Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 00:04:43

Amúgy most nem tudom min zizegtek.Pontosan az történt ami várható volt.Egy lepukkant, tinikből, levitézlett sztárokból és ingyen elcsábított játékosból álló csapat találkozott Europa jelenlegi valószínűleg legerősebb csapatával.

Mi lehetett a vége?Amit láttunk.

Baromi nagy gödörben vagyunk aminek lehet még mindig nem fogtuk meg az alját.Nagyon sok idő lesz innen kimászni.Pénzünk nincs, szerintem idő kérdése hogy a tehetségeinket is elkezdjék elszipkázni.

A másik gond: nem látom az igazi győztes mentalitású profit a csapatba, mint amilyen egy Müller pl. a Bayernben.

Mindemellett még mindig nem látom, hogy mint klub elkezdtük volna magunkat összekaparni…
Kép
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2021.12.09. 00:03:07

bazsa007 írta:
2021.12.08. 23:58:07
Nem gondoltam volna, hogy idén eljutunk odáig, hogy Szoboszlai egymaga annyi gólt lő a BL-ben, mint az egész Barcelona!
Az egyik szemem sír, a másik nevet...
Szuper. Nekem a másik is sír.
De ez a realitás, innen nagyon hosszú lesz az út felfelé.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.09. 00:01:44

Bob_Marley írta:
2021.12.08. 23:45:30
A normalis legkorrol beszéltem. Semmi nem jogosít fel arra senkit szerintem,hogy ocsaroljon,S dobaljon egy Koemant,mikor a cipőjét nem kothetne be. Engem az totál kiakasztott,de abban igazad van remélhetőleg ez a kisebbség. Maga,hogy ilyen megtörténhet, borzasztó elkeserítő
Mi szurkolók pontosan annyira tiszteljük Koemant, amennyire ő tisztelt minket…vagyis semennyire, mondjuk ő életében nem tisztelt senkit, pont ennyit is érdemel. Azt a 10-est semmiképp sem, amivel lelépett innen.
Ha én a pénzemből és a szabadidőmből áldozok erre a klubra, az feljogosít arra, hogy ócsároljak bárkit, beleértve a hollandot is. Egy megbukott, kókler edzőnek csúfolt ember (edzőnek nevezni sértés a valódi edzők miatt, akik értik is a szakmájukat), egy mérgező jelenség, kukac az almában. Hozzáteszem, én viszonylag ritkán szidok bárkit és bármit, de megértem a csalódott szurkolókat, akik így fejezik ki nemtetszésüket.

A klub körüli légkörről pedig sok mindenki tehet, de a szurkolók pont nem, kicsit sem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.12.09. 00:07:35-kor.
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.08. 23:58:07

Nem gondoltam volna, hogy idén eljutunk odáig, hogy Szoboszlai egymaga annyi gólt lő a BL-ben, mint az egész Barcelona!
Az egyik szemem sír, a másik nevet...
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.12.08. 23:47:00

sansz írta:
2021.12.08. 23:41:15
Másik topicból:"Pontosan ezert tart itt ez a csapat ahol, mert istapoljuk ezeket a szent teheneket, akik evek ota egetik a csapatot, dolgozni meg budos nekik, mert berelt helyuk van"

Szerintem ez sok éve igaz volt, kb Valverde idejében. Akkor kényelmesedett el a csapat, akkor vált erőssé a katalán klikkünk. Akkor kellett volna egy tökös edző, akinek nem nőnek a fejére a srácok, nem Piquet mondta volna meg,hogy milyen védőt igazoljanak, nem SR lett volna az alapember, időben kerestük volna Alba utódját és Messivel is azt játszatta volna amit a csapatért kell,ha nem fogadta volna el,akkor meg csilliárdokért el lehetett volna adni.
Akkor volt az a pont,amikor a szent teheneket helyre kellett volna tenni,párat el kellett volna szórni.

De most milyen tehenekről beszélünk? Már nem sétálgat Messi, Piquet nem rosszabb,mint a többi, SR hónapok óta sérült és még ígyis az elsők közt van a góllövőink közt szerintem, Alba oldalánál pedig a másik sokkal gázabb. Busi meg kifejezetten többet ad,mint Gaviék. El lehet őket üldözni, de az a helyzet, hogy most már nincs náluk jobb opció. Évekkel ezelőtt tényleg az okozott sokmindent,hogy sérthetetlenek voltak, de már nem ez a gond,hanem,hogy nem tudnak jobbakat igazolni. Azért mert valaki 16 éves,még nem jobb, sőt. Hatalmas lyukak a középpályán, a védelemben, a széleken és persze elől is.

Daver, szerintem kifejezetten optimista vagy az öt évvel :) 10 éve még több módon lehetett csapatot építeni majdnem nulláról is. Ma csak pénzzel lehet. Európában van 6-8 olajos csapat már,akik lerabolnak minden top játékost, mellettük még pár nem lecsúszott nagycsapat még kap levegőt. A csóróknak nem marad más,mint 17 s 40 évesekből építeni, de aki kicsit is ügyesnek tűnik azt kivásárolják és még nem százmilliókért. Rövidtávon az lesz,hogy majd nem lehet megtartani De Jongot, Araujot, Dembelet és helyükre majd gyerekek jönnek, meg SR klónjai.

Hosszabb távon pedig szerintem a Barca jövője vagy egy nagyon hosszú leépülés, spanyol középcsapatként, EL helyekért harcolva,amiből nem lehet kimászni, vagy az,hogy valahogyan pénzt pumpálnak bele. Biztos van még arab herceg,akinek nincs csapata.
Ezert nem szabad hagyni, hogy a jatekosok a klub fejere nojenek. Egy Real Madridnak ez miert mukodik?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.08. 23:46:34

Bob_Marley írta:
2021.12.08. 22:58:15
Én sajnáltam nagyon Koeman elment,nem magát az embert feltétlenül,hanem hogy ilyen közeg alakult ki,ahol első helyről elkuldunk edzőt (Valverde),
A Valverde alatti hanyatlást senki nem vette komolyan. A totális önbecsapás időszaka volt. Ezen időszak alatt érzékelhető volt a Piké és az öregek általi morális válság kezdete, amit képtelen volt kezelni a klub. Vagy nem látták, vagy nem akartak erről tudomást venni.
Koeman a saját túléléséért küzdött, holott neki lett volna alkalma - égből pottyant lehetőségként - megtisztítania az öltözőt.
Xavi alatt borult az a bili, amibe az elődei és klubvezetés tette bele a belevalót.
Teljesen törvényszerű és logikus az ami bekövetkezett. Lépésről lépésre, meccsről meccsre, évről évre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.12.08. 23:45:30

recrea írta:
2021.12.08. 23:07:48
Bob_Marley írta:
2021.12.08. 22:58:15
Pénz miatt jó lett volna,de full lényegtelen. Bajnokikra kell koncentrálni és türelmesnek lenni. Ehhez mérten megjegyezném,hogy Koemannal is ezt éreztem, mindenért elő volt véve. Ilyet hogy rossz hangulat.... Hát aki játékos és megsertodik mert igen,az edző elmondja gyenge volt,az nem profi. Ez csak szosszenet,de látható,hogy itt nem edző kérdés van, egyszerűen ilyen fiatal emberekkel,ennyi sérülttel nem lehet.
Én sajnáltam nagyon Koeman elment,nem magát az embert feltétlenül,hanem hogy ilyen közeg alakult ki,ahol első helyről elkuldunk edzőt (Valverde),ahol egy élő Barca legenda kocsiját dobálják a szurkolók (akik közül állítom volt aki at se érezte mekkora játékos volt nálunk,mert nem is látta....) És most itt van Xavi. Eredmények még rosszabbak mint voltak, elkeserítő a helyzet,de türelem szisztematikus koncepció nélkül nem Iehet majd a jövőben. Meccsről felesleges beszélni,mert itt átfogóan kell változni, s újra felépíteni egy normális csapatot,ahol nem az a lényeg hogy LDJ játszik e vagy sem, szurkolók bíztatják őt is,ahogy egy gudjohnsent vagy bárkit régebben. Nekünk szurkolóknak is magunkba kell néznünk,mert ez is szégyen.
Szerintem nekünk, szurkolóknak az ég világon semmi szégyellnivalónk nincs, amíg leülünk a tv elé és megnézzük a hasonló meccseket, amíg látom, h Penyások mennek ki pénzt és időt nem sajnálva Barcelonába meccsre, amíg tűrjük, hogy Európa agyonver minket kb az ötödik szezonban, amíg befizetem a Penya tagságot minden évben, amíg emberek szabadidejükben honlapot tartanak fenn, amíg mi is nevetség tárgya vagyunk, addig ezek a jóllakott taknyok felveszik az eurómilliókat, azokkal együtt, akik tönkreverték ezt a klubot az elmúlt 6 évben. Szóval, ha valakinek itt szégyellni kell magát, az a tv túloldalán van Bob.
A normalis legkorrol beszéltem. Semmi nem jogosít fel arra senkit szerintem,hogy ocsaroljon,S dobaljon egy Koemant,mikor a cipőjét nem kothetne be. Engem az totál kiakasztott,de abban igazad van remélhetőleg ez a kisebbség. Maga,hogy ilyen megtörténhet, borzasztó elkeserítő
Kép
Kép
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.08. 23:41:15

Másik topicból:"Pontosan ezert tart itt ez a csapat ahol, mert istapoljuk ezeket a szent teheneket, akik evek ota egetik a csapatot, dolgozni meg budos nekik, mert berelt helyuk van"

Szerintem ez sok éve igaz volt, kb Valverde idejében. Akkor kényelmesedett el a csapat, akkor vált erőssé a katalán klikkünk. Akkor kellett volna egy tökös edző, akinek nem nőnek a fejére a srácok, nem Piquet mondta volna meg,hogy milyen védőt igazoljanak, nem SR lett volna az alapember, időben kerestük volna Alba utódját és Messivel is azt játszatta volna amit a csapatért kell,ha nem fogadta volna el,akkor meg csilliárdokért el lehetett volna adni.
Akkor volt az a pont,amikor a szent teheneket helyre kellett volna tenni,párat el kellett volna szórni.

De most milyen tehenekről beszélünk? Már nem sétálgat Messi, Piquet nem rosszabb,mint a többi, SR hónapok óta sérült és még ígyis az elsők közt van a góllövőink közt szerintem, Alba oldalánál pedig a másik sokkal gázabb. Busi meg kifejezetten többet ad,mint Gaviék. El lehet őket üldözni, de az a helyzet, hogy most már nincs náluk jobb opció. Évekkel ezelőtt tényleg az okozott sokmindent,hogy sérthetetlenek voltak, de már nem ez a gond,hanem,hogy nem tudnak jobbakat igazolni. Azért mert valaki 16 éves,még nem jobb, sőt. Hatalmas lyukak a középpályán, a védelemben, a széleken és persze elől is.

Daver, szerintem kifejezetten optimista vagy az öt évvel :) 10 éve még több módon lehetett csapatot építeni majdnem nulláról is. Ma csak pénzzel lehet. Európában van 6-8 olajos csapat már,akik lerabolnak minden top játékost, mellettük még pár nem lecsúszott nagycsapat még kap levegőt. A csóróknak nem marad más,mint 17 s 40 évesekből építeni, de aki kicsit is ügyesnek tűnik azt kivásárolják és még nem százmilliókért. Rövidtávon az lesz,hogy majd nem lehet megtartani De Jongot, Araujot, Dembelet és helyükre majd gyerekek jönnek, meg SR klónjai.

Hosszabb távon pedig szerintem a Barca jövője vagy egy nagyon hosszú leépülés, spanyol középcsapatként, EL helyekért harcolva,amiből nem lehet kimászni, vagy az,hogy valahogyan pénzt pumpálnak bele. Biztos van még arab herceg,akinek nincs csapata.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.08. 23:36:32

davi10 írta:
2021.12.08. 20:05:47
Hihetetlen, hogy ez a Lenglet hogy visszaszivárgott a csapatba...
Ez az amit nem értek! Hogy mégis hogyan??? Milyen mozgása volt az első gól elött??? És ami nálam teljesen kiverte a biztosítékot, hogy meccs után nevetgél Lewa-val! Az ellen csatárjával, aki szalonkára tűzte őket akkor és ahol mikor úgy volt kedve! Milyen versenyszellem lehet egy ilyen emberben? És évek óta ez megy…. Nem igaz, hogy nem sűllyed el szégyenében…
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.12.08. 23:31:29

Bob_Marley írta:
2021.12.08. 22:58:15
Nekünk szurkolóknak is magunkba kell néznünk,mert ez is szégyen.
Már megbocsáss, de nekünk mi a szégyen? Tűzön-vízen kitartunk a csapat mellett.
Egy halom dologgal nem értünk/értettünk egyet a klub körül, de ki/kik ha a saját drukkereik nem tartanak ki a csapat mellett?

Nincs mese, dolgozni kell. Xaviban továbbra is bízom, van teendője bőven.

Leszünk még erősek! Visca el Barca!
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.08. 23:25:48

Már a meccsnél ugyan leírtam, de ismétlem, szerintem komoly mentális probléma van a csapatnál.
Végignézve az arcokon, jó megérzéssel lehet látni, hogy na, itt egy győzni tudó csapat fut ki.
Ez ma sem volt meg tStegen(ahogy Neuert leste) dJong, Depay Dembele...sütött róluk, hogy ez egy nagy nulla lesz.
Ez komoly gond!
A fiatalok meg..nem lehet ennyi fiatalt berakni egy top csapat kezdőbe! és még hol van Fati, Pedri vagy Puig, Garcia aki nem vagy alig játszik.
Ha van remény akkor az Puig és Pedri, lehet most lehet később, de a kpályán ők a jövő. A tehetség bennük van meg egy csapat mozgatásához.
Abde elől lehet majd Jollyjoker.
Nincs kohézió a csapatban, nincs állandóság, nincs gólvágó.

Alves pályára lépéséig nagy változás nem lesz.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.12.08. 23:23:54

Csak ismetelni tudom magam:
Amig Pique Busi Alba berelt kezdo addig itt nincs mirol beszelni. Roma utan az osszeset szelnek kellett volna ereszteni. Nem Getafek ellen merettetik meg az ember, mert sormeccseken jok, de top csapatok ellen katasztrofa az osszes. Tok mindegy hogy jatszanak, kezdok. Milyen alapon?

[auto_cenzúra] a keret. Nem hiszem, hogy ne lenne spanyol top 3, vagy EU top 20 nevek alapjan. Miert tud egy Atalanta pl szilard elkepzelessel jatszani? Itt addig nem lesz normalis tempo, meg direkt jatek, utkozes stb, amig Busi beton kezdo kozepen. Durvan elszallt a csapat felett az ido, ugyan azokat a koroket futjuk 5-6 eve.
Senna 91-es McLaren hondajat allitjuk rajthoz minden szezonkezdettol, 0 fejlesztessel, a 21. szazadban kb. Ertem en, hogy barca dns, tikitaka, wecolorthefootball stb, de ez mar kezd atmenni nagyon cikibe minden szinten. Europa liga komolyan?!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.08. 23:18:51

amíg az ember szurkolónak érzi magát elkerülhetetlen: remény előtte, csalódás utána.(vereségeknél) a kérdés csak az meddig bírjuk. itt most valóban sok időre lesz szükség az nem vitás.
azt hiszem leírtam már Koemannal kapcsolatban akkor, hogy el lehetett küldeni, hiszen az eredménytelenség elég alapos ok és egy csapatnyi játékost ugye mégsem lehet. most azt látjuk, hogy Xavi aki valljuk be: egy kezdő a pozíciójában, kezdi felismerni, hogy hová is került, próbálkozik - eredménytelenül. ok. egyelőre?! bizalom és hit ez ugyan maradt de amit látok az nagyon nem tetszik, vagy némi optimizmussal alig tetszik valami. nemigen van kedvem hibákat, gyenge teljesítményeket sorolni, jót meg? az csak önámítás.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.08. 23:07:48

Bob_Marley írta:
2021.12.08. 22:58:15
Pénz miatt jó lett volna,de full lényegtelen. Bajnokikra kell koncentrálni és türelmesnek lenni. Ehhez mérten megjegyezném,hogy Koemannal is ezt éreztem, mindenért elő volt véve. Ilyet hogy rossz hangulat.... Hát aki játékos és megsertodik mert igen,az edző elmondja gyenge volt,az nem profi. Ez csak szosszenet,de látható,hogy itt nem edző kérdés van, egyszerűen ilyen fiatal emberekkel,ennyi sérülttel nem lehet.
Én sajnáltam nagyon Koeman elment,nem magát az embert feltétlenül,hanem hogy ilyen közeg alakult ki,ahol első helyről elkuldunk edzőt (Valverde),ahol egy élő Barca legenda kocsiját dobálják a szurkolók (akik közül állítom volt aki at se érezte mekkora játékos volt nálunk,mert nem is látta....) És most itt van Xavi. Eredmények még rosszabbak mint voltak, elkeserítő a helyzet,de türelem szisztematikus koncepció nélkül nem Iehet majd a jövőben. Meccsről felesleges beszélni,mert itt átfogóan kell változni, s újra felépíteni egy normális csapatot,ahol nem az a lényeg hogy LDJ játszik e vagy sem, szurkolók bíztatják őt is,ahogy egy gudjohnsent vagy bárkit régebben. Nekünk szurkolóknak is magunkba kell néznünk,mert ez is szégyen.
Szerintem nekünk, szurkolóknak az ég világon semmi szégyellnivalónk nincs, amíg leülünk a tv elé és megnézzük a hasonló meccseket, amíg látom, h Penyások mennek ki pénzt és időt nem sajnálva Barcelonába meccsre, amíg tűrjük, hogy Európa agyonver minket kb az ötödik szezonban, amíg befizetem a Penya tagságot minden évben, amíg emberek szabadidejükben honlapot tartanak fenn, amíg mi is nevetség tárgya vagyunk, addig ezek a jóllakott taknyok felveszik az eurómilliókat, azokkal együtt, akik tönkreverték ezt a klubot az elmúlt 6 évben. Szóval, ha valakinek itt szégyellni kell magát, az a tv túloldalán van Bob.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.12.08. 23:04:14

Katasztrófa, ide egy Simeone féle edző kell, nem pedig Xavi. Csak a játékosokat kell helyretenni, nem pedig a taktikát. Komolyan mint egy másnapos brigád.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.12.08. 22:59:19

Nézve a meccset az jutott eszembe, hogy basszus.. Egy City nek meg PSG nek mennyi idő volt eljutni végtelen pénzzel erre a szintre ahol most vannak ( és még mindig nem BL győztesek ).. Mennyi idő kell majd nekünk, hogy visszatudjunk térni?! 5 év? Több? :( Kicsit borúsan látom a jövőnket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.12.08. 22:58:15

Pénz miatt jó lett volna,de full lényegtelen. Bajnokikra kell koncentrálni és türelmesnek lenni. Ehhez mérten megjegyezném,hogy Koemannal is ezt éreztem, mindenért elő volt véve. Ilyet hogy rossz hangulat.... Hát aki játékos és megsertodik mert igen,az edző elmondja gyenge volt,az nem profi. Ez csak szosszenet,de látható,hogy itt nem edző kérdés van, egyszerűen ilyen fiatal emberekkel,ennyi sérülttel nem lehet.
Én sajnáltam nagyon Koeman elment,nem magát az embert feltétlenül,hanem hogy ilyen közeg alakult ki,ahol első helyről elkuldunk edzőt (Valverde),ahol egy élő Barca legenda kocsiját dobálják a szurkolók (akik közül állítom volt aki at se érezte mekkora játékos volt nálunk,mert nem is látta....) És most itt van Xavi. Eredmények még rosszabbak mint voltak, elkeserítő a helyzet,de türelem szisztematikus koncepció nélkül nem Iehet majd a jövőben. Meccsről felesleges beszélni,mert itt átfogóan kell változni, s újra felépíteni egy normális csapatot,ahol nem az a lényeg hogy LDJ játszik e vagy sem, szurkolók bíztatják őt is,ahogy egy gudjohnsent vagy bárkit régebben. Nekünk szurkolóknak is magunkba kell néznünk,mert ez is szégyen.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.12.08. 20:07:45

davi10 írta:
2021.12.08. 20:05:47
Hihetetlen, hogy ez a Lenglet hogy visszaszivárgott a csapatba...
Szerintem csak visszaküzdötte magát! :wink:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.08. 20:05:47

Hihetetlen, hogy ez a Lenglet hogy visszaszivárgott a csapatba...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.08. 20:05:07

Na, ez már tényleg 3-5-2, bár lehet 3-4-3 is akár :) Érdekes lehet.

A németek kezdője is a lehető legerősebb, ott is sok a hiányzó, de nem tartalékolnak.

Kinyitom az élő topicot, a többit majd oda küldjétek :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5174
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.12.08. 19:49:44

Ter Stegen; Araujo, Piqué, Lenglet; Dest, De Jong, Busquets, Gavi, Jordi Alba; Memphis, Dembélé
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.08. 19:47:25

nem kell izgulni, fiuk, a Chelsea is leadja a 3 pontot :)

A topic neve Barca a Bajnokok Ligájában? Hogy kerül ez ide?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.08. 17:58:30

Negatív a hozzáállásom, de szerintem ez ismét zakó lesz :( Támadni fogunk, és a Bayern nagyon ki fogja használni a hibákat szerintem...

Amúgy én simán Európa Liga-párti vagyok. Sokat erősödött a színvonala a sorozatnak, már nem annyira égő ott szerepelni szerintem. Plusz egy esetleges győzelemmel a következő évi BL indulás is garantált lenne (ha nem változott a szabály).

Természetesen szorítok a csapatnak, de most egyáltalán nem vagyok optimista.
"And my heart will leave you never."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.08. 16:54:33

Na, változott jelentősen a szavazás eredménye.
Mint az igazi szerelem, nagyon ragaszkodunk ahhoz, ami elérhetetlennek tűnik.... :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.08. 14:52:36

Kalapos írta:
2021.12.08. 10:57:20


Nem győzöm újra leszögezni, hogy az alap feltevés az hogy potenciálisan, összességében jobb szezonunk lehet tavasszal, ha most EL-be kerülünk. Jobb lehet a 22-es szezon végén a szájízünk, ha EL-be kerülünk. Potenciálisan.

A lényeg, hogy ez egy feltevés. Nem kijelentés. Nem mondhatod hogy garantáltnak veszem, ha eleve, feltevésként közlöm, hogy ha ki is esünk ma, miért nem járunk annyira rosszul ha utána meghajtjuk az EL-t. Konkrétan, még jobban is járhatunk mint a továbbjutással. Ennyi a lényeg, semmi kijelentés, semmit se veszek ténynek.

Akár így is lehet nézni: Hipotézisem hogy az EL-el jól járunk, ha nyerünk. Jobban mintha tovább megyünk pl a Dinamonak hála aztán Chelsea, Liverpool City stb ellenfél ellen kiesünk.

"A hipotézis egy olyan előzetes feltevés, egy feltételes állítás, amelyet meg lehet cáfolni, illetve be lehet bizonyítani"
így rendben van.
tegnap még kijelentő mondatokat írtál, nem feltételes módon fogalmaztál.

annyira meg nem kell hülyének nézni, hogy nem ismerem a hipotézis szót :D

Amúgy várom a meccset, főleg, hogy nem a legerősebb BM-el állunk majd szemben. Magunkra vagyok kíváncsi, hogyan állunk a meccshez, remélem nem azt fogom látni már az elejétől, hogy csokis a gatya, és bízunk a dinamoban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése