Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.06. 11:38:35

MatyiG írta:
2022.02.06. 11:22:02
Alves mitől lenne amúgy fáradt? Játszott a válogatottban?
Még csütörtök hajnalban 90 percet Paraguay ellen. Csodálkoztam is, hogy komolyan nincs egy brazil védő, akit be lehetne rakni jhv-ba, a mi 38 éves beugrónkat kell erőltetni.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 11:31:27

MatyiG írta:
2022.02.06. 11:22:02
Alves mitől lenne amúgy fáradt? Játszott a válogatottban?
Ezt találgattam én is, úgy rémlett hogy az amerikai válogatottak játszottak. Végigjátszotta a meccset 2.án Paraguay ellen.

Így még ezt is megfontolnám:

--------Araujo--------Piqué---------
----------------de Jong--------Alba--
--Adama-----Busqets------Pedri--
------------Gavi----------Dembelé--
-------------Ferran----------------------
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.02.06. 11:22:02

Alves mitől lenne amúgy fáradt? Játszott a válogatottban?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.06. 11:19:30

Jó lenne egy rangadón végre normálisan focizni, úgy, hogy eredménye is legyen. Mondjuk egy X tegyük fel, nem lennék csalódott.
Egy moslék játékú X-el már inkább.

Szerencsére az AtMa se valami nagy durranás idén, úgyhogy van sansz, szerintem. Mármint az X-re.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 11:18:31

Szerintem jobb, ha nem várunk túl sokat mára.
Az Atletico rendkívül kemény csapat, tök mindegy éppen milyen formában vannak.

A védősorban szerintem nem lehet kérdés, Alvesnek kéne játszani, kivéve ha fáradt. Ezt csak ő meg Xavi tudják, senki más. Nem örülnék, ha Destnek kéne játszani. Még adnék neki esélyeket, annak ellenére hogy szerintem jelenleg a legesleggyengébb tagja a keretnek, de nem az Atletico ellen.

Középpályán én nem játszatnám Busquetset, de hajszálon múlik, hogy nem a képességeit és a tapasztalatát választom mások fizikumával szemben. Viszont játszani fog, Xavinál szerintem nincs kérdés, nem hiszem hogy fizikálisan akar versenyre kelni a madridiakkal. Gavi fog kimaradni, pedig én játszatnám. Nagyon nehéz a helyzet, négy középpályásunk van akiknek mindig pályán kéne lenni, lehetőség szerint. Mármint nem mindig, hanem minden nagy meccsen.

Támadósorban Dembelé, Ferran alap. Adama, ha jó állapotban van, és képes fegyelmezetten játszani. Xavinak már lehet vmi fogalma erről edzések alapján. Auba még nem tarthat ott azt hiszem, Luuk pedig az Atleti védelme ellen.... vagy mostanában ők ott is rosszak?
Adama-Gavi páros a nagy kérdés a fejemben, mármint hogy melyiküket küldeném fel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.06. 11:15:20

LG írta:
2022.02.06. 11:03:50
Két hét szünet után nehéz megtippelni, hogy mi lesz. A hangulat szerintem jó lehet a csapatnál. Az új játékosoknak ugyan még kellene néhány meccs, hogy felvegyék a ritmust, de lélektanilag már a jelenlétük is dobhat a csapaton, és valószínűleg nagyon fognak hajtani ők is, hogy jól mutatkozzanak be.
Pont emiatt van/volt bennem aggály. Nem a legszerencsésebb a szezon hátralévő legfontosabb meccsén debütálni egy erős ellenféllel szemben. Ha lenne még 1-2 mérkőzés közép/alsóházi csapatok ellen az sokat jelenthetett volna.
Arról ne is beszéljünk, hogy a szünetek után legendásan rossz formában térünk vissza.
Mindenesetre legyünk optimisták és gondoljunk arra, hogy ha nyerünk akkor már a 3. hely lesz lőtávolban.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.06. 11:03:50

Két hét szünet után nehéz megtippelni, hogy mi lesz. A hangulat szerintem jó lehet a csapatnál. Az új játékosoknak ugyan még kellene néhány meccs, hogy felvegyék a ritmust, de lélektanilag már a jelenlétük is dobhat a csapaton, és valószínűleg nagyon fognak hajtani ők is, hogy jól mutatkozzanak be.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.06. 09:14:41

elfogadhatónak tűnik a remény, hogy egy gyengébb Atléti és a Real elleni felszívott mentalitás elég lehet egy - döntetlenre. az Alves vs. Dest polémiában én Destre szavazok mert nála inkább akkor van baj, ha mindkét poszton (elől és hátul) próbálkozik, míg Alves hátul már nem tényező elől még be be jön neki valami.
az újak lutri, Dembélé ha a mostanában-legjobbját hozza akkor is kevés.
amúgy egyetértek, nehéz meccs lesz (melyik nem az?) remélem jóra is sikeredik.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.06. 08:40:44

Titinho írta:
2022.02.06. 07:09:28
Pár érdekes dolog még a mai meccsel kapcsolatban.

- Lenglet sérülését követően, a Piqué-Araujo duón kívül nincs középső védő a mai keretben. Lenglet (5 hét), Umtiti (3 hónap) sérülése után Eric Garcia már 2 hete edzésben van, viszont csak a jövő heti Espanyol elleni meccsen lehet újra a keretben. A B csapatból pedig azért nem volt lehetséges felhozni középső védőt, mivel tegnap este játszottak a kicsik is bajnokit és Mika Marmol és Ramos Mingo is kezdőként szerepelt. Arnau Comas pedig Covid miatt karanténban van.
Mingueza ott van a keretben :D

Én is nagyon várom a meccset, örülnék már egy győzelemnek a Tico ellen. A szünet előtt megfordították 2 gólos hátrányból a Valenciai meccset, de egyébként mocskosul rossz formában voltak. Ma ez semmit se fog számítani, nehéz meccs lesz.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.06. 07:09:28

Pár érdekes dolog még a mai meccsel kapcsolatban.

- Simeone Atletico edzőként már a 8.!!! Barca edzővel találkozik a mai napon, a Camp Nouban az előző 7-et nem sikerült legyőznie, 7 döntetlen mellett, 7 vereséggel áll.

- Az utolsó 5 Atletico elleni meccsen egyébként mi nem tudtunk nyerni, az utolsó 3 meccsen (mindhárom Koeman) még csak gólt sem rúgtunk nekik. Az őszi meccsen elért 2-0-ás meccsen már csak a végelszámolásnàl is számító egymás elleni mérleg miatt is jó lenne győzni, arra viszont nincs nagy esély, hogy a mi oldalunkra billentsük a mérleg nyelvét. Ehhez ma 3 gólos győzelem kellene. 3-0, 4-1, 5-2, stb.

- D. Alves 2016. május 8. után most először léphet pályára a Camp Nouban, akkor 5-0-ra nyert a csapat. 300 hét telt el azóta. Ferran Torres is január eleje óta a Barca játékosa, most debütálhat ő is. 50 napig volt távol a csapat a szentélytől.

- Az elmúlt napok edzésein Xavi az Adama-Auba-Ferran(jobb-közép-bal) hármast próbálgatta a támadó harmadban, tegnap egy ideig Adama-Ferran-Dembelé volt a sor. Mégsem biztos egyébként a 2 újonc kezdőként való debütálása, Adama és Auba is a padról kezdheti a meccset.

- Lenglet sérülését követően, a Piqué-Araujo duón kívül nincs középső védő a mai keretben. Lenglet (5 hét), Umtiti (3 hónap) sérülése után Eric Garcia már 2 hete edzésben van, viszont csak a jövő heti Espanyol elleni meccsen lehet újra a keretben. A B csapatból pedig azért nem volt lehetséges felhozni középső védőt, mivel tegnap este játszottak a kicsik is bajnokit és Mika Marmol és Ramos Mingo is kezdőként szerepelt. Arnau Comas pedig Covid miatt karanténban van.

- A tegnapi edzés előtt egyébként, Dembelét találták meg a szurkolók, a Ciutatba érkezésekor, a szurkolók a "Zsoldos Dembelé" rigmussal köszöntötték. A klubnál úgy hiszik, hogy a Camp Nouban sem fog meleg fogadtatásban részesülni, ha pályára lép.

Nagyon fontos lenne nyerni ma, nagyon kemény, küzdelmes meccsre számítok. Mivel Manzano lesz a bíró, így 12 emberrel kell megküzdeni. Érdekes volt egyébként Xavi és Simeone szócsatája is a sajtótàjékoztatón, emiatt is parázs meccs lesz szerintem. De bízok a srácokban, és Xaviban, egy 2-1-es győzelem jöhetne is. :wink:
jövőre adnék egy De Jong - Kessié - Pedri középpályát, a padon Busquets, Nico, Gavi cseresorral.
Egyetértek, nekem is ez az álom kp jövőre. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.06. 00:38:11

én is várom a holnapi meccset az új arcokkal, pofásabb a keret, az tény.

a főoldali cikkben vázolt kezdő realizálódása esetén viszont két dolog miatt csalódott lennék. az egyik Dest kezdőtagsága, a másik a már ötvenkilencedjére felsült busquets-de jong-pedri középpálya. az amerikai előrefelé sztem nullát tesz hozzá, cserébe hátul is felfűzik, Alves legalább támadásban még mindig tud adni ezt-azt.

ez a középpálya meg különösen Xavi személye miatt fájó, hogy egy ennyire impotens hármasra futja még mindig. nagyon remélem, hogy legkésőbb jövőre több ötlet lesz ezen a téren is, és hogy De Jong hamarosan ki lesz próbálva Busquets helyén. nagyon para, hogy megvettük az egyik legígéretesebb mélységi irányítót 3 éve, és akár csak rövidebb időre sem képes odaférni a valódi posztjára, mert itt van a 33 éves Busqo...jövőre adnék egy De Jong - Kessié - Pedri középpályát, a padon Busquets, Nico, Gavi cseresorral.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.05. 23:17:17

bence0330 írta:
2022.02.05. 23:04:05
Én nem hiszem
Legyen igazad....!

Szerk.: tartom a korábbi - hosszú évek óta tartó - véleményemet, hogy gyökeres, teljes megújulás kell.
Piké, Busi, Alba, Alves (Robi).....(lerágtuk már itt néhányszor, én a gyökeres változás párti vagyok)
Az, hogy nem lógnak ki, sajnos nem elég. Ide új motor kell!
Éhes, friss mentalitás kell. Nem azt értem ezalatt, hogy "mindent megteszünk" a Barcáért, nem a verbális elkötelezettség, hanem a játékfelfogás, a mentális és fizikai felkészültség, élesség, harapás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 23:04:05

Peter írta:
2022.02.05. 22:51:46
Csak ezt egy hasonló jellegű és hozzáállású, tehát fejben és fizikálisan is ehhez alkalmazkodni képes csapat is kell, amelyik megfelelőlen táplálja a támadó triót..... :^o
A jelenlegi háttér a szent tehenekkel erre részben mentálisan, részben fizikálisan alkalmatlan.
Én nem hiszem, hogy mögöttük alkalmatlanak lennének a játékosok a kiugratásokra. Nem kontrára gondoltam én sem. Egyébként ha mégis alkalmatlanok lennének valamiért, Traoré és Dembélé 1v1-ben is tudják érvényesíteni a sebességüket, szóval ez önmagában is érdekes lehet, de Gavitól, Pedritől várhatóak szép labdák, és ha feljebb tud kóvályogni, akkor a "szent tehén" Busquets is brutál ütempasszokra képes. Utóbbinak mondjuk a posztja miatt ez csak akkor megy, ha odaszögezzük az ellent, és tényleg feljebb léphet. Ezzel mostanság azért volt bajunk. De a képessége neki is megvan hozzá, sőt, kb ez az erőssége.
Ha Alba kicsit belelendülne tőle is várható lenne néha ilyesmi. Most talán nem nagyon.

A sajtókonferenciája alapján amúgy Xavi is olyan izgatotan várja a meccset az új játékosokkal, mint én. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.05. 22:51:46

bence0330 írta:
2022.02.05. 21:35:26
Így, hogy Dembélé maradt, összeállhat jó eséllyel az általam nagyon várt Adama-Ferran-Dembélé hármas, ami tuti, hogy minden idők leggyorsabb átlagsebességű Barca-támadósora lesz. :) És a jelenlegi leggyorsabb Európában, az is fix. .
Csak ezt egy hasonló jellegű és hozzáállású, tehát fejben és fizikálisan is ehhez alkalmazkodni képes csapat is kell, amelyik megfelelőlen táplálja a támadó triót..... :^o
A jelenlegi háttér a szent tehenekkel erre részben mentálisan, részben fizikálisan alkalmatlan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 21:35:26

Így, hogy Dembélé maradt, összeállhat jó eséllyel az általam nagyon várt Adama-Ferran-Dembélé hármas, ami tuti, hogy minden idők leggyorsabb átlagsebességű Barca-támadósora lesz. :) És a jelenlegi leggyorsabb Európában, az is fix. Ráadásul egy esetlegesen beálló Auba sem lassaítana nagyon a dolgon. Én legalábbis nagyon erre számítok a kezdőben. Ferran középen, mert ő a legkevésbé cselező profil, meg ő az aki gólérzékeny. Dembélé meg Traoré meg felosztják a két oldalt, akár váltva is, szerintem Traoré játéka attól fog függeni, hogy inkább befejező szélsőként számít rá Xavi, vagy támogatóként. Előbbinél ő lenne a baloson, utóbbinál a jobboson. Dembélének kb úgyis mindegy.
Nyilván nem a tömörülő Madrid ellen fog ez legjobban bejönni, de azért szerintem lesz lehetőségük megmutatni legalább 1-2 villanásra a kengyelfutó módit. LDJ meg Depay után ez nagyon érdekes lehet.

A Napoli pl hajlamos lyukakat hagyni hátul, ott sokkal érdekesebb lenne egy ilyen sor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 10:50:34

Én hagynám a lesszabályt a fenébe! Szerintem az emberek többsége a gólért nézi a meccseket. A bedobás is elvileg a támadó csapatot hívatott szolgálni,miközben egy embert kivesznek a csapatból,addig amíg elvégzi a bedobást.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 10:27:39

csababarca írta:
2022.01.26. 17:25:12
LG írta:
2022.01.26. 16:36:18

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.

Szerintem korrektebb lenne meghatározni a lábak pozícióját (még ilyenkor is az általam leírtak miatt a védők vannak hatalmas előnyben), az lehetne egy járható út.
Ezzel nem feltétlenül értek egyet. A legtöbb ilyen lesnél, amikor mondjuk a váll lóg be a védő kifelé mozdul, a támadó befelé, így hiába lennének a lábak egyvonalban, a támadónak sokkal nagyobb a helyzeti előnye.
Persze van ennek az ellentéte is, úgyhogy ezek nagyon játékhelyzet függőek, nem lehet objektív szabályt hozni rá. Én is sokszor mérgelődöm, amikor a válla 1 mm-el beljebb van és lest fújnak.
Ugyanakkor én valamennyire annak is a pártján vagyok, hogy nem kellene visszanézegetni, hogy gólok előtt volt-e szabálytalanság vagy hasonló. A játékosoknak is iszonyatosan kiábrándító lehet, hogy nem tudják, hogy elmehetnek-e ünnepelni vagy sem, ahogy a szurkolók sem tudnak olyan önfeledten örülni.
Nem teljesen pontos a hasonlat, de az NFL-ben is csak azt nézik vissza, amit objektíven meg lehet állapítani. Az, hogy most holding szabálytalanság volt vagy a védő zavarta-e a támadót az elkapásban stb. nem nézegetik, nem lehet challenge-elni, ezek szubjektív ítéletek és kész. Ez szerintem egy teljesen jó megoldás lenne.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 10:14:48

Most már csak az számít , hogy itt a 3 pont. Viszont nagy butaság volna elmenni amellett, ahogy ezt megszereztük. A csapat és a stáb is remelem tanul belőle . Nem akarok belemenni , kitárgyaltuk a meccs közben és utána is, milyen volt ez a produkció .
Egy dolgot Fati sérülésének ismeretében , de nélküle is, hülyeség nem játszatni Dembelet és kivenni a keretből . Ez hasznára a csapatnak biztosan nincs .
Amíg itt van csak akkor tud segíteni , ha játszik , rendelkezésre áll .
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.26. 17:25:12

LG írta:
2022.01.26. 16:36:18

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.
ebben az esetben nem segíti a jó szó, hanem mondjuk fejleszti a skilleket.

kosárlabdában se fog attól több kosár születni, hogy 5 centivel szűkebbre veszik a gyűrűt, vagy fociban a kaput (lézerrel váltják ki :lol: :lol: ) szűkebbre veszik.
pont az ellentétét okozná.
de az biztos, hogy precízebb dobások, lövések kellenének.

Szerintem ez egy unfair lesszabály ami most van.
Pláne azért mert a váll előrébb van továbbengedik, de ha valaki vállal szerez labdával előnyt, akkor meg fújják a bírók, hogy kéz. (Messinek volt egy ilyen esete pár éve, örökre belém égett)

Szerintem korrektebb lenne meghatározni a lábak pozícióját (még ilyenkor is az általam leírtak miatt a védők vannak hatalmas előnyben), az lehetne egy járható út.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 16:36:18

Andris írta:
2022.01.26. 12:03:44
Deluigi írta:
2022.01.26. 11:55:02
amikor kapta a labdat, lesen volt?
Nem. Amikor Torres kapta a labdát, akkor volt lesen, de akkor sem azért, mert valamit elrontott, és lesre futott.

Ami a lesszabályon finomítást illeti, én is a támaódfocit preferálnám, szóval nem szeirntem még a mostani lesszabály is túl szigorú. Most, hogy van var, szerintem már akárhogy lehetne csavarni a dolgot. Legyen minél több gól, legyen minél kevesebb eszköze a bunkerfocinak meg a védelemre építő csapatoknak.
Nem biztos, hogy a lesszabály enyhítése pont a védekező focit büntetné. Nekem most pl. Pippo Inzaghi ugrott be, aki állandóan a leshatáron kolbászolt, és várta, hogy előrevágják neki a labdát. És nála aztán sokszor tényleg centiken múlott a dolog, illetve azon, hogy mit látott a patrjelző, hiszen még nem var. De az ilyen típusú játékosok és csapatok enyhébb lesszabállyal kevesebb gólt kapnának.

Nekem ebből a szempontból a régi szabály tetszett jobban. Ha elkezdenék szerintem kihasználni a csapatok a hasonló helyzeteket, akkor szerintem vissza is állítanák, mert rájönnének, hogy ez nem okés.

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 12:48:38

Az Atletico ellen már 100%-os kihasználtsággal működhet a stadion. Mondjuk szerintem így is maximum 80-85.000 ember lesz, teltház biztosan nem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 12:03:44

Deluigi írta:
2022.01.26. 11:55:02
amikor kapta a labdat, lesen volt?
Nem. Amikor Torres kapta a labdát, akkor volt lesen, de akkor sem azért, mert valamit elrontott, és lesre futott.

Ami a lesszabályon finomítást illeti, én is a támaódfocit preferálnám, szóval nem szeirntem még a mostani lesszabály is túl szigorú. Most, hogy van var, szerintem már akárhogy lehetne csavarni a dolgot. Legyen minél több gól, legyen minél kevesebb eszköze a bunkerfocinak meg a védelemre építő csapatoknak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.26. 11:59:56

drobika írta:
2022.01.26. 11:51:17


Ugyanakkor meg az gól, ha egy passzal később talál be más játékostól kapott labdával eleve les poziciós indulás, és ebből adódó előny miatt. Azért legyünk önkritikusak is egy kicsit. Volna mit még finomítani ezen a lesszabályon.
pár éve még les lett volna, nem egy ilyen gólt fújtak vissza.
jogos a felvetés amúgy, de a bírók szabályszerűen jártak el, mégha rossz is a szabály.

Bár én azt mondom, a támadófocit kellene támogatni, és én csak lábat néznék. ha az előrébb van oké les.
De az nem fair, egy lapos passznál azzal indokolunk olyan szitut, amikor a fej előrébb van, hogy azzal is gólt lehet szerezni....életszerű:D
Meg eleve, egy kiugrásnál a védő kifelé mozdul (ergo teste kaputól elfelé dől) támadó meg a futás fizikája miatt előre fog dőlni. Lehet a lába hátrébb van a csatárnak, de a teste előbbre, és akkor les.
Én ezen változtatnék a leginkább, mert helyzeti előnybe hozza a védőket, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.26. 11:55:02

amikor kapta a labdat, lesen volt?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 11:51:17

Még annyit a ,, lesgólhoz ,,
Van azért annak valami diszkrét bája, hogy a VAR segítságével ( ami szerintem jó használat mellett hasznos volt a foci számára), hogy egy szép csatármegmozdulást, fejest, lövést, amit saját maga a védővel szemben teremtett meg, gólt nem adnak meg, mert a hangya méretével előrébb volt a digitális vonal szerint.

Ugyanakkor meg az gól, ha egy passzal később talál be más játékostól kapott labdával eleve les poziciós indulás, és ebből adódó előny miatt. Azért legyünk önkritikusak is egy kicsit. Volna mit még finomítani ezen a lesszabályon.
Válasz küldése