Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.24. 05:59:09

Jeddah is elég rossz volt,de ez a hétvége katasztrófa. Tényleg minden versenyen izgulni kell,hogy az autó éppen melyik arcát mutatja,annyira lutri. Valóban a legnagyobb baj,hogy nem tudni mi a gond a Mercedesnel,mert maguk se tudják. Maga a motor biztos hogy nincs akkora lemearadasban a többiekhez képest,McLaren szépen teljesít.

Ma még le is állt az autó ahogy Verstappene is,ritka esetek egyike,hogy a holland idő előtt kiszáll. A Ferrari így magabiztosan behuzhatja,Sainz nagyot megy.

Meg kell említeni Russell idén jobb, körülmények ide vagy oda. Lewis arcan,interjuin látni,hogy full feladta az idei évet. Legyünk túl rajta,s irány a Ferrari. Az olaszok fényévekkel vannak előrébb, s új csapat,új impulzus remélem erőt ad neki. Szörnyű nézni a szenvedését a kocsiban.

Go Lewis

Szerk: Sainznak grat,nagyon stabil tempót, teljesítményt rakott ma le. Ha van a holland is benne volt a mai teljesítményében hogy miután megelőzte,megtudja verni.

Russell megint a végén,így Mercedes nullazas. Még ez nagyon kellett ennek a hétvégének..... Ki kell jelenteni, ötödik erő a Mercedes,nagyon nehéz a helyzet.

Komoly,hogy csak Sainz képes mostanában legyőzni a hollandot nem RB autóval. Jóval stabilabb elég régóta mint Leclerc. Kettős Ferrari győzelem,3-4 McLaren.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.02. 17:40:44

Na elindultunk, de a helyzet "nyugaton" változatlan. Ugyan Bahrein,teszteltek is előtte,de a RB fenomenális,benne Verstappen pedig megfoghatatlan,nagyon durva szintén tolja, immár évek óta. Nyer és nyer,zsebialis. Idén is nehezen elképzelni sikerül őket legyűrni. Verstappen szorosat várt,ami igaz is volt,de mögötte. A mezőny viszont nagyon egyben van és parázs csaták voltak, körökön keresztül nagyon egymás mögött voltak a pilóták. A VB címbe nem igazán lesz beleszolas,de a dobogok idén is színesek lehetnek.

A Mercedes sajnos egy kicsivel a Ferrari mögött van,egy szinten a McLarennel. Nyilván pályákon ez változhat,Russell azért csak odapakolt egy óriási időmérőt,ami bizakodásra adhat okot. Lewis sajnos tenfergett a 6-8 hely között,ebben ennyi volt mára. Nem vártam sokat idén se,dobogokert küzdelem remélem meglesz és odalehet érni akár Russell,akár Lewis

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.01. 21:18:48

Na most leszek bajban,ha van csapat aki nem szeretek az a Ferrari és immár hivatalos.

Lewis----->Ferrari 2025
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.26. 15:39:10

Micsoda futam volt. Végig feszültség a Ferrari-Mercedes között. Követhetetlen sorrend Perez-Norris-Russell-Piastri-Leclerc között. Verstappen elol más kategória,19 győzelem 1000 kor az élen,elkepeszto év tőle.

Valahol örülök vége,mert Lewis a végére teljes apátia. Tegnap is csak 11 hely,ma is leginkabb 8-12 között. Russell szépen hozta magát ma is, év végére O hozta a csapatot,de Lewis végül harmadik az összetettben,ami nézve a viszonyokat, akárcsak hol tartott a Mercedes az aston-ferrari mögött , szinte csoda. Rb totálisan más autó, duó volt Verstappennel. És mögöttük sikerült a többieket legyőzni.


Jövőre nem látom hím lehet a RB-t megfogni. McLaren lehet kihívó,de ott nem érzem hogy egy Norris-Piastri duó tudna hozni hosszútávon óriási nyomás alatt. Mert más amikor mindig kellenek a dobogok,ok tok,jó idomerok.

Mercedes van ahol jól nézett ki van ahol pocsékul. A versenytempo mindig sokkal jobb volt az autó de jövőre is max második konstruktőri lehet cél szerintem.

Meglássuk,mindenesetre összességében sikerek. Lewis 3,Mercedes 2

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.19. 08:51:26

Kicsi Russell azért hozta magát a hétvégén,Lewisnak a tegnapi idomerovel el is szállt a hétvége. Az idény végére eléggé visszaesett sajnos a Mercedes és Lewis teljesítménye is.

Verstappen ismét megállíthatatlan volt,pedig ez Ferrari pályának tűnt,kellett kis szerencse,de a tempojuk kiemelkedett, övé és Pereze.

Először RB az 1-2 a vb pontversenyben, tényleg brutál autójuk volt,fel van adva rendesen a lecke mindenkinek,hogy egyáltalán utolerjek őket.

Leclerc is nagyot ment, nem hiába lett nap versenyzője. És a végén hogy meglepte Perezt a második helyért, parádés volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.05. 20:03:21

Ez a hétvége nagyon nem a Mercedesrol szólt és akkor finom voltam. Szenvedés a sprinten,a versenyen még csak az sem, mindenkihez képest más liga volt, sajnálatos.

Viszont az Aston feltámadt,Alonso parádés dobogó.

Verstappen szokásos, elérhetetlen kategória,fantasztikus teljesítmény egész évben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.29. 23:10:33

Óriási futam,relé elozesekkel, feszültséggel. Piros zászló, szokásos gumi háború és egy remek második hely Lewistol,ezt nem tudják elvenni. Látva Russell szenvedését a végén, még nagyobb tett,hogy remek tempóban végig ment 37 kört közepesen. Verstappen ellen nincs orvosság, őt ki kell venni a kepletbol,de így az összetett második hely is reális lehet.
Remek teljesítmény, kezd alakulni a kocsi, egyértelműen második erő most már zsinórban.

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.22. 22:45:04

Kicsit visszahozták a srácok a régi nagy Verstappen-Lewis csatákat. Egész hétvégén meglepően jól ment a Mercedes, mindegy hogy sprint vagy futam,Lewis rohadt nagyot tolt.

Verstappennek persze voltak technikai gondjai és mégis nyert, óriási teljesítmény tőle is. De Lewis megmutatta,lehetnek itt jó kis pilóták (Leclerc,Norris,Russell) feltörekvő nagy tehetségek (Piastri) azért Verstappen ellen Lewis tud igazán harcolni,pár kör még van,ki tudja. De így is hatalmas futama volt.

Go Lewis

Szerk: Lewis-Leclerc kizárva, túlzott padlólemez kopás miatt. A szabály az szabály,, kár érte,óriásit ment Hamilton, de úgy érthető, túl lent volt az autó. :(
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.10. 21:07:53

A gumiszabalyok szerintem kifejezetten érdekessé tették a versenyt,nagyon gyorsan változtak a helyezések,s újra meg újra elozeseket, csatákat eredményezett,mert hiába a valóságban valaki fél perccel előrébb a pályán ő hamarabb kell kijöjjön és máris a másik mögött.

Viszont a fizikai leterheltség az borzasztó volt. Ez hogy Russell elengedi a kormányt,hogy hűtse magát,Ocon elhanyja magát, nagyon figyelmeztető jelek. Egész egyszerűen át kell tenni más időpontra a naptárban,mert alapvetően a pálya karakterisztikája egész jó. Pörgős gyors kanyarok, kifekezesi pontok. Én bent hagynám feltétlenül,de a körülményeken egyértelműen javítani kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.10. 13:02:52

Sziasztok,

Mi a vèlemènyetek a katari körülmènyekről ès törtèntekről?
-pálya módosítás, hősèg, stb.

