Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.08. 19:47:25

nem kell izgulni, fiuk, a Chelsea is leadja a 3 pontot :)

A topic neve Barca a Bajnokok Ligájában? Hogy kerül ez ide?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.08. 17:58:30

Negatív a hozzáállásom, de szerintem ez ismét zakó lesz :( Támadni fogunk, és a Bayern nagyon ki fogja használni a hibákat szerintem...

Amúgy én simán Európa Liga-párti vagyok. Sokat erősödött a színvonala a sorozatnak, már nem annyira égő ott szerepelni szerintem. Plusz egy esetleges győzelemmel a következő évi BL indulás is garantált lenne (ha nem változott a szabály).

Természetesen szorítok a csapatnak, de most egyáltalán nem vagyok optimista.
"And my heart will leave you never."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.08. 16:54:33

Na, változott jelentősen a szavazás eredménye.
Mint az igazi szerelem, nagyon ragaszkodunk ahhoz, ami elérhetetlennek tűnik.... :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.08. 14:52:36

Kalapos írta:
2021.12.08. 10:57:20


Nem győzöm újra leszögezni, hogy az alap feltevés az hogy potenciálisan, összességében jobb szezonunk lehet tavasszal, ha most EL-be kerülünk. Jobb lehet a 22-es szezon végén a szájízünk, ha EL-be kerülünk. Potenciálisan.

A lényeg, hogy ez egy feltevés. Nem kijelentés. Nem mondhatod hogy garantáltnak veszem, ha eleve, feltevésként közlöm, hogy ha ki is esünk ma, miért nem járunk annyira rosszul ha utána meghajtjuk az EL-t. Konkrétan, még jobban is járhatunk mint a továbbjutással. Ennyi a lényeg, semmi kijelentés, semmit se veszek ténynek.

Akár így is lehet nézni: Hipotézisem hogy az EL-el jól járunk, ha nyerünk. Jobban mintha tovább megyünk pl a Dinamonak hála aztán Chelsea, Liverpool City stb ellenfél ellen kiesünk.

"A hipotézis egy olyan előzetes feltevés, egy feltételes állítás, amelyet meg lehet cáfolni, illetve be lehet bizonyítani"
így rendben van.
tegnap még kijelentő mondatokat írtál, nem feltételes módon fogalmaztál.

annyira meg nem kell hülyének nézni, hogy nem ismerem a hipotézis szót :D

Amúgy várom a meccset, főleg, hogy nem a legerősebb BM-el állunk majd szemben. Magunkra vagyok kíváncsi, hogyan állunk a meccshez, remélem nem azt fogom látni már az elejétől, hogy csokis a gatya, és bízunk a dinamoban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.08. 13:40:43

Rápillantva a szavazásra, végülis teljesen érthető, hogy nem lőtt ki egyik irányba sem.
Nyilván a remény, meg minden meccs más, miközben még akkor sem lenne garancia semmire, ha a csapat viszonylag stabil lenne, de hátha tavaszra összeáll valami.
A tények ugyanakkor makacs dolgok. Végignéztem a BL táblázatokat. A kapott gólok tekintetében semmi kirívó a 6 gól - persze a legnehezebb meccsünk csak ma este lesz -, de a szerzett kettő ???
Két gólt szerzett a Barca 5 BL meccsen?
A földön járás érdekében ilyenkor egy pillanatra érdemes arra gondolni, vajon mit gondolnánk mondjuk a Realról, ha ilyen helyzetben lenne vagy bármilyen más csapatról..... #-o
Olyat szóba sem hozok, hogy a pool-tico-porto csoportban az utolsó milan hatot szerzett....
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.12.08. 12:38:27

Meg az is meglehet, hogy a tovabbjutast ero penz egy resze mar Munchenben van, aztan mennek itt a fogadkozasok😂
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.12.08. 11:45:58

Vakmacska írta:
2021.12.08. 10:35:20
A Bayern kicsit tartalékosan áll ki.
Talán megússzuk 1-2 kapott góllal.
Ja, az első félidőben.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.08. 10:57:20

csababarca írta:
2021.12.07. 18:14:00
Én értem, csak Te abból indulsz ki az EL esetében, hogy azt megnyerjük.
Erre semmi garancia nincs, pláne nem az, hogy már nyerték már meg spanyol csapatok. Na bumm.
Nem győzöm újra leszögezni, hogy az alap feltevés az hogy potenciálisan, összességében jobb szezonunk lehet tavasszal, ha most EL-be kerülünk. Jobb lehet a 22-es szezon végén a szájízünk, ha EL-be kerülünk. Potenciálisan.

A lényeg, hogy ez egy feltevés. Nem kijelentés. Nem mondhatod hogy garantáltnak veszem, ha eleve, feltevésként közlöm, hogy ha ki is esünk ma, miért nem járunk annyira rosszul ha utána meghajtjuk az EL-t. Konkrétan, még jobban is járhatunk mint a továbbjutással. Ennyi a lényeg, semmi kijelentés, semmit se veszek ténynek.

Akár így is lehet nézni: Hipotézisem hogy az EL-el jól járunk, ha nyerünk. Jobban mintha tovább megyünk pl a Dinamonak hála aztán Chelsea, Liverpool City stb ellenfél ellen kiesünk.

"A hipotézis egy olyan előzetes feltevés, egy feltételes állítás, amelyet meg lehet cáfolni, illetve be lehet bizonyítani"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.12.08. 10:35:20

A Bayern kicsit tartalékosan áll ki.
Talán megússzuk 1-2 kapott góllal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.07. 18:33:35

Mindenesetre rettentő érdekes a főoldali cikk, ahol a BM drukker szűkös 2-1-et jósol. Amúgy gólt szerintem is fogunk rúgni, nem védekeznek túl szorosan, és kicsit hiányos is a belső kp most náluk. Csak szerintem a 4-1 reálisabban hangzik. Csodák történhetnek persze. A meccs nagy részében a BL-ben rettenetesen lebőgő Dortmund is dominálta őket, még ha 2-3 is lett a vége. Mostanában ki is kaptak 1-2 kiscsapattól. Ki tudja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.07. 18:14:00

Kalapos írta:
2021.12.07. 16:14:41


Pesszimista hozzáállással a legjobb a továbbjutás lenne, mert az gyorsan egy vödör pénz, és még az is belefér hogy a BM lesimáz minket. Csak a Dinamónak kell drukkolni és kész, mellé tehetjük hogy az EL-ből is úgyis kiesnénk. Csak már elég a sírásból azért mentem a másik irányba, hogy potenciálisan mivel járhatunk a legjobban, ami még azért nagyjából reális is.
Én értem, csak Te abból indulsz ki az EL esetében, hogy azt megnyerjük.
Erre semmi garancia nincs, pláne nem az, hogy már nyerték már meg spanyol csapatok. Na bumm.

Szóval én értem amit írsz, és persze, ha látnám a jövőt, hogy magasba emeljük az EL trófeát, akkor oké, legyen EL belőle.
De erre nincs garancia, és egy bl csoportkörből kiesés az hatalmas blama, aztán meg mondjuk kipottyanunk az EL-ből is a 16/8 között az megint csak blama.

Mondjuk úgy vagyok a blamával, hogy a klub és pár játékos már fejben menthetetlen, a pofonok és sebek olyan mélyek, hogy még egy két blama semmit nem jelent. Nem véletlen, hogy előző szezonban a kiesésnél igazából rezzenéstelen arcok voltak, who cares alapon.

Na meglátjuk holnap, nekem minden okés, nagy elvárásaim nincsenek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.07. 17:41:21

Rivaldo11 írta:
2021.12.07. 08:56:58
3-4 17-18 éves gyerekkel a kezdőben nyilván nem fogjuk megverni a Bayernt, ezzel azt hiszem nem mondok újat. De ennek a csapatnak nem is lehet ez a célja, sokkal inkább az, hogy épüljön ki egy olyan játék, ami igazán Barcás, amiben fejlődnek a kétségtelenül tehetséges srácok, és egy olyan alap, amire ha a pénzügyi helyzet majd engedi, 3-4 klasszissal kiegészülve már lehet bitang csapatot építeni. Egyelőre ennyi. Az ilyen jellegű meccsek segítenek ebben.
Kötve hiszem, hogy építő jellegű meccs lesz ( lenne) a Bayern elleni 90 perc.
Ez max. akkor mondhatnánk el, ha már biztos csoportmásodikként egy jó kis edzőmeccsként fognánk fel.
Itt szenvedés lesz a javából. Nekünk kellene a győzelem, nekik meg fontos, rajtunk keresztül muttassák meg a világnak, hogy ők megint BL esélyesek.

Olvasom itt, ki szerint lenne jobb a EL vagy a BL.
Annyit tennék hozzá, hogy az EL megnyeréséhez is sokat kellene javulnunk februárig, plusz mindenki egészséges legyen végre.
Én inkább arra lennék kíváncsi ki milyen forgatókönyvet vár ( képzel el), mi lehetne a nyerő a taktikánk, ha van ilyen egyáltalán.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2021.12.07. 17:25:58

EL pénzdíj a BL mellett eltörpül.
32 közé jutás €500,000
16 közé jutás €1.1m
negyed döntő €1.5m
elő döntő €2.4m
döntő €4.5m
The UEFA Europa Liga győzelem extra €4m.

A klub számítása az kizárólag a 2 sorozatból származó bevételek különbségéről szól.Nincs benne se múzeum se jegybevétel se semmi,mivel ezekkel nem lehet előre kalkulálni a pandémia miatt.A klub még összesen maximálisan ~20m eurós összeggel kalkulál idén a BL-ből.
HA megnyernénk az EL-t akkor jönne kb 15m euró + 3,5m euró az európai szuperkupa indulás jogáért,de elveszítenénk a BL bevételből 15-25m eurót mivel kiesnénk most.Bár az El győzelem minket nem fenyeget mert nem képes a csapat egy 3 frontos tavaszi menetelésre (liga,kupa,európai kupasorozat).
A BL-ben a továbbjutásunkkal kapnánk 10-14m eurót attól függően mit játszunk,ha azonnal ki is esünk lesz egy idei minimum 16.-ik helyezésünk a rangsorban.
Tavaly az elmúlt 10 év összesítése alapján a 3-4-5 helyeken voltunk a rangsorban,ezzel a helyezéssel is lejjebb csúszunk majd de nem annyit mintha kiesnénk.
Minden egyes pozició vesztés kb 1,3millió euró veszteség a „együttható-alapú összegek” bevételből az adott évben,ami idén +600millió euró/32 csapat.
Amikor kijöttek a ~5m eurós különbségről szóló hírek én is csak néztem bambán,aztán utána olvastam és ledöbbentem milyen összegek repkednek a BL-ben.
Kis érdekesség: az elméleti maximális bevétel a győztesnek a BL-ben kb 85M euró (UEFA pénz),csak a tv közvetítés kalkulált díja a Barcelonának idénre 104M euró volt a BL-ben.
Nem véletlen,hogy minden klasszis játékos csak olyan csapatba akar igazolni ahol alap a BL indulás évről évre.
Nagyából ennyi a matek amire egy egyszerű halandónak van rálátása,külföldi oldalakon nagyon jó elemzéseket lehet ezekről találni.

Közben Xavi szólt Baldenak,hogy Alba nem biztos,hogy holnap tud játszani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rohamcsiga 2021.12.07. 17:44:09-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.07. 17:01:58

A csapat egészséges fejlődése érdekében hasznosabbnak gondolom az EL-t. Jelenleg ez a valós súlycsoportunk. Itt edződhetünk, fejlődhetünk, tapasztalatokat szerezhetünk. Körről körre nőhetne az önbizalom, itt lenne néhány körre esély, míg a BL-ben egy szerencsés kör után csak az ima maradna, hogy csak ez vagy az ne jöjjön szembe és a rajtunk kívül még életben maradottaknak pedig mi lennénk a kívánságlistáján.
Két ellentétes pszichológiai folyamat.
Bevétel szempontjából egyik sorozat matekja sem jelentené az igazi fordulatot a költségvetésben - BL cím nyilván, de azt hagyjuk -, szóval az egészséget választanám.

Egy komolyabb BL zakó, kudarc tavasszal a ligára sem biztos, hogy jó hatással lenne.
Némi sikerélmény az EL-ben viszont igen.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.07. 16:14:41

csababarca írta:
2021.12.07. 16:05:21
Garancia nincs az EL megnyerésére, meg meredek, de a 16 között se 100% a bl-ből való búcsúzás.
Nagyon sok összetevős a dolog, de most úgy beszélgetünk, mintha az EL győzelem zsebben lenne, meg a bl esetén az egyből kiesés is.
Felvetések ezek, a realitás meg egész mást mond.

Nyilván itt azt kell figyelembe venni, hogy ha tovább vergődünk a BL-ben akkor hozzuk ki a maxot, ha az EL-be kerülünk akkor abból hozzuk ki a legtöbbet.
Igazad van sok az összetevő, ebből vettem sokat számításba és jutottam arra feltevésre hogy potenciálisan a tavaszi szezonra a legjobb az EL győzelem lenne. Ez az alap feltevésem, ami még viszonylag ragaszkodik a valósághoz.
Alá is támaszottam a feltevést azzal hogy az utolsó 4 győztesből 3 spanyol. Atlético, Chelsea aztán Sevilla és Villareal.
Ha az utóbbi kettő megnyerte, nem látom miért ne nyerhetnénk meg.
Ugyanígy elfogadtam amit Davi10 is írt, hogy kaphatunk olyan sorsolást hogy abból BL negyeddöntő legyen, ami már talán jobb is mint az EL győzelem.
Én akkor is inkább az EL-re szavaznék, mert az trófea és egy emlék, egy öröm, ami alapot adhat a Xavi korszaknak és a fiataloknak, ha összejön. Ez + a BL indulás + a pénz ami miatt szerintem kifejezetten jól jöhetnénk ki az EL-be lecsúszással, ha aztán keményen meghajtjuk és nyerünk. Nem kijelentés, feltevés.


Pesszimista hozzáállással a legjobb a továbbjutás lenne, mert az gyorsan egy vödör pénz, és még az is belefér hogy a BM lesimáz minket. Csak a Dinamónak kell drukkolni és kész, mellé tehetjük hogy az EL-ből is úgyis kiesnénk. Csak már elég a sírásból azért mentem a másik irányba, hogy potenciálisan mivel járhatunk a legjobban, ami még azért nagyjából reális is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.07. 16:05:21

Kalapos írta:
2021.12.07. 15:51:53

Posztom alapja:
Az EL az 8-ad, 4-ed döntő, elődöntő, döntő. 7 meccs + európai szuperkupa.
BL az 2 meccs és heló.
Garancia nincs az EL megnyerésére, meg meredek, de a 16 között se 100% a bl-ből való búcsúzás.
Nagyon sok összetevős a dolog, de most úgy beszélgetünk, mintha az EL győzelem zsebben lenne, meg a bl esetén az egyből kiesés is.
Felvetések ezek, a realitás meg egész mást mond.

Nyilván itt azt kell figyelembe venni, hogy ha tovább vergődünk a BL-ben akkor hozzuk ki a maxot, ha az EL-be kerülünk akkor abból hozzuk ki a legtöbbet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.07. 16:02:56

davi10 írta:
2021.12.07. 15:55:28
Amúgy egyáltalán nem olyan biztos, hogy nyolcaddöntőben szevasz lenne, ha kiesünk.
Kicsit ránézve a tabellákra az Ajax, Lille/Salzburg, és talán a United is verhető lenne.
Reálisabb hogy megnyerjük az EL-t, mint a BL 8-ad döntőt, de igen. Ha megnyernénk a 8ad döntős párharcot a BL-ben az már mindenképpen jobban megéri mint akár az EL győzelem. Az 4 BL meccs és a feltételezésben benne van hogy abból 2-ön nem égünk le. Az már valami :D
Azt már azzal kéne összehasonlítani hogy megnyerjük az EL-t meg az európai szuperkupát is :D

Így nézve, ha annyit elértem a gondolatommal, hogy ne sajnáljuk le az EL-t annyira, az is valami. Jól járhatunk azzal is, szóval fel a fejjel akkor is ha nem megyünk tovább a BL-ben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.07. 15:55:28

Amúgy egyáltalán nem olyan biztos, hogy nyolcaddöntőben szevasz lenne, ha kiesünk.
Kicsit ránézve a tabellákra az Ajax, Lille/Salzburg, és talán a United is verhető lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.07. 15:51:53

Rohamcsiga írta:
2021.12.07. 15:13:10
Az idei BL 16 közé jutás 11,6M euró + csoportkörért fogunk kapni 18,6-ot + döntetlen (1,1M) és győzelem(3,3M) esetén még külön meccsprémium is van a csoportban.
Tehát van 18,6+3,3+3,3+1,1=26,3M bevételünk eddig + a holnapi meccsről 0-3,3millióig valamennyi.A 16 közé jutás azért érne többet anyagilag az EL győzelemnél mert nem csak a meccspénzek a jegybevételek magasabbak így hanem a szponzorok is többet fizetnek a klubnak.
De ami a legfontosabb.
'Az UEFA szerint további 600,6 millió eurót osztanak szét a 2021/22-es Bajnokok Ligája klubjai között, úgynevezett „együttható-alapú összegek” formájában. '
Azért részletezd még jobban ezt a matekot.

Szóval az EL győzelem kb ugyanannyi mint tovább menni, de jobb. Ezen felül te azt írod nagyobb a meccs bónusz.

Posztom alapja:
Az EL az 8-ad, 4-ed döntő, elődöntő, döntő. 7 meccs + európai szuperkupa.
BL az 2 meccs és heló.
Így mit számolsz? Meccs bónusz az UEFA-tól + meccs a Camp Nou-ban nézők, múzeum látogatók stb.

Szponzorokat meg nézzük úgy hogy az EL győzelem egy európai trófea, + BL indulás 22/23-ra + európai szuperkupa indulás.
Ez a matek egyáltalán nem olyan egyszerű.

Ezen felül a lelki tényezők, hogy menetelhetünk, nyerhetünk, tapasztalatokat szerezhetünk. Ez a keretre és Xavira is igaz. Egyáltalán nem lehetetlen egy kupa címvédés és EL győzelem 22-re ami már egy jó szezon.

Mint írtam, realisztikusan nézve, potenciálisan jobb összképet kaphatunk 22-re ha EL-be kerülünk.
Tovább aztán nem firtatom mert felesleges ismételni magamat. Gondolat indítónak ennyi elég volt.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2021.12.07. 15:13:10

Az idei BL 16 közé jutás 11,6M euró + csoportkörért fogunk kapni 18,6-ot + döntetlen (1,1M) és győzelem(3,3M) esetén még külön meccsprémium is van a csoportban.
Tehát van 18,6+3,3+3,3+1,1=26,3M bevételünk eddig + a holnapi meccsről 0-3,3millióig valamennyi.A 16 közé jutás azért érne többet anyagilag az EL győzelemnél mert nem csak a meccspénzek a jegybevételek magasabbak így hanem a szponzorok is többet fizetnek a klubnak.
De ami a legfontosabb.
'Az UEFA szerint további 600,6 millió eurót osztanak szét a 2021/22-es Bajnokok Ligája klubjai között, úgynevezett „együttható-alapú összegek” formájában. '
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.07. 14:39:25

Rohamcsiga írta:
2021.12.07. 14:26:41
A BL csoportból való továbbjutásért 5-5,5millióval többet kapnánk mint az EL megnyeréséért.
Főoldali cikk szerint:
"A nyolcaddöntőbe jutásért 9,6 millió euró járna, míg a 10,6 millió euró a negyeddöntőbeli szereplésért, emellett pedig a meccspénzek is magasabbak, mint az EL-ben. Viszont ha tényleg kiesés lenne a kimenetele a szerda esti utolsó csoportkörnek, és az EL-ben kellene folytatnia tavasszal a csapatnak, az a legjobb kimenetel, azaz EL győzelem esetén is csak 15 millió bevételt jelentene nyárig"

Szóval ha csak a csoportból megyünk tovább, az bő 5 millval kevesebb mint az EL megnyerése.
De az is igaz, hogy az EL megnyerésére se látnék sok esélyt, szóval innentől fogva kb. mindegy.

Ha BL csoportból tovább is megyünk, az szűk 10 millió, EL-ben mennénk pár kört, az is pár millió EUR.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.07. 14:27:06

Nagyon messze vagyunk egy EL győzelemtől, ennek említése is megmosolyogtató. Attól meg még messzebb, h Münchenben nyerjünk, sima hazai lesz, bármennyire szeretném az ellenkezőjét. Ma egy német középcsapat is megver minket.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2021.12.07. 14:26:41

A BL csoportból való továbbjutásért 5-5,5millióval többet kapnánk mint az EL megnyeréséért.
Jelenleg a pénz fontosabb mint egy "kicsi" kupa sokkal kevesebb pénzzel és presztízzsel.
Ráadásul képtelenek lennénk egy hosszú tavaszi 3 frontos menetelésre - liga,kupa+szuperkupa,európai kupasorozat.
Csak a vak nem látja mi folyik most a klubnál,a károk minimalizálása az elsődleges feladata az elnökségnek.
Laporta,Xavi,az elnökség és mindenki más a klubnál nem a dicsőséges múlt visszahozásán dolgoznak,még csak az alapokat próbálják lerakni.
A csapat a jövőnek épül nem a mának ezért bármilyen sportszakmai sikert várni idén szerintem felesleges.
Meg kell várni az idény végét a beharangozott gazdasági/szponzorációs változások miatt,mert állítólag a CVC megállapodás is kuka jelen formájában és a FFP is változni fog spanyolországban.

Aki jól ismeri a klub gazdasági helyzetét attól kérdezném,hogy igaz az,hogy a 1,35milliárdos tartozás mellett van a klubnak 600-700 milliós kintlevősége játékos eladásból,szponzorpénzekből,tv-s jogdíj,stb?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.07. 14:20:35

Goretzka, Gnabry, Choupo-Moting és Kimmich nem fog játszani, nem is nevezik a meccsre őket Lucas Hernandez pedig kétséges. A kezdőbe biztos nem rakják mert nem teljesen egészséges és Nagelsmann nem akar feltétlenül kockáztatni, nincs nagy tétje a meccsnek. Így azért egy kicsit más, de túl sokat nem változtat a képen.

Lewandowski és Müller viszont a kezdőben lesz. Az biztos, hogy a lengyel teperni fog, nem fog lazázni, nincs messze a rekord.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.07. 13:42:52

Szerintem nagyon nagy lutri még ez a csapat. Simán benne van, hogy EL-ben is kiesünk a következő körben, de az is, hogy a BL-ben is mehetnénk még néhány kört.

Én a BL-re szavaznék, talán a nyolcaddöntőig Xavi is jobban összerakja a brigádot, illetve addigra visszatér Fati, Pedri, meg reméljük jön még valaki előre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése