Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 18:25:04

Általában elölről indul. :D Pont ebben fejlődött sokat az utóbbi években Hamilton, hogy többet ésszel mint erővel. Vettelnél sok vita volt, hogy holttérben lehetett Raikkonen stb, de ő láthatjuk mire ment az erőlködéssel, szerencsétlen hármas baleset lett belőle.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.01. 18:14:34

Bob_Marley írta:Győzelem elmaradt, de okosan Lewis hozott egy biztonsági futamot a végén, kockáztatás nélkül és nőtt is az előny. Vettel nagyot ment, ezt azért meg kell jegyezni.
Az a baj Hamiltonnal, hogy idén egy jó futama volt, a belga nagydíj, ahol megmutatta, hogy remek pilóta. Amúgy csak végigmozizta a futamokat. Azért egy világbajnoktól többet várnék.
Monacoban is kicsit versenyezhetett volna, aztán Bakuban is, a Hungaroringen és itt Malájziában is nagyon lazán megadta magát.

Vettelnek meg parádés futamok nagy előzéssekkel. Kanada, Magyarország, Malájzia és még van legalább két verseny, ahol szintén keményen ment.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.10.01. 14:41:58

Egyik szemem sír, a másik nevet, mint tegnap. Szingapúrban egyértelműen meg volt a tempó és erőfölény, erre kettős zakó. Most ismét nagyon erősnek mutatkozott a csomag, erre Vettelnél 0 időmérő, Kimi pedig elrajtolni se tudott. Mint tavaly suzuka, ha egyik ferrarival baj van akkor a másikkal is jin és jang. Nehéz megjósolni de szerintem ma Kimi a futamgyőzelemért ment volna, szép is lett volna megnyeri az utolsó, ha már első győzelmét is itt aratta. Egész pályafutása ezekről a szívásokról szól, komolyan sajnálom az embert, ennyi balszerencsét ami már ő érte… ott vagyok mint Palik amikor már a kormánycserén is bánatába röhögött, hogy még ez is el tud neki romolni?(montreal)

Seb pazar tempóban átgyalogolt a mezőnyön, a taktika is rendben volt, amikor kellett jól reagáltak. Szerintem nem nagy jóslat hogy ha első sorokból rajtol, amire elég nagy esély volt az edzések után, ma nyer. Erre a levezető körben nekimennek, amikor az ember azt gondolná oké-kihoztuk a helyzetből amit lehetett, jön még egy pofon. Azok után hogy a merci volt kikiáltva egyértelműen a ferrari volt az erősebb de mégis mintha egy gonosz kis ördög mindig beleköpne a levesbe ide-oda benyúlna és lerombolná felépített várat. Ennyi balszerencsét mint az utóbbi két futamon.. viszont nyugodt vagyok, hiába gyűjti Hamilton nagyon okosan a pontokat és most már óriási az előnye, talán behozhatatlan is, a merci új fejlesztése láthatóan nem működik, Bottas wtf amit ma hozott, és Hamiltonnak sem volt ma meg a tempója a győzelemhez. Nagyon érdekes véghajrá lesz ez, én csak egyet kívánok, legyen több szerencsénk, mert az autó adott egyértelműen. Fejet leszedni és menni előre, vesztenivalónk már nincs, pedig milyen pazarul indult minden… de ezért is szép a technikai sport, nincs biztos előny és “tuti” pálya. Amennyit fordult az utóbbi 2 futamon a pontverseny, simán benne van hogy Hamilton is zakózik vagy szenvedni fog. Én nem kívánok neki ilyent, kalapom Seb előtt, emberileg megmutatta hogy ilyen helyzetekben hogy is kell egy 4x világbajnoknak, sportembernek viselkednie. Nem mutogat ujjal vagy hisztizik a sajtóban, de hát ettől is szép az élet, hála istennek nem vagyunk egyformák és ők sem.

Forza Ferrari!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.10.01. 14:00:38

Nervo írta:Vettelnél lehet váltó csere lesz japánban.... =D> #-o Innentől gratula Haminak!!!
én nem aggódom, ha most sikerült feljönni utolsóról 4. helyre(úgy, hogy csak Kimi esett ki előle)
akkor az a +5 hely már nem lehet akkora para :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.10.01. 13:44:32

Vettelnél lehet váltó csere lesz japánban.... =D> #-o Innentől gratula Haminak!!!
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.10.01. 13:20:28

Egyébként Vettel és Hamilton két leggyorsabb köre között 4 tized volt a különbség, de továbbra is kérdés hogy tényleg inkább a biztos második hely volt-e a cél minthogy siessen az elsőért.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 13:17:12

A mások fikázását meg a kártyajós szerencse kérdés firtatást meghagyom másoknak, igen Lewis-zal foglalkozok és a számok meg mellette szólnak. Ma kevésbé volt tempó, amit írtam is, s ami mögött mi lehet azt is leírtam. Érdekes módon mikor kellett tempó tegnap, akkor pole lett a jutalma.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.10.01. 12:51:30

Bob_Marley írta: Erre írtam, hogy biztonságot hozott Lewis, s igen megvan, hogy gyorsabb volt Vettel. Lássuk mire mennek majd Japánban és a többi helyeken. Időmérőn is jobb volt a Ferrari, s nem az újjal. Mindenki tudta, hogy Szingapúr és Malajzia kevésbé fekszik a Mercedesnek. Aztán mégis ott volt elől Lewis. Tudjuk mák, arról nem beszélünk, hogy ez egy csomag és megbízhatóság, tempó, pilóta adja az egészet. Lewis idén élete formájában van kb, s nagyon stabilan hozza a pontokat, győzelmeket. Ma talán kevésbé volt meg a tempó, ez igaz. Előzőleg meg az RB-nek fekvő pályán volt végig jobb Lewis mint RIcciardo. De mondom legyen így, már mindenki megelőzi a Mercedest, pontokban nem látni.

off:
Kicsit vegyél már vissza az arcodból, mert nem a fenekedből rángattak elő, nézem a versenyeket képzeld el.
nem úgy tűnik, hogy nézed a versenyeket, mert a Lewis-istenítésen kívül mást nem olvasok tőled, azt pedig, hogy a Ferrari megelőzte a Mercedest, nem csak én gondolom:

„Figyelembe véve azt, hogy Vettel az utolsó helyről rajtolt – ez nem valami remek, hogy őszinte legyek”- ismerte be kicsit később a Skynak. „Nyerni kellett volna ma, de nem volt meg hozzá a tempónk. Amikor nekivágtunk a versenynek, tudtuk, hogy nem a miénk a leggyorsabb kocsi; az elemzések szerint a Ferrari 8 tizeddel gyorsabb volt, míg a Red Bull 5 vagy 6 tizeddel gyorsabb volt nálunk”- árulta el Hamilton.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 12:48:13

Szerencse ide-oda van, hogy Lewis szerencsés lenne? Tavalyi után mikor több győzelem, több pole és második hely, nem mondanám. Idén is milyen szerencséről beszélünk mikor a leggyorsabb a mezőnyben, sorra nyeri a pole-ot és a futamokat. Igen a mait nem, előtte meg mesterhármas.
Pont a tavalyiból kiindulva nem hiszem, hogy ne figyeltek volna a Mercedesnél, hogy nem kell széthajtani a vasat, s a biztos dobogó ezerszer többet ér mint hogy ne adj Isten elfüstöljön megint a motor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2017.10.01. 12:29:20

Nem akarok nagyon beleszólni, de Vettel 4 VB címéhez elég sokat adott a sors, szerencse vagy inkább nevezzük Adrian Neweynak?


Most visszakap ebből egy kicsit, nincs ezzel baj.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 12:20:31

Messithebest írta:
Bob_Marley írta:Nem tudom, hogy sikerült leszűrni, hogy a Mercedest megelőzte volna a Ferrari a fejlesztési versenyben, miután Hamilton a szünet óta szárnyal és az új fejlesztések jól működnek Lewis kocsiján, de legyen így hogy megelőzték őket. Lewis a parádés formájának köszönhetően megfordította az állást és bőven a maga javára billentette a mérleget.
te nézed a versenyeket is vagy csak a végeredményekre nézel rá? :roll: az megvan hogy Vettel körönként 1 mp-t vert Lajosra az új motorral? :roll:
Erre írtam, hogy biztonságot hozott Lewis, s igen megvan, hogy gyorsabb volt Vettel. Lássuk mire mennek majd Japánban és a többi helyeken. Időmérőn is jobb volt a Ferrari, s nem az újjal. Mindenki tudta, hogy Szingapúr és Malajzia kevésbé fekszik a Mercedesnek. Aztán mégis ott volt elől Lewis. Tudjuk mák, arról nem beszélünk, hogy ez egy csomag és megbízhatóság, tempó, pilóta adja az egészet. Lewis idén élete formájában van kb, s nagyon stabilan hozza a pontokat, győzelmeket. Ma talán kevésbé volt meg a tempó, ez igaz. Előzőleg meg az RB-nek fekvő pályán volt végig jobb Lewis mint RIcciardo. De mondom legyen így, már mindenki megelőzi a Mercedest, pontokban nem látni.

off:
Kicsit vegyél már vissza az arcodból, mert nem a fenekedből rángattak elő, nézem a versenyeket képzeld el.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.10.01. 12:12:55

Messithebest írta:
Bob_Marley írta:Nem tudom, hogy sikerült leszűrni, hogy a Mercedest megelőzte volna a Ferrari a fejlesztési versenyben, miután Hamilton a szünet óta szárnyal és az új fejlesztések jól működnek Lewis kocsiján, de legyen így hogy megelőzték őket. Lewis a parádés formájának köszönhetően megfordította az állást és bőven a maga javára billentette a mérleget.
te nézed a versenyeket is vagy csak a végeredményekre nézel rá? :roll: az megvan hogy Vettel körönként 1 mp-t vert Lajosra az új motorral? :roll:
Megnéztem vola, mire elég a mákember parádés formája, ha előző futamon nem esnek ki hárman is előle, köztük a legfőbb rivális, illetve ezen a hétvégén is nagyon valószínű, ha két Ferrarinak nincsenek technikai problémái, akkor mindkettő simán előtte ér célba.

Én inkább attól félnék a helyedben, hogy nehogy a sors kompenzáljon, mert akkor nagyon simán lesz bajnok Vettel. :wink:
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.10.01. 12:04:12

Lehet hogy a Ferrari megelőzte a Mercit tempóban, bár ezt leszűrni biztosra nem lehet, kérdés ki mennyit adott ki magából.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.10.01. 11:59:03

Azért én Verstappent megnéztem volna ebben a ferrariban idén. :D
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.10.01. 11:58:36

Bob_Marley írta:Nem tudom, hogy sikerült leszűrni, hogy a Mercedest megelőzte volna a Ferrari a fejlesztési versenyben, miután Hamilton a szünet óta szárnyal és az új fejlesztések jól működnek Lewis kocsiján, de legyen így hogy megelőzték őket. Lewis a parádés formájának köszönhetően megfordította az állást és bőven a maga javára billentette a mérleget.
te nézed a versenyeket is vagy csak a végeredményekre nézel rá? :roll: az megvan hogy Vettel körönként 1 mp-t vert Lajosra az új motorral? :roll:
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.10.01. 11:53:18

Bob_Marley írta:Nem tudom, hogy sikerült leszűrni, hogy a Mercedest megelőzte volna a Ferrari a fejlesztési versenyben, miután Hamilton a szünet óta szárnyal és az új fejlesztések jól működnek Lewis kocsiján, de legyen így hogy megelőzték őket. Lewis a parádés formájának köszönhetően megfordította az állást és bőven a maga javára billentette a mérleget.
Vettel megkapta az új motort, és majdnem 1 mp-t adott körönként a Merciknek.
Lewis se volt olyan boldog a futam után, mondta is, hogy javítani kell a versenytempójukon, mert már az RB is előttük van.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 11:22:39

Nem tudom, hogy sikerült leszűrni, hogy a Mercedest megelőzte volna a Ferrari a fejlesztési versenyben, miután Hamilton a szünet óta szárnyal és az új fejlesztések jól működnek Lewis kocsiján, de legyen így hogy megelőzték őket. Lewis a parádés formájának köszönhetően megfordította az állást és bőven a maga javára billentette a mérleget.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.01. 11:12:27

Nero. írta:
BarcafanTomee írta:És amikor esélye lenne Kiminek menni a győzelemért, persze, hogy akkor megy el a technika és el sem tud indulni...Nem hiszem el!
"Balszerencse, nem o tehet rola!"
Mondjuk erről tényleg nem ő tehetett, hiába szapulod folyamatosan.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.10.01. 11:09:04

nem hiszem el hogy ha végre összeáll a csomag a Ferrarinál, akkor krepál be a technika mind a 2 kocsiban.... az egyetlen pozitívum hogy most már úgy tünik, hogy a Ferrari megelőzte a Mercit a fejlesztési versenyben, viszont mostantól csak akkor lehet lehozni a bajnokságot ha nincs több hiba(sem vezetői, sem technikai), minden más esetben oda lehet adni Lajosnak a vb-t..
ui.: Strollnak meg Alonsonak nagy pacsi :roll:
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.01. 10:52:13

BarcafanTomee írta:És amikor esélye lenne Kiminek menni a győzelemért, persze, hogy akkor megy el a technika és el sem tud indulni...Nem hiszem el!
"Balszerencse, nem o tehet rola!"
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 10:46:14

Győzelem elmaradt, de okosan Lewis hozott egy biztonsági futamot a végén, kockáztatás nélkül és nőtt is az előny. Vettel nagyot ment, ezt azért meg kell jegyezni.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.01. 10:16:29

BarcafanTomee írta:És amikor esélye lenne Kiminek menni a győzelemért, persze, hogy akkor megy el a technika és el sem tud indulni...Nem hiszem el!
Hihetetlen tényleg. Viszont, hogy lehet, hogy nem Hamilton vezet, ilyenkor hol van a Hammertime?
De attól félek , hogy Hambi hátvédje szépen megfogja majd
Megis fogta, nehogymár :)
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.01. 09:37:45

Vettel nagyot megy !

De attól félek , hogy Hambi hátvédje szépen megfogja majd :(
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.01. 09:24:30

És amikor esélye lenne Kiminek menni a győzelemért, persze, hogy akkor megy el a technika és el sem tud indulni...Nem hiszem el!
Barca420
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2017.07.24. 17:39:46

2017.09.30. 13:13:04

Messias2 írta:Én a Ferka helyében kilöketném Lewist Kimivel.
Nincs értelem, mert utána Bottas is kiütheti Vettelt,bármikor !
Válasz küldése