így cselekedtem volna a helyében.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.25. 17:29:28

S.Agüero írta:Mondjuk nem tudom, mi köze van a büntetés kiosztásnak ahhoz, hogy közben Lewisnak ki kellett állnia. Ha Vettel ilyen kemény büntetést kapott, egy 10 másodpercet Hamilton is kaphatott volna minimum. Na mindegy, a lényeg, hogy előtte végzett. :)
Mi az hogy minimum, jó hogy nem még többet kellett volna kapjon mint Vettel....

Meg kell nézni megint a belső kamerás dolgokat, mikor mutatták nem volt egyértelmű, hogy sima gáz elengedés volt-e vagy fékezés.

Indokolatlan lassításra lehetett volna osztani, de sokszor jelezte, hogy lassú az SC, a tempót viszont ő diktálja, figyelmeztető büntetést én is dobtam volna neki következő futamra, Vettelnek viszont nem 10 mp, vagy 10 rajthely kijárt volna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.25. 17:24:16

Mondjuk nem tudom, mi köze van a büntetés kiosztásnak ahhoz, hogy közben Lewisnak ki kellett állnia. Ha Vettel ilyen kemény büntetést kapott, egy 10 másodpercet Hamilton is kaphatott volna minimum. Na mindegy, a lényeg, hogy előtte végzett. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.25. 17:10:15

Strolll... :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.06.25. 17:09:23

Hihetetlen, hogy Vettel még ekkora belenyúlással is megverte Hamiltont :D A bírók nem tudom mit gondoltak, amikor ezt meghozták, de ebből Vettel kihozta a maxot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.25. 16:50:30

ferninho írta:Nevetséges ez az egyoldalúság.
Meg kellett volna büntetni mindkettőt.
Hülyék voltak és kész, de ez így vicc.
Ebben még egyet is tudok érteni, de nem is feltétlen erre a versenyre kellett volna, hanem rajt a következőre.
Vettel teljesen egyértelműen súlyos büntetést érdemelt volna, de valóban lehetett volna Lewisnak is osztani. Az élet kiosztotta.

Bottas egészen zseniális, Stroll meg elkezdte az F1-et. :D

Borzasztó bosszús egy verseny, sima első lehetett volna, végig ő volt a leggyorsabb, SC utáni rajtokat mind jól elkapta, s simán 3-4 másodperces előnyöket szerzett folyamat, erre nem várt boxutca és végül ötödik hely.
De lehet ebből építkezni, kezd alakulni a dolog és két gyors pályán villantott is a Mercedes.

Bottas meg egészen zseniális volt ma, körhátrányból!!!!
Stroll első dobogó, hatalmas eredmény.

Force India-nál el kéne gondolkozzanak, mert megint szétvágták a saját versenyüket a pilótáik.

Kaotikus futam volt, Ricciardo se semmi, ahogy a zavarosban jól halászott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2017.06.25. 17:09:59-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.25. 16:46:09

Jaja, biztos itt is a Ferrari ellen "fujnak" a felsobb erok mint a fociban a Barca ellen. :D Erdekes lett volna, ha ezt megussza buntetes nelkul Vettel, Hamilton meg igyis elegge porul jart. Kivancsi vagyok a dobogora feler e valamelyikuk.
Csori Alonso mennyire sansztalan volt ezzel a luzer Hondaval. :?

Stroll 18 evesen nem rossz. Legfiatalabb dobogos lesz igy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.25. 16:41:03

ferninho írta:Nevetséges ez az egyoldalúság.
Meg kellett volna büntetni mindkettőt.
Hülyék voltak és kész, de ez így vicc.
Nem akarják, hogy elhúzzon Vettel összetettben.
Milyen érdekes, akkor jött a büntetés. amikor Hamiltont kihívták a boxba.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.06.25. 16:39:12

Nevetséges ez az egyoldalúság.
Meg kellett volna büntetni mindkettőt.
Hülyék voltak és kész, de ez így vicc.
madridista
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.25. 16:35:58

ALEXDP írta:Szóval hogy Lewis működése megfelelő, a reakció rá meg túlzó?
Lol...
Hát, minimum is véleményes....
Hamilton diktálja a tempót, rámászott folyamatosan, biztonságos követési távolság???? Ugyanúgy ráment később is, Lewis is hibás volt, Vettel meg idióta és arról nem is beszélve, hogy SC alatt ment be mellé, amit csinált meg érthetetlen.


Ilyen pechet, de akkor vissza kell jönni a meccsbe.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.25. 16:35:51

Hamilton meg nem kap semmit.... Komoly......
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.25. 16:33:26

Vettel szurkolokent mondom, hogy ezert Vettelt minimum kikene zarni. Ugy huzta ra a kormanyt a falnal hogy meg neki is ment, mit hitt?

Viszont Hamilton tul lassan ment a SC alatt, o idezte elo.

Stroll, Ocon szepet mennek ma.

Szerk.: 10 mp Stop and Go. Raikkonen megint sehol hogy tudjon segiteni. :evil: :evil: :evil: :evil:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.06.25. 16:36:29-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.06.25. 16:32:12

Szóval hogy Lewis működése megfelelő, a reakció rá meg túlzó?
Lol...
Hát, minimum is véleményes....
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.25. 16:17:36

Egyébként ilyen paprikás csatákat akarok látni az F1-ben.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Válasz küldése