Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2010.11.15. 15:42:04

Vitázhatunk itt holnapig is,egyszerűen 99%-ban mindig az nyeri a VB-t akinek a legjobb autója van. Örüljünk,hogy ilyen szorossá tudta tenni Lewis és Alonso.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.15. 15:26:27

Ne bonyolítsuk túl Eazzy...

Önerő (számomra): a pilóta úgy éri el az adott pontokat, hogy abban a helyezésben nem játszott közre tőle független körülmény. Pl Alonso elrajtol 3.ként előz egyet és 2.lesz, teljesen önerőből érte el. ellen példa: Alonso elrajtol 3.ként előtte két pilóta kiesik technikai hiba miatt (már a futam vége felé,amikor boxkiállások is megtörténtek,és kialakultak a különbségek)-> önerőből nem lett volna képes 1. lenni.

így értem a dolgokat.

Ilyen full alap dolgokat hagyjuk már,hogy számít a kocsi is,mert persze hogy számít, viszont ez Alonsora is igaz. Ha a Ferrariban nem lett volna benne az,h a Red Bullok után tudjon menni a 3. helyen,akkor nem tudott volna. Azt nem vitattam sosem, hogy kihozta amit tud a gép.

Vettel 10 pole-ja: ugyanaz a gyors gép volt Mark alatt is. Csapattárshoz mérem,mert többieknek egy gyors körhöz egyértelműen kevesebb volt a vasa.

"ha nem lenne ilyen penge, valószínűleg semmi esélye nem lett volna, már futamok óta. "

ha-s dolgok vhol feleslegesek, de én is alkalmazom őket, szóval megfordítva: pengesége ellenére sem lett volna semmi esélye, ha nem füstöl el Vettel (tegyük fel,h CSAK) Dél Koreában.

mutogatásos dolog:

igen, csak azért látod így mert neki szurkolsz
:D nem hiszem,h agyilag zokni bármelyik versenyző is, tudta ő végig,hogy versenykörülmények vannak, csapat is mondta neki, nem véletlen,hogy a mutogatós jelző ráragadt anno. még szép jelzőnek is számít a sportszerűtlen, de annak tuti az volt.

Ha azzal megmagyarázható lenne minden,hogy utólag már korrekt nyilatkozatot tolt, akkor szinte egyik pilótára se lehetne rosszat mondani, az egész F1 történelemben. Utólag mindenki tud kompenzálni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.11.15. 14:44:21

ozsimiki írta:Vmint valószínű utoljára még leírtam volna,h olyan nyerte a vébét aki önerőből nagyon távol lett volna tőle.
Ez megint nagyon csalóka dolog, mert az önerőből az nem igaz, a kocsi erejéből az igaz. A kocsi miatt lehetett volna távol, ha nem lenne ilyen penge, valószínüleg semmi esélye nem lett volna, már futamok óta.

Ahogyan az is igaz, hogy Vettel meg az év végén volt nagyon penge. Viszont mondhatjuk azt is, hogy nem kizárólag önerőből nyerte a dolgot, hanem a kocsi miatt is, ami olyan jó volt, hogy 10 pole-t zsebelt be vele 19 futamon.

Szóval az önerőből dolgot kicsit érdemes árnyalni. A pilóta erejéről beszélsz, vagy a pilóta - kocsi csomagról? Nem mindegy.


Mikaos!
Valóban nem volt szép a mutogatás, de nem teljesen értem a sportszerűtlenségét a dolognak. Lehet hogy amiatt láttam a dolgot máshogy, mert neki szurkolok, de nekem az jött le, hogy Alo fejében elpattant az ideg, amit nem is csodálok. Képzeld el, hogy szinte nyert pozícióból veszíted el egy év kemény munkájának a gyümölcsét, mert egy Renault-t nem bírtál megelőzni, önhibádon kívül. Biztosan rettenetesen dühös lennél, legalábbis én mindenképp, én még a Ferrariba is jó nagyot belerugdaltam volna, mikor kiszállok, hogy levezessem. Ráadásul a spanyol vérmérsékletet is ismerjük. Könnyen csinálnak olyat, amit később megbánnak. A futam után adott interjújában már úgy nyilatkozott, hogy Petrov keményen védekezett, és hibátlanul ment, nem tudott mit tenni.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.11.14. 22:56:15

Jó helyre került az a VB-cím. Vettel érdemelte meg legjobban, annak ellenére, hogy nem vezet(HET)te a VB-t sosem.

Hogy miért nem csípem Alonso-t, arra csattanós választ adott ő maga a verseny leintése után: sportszerűtlenségből jeles.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.14. 22:36:09

Ebben is egyetértünk, írtam is lejjebb,hogy Alonso kihozta amit tud a Ferrari, Massa nem. Ettől még nem érzem hamisnak a megjegyzésem. Ez még nagyon kevés lett volna a címhez...de ezt tudja mindenki,és felesleges is róla már több bőrt lehúzni.

Jövőre én is remélek hasonlót, év vége már biztatóbb volt.

GO SCHUMI :!: :twisted:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.11.14. 22:33:00

ozsimiki írta:
Kralo írta: Vmint valószínű utoljára még leírtam volna,h olyan nyerte a vébét aki önerőből nagyon távol lett volna tőle.
Tudom, nem szereted Alonsot, én is csak azért drukkoltam neki, mert ferrari színeiben versenyez és Schuminak sajnos idén nem volt esélye.
Viszont azt el kell ismernünk, hogy Alonso amit lehetett ebből a ferrariból kihozott ami nagyon is dicséretes. Kimi tanulhatna tőle, van is mit. Ebben az autóban ennyi volt, messze nem volt a legjobb kocsi, látni lehetett ma is, hogy a renaultal nem tudott mit kezdeni Alonso, pedig nem rajta múlt, gyenge volt az autó, de ezt év elején is tudtuk. Ha ő győzött volna, bravúr lett volna, ahonnan felállt idén, a sok balszerencse után, de blama is lett volna a red bullnak.

Jövőre pedig remélem merci összedob egy ütős kis autót, aztán Schumi leoktat mindenkit. ;) Remélem ebben azért egyetértünk. :)

U: A holtszezontól ki mit vár, esetleges igazolások lesznek? :)

szerk.: Nem olvastam sokat vissza, de Kralo hozzászólásával teljsen egyet tudok érteni, idővel a vezetőség úgyis eldönti, kialakul, ki mellé is áll egy személyként a csapat. Webbert eddig vagy durván megfizették, vagy így lenyelte a békát. Főleg úgy, hogy elhiszi, hogy jövőre visszavághat.. olcsó szöveg, tőle várok még egy bili borítást.. de én nem zárnék ki egy eligazolást se legdurvább esetben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronaldinho&Barca 2010.11.14. 22:37:50-kor.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.11.14. 22:09:59

Ferrari-drukkerként azt kell,hogy mondjam,hogy Vettel megérdemelte a VB-címet.Az pedig nem indok rá(többek között),hogy nem érdemelte meg,hogy mert a csapat kedvence.10 pole-pozició nem azért van,mert a csapat kedvence.Nagyon gyors pilóta,nagyon gyors autóban.Sajnáltam Alonsot is,mert ahonnan visszajött(kellett némelyik futamon szerencse is hozzá) megérdemelte volna,de mostmár mind1.Monzában,és és különösen SZingapúrban nagyon jó volt,akkor Vettellel más dimenzióban vezettek,de ezt szerintem Vettelnek kellett nyernie.

Az egész szezonról:véleményem szerint egy nem túl izgalmas szezonon vagyunk túl.A nem túl izgalmast azt úgy értem,hogy eltűntek az előzések a Forma-1-ből.Amikor eső volt akkor voltak,száraz pályán pedig leginkább a hátsó régiókban,és amikor Kobajasi kamikazézott.Schumitól jobbat vártam,nekem Ő nagy kedvencem,és picit csalódás volt ez az év,remélem jövőre jobb lesz.

FORZA FERRARI! :D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.14. 22:08:23

Kralo írta: Miki egy kérdés. tegyük fel, hogy Alonso begurul negyedikre, miket olvashatnánk ma tőled?
egyrészről lehet nem is írtam volna, másrészről ha mégis akkor pedig 06ot keresd vissza, azt hiszem gratuláltam Alonak, persze akkor mással voltam főként elfoglalva,mert Schumi élete egyik legjobb versenyét nyomta le búcsúzóul, míg a spanyol belassúzta magát a célba,mert megtehette. Ezért is örülök most,h ezúttal nem fért bele.

Vmint valószínű utoljára még leírtam volna,h olyan nyerte a vébét aki önerőből nagyon távol lett volna tőle.

Amúgy jó kérdéseid vannak, tegyük fel,h nem füstöl el Schumi alatt a motor 06ban,vagy tegyük fel,hogy nem Alonso drukker lennél,stb,stb,stb. Általában az események tükrében írunk hszeket, szóval valami mást vélek felfedezni a kérdésed hátterében. Vidit megnézted? Tegyük fel, hogy volt benne egy humoros vágás, amikor az egyik (ellendrukkerek által alkalmazott) beceneve miatt még inkább érdekes képsort láthatunk...még össze is néznek :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.14. 21:50:14

Kralo írta: Számomra érdekes volt, hogy be se próbálkozott Alonsonál. Tényleg ennyire gyenge lett volna ma? Még csak kamikáze akcióba se kezdett, ami hihetetlen volt, annak a tudatában, hogy Alonso elég sűrűn csúszott le az ívről.
Lehet hülyeség, de szvsz nem akart belemenni valami baromságba, nehogy kiüsse Alonsot és még kitalálják hogy direkt volt. Na meg nem lehet jó érzés hogy 2.vagy összetettbe, de már csak pár % esélyed van nyerni.
Kép
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.11.14. 21:36:12

ozsimiki írta:Most kicsit régebbi "vitákról" szeretnék eszmét cserélni, csupán most is eszembe juttatta pár dolog...
Miki egy kérdés. tegyük fel, hogy Alonso begurul negyedikre, miket olvashatnánk ma tőled?

Vetteles témák:
Előzések tekintetében két eset ugrik be idénről.. Webber és Button elleni mozdulata. Nincs még elég tapasztalata, mindkettőben ludas volt, és nem csak a saját versenyét befolyásolta ezekkel a mozzanatokkal. Menetelések, nagy küzdések nem igazán jellemzik őt. Persze lehet rá magyarázat a fantasztikus autó, és a folyton az élmenők között menés, ugyanis az időmérők árulkodóak, onnan csak hátra felé lehetett volna menni.
Csapattámogatás régi téma, minden élmenő csapatnál előbb-utóbb érződik, hogy ki mögé áll inkább a vezetőség.
Hamilton, Alonso, Vettel. Mind-mind házi kedvenc. Ezzel addig nincs komoly gond, amíg a pályán is tudják mutogatni, hogy miért is. Azonban amikor egy csapatban mindkét versenyző esélyessé válik, akkor baromira nem lesz jó hatással annak a teljesítményére, aki mellőzve van. Az idei Webberben a 07es Alonsot véltem felfedezni. Sértődöttség a háttérbe kerülés miatt. Az a szárnyeset silverstoneban pedig igen beszédes volt. Vettel összetöri az új fejlesztésű okosságát, aztán elveszik Webbertől, és Vettel megkapja, Webber meg mehet a régivel.
Jó érzés lehet.
Massa teljesítménye is elgondolkodtató Hockenheim óta. Egyszerűen összetört, és nem éreztem nála, hogy bármit is akart volna még mutatni idén, pedig előtte voltak egész jó pillanatai is.
Nem tudom mit lehetne kitalálni ahhoz, hogy minden pilóta magáért versenyezhessen felszabadultan, és ehhez megkapjon minden komfortot, és támogatottságot, és fel se merüljön ez a kérdés.

Akiről még nem volt szó a verseny óta az Webber.
Számomra érdekes volt, hogy be se próbálkozott Alonsonál. Tényleg ennyire gyenge lett volna ma? Még csak kamikáze akcióba se kezdett, ami hihetetlen volt, annak a tudatában, hogy Alonso elég sűrűn csúszott le az ívről.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.11.14. 20:01:50

ab1daL írta:
fanbarca írta:Valaki nem tudja, hol lehetne visszanézni a futamot?
8-kor sportklub. Tetszik a végén vettelke team radioja. :lol:
Pont most kezdődik! Aki nem látta annak érdemes megnézni!
Én nem bírtam ülve nézni.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.14. 19:51:54

Most kicsit régebbi "vitákról" szeretnék eszmét cserélni, csupán most is eszembe juttatta pár dolog...

Rengetegszer olvashattuk,hogy Vettel azért kevés még,mert ő nem tud mit kezdeni ha hátrébb kerül,nem tud előzni,stb,stb,stb. Ezzel ellentétben Alonso,Hamilton meg átmegy a mezőnyön. Igen ám csak nem igen vettétek figyelembe hogy kit,kiket kellett akkor megelőzni. Most is jó példa volt ez a verseny,hogy Alonso és Hamilton sem tud tenni sokat,ha egyszerűen olyan mögé kerül,akik az előzési pontokhoz közeledve egyszerűen előnyben vannak. pl Vettel Red Bullja sosem a végsebességéről volt híres, hiába jobb így a kanyargós részeken, hiába volt a nyakán az előtte lévőknek, az előzési pontokhoz közeledve már bőven hátrányban volt.

Aztán Hamilton és Alonso sokszor került olyan helyzetbe amikor a mezőny 2.felében lévő kocsikon kellett átmenni, velük szemben meg is oldották, míg Vettel pl azért többnyire vagy egy Ferrari,vagy egy McLaren mögött ment hosszú körökig. Szóval megint csak nem ugyanaz a szituáció.

Szóval e tekintetben kettős mércét éreztem az év során, vagy inkább úgy írom,hogy nem volt azonos minőségű a leelőzendő fél az eseteknél. A pályákról nem is beszélve. pl Magyarországon Vettel nem bírt Alonsoval,és Szingapúrban se tudta megelőzni, de ez fordítva is igaz jó sok versenyen.

Ez volt az egyik dolog, a másik ahol kettős mércét érzek picit, az a pilóták esete csapaton belül:

például a Ferrarinál úgy írtok páran,h a valós ereje Massa teljesítménye,és Alonso meg erőn felül teljesít, viszont például a Red Bullnál pedig amikor Vettel folyamatosan verte már Webbert (azért az év legnagyobb részében így volt) arról írtok most már páran,hogy mert tolják. Itt még sose láttam leírva,hogy a Red Bull annyit tud amennyit Webber teljesít,de Vettel erőn felül teljesít vele :)

Pedig szerintem egyszerűen arról van szó,hogy idén Alonso nagyon nagy %ban sokkal többet hozott ki a gépből mint Massa (de az mind benne is volt a Ferrariban, az Massa sara,h ő ennyivel kevesebbet tudott vele), és Vettel is ugyanezt tette a Red Bullnál, annyi különbséggel,hogy itt több olyan verseny volt,ahol Mark felvette a kesztyűt,és még előnyt is alakított ki.

Szóval vagy mindkét csapatnál toltak vkit, vagy egyszerűen (ezen a véleményen vagyok) Vettel és Alonso annyival jobb volt csapattársánál amennyivel. (kiegészítve annyival,h amikor mégsem volt jobb, RedBullnál nem volt csapatutasítás :D )

Akinek nem inge ne kezdjen gyorsan öltözködni ha lehet :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2010.11.14. 20:04:06-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.11.14. 19:42:03

fanbarca írta:Valaki nem tudja, hol lehetne visszanézni a futamot?
8-kor sportklub. Tetszik a végén vettelke team radioja. :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.11.14. 19:37:34

Valaki nem tudja, hol lehetne visszanézni a futamot?
més que un club
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.11.14. 19:28:04

Hát nincs mit tenni, GRATULÁLOK Vettelnek!

Mihu-hoz szólva kicsit:
Olvastam, hogy írtad, Alo nem tudta begyűrni Petrovot, így ne is csodálkozzon, meg hogy 2006-ban Schumi mit csinált. Csak az a probléma, hogy a Renault egyszerűen gyorsabb volt az egyenesekben a Ferrarinál, míg a kanyarok pedig elég szűkek a pályán, érdemes megnézni, hogy az előzés király Hamilton mire ment Kubicával, úgy, hogy a Meki sokkal gyorsabb egyenesben a Ferrarinál.

Alonso a taktikával bukott itt nagyot, hibáztak. Nem először volt gond ezzel. Így is azt kell mondanom, hogy az egész évet tekintve, egy rendkívül gyenge Ferrariból hozott ki olyanokat, amikre a csapattársa csak közelítőleg sem volt képes. Gratulálok Alonak is, megint bizonyította, hogy a kakiból épít várat.

Nincs más teendő, reménykedni kell, hogy jövőre a Ferrari jobb lesz.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.11.14. 19:20:35

Mihu írta:Nem örülök annak, hogy Vettel nyert, de igazából azt mondom, hogy Alonso elsüllyedhet szégyenében. Az, aki világbajnok akar lenni, az ne így versenyezzen 40 körön keresztül egy tőle lassabb versenyző mögött....Én egész végig azt mondtam itt a társaságnak akikkel néztük, hogy emlékezzetek 2006 Brazil Nagydíjra...ha valaki világbajnok akar lenni akkor úgy kell menni mint ahogy Schumacher ment...1 kör hátrányból feljött a 4.helyre. Alonso meg kocsikázgat Petrov mögött. Hát akkor erre nem tudok mást mondani, csak azt hogy megérdemelte hogy ne legyen világbajnok. Az egész Red Bull csapat hozzáállása Vettelhez Webberrel szemben, teljesen unszimpatikussá tette a csapatot is és Sebet is a szememben, így nem örülök annak hogy ők lettek a világbajnokok, de így egy kicsit könnyebb elfogadni, hogy Alonso ilyen töketlen volt.
:o Meglep ez a vélemény.

Nem mondom, hogy Alonso ma penge volt, de hogy ne tett volna meg mindent, amit lehetett az szerintem nem igaz. Bosszantó, amikor a technika által nyújtott lehetőségeket nem veszitek figyelembe. A Renault F csatornája kitűnően működött ezen a pályán, Petrov nem hibázott, innentől esélytelen volt. De már írtam lejjebb, érdemes megnézni a Kubica - Hamilton és az Alguersuari - Massa párharcot, fél másodpercen belül voltak és nem tudtak mit csinálni. Hamilton is majdnem belerongyolt Kubisba, Alonso is egyszer kanyart vághatott, illetve többször lecsusszant. Ebben ennyi volt. Ebből a szituból egy 06-os Schumi sem hozott volna ki többet.
Avatar
nagyjudit89
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2009.09.27. 16:42:45
Tartózkodási hely: Jászapáti

2010.11.14. 19:10:14

Grat Vettelnek jól teljesített az idény utóbbi felében. Nem tom ti, látjátok, szerintem Petrov nem hibázott, mert ő is versenyben volt, ráadásul a jövő évi helyéért is játszott. És, ha egy világbajnok jelölt nem tudja őt megelőzni, akkor az miért vébé jelölt?

Ja, és a kommentátorok... Komolyan mondom, már az agyamra mennek. Beszélnek mindenről, de a lényegről meg nem. Kereszttel néztük a futamot és már vagy 15 perce azon filóztunk, hogy Kubica majd úgy jön ki, hogy beférjen Alonso elé. Persze nekik még az sem esett le, hogy Alonso beszorult..... Mit is várnék tőlük?
Puyol est le meilleur footballeur du monde. Une excellent défenseur et un grand capitaine. Il est le mur de Barcelone et il est la cœur de Barcelone. On est les champions!
Visca el Barca!!!!
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.11.14. 19:01:04

ozsimiki írta:Nem érdemes magyarázkodni, bár én is megteszem párszor sajna.

Valakinek ezzel könnyebb feldolgozni az idényt, ha ráfog mindent arra,h Vettelt tolták, tegyék. Bár jöhetnének VERSENYekről példák is erre...pl Webber elengedte, Webber nem támadhatta,stb,stb,stb. kíváncsian várom.
Várom azt a statisztikát hogy:

Ki nyerte a legtöbb szabadedzést?
Ki szerezte meg a legtöbb pole-t?
Ki tette meg az 1. helyen a legtöbb km-et a futamok során?
(Ki futotta a legtöbb leggyorsabb kört a versenyek során?)
Ki nyerte a legtöbb versenyt?
Ki állt a legtöbbször a dobogón? ( itt ha jól számoltam 3-as holtverseny van)

Kb. mindegyik mellé Vettel neve kerül. Aztán lehet károgni. Tények azok tények. :wink:

Én tudom, veled értek egyet,de gondolom ez lejött :) Ozsi
szerk. Persze tudom, nem is neked szólt! :wink: Olvastam a fórumot végig a szezon során, mindenféle nagy vitákban, "értekezésekben" benne voltál, nagyszerűen védted, vmint támogattad végig Vettelt és a csapatot.
Most nagy elismerésre tehettél szert itt a fórumon! Mert te "győztél"! Grt! :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára piton 2010.11.14. 19:31:58-kor.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.14. 18:45:26

Nem érdemes magyarázkodni, bár én is megteszem párszor sajna.

Valakinek ezzel könnyebb feldolgozni az idényt, ha ráfog mindent arra,h Vettelt tolták, tegyék. Bár jöhetnének VERSENYekről példák is erre...pl Webber elengedte, Webber nem támadhatta,stb,stb,stb. kíváncsian várom.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2010.11.14. 18:41:40

balinteer írta:Hát a házikedvenc végül nyert. Amúgy még mielőtt valaki az egekig magasztalná ezzel az autóval Hami vagy Alonso 2 futam óta VB lenne főleg ilyen bánásmódban. Grat Haminak ehhez az évhez ezzel a gyenge autóval többre nem is lehetett képes. Jövőre egy sokkal jobb autót! GO LEWIS GO!
Ez egy értelmes hozzászólás. Ha a Red Bullnál lett volna csapatutasítás, akkor Webber v Vettel már rég világbajnok lett volna.... de nem volt, kockáztatva ezzel azt h az egyéni VB.címet elbukhatják.
Azzal meg felesleges jönni mi van ha Alonso, v Hamilton ül egy Red Bullban...
erre azt mondom mi van ha tavaly Vettel ül az egyik Brawnban, vagy akár Alonso?? Ilyenekbe nem érdemes belemenni!
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.14. 18:41:35

balinteer írta:Hát a házikedvenc végül nyert. Amúgy még mielőtt valaki az egekig magasztalná ezzel az autóval Hami vagy Alonso 2 futam óta VB lenne főleg ilyen bánásmódban. Grat Haminak ehhez az évhez ezzel a gyenge autóval többre nem is lehetett képes. Jövőre egy sokkal jobb autót! GO LEWIS GO!
Szerinted... Nagyon követheted az F1-et... Hányszor szállt már el ez az autó Vettel alatt?...
Kép
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.11.14. 18:27:53

S.Agüero írta:Ilyet.
Alonso ezt jól elszúrta.
Meg is érdemli, h nem lett VB. Ha Petrovot nem tudja megelőzni....
Grat Vettelnek!
Nem azt mondom, hogy teljes mértékben megérdemelte, de azért nagyon jól ment itt a szezon végén.

Hogy bírom én ki márciusig? :roll: :? :lol:

nemtudom észre vetted-e, hogy a ferrari nem volt gyorsabb a renault-nál...
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2010.11.14. 18:27:36

Hát a házikedvenc végül nyert. Amúgy még mielőtt valaki az egekig magasztalná ezzel az autóval Hami vagy Alonso 2 futam óta VB lenne főleg ilyen bánásmódban. Grat Haminak ehhez az évhez ezzel a gyenge autóval többre nem is lehetett képes. Jövőre egy sokkal jobb autót! GO LEWIS GO!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.11.14. 18:22:32

Ilyet.
Alonso ezt jól elszúrta.
Meg is érdemli, h nem lett VB. Ha Petrovot nem tudja megelőzni....
Grat Vettelnek!
Nem azt mondom, hogy teljes mértékben megérdemelte, de azért nagyon jól ment itt a szezon végén.

Hogy bírom én ki márciusig? :roll: :? :lol:
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.14. 18:14:18

Pedig már láttam lelki szemeim előtt ahogy alonsosan hullanak ki az emberek ilyen olyan okból a spanyol elől hogy vébé legyen de hálistennek végre nem így lett 8) :mrgreen:
Red Bull-nál így happy end a vége hogy Vettel lett a világbajnok jobban jártak hosszutávon mindenképp mint Webberrel.

Schumacher eset tényleg ijesztő de kár ezen filózni mi lett volna ha lehet ha nem ad gázt teljes szélességében kapja el és pont ugy fekszik fel az orrkupon hogy elemeli a bukótól. De tény hogy ez a jelenlegi nagyobb veszély ha a gépes szemből jön elég védtelenek a pilóták ilyen esetben. De szerencsére tulvan a dolgon sérülés nélkül készülhet nyugodtan a 8. vázára. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2010.11.14. 18:23:36-kor.
Válasz küldése