Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.12. 13:06:10

davi10 írta:
2021.12.12. 13:01:52
brazilfan írta:
2021.12.12. 12:48:03
. Szerintem Xavi most még nem fogja becserélni, de kedden lesz egy nem tudom, milyen apropójú barátságos meccs a Boca ellen, akkor simán ki lehetne próbálni.
Maradona cup, csak ez hiányzott. Remélem ott is megsérül valaki...
Én sem értettem, mikor a naptárra néztem. 1 hónap szünet kéne kb a srácoknak, komoly és szervezett alapozással. De mindegy, ők tudják...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.12. 13:01:52

brazilfan írta:
2021.12.12. 12:48:03
. Szerintem Xavi most még nem fogja becserélni, de kedden lesz egy nem tudom, milyen apropójú barátságos meccs a Boca ellen, akkor simán ki lehetne próbálni.
Maradona cup, csak ez hiányzott. Remélem ott is megsérül valaki...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1065
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.12. 12:48:03

bence0330 írta:
2021.12.12. 09:44:57
Látom a feedben, hogy feljött a keretbe egy újabb jobblábas szélső, Jutglá. Talán akkor egy cserét beleszámítva Abdéval és Demirrel hárman megoldják a két szélső posztot? (Azért szomorú látvány, már tényleg majdnem Barca B vagyunk.) Gondolom vagy Abde vagy ő lesz a baloson. Dembélére tán középen számít? Próbálgatta itt is, és akkor elkerülhetné LDJ-ot. :D Mondjuk a szélen még inkább a fiatalok, mint Cou, ha ő játszana, akkor remélem valahol középen, akár középpályán, akár még árnyékékként is, ahogy valaki javasolta egy másik topikban.
Ha Jutglá pályára lép, akkor ő lesz a hatodik tizenéves, aki idén debütált a felnőtt csapatban. Szerintem Xavi most még nem fogja becserélni, de kedden lesz egy nem tudom, milyen apropójú barátságos meccs a Boca ellen, akkor simán ki lehetne próbálni.
Most valószínűbbnek látszik egy Abde, L. de Jong, Dembélé kezdő sor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.12. 09:44:57

Látom a feedben, hogy feljött a keretbe egy újabb jobblábas szélső, Jutglá. Talán akkor egy cserét beleszámítva Abdéval és Demirrel hárman megoldják a két szélső posztot? (Azért szomorú látvány, már tényleg majdnem Barca B vagyunk.) Gondolom vagy Abde vagy ő lesz a baloson. Dembélére tán középen számít? Próbálgatta itt is, és akkor elkerülhetné LDJ-ot. :D Mondjuk a szélen még inkább a fiatalok, mint Cou, ha ő játszana, akkor remélem valahol középen, akár középpályán, akár még árnyékékként is, ahogy valaki javasolta egy másik topikban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.09. 09:31:37

Szurkolói javaslatom Xavi számára januártól a kezdőre:

Neto

Alves-Araujo-Garcia-Alba

Pedri-Busquets-Puig

Fati-Depay-Abde


...és megkérném, hogy ha a sérülések nem szólnak közbe, menjen már fel legalább 4-5 meccsen ugyanaz a kezdő.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.06. 12:48:48

LG írta:
2021.12.06. 12:18:28
Igazán komoly helyzetünk nekünk is csak 1-0 után volt. Azt leszámítva ziccerig nem is jutottunk, volt néhány igéretes lövési lehetőség a 16-os kívülről, más nem.
Azért voltak helyzetek. Coutinho előtt is volt 2 helyzet, ami ha nem is ziccer, de egy vérbeli csatár eltehetett volna, Abde középen 6 méterről bombázta felé 1 vs 1-ben a kapussal, Dembélé pedig pont azokat a lövéseket eresztette meg, amiket leginkább tud.
Ha nem is dúskáltunk a helyzetekben, de bőven volt annyi lehetőség, hogy eltegyük ezt a meccset.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.06. 12:18:28

Igazán komoly helyzetünk nekünk is csak 1-0 után volt. Azt leszámítva ziccerig nem is jutottunk, volt néhány igéretes lövési lehetőség a 16-os kívülről, más nem.

Szóval ez még így édeskevés. Időt kell adni Xavinak, de helyzetek terén még Koemannal jobban álltunk, De legyünk optimisták, és bízzunk benne, hogy a meddő mezőnyfölényből előbb-utóbb helyzetek, majd gólok is lesznek.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.06. 05:29:22

Csak az érvelés, nem a vita miatt kiegészítésképpen.

Nem lőttek gólt, ezért nem győzhettek, de a Betis talált egy gólt, amúgy meg semmi különöset nem csinált.
Ja, tán volt két olyan helyzetük is, amik végül les miatt nem is számítottak.
Ez a meccs nyerhető volt!

A többit, amit írtam, fenntartom.

Puig játéka nagyon tetszett, egy remény.
Camp Nou99 írta:
2021.12.05. 18:20:19
barcami írta:
2021.12.05. 17:04:21
Megnéztem a meccset utólag.
Nem érdemelt vereséget a Barca, a játék összképe alapján inkább nyernie kellett volna.
A Betisnek mázlija volt.

Ennyi fiatalt nem bír el egy topcsapat, ahol az eredményesség kiegyensúlyozottság fokozottan fontos, de ez van. Ráadásul Pedri, Fati még nem is játszik.
Mintha egy junior csapat játszana.

A védelemben most nagyjából mindenki egészséges. Ott lehet válogatni, a legjobb kezdőt kialakítani.
A középpálya is variálható már.
Elől van nagyon foghíj.

Akiken nem múlott: Busquets, Puig, Araujo, Alba, Dembele, Pique, Abde és talán Gavi a 30 percével.
A holland különítmény érdemben nem tud hozzátenni a játékhoz.
Valahol a francia légiónkat másolják, az se jött be.

A Busquets-Puig-Gavi(Pedri) középpályát megnézném huzamosabban játszani.
Puig-ot eleinte kihagyták a játékból, de amikor megkapta, jól mozgatta tovább a csapatot.
A többieknek meg kell értenie, hogy ki az a 2-3 kulcsjátékos, akin keresztül kell mennie a labdának.

Megint nem lőttünk gólt, ez egyre kínosabb. 25 gól 20 meccsen...na így nem lehet meccseket nyerni.
A legfőbb gond ezzel z, hogy h nem lövünk gólt, nincsenek tiszta helyzetek, akkor nem helyezünk pszichikai nyomást se az ellenfélre, így minden meccs kiélezett.
Gólokat kell lőni, mert ha nem, akkor nem elérhető a bl indulás.
Már ne is haragudjál de akkor te egy másik meccset nézhettél.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.12.05. 18:20:19

barcami írta:
2021.12.05. 17:04:21
Megnéztem a meccset utólag.
Nem érdemelt vereséget a Barca, a játék összképe alapján inkább nyernie kellett volna.
A Betisnek mázlija volt.

Ennyi fiatalt nem bír el egy topcsapat, ahol az eredményesség kiegyensúlyozottság fokozottan fontos, de ez van. Ráadásul Pedri, Fati még nem is játszik.
Mintha egy junior csapat játszana.

A védelemben most nagyjából mindenki egészséges. Ott lehet válogatni, a legjobb kezdőt kialakítani.
A középpálya is variálható már.
Elől van nagyon foghíj.

Akiken nem múlott: Busquets, Puig, Araujo, Alba, Dembele, Pique, Abde és talán Gavi a 30 percével.
A holland különítmény érdemben nem tud hozzátenni a játékhoz.
Valahol a francia légiónkat másolják, az se jött be.

A Busquets-Puig-Gavi(Pedri) középpályát megnézném huzamosabban játszani.
Puig-ot eleinte kihagyták a játékból, de amikor megkapta, jól mozgatta tovább a csapatot.
A többieknek meg kell értenie, hogy ki az a 2-3 kulcsjátékos, akin keresztül kell mennie a labdának.

Megint nem lőttünk gólt, ez egyre kínosabb. 25 gól 20 meccsen...na így nem lehet meccseket nyerni.
A legfőbb gond ezzel z, hogy h nem lövünk gólt, nincsenek tiszta helyzetek, akkor nem helyezünk pszichikai nyomást se az ellenfélre, így minden meccs kiélezett.
Gólokat kell lőni, mert ha nem, akkor nem elérhető a bl indulás.
Már ne is haragudjál de akkor te egy másik meccset nézhettél.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.05. 17:38:55

csababarca írta:
2021.12.05. 09:40:17
mess2009 írta:
2021.12.05. 09:31:19
egy kérdés:
hogyan választhatok a fórumban egy új témát? (topikot?) pl. a Xavi nyilatkozatra szerettem volna a "barca a bajnokok ligájában" témát előhozni - gondolva, hogy oda tartozik a mondandóm, de nem sikerül. ez admin. jog lenne?
https://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=746

fórum kezdőlap-> A pálya-Barca meccsek-> Barca a bajnokok ligájában.

De lehet nem értem a kérdést.
ez egy igazi rejtély.... pont így csináltam de. akkor nem engedett be(valami olyan szöveggel, hogy nincs az adott időpontban....) most viszont így rendben -köszi.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.05. 17:04:21

Megnéztem a meccset utólag.
Nem érdemelt vereséget a Barca, a játék összképe alapján inkább nyernie kellett volna.
A Betisnek mázlija volt.

Ennyi fiatalt nem bír el egy topcsapat, ahol az eredményesség kiegyensúlyozottság fokozottan fontos, de ez van. Ráadásul Pedri, Fati még nem is játszik.
Mintha egy junior csapat játszana.

A védelemben most nagyjából mindenki egészséges. Ott lehet válogatni, a legjobb kezdőt kialakítani.
A középpálya is variálható már.
Elől van nagyon foghíj.

Akiken nem múlott: Busquets, Puig, Araujo, Alba, Dembele, Pique, Abde és talán Gavi a 30 percével.
A holland különítmény érdemben nem tud hozzátenni a játékhoz.
Valahol a francia légiónkat másolják, az se jött be.

A Busquets-Puig-Gavi(Pedri) középpályát megnézném huzamosabban játszani.
Puig-ot eleinte kihagyták a játékból, de amikor megkapta, jól mozgatta tovább a csapatot.
A többieknek meg kell értenie, hogy ki az a 2-3 kulcsjátékos, akin keresztül kell mennie a labdának.

Megint nem lőttünk gólt, ez egyre kínosabb. 25 gól 20 meccsen...na így nem lehet meccseket nyerni.
A legfőbb gond ezzel z, hogy h nem lövünk gólt, nincsenek tiszta helyzetek, akkor nem helyezünk pszichikai nyomást se az ellenfélre, így minden meccs kiélezett.
Gólokat kell lőni, mert ha nem, akkor nem elérhető a bl indulás.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.05. 14:12:09

drobika írta:
2021.12.05. 08:46:42
A nagy probléma hogy nem mérjük fel a lehetőségeinket és olyan célokat fogalmazunk meg, amik a múltból maradtak ránk .
Ezzel nagyon egyetértek. Ráadásul mi gyors zuhanással kezdtük, majd szinte ugrottunk mégegyet a mélybe.
Kiscsapat vagyunk már. Szép múlttal, de a jelen attól a múlttól nagyon távol áll.
A Ligában szereplésünkre ott a kiduma, hogy sok van még hátra.
BL-ben már bizonyítunk néhány éve .....
EL most jön majd. Tavasz valóban messze van, de ma azt gondolom, ez a mi súlycsoportunk, de azért is meg kell küzdeni!
Tegnapi meccs teljesen reális volt, a Betis be is árazott minket.

Sonoma írta:
2021.12.05. 10:42:55
Rossz volt nézni, ahogy Depay és Coutinho megbújt a védők között.
Mintha kerülnék a labdát, igen.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.12.05. 12:23:12

Kapu elé 4x adták be élesen Depaynak! Csak ő állandóan a védő mögé helyezkedett! Egyetlen egyszer ritmust váltana a rövidre, garantálom többször kerülne gólhelyzetbe!
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.05. 11:11:45

vidra írta:
2021.12.05. 09:33:26
Hát ja, mert a Betis tömörült. Ez a modern foci. Ilyenkor lehet mélységben indítani ilyen Mbappe féle támadókat, vagy a széleken elfutni és centerezni. Egyik se megy.
De legalább még a középpályán sem használjuk eléggé az ilyen ugra-bugra cselgép Puig féléket úgy, ahogy kéne, vagy ha használjuk, akkor a lendületből szerzett előnyünket feladjuk egy oldalpasszal.
Nem tömörültek be egész meccsen. Az első félidőben pl. egész jól kitámadtak és a második félidőben is voltak olyan pillanatok, mikor nem álltak vissza védekezni mindannyian.
Ekkor jutottunk el a kapuhoz néhányszor, csak befejezni nem sikerült. Megint volt 1-2 olyan helyzet, mikor 16 környékéről lehetett volna lőni (amit Coutinhon és Demélén kívül senki nem mert..), de inkább még a dzsumbujba bepasszolgatták.
Amikor rendesen visszaálltak, ott semmi esélyünk nem volt. Csak középen és hátrafelé passzolgattunk, mert elől mindenki földbe gyökerezett lábban várta a labdát, az őt fogó ember mellett/mögött. Az üresen álló széleket pedig 10-ből 8x nem játszottuk meg.
Ezekkel az egyhelyben passzolgatásokkal meg úgy eltunyulnak, hogy egy ilyen kontrára, mint amit a Betis is csinált, nem tudunk időben kapcsolni. És nem csak az a 2-3 játékosunk van, akik vissza tudnak érni egy kontránál, akik tegnap visszaértek vagy épp hátul maradtak.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.05. 10:42:55

Peter írta:
2021.12.05. 00:44:02
Koeman meccsekhez való hasonlításnak semmi értelme. Az egy teljesen szétcsúszott csapat volt, 11-en 13 felé rohangáztunk ész nélkül. Rossz belegondolni, hogy vele milyenek lennénk és hogyan játszanánk.
Ilyen gödörből nem lehet csak úgy kiugrani.
Ahhoz, hogy a játék gyorsasága, átütő ereje megváltozzon, hogy jobbak legyünk mozgásban és fejben labdával és labda nélkül, olyan alapok hiányoznak, amihez sajnos nem hetek szükségesek.
Nem lesz ebből aranycsapat megfelelő igazolások nélkül, de a megfelelő igazolások is csak akkor tudnak hozzáadni ehhez, ha az alapok a helyére kerülnek.
Annyiban igen, hogy most fejben szétesett a csapat kb. 20 perc alatt, utána meg mindenki ösztönszerűleg focizott.
Nagyon látszott, hogy nincsenek meg az alapok. Rossz volt nézni, ahogy Depay és Coutinho megbújt a védők között. Egyedül Dembelé próbált meg a védők elé helyezkedni. Sokszor a kapuralövést választotta, mert nem volt kit megjátszania.
A labdajáratás is körülményes volt. Sokszor megállították a labdát (toppolással!), Két-három labdahúztogatás, majd csak utána passzolta tovább.

A gólnál látszott teljesen elfáradt a csapat. Senki nem akart hátrafutni a középpályások közül védekezni. Nálam ez a gól Busi számlájár írandó. Ott fut előtte a betis játékos, ő meg lassú futásban követi 5 méterről.
Őt miért nem lehet lecserélni, ha láthatóan nem bír már visszazárni?
Araujo meg sajnos elől ragadt.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.12.05. 09:42:44

Nem tudom, hogy kezdjem a tegnapi meccsel kapcsolatban. Sokan írták miért játszik ez meg az… Sajnos valaha pénzt akarunk látni Lenglet, Coutinhoból, játszaniuk kell! Sose fogja senki se elvinni őket, ha nem játszanak! Én ezt az évet fele fele arányban végig nyomnám a töltelékkel, talán elviszi valaki őket! Itt nem csak a taktikáról, morálról, egy két egyéniségről van szó…. Sokkal súlyosabb gondjaink vannak! Szívem szerint felbontanám a szerződéseket, de az sajnos nagyon rossz fényt vetne a következő időszakokra a Barcára nézve. Senki se jönne, illetve senki se igazolna pénzért tőlünk! Nálam fix távozók sora: Lenglet, Umitit, SR, Dest, Coutinho, Luuk de Jong, Demir ( Abde sokkal veszélyesebb), Neto. Ha pénzt is akarunk látni, nálam Frenkie de Jong is mehetne! Tegnap amikor futott vissza a gól előtt, nem bántásból, de nincs sebessége, lassú! Én inkább nézek egy csikó csapatot, majd igazolnék melléjük pár klasszist, mint ahogy jelenleg kinéz ez az egész! Viszont én előkeresgettem a gazdasági oldalt, ha eladnánk valakit 100m-ért, akkor is csak 25m ért igazolhatnánk (Spanyol szabály), továbbá, ha Dembele elmegy ingyen, elvileg nem tehermentesíti a kasszát (nem keletkezik többlet), hanem nullszaltós amortizációról beszélhetünk! Ha nem kapunk érte pénzt, jövőre a távozása nem generál profitot, ha a Bossmann szabállyal lép le…. Én nem tudom, hogy van e még egy klub, ami ekkora sz*rban lenne…
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.05. 09:40:17

mess2009 írta:
2021.12.05. 09:31:19
egy kérdés:
hogyan választhatok a fórumban egy új témát? (topikot?) pl. a Xavi nyilatkozatra szerettem volna a "barca a bajnokok ligájában" témát előhozni - gondolva, hogy oda tartozik a mondandóm, de nem sikerül. ez admin. jog lenne?
https://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=746

fórum kezdőlap-> A pálya-Barca meccsek-> Barca a bajnokok ligájában.

De lehet nem értem a kérdést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.05. 09:33:26

Hát ja, mert a Betis tömörült. Ez a modern foci. Ilyenkor lehet mélységben indítani ilyen Mbappe féle támadókat, vagy a széleken elfutni és centerezni. Egyik se megy.
De legalább még a középpályán sem használjuk eléggé az ilyen ugra-bugra cselgép Puig féléket úgy, ahogy kéne, vagy ha használjuk, akkor a lendületből szerzett előnyünket feladjuk egy oldalpasszal.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.05. 09:31:19

egy kérdés:
hogyan választhatok a fórumban egy új témát? (topikot?) pl. a Xavi nyilatkozatra szerettem volna a "barca a bajnokok ligájában" témát előhozni - gondolva, hogy oda tartozik a mondandóm, de nem sikerül. ez admin. jog lenne?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.12.05. 09:03:00

Nektek nem tűnt fel, hogy csak akkor volt lendület a játékunkban, mikor a védők közvetlenül a támadóknak passzoltak?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.05. 08:46:42

A nagy probléma hogy nem mérjük fel a lehetőségeinket és olyan célokat fogalmazunk meg, amik a múltból maradtak ránk .
Fogjuk fel , nem a BL. most a legfontosabb mert az elment. Ezért kár volt így felállni .
A bajnokság a sokkal fontosabb , ott kell a 4- be kerülni , legalábbis kellene. Minden ilyen meccsel csak távolabb jutunk ettől .
Nem tudom mi alapján fogalmazzák meg és kik az elvárásokat , de nem a valóság alapján az biztos.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.05. 02:43:58

Amíg kontrákra nem építünk, a középpályát nem tudjuk bejátszani gyors kényszerítőkkel és egyéb kombinációkkal, szélekről meg fogalmatlanok vagyunk, addig ez lesz. Egyetlen játékelemben sem dominálunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.05. 00:44:02

Koeman meccsekhez való hasonlításnak semmi értelme. Az egy teljesen szétcsúszott csapat volt, 11-en 13 felé rohangáztunk ész nélkül. Rossz belegondolni, hogy vele milyenek lennénk és hogyan játszanánk.
Ilyen gödörből nem lehet csak úgy kiugrani.
Ahhoz, hogy a játék gyorsasága, átütő ereje megváltozzon, hogy jobbak legyünk mozgásban és fejben labdával és labda nélkül, olyan alapok hiányoznak, amihez sajnos nem hetek szükségesek.
Nem lesz ebből aranycsapat megfelelő igazolások nélkül, de a megfelelő igazolások is csak akkor tudnak hozzáadni ehhez, ha az alapok a helyére kerülnek.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.04. 23:20:11

Kovbal88 írta:
2021.12.04. 21:49:59


Az első félidők nem rosszak, ott akadnak helyzetek. Én azt mondom a másodikra elfáradunk, fejben is, olyan passzok voltak, amit előre le lehetett olvasni, persze, hogy beleléptek.
Könyörgöm,hagyjuk ezt az elfárad dolgot. Xavi első meccsén sokan mondtátok,mert a csapat a második félidőre visszaesett,mert elfáradt. De azóta pl. a Betis előtti bajnokin, kb 10 percet voltunk csak a pályán. Ez nem fáradtság. Ma sem elfáradtunk, sőt. Én nem szívesen szidom Xavit,egyrészt a keret miatt,másrészt a kevés ideje miatt. De egyelőre látványos,hogy mennyire nem tudjuk lekövetni az ellenfél játékát. Ezek az "elfáradások" valójában inkább csak az ellenfél váltásai, picit előrébb mennek, támadnak egy kicsit,majd visszaállnak. Hiába az agresszív letámadásunk, a ritmust az ellenfeleink diktálják.

A keret összességében gyenge. Szerintem Koeman alatt több helyzetünk volt, Xavival meg jobban,agresszívebben működik a letámadás. De összességében ugyanazokat a katonákat lehet csak tologatni. Nem visszasírom Messit és Grizest, de az ő góljaik három csapatnak is elég lenne. Na őket engedtük el bármiféle építkezés nélkül. Ez az alap helyzet.
Xavi nyilatkozza,hogy Dembele aranylabda alapanyag. Akkor miért lehet csak lassan passzolgatni felé?
Nico ma nagy emberhátrány volt, de eddig a jobb meccsén is inkább csak közepes volt. Sokak szerelme Gavi (aki nagyon remélem,hogy nem sérült meg, nagyon durva volt szegénynek az a fejes) mérgezett egérként szaladgál, és ezret passzol tíz centi távolságokra. Nem támadja a kaput, a fontos helyeken nincs se csel, se jó labda. És pont ez a bajom a Ferran Torres vonaltól is, nem tudom a klubjában hogyan játszik, de a válogatottban ugyanez az impotens, ügyes futkosós gyerek benyomását kelti.
Lenglet és Araujo nagyon jók voltak, ma ők voltak a Barca szint. Esetleg még Busi. Így nehéz nyerni. Pedig mostanában még szerencsénk is van.
Egyszerűen nincs váratlan a csapatban. Hajtás van, de ötlet az nincs, se váratlan megoldások. Egyszerűen nem értem,hogy ha Abde vagy ki a tök, olyan lazán le tudja cselezni a védőjét kétszer, miért nem azt látjuk,hogy folyamatosan labdákkal tömjük,akár messzebbről is.
Miért csak kétszer kerül hozzá úgy a labda? Dembele is totálisan ez. Ha egy az egyben ők megverik a védőket,akkor a meccs nagy részén miért az van,hogy biztonsági zónában Busi-Gavi-Nico passzolgat egymás közt? Én nem tudom,hogy meddig lehet még lejáratni azt a kifejezést,hogy Barca DNS...Ez inkább egy betegség már (lehet ebbe pusztult meg az a szerencsétlen galamb a pályán).
Depayról előre megmondtam,hogy lutri lesz, hullámzó teljesítménnyel,de ennyire nem rossz játékos,mint nálunk, lásd holland válogatott.
Az,hogy a többi góllövőnk sérült,vagy eladtuk,egy dolog. De a középpályát is nagyon át kéne alakítani,mert rajtuk múlik jobban,hogy vannak-e helyzeteink.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.04. 22:47:00

hau30 írta:
2021.12.04. 22:40:18
Igen, de akkor már 2 hete itt volt. De mindegy is…4 hét, vagy 2 hét. Ennyi idő alatt nem lehet csodát várni, mert ez a keret több oldalról is nagyon vérzik.
pontosan, de a jatekosok 3 nappal azelott tertek vissza, addig 4-5 jatekost edzett
Válasz küldése