Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.03. 15:52:18

Deluigi írta:
2023.02.03. 10:14:11
tegnap volt Vini JR 200. merkozese a Realban
az ot elkaszalo jatekos pirosat kapott, a nekiszalado es ot felloko Vini meg sargat sem
A hátvéd látványosan lábra ment, azért én is pirosat adtam volna. Azt, hogy Viniciusnak sárgát kellett volna-e adni, nem tudom. Benzema pl. jogosan kapott sárgát.

Amúgy én megint nem láttam a Real javuló formáját, unottnak tűntek, a góljaik sem valami lehengerlő támadásvariáció végén születtek.
Szerintem verhetőek lesznek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.03. 12:22:14

Chino írta:
2023.02.02. 15:02:32
Persze még csak a szezon felénél tartunk, de látszik az irány és a komoly fejlődés. A bajnokságban egy 16-2-1-es eredménysor nem a véletlen műve.
Nyilván vannak negatívumok és sokszor gyenge játék, de ezek olyan oly dolgok amin lehet javítani, de a mentalitás is végre olyan hogy szenvedve is tudjuk hozni az eredményeket.
Ezek nagyon ígéretes dolgok, de ha jövőre a BL-ben ismét leszereplünk, akkor mindez pont senkit nem fog érdekelni. Az lesz a konklúzió, hogy a Liga lett nagyon gyenge, nem az, hogy mi milyen jók lettünk Xavival meg a fiataljainkkal.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.02.03. 11:52:19

MessiNeymarSuarez írta:
2023.02.03. 10:07:21
Amúgy végtelenül frusztrálóak lehetünk a RM számára :D
Azért így vagy úgy, de hoznak egy elég komoly sorozatot amivel tavaly csontsimán bajnokok lettek, most is hoztak egy féltávnál 45 pontos eredményt, tavaly 75 ponttal is nyertek volna most meg arra elég hogy fussanak az eredmény után és 5 pontnál jobban ne szakadjanak le


Betis ellen is az volt az érzésem hogy mégha nem is jöttek 3 percenként a ziccerek, játék alapján erősen uraltuk a meccset és ez nem a sokáig megszokott "meddő labdabirtoklás oldalpasszokkal majd ellenfél 5 percenként kontrából veszélyeztet", hanem volt tempó, kreatívan játszottunk, az egész csapat mozgott és a Betisnek egész meccs alatt tényleg 1 komolyabb helyzete volt
Frusztráló valóban, de van ilyen, amikor minden összejön egy csapatnak egy sorozatban. Ha a bajnoki klasszikusig marad az 5 pont, akkor az lesz a "bajnoki döntő". Engem sokkal jobban zavar, de ez már off, hogy jövő héten kell játszani két meccset Marokkóban nekünk.

Egyébként ambivalens érzéseim vannak, mert amit a barca hoz az egy nagyon komoly teljesítmény, végképp a védekezés számaiban, de közben meg összeségében szomorú vagyok a liga szinvonala miatt. Az, hogy egy PL alsótábla csapat simán elvihet egy játékost egy spanyol "élcsapattól"...
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.03. 10:14:11

tegnap volt Vini JR 200. merkozese a Realban

az ot elkaszalo jatekos pirosat kapott, a nekiszalado es ot felloko Vini meg sargat sem

bezzeg Alba feleennyiert siman megpirosodott
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.03. 10:07