Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.27. 18:14:43

Régebben is már nagyon sokszor leírták itt a fórumban, hogy valami nincs rendben a Barcánál az orvosi stábbal. Vagy nincs megfelelő erőnléti felkészítés a sorozatos terheléshez? Ez a tömeges sérülés nem lehet a mai profi footbal természetes velejárója.
Például Messi, CR, Busi, stb idős játékosok sokkal kevesebbet sérülnek
Vagy a leves, vagy a tányér görbe.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.10.27. 17:59:44

Ter Stegen - Dest, Piqué, Eric García, Alba - Busquets, Nico, Sergi Roberto - Memphis, Coutinho, Agüero
Kép
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.10.27. 17:12:57

bence0330 írta:
2021.10.27. 10:04:16

Hát, akkor baj van. Depay minden meccsen egyre haloványabb sajna, bár nehéz véleményt mondani róla is, mert hátulról nem kap labdát, elöl meg nincs kivel játszania. A Lyonban pl. nem ez volt a helyzet, Paqueta meg Aouar szebbnél szebb kulcspasszokkal tömte, elöl meg Ekambi és Kadewere jó partnerek voltak. Lövöldözte is a gólokat. Meg zseniális szabadokat vágott be egyre-másra. Most belegondolva Messi távozása óta kb nem volt 16-os előterében szabadrúgás lehetőségünk sem... :(

Hiába szűk a keretünk, valahogy mégis sokszor az az ember érzése, hogy a cserepadból pl. jobb középpályát lehetne kirakni a pályára. Az a Cou-Nico-Puig szerintem bármilyen komolyabb csapatnál elfogadható kezdő lenne, még ha nem is feltétlenül a legjobb. Csak belegondolni is ijesztő már olyan kp-ba, ahol minimum 2 a 3-ból ellövi a labdákat 16-20-ról... DJ-Pedri-SR-Busi gálanégyesből soha senki semmi pénzért nem tenné ezt meg, és Gavinak sem ez az erőssége. Pedig így még lehetne kompenzálni a támadósor hiányosságait.
Szinte ugyanígy látom a helyzetet. Azt a Cou-Nico-Puig középpályát már fel is rajzolhatná mára az edző úr. Annyira ramaty, lassú és körülményes az a középpálya amivel operál, hogy sírni tudnék. A DJ-Pedri-SR-Busi négyesből Busquets ad a leggyakrabban mélységi indításokat és veszélyesebb labdákat - de átlövést nem sűrűn látunk tőle sem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.27. 14:54:15

Vakmacska írta:
2021.10.27. 14:31:56
Fati is lesérült. Most a másik térde fáj
Le lett írva, itt is meg a topicjában is. Jó lenne, ha kilépnél a write-only módból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.10.27. 14:31:56

Fati is lesérült. Most a másik térde fáj
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.27. 13:10:00

Camp Nou99 írta:
2021.10.27. 12:28:24
Hiába kapnánk ki az esti meccsen ezt a kretént akkor sem küldenék el a padról. Ezt a teljesítményt pinyő is simán hozná.
Szerintem Dárdai jobb eredményt érne el, mint ez a ........
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.10.27. 12:28:24

Hiába kapnánk ki az esti meccsen ezt a kretént akkor sem küldenék el a padról. Ezt a teljesítményt pinyő is simán hozná.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.27. 10:04:16

Titinho írta:
2021.10.27. 09:52:03
Na Fati is kikerült végül a keretből, hivatalos közlemény jött róla, hogy vacakol a térde.

Frenkie is 7-10 napra esett ki, ő még a Real ellen sérült meg, ezért is kellett lecserélni.

Pedrinek pedig visszaesett a gyógyulása, további 3 hét pihi. A válogatott szünet után november 20-án az Espanyol ellen lehet újra a keretben.

Dembelé már a társakkal edz, de még a hétvégén sem biztos, hogy a keretben lesz.

A Sport szerint ez a kezdő várható ma este:
Ter Stegen - Mingueza, Eric, Piqué, Alba - Busi, Gavi, Roberto - Dest, Agüero, Depay.

Az a kp az gyönyörű lesz már előre mondom. Coutinho? Nico? Puig? :?
Nem számítok könnyű meccsre, kontrára fognak szerintem játszani, amivel megint nem fogunk tudni mit kezdeni, 1-2 kapott gól várható szerintem megint. A kérdés, hogy mi mennyit teszünk el. Vagyis, hogy eltaláljuk e a kaput egyáltalán, a Real ellen 50 percet kellett várni rá...
Hát, akkor baj van. Depay minden meccsen egyre haloványabb sajna, bár nehéz véleményt mondani róla is, mert hátulról nem kap labdát, elöl meg nincs kivel játszania. A Lyonban pl. nem ez volt a helyzet, Paqueta meg Aouar szebbnél szebb kulcspasszokkal tömte, elöl meg Ekambi és Kadewere jó partnerek voltak. Lövöldözte is a gólokat. Meg zseniális szabadokat vágott be egyre-másra. Most belegondolva Messi távozása óta kb nem volt 16-os előterében szabadrúgás lehetőségünk sem... :(

Hiába szűk a keretünk, valahogy mégis sokszor az az ember érzése, hogy a cserepadból pl. jobb középpályát lehetne kirakni a pályára. Az a Cou-Nico-Puig szerintem bármilyen komolyabb csapatnál elfogadható kezdő lenne, még ha nem is feltétlenül a legjobb. Csak belegondolni is ijesztő már olyan kp-ba, ahol minimum 2 a 3-ból ellövi a labdákat 16-20-ról... DJ-Pedri-SR-Busi gálanégyesből soha senki semmi pénzért nem tenné ezt meg, és Gavinak sem ez az erőssége. Pedig így még lehetne kompenzálni a támadósor hiányosságait.
A másik opció persze hogy felküldünk minden tornyot 20 perccel a vége előtt, és ívelgetünk. Ez is megoldás.
Puigra ugye még mindig minden meccsen rákérdeznek a riporterek, és az a legutóbbi válasz, hogy túl nagy a versenyhelyzet. Akkor most döntsük el, hogy a keret nem elég erős, vagy a versenyhelyzet túl nagy, mert ez két totál ellentétes vélemény, amit meccsről-meccsre máshogy máshogy lát. De oké, nem kenyere a csávó, Nico viszont pont olyan játékot játszik, amit ő is szeret. Cou-t is szereti. Vagy nem középpályásként gondol a brazilra???
Vajon mit gondol erről az egészről Laporta, aki elég nyilvánvalóan tökéletesen ellentétes vonalat képvisel?
Dest elöl nevetséges. Nem ügyetlen a srác, de kapura teljesen veszélytelen. Még megpróbálni értettem, de látványosan nem működik. Most még remélhetőleg nem kell két védővel védekezni sem ott ilyen Vinik ellen, a Reál ellen az legalább magyarázat volt. Ott nagyon Demirért ordít a szitu, ha nincs Dembélé még. Elég unalmas már ez a poszton kívüli játékosszerepeltetés, főleg, ha nincs megindokolva. De ha már mindenképp más posztról akar odavinni valakit, akkor Cou. Nem jó oda ő sem, de legalább van a lábában veszély.
Albával eszerint minden rendben? Nagyon nem nézett ki jól a Reál ellen, látványosan sérült volt.
Valaki valamelyik topikban megemlítette Umtitit. Ha tényleg 100%-os állapotban van, akkor az ő padoztatása is luxus most nekünk. Én már el is feledkeztem róla. Vagy ő most ilyen klubszinten blokkolva van a hozzáállása miatt?
Na mindegy, szerintem a Rayot verni fogjuk ígyis-úgyis.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.27. 09:52:03

Na Fati is kikerült végül a keretből, hivatalos közlemény jött róla, hogy vacakol a térde.

Frenkie is 7-10 napra esett ki, ő még a Real ellen sérült meg, ezért is kellett lecserélni.

Pedrinek pedig visszaesett a gyógyulása, további 3 hét pihi. A válogatott szünet után november 20-án az Espanyol ellen lehet újra a keretben.

Dembelé már a társakkal edz, de még a hétvégén sem biztos, hogy a keretben lesz.

A Sport szerint ez a kezdő várható ma este:
Ter Stegen - Mingueza, Eric, Piqué, Alba - Busi, Gavi, Roberto - Dest, Agüero, Depay.

Az a kp az gyönyörű lesz már előre mondom. Coutinho? Nico? Puig? :?
Nem számítok könnyű meccsre, kontrára fognak szerintem játszani, amivel megint nem fogunk tudni mit kezdeni, 1-2 kapott gól várható szerintem megint. A kérdés, hogy mi mennyit teszünk el. Vagyis, hogy eltaláljuk e a kaput egyáltalán, a Real ellen 50 percet kellett várni rá...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.10.26. 22:18:36

Szerintem baromira mindegy hogy nyerünk-e a Rayo ellen. Ameddig a holland barom van kispadon addig hosszú távon egy sorozatban sincs esélyünk. Pláne úgy hogy igazi klasszisunk sincs, pláne ami a támadásokat illeti, akitől várhatnánk hogy majd viszi a csapatot a hátán. Van pár igazi tehetségünk, de klasszis nulla. Talán Agüero az egyetlen, de egyedül 35 évesen sérülések után kevés.

Nem érdemes idén bekapcsolni a tv-t.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.26. 22:11:49

Barcaforever írta:
2021.10.26. 22:00:13
Cseri írta:
2021.10.26. 19:59:01
Holnap nyerünk-e? FDJ állítólag bajlódik a combjával,egyelőre nem lehet tudni mennyit kell kihagynia.
Úgy néz ki 2 meccs, Pedrinek meg további 3 hét. Ezért jó a rotálás, de ezt már csak a következő edző fogja alkalmazni.
Ismeri ő a rotálást, Robertoval szereti rotálni Busit néha.

Egyébként így Agüero visszatérésével nagyon érdekel, ki hová kerül. Hármójuk közül Fati a legveszélyesebb játékos, remélem ő játszik majd eredeti helyén balszélsőt. Agüero center, Depay jobbszélső? Érdekes lesz, kíváncsi vagyok, hogy küldi fel őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.26. 22:00:13

Cseri írta:
2021.10.26. 19:59:01
Holnap nyerünk-e? FDJ állítólag bajlódik a combjával,egyelőre nem lehet tudni mennyit kell kihagynia.
Úgy néz ki 2 meccs, Pedrinek meg további 3 hét. Ezért jó a rotálás, de ezt már csak a következő edző fogja alkalmazni.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.26. 20:22:19

Cseri írta:
2021.10.26. 19:59:01
Holnap nyerünk-e? FDJ állítólag bajlódik a combjával,egyelőre nem lehet tudni mennyit kell kihagynia.
nincs a keretben sem.

talán nyerünk, itt már tippelni sem lehet.
benne van hogy kijön a lépés, aztán meg kövi fordulóban égünk be megint.
nincs igazából jelentősége se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.26. 19:59:01

Holnap nyerünk-e? FDJ állítólag bajlódik a combjával,egyelőre nem lehet tudni mennyit kell kihagynia.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.26. 14:41:29

vg99 írta:
2021.10.26. 14:24:23
Koeman kíváló szakember,
igaz, hogy a vakszerencs miatt lett stabil játékos pl. Araujo,
de azért ne felejtsük, hogy kb. elmeszelte Puigot, Colladot, Demirt, hogy top játékosok milyen formában vannak, hogy a pár nap alatt a válogatottban a bénák is megtáltosodnak, vagy, hogy LDJ-t leigazolta.
és amúgy, hogy nézhetetlen kb. a focink, én legalábbis ott tartok, hogy egyre jobban nem érdekel, elkapcsolok, unatkozom, vagy már nem is nézem. Még arra is kár várni, hogy elküldjék, mert nem a teljesítményétől függ.
Az van, hogy én is inkább a fórumot olvasom a meccsközben, mert inkább ezt választom a sírás helyett :)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.10.26. 14:24:23

Koeman kíváló szakember,
igaz, hogy a vakszerencs miatt lett stabil játékos pl. Araujo,
de azért ne felejtsük, hogy kb. elmeszelte Puigot, Colladot, Demirt, hogy top játékosok milyen formában vannak, hogy a pár nap alatt a válogatottban a bénák is megtáltosodnak, vagy, hogy LDJ-t leigazolta.
és amúgy, hogy nézhetetlen kb. a focink, én legalábbis ott tartok, hogy egyre jobban nem érdekel, elkapcsolok, unatkozom, vagy már nem is nézem. Még arra is kár várni, hogy elküldjék, mert nem a teljesítményétől függ.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.10.26. 14:06:30

bence0330 írta:
2021.10.25. 23:36:59

Megelőzött a kolléga, én is azt szerettem volna kérdezni, hogy pontosan hol és mitől erősebb Lucho kerete. A Barcás játékosok hirtelen erősebbek lesznek ott, ez mondjuk tény. :D De nálunk minden poszton jóval erősebb játékosok vannak, kivéve most talán a jobb oldalo védőt és szegény TS-t, aki mostanság tényleg csak középre menő lasztikat kap el néha.
Arról nem beszélve, hogy a fél barcelónai gárda ott van a válogatottban, és remek teljesítményeket rak le. Az itt fél éve 0 Pedri remekül játszik, Busquets egész más ember, Garcia remekel hátul, Gavi is kicsit jobb. Még talán Alba is, bár rá itt sem lehet szerintem panasz
Egyszerűen komolytalanná teszi az indulatotok a Koeman elleni érveiteket. Mindenben ő a hibás, ha kiabál, akkor kibírhatatlan disznó, ha nem szól semmit, akkor nulla lelkiismerete van.. csinálhat bármit ez a megtépett csapat nektek, csak mantrázni fogjátok tovább.
Ez azért veszélyes, mert egyfelől saját életetetek 90 perceit teszitek tönkre, mert bármi lesz is dühöngeni fogtok, másrészről, meg jönne Xavi vagy bárki és ha nem kapna embert, akkor hatalmas pofáraesés lenne a vége. Utána ki lenne a hibás? Tudom, Barto.

Egyáltalán nem jobbak fényévekkel a barcások a válogatottban, Busi az elmúlt KÉT évben játszik jól (hupsz, pont Koeman érkezése óta), Alba egy homályos folt, van amikor sokat segít, van amikor nagyon nem, a válogatottban is.
Gavi ugyanilyen volt, SR is ugyanilyen, Pedri is ugyanilyen (már amikor nem sérült ugye).
Csak tök kényelmes Pedri mellett érvelni, azt meg elfelejteni, mikor a spanyol meccset nézők éppen felrobbannak fórumon, hogy miért játszik Pedri ilyen alibivel. Eric meg a válogatottban is egy nulla.

LE-nek sincs olyan könnyű dolga, ez tény, de a Real elleni meccsen totál egy az egyben a spanyol válogatott játékát láthattuk minőségben is.
LE-nek annyival jobb, hogy bár nincsenek extra klasszisai, de azért nagy a merítési lehetősége. Nála nem az van, hogy próbál kitalálni valamit, hogy aztán utolsó pillanatban két-három kulcsembert eladjanak hirtelen. A sok kb azonos szintet képviselő játékos közül azért ki tudja választani, akivel a legjobban együtt tud dolgozni.

Én azért sem értem ezt a sopánkodást, mert a Real elleni meccs kifejezetten jó volt. Ilyen alárendelt szerepben sok éve nem láttam a Realt ellenünk. Persze, Ancelotti taktikája, aha... A Real kerete sem olyan nagyon erős, de a miénknél sokkal jobb és pont a támadószekciója maradt ép és éles, az egész csapatból sugárzik rutin, vezetik a ligát is, magabiztosak lehetnek, a kapusuk bombaformában, a védők magabiztosak és mindenkiben benne van a gól.
A Realnak így is kb volt 15 perce, amikor inkább az történt, amit ők akartak, azonkívűl fejetlenül rohangáltak és védekeztek, ha nagyon Real ellenes lennék, akkor örülnék, hogy pont Ancelottit fogták ki.
A Barcában működött nagyjából a védekezés(Araujo azért elkellett volna), a középpálya is dominált Kroosék ellen, működött a letámadás is... Én nem számítottam ilyen jó meccsre.
A kispad eszetlenül rövid. Még a védelem az egyetlen, ahol lehetett volna variálni, Umtitinek és Lengletnek is Eric előtt lenne a helyük, de ők ugyebár kegyvesztettek, Eric meg díszkatalán.
Középpályán kb SR az egyetlen aki bevethető a kezdőn kívül, balszélen Alba helyén szívesebben nézném azt a fiatalt (Collado talán?), jobbosra meg nincs senkink. Lehet szidni Destet, Mingut, nem tehetnek róla, hogy ennyit tudnak. Emersont ugye el kellett adni egy zacskó ropiért. Destből meg már kínunkban támadót csinálunk, amúgy nem olyan rossz ötlet, de látszik, hogy kevés oda is. Van egy félsérült Fati és Depay, aki nem egy sztár, de egynek nem is rossz.
Ez nem nulla mozgástér, még annál is kevesebb. Ha elfárad, megsérül valaki, akkor egy szurkolót kell kb beküldeni.

Mindazonáltal, ha Fati teljesen felépül, szerintem nem olyan rossz ez, legyen bármilyen béna edzője a Realnak, azért így ledominálni őket a meccs nagy részén, több, mint korrekt. Tőlem a játékosoknak és edzőnek is jár a pacsi.
Szerintem kéne egy Kessié-féle szuper robot (vagy egy Camavinga..) és egy gólerős támadó még (mert ki tudja felépül-e Dembele).
Kb ennyi hiányzott a Real meccsről is. Az, hogy Eric szereti nézni messziről az ellenfél lövéseit, vagy hogy Vinicius megforgatja Mingut, ez benne van és önmagában nem is tragédia. A Barcások által sokat gúnyolt Vini egészen ügyes gyerek, nem csak Mingunak okoz fejfájást. Az egy másik dolog, hogy egy erős Barcában nem lenne helye Mingunak, mint ahogy a szakmai vélemények is ezt támasztják alá, de most nincs más.


Én pont azért nem szeretném most Xavit, mert ugyanaz várna rá, mint Koemanra függetlenül, hogy milyen lesz. Tét nélkül építekzés, na nehogymár. A Barca elveszti évről évre a góllövőinek nagy részét, de azért mindig mindent megkell nyerni és ha van egy JÓ meccs, ahol mégis kikapnak, akkor is már megy a fröcsögés.
Ez nem friss dolog, a Barcánál ez mindigis egy őrület volt, az egyik legjobb sikeredzőnk Guardiola minden évben öregedett hármat, bevallottan kikészült itt.
Xavinak se lenne semmi ideje és ha most jön, embert se kap. Kulcsfontosságú lenne az előrelépéshez egy olyan átigazolási időszak, ahol nem gyengülünk egyértelműen és egy Messi-Grizes pakk helyére nem egy sevillai kispadról kellene kukázni valakit az utolsó pillanatban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.25. 23:36:59

mess2009 írta:
2021.10.25. 22:56:28
Rivaldo11 írta:
2021.10.25. 14:06:21
Még egyszer : Lehet a kerettel takarózni, de meg kell nézni mit csinál Lucho a válogatottal. Valami hasonló stílus, és irányvonal kell nekünk is. Ehhez elsősorban edző kell. Ordít a szitu Xaviért.
igen, lehet és kell is.(takarózni) Lucho kerete erősebb , ilyen egyszerű. azt meg végképp nem értem, honnan ez az ordító?! Xavi - várás...mégis mire alapozva? a tiki-taka korszak emblematikus játékosa(!) volt, edzőként még gondolom az a bizonyos tojáshéj ott viríthat a hátsóján, arról nem is beszélve, hogy ő maga is tudja azért ódzkodik - egyelőre.
Megelőzött a kolléga, én is azt szerettem volna kérdezni, hogy pontosan hol és mitől erősebb Lucho kerete. A Barcás játékosok hirtelen erősebbek lesznek ott, ez mondjuk tény. :D De nálunk minden poszton jóval erősebb játékosok vannak, kivéve most talán a jobb oldalo védőt és szegény TS-t, aki mostanság tényleg csak középre menő lasztikat kap el néha.
Arról nem beszélve, hogy a fél barcelónai gárda ott van a válogatottban, és remek teljesítményeket rak le. Az itt fél éve 0 Pedri remekül játszik, Busquets egész más ember, Garcia remekel hátul, Gavi is kicsit jobb. Még talán Alba is, bár rá itt sem lehet szerintem panasz. És ezek még csak egyének voltak, csapatszinten 2 nap alatt felépíti azt, amit Koeman bő egy éve ígérget - szervezettséget. Gavit új játékosként is kb 2 nap alatt illesztette be a rendszerbe. Félelmetes.
Egy mentség van ilyen szempntból talán, a válogatottnak kicsivel gyengébb ellenfelekkel kell szembenéznie, egy BM-hez és Reálhoz képest mindenképp, és kisebb a nyomás is rajtuk. De ettől még a pályán látottak rettenetesen világítanak Koeman sötétsége után.

Xaviról meg annyit, hogy tojáshéj ide vagy oda, megtanított pár arabot úgy focizni pillanatok alatt, olyan szervezett egységbe ültetve, hogy élmény nézni a játékukat, és nagyon eredményes is. Hihetetlenül tudatos. Meg lehet nézni bármelyik meccsét, néhol az egész is fent van, keress rá szerintem, és meglátod, miért várják/juk annyian. Nyilván egy Liverpool-BM meccshez képest ez lassított felvétel, de ha ezt 11 sokkalta jobb játékossal gyorsabb játékkal meg tudja tenni, elkezdhetünk felfelé emelkedni, és minimum szép focit látni újra, de az alapokat biztosan le fogja tenni.

Ezt a tiki-taka-rossz mantrát meg el kell engedni, egyrészt szerintem önmagában is tudnánk még azzal BL-esélyesek lenni megfelelően átadott játékkal és megfelelően kialakított kerettel (nem Vidalokkal), de amit Xavi játszat, az százszor direktebb foci már, Ten Haag-éhoz hasonlít jobban. Talajon, villámgyorsan, technikásan, de a támadásokat már gyorsan fejezi be. Nincsenek letáborozások, max néha, gyors felfejlődés, aztán vagy kis játékkal betörni, vagy ki a szélre, szélről bepassz, vagy átlövés. Mindezt erőteljes, jól szervezett presszióval vegyítve. De annyira tudatos és rendszerszerű az egész, amilyet ritkán látni, tehát az már látszik, mennyire jó pedagógus.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.25. 23:05:07

1. Lucho kerete nem erősebb. Semmivel.
2. Xavivárás azért van, mert most igazán elvárások nélkül-már amennyire ez egy ekkora klubnál lehetséges -nyugodtan kezdheti a melót a fiatalokkal, totálisan szabad kezet kaphat az elképzeléseihez. És ami lényeges, belőle kinézhető, hogy vannak is elképzelései, filozófiája, ráadásul igazi ikon, akinek már a puszta személye motiváló.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.10.25. 22:56:28

Rivaldo11 írta:
2021.10.25. 14:06:21
Még egyszer : Lehet a kerettel takarózni, de meg kell nézni mit csinál Lucho a válogatottal. Valami hasonló stílus, és irányvonal kell nekünk is. Ehhez elsősorban edző kell. Ordít a szitu Xaviért.
igen, lehet és kell is.(takarózni) Lucho kerete erősebb , ilyen egyszerű. azt meg végképp nem értem, honnan ez az ordító?! Xavi - várás...mégis mire alapozva? a tiki-taka korszak emblematikus játékosa(!) volt, edzőként még gondolom az a bizonyos tojáshéj ott viríthat a hátsóján, arról nem is beszélve, hogy ő maga is tudja azért ódzkodik - egyelőre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.25. 20:11:21

Vakmacska írta:
2021.10.24. 09:57:40
Szerintem a szokásos forgatókönyv lesz:
Real nekünk esik, bevágnak egy gólt, aztán meg beállnak kontrázni. Mi meg majd ili-tolizunk szokás szerint.
Majd biztos jön LDJ, hátha befejel egy beadást, majd előre megy Pique is, aztán kontrából benyalunk egy másodikat is.

A legnagyobb baj, hogy Koeman képtelen tanulni a saját hibáiból.
Erre muszáj volt reagálnom, meccs előtti hozzászólás :D
Oké, akkora jóstehetség nem kellett hozzá, de annyira precíz volt így meccs előtt, hogy kérnék tőled 5 lottószámot. Privátban. :D
Feltételezem, Ancelotti fejében is megvolt ez a forgatókönyv. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.25. 16:24:34

Chino írta:
2021.10.25. 12:20:26
Ne mondja senki, hogy tegnap a két keret közti különbségen ment el a meccs! Azt se lehet állítani, hogy Ancelotti lemecselte volna Koemant, nem is volt "harc" kettejük között. Felismerte az ellenfél nyilvánvaló gyengeségeit. Ehhez nem kellett ötszörös BL-BEK győztes trénernek lennie.
Szerintem ebben nincs igazad. A védelmünk minőségileg bőven a Realé alatt van. Egy olyan csapatnak ami lendületből rá tud futni az ellenfél védelmére, egy tetű lassú Garcia, meg egy tetű lassú Mingueza az csemege. Ráadásul, mindkettő, rosszul helyezkedik és szerintem az összjátékuk se az igazi. A baj az volt, hogy Arujo nélkül nem is nagyon volt választék. Na most ez minőségi különbség.

Azt elfogadom, hogy nem kell nagy észnek lenni, hogy kiadd ukázba Vini őket firkáld, mert bamba mind a kettő.
Kép
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.10.25. 14:48:02

Chino megszólítalak, mert fogalmam sincs, hogy kell idézni. Szóval, leírtuk/ leírtam előtte a véleményem a játékosokról! Ennek fejében olvasd el még egyszer! Kiemelkedő játékosaink még mindig a 33-34 éves játékosaink! A fiatalok messze vannak! Az újak meg rendre csalódás, vagy túl nagy az elvárás (Depay). Az edző nem tudja mit játszon velük (433/532/ vagy rúgd be a 16oson belülre). Keret nem emelkedik ki a bajnokságból és most párosult is egy katasztrófa edzővel… Játékosokon végig lehetne menni az előző 20 év focistáin, hogy kihez hasonlítanak! Ennek fejében mondom, idén őrüljünk a BL selejtezőnek majd!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.25. 14:06:21

Még egyszer : Lehet a kerettel takarózni, de meg kell nézni mit csinál Lucho a válogatottal. Valami hasonló stílus, és irányvonal kell nekünk is. Ehhez elsősorban edző kell. Ordít a szitu Xaviért.
Rivaldo-A Legnagyobb.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.10.25. 12:27:26

Troym írta:
2021.10.25. 10:40:16
kapuera írta:
2021.10.25. 09:23:05
Ezen gondolkodtam! Lassan minden játékosra tudnék írni egy régi spílert, hogy kb ez a szint! Mingu : Oleguer/ Darmia Dest: Semedo (ha támadó: Maxi Lopez) Garcia: Bartha Depay: Sanchez De Jong: inkább Yaya T. ( semmiben se kiemelkedő, de néha gólveszélyes) Aguero: Saviola L. De Jong: Larsson ( csak fényévekkel jobb volt) Ansu F.: Eto’o Gavi: Xavi ( nagyon örülnék ) Pedri: Iniesta ( nagyon örülnék ) Dembele: Overmars Coutinho: jelenleg Rafinha Korman : Luis van Gaal ( Ha erre az időszakra valaki emlékszik….. annak dejavu érzései lehetnek )
jó kis összevetés. Nálam Dembelé inkább Hleb , Coutinho: Riquelme (nagy "ász"-nak kikiáltott spíler, akit nem tudtak szinte semmire használni) Garcia: Caceres, Luuk de Jong meg inkább Gudjohnssen legalábbis veszélyesség alapján.
Gundjohnssen fényévekkel jobb volt LdJ-nél :)
És ha jól rémlik, vége felé inkább középpályás volt, és nem hozott rossz teljesítményt (nyilván nem Xavi vagy Ini volt, de bátran be lehetett tenni rotációban).
Válasz küldése