Lesz következmènye vajon, vagy egyáltalán kell, hogy legyen valami változás?

Nálam nem minden a bevètel, talán törölnèm is a naptárból, ha ez rendszeres vahy egy teljesen más időpontra helyeznèm át. (Ha mèg belefèr a naptárba)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.08. 19:08:37

Hát ez rövid volt, Lewis-Russell összeért a rajtnál, Hamilton off is. Nem volt hely. Lewis tulporgott,már rajt előtt érződött hogy feszült. Butaság volt,nem volt hová menni egyikőjüknek sem,kanyar pedig jött. Lewis hibaja volt,sajnos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.07. 21:21:17

Verstappen háromszoros bajnok, gratulálok neki. Nem volt idén kérdés, remélem jövőre sikerül kicsit megnehezíteni a dolgát, a mercinek,bár pici rá az esély. Nagyon egyben van ez a Max-Rb páros,Lewisek pedig nagyon hektikusak. McLaren viszont gyönyörűen fejlődött idén, kihívók lehetnek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.24. 08:41:40

Verstappen hamar összekapta magát, brutális erődemonstrációt tartott, megállíthatatlan a holland.

Jó kis érdekes futam volt, totálisan különböző stratégiákkal, parázs jelenetekkel,akár csapatokon belül is (McLaren,Mercedes). McLaren abszolút második erő volt, hozták is a dobogót.

Russellt sajnálom, nehéz helyzetbe került megint a végén, de összességében a csapat jól mérte fel,hogy legalább így Lewis otodiknek betudott jönni Sainz elé s fontos volt a konstruktőri állásban, Ferrarival nagy a csata.

Rb konstruktőri világbajnok, gratulálok nekik,évek óta egyre feljebb teszik a lécet,az idei pedig megugorhatatlan és valószínűleg marad is,de tettek érte bőven.

Mercedes sajnos megint inkább hátrafelé lépked, Ferrari-McLaren a RB-t is megtudja olykor trefalni,vagy legalábbis közelében lenni, a Mercedes viszont önerőből 5 helynél előrébb nem igazán tud végezni. Pedig muszáj lenne kicsit javulni,mert a konstruktőri is nagyon fontos sorozat és hatalmas a csata a második helyért.

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.17. 16:08:07

Nagyon kiélezett verseny volt,jogos Sainz győzelemmel. Végig egész hétvégén javult fel és az időmérő óta nagyon jól ment. Végére elfogyott a gumi,Mercedes majdnem jól taktikázott. De nemhogy majdnem,hanem konkrétan Russell belehibazott egy dobogóba, miközben egymás nyakán voltak négyen is,s akár Norrist is megelozhette volna. De hát volna,így Lewis dobogó. Akinek nem volt egy kiemelkedő hétvégéje,stabilan vezetett a 4-5-6-7 helyeken,de extrát sajna nem tudott hozzátenni. Azt hittem legalább Russell legalább nyerhet a tegnapi meglepetés időmérő után,de most elszurta,kár érte. Mindenesetre nagyon kiélezett jó kis futam volt. Hamilton feljött magabiztosan a harmadik helyre összetettben,gyujtogeti ezeket a morzsakat, hogy negyedik, ötödik,harmadik hely,konstans mód.

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.03. 16:43:30

Holland futam egy változatos nagyon kaotikus volt,a mai olasz meg igazi mediterrán parázs hangulatú. Sainz egész futamon határon.

Verstappen meg fantasztikus,10 győzelem zsinórban,új rekord, elképesztő ez a Verstappen -Rb csomag, verhetetlen páros.

Russell nagyon jól muzsikál a szünet óta, gyönyörű ez az ötödik hely,RB és a Ferrari ma teljesen magukra voltak utalva,nem lehetett velük mit kezdeni.

Lewis szerencsére behozta hatodiknak, összességében szép eredmény, büntetéssel együtt is sikerült kiautozni az előnyt. Stratégia jó volt,gyonyorueket előzött (Piastri ellen türelmetlen volt,jött is a bunti). Van még a tankban az öregnel,örülök hosszabbított. RB-t nem hiszem kár jövőre vagy két év múlva el lehet kapni,de a sikerehseg megvan és remélhetőleg tud fejlődni az autó és akkor meg talán talán bármi lehet. De ez távoli jövő,idén cél a vb harmadik hely megszerzése,amire van bőven esély. Két RB mögött beerkezni összetettben csodás lenne.

Nagyon komoly futam volt, ide-oda radiozasok, csaták.

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.07.23. 17:29:47

Gyenge rajtja volt sajna Lewisnak,deatva a tempót,ma közé nem lett volna a Rb-hoz. Szárnyaltak nagyon,grat nekik. McLaren nagyon komolyan fejlődött, Norris is megérdemelten lett második. Perez hatalmas futamot futott,jogos dobogó. Végül Lewis negyedik lett, futam második részében már szépen feljött,s talán ha van még pár kör meglehetett volna,de ez van. Russell 6, nagyon szép mentés 18-rol. McLarennel nagyon kell számolni,de konstruktőri második hely meglehet, Ferrari és Aston versenyek óta a Merci mögött.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.07.22. 17:12:25

10 év után újra Ringen élőben és Lewis pole 😁
Jó a RB,kemenyeken szenved a Merci de lehet bizony esély. Csodálatos nap,nem mostanság volt Lewis pole, de kibojtoltuk
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.07.02. 16:31:54

A pálya karakterisztikája is adja magát,hogy eseménydús verseny legyen,de most aztán tényleg folyamatosan akciók voltak, büntetések,sok csere, eltérő stratégiák. Nagyon komoly verseny volt,sajnos a Mercedes egy holtterben mozgott egész hétvégén. Kicsit csalódás volt,mert azt hittem azért a dobogó meglesz,de közelében nem volt Lewis. A Ferrari nagyon erős volt. A RB verhetetlen,ezt tudjuk, Verstappen fantasztikus formában, szárazon vagy esőben,őt nem érdekli. Viszont most Pereznek is jól jött ki a lépés,15-rol dobogó, komoly teljesítmény.

Ez van, majd talán Lewis kedvenc pályáján a Hungaroringen sikerül ismét harcolni a dobogóért. Silverstonet nem igazán érzem hogy teremne babér,de meglátjuk.

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.06.19. 21:48:10

Az elmúlt 15 évben nagyjából 3-4 szezon volt, ami valóban izgalmas véghajrát hozott. A többi évben túlságosan kiemelkedett egy csapat, aztán a szoros verseny maxium a 3-4. helyért ment, de azt a nézők 90%-a pont letojja.

Szóval de, baromira unalmas. Alig vannak jó párharcok és adok-kapok előzések.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.19. 21:40:05

gránit írta:
2023.06.19. 00:32:03
Tényleg kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik még nézik az F-1-et. Hogy lehet ezt még nézni? Belenéztem a mai futamba, elképesztően unalmas volt. Ötven körön keresztül nem történt gyakorlatilag semmi.
Én élveztem, nagyon nagy csata volt Hamilton-Alonso között,Albon emberfelettit művelt a hetedik helyen. Hátul ment a harmonika,ide-oda cserelodtek a szerepek. Gumi stratégiáról nem is beszélve,mikor mar az elején mindhárom garnitúra szerepelt a rajtrácson. Verstappenek nagyon erősek, verhetetlennek,de a mezőny baromi közel egymáshoz, elég csak idomerokre gondolni,szó szerint szazadokon múlik olykor hogy valaki egyáltalán be tud-e jutni q2-be vagy q3-ba és nagy csapatok pilotainal is. Mindenki járt már idén pórul.

És akkor még arról a teljesítményről nem is beszélek,hogy kívülről olyan egyszerűnek tűnik,de ez egy nagyon nehéz sport,ahol folyamatosan kell koncentrálni,fizikai igénybevétel hatalmas. Pont múltkor olvastam hogy egy f1-es szakértő aki már vezetett versenyautót, beleultettek probavezetesre F1 autóba, szó szerint minden erejét beleadta és 70% körüli fekerot tudott produkálni,olyan masszívak ezek a féktárcsák,hogy normál ember be se tudja nyomni rendesen a féket. És akkor ezek az emberek menet közben tekergetnek még 100 beállítást,vagy ugye tegnap Alonso mint kiderült téves adatok alapján de folyamat játszania kellett gazelvetelekkel hogy ne fogyjon ki az üzemanyag,s ezt úgy hogy közben tartania kellett az időt.

Nyilván más autoversenyzesben hasonlók vannak,de ez egy innovatív sport, s jönnek a fejlesztések,együtt a mezőny nagy része,van izgalom bőven.

Én személy szerint kibojtoltem a tavalyi évet is, de idén nagyon remenykedek egy merci győzelemben, remélhetőleg Lewis részéről,s akkor már ki van maxolva az év. De az Alonso-Hamilton csatározás önmagában megadja a szezon pikanteriajat,egész évben osszekerulnek futamokon.

Az meg hogy tegnap 11 vb cím állt dobogón, kuriózum,ilyenekert érdemes nézni,úgy gondolom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.19. 00:32:03

Tényleg kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik még nézik az F-1-et. Hogy lehet ezt még nézni? Belenéztem a mai futamba, elképesztően unalmas volt. Ötven körön keresztül nem történt gyakorlatilag semmi.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.18. 21:38:02

Na újabb dobogó,kár Russell hibajaert,mert talán dupla erővel meglehetett volna Alonso is.
Kaotikus hétvége volt,sok esővel. Rajt remek vt Lewistol,de az Aston ma gyorsabb volt.

Nagyon jó,hogy ennyire stabilan ott van a Mercedes a dobogón,ebből lehet építkezni

Verstappent senki nem állíthatja meg idén sem,nagyon gyorsak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.04. 16:37:06

Na ez tényleg erőből második-harmadik hely. Nagyon jó volt egész hétvégén a Mercedes. Aston-Ferrari sehol nem volt,sokat sikerült hozni. Fantasztikus hétvége. Russell is 12rol dobogó, legjobb páros amúgy szerintem,ha párokat nézünk.

RB nagyon erős volt,Perez messziről ért be negyediknek. Verstappen továbbra is verhetetlen,minimum fél másodperccel gyorsabb mint a többiek. Nagyon egyben vannak.

Nagyon jó futam volt,rengeteg előzés, folyamatos bizonytalanság a stratégiák miatt, minimális esély az esőre.

Fejlődik a Mercedes,nem emlékszem mikor sikerült tényleg ennyire felülkerekedni a közvetlen riválisokon. Nem stratégiával,nem lepattanóval,hanem ténylegesen tempóban.

Csak így tovább, fejlődni bőven van még hova, legalább az irányvonalat már sikerült eltalálni, úgy néz ki

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.28. 16:57:12

Gyakorlatilag papírforma, kivéve Ocon. Mondhatni nincs itt semmi látnivaló, miközben egy nagyon jó kis Monaco volt, volt itt káosz,volt itt kocc.

Lewis jól safarkodott,biztos negyedik hely. Aston és Red Bull kiemelkedik,de a bikák még inkább. Nem látom magam előtt ne Rb nyerje a futamokat, brutálisan összeállt az autójuk. Minden keveréken, sebességben,DRS . Egyszerűen nincs olyan szegmens ahol verni lehet őket

Go Lewis
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.05.08. 10:33:31

Alonso telejsítményét még megemlíteném: 3. hely jelenleg a pontversenyben, majd hármomszor több pontot gyűjtve, mint a csapattárs. Sosem voltam rajongója, de el kell ismerni, nagyot megy idén.
Válasz küldése