Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2021.12.09. 13:47:31

A legnagyobb szégyen, hogy a zs kategóriás agyhalott lenglé csak aláírást nem kért a meccs végén Lewától, vigyorogva. Vagy elég visszagondolni arra, amikor a katalán futballszégyen SR röhögcsélt a vesztes clásico után.

Meg is látszik évek óta, hogy teljes mértékben hiányzik az alázat a csapat nagy részéből. Ellötyögnek a pénzükért, aztán kalap.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2021.12.09. 13:38:51

Nagyon komoly leépülés ment nálatok évek óta, de azért durva belegondolni HA, Liverpoolban lőttök egy gólt idegenbe, és utána nyeritek a döntőt a 'tham ellen, akkor azért ez a leépűlés is nagyon máshogy nézett volna ki, ha egyáltalán lett volna. Idén sok fog múlni azon, hogy meg lesz e a BL helyezés.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.09. 12:14:00

Peter írta:
2021.12.09. 12:02:10
barcami írta:
2021.12.09. 06:48:11
Gondolom nem a Salzburg a mérce...
Ami egy fiókcsapat, egy nevelde és ahol épp ezeknek a fiataloknak a piacra dobása s cél ezért IS pakolják tele a csapatot velük.
Topcsapat: természetesen nem a nemzetközi eredményekre gondoltam! Noha otthon bajnoki és kupagyőzelmek azért jöttek 2015-ös bl győzelem óta.
Idei 3 aranylabda után, ha valaki nem nagy csapatok közé sorolja a Barcát (Pl Pedri is, ha már a fiatalokkal jöttél), az elég nagyfokú aránytévesztés és szigorúság.
BL topicban vagyunk, így természetesen én nemzetközi értelemben értettem a top jelzőt.

Szerintem teljesen mindegy, hogy minek nevezzük a salzburgi klubot és milyen célból pakolják tele a csapatot fiatalokkal, attól még a fiatalok, fiatalok. Ugyanolyan életkorúak, mint a Barca fiataljai.
Tehát életkorukból kifolyólag helytálló bármilyen összehasonlítás.
Ha Salzburgban képesek 19 - 21 éves fiatalok bizonyos teljesítményre, akkor - szerintem - jogosan lehetne fetételezni, hogy ez Barcelonában is hasonlóan lehetséges legyen.
Amire Salzburgban meg lehet tanítani egy fiatalt, arra Barcelonában is meg lehet tanítani.
Abban már lehet különbség, hogy mit tanítanak és hogyan tanítják.

A lényeg, hogy a Salzburg tegnapi kezdőjében 7 játékos volt 19 - 21 éves, 3 játékos 23 - 24 éves és 1 játékos 36 éves. (onefootball.com a forrás). Megelőzték a Sevillát a csoportban és továbbjutottak a BL-ben.
De eddig ez mégsem sikerült.
A csapat rendre szenvedett az elmúlt másfél évben a felborult szerkezet és a sok fiatal gyors beépítése miatt.
Az ok pedig nyilvánvaló.

Más a taktika és az elvárás, mint pl. Salzburgban.
Alma és körte.
A Barcelona alapjátékához több játéktapasztalat kell.

Ha pedig rossz arányban vegyítik a fiatal játékosokat, akkor ez a katyvasz lesz belőle.

Kellenek a fiatalok, de a kezdőben való ilyen arányú szerepeltetésük indokolatlan és túlzó.
VAGY
Akkor fel kell vállalni nyíltan ezt az irányvonalat.

A Salzburg bl csoportját most nem minősítem, elemzem.

Igyekezz rendesen idézni, most módosítottam. Illetve ha nem az egész hsz-re vonatkozó a válaszod, onnan is érdemes törölni, hogy ne húzzuk szét a fórumot.
davi10
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.09. 12:02:10

barcami írta:
2021.12.09. 06:48:11
Gondolom nem a Salzburg a mérce...
Ami egy fiókcsapat, egy nevelde és ahol épp ezeknek a fiataloknak a piacra dobása s cél ezért IS pakolják tele a csapatot velük.
Topcsapat: természetesen nem a nemzetközi eredményekre gondoltam! Noha otthon bajnoki és kupagyőzelmek azért jöttek 2015-ös bl győzelem óta.
Idei 3 aranylabda után, ha valaki nem nagy csapatok közé sorolja a Barcát (Pl Pedri is, ha már a fiatalokkal jöttél), az elég nagyfokú aránytévesztés és szigorúság.
BL topicban vagyunk, így természetesen én nemzetközi értelemben értettem a top jelzőt.

Szerintem teljesen mindegy, hogy minek nevezzük a salzburgi klubot és milyen célból pakolják tele a csapatot fiatalokkal, attól még a fiatalok, fiatalok. Ugyanolyan életkorúak, mint a Barca fiataljai.
Tehát életkorukból kifolyólag helytálló bármilyen összehasonlítás.
Ha Salzburgban képesek 19 - 21 éves fiatalok bizonyos teljesítményre, akkor - szerintem - jogosan lehetne fetételezni, hogy ez Barcelonában is hasonlóan lehetséges legyen.
Amire Salzburgban meg lehet tanítani egy fiatalt, arra Barcelonában is meg lehet tanítani.
Abban már lehet különbség, hogy mit tanítanak és hogyan tanítják.

A lényeg, hogy a Salzburg tegnapi kezdőjében 7 játékos volt 19 - 21 éves, 3 játékos 23 - 24 éves és 1 játékos 36 éves. (onefootball.com a forrás). Megelőzték a Sevillát a csoportban és továbbjutottak a BL-ben.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 11:23:39

visca el barca írta:
2021.12.09. 10:37:47
Feast4,

Regen rossz ha a keret nem alkalmas arra a jatekra amit xavi akar. Keressen akkor egy masik taktikat, amihez nem kell lecserelni 10 embert.

Van az az osi dakota kozmondas, h egy jo edzo a kerethez igazitja a taktikat es nem forditva.
Nem akartam ide kihegyezni de igen. Ameddig nem találunk valakit, aki tudja azt játszani amit ő akar addig annyi a dolga, hogy egy stabil célfocit összerakjon, aztán majd cserélődik és alakul. Klopp, Simeone pl. pont ezt csinálja, a csapat először mindig azt csinálja amit tud, aztán hozzák azokat akik tudják játszani amit ők akarnak. Remélem ezt Xavi is belátja majd, mert ha nem ő is megfő, mint Koeman.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.09. 11:01:33

Sonoma írta:
2021.12.09. 10:19:22
Mostanra nagyjából mindenki levágta, hogy nincs egy erős egyéniségű (képességű) játékos, aki csapatot összefogná, hajtaná.
Többek között ezért sem lenne itt már helye egyik öregnek sem. Sem morálisan, sem mentálisan, sem fizikálisan. Egyik sem rosszabb a csikóknál az nem mentség, de jobb sem (ha igen, akkor 10-20 percig).
Egyik sem képes tökös, karakán példamutatásra sem.
Amíg ők az öltözőben vannak, egyik fiatalból sem lehet vezér.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.09. 10:37:47

Feast4,

Regen rossz ha a keret nem alkalmas arra a jatekra amit xavi akar. Keressen akkor egy masik taktikat, amihez nem kell lecserelni 10 embert.

Van az az osi dakota kozmondas, h egy jo edzo a kerethez igazitja a taktikat es nem forditva.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.09. 10:34:54

dani87 írta:
2021.12.09. 09:30:02
hogy előbb induljon meg a csapatépítés
Hát bizony ezt a csapatépítési folyamatot már a Valverde korszak első lépéseként, Piqué határozott eltávolításával kellett volna elkezdeni, majd lépésről lépésre ésszerű játékospolitikával és megfelelő szakmai hátérrel szezonról szezonra folytatni.
Tavaly Koeman kezében volt a lehetőség, de képtelen volt ezzel élni, 2 évvel bejjebb lennénk, mert itt most nyárig nem igazán lehet semmit sem csinálni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 10:28:17

Cseri írta:
2021.12.09. 10:10:05
...
A Milán példáján, volt olyan, hogy a csapat kezdő 11-e 3 év múlva már sehol nem volt.

Ez itt is simán lehet.
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.09. 10:19:22

mess2009 írta:
2021.12.09. 09:49:30
azért ha végig futjuk a meccs utáni hsz.-eket csak összejön: hulladék védem, értéktelen középpálya , Depalynak meg nincs párja - ja! de Dembelének sincs... :mrgreen: meg egyébként is sok a védő rajtuk!
ténylg ezen (kínomban) csak mosolyogni tudok, sőt üdítőleg hat, hogy a Puig boom kipukkadni látszik, a Lenglé gyalázást meg majdcsak ki bírom.(a katalán öregek
Messi: igazolódni látszik az a közismert vélemény, hogy a Barca - Messifüggő volt. ha összevetem CR7 távozásaival egyik csapat sem roggyant meg annyira mint mi. természetesen hozzátéve a "minket az ág is húz" közmondást, mert ez is tény.
azt azért kérdezném: Laporta korszakos tette (Messi kényszerű!! menesztése) végül milyen minősítést kaphat? ami engem illet a válaszom: emocionálisan neg. racionálisan pozitív -lehet csak az a kérdés hogyan építi tovább
Xavi: én rendben lévőnek érzem, hogy itt van csak le kéne vakarni róla az alaptalan "istenítést"( valaki áradozása...ragyogó koponya... hát nem tudom - miért is? pl. Elon Musk -ról azért lehet tudni....)
Senki nem mondja, hogy a csatárainknak nincsen párja. Értő olvasás...
Még mindig az a beidegződés van a csapatban, hogy előre passzoljuk a csatárjainknak, ők meg megoldják a kp nélkül is. Ez már döcögött két éve is, mostanra kipukkadt.
Se Depay, se Dembele nem alkalmas erre. De a Bayern támadóitól sem láttunk ilyet. Ott együtt mozgott a középpálya a támadósorral lehetetlenné téve, hogy egy embert 2-3 is levédekezze.

Nekem meg az nem tetszik, hogy még mindig a messifüggőségen rugóznak egyesek. Már nagyon unalmas olvasni ezredjére ugyanazt, hogy "messifüggők voltunk", "szemét Laporta" stb.
Mostanra nagyjából mindenki levágta, hogy nincs egy erős egyéniségű (képességű) játékos, aki csapatot összefogná, hajtaná. Ez van.
Xavitól várhatjuk a megoldást. Vagy megújul vele a Barca, vagy a Milan sorsára jutunk. Sok variáció nincs.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.09. 10:10:05

Már volt róla szó korábban a Milan kapcsán: a felépülés minimum 3 év: első év nagytakarítás, második építkezés, a harmadik a versengés, Xavi itt van 2 hónapja. Mikor kísérletezzen, ha nem idén, bl már a Bayern előtt eldölt, bajnokság szintén zenész. Tőlem ebben az évben Dest kapus is lehet, Stega meg kilences. Derüljön ki az aki vállalható,ki nem. VEB-nek igaza van, ebben a keretben senki sem érinthetelen egyelőre.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 09:51:30

Troym írta:
2021.12.09. 09:24:33
Nem értem miért csinálja Xavi ugyanazt, hogy nem posztján játszatja az embereket. Dest egy jobbhátvéd, aki kényszerből tud baloldalon is játszani (oké nem egy világklasszis.) Akkor mi a búbánatért jobbszélsőként játszik és két középhátvéd (Mingueza, Araujo) meg a 2 szélen? Volt a keretben 3 ember, aki játszhatott volna elől. Dest előrejátéka minimum kérdőjeles volt és ennyi erővel őt kellett volna hátra küldeni Alba sérülésekor. Többször látható volt már, hogy Mingueza ritka [auto_cenzúra] baloldalon, de előző szezonban középen egész elfogadható volt.
Szerintem ennek egyszerű az oka.

Demirt ha meg akarjuk venni nem játszhat, Dembi kellett a balosra, mert ha oda Depayt teszed akkor center nincs, szóval tulajdonképp van bal szélsőnk, vagy van csatárunk, és itt meg is álltunk.

Egyébként sokan le fogtok hurrogni most, én személy szerint látom az előrelépést taktikailag, egy-két ember valóban jobban magára talált, elfogadom azt is, hogy nem a teljes keret áll rendelkezésre, de én még nem vagyok meggyőzve. A Betis elleni meccsen, nem tudom mi a fenének kellett variálni jobbra-balra.

Koemannak abban egyébként igaza volt, hogy a keret nem sokra hivatott sajna. Az a majom rengeteg taktikai buktát, fizikai erőléti leépülést okozott, de legyünk őszinték, ki az akinél nem ez lenne a felállás a jelenleg rendelkezésre álló keretből:

TS- bárki, Arujo, Pique, Alba- bárki, de Jonge, Pedri- Depay, bárki, bárki. (A bárki alatt bárkit értek.)

A keret egy spanyol bajnokság 3.-4. helyére elég és ennyi.

Gavi és Nico nagyon jók, de ennyi tacskó egyszerre nem kezdhet egy Bayern ellen, Fati a fene tudja mi lesz vele ennyi sérülés után. Géza és Puig pedig azok a játékosok akik ezelőtt 10 évvel a keret közelébe sem férnek.

Az amit Xavi játszani akar majd azt ez a keret nem fogja tudni. Igazolni megint nem tudunk.

Abba sem szabad gondolkodni, hogy majd az Európa ligában királykodunk tavasszal.

Azért ott vannak csapatok amikre nagyon rá lehet majd pacsálni. Lipcse, Dortmund, Sevilla, Lyon, Monaco, Betis, Porto.

Az első két körben ki fog pörögni a sallang, utána pedig csak olyanok maradnak majd, akik nekünk szerintem most jó eséllyel túl nagy falat.

Nagyon át kell gondolni a következő lépéseket, mert szerintem ez még most sem a gödör alja.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.09. 09:49:30

azért ha végig futjuk a meccs utáni hsz.-eket csak összejön: hulladék védem, értéktelen középpálya , Depalynak meg nincs párja - ja! de Dembelének sincs... :mrgreen: meg egyébként is sok a védő rajtuk!
ténylg ezen (kínomban) csak mosolyogni tudok, sőt üdítőleg hat, hogy a Puig boom kipukkadni látszik, a Lenglé gyalázást meg majdcsak ki bírom.(a katalán öregek
Messi: igazolódni látszik az a közismert vélemény, hogy a Barca - Messifüggő volt. ha összevetem CR7 távozásaival egyik csapat sem roggyant meg annyira mint mi. természetesen hozzátéve a "minket az ág is húz" közmondást, mert ez is tény.
azt azért kérdezném: Laporta korszakos tette (Messi kényszerű!! menesztése) végül milyen minősítést kaphat? ami engem illet a válaszom: emocionálisan neg. racionálisan pozitív -lehet csak az a kérdés hogyan építi tovább
Xavi: én rendben lévőnek érzem, hogy itt van csak le kéne vakarni róla az alaptalan "istenítést"( valaki áradozása...ragyogó koponya... hát nem tudom - miért is? pl. Elon Musk -ról azért lehet tudni....)
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 09:30:02

MessiNeymarSuarez írta:
2021.12.09. 07:46:36
Csak nekem furcsa egybeesés hogy elment a csapat kerékkötője, a sétálgató Lionel Messi aki csak lehúzta a klubot és jobb nekünk nélküle, aztán a csoportkörből továbbjutás nincs meg és a bajnoki 4-edik helyért loholás is kemény feladat lesz? :D
Senki nem mondta, hogy ő volt az egyedüli okozója a problémáinknak...
Amúgy ha tegnap fent lett volna a pályán, ugyanúgy 3-0ra kapunk ki kapu eltaláló lövés nélkül.

Akik Messi távozása mellett voltak, azért akarták ezt, hogy előbb induljon meg a csapatépítés (az hogy ez mennyre indult el, már más kérdés).
Ha nem most nyáron lépett volna le, hanem majd 2022 nyarán, ez egy ugyanolyan elvesztegetett év lett volna, ahol a csapat mindent Messinek rendel alá.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.09. 09:24:33

Nem értem miért csinálja Xavi ugyanazt, hogy nem posztján játszatja az embereket. Dest egy jobbhátvéd, aki kényszerből tud baloldalon is játszani (oké nem egy világklasszis.) Akkor mi a búbánatért jobbszélsőként játszik és két középhátvéd (Mingueza, Araujo) meg a 2 szélen? Volt a keretben 3 ember, aki játszhatott volna elől. Dest előrejátéka minimum kérdőjeles volt és ennyi erővel őt kellett volna hátra küldeni Alba sérülésekor. Többször látható volt már, hogy Mingueza ritka [auto_cenzúra] baloldalon, de előző szezonban középen egész elfogadható volt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.09. 09:08:51

Sonoma írta:
2021.12.09. 08:57:11
Én az egész komplett csapatot úgy láttam -, de ez nem csak tegnapra igaz -, hogy " fogjuk meg és vigyétek "
Dembi volt a kivétel
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.09. 08:57:11

Sinya22 írta:
2021.12.09. 08:13:32
A védelmünk évek óta hulladék, Messi sétálgatása ide vagy oda. Ebben a szezonban pedig már támadóink sincsenek. Depaytól várjuk a csodát, de neki is kell 10 helyzet meg gondolom fáradt is, kb semmit se pihent még így hogy mindenki más sérült körülötte. Kell 2 év mire tudunk hozni vagy 3 értelmes embert hátra / előre, mert ügyesek a fiatalok, de a kiégett emberekkel együtt ez nem top csapat. Nekünk nem a Bayern a szintünk jelenleg.

Én biztos nem ilyen 80 milliós igazolásokban gondolkodnék, mert az egy dolog hogy nincs 9-es a csapatban, de jobb oldalunk se nagyon van, sőt ha Alba kiesik akkor láthatóan bal sincs. Kérdés mennyi pénz lesz igazolni a következő 2 nyáron. Addig marad az El, meg a küzdés a 4. helyért, de az se lesz éppen séta.
Nekem nincs akkora gondom Depayal (még).
Nézve a tegnapi mérkőzést próbálkozott amennyire lehetett.
A gond, hogy a többiek ugyanazt akarják játszatni vele, mint Messivel. Neki adjuk a labdát, ő meg majd megoldja egyedül. Erre alkalmatlan. Kellenek neki a társak.

Ami döbbenetes volt, az a középpálya gyengesége, kreativitásuk teljes hiánya. Mind támadásban, mind védekezésben egy középcsapat teljesítményét se érik el lassan.
Az egyik momentum volt a legbeszédesebb, amikor Depayra felrúgták a labdát (3-an fogták!), ő odafejeli FdJ-nek (akin egy ember volt), erre ahelyett hogy kapura fordulna visszaadja Depaynak a labdát. Természetesen el is vették tőle.
Dembelével ugyanez. Odapasszolták neki és várták, hogy majd egymaga megoldja a kontrát 3 emberrel a nyakán.
Lehet itt bármilyen erős a védelmünk és a támadósorunk, ha a középpályánk egy nulla. Busi már nem bír 90 percet, Gavit is simán leveszik a pályáról egy erősebb középpályás sor, FdJ meg magát múlja alul meccsről meccsre.
Egy komolyabb kapuralövést nem mertek elvállalni.
Az ellenfél is gyorsan levágja, hogy a két támadón kívül nincs, aki veszélyes lenne a kapura. Őket két emberrel leveszik a pályáról és ennyi.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.09. 08:43:51

MessiNeymarSuarez írta:
2021.12.09. 07:46:36
Sok hibát okozott a jelenléte, de emellett mégtöbbet el is fedett,
Igen, de ez a Messi kérdésen is túlhaladó folyamat már, amelynek egyik eleme volt "csak" a Messi sztori.
A helyzetünk sok kemény év munkájának a gyümölcse. Minden áldott évben jött egy figyelmeztető pofon,
minimum onnantól kezdve, hogy nem volt képes a csapat meglovagolni a psg elleni 6-1 fordítást.
Gyakorlatilag minden évben egyre lejjebb sűllyedt a csapat és ezt nem sikerült azóta sem megállítani.

A jelen az izgalmasabb, hogy vajon miként lehet tisztába tenni előbb magunkat majd rátalálni a visszafelé vezető útra. Sajnos a tisztába tétel sem lesz egyszerű, ráadásul a kassza is üres
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.12.09. 08:13:32

A védelmünk évek óta hulladék, Messi sétálgatása ide vagy oda. Ebben a szezonban pedig már támadóink sincsenek. Depaytól várjuk a csodát, de neki is kell 10 helyzet meg gondolom fáradt is, kb semmit se pihent még így hogy mindenki más sérült körülötte. Kell 2 év mire tudunk hozni vagy 3 értelmes embert hátra / előre, mert ügyesek a fiatalok, de a kiégett emberekkel együtt ez nem top csapat. Nekünk nem a Bayern a szintünk jelenleg.

Én biztos nem ilyen 80 milliós igazolásokban gondolkodnék, mert az egy dolog hogy nincs 9-es a csapatban, de jobb oldalunk se nagyon van, sőt ha Alba kiesik akkor láthatóan bal sincs. Kérdés mennyi pénz lesz igazolni a következő 2 nyáron. Addig marad az El, meg a küzdés a 4. helyért, de az se lesz éppen séta.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.12.09. 08:04:21

Ahogy meccs közben is írtam, ez a realitás. Xavi piszok kemény fába vágta a fejszét, de ő Xavi, katalán szív, és egy elképesztő koponya, én bízok benne és a vezetés is, egy emberként akarja mindenki a Barca sikerét, ez a jövő kulcsa.

Ez a realitás, mert egy bajnokok ligája ahogy a nevében is benne van, bajnokok küzdelméről szól. Jelenleg ez a Barca bérmennyire is fáj kimondani, nem bajnok szint. Persze hozzáteszem ha van egy társ Dembelének illetve néhány meccs a lábában, még mindig ő az egyedüli veszély a kapura. Lehet őt szapulni és kígyót békát köpködni, az egyetlen ember akiben ott az x faktor és képes a váratlanra. Persze 3 védővel a nyakán, játszótárs nélkül.. Sosem tudhatjuk meg mire lett volna képes ez a Barca tegnap Pedrivel vagy Fatival kiegészülve.

Jelenleg egy erős középcsapat vagyunk, de én úgy gondolom elengedtünk egy nagyon nagy nyomást ezzel a BL kieséssel, egy olyan elvárást ami jelenleg túlmutat a csapaton. Innen tudunk elkezdeni építkezni és felfelé mászni. Xavival ez sikerülhet, de kétség télen, hogy Pedri-Fati pároson kívül ez a keret bővel elbír erősítést, sőt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 07:46:36

Csak nekem furcsa egybeesés hogy elment a csapat kerékkötője, a sétálgató Lionel Messi aki csak lehúzta a klubot és jobb nekünk nélküle, aztán a csoportkörből továbbjutás nincs meg és a bajnoki 4-edik helyért loholás is kemény feladat lesz? :D

Sok hibát okozott a jelenléte, de emellett mégtöbbet el is fedett, a távozásával konkrétan nincsen támadószekciónk, nem véletlen hogy sikerült 6 meccs alatt kemény 2 gólt rúgni, azt is a tökutolsó Dinamo Kijev ellen.
Nem az a gáz hogy egy Bayern ellen nem rúgunk az Allianzban ezt már megszoktuk, hanem hogy egy Benfica párharcot sikerült oda-vissza lehozni rúgott gól nélkül.

Dembele kapura veszélytelen ennyi idő kihagyás után és mire formába jön megint lesérül, Fati kérdéses, Depay pedig Depay, 3-ból 3 támadónk jelenleg kuka.
Hogy ebből hogy lesz újraépítés ha tavasszal nem sikerül elérni a Bl helyet az nagyon jó kérdés, kutya sem akar majd ide igazolni.


Barcaforever
:
LOL és igen, mikor nagy változásokról beszélt Bartomeu, legbetegebb álmunkban sem gondoltuk volna hogy 1.5 év után az lesz hogy a Bayern ellen kiállunk ugyanazzal a csapattal -Messi -Suarez :lol: :lol: :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.09. 07:44:17

Rivaldo11 írta:
2021.12.09. 07:22:13
Jelenleg ez a realitás, látjuk honnan indulunk, és hova kell eljutnunk. Pénz nélkül nem lesz egyszerű, mert van ugyan egy tehetséges mag (Araujo, Nico, Gavi, De Jong, Pedri, Fati, Abde, Eric, Baldé) egyszerűen kell melléjük legalább 3-4 (5) kiforrott, szintet megütni képes emberke. Enélkül nehéz lesz felzarkózni.
A szezon célja egyértelműen a Bl indulás, és hogy Xavi összerakja az alapot. Az El-t nem írom, azt sem evidens, hogy megnyerjük.
Ez így van, de megjegyezném, hogy a realitáshoz hozzátartozik az is, hogy egyszerűen össze kell hasonlítani a 2-8 kezdőcsapatát a tegnapival és szerintem elég gyorsan érzékelhető lesz a probléma forrása. Az eljött az ideje a nagy változásoknak meccs után, effektíve Semedon kívül elmentek a kapura veszélyes játékosok, plusz a labdaszerzők, a védelemből 3 ember tegnap is játszott + Busquets,FDJ. Vmi párhuzamot csak lehet találni.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 07:22:13

Jelenleg ez a realitás, látjuk honnan indulunk, és hova kell eljutnunk. Pénz nélkül nem lesz egyszerű, mert van ugyan egy tehetséges mag (Araujo, Nico, Gavi, De Jong, Pedri, Fati, Abde, Eric, Baldé) egyszerűen kell melléjük legalább 3-4 (5) kiforrott, szintet megütni képes emberke. Enélkül nehéz lesz felzarkózni.
A szezon célja egyértelműen a Bl indulás, és hogy Xavi összerakja az alapot. Az El-t nem írom, azt sem evidens, hogy megnyerjük.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.09. 06:48:11

Gondolom nem a Salzburg a mérce...

Ami egy fiókcsapat, egy nevelde és ahol épp ezeknek a fiataloknak a piacra dobása s cél ezért IS pakolják tele a csapatot velük.

Topcsapat: természetesen nem a nemzetközi eredményekre gondoltam! Noha otthon bajnoki és kupagyőzelmek azért jöttek 2015-ös bl győzelem óta.

Idei 3 aranylabda után, ha valaki nem nagy csapatok közé sorolja a Barcát (Pl Pedri is, ha már a fiatalokkal jöttél), az elég nagyfokú aránytévesztés és szigorúság.
Peter írta:
2021.12.09. 00:45:24
barcami írta:
2021.12.08. 23:25:48
A fiatalok meg..nem lehet ennyi fiatalt berakni egy top csapat kezdőbe!
Top csapat már évek óta nem vagyunk, az csak egy szurkolói önámítás.
Nem top csapat a Salzburg sem, de háromszor annyi fiatallal a kezdőjében, mint nálunk, továbbjutott.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.09. 03:22:29

Kocka2013:
Az egyik szemem sír a másikat kinyomtam.... és sajnos ez még egy jó ideig ilyen is lesz...
Nekem ez a hozzászólás foglalja legjobban össze a meccset :D

Nagelsmann:
Ha összeszedettebben futballozunk, háromnál több gólt szereztünk volna.” -nso :?

Hát ennyit erről a meccsről. Nyerjük meg ezt a francos EL-t.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése