Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.09.26. 16:40:35

Lassan ideje lesz Gaviról beszélnünk, az elmúlt meccseken folyamatosan nagyon érett teljesítményt nyújt, ma eddig a középpályánk motorja. Jól passzol, gyors, belemegy a párharcokba és sokat meg is nyer. Néha meg odarúg egyet he kell :D
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.26. 16:36:35

Kreatív labdaügyes játékosok eddig is voltak, de ez a felállás és felfogás váltás?
Úristen mi történik itt? Több ember középen, egymáshoz közel, kis passzok kevés cipelés és felesleges futkozás? Foci?
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.26. 16:26:59

Megvan a vezetés, talán kinyílik az ellenfél, még jó meccs is lehet
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.09.26. 16:15:58

Colladót szívesen beregisztrálná a csapat, csak nem tudja, mert lejárt a határidő (a szeptemberi deadline előtt pedig úgy volt, hogy elmegy kölcsönbe, szóval addig nem is fáradoztak vele).

Araújo rotáció miatt nem játszik - egy hét alatt 270 perc lenne ez már tőle, miközben a csapattól szokatlan módon minden középhátvéd egészséges.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.09.26. 16:07:04

Jó lenne ma kiszenvedni a 3 pontot hamár botlott a Real és az Atletico is. Még ha nem is valószínű a bajnoki cím nem ártana tűzközelben maradni ki tudja hogyan alakul később a szezon egy új edzővel.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.26. 15:57:28

davi10 írta:
2021.09.26. 15:51:31
Collado jelenleg nem a keret tagja. Se a felnőtt, se a B csapatba nincs regiszrálva, csak a csapattal edz.

Hogy ez változni fog-e az jó kérdés, mert nem jönne rosszul valaki, aki tud játszani a jobboson is. Messi és Griezmann után ez egyedül Dembele, Ő meg ugye nem egy életbiztosítás...
Nem bízik benne. Ahogy Trincaoba se bízott, vagy Puigban. Ki tudja mi alapján válogat..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.26. 15:55:45

davi10 írta:
2021.09.26. 15:51:31
bence0330 írta:
2021.09.26. 15:18:19
Colladoval mondjuk nem tudom mi van. Sérült talán?
Collado jelenleg nem a keret tagja. Se a felnőtt, se a B csapatba nincs regiszrálva, csak a csapattal edz.

Hogy ez változni fog-e az jó kérdés, mert nem jönne rosszul valaki, aki tud játszani a jobboson is. Messi és Griezmann után ez egyedül Dembele, Ő meg ugye nem egy életbiztosítás...
Köszi! Erről valahogy lemaradtam itt az utolsónapos nagy adok-(veszek)ben. Hát igen, most nagyon jól jönne. Demirben szerintem több van, sok van, de még túl fiatal, Collado talán jelenleg még többet tudna hozzátenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.26. 15:51:31

bence0330 írta:
2021.09.26. 15:18:19
Colladoval mondjuk nem tudom mi van. Sérült talán?
Collado jelenleg nem a keret tagja. Se a felnőtt, se a B csapatba nincs regiszrálva, csak a csapattal edz.

Hogy ez változni fog-e az jó kérdés, mert nem jönne rosszul valaki, aki tud játszani a jobboson is. Messi és Griezmann után ez egyedül Dembele, Ő meg ugye nem egy életbiztosítás...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.26. 15:33:29

Nico-nak nem Busi cseréjének kéne lennie? Ő nem a kreatív szerepben kéne hogy játszon.. ja de Puig blacklisted és Coutinho nem kp nála, így már értem..
Araujo :DD :D Jaj világom

LDJ minden perce emberiség elleni bűntett.

Figyelem mikor jön fel Fati, és akkor bekapcsolom.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.26. 15:32:34

Ma átszakad a gát, 4-t rúgunk( Cou és Skywalker duplázni fog), hogy mennyit kapunk az más kérdés :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.09.26. 15:20:43

Érdekes meccs lesz két ifivel a középpályán. A padon egy szem Riqui Puig ül majd, akit középen lehetne bevetni. Gondolom egy ponton majd jön Demir, Coutinho meg megy vissza középre.
A Levante ellen szeretünk szenvedni, a Realnak nemrég 3at lőttek, az eddigiek alapján véres-verítékes lesz ez a mai.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.26. 15:18:19

visca el barca írta:
2021.09.26. 15:07:30
A legjobbunk araujo pados, coutinho a jobb oldalon 🤣

Egy xre jok leszunk.
Cou-t megértem, ha ideiglenes a posztja, mert tényleg nincs most sok opciónk, noha én még akkor is Demirt várnám oda, még ha nem is tudta eddig azt hozni, mint az előmérkőzéseken. Szerintem fejben el van még veszve ezen a szinten, mint Trincao, de ez csak meccsrutinnal tűnik majd el. Colladoval mondjuk nem tudom mi van. Sérült talán?

Araujo-t talán pihenteti, ki tudja. Kicsit sérülékeny, eleve nemrég tért visszasérülésből, sűrű a naptár.

Busi-t ha a 70. percben leküldené, és behozná Puigot, akkor összeállhatna egy egymást ismerő, pörgős fiatal trió pár percre, amiben talán láthanánk egy régi Busi-Xavi-Ini halovány árnyékát is, ki tudja...

És talán RK távollétében megtáltosodnak a fiúk. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.26. 15:15:22

Araujo kihagyását én se értem, magasan a legjobb formában lévő játekosunk. Remélem nincs semmi baja.

A többi érdekes lesz. Nico-t hiányoltam múltkor, a Cadiz ellen játszott is és nem is nézett ki rosszul.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.09.26. 15:07:30

A legjobbunk araujo pados, coutinho a jobb oldalon 🤣

Egy xre jok leszunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.09.26. 15:06:15

soadroli írta:
2021.09.26. 14:52:07
Roberto kimaradt a mai keretből.

kezdő:
Ter Stegen; Mingueza, Piqué, Eric García, Dest; Busquets, Nico, Gavi; Memphis, Luuk De Jong, Coutinho.
Piket játszatni Araujo helyett ... Na a nagy fiatalokat játszato koeman ...isten barma a pali, a legjobb játékos nem játszik ,aki ráadásul az ellenfél kapujára is veszélyes. Lehet pont ezért nem játszik.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.26. 14:53:05

shevy írta:
2021.09.26. 14:35:09
Szerintetek fogunk ma kapura rúgni?
L. De Jong nem hiszem, de sztem Depay fog 2-3x :mrgreen:
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.09.26. 14:52:07

Roberto kimaradt a mai keretből.

kezdő:
Ter Stegen; Mingueza, Piqué, Eric García, Dest; Busquets, Nico, Gavi; Memphis, Luuk De Jong, Coutinho.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2021.09.26. 14:55:56-kor.
Kép
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2021.09.26. 14:35:09

Szerintetek fogunk ma kapura rúgni?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.09.26. 09:26:21

Sonoma írta:
2021.09.25. 22:58:35
mess2009 írta:
2021.09.25. 10:07:38
,
Szerintem nem így kellene nézni a dolgokat. Az első meccs után szinte mindenki azt mondta Depay lehet a húzóember, most meg megy a károgás milyen sz.r.
Ez az állomány nem annyira gyenge, mint amilyennek látszik.
A kezdeti lendületből megvertük a R. Sociedadot, akik utána 4 győzelmét és 1 döntetlent értek el. Megverték a Granadák, a Cadizt és a Levantet is.

Ez a mostani csapatunk egy jó edzővel simán jobb egy RS- nál is, egy rossz edzővel ( mint Koeman) meg azokat se tudjuk megverni, mint ők.
Sajnos bejött, amit jósoltam, hogy a BayernM elleni vereség után hetekig nem lesz képes felállni a pofonból a csapat. Mentálisan a padlón vagyunk és ez a játékunkra is kihat.
Ehhez jön a mester "építő kritikája", hogy ez várható volt, hiszen a BM jobb csapat. Pontosabban: "minőségi különbség van a két csapat közt".
Ezt akkor sem nyilatkozhatná, ha így is van, mert ezzel a játékosok önbizalmát veszi el. Majd most már ilyeneket mond " a mai Barca nem az a Barca mind 8 éve". Na az ilyen nyilatkozatok után jobb helyeken megköszönik a munkát az edzőnek.
Óriási szereptévesztésben van a "mester". Neki nem az a feladata, megmondja milyen a csapata ( arra ott vannak a szakértők, elemzők, meg ugye mi :D ), hanem felkészítse és önbizalmat adjon nekik. Aki edzősködött valaha ( bármilyen sportágban) az tudja mekkora hiba lehúzni szóban a saját csapatát.
Remélem hamarosan edzőt váltunk és véget ér ez az ámokfutás, amit Koeman művel. Bár lehet pont azért játszanak majd jobban holnap, mert nem lesz a padon.
Koemant támadja a Spanyol sajtó ezerrel, erre védekezésül normális és ami fő abszolút igaz az állítása a felhozott minőségi különbségről.
igen ebben is különbözik a megítélésünk. nálam ez elfogadható , míg SR. nyilatkozata, hogy meg akarja nyerni a Ligát - hát, mit is mondjak... nem tűnik reálisnak ( inkább szánalmasnak tűnt.)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.26. 01:05:16

mess2009 írta:
2021.09.25. 10:07:38
Koeman: leírtam, nincs ok itt tartani, de lesz egyáltalán aki ide jönne?
Ez csak Laportán fog múlni. Ha bele akar szólni (az igazolásokat kivéve) szakmai dolgokba vagy kiáll az öltözői " legendák " kiváltságaiért, akkor senki épkézláb edzőt nem fog érdekelni a kispad.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.25. 22:58:35

mess2009 írta:
2021.09.25. 10:07:38
bizony, másképp látjuk.
Depay: a fö oldali értékelés száma jó, a magyarázat már inkább magyarázkodásnak tűnik. egyedül van?! miért hány ember kell ahhoz, hogy eltaláljon egy forintos labdát? hány ember kell ahhoz, hogy megtartson egy neki fellőtt labdát? hány kell ahhoz, hogy ha le áll cselezni, akkor annak legyen haszna? (ne labdavesztés) Depayról kínomban az jut eszembe, hogy Suarez gólok nélkül.
Koeman: leírtam, nincs ok itt tartani, de lesz egyáltalán aki ide jönne? és amit igazán másképp látok, bizony ez az állomány gyenge, most Coutinhoval és Depay-al és valószínű az lesz Fatival és Agüeroval is.
azt csak remélni tudom, hogy ha sikerül egy jó edzőt hozniuk akkor ezt ismeri fel legelőször.
Szerintem nem így kellene nézni a dolgokat. Az első meccs után szinte mindenki azt mondta Depay lehet a húzóember, most meg megy a károgás milyen sz.r.
Ez az állomány nem annyira gyenge, mint amilyennek látszik.
A kezdeti lendületből megvertük a R. Sociedadot, akik utána 4 győzelmét és 1 döntetlent értek el. Megverték a Granadák, a Cadizt és a Levantet is.

Ez a mostani csapatunk egy jó edzővel simán jobb egy RS- nál is, egy rossz edzővel ( mint Koeman) meg azokat se tudjuk megverni, mint ők.
Sajnos bejött, amit jósoltam, hogy a BayernM elleni vereség után hetekig nem lesz képes felállni a pofonból a csapat. Mentálisan a padlón vagyunk és ez a játékunkra is kihat.
Ehhez jön a mester "építő kritikája", hogy ez várható volt, hiszen a BM jobb csapat. Pontosabban: "minőségi különbség van a két csapat közt".
Ezt akkor sem nyilatkozhatná, ha így is van, mert ezzel a játékosok önbizalmát veszi el. Majd most már ilyeneket mond " a mai Barca nem az a Barca mind 8 éve". Na az ilyen nyilatkozatok után jobb helyeken megköszönik a munkát az edzőnek.
Óriási szereptévesztésben van a "mester". Neki nem az a feladata, megmondja milyen a csapata ( arra ott vannak a szakértők, elemzők, meg ugye mi :D ), hanem felkészítse és önbizalmat adjon nekik. Aki edzősködött valaha ( bármilyen sportágban) az tudja mekkora hiba lehúzni szóban a saját csapatát.
Remélem hamarosan edzőt váltunk és véget ér ez az ámokfutás, amit Koeman művel. Bár lehet pont azért játszanak majd jobban holnap, mert nem lesz a padon.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.09.25. 18:48:26

Hát fiúk néhányan itt véditek a védhetetlent.
Hat bajnoki meccset és egy BL találkozót játszott a Barca immáron Messi nélkül. Az eredmények azt hiszem az elvárt szint alattiak, a mutatott "játék" pedig egyszerűen minősíthetetlen, ami nem csak az én szubjektív véleményem, mindez a mérkőzések alatt a fórumtársak hozzászólásaiból is kiderül, pedig a Bayernt kivéve komoly játékerőt képviselő csapattal nem találkoztunk.
Ez már nem az elmúlt évad utolsó mérkőzéséből eredő - talán jogosan bírált - következtetés/jóslat, hanem egy lefelé tartó folyamat, aminek még csak a kezdetén vagyunk.
Messi elment ez tény, az állítólag Messi által elnyomott szuper tehetségek sehol sincsenek, a csapat irányt vett a középmezőny felé.
Szerintem is ezt tudomásul kell/lehet venni, hogy most ez van és nem kellene azokat ekézni, akiknek az a véleménye, hogy Messire ennek a csapatnak még nagy szüksége lett volna.
Azzal én is egyetértek, hogy Koemannak mennie kellene minél hamarabb és vszeg egy dinamikus új edző felépítené az új Barcát, de addig sajnos marad a középszer.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.09.25. 12:40:12

A hivatalos FB oldal fél órája tett fel egy videót Fatival miszerint készen áll. Remélem a hétvégén már kap pár percet.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.09.25. 10:07:38

bizony, másképp látjuk.
Depay: a fö oldali értékelés száma jó, a magyarázat már inkább magyarázkodásnak tűnik. egyedül van?! miért hány ember kell ahhoz, hogy eltaláljon egy forintos labdát? hány ember kell ahhoz, hogy megtartson egy neki fellőtt labdát? hány kell ahhoz, hogy ha le áll cselezni, akkor annak legyen haszna? (ne labdavesztés) Depayról kínomban az jut eszembe, hogy Suarez gólok nélkül.
Koeman: leírtam, nincs ok itt tartani, de lesz egyáltalán aki ide jönne? és amit igazán másképp látok, bizony ez az állomány gyenge, most Coutinhoval és Depay-al és valószínű az lesz Fatival és Agüeroval is.
azt csak remélni tudom, hogy ha sikerül egy jó edzőt hozniuk akkor ezt ismeri fel legelőször.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.24. 23:14:57

Deluigi írta:
2021.09.24. 23:02:28
szerintem csak siman maskepp latjuk a dolgokat

ez megengedett, foleg forumon
Igen, ezért reagáltam, ezt Rob888-nak kéne átgondolni akkor.
Deluigi írta:
2021.09.24. 23:02:28
a tavalyi szezonban is volt izgalom szinte vegig, de volt egy olyan sorozatunk, amikor mindenki buszke volt a csapatra, hogy 10+ pontos hatranybol felalltunk es csak rajtunk mult, hogy bajnokcsapat leszunk (vagy sem)

meg mindig azt allitom, hogy Messit nem szabadott volna elengedni, vagy ha megis osszejott, akkor nem lehet elvarasokkal lenni a jelenlegi allapot miatt

annak ellenere, hogy a csapat nagyon (autocenzura) megy, van 2 gyozelmunk es 3 dontetlenunk, siman meglehet egy kozepcsapatra jellemzo helyezes a vegere

tobbre nem vagyunk kepesek, sem az edzo, sem a jatekosok

ez par evig igy lesz, sajnos :(
Ez a sorozat és hogy a saját kezünkben volt a sorsunk.. nagyon kevés. Innen nézve a 0. fordulóban is saját kezünkben van a sorsunk, mert ha minden meccset nyerünk akkor bajnokok vagyunk :D
Végletekig gyengék voltunk végig, tűzközelbe sose voltunk, a nagyoktól rendre kikaptunk vagy 0-t raktunk ki a pályára.. esélytelen volt végig.

Meg lehet nézni a Messi-s szavazást, a döntő többség, és pl én is arra szavaztunk hogy maradjon Leo valamilyen formában. Ez igazából nagyon nagyon kevesek által vitatott dolog, hogy egyáltalán maradjon vagy sem, max az volt kérdés hogy milyen áron és mekkora szereppel. Sajnos itt sose történhetett volna meg hogy nem kezd azonnal vagy lecserélik, mert tört lábbal 0 kondival is 90 perceket játszott akkor is ha értelmes átvétele se volt és tényleg 2km-t futott nem viccből mondjuk hogy sétált. Volt ilyen is. Ott megteszik, ami rendkívül pozitív, így kell, így kellett volna.

A többre nem vagyunk képesek se az edző se a játékosok 1000x megcáfolt dolog. Az edzőnk tudjuk hogy nem képes többre, de érdekes módon az EB-t VB-t BL-t járt játékosaink listája kicsit hosszabb mint egy középcsapat esetén és ez még pár évig hosszabb is lesz, sőt, valószínű hogy csak egyre hosszabb... az edző a fő ludas, mindig is az lesz, mindig is az edző feje hullik először a porba ha baj van. Remélem nem kell sokat aludni már. A fiúk bizalmat és szeretetet érdemelnek. Az edző is érdemelt, meg is kapta sokáig, de felette eljárt az idő, és többször leégett, ezt habitusa csak felturbózta.
Ennél Messi nélkül is többre kell képesnek lennie a csapatnak, ez nem lehet vitás. Egyik középcsapatban sincs ennyi válogatott és világsztár.. ezek jó játékosok akik rosszul vannak kezelve. De majd megmutattják ők.
Válasz küldése