Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.19. 18:11:18

sok mindent nem érdemes erre vesztegetni, ismét egy egyfélidős legyen vége meccs.ami nagyon feltűnő volt viszont: az agilitás teljes hiánya nálunk és ékes példája az Eibár-nál.
és talán még az, hogy egyetlen csere sem tudott pluszt hozni még a bűn rossz Busi helyén sem.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.19. 17:40:26

Busquets passzhatékonyság:

66%

No comment!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.19. 17:38:39

Jeééé....
Rz igaz??,,

Le meri hozni Busit???
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.19. 17:33:13

Nem bekkelünk mi, csak döglassú, labda nélkül semmit nem mozgó játékosokkal nem tudjuk megverni még a Lakótelep FC letámadását sem, ha elöl nincs ott a csatár, akinek fel lehet rúgni a labdát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2019.05.19. 17:33:09

Businak jövőre padon a helye. Ezen a meccsen is. fiatalítani kell. mert lassú a csapat letámadást nem tudják kezeli.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.19. 17:26:00

Hát csak bekkelünk

Szégyen ez az edző
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.19. 17:10:22

nem érdekel az eredményből csak az,hogy Messi lőjön még kettőt, mert Mbappéval annyit fognak (próbálnak majd) rúgatni amennyi kell(ene) az aranycipőhöz.
Rakiticet villámgyorsan le kéne rántani, de Alba is egy "hátrapasszgépet" játszik. Robi jól megy de mintha zavarban lennének Semédóval, hogy ki is védekezzen.
kíváncsi vagyok a másodikra.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.19. 17:04:55

Az tetszik, hogy most Semedo amikor megindult 2-3alkalmommal mentek vele, ott volt Messi középen, másik oldalt meg Malcom, miért nem lehetett sokszor Messi hamis 9es? Látszik, hogy ez a játék bejön. Nem kellett Semedonak vissza húzni a labdát, mert senki nem volt ott.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.19. 17:00:58

Sinya22 írta:Messi ma is csak hátrány a csapatra nézve.
Igen, az. Önző, eladja a labdákat. Bezzeg Busi

Még egy potya, gratula!

Keresztbe húzták EV taktikáját, kénytelenek lesznek támadni. Bár lehet, hogy ráülnek az x-re
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.19. 16:50:29

Messi ma is csak hátrány a csapatra nézve.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.19. 16:49:21

Miért tegyen be 1-1 fiatalt egy tét nélküli meccsen?
Hogy szokják a közeget, hogy kiderüljön ki lenne jó, hogy fejlődjenek?
Áh, dehogy.
Sokkal jobb olyankor, amikor a gála kezdőből senki nincs, de vannak 11-es a B-ből.
Aztn persze nem nyernek, és el lehet mondani, hogy ezért nem játszanak.
Tele a hócipőm Valverdével.
Csak azért most is megmutatja, hogy nála más nem játszik, csak Busi, Raki és a szokásosak.
Tényleg kezdenék izgulni De Jong és de Ligt helyében. (már ha jön)
Kelemen Berti
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2009.06.16. 20:17:22
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

2019.05.19. 16:48:36

Vidal nagy labdát adott Messinek =D> =D>

szerk.: gyorsan jött a dupla :D :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kelemen Berti 2019.05.19. 16:50:32-kor.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.19. 16:38:17

Ez a gól szépen keretbe foglalja az idényt

Buszkecc szokás szerint eladja a labdákat
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.19. 15:51:13

Egy ilyen meccsen is marha fontos 4 kp-val játszani, amiből kettő a totál leeresztett Rakitic-Busquets.
Ilyenkor miért nem lehet betenni azt az Abel gyereket, meg Puigot gurigázni kicsit?
Még ha otthon lennénk aláírom, de így semmi értelme.

vagy Umtiti is játszhatott volna egyet, tét nélküli a meccs.


sose tud kivetközni a kistílűségből az emberünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.19. 10:57:27

Ma szeretném együtt látni a pályán Leót és Puigot. De van egy olyan megérzésem, hogy ma is megkapjuk a 31 éves átlagéletkorú középpályát.
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2019.05.13. 18:34:46

vinszentvega, köszi a kiegészítést, erre valóban nem gondoltam a tegnapi meccs kapcsán, ám úgy hiszem, korábban lett volna bőven alkalom arra, hogy az említetteket kipróbálja, de nem a szokásos módon, a B és C vegyes csapatokban, hanem a nagyok között. Mondhatnám, hogy irigyellek, de ez csak a helyszínre vonatkozna, a meccsre annyira nem. Attól itthon, fotelben ülve, némi sörözés mellett is idegbajt lehetett kapni.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.13. 14:06:50

tengit írta:Sokat olvasok, keveset írok, ez a jellemző kapcsolatom a fórummal, de ami jelenleg folyik a csapat körül, azt nem tudom észrevétel nélkül hagyni. Én már bő 30 éve szorítok a Barcáért, ám nemigen emlékszem, mikor volt hasonlóan botrányos kudarc, mint a két legutóbbi BL "bravúr", akár külön, akár együtt. Ahogy azt MessiNeymarSuarez is írta, ekkora előnyt egy középcsapatnak sem szabadna leadnia, kis túlzással, ilyen szituációban nehezebb kiesni, mint továbbjutni. Megoldottuk, de ezért nem vagyok büszke a fiúkra - és főként nem az edzőre. Bár a csapatot ez nem menti, nem ártana, ha a Valverde képes lenne olykor az adott helyzetnek megfelelő összeállításban és taktikával pályára küldeni a csapatot. Miért nem lehetett pl. tegnap néhány fiatalt a kezdőbe tenni? Nem ész nélkül, nem úgy, hogy a csapat a lelátón ül, hanem egy-két posztra. Biztos, hogy sokkal rosszabb lett volna a játék, ha mondjuk Wague, Alena, Puig kezd Roberto, Busquets és Rakitic helyett? A kérdés költői, a válasz: kizárt. Legfeljebb nem kerülgetett volna - legalábbis engem - az infarktus Sergionk újabb hajmersztő mutatványainak láttán. Megköszönve a korábbi fantasztikus éveit, én további sikeres pályafutást kívánnék neki, de ez vonatkozik másokra is. Akit mélységesen sajnálok, az Messi, aki - tartok tőle - az utolsó BL siker lehetőségétől búcsúzott az elmúlt héten. A fentiektől függetlenül természetesen továbbra is hű maradok a csapathoz, de nagyon nehéz azzal az érzelemtöltettel nézni a tegnapihoz hasonló szenvedéseket, mint a tiki-taka fénykorában látott csodálatos meccseket. Azt sejtem, hogy olyan már nem lesz. Viszont nagyon remélem, hogy olyan sem, mint a legutóbbi kettő.
Nekünk szerencsénk volt tegnap, mivel élőben láthattuk a mérkőzést. Beszélgettem egy mellettem ülő katalán űrgével. Azt mondta , hogy most az A kezdőnek kutya kötelessége kiállni a közönség elé. Amikor kijöttek a fiúk a fűre, meg is kapták a fújolást. Szegény Coutinho-t sajnáltam. Őt vagy 20 percig fujolták folyamatosan. (Mintha bármiről is ő tehetne) Utána azért a szurkolók is megenyhültek, mert már tapsolva biztatták. Busi-Rakitic is kapott bőven, (Alba-ét hiányoltam ;) ) Messi az Messi..Imádják mindig mindenkor és mindenhol. A masodik golnál, amig vissza nem értünk a szállásra, abban voltunk hogy ő rugta :)))
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2019.05.13. 13:37:29

Sokat olvasok, keveset írok, ez a jellemző kapcsolatom a fórummal, de ami jelenleg folyik a csapat körül, azt nem tudom észrevétel nélkül hagyni. Én már bő 30 éve szorítok a Barcáért, ám nemigen emlékszem, mikor volt hasonlóan botrányos kudarc, mint a két legutóbbi BL "bravúr", akár külön, akár együtt. Ahogy azt MessiNeymarSuarez is írta, ekkora előnyt egy középcsapatnak sem szabadna leadnia, kis túlzással, ilyen szituációban nehezebb kiesni, mint továbbjutni. Megoldottuk, de ezért nem vagyok büszke a fiúkra - és főként nem az edzőre. Bár a csapatot ez nem menti, nem ártana, ha a Valverde képes lenne olykor az adott helyzetnek megfelelő összeállításban és taktikával pályára küldeni a csapatot. Miért nem lehetett pl. tegnap néhány fiatalt a kezdőbe tenni? Nem ész nélkül, nem úgy, hogy a csapat a lelátón ül, hanem egy-két posztra. Biztos, hogy sokkal rosszabb lett volna a játék, ha mondjuk Wague, Alena, Puig kezd Roberto, Busquets és Rakitic helyett? A kérdés költői, a válasz: kizárt. Legfeljebb nem kerülgetett volna - legalábbis engem - az infarktus Sergionk újabb hajmersztő mutatványainak láttán. Megköszönve a korábbi fantasztikus éveit, én további sikeres pályafutást kívánnék neki, de ez vonatkozik másokra is. Akit mélységesen sajnálok, az Messi, aki - tartok tőle - az utolsó BL siker lehetőségétől búcsúzott az elmúlt héten. A fentiektől függetlenül természetesen továbbra is hű maradok a csapathoz, de nagyon nehéz azzal az érzelemtöltettel nézni a tegnapihoz hasonló szenvedéseket, mint a tiki-taka fénykorában látott csodálatos meccseket. Azt sejtem, hogy olyan már nem lesz. Viszont nagyon remélem, hogy olyan sem, mint a legutóbbi kettő.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 12:33:52

Sosem értettem ezt a divatszurkolózást, csak azért mert valakinek nem tetszik a mostani irány?!

Akkor megérteném, ha már Liverpoolos mezben feszítene az illető, de attól mert csalódottságában nem kíváncsi a csapat "haddnemondjammilyen" játékára az utolsó pár fordulóban, nem lesz divatszurkoló.
Érdektelen, tét nélküli lett a szezon KORÁN! Király Kupa is kupa, de ki a fene kíváncsi rá, azok után hogy épp BL döntőre kellene készülnie a csapatnak, ha nem amatőrök?
Mintha a bajnoki arany helyett a bronzot kellene ünnepelni, és tapsikolni hogy lecsúsztunk az utolsó pillanatban a harmadik helyre, és megvertük a tökutolsót, ezzel megvan a harmadik hely.

Sőt továbbmegyek, aki régebb óta Barca szurkoló, azt sokkal inkább zavarhatja amit leművel a csapat és a vezetősége.
Szép dolog hangoztatni, hogy mekkora teljesítmény a bajnokság megnyerése, és voltak rossz idők, de akkoriban az volt az elvárás, a mostani, 1.2 milliárd eurós kerettel meg totálisan más.
A játék képe fontos, de az is egy dolog, ha BL-t nyerünk és triplázunk idén, akkor elfogadható kompromisszum lett volna a szent célért, ehhez képest a fene nagy stabilitással és nézhetetlen játékkal idén is csak arra mentünk, hogy viccet csináljunk magunkból.
Közben az alap koncepciót, elveket totálisan hidegen hagyja a klub mind a pályán, mind a pályán nélkül, és a maradék tartását is elveszíti.

Anno, amikor az utolsó meccsen a Valencia ellen lett meg a Bl indulást érő hely, mennyire lett volna kudarc nemcsak lecsúszni róla, hanem 9-10-edik helyezésre visszaesni, és úgy zárni a szezont?Naugye
Ha valaki felemelte volna a hangját egy ilyen miatt, akkor az divatszurkoló lett volna? Nem, csak elkeseredett, mert mélyen az elvárások és a képesség alatt teljesített volna a csapat.

Na most pont ez a helyzet, akkoriban más volt a realitás, és most is totálisan más.
Majd szurkolunk együtt a BL indulásért, a bajnoki dobogóért, és sikerként éljük meg AMIKOR tényleg az lesz a realitás, és nem a legdrágább keretünk lesz, Messivel karöltve, hanem egy totálisan középszer.
De jelenleg nem ez az elvárás, és nem is ez a szint, hanem a BL-ben a tisztes helytállás, ehhez képest Benny Hill-ezünk már a 4-edik szezonban, és rajtunk röhög a fél világ.
Estünk volna ki inkább egy 2-2 és 2-1-es eredménnyel, keményen meccselve, akkor fair csata lett volna ahol mindent megtettek a srácok, de jobbak voltak náluk, ehhez képest egy 3-0-t így leadni még egy Getafenek is szégyen lenne, nemhogy nekünk.

Amíg Valverde itt van, és Busquets fix kezdő a letojom hozzáállásával és a meccsenkénti 2 ellenfélhez gólpasszával, ilyen játékkal, azt hiszem én sem fogom törni magam, hogy az időmet a meccsektől függően osszam be, hogy mindenáron nézni tudjam őket.
Ha meg kiderül, hogy nem csak udvariaskodások a nyilatkozatok, hanem jövőre is itt lesz Valverde, hogy a szent tehenek fix kezdők legyenek, akkor meg egyáltalán nem leszek kíváncsi a meccsre.

Mindezt úgy, hogy nagyon régóta már Barcával kelek, és Barcával fekszek.
Én is élvezem Messi játékát, azt viszont nem, hogy az utolsó éveit szabják el ilyen tökkelütött döntésekkel.
Az ő szintjén ha nem nyer Bl-t, akkor az a szezon kudarc, ezt kár hogy a klubnál elfelejtik, és nem tesznek meg mindent azért hogy ez meglegyen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 12:16:13

Alfaesomega írta: Bírom az ilyen divat Barcásokat! Ha nem nyerünk nem is nézzük többet? Gondolom jövöre Liverpool szurkoló leszel!
Alfaesomega írta: Én minden egyes percét élvezem amíg egy ilyen zseniális játékost nézhetek mint Messi. Pár év és majd leshetsz haver, majd akkor h fogsz okádni!

Okés, nyertél, te vagy a legnagyobb Barca szurkoló! :)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 11:29:16

Alfaesomega írta:...
Magyarországon ezt az egymás divatszurkolózását felejtsétek már el, mindannyian büszke divatszurkolók vagyunk! Elnézést attól 15 polgártárstól, aki katalán felmenőkkel rendelkezik!

Ez is annyira káros, hogy versenyt csinálunk abból, hogy ki nagyobb, vagy jobb szurkoló... Könyörgöm, elvileg "egy család" nem? Akkor leszel, igazán nagy szurkoló, ha tisztelettel viseltetsz a szurkoló társaid felé. Miért baj, ha valaki így dolgozza fel, hogy nem néz meg 3 darab tét nélküli bajnokit?

Tizen x év alatt sem divatszurkoló a divatszurkoló, csak egy fiatalnak, nincsen feltétlen identitása, mit bánom én ha más csapatnak szurkol később. Mondja, hogy futball szerető, és oda húzza a szíve, ahol jól játszanak éppen. Ez is identitás...

Értem azt is, hogy van akinek a mindennapjainak a 100%-át az tölti ki, hogy Barca szurkoló, de a legtöbben azért foglalkozunk mással is, és csak egy része a személyiségünknek, nem az egész. Félre kell tenni.

A semmin hadakoztok itt...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alfaesomega
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.04.08. 23:29:31

2019.05.13. 10:57:57

Tomix354 írta:
Alfaesomega írta:vmszla írta:
Bírom az ilyen divat Barcásokat! Ha nem nyerünk nem is nézzük többet? Gondolom jövöre Liverpool szurkoló leszel!
Én meg az olyanokat szeretem mint Te! :lol:
Ha neked nem gond, hogy nézhetetlen a játékunk és örömmel ülsz le hetente egyszer vagy kétszer 90 percre és élvezed is azt amit látsz, akkor őszintén örülni tudok neki. Azt viszont elnézhetnéd, hogy a többségünk okádik ettől a "stabil" védekező focitól, így nem csoda, hogy a nap végén nincs túl nagy kedve az embernek ezt nézni
Én minden egyes percét élvezem amíg egy ilyen zseniális játékost nézhetek mint Messi. Pár év és majd leshetsz haver, majd akkor h fogsz okádni!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 09:46:33

Sinya22 írta:Coutinho labdaérintéseit fütyölték,amikor megsérült és lement akkor is a közönség fele tapsolt,a fele meg fütyölt. Busquets hibáinál ugyanez volt.Mást én nem vettem észre
Rakiticet tapsolták... :cry:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.13. 09:38:28

Coutinho labdaérintéseit fütyölték,amikor megsérült és lement akkor is a közönség fele tapsolt,a fele meg fütyölt. Busquets hibáinál ugyanez volt.Mást én nem vettem észre
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 09:04:23

A játék gondolom a szokásos volt.

Viszont volt valami "megmozdulás"? Gondolok itt fütyülésre, fehér zsebkendőre vagy Barto-zásra?

Az utolsó kemény 1 percet láttam, ott annyit vettem ki, hogy talán még a szokásosnál is kevesebb néző volt, illetve Messi kivételével ottmaradtak a többiek tapsolni egyet. Illetve talán halkan Valverde-t éltették a szurkolók, de azt remélem csak rosszul hallottam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése