Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.11. 16:55:19

geridoss írta:
Xavi26 írta:
" nagy a csapatösszhang " ott írtad előtte, hogy szó szerint berobbant a boxba. A csapat nem tud másodpercek alatt elkészülni mindennel, csak azért, mert a brazil "becsúszott" a boxba!!!
Hát épp ez az ! Ha jól működik a gépezet, akkor nem fordulhat elő ilyen, hogy hopp egyszer csak bemegyek a boxba és kész. Ezeket általában meg szokták beszélni a csapattal rádión. Ha a csapat kihívja, akkor valószínűleg készülnek, viszont ha a versenyző vesz észre valamit, akkor ő szól a csapatnak, hogy készüljetek srácok, jövök... Vagyis szerintem ez lenne az ésszerű :D
Te nem láttad mi volt? semmi köze ehhez most,h milyen a csapatösszhang.

Massa nem akart bemenni a boxba,hanem úgy pördült ki,h átvándorolt épp a boxutcába vezető útra,majdnem meg is törte, és onnantól kb 5másodperc mire beér.

ezzel sem ő,se senki nem tervezett, ezért érkeztek ki később.

vagy szerinted Massának a kör felénél kellett volna szólni,h srácok a kör végén eldobom a vasat,de pont a boxutcába esek, készüljetek...

DE HA nem is így történt volna, sietségre nem sok okuk lett volna amúgy se, pontszerzésre sansztalan lett.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.11. 16:38:10

Xavi26 írta:
" nagy a csapatösszhang " ott írtad előtte, hogy szó szerint berobbant a boxba. A csapat nem tud másodpercek alatt elkészülni mindennel, csak azért, mert a brazil "becsúszott" a boxba!!!
Hát épp ez az ! Ha jól működik a gépezet, akkor nem fordulhat elő ilyen, hogy hopp egyszer csak bemegyek a boxba és kész. Ezeket általában meg szokták beszélni a csapattal rádión. Ha a csapat kihívja, akkor valószínűleg készülnek, viszont ha a versenyző vesz észre valamit, akkor ő szól a csapatnak, hogy készüljetek srácok, jövök... Vagyis szerintem ez lenne az ésszerű :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Xavi26
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.06.08. 18:03:30

2010.07.11. 16:18:02

geridoss írta:
Mikaos írta: De az, hogy valaki levág egy sikánt, és azzal előnyre tesz szert: "évszázadok" óta büntetik az F1-ben, tök egyértelmű szabály. Mint látod, Hamilton is kapott már ilyenért büntetést.
Még az is oké, hogy a sikán levágásért meg kell büntetni, de Kubica nem hagyott más választást, ha Alonso nem megy át, akkor úgy összeakadnak, hogy azt bánhatták volna mind a ketten...
Ennek ellenére nem szóltak ALonso fülére, hogy engedd vissza a lengyelt, mert bünti lesz a vége. A csapat rontotta el.

Apropó csapat: Massa megint mit csinált ? Szó szerint berobbant a boxba, majd leállt, az emberek meg sehol. Ott is nagy a csapatösszhang :D
" nagy a csapatösszhang " ott írtad előtte, hogy szó szerint berobbant a boxba. A csapat nem tud másodpercek alatt elkészülni mindennel, csak azért, mert a brazil "becsúszott" a boxba!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.11. 16:17:42

geridoss írta:Még az is oké, hogy a sikán levágásért meg kell büntetni, de Kubica nem hagyott más választást, ha Alonso nem megy át, akkor úgy összeakadnak, hogy azt bánhatták volna mind a ketten...
Nézd meg a két évvel ezelőtti spai futamot (vagy 3 évvel ezelőtti?...) Pont ugyanez volt, Hamilton és Raikkonen egymás mellett, Raikkonen pedig szinte kilökte a pályáról Hamiltont.
Annyi a különbség, hogy akkor Hamilton visszaengedte Raikkonent, és mégis megbüntették (mondván, hogy kellett volna még várnia egy kanyart mielőtt visszaelőzi a finnt). Persze, a szabálykönyvet utólag módosítani kellett, mert ilyen szabály nem volt akkor, hogy kell várni egy kanyart :) - mégis bünti lett belőle.
geridoss írta:Ennek ellenére nem szóltak ALonso fülére, hogy engedd vissza a lengyelt, mert bünti lesz a vége. A csapat rontotta el.
Így van. Ez egy okos és korrekt megoldás lett volna. Alonso gyorsabb volt, mint Kubica, visszaelőzte volna. És tudhatták volna, hogy pikkelnek rájuk a szövetségnél (ugyanúgy, mint a McLarenre 2007-ben és 2008-ban, amikor mindenért megbüntették őket), ezért is volt óriási butaság, hogy nem szóltak rá Alonso fülére.
Sőt, az viszont nem volt szimpatikus Alonso részéről, hogy rögtön beköpte Kubicát, mondván: kilökte őt. De a videókon látszott, hogy nem volt kontaktus a két autó között.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.11. 16:13:06

Danka00792 írta:
geridoss írta:Szerk: "ja és az a Luis egy kicsit izé.... :D"
Ferninho, nem akartam szóismétlést alkalmazni, de ha annyira zavar akkor átírhatom neked Hamiltonra :D :D
Szerintem arra gondolt, hogy igy irják: Lewis :wink:

Ja looool :D tényleg :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2010.07.11. 16:11:56

geridoss írta:Szerk: "ja és az a Luis egy kicsit izé.... :D"
Ferninho, nem akartam szóismétlést alkalmazni, de ha annyira zavar akkor átírhatom neked Hamiltonra :D :D
Szerintem arra gondolt, hogy igy irják: Lewis :wink:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.11. 16:09:55

Mikaos írta: De az, hogy valaki levág egy sikánt, és azzal előnyre tesz szert: "évszázadok" óta büntetik az F1-ben, tök egyértelmű szabály. Mint látod, Hamilton is kapott már ilyenért büntetést.
Még az is oké, hogy a sikán levágásért meg kell büntetni, de Kubica nem hagyott más választást, ha Alonso nem megy át, akkor úgy összeakadnak, hogy azt bánhatták volna mind a ketten...
Ennek ellenére nem szóltak ALonso fülére, hogy engedd vissza a lengyelt, mert bünti lesz a vége. A csapat rontotta el.

Apropó csapat: Massa megint mit csinált ? Szó szerint berobbant a boxba, majd leállt, az emberek meg sehol. Ott is nagy a csapatösszhang :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2010.07.11. 16:12:33-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.11. 16:07:17

geridoss írta:
Mikaos írta:
Robcsyy írta:Semmi baja nincs a FIA-nak Alonsoval, kivéve azt h nem fekete... :D
2 éve pont ugyanezért megbüntették Hamiltont, amikor Raikkonent megelőzte Spa-ban. Pont ugyanezért.
Talán azért, mert idén, és akár tavaly is, Hamilton ha esetleg vét a szabályok ellen, jóval enyhébb büntetést kap, mint mások, ha esetleg kap...
Mondom ezt RBR és Vettel szurkoló ként, ha esetleg elfogultsággal vádolnál, lehet alapja...
Vannak olyan esetek és szabályok, amik -sajnos- nem egyértelműek, Hamilton ebben az évben 2-3-szor is olyan helyzetben volt, amikor ezeket ki tudta használni.

De az, hogy valaki levág egy sikánt, és azzal előnyre tesz szert: "évszázadok" óta büntetik az F1-ben, tök egyértelmű szabály. Mint látod, Hamilton is kapott már ilyenért büntetést.

Az Alonso-drukkerek meg ahelyett, hogy azon agyalnának, hogy mit bénázik a kedvencük futamról-futamra ebben az évben (gondolok itt a rajtokra főleg), rögtön Hamiltonnak támadnak. Még ma is, amikor semmi nem volt. Ez számomra az anti-szurkolói magatartás.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2010.07.11. 16:04:06

Talán azért, mert idén, és akár tavaly is, Hamilton ha esetleg vét a szabályok ellen, jóval enyhébb büntetést kap, mint mások, ha esetleg kap... Ez most nem kifejezetten Luis hibája, nem mondom, hogy ő tehet róla, de az tény, hogy őt annyira nem hátráltatják büntetésekkel.
Mondom ezt RBR és Vettel szurkoló ként, ha esetleg elfogultsággal vádolnál, lehet alapja...
teljesen egyetértek... amit mostanában elengednek Hamiltonnak...
ja és az a Luis egy kicsit izé.... :D
madridista
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.07.11. 16:01:02

Mikaos írta:
Robcsyy írta:Semmi baja nincs a FIA-nak Alonsoval, kivéve azt h nem fekete... :D
2 éve pont ugyanezért megbüntették Hamiltont, amikor Raikkonent megelőzte Spa-ban. Pont ugyanezért.

Érdekes, ahogy bármi történik, az Alonso-drukkerek rögtön Hamiltonra vicsorognak :D Ez már kezd viccessé válni.
"Gondolkodj, gondolkodj, gondolkodj..." (by Micimackó)
Talán azért, mert idén, és akár tavaly is, Hamilton ha esetleg vét a szabályok ellen, jóval enyhébb büntetést kap, mint mások, ha esetleg kap... Ez most nem kifejezetten Lewis ( :D ) hibája, nem mondom, hogy ő tehet róla, de az tény, hogy őt annyira nem hátráltatják büntetésekkel.
Mondom ezt RBR és Vettel szurkoló ként, ha esetleg elfogultsággal vádolnál, lehet alapja...

Szerk: "ja és az a Luis egy kicsit izé.... :D"
Ferninho, nem akartam szóismétlést alkalmazni, de ha annyira zavar akkor átírhatom neked Hamiltonra :D :D
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2010.07.11. 16:14:02-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.11. 15:57:53

Robcsyy írta:Semmi baja nincs a FIA-nak Alonsoval, kivéve azt h nem fekete... :D
2 éve pont ugyanezért megbüntették Hamiltont, amikor Raikkonent megelőzte Spa-ban. Pont ugyanezért.

Érdekes, ahogy bármi történik, az Alonso-drukkerek rögtön Hamiltonra vicsorognak :D Ez már kezd viccessé válni.
"Gondolkodj, gondolkodj, gondolkodj..." (by Micimackó)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.07.11. 15:51:05

valaki tud segíteni: a verseny leggyorsabb körét ki futotta?
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2010.07.11. 15:48:51

ferninho írta:amúgy nézzetek inkább strand focit a sport2-n, azt még élvezni is lehet...
plusz a magyarok is már nyertek ma 7-6-ra :lol: :D
:lol:

Grat Webbernek, nem igazán birom (sőt...), de ha már nem Alonso (márpedig nem), akkor nyerjen Webber vagy Vettel. Bár amennyire tolják Hamit, valahogy elképzelhetetlennek tartom jelenleg, hogy ne Hamilton nyerje a vbt, ez már eldőlt szvsz.

Alonsora kiváncsi vagyok, mit fog nyilatkozni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.11. 15:44:58

Még bármi lehet(ne) elvégre 24pont van az első és a 4.között.

ebben az a gond csak,h látva a Red Bull milyen gép idén, kb 40-50ponttal kellene egyik versenyzőjüknek vezetnie a mekisek előtt, most meg mínuszba vannak. Márpedig szerintem be fogják őket érni, csak ezt a fejlesztéses cuccot most sietették,de jó lesz az.

Nagyon szeretném ha tévednék, még sok verseny hátra van, és így izgalmasabb is tény,mint ha az én forgatókönyvem vállt volna be eddig. Meglátjuk, de jelenleg Vettel-Webber egymást is öli,míg másik oldalon egy jó ideje Hami úgy veri Buttont ahogy akarja.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2010.07.11. 15:44:42

Eljön még az idő mikor Alonso visszavág :)
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.07.11. 15:39:15

Remelem a Mekinek nem derul ki meg egy csodatevese, mint anno a tervek lopasa.... :lol:
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2010.07.11. 15:37:54

na most látom, hogy Webber behúzta... megérdemelte....


amúgy nézzetek inkább strand focit a sport2-n, azt még élvezni is lehet...
plusz a magyarok is már nyertek ma 7-6-ra :lol: :D
madridista
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.11. 15:35:05

Vettel azért felzárkózott legalább úgy ahogy, de sajnos a megérzéseim nem mellette szólnak, se nem Webber mellett.
hiába jó gép a Red Bull.

Hamiltonnak tökéletesen alakult a verseny megint, növelte az előnyét, Alonsoékat végleg leírták. Maradt Webber-Vettel, de látva a "szerencséjüket" nem sok sanszot adok. Buttont azért nem veszem számba,mert nem tudom elképzelni,h Hamilton előtt végezzen, tény,h mindig vhogy elől végez,előre keveredik,de ahhoz az is kellene,h Hamiltonnak sok pechje legyen, ami idén se a pályán,se máshol nem jellemző rá.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.07.11. 15:04:56

Nah Alonsonál elgurult a gyógyszer, azt hiszem nem lepődök meg ezen.. :evil: Lehet pár éve még ősi ellenség volt, de idén, hogy Ferraris nagyon megkedveltem. Küzd hajt, nem adja fel, érte érdemes futamot nézni.. Azt sajnálom, hogy amennyit ő bele tesz energiát és mentalitást, az nem térül meg úgy ahogy kéne..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2010.07.11. 15:02:41

Semmi baja nincs a FIA-nak Alonsoval, kivéve azt h nem fekete... :D
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.07.11. 15:02:17

Fecooo írta:nem akarok vitába szállni senkivel, de Alonsot sztem nem azért büntették meg, mert levágta a kanyart, mert rengeteg versenyszituáció van, ahol ez előfordul. a gond az volt, h Alonso nem engedte vissza Kubicát, ezért a büntetés... abban egyetértek, h ez a büntetéstípus aránytalan a szabálysértéssel...
ha jól megfigyeled Alonso már Kubica MELLETT volt a balos kanyar után, aztán jött volna ugye a jobbos, amikor is Kubica konkrétan leszorította az útról (Alonso már így ugye a belső íven lett volna, azaz jobb pozícióban). Ez semmilyen büntetést nem érdemelt volna, nem kellett volna Alonsonak visszaengednie, mert nem szerzett jogosulatlan előnyt, hiszen már jobb helyzetben volt.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.11. 15:00:14

Fecooo írta:nem akarok vitába szállni senkivel, de Alonsot sztem nem azért büntették meg, mert levágta a kanyart, mert rengeteg versenyszituáció van, ahol ez előfordul. a gond az volt, h Alonso nem engedte vissza Kubicát, ezért a büntetés... abban egyetértek, h ez a büntetéstípus aránytalan a szabálysértéssel...
ezt mindenki vágja,h miért büntették meg,de ott nem tudott hova menni már,és ő volt az ideális oldalon, Kubica meg kitette, mind1, de főleg úgy, h utána Kubica 2 körön belül kiesett, még érdekesebb döntés.

azzal meg el is intézték Alonsot végleg,h egyből nem engedték ki, ezzel SC miatt tök utolsó.

ilyen mértékezést előző futamon is mutathattak volna :)

Am meg szép és jó,h volt versenyzők (is) döntenek dolgokról, de fociban hogy nézne ki ha angol bíró vezetne egy angol meccset? :D na de Mansell korrekt ember, már várom a jó kis nyilatkozat háborúkat.

ettől függetlenül az Ő vébéjük nem emiatt megy el, kevés a gép, RedBull viszont lehet vezetne a sok hiba ellenére is, ha büntetéseket ilyen következetesen és gyorsan adják mindenkire.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.07.11. 14:59:41

ferninho írta:szánalmas lett ez az egész F1... nem is érdekel már őszintén semennyire...
no comment az egész...
ez a büntetés is...
Lewis barátunk az idény során meg már szabálytalankodott vagy 20-at azt büntetés?... minek...
próbálom mostantól nem nézni a futamokat, de az a fránya megszokás...
van jobb dolgom is abban a 2 órában.... :roll:

Én is így vagyok vele.
Nem érdekel az egész már.
Előre le van zsírozva,hogy kinek kell ott lennie. Hamike meg bármit csinál,kap egy 1000 forintos csekket,hogy fizesse be mert kilökött valakit...vagy meg se büntetik.
Szánalmas.


Jah és egyébként Alonso esete szerintem is büntetést kellett hogy maga után vonjon,csak akkor következetesnek is kéne lenni,és a kiskedvencet is meg lehetne néha büntetni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.07.11. 14:56:37

Áhh.. vicc. Az hiszem nem is nézem tovább.. Most fogadok egy sörben valakivel, hogy ez az egész Buttonnak jól fog jönni, Hamiltonnal együtt.

Eléggé véleményes egy szituáció, de minek is gondolkodni - büntetés. Hamilton meg kaphat dorgálást, nem is 1x vagy 2x.. ezzel a futamot és a nézők kedvét teszik tönkre ezek a gyökerek..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.11. 14:54:03

nem akarok vitába szállni senkivel, de Alonsot sztem nem azért büntették meg, mert levágta a kanyart, mert rengeteg versenyszituáció van, ahol ez előfordul. a gond az volt, h Alonso nem engedte vissza Kubicát, ezért a büntetés... abban egyetértek, h ez a büntetéstípus aránytalanul van meghatározva a szabálysértés mértékéhez képest...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.07.11. 15:00:00-kor.
Válasz küldése