Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.09.20. 19:42:30

mai kezdő: Ter Stegen, Dest, Piqué, Araujo, Balde, Roberto, Busquets, F. De Jong Coutinho, Demir, Memphis
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.18. 13:13:43

Mi a bánatért játszunk hétfőn? A vasárnap esti meccsekért sem vagyok oda, de hétfő este... #-o

Most van egyébként az a helyzet, hogy szerintem jobban járnánk, ha jönne még 1-2 bukta, és Koeman megbukna. Ha szedünk is össze egy kis hátrányt, ha találunk egy megfelelő edzőt, simán vissza lehet még jönni, de a hollandal nem hinném, hogy 3. helynél erőrébb végeznénk, a BL-ben pedig már erősebb középcsapatoktól is tartanunk kell.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.07. 13:30:33

Hivatalos, eltolják a Sevilla elleni meccset.

Hála Istennek, ennyi sérülttel és Araujo nélkül szerintem megcsaptak volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.02. 17:40:20

Chino írta:
2021.09.02. 12:35:37
Nem tudom kinek lesz ez rosszabb, Araujo sztem jobban fog hiányozni, mint nekik egy Acuna.
Tök jó, hogy Araujo elutazik a világ másik felére padozni, nálunk meg marad Garcia, mint egyedüli "stabil" védő.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.02. 12:35:37

A Liga elutasította a Sevilla és a Villareal kérelmét, nem fognak meccset halasztani, így mind a kettő meg lesz tartva 11.-én.
Nem tudom kinek lesz ez rosszabb, Araujo sztem jobban fog hiányozni, mint nekik egy Acuna.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.30. 21:49:38

bence0330: Én nem vagyok annyira optimista.
Elöl Griesmann és BW nem sok vizet zavar majd a Bayern védelmében a mostani formájukat látva.
SR, Busi a középpályán, Piké a védelemben nem egy életbiztosítás.
Mivel a Bayern a széleken nagyon jó, tartok attól, hogy Albat és Destet is beárazzák. Biztos nem kapunk 8-at, ha nem állunk le csapatszinten, de újra kikaphatunk nagyobb gólkülönbséggel.

És itt már ( a Bayern ellen) elengedhetetlen egy jó taktika, különben újra megrogyhatunk rendesen. A BM nem az a csapat, aki visszafogja magát a biztos győzelem tudatában ( mondjuk egy 3-0 vezetésnél), hanem végig tolja a 90 percet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.30. 21:46:45

Sonoma írta:
2021.08.30. 20:11:36
Chino írta:
2021.08.30. 10:37:32


2. Setien mester idejében is már ott voltak a fiatalok.
Fati, Puig nála kezdtek játszani kezdőt. A padon ott ült már Collado, Araujo, Monchu.
Koemannál legutóbb Araujo kezdett. A padon Gavi, Nico, Mingu, Demir ( Puigot szándékosan nem írtam ide, a személyes okok miatt). Ebből az első kettőt a 74. percben a sérülések miatt, ill. a 84. percben hozta be.
Nem érzem azt a nagy különbséget.
Se Valverdenél se Setiennél nem nagyon voltak fiatalok. Monchu néhányszor ott volt a padon és játszott vagy két meccsen 3 év alatt, Collado szintén zenész. Araujo igaz Setien alatt volt többször a keretben és néhányszor kapott is perceket, talán egy egész meccset is, de Koeman kezdte rendszeresen használni.
A hollandnál Mingueza, Moriba komoly szerephez jutott most (úgy néz ki) Niconak, Gavinak, Demirnek is lehetősége lesz bizonyítani. Fati, Araujo nem nála debütáltak, de stabil játékosok nála is és az érkező fiatalokat is bátran dobja a mélyvízbe. Dest, Pedri, EG például.
Illetve sokszor élőben nézi a kicsik meccseit és folyamatosan konzultál az utánpótlás edzőkkel.
Ami "ellene szól" ebből a szempontból az Riqui, de ez már 100X át lett tárgyalva.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak érdemek amiket nem kellene elvitatni tőle.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.30. 20:26:54

Sonoma írta:
2021.08.30. 20:11:36
Félek a BM beárazza újból a Barcát és vele együtt Koemant, mint ahogy Setient anno ( ha nem is akkora különbséggel).
Bocs, most csak erre reagálnék. Ott vagy nem Setient árazták be, hanem Bartot, vagy úgy fogalmaznék, hogy nem az igazi Setient, hanem aki bekakilt. Ahogy írtad, ő játszatta Puigot, Fatit stabilan, Araujo kapott perceket, és Puig-Fati-Messi volt a 3 kiemelkedő játékos a nyáron minden kritikus szerint, akik még tartották valamennyire a morális és fizikéális válságban lévő kiöregedett csapatot, akik ráadásul az edzőt sem tisztelték. Aztán jött a bl, jött az utasítás/bekakilás, és jött az SR-Rakitic féle középpálya 4-4-2-vel, Fati és Puig, a két kulcsjátékosa nélkül. Merem állítani, hogy nem lett volna ott 8-2, ha marad a nyári támadófelállás a fiatalokkal. SR-Rakiticok mellett vágtattak el a Bayernesek, akiknek már, vagy sosem volt sebességük. Kikapunk, de nem úgy, hogy közünk nincs a támadásokhoz, és érintés nélkül gázolnak át rajtunk.

Egyébként szerintem most nem lesz olyan vészes a helyzet. Nem jobb talán a csapat, de jobban egyben van, jobban együtt mozog. Amitől tartok, hogy a középpályánk továbbra is egy 0 DJ-on kívül, ő viszont legalább ott van, és nem is akárhogyan. Szerintem megússzuk a nagyon komoly zakót, 3 gólosnál nagyobb különbséget nem látok bele. De majd kiderül. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.30. 20:11:36

Chino írta:
2021.08.30. 10:37:32
Azért a nagy Koeman fikahalmozásban sokan elfelejtik a pozitívumokat is. Például évek óta azon pörög a fórum, hogy kellenek a fiatalok, támaszkodjunk a La Masiara stb.
A holland ténylegesen számol a fiatalokkal, kis túlzással jobban mint Lucho, Valverde, Setien együttvéve. Vagy ott van De Jong esete is. Koeman előtt a középpálya egyik leggyengébb pontja volt, nézzük meg a mostani teljesítményt. De természetesen ez is csak a véletlen műve. A tegnapi játék kritikán aluli volt, ez nem kérdés. De ami idén észrevehető, hogy vannak kontrák és gyorsabb a játék is. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt Messi távozása automatikusan generálta és nincs benne Koeman keze.
Nem piedesztára akarom emelni, de próbálom objektíven nézni a ténykedését, mert sokan képtelenek ezt megtenni és ugyanaz a lemez pörög folyamatosan.


1. Ne felejtsd el Lucho idejében a most már kiöregedő játékosok még 30-on alul voltak, a zenitjük közelében.
2. Setien mester idejében is már ott voltak a fiatalok.
Fati, Puig nála kezdtek játszani kezdőt. A padon ott ült már Collado, Araujo, Monchu.
Koemannál legutóbb Araujo kezdett. A padon Gavi, Nico, Mingu, Demir ( Puigot szándékosan nem írtam ide, a személyes okok miatt). Ebből az első kettőt a 74. percben a sérülések miatt, ill. a 84. percben hozta be.
Nem érzem azt a nagy különbséget.
3. Szerintem is pörgősebb lett a játék, és én kimondom szerintem Messi távozása miatt. A PSG meccsén ugyanúgy lassította a játékot azzal, hogy visszalépett a középpályára, időnként a védővonalig is. Senki nem szólt neki, hogy neked fent van a helyed. A hiányától persze nem lettünk sokkal jobbak, mert úgy néz ki a csatárok közül csak Depay használható jelenleg.

Nem ismételném hosszasan magam, de mind fizikálisan, mind taktikailag nem vagyunk előrébb, mint tavaly. Egy éve már edző nálunk, de nem látom az ő kezenyomát a csapaton.
Félek a BM beárazza újból a Barcát és vele együtt Koemant, mint ahogy Setient anno ( ha nem is akkora különbséggel).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.30. 17:36:30

Megnéztem a meccset. Röviden összefoglalva ez két ugyanolyan szintet mutató csapat volt, ahol elöl nálunk kicsit jobb volt a minőség, Alena ha belövi a ziccert, jogos 2-2 lett volna.
Egy szomorú, és egy pozitív dolgot szűrtem le magamnak, akkor is, ha a fórum 99%-a nem ért velem egyet, és megértem, de ez van, én így érzem. Pedri hiánya nagyon tetszett (ez negatívum, mert amúgy mindig ott lesz majd), még ha pont egy gagyi SR is pótolta. Nyilván bárki más esetén (Gavi, Nico, Puig, Cou, Demir, de akár Pjanic) sokkal jobban örültem volna, és tiszta lett volna az örömöm, SR nyilván a Barca-szint alja, de legalább próbálkozott, ment, odaért, még gólt is lőtt, stb. Szemben azzal, amit Pedri tél óta csinál, hogy ügyesen fedezi a labdát, tényleg nemigen hibázik, és eltalálja a tőle 5 méterre álló játékost, és két meccsenként ad egy jobb ütempasszt, hogy ne érhesse szó a ház elejét. Ez aranyos, meg stabil, meg minden, de én nem ezt akarom látni gyerekkoram óta gyorslábú, kreatív középpályásokból álló csapattól.

A pozitív az volt, mikor bejött Nico és Gavi, főleg, hogy együtt. Emberek, néhány villanásuk olyan volt, mintha 10 évvel korábbi meccset néztem volna. Oké, a rutinjuk nincs még meg ahhoz, hogy visszahozzák a Xavi-Ini középpályát, de a labda kb azzal a tempóval tudott járni. Nem kell levenniük, kettőt fordulniuk, erdei troll módjára vakargatni a fejüket, hogy mitévők legyenek,és megjátszani valami evidens passzt, mint már Busi, de akár ebben a tekitnetben Pedri és DJ is, akik egész más kvalitásokkal rendelkeznek - hanem egyik pillanatban még itt van a labda, a következőben meg már mindketten hozzáértek és valahol egész máshol. Élmény volt nézni. Pedig Nico profilja nem is feltétlenül ez, ő inkább egy Rodri-utánzat, de még benne is annyi technika és gyorsaság van, hogy hihetetlen. Egy Nico-Gavi-Puig-nál kicsit összeszokással szerintem simán járna olyan tempóban a laszti, mint egy Xavi-Ini-Businál. Simán. Nem akarom megtippelni, milyen szintet hoznának, lehet, hogy nem lenne elég, de maga a labdajáratás tempója döbbenetes lenne, még egy ilyen [auto_cenzúra] meccsen is lenne mit nézni és felhördülni néha.
Griezmann szépen adja már át a helyét Demirnek. Kell majd neki 1-2 meccs mire megszokja a légkört, de utána adna nekünk örömöt rendesen. Borzalmas volt az egész produkciója, végre kapott egy kicsit a közönségtől is. Nem szidnám, mert ennyit tud, de pl nem hajlandó elmenni sem, amiért már szidhatom. 9-es helyen használható lenne, de oda megvannak jobb opciók. Tőle két nap alatt meg kellene szabadulni, de bármi áron...
DJ meg zseniális volt. Araujo is, a gólban kicsit talán benne volt, de azon kívül olyan közbelépései voltak megint, hogy a közönség úgy felhördült, mintha Depay ollózott volna egy gólt elöl.
Emerson még mindig gyenge, de már mutatott életjeleket az előző fellépéséhez képest. Kicsit még nagy rá a mez, szerintem belenő, a Betisben jó volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.30. 10:37:32

Peter írta:
2021.08.30. 02:33:34
sansz írta:
2021.08.29. 23:29:24
Nananana ! Ha van amiben nem jár előttünk a Real,az pont az edző. Carlo Papa szerintem óriási hiba volt. Emberileg nagyon csípem, de szakmailag fénykorában is nagyon bosszantó volt.
Kalapos nem azt írta, hogy Ancelotti vagy Simeone kell nekünk, hanem azt, hogy edző tekintetében előrébb járnak nálunk.

Ugyanakkor a tárgyilagosság kedvéért
- Ancelotti: 3 BL két csapattal, de biztosan lottón nyerte, szerencséje volt.
Hogy milyen lesz a Reallal, azt meglátjuk majd szezon közben, végén

- Simeone: 2 BL döntő sem szorul magyarázatra

Mindkét edző fociját, múltját, lehet kritizálni, ez ízlés dolga. Szép, látványos foci és/vagy eredményes foci. A kettő együtt valóban nem mindenkinek adatik meg. Barca szurkolóként elsősorban az érdekel, hogy nálunk mi van.
Az, hogy jelenleg Ancelotti vagy Koeman jobb a csapat számára nem lehet egyértelműen megmondani. A múltja és neve alapján az olasz, és szakmailag most is előrébb tart de ami eddig kinéz Madridban az náluk sem túl reménykeltő. Megnéztem az utolsó két meccsüket, hát........... nem tudom. Hogy előrébb járnak-e, mint mi azt nem tudnám megmondani. A Levante ellen közelebb álltak a vereséghez, mint a pontszerzéshez. Amikor 10 percig emberelőnyben játszik a csapat, az ellenfélnél pedig vészkapus van és kapuralövésig nem jutnak el az elég szomorú. De tegnap sem szerepeltek fényesen, simán benne volt a pontvesztés. Eddig ott is ugyanaz van. Egyéni megoldásokon múlik a dolog. Nem mondanám, hogy esélyesebbek lennének egy meccsen vagy egy párharcban.
Simeone pedig tökéletes egy Atma-ba. Mind emberileg, mind szakmailag az az ő közege. Amit ő tud, azt nem sok csapat lenne képes megvalósítani. Idén ugyanakkor ők is eléggé koncepció nélkül ad hoc módon játszanak.

Tegnap alapból egy szétesett kezdővel álltunk fel, valószínűsíthető volt, hogy nem lesz gála, hanem egy kötelező győzelemnek kell lennie vagy így vagy úgy. Minden csapatrészben új, vagy cserejátékosok játszottak, főleg a támadóalakzatra volt ez igaz. Senki nem találta igazán a helyét. Griezmannon nem kell csodálkozni. Amióta csak itt van rohangál mint pók a falon, Emerson pedig nagyon vakon van. Volt, hogy Griezmann védekezett helyette, a jobb oldalunk támadásban és védekezésben is káosz volt.
Ugyanakkor elég vicces, hogy hétről-hétre mennyire tud változni itt a fórumon a csapat és Koeman megítélése.
Ami viszont nagy pozitívum az Gavi bemutatkozása. Továbbra is azt az arcát mutatja amit már tavaly is látni lehetett. Látszott, hogy hatalmas tehetség, de az nagy kérdés volt, hogy eggyel feljebb hogyan teljesít. Most két szinttel feljebb bőven megállta a helyét, sőt... Negyed óra veszélyesebben játszott, mint Brait és Griezmann együttesen egész meccs alatt. És Nico is teljesen rendben rendben volt, a két fiatallal egyértelműen erősödött tegnap a csapat.

Azért a nagy Koeman fikahalmozásban sokan elfelejtik a pozitívumokat is. Például évek óta azon pörög a fórum, hogy kellenek a fiatalok, támaszkodjunk a La Masiara stb.
A holland ténylegesen számol a fiatalokkal, kis túlzással jobban mint Lucho, Valverde, Setien együttvéve. Vagy ott van De Jong esete is. Koeman előtt a középpálya egyik leggyengébb pontja volt, nézzük meg a mostani teljesítményt. De természetesen ez is csak a véletlen műve. A tegnapi játék kritikán aluli volt, ez nem kérdés. De ami idén észrevehető, hogy vannak kontrák és gyorsabb a játék is. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt Messi távozása automatikusan generálta és nincs benne Koeman keze.
Nem piedesztára akarom emelni, de próbálom objektíven nézni a ténykedését, mert sokan képtelenek ezt megtenni és ugyanaz a lemez pörög folyamatosan.

Az pedig, hogy ő van itt még nem kell csodálkozni. Egyrészt komoly kiadás lett volna leváltani és újat kinevezni másrészt senki elérhető nem volt. A Real gyakorlatilag ugyanazt csinálta mint mi. Visszahoztak kényszerből egy Ancelottit, mert ők is tanácstalanul álltak. Ha jön mondjuk egy Arteta mivel lettünk volna előrébb?! Így legalább a szezon végén jó eséllyel elmegy és talán lehet majd találni valakit,. De az is előfordulhat, hogy jövőre már Xavi is visszatér és erre vár Laporta..
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.30. 10:02:29

csababarca írta:
2021.08.30. 09:42:13

de valami számmal csak le ült a brazil tegnap a padra nem?
mert ott volt nevezve, akkor mezszáma is kellett hogy legyen.
Igen! Coutinho 14-el volt nevezve, Manaj pedig 17-el! És ez a vége, ha mindenki marad, tehát Cou 14, Manaj 17 és Fati 10.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.30. 09:51:43

Anchelotti igenis jó...,Anchelotti sza...., Koemannn egy gyökér, az állományunkkal semmi baj, ...az állomány tele van középszerű emberekkel, levitézlett, sérült, reménybélí...stb. "nevekkel".
nincs koncepció, nincs játék, van Griezmann-fütty, nincs jövő.
a helyzet az hogy a bajokat, a súlyos helyzetet nem elég néhányszor leírni! azt meg is kell élni -sajnos. jelenleg ez zajlik a pályán és itt a fórumon is.
reális és normális hogy a Barcelona ebben a helyzetben nem képvisel olyan erőt amely európai szinten az élvonal, a Ligában pedig igenis a 3-6 körüli helyekre pályázhat.
az is elfogadható, hogy Lenglet nem egy top védő de az már kevésbé, hogy amikor egy komplett védelmet (sőt előtte középsőket is) egy ügyes támadással le nulláznak, akkor az itteni brigád -immár a fő oldalon is- csak vele poénkodik, nem beszélve a Griezmann-Puig "mócsingról" ami úgy tűnik örök témává merevedik.
az legalább örömteli, hogy Depay-t be fogadta a nép, szép is volt a gólja de nem kéne tán túltolni annyira (még) mert azon kívül bizony igencsak amolyan próbálkozik.... teljesítményt mutatott.
bevallom, aggódva várom a Bayern-t, de nem számítok akkora méretes zakóra mert egymás után valahogy nem életszerű.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.30. 09:42:13

Varatrix írta:
2021.08.30. 09:32:21
A RAC1 szerint Manaj távozni fog valószínűleg. Azért nem jétszik se Coutinho se Manaj, hogy ne kelljen oda adni senkinek a 10-es mezt. Azonban a kub álláspontja, hogy ha marad Manaj, akkor 17-el fogják nevezni és Fati kaphatja meg Leo mezét.
de valami számmal csak le ült a brazil tegnap a padra nem?
mert ott volt nevezve, akkor mezszáma is kellett hogy legyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.30. 09:32:21

A RAC1 szerint Manaj távozni fog valószínűleg. Azért nem jétszik se Coutinho se Manaj, hogy ne kelljen oda adni senkinek a 10-es mezt. Azonban a kub álláspontja, hogy ha marad Manaj, akkor 17-el fogják nevezni és Fati kaphatja meg Leo mezét.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.30. 07:48:41

Ancelotti sztem meg igenis jó edző, előző madridi idöszakában egész vállalható volt a játék. Nem dumál, dolgozik, azzal az anyaggal ami van. Az Evertonnál is kihozott a csapatból amit lehetett, ill. A BM-nél is jó volt. Ha Koemannal összehasonlítjuk... No comment.
Szó mi szó, jobban örülnék, ha vele mennénk neki a BM-nek, nem Koemannal. Nem gondolom, hogy Koeman taktikájával sok sikerélményünk lesz idén a BM, RM vagy akár egy PSG ellen, ha összefutunk velük.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.30. 02:33:34

sansz írta:
2021.08.29. 23:29:24
Nananana ! Ha van amiben nem jár előttünk a Real,az pont az edző. Carlo Papa szerintem óriási hiba volt. Emberileg nagyon csípem, de szakmailag fénykorában is nagyon bosszantó volt.
Kalapos nem azt írta, hogy Ancelotti vagy Simeone kell nekünk, hanem azt, hogy edző tekintetében előrébb járnak nálunk.

Ugyanakkor a tárgyilagosság kedvéért
- Ancelotti: 3 BL két csapattal, de biztosan lottón nyerte, szerencséje volt.
Hogy milyen lesz a Reallal, azt meglátjuk majd szezon közben, végén

- Simeone: 2 BL döntő sem szorul magyarázatra

Mindkét edző fociját, múltját, lehet kritizálni, ez ízlés dolga. Szép, látványos foci és/vagy eredményes foci. A kettő együtt valóban nem mindenkinek adatik meg. Barca szurkolóként elsősorban az érdekel, hogy nálunk mi van.
Nálunk jelenleg egyik sincs. Van akinek az eredmény, van akinek a látványos foci hiányzik, van akinek mindkettő. Az viszont tény, hogy vagy az egyik vagy a másik részben nyugalmat hozna legalább a szurkolók egyik felének. Ami ennél is elkeserítőbb, hogy szervezett csapatunk sincs. A szervezettségnek még a látszata sem körvonalazódik.
Ez a Barca közeg szöveg pedig csak önbecsapás, önámítás. Éppen ellenkezője történik már 6 éve annak, ami normális topcspatnál történnie kellene. Valverde római majd liverpooli zakóját külön külön se sok helyen élték volna túl, de együtt a kettőt sehol. Hol és mikor volt olyan, amikor 2 vereség után megremegett egy edző széke? Ez még jelképesen is erős túlzás. Setien a kivétel.
Ami nálunk zajlik szakmai szinten az már régen nem átmeneti időszak, 6 éve csak sűllyed és sűllyed a hajó, egyre mélyebbre.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.29. 23:29:24

Kalapos írta:
2021.08.29. 20:14:57


A Real és az Atlético edzőkkel tuti előttünk járnak, Ancelloti már nem aktuális szupersztár de egykor a legjobb volt, és tudja mire van szüksége egy csapatnak. Simeone is jó edző.
Nananana ! Ha van amiben nem jár előttünk a Real,az pont az edző. Carlo Papa szerintem óriási hiba volt. Emberileg nagyon csípem, de szakmailag fénykorában is nagyon bosszantó volt. Az antifoci édes apukájáról van szó, rengeteg jó játékossal dolgozhatott sztáredzőként és sikerült minden csapatát vissza is fognia. Az eredményei jó ideje el is tűntek, szép lassan kifogyott a szerencséből és a védekezzen mindenki,hátha bemákolunk egy gólt focisulija szépen háttérbe szorult. Nagyon balek vagy kétségbeesett az a csapat,aki Ancelottit választja. Perez féle "vegyünk egy nevet" stratégia. Voltak nagy sikerei? Persze. De,hogy egykor legjobb edző volt, hahaha. Az meg,hogy tudja mire van szüksége egy csapatnak, ne haragudj, de milyen semmi duma már. A Bayernben is nagyon tudta. Mindenki tudja.

Simeonet is bírom, de őszintén,hogy milyen igazából akkor tudnánk,ha elmenne még egy-két nagy csapatba. Az nem szimpatikus benne,hogy öli ő is a focit,akkor is,ha az emberei tudnának jobban is játszani. Ő ott tényleg nagyon jó,ahol van, egy élő legenda, hatalmas tekintélye van és relatíve szűk büdzséből meg-megszorongatja a nagyokat,időnként le is győzi őket. Korrekt meg minden, de össze sem hasonlítható az a közeg a Barcáéval, ahol már két rossz meccs után remeg az edző széke. A madridiaknak teljesen szétesés mellett sem merül ez fel.Most nem Koeman védelmében, de nálunk görcsös akarás van csak, itt nem elfogadható az átmeneti időszak sem,akkor se ha nem lehet tenni ellene. Tavaly ősszel tök jó volt a játék a katasztrofális körülmények ellenére. Rengeteg pontot vesztettünk, sok-sok helyzettel és kapufával. Ment a köpködés. Most a szenvedős győzelem után is köpködés megy. Ide tényleg semmi nem jó. Szerintem se jó Koeman, de Ancelottival aztán tényleg középcsapattá sorvadnánk, Simeone meg a második sajtótájékoztató után agyérgörcsöt kapna.
A jelenlegi Barca közegben lehet nincs is alkalmas edző nekünk.


Simeonera visszatérve, lehet ám az ő meccseit is Barca szemüveggel nézni a mai meccset is. Ami eddig volt:
nem látszik mit akar Simeone, rohangálnak össze-vissza, pánik van,ha nem tíz ember védekezik a saját térfelén. A gól nevetséges, két ember csak nézi a gólpasszt, a góllövő meg tök egyedül volt. Elképesztő amatőr védekezés. Lajosnál kb kétszer volt labda, a 36 éves Albiol úgy veszi el tőle,hogy körbefutja és még kinevetni is van ideje. Aztán mégis ő lő gólt, eladott labda aminek a végén üreskapus helyzet.

Azon kívül,hogy a madridiakban nincs görcs és halálfélelem, csak akarás, ugyanaz a semmi megy,mint nálunk.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.29. 22:39:53

Nézem a Reims-PSG-t, ez Messi első meccse... (megjegyzem, nekem is az első francia bajnokim, sose láttam eddig egyet se :)) rettenetesen fura ebben a bohócmezben látni a Mestert :(.
Top játékosok, top edző, gyors és pörgő játék - valahogy mégse meggyőző az összkép. A Barca-Getafe után érzékelhető, hogy mennyivel gyorsabb itt a játék, de nincs látványos labdabirtoklás, teljesen más a meccs dinamikája. Rendesen tépik-szaggatják Messi mezét, rugdossák-lökdösik, szemlátomást fosnak tőle, de a támadások inkább Mbappéra futnak ki, Leónak - bár odateszi magát rendesen, nem sétálgat, mint rossz napjain nálunk, de - nincs még kulcsszerepe ebben a játékrendszerben.
Pochettinónak nem lesz könnyű dolga beépíteni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.29. 22:28:26

Sonoma írta:
2021.08.29. 22:06:22
Rosszul látod (Peter). Ez egy nagyobb taktikai terv része. Altatjuk a Sevillat meg a BM-t. Mivel nincs látható taktika részünkről, nem tudnak felkészülni ellenünk. Majd a meglepetés erejével lefocizzuk őket.
A próféta beszéljen belőled.... :D
Visszavágunk a 2 - 8-ért. Huh, leírni is rossz volt ezeket a számokat, de bízzunk a Mesterben, hiszen ő az öltöző főnöke .... :mrgreen:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.29. 22:06:22

Peter írta:
2021.08.29. 21:40:05
csababarca írta:
2021.08.29. 21:10:37
hanem az, hogy továbbra is adhoc jellegű a játék, ahogy veb is írta alattam.
szerintem a hiba bennünk van, mert nem látjuk a fejlődést, nem értékeljük a fiatalok lehetőséghez jutását
Rosszul látod (Peter). Ez egy nagyobb taktikai terv része. Altatjuk a Sevillat meg a BM-t. Mivel nincs látható taktika részünkről, nem tudnak felkészülni ellenünk. Majd a meglepetés erejével lefocizzuk őket.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.08.29. 21:45:32

Nagyon kicsik vagyunk. Se erő, se dinamika, se taktika, néha van ötlet meg Depay. A fő gond, hogy - mégha jobban örül, mint valverde :) - nem látszik az edzői munka (taktika előre, és a meccselés).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.29. 21:40:05

csababarca írta:
2021.08.29. 21:10:37
hanem az, hogy továbbra is adhoc jellegű a játék, ahogy veb is írta alattam.
szerintem a hiba bennünk van, mert nem látjuk a fejlődést, nem értékeljük a fiatalok lehetőséghez jutását
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.29. 21:10:37

drobika írta:
2021.08.29. 19:56:07
.A mai létszám is alacsony volt a lehetőségekhez képest is.
26ezren voltak elvileg, az nem rossz egyáltalán.
Nem ez a legnagyobb problémánk most, hanem az, hogy továbbra is adhoc jellegű a játék, ahogy veb is írta alattam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.29. 20:59:17

Semmifele koncepcio vagy taktika nem latszik a palyan. Van 11 ember, akik nagyresze jo sok eve ua. jatssza, es mivel az edzo semmit nem csinal, nyomjak ami osztonbol jon.

Jelenleg nagyjabol egy villarreal-sevilla szinten vagyunk. Mondjuk azoknak legalabb van edzojuk meg taktikajuk, nalunk ami plusz h van egy-ket jatekos aki atlag feletti.

Teljes kilatastalansag ez az egesz ami itt megy.

Ja es ez az emerson, ha a mai alapjan kellene megitelnem nagyjabol oleguer szint. Se vedekezni, se tamadni nem tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése