Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.05. 14:06:21

visca el barca írta:
2021.12.05. 13:13:08
Koemanban azt birtam h xavial ellentetben nem a kozhelyeket puffogtatta ("barki ellen van eselyunk bla bla bla") hanem kerek perec megmondta amit minden hulye lat, hogy ez a keret kb egy kozepes EL szint.
A " géniusszal" az volt a baj, nem edzette őket rendesen, de kritizálni, hárítani azt tudott. Mindig megtalálta, ki volt a hibás az aktuális meccsen.
Egy edzőnek nem az a feladata, hogy jól megmondja mennyire nulla a csapata. Tizedannyiért én is megmondtam volna.
A játékosok is emberek. Ha nem ösztönzi, hajtja őket (pozitívan) az edző, nem is fognak jól játszani.

Mondjuk Xavi még átesett a ló túloldalára. Ha irreális célokat tűzől ki magabiztosan ( pont egy vereség után), azt meg nem hiszi el a csapat. Ha nem tudsz azonosulni a céllal, nem lesz meg benned a tűz.
Márpedig szerdán, ha mindenki a legjobbat hozza ki magából, se biztos a győzelmünk. És akkor még nagyon optimista voltam.
A két edző a két véglet a nyilatkozatokban.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.12.05. 13:19:39

A holnapi meccs csak azért nem 10-0 lesz mert a Bayern az első félidőben elrak egy ötöst, a másodikban meg felküldi a ZS csapatát, a takarítóval, a szertárossal meg a labdaszedőkkel.

Szomorú, hogy pár év alatt a világ egyik legjobb csapatából egy spanyol középcsapat lett.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.05. 13:13:08

geridoss írta:
2021.12.05. 12:42:49
LG írta:
2021.12.05. 12:18:29


Xavi olyanokat nyilatkozik, hogy nekünk bárki ellen van esélyünk, mennünk kell a címekért, stb. Látni kell, hogy ez nem így van, és reális célokat kell kitűzni magunk elé.
Koeman sokszor elmondta, hogy hát sorry, ez a keret ennyit tud. Valahol a kettő között van az igazság. Kupákra idén semmi esély, de a hetedik helynél jobb a keret, szerintem egy 3-4. helyre odaérhetünk szezon végén, kupában döntő akár, EL-ben is lehet egy szép tavasz.
Koemanban azt birtam h xavial ellentetben nem a kozhelyeket puffogtatta ("barki ellen van eselyunk bla bla bla") hanem kerek perec megmondta amit minden hulye lat, hogy ez a keret kb egy kozepes EL szint.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.12.05. 12:42:49

LG írta:
2021.12.05. 12:18:29


Xavi olyanokat nyilatkozik, hogy nekünk bárki ellen van esélyünk, mennünk kell a címekért, stb. Látni kell, hogy ez nem így van, és reális célokat kell kitűzni magunk elé.
Koeman sokszor elmondta, hogy hát sorry, ez a keret ennyit tud. Valahol a kettő között van az igazság. Kupákra idén semmi esély, de a hetedik helynél jobb a keret, szerintem egy 3-4. helyre odaérhetünk szezon végén, kupában döntő akár, EL-ben is lehet egy szép tavasz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.12.05. 12:41:32

A PSG elleni 5:1-nél nagyobb meglepetés lenne bármilyen müncheni győzelem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.05. 12:18:29

Győzni Münchben? Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de kisebb csodának tartanám. Még ahhoz is óriásit kellene javulnunk egyéni és csapatszinten is, hogy legyen egyáltalán esélyünk.

Én nem hiszem, hogy sikerülni fog. Erre írtam, a másik topicban, hogy több alázat kellene a csapatból. Xavi olyanokat nyilatkozik, hogy nekünk bárki ellen van esélyünk, mennünk kell a címekért, stb. Látni kell, hogy ez nem így van, és reális célokat kell kitűzni magunk elé.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.25. 14:34:11

csababarca írta:
2021.11.25. 13:03:08
Megnyerni bármilyen sorozatot nem evidens, semmi garancia nincs, hogy az EL-ből nem esnénk ki egyből, vagy a 8 között, az meg még cikibb lenne.

Mondom, olyan pofonokat kaptunk, hogy tök mindegy, egy Busquets, Alba, Piqué, TS meg se rázkódna egy újabb alázástól, max a fiatalokra lehetne negatív hatással.
Teljesen igazat adok Neked, de burokban sem lehet élni. Nem ártana ezekkel a dolgokkal élesben szembesülni így vagy úgy. BL kiesés után ezredszerre is menne még a szokásos "rutin" lemez.
Jó az az EL. Ha menetelésre, akkor azért, ha pofonra, akkor pedig azért!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.25. 13:03:08

Mihu írta:
2021.11.25. 12:03:40
Tudja valaki, hogy a pénzdíjak hogy néznek ki a BL vs EL tekintetben?
"Csak úgy számszerűen ha továbbjutunk vagy EL lesz belőle:
Legjobb 16-ba kerülés: 9,6 millió
Győzelmenként: 1,5 millió
Negyeddöntőbe jutás: 10,6 millió

Ha az EL-be kerülünk:
2,5 millát kapunk érte.
630.000 euró győzelmenként
8,6 millió akkor ha megnyerjük a sorozatot.

Alant írták.
Megnyerni bármilyen sorozatot nem evidens, semmi garancia nincs, hogy az EL-ből nem esnénk ki egyből, vagy a 8 között, az meg még cikibb lenne.

Mondom, olyan pofonokat kaptunk, hogy tök mindegy, egy Busquets, Alba, Piqué, TS meg se rázkódna egy újabb alázástól, max a fiatalokra lehetne negatív hatással.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.25. 12:25:01

Chino írta:
2021.11.25. 10:15:03
Azért nem olyan rossz ez a csapat, mint annyian lesajnálják, játékoskerettel együtt.
Az egyik leghangosabb híve voltam a mielőbbi fiatalításnak. Koemant zsigerből nem utasítottam el, de tavaly már az 5.forduló után elküldtem volna. Látszott a tévút. Mindíg azt hajtogattam, hogy a keret jobb, mint amit nyújt.

Szóval az EL egyáltalán nem azért emlegetett "játszótér", mert lesajnálom a keretet, hogy rossz lenne szerintem a csapat.
Egyáltalán nem!
Xavi munkájában pedig jelenleg vakon megbízok.

De képtelenség, hogy egy roncsból versenyképes forma1-es autót csináljon pár hónap alatt. Ez nem pesszimizmus, hanem mert egyszerűen ilyen nincs. Komolyabb BL szinthez állandósítani kell a jó formát, megfelelő alapok kellenek. Olyan kivétel, mint a Tott'ham volt előfordulhat, de azóta eltüntek ők is.
A tavalyi Ch minden alkatrésze külön külön rendben volt, csak nem volt jól összerakva. Nálunk az alkatrészek még némi utómunkálatokra várnak fizikális és morális tekintetben is meg néhány egyéb műveletek gyakorlásán, mint átlövések stb stb ...
Stabilitásra van szükség, mármint a versenyképes, erős formának a stabilitására. Ettől még akkor is messze vagyunk, ha Xavi varázsolni tud.

Pusztán tehát az építkezés egészséges része miatt emlegetek én pl. EL-t.
Tekintélyünk visszaszerzése miatt sem lenne elhanyagolható. Egyszerűen van a fejlődésnek olya része, ami kihagyhatatlan.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.11.25. 12:03:40

Tudja valaki, hogy a pénzdíjak hogy néznek ki a BL vs EL tekintetben?

Megmondom őszintén, hogy engem most, globálban nézve, a jelenlegi helyzetünket figyelembe véve, nem is a BL csoportkör kiesés zavar (bár ultra ciki így is), hanem a legnagyobb baj az, hogy elesünk a csoportkörös továbbjutásért járó pénztől, amivel ugye mint kiderült, számolt az elnökség. Ez ki tudja, hogy milyen hatással lesz a téli, nyári átigazolási szezonunkra...

Ilyen tekintetben, ha az EL-ben is lehet pár millió eurót keresni, akkor nem elvetendő ott sem minél tovább menetelni... Sajnos eljutottunk oda, hogy most az a lényeg, hogy minél több lóvét keressünk.... Nyilván egy Barca-Crvena Zvezda EL visszavágó nem mozgatna meg 80-90 ezer embert, míg egy Barca-Atalanta nyolcaddöntő odavágó igen. De akkor is, most szerintem inkább a pénz oldalát kell nézni a dolognak, mert nyáron mindenképp igazolnunk kell, mert ez így karcsú lesz...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.25. 10:15:03

Rinku írta:
2021.11.25. 09:27:50
Ha egy újabb 2:8 és 16 közötti BL-kiesés vagy egy esetleges EL-legjobb 4/döntő között kell választani, a válasz egyértelmű. A Chelsea, MU is két botrány BL-csoportkör után húzta be a serleget. Nem annyira sz.r az, mint ahogy itt egyesek gondolják. Főleg, hogy a top 16 európai csapatba talán be sem férünk...
Amit előre lehet számítani az egy 50-50 %-os továbbjutás akár a 16-ból. Az Ajax-Lille-MU trió ellen bőven van esélyünk, ha a sérültjeink jó része is visszatér, Xavi pedig már közel fél évet dolgozna a csapattal. Igazából hiányoztak a gólok, de egy Dembélé-Depay-Fati trióval ez bőven változhat. Ha kapunk a City-Pool-Chelsea trióból valakit én is azt mondom, hogy sok esély nincs, de elég volt megnézni pl. a Realt. Míg ők kaptak egy Atalantát, mi egy Psg-t, utána egy Pool-B-t, aztán az első valamirevaló csapat hazaküldte őket. Azelőtt megkapták a 16 közörtt a Cityt, mentek is haza, Ajaxot szintén. Most bekerültek egy Sheriff-Shaktar-Inter csoportba. Baromi zsákbamacska ez a Bl, mind a csoportkörben, mind a kieséses szakaszban.
A Tottenham is gyalogolhatott a döntőbe, míg mi akkoriban pl mi a világ legjobb csapatai közé tartoztunk.
Azért nem olyan rossz ez a csapat, mint annyian lesajnálják, játékoskerettel együtt. A Real sem sokkal jobb ilyen szempontból, ha egyáltalán jobbak. Az igazi különbséget az jelenti, hogy van egy olyan játékosuk aki élete szezonját futja és fossa a gólokat. Nekünk nincs egyelőre támadószekciónk. Fati pl. minimális időt töltött a pályán, de egyből jöttek tőle a gólok/assistok. Egy ilyen 60-70 perc/gól játékossal azért nem 2 gólnál tartanánk a Bl-ben. (amibőln az egyiket szintén ő rúgta csereként és győztes gólként)
Forca Barca!!!!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.11.25. 09:27:50

Ha egy újabb 2:8 és 16 közötti BL-kiesés vagy egy esetleges EL-legjobb 4/döntő között kell választani, a válasz egyértelmű. A Chelsea, MU is két botrány BL-csoportkör után húzta be a serleget. Nem annyira sz.r az, mint ahogy itt egyesek gondolják. Főleg, hogy a top 16 európai csapatba talán be sem férünk...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.25. 06:27:09

Már az EL se tűnik annyira simának nekünk, lehetséges, hogy az ATM is kiesik az EL-be. :lol: =D>
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.24. 23:20:16

csababarca írta:
2021.11.24. 21:14:06
Chino írta:
2021.11.24. 18:54:03

Azért azt se felejtsük el, hogy a továbbjutás után egy szerencsétlenebb sorsolással könnyen kieshetünk, egy EL menetelés sokkal több nézőt jelent. Nyilván a pénz a Bl-ben van, de az El-el is llehet kereni.
Szóval én jobban tudnám értékelni, ha továbbjutnánk a BL-ben, mint hogy az EL-ben nekiállnánk bohóckodni.
Meg amit írtál utána, akár benne lehet, hogy februárra összeállunk, felépülnek az emberek, Xavi munkája beérik, és történik valamiféle fejlődés.
Szerintem akkora a lemaradásunk, hogy bizony jó, szükséges és hasznos iskola lesz az a lesajnált EL.
Xavi nem varázsló, nem érdemes olyat várni tőle ami csoda lenne.
Nyilván fogunk fejlődni és ennek az egyik legjobb eszköze a liga mellett az EL lehet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.24. 21:14:06

Chino írta:
2021.11.24. 18:54:03

Azért azt se felejtsük el, hogy a továbbjutás után egy szerencsétlenebb sorsolással könnyen kieshetünk, egy EL menetelés sokkal több nézőt jelent. Nyilván a pénz a Bl-ben van, de az El-el is llehet kereni.
Jó akkor kimondom, amit kerülgettem, iszonyat kellemetlen lenne az EL-ben vitézkedni, és verni a mellkasunkat rá. Legalábbis nekem nem venné be a gyomrom, még ha tudom is, hogy teremhetne ott babér.

De inkább essünk ki a BL-ből a 16 között, mint izzadva esetleg essünk ki a 4 között az EL-ben.
Kiverne onnan minket egy olasz, francia középcsapat, mittomén, az komolyabb blama lenne.

Szóval én jobban tudnám értékelni, ha továbbjutnánk a BL-ben, mint hogy az EL-ben nekiállnánk bohóckodni.
Meg amit írtál utána, akár benne lehet, hogy februárra összeállunk, felépülnek az emberek, Xavi munkája beérik, és történik valamiféle fejlődés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.11.24. 19:57:58

Ha a Dortmund meccs a bl utan lenne, inkabb el tudnam kepzelni, hogy tartalekolnak a Muncheniek. Elmult 2 evben is teljesen tet nelkuli volt nekik az utolso fordulo, de azert a Tottenhamet es a Lokomotiv Moszkvat is elvertek egy minimalisan rotalt kezdovel(kb. 3 jatekos). Persze, ha igazak a pletykak, hogy kene nekik Pedri, akkor illene leadniuk.:)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.24. 18:54:03

csababarca írta:
2021.11.24. 15:58:11
visca el barca írta:
2021.11.24. 14:14:27
Tok felesleges azon izgulni megyunk e még egy kört vagy nem. Max a penz miatt érné meg, 8 közé egyelőre kevés ez a csapat. Arra meg gondolom senki nem vagyik h ne adj isten vmelyik csoportelso egy 5össel kuldjon minket haza. Jo lesz nekunk az EL, nehez beismerni, de ennek a csapatnak jelenleg az a jatszotere. Ha xavi kicsit osszerantja a brigadot, a hadirokkantak vmi csoda folytan felepulnek, jok lehetunk akar a dontore is.
Igen, a pénz miatt megérné, amúgy meg nem tudom.
Van jelentősége, hogy kapunk még egy laposra verést? Annyi szégyent megéltünk az elmúlt években a bl-ben, hogy még egy már nem oszt vagy szoroz :D
Persze kellemetlen lenne, de valahogy fura lenne magunkat az EL-ben látni, még ha oda illünk jobban a játékunk minősége alapján.
Azért azt se felejtsük el, hogy a továbbjutás után egy szerencsétlenebb sorsolással könnyen kieshetünk, egy EL menetelés sokkal több nézőt jelent. Nyilván a pénz a Bl-ben van, de az El-el is llehet kereni.
De nem is kellene már ennyire temetni a csapatot, van még bőven esély a tuvábbjutásra. Ha a Benfica nem bír a Dinamoval nekünk az is tökéletes. Persze az lenne az igazi ha ott lennénk a 16 között, akkorra már egy komoly csatársor is összeállhatna, plusz Xavi sem 5 nap napot dolgozna a csapattal. Kaphatunk simán egy Porto-Dortmund/Sporting-Inter-Atalanta-Lille/Salzburg-Juve ötösből valakit, akik ellen bőven lenne esélyünk.
Többek között ezért is kár a tegnapiért, mert nagyon kevésen múlt, de hátha elkapjuk a Bayernt vagy a Dinamo kikaparja nekünk a gesztenyét.
Forca Barca!!!!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.24. 18:34:24

Csak úgy számszerűen ha továbbjutunk vagy EL lesz belőle:
Legjobb 16-ba kerülés: 9,6 millió
Győzelmenként: 1,5 millió
Negyeddöntőbe jutás: 10,6 millió

Ha az EL-be kerülünk:
2,5 millát kapunk érte.
630.000 euró győzelmenként
8,6 millió akkor ha megnyerjük a sorozatot.

A Tv jogdíjak is közre játszanak, attól függ meddig jutnánk, de kb 50 milla BL, 20-25 EL.

Nem valami izmos most egyébként az EL, a legkomolyabb és legnagyobb név most ott a Napoli, akik vezetik is 4 meccs után a csoportjukat.

Jó mondjuk nekünk idén egy Celta is kihívás, de azért na. :) Február-márciusig csak összeérik itt valami.

Akik abban bíznak, hogy majd a Bayern leadja nekünk a meccset, meg C csapattal állnak fel mert hétvégén lesz egy Dortmund elleni meccsük, ne nagyon ábrándozzanak szerintem.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.24. 18:22:25

Fernando írta:
2021.11.24. 17:23:27
Én egyáltalán nem lennék csalódott, ha az Európa Liga jutna nekünk idén. Nyilván pénz és presztízs veszteség,
de ha egy kicsit formába lendülnénk akár még meg is lehetne. Nem lenne rossz a fiataljainknak sem egy kis nemzetközi tapasztalat, mert a BL-ben maximum még egy kör lenne. Plusz ha vért izzadva esetleg behúznánk akkor jövőre megvan a BL. A bajnokságra nincs esély, már az is necces, hogy a 4-ben leszünk-e szezon végén. A kupa lutri, jöhet egy jó formát elkapó Sevilla (vagy bárki) és végünk. Idén az egyetlen reális célunk az kell, hogy legyen, hogy találjuk meg a játékunk és legyen meg a BL jövőre. A többi majd nyáron alakul.
Én is így látom! Szerintem az EL tökéletes a fiataloknak nemzetközi rutint szerezni. Ha kiesnénk a csoportból, most biztos lenne csalódottság. De ha behúznánk az EL-t (amire jóval nagyobb esélyt látok, mint egy BL-menetelésre), akkor szezon végén szerintem elégedett lenne a csapat. Emlékezzünk, hogy tavasszal mekkora öröm volt a Kupa-győzelem után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2021.11.24. 17:23:27

Én egyáltalán nem lennék csalódott, ha az Európa Liga jutna nekünk idén. Nyilván pénz és presztízs veszteség,
de ha egy kicsit formába lendülnénk akár még meg is lehetne. Nem lenne rossz a fiataljainknak sem egy kis nemzetközi tapasztalat, mert a BL-ben maximum még egy kör lenne. Plusz ha vért izzadva esetleg behúznánk akkor jövőre megvan a BL. A bajnokságra nincs esély, már az is necces, hogy a 4-ben leszünk-e szezon végén. A kupa lutri, jöhet egy jó formát elkapó Sevilla (vagy bárki) és végünk. Idén az egyetlen reális célunk az kell, hogy legyen, hogy találjuk meg a játékunk és legyen meg a BL jövőre. A többi majd nyáron alakul.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.11.24. 16:27:40

Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy kb 5napja dolgozik az edző a kerettel. Isten ments, hogy Pep érához hasonlítsak bármit is, de ott is az első hét után már rezgett a léc egyeseknél. Én kivárnék ezzel, hogy a játékunk alapján hova vagyunk valók..
Lesz téli szünet. Lesznek közös edzések. Hátha összekukázunk egy közepesen fogalmatlan/félig vak szélsőt, és már jók lehetünk. Vagy eladjuk a lelkünket Haaland-ért, és akkor minden problémánk megoldódna.
Csak valamilyen csoda folytán meg kellene verni a Bayernt, vagy kiszurkolni azt, hogy vereséggel is jussunk tovább. Mindegy, a BL egy nivó, és remélem nem most fogunk ez alá süllyedni [-o<
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.24. 15:58:11

visca el barca írta:
2021.11.24. 14:14:27
Tok felesleges azon izgulni megyunk e még egy kört vagy nem. Max a penz miatt érné meg, 8 közé egyelőre kevés ez a csapat. Arra meg gondolom senki nem vagyik h ne adj isten vmelyik csoportelso egy 5össel kuldjon minket haza. Jo lesz nekunk az EL, nehez beismerni, de ennek a csapatnak jelenleg az a jatszotere. Ha xavi kicsit osszerantja a brigadot, a hadirokkantak vmi csoda folytan felepulnek, jok lehetunk akar a dontore is.
Igen, a pénz miatt megérné, amúgy meg nem tudom.
Van jelentősége, hogy kapunk még egy laposra verést? Annyi szégyent megéltünk az elmúlt években a bl-ben, hogy még egy már nem oszt vagy szoroz :D
Persze kellemetlen lenne, de valahogy fura lenne magunkat az EL-ben látni, még ha oda illünk jobban a játékunk minősége alapján.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.24. 15:27:33

bence0330 írta:
2021.11.24. 14:58:15
Minden gondolatoddal azonusulni tudok, ugyanakkor minél inkább lépcsőről lépcsőre folyamatosan tudnánk a kilábalás útján haladni, annál egészségesebb, masszívabb és tartósabb lesz..
Nekünk olyan játszótéren lesz hasznosabb jelenleg játszani a hosszabb távú fejlődés érdekében, ahol azonos súlycsoportú ellenfelek jöhetnek szembe, hogy alapozzunk, gyakoroljunk, majd kellően felkészülve, megfelelő tapasztalatokkal jussunk fel a nagypályások közé újra.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.24. 15:18:13

Meglátjuk. Egyelőre Xavival két meccst játszottunk. Játékban voltak pozitív változások, de gólokban ez nem jött ki. Én azért óvatos lennék azzal az optimizmussal, még igazán kemény ellenfelünk nem is volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.24. 14:58:15

LG írta:
2021.11.24. 14:33:48
visca el barca írta:
2021.11.24. 14:14:27
Tok felesleges azon izgulni megyunk e még egy kört vagy nem. Max a penz miatt érné meg, 8 közé egyelőre kevés ez a csapat. Arra meg gondolom senki nem vagyik h ne adj isten vmelyik csoportelso egy 5össel kuldjon minket haza. Jo lesz nekunk az EL, nehez beismerni, de ennek a csapatnak jelenleg az a jatszotere. Ha xavi kicsit osszerantja a brigadot, a hadirokkantak vmi csoda folytan felepulnek, jok lehetunk akar a dontore is.
Nem leszek népszerű, de egyetértek. Mire érdemeljük meg a továbbjutást? Szorítsunk annak, hogy a Bayern adja le az utolsó meccset nekünk? Bocs, én nem tudok.
A BM gépezete mostanában dadog. Nyilván így is a legerősebb csapatok közé tartoznak, de most a ligában is botladoznak. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik olyan nagyon le kéne adni a meccset ahhoz, hogy legyen esélyünk. Szerintem nem is a C csapatukkal fognak kiállni amúgy sem. Ha most érdemekről beszélünk, akkor hozzátehetjük, hogy eddig nekünk komolyabb hiányzóink voltak - nem is kicsit, na azt mivel érdemelték ki a játékosaink? Semmivel. A játékosaink mivel érdemelték ki, hogy ilyen edzőt kaptak, aki szétverte őket, és szétveretett minket? Semmivel.
Ők lesznek az esélyesek, de most nem leszünk totál esélytelenek sem. Szoros meccs lehet ebből még egy normál BM ellen is, ha a fiatalok nem ijednek meg a nevektől, és ha őket is le tudjuk dominálni még fent. Ne felejtsük el, Koemannal is csak 3-0-ára kaptunk ki tőlük, pont, mint a Benficától, és akkor a BM is jobb passzban volt, mi meg ugye sokkal rosszabban.
Azért a minapi Benfica esetében a Kijev elleni győzelmüket sem venném még olyan 100%-osra. Persze mi nyomtuk el őket, szóval ennyire nem gyengék, de még akkor sem.

Azt meg kizártnak tartom, hogy 5-össel küldjön haza minket tavasszal már bárki. Bárkit kapnánk, ők lennének az esélyesek, és szerintem is búcsúznánk, max a Lille-Sevilla csoportjából kapott elsővel lenne könnyebb dolgunk, meg talán a MU ellen lenne sansz. De őszintén gondolom, hogy a megalázásoknak vége. Elfelejtettük már, mert mióta az állományunk megcsappant, idejött 1 gyenge aztán egy gyenge és totál gázos edző, akik nem tudtak stabil, de főleg szervezett csapattá gyúrni minket. Például vegyük a Sevillát, nem voltunk rosszabbak náluk az években, sőt, de soha nem kaptak nagy veréseket senkitől, mert fegyelmezett játék volt és csapatmeló. Ha erre mi is képesek leszünk, akkor már nem aláznak meg minket a nagyok, max megvernek. De még egy mittudomén Veronának sem kell feltétlenül 0-5 0-4-el kikapni egy BM-től, ha elég szervezettek.
A mi keretünkkel a gyorspasszos játék az egyetlen, amivel el tudjuk kerülni a nagy veréseket amúgy is. Ha teret engedünk, akkor DJ kivételével mindenkin átsüvítenek a középpályán és Araujo kivételével a védelmen is. Ezért is kaptunk ki minden komolyabb csapattól elég komoly különbségekkel az elmúlt 1,5 évben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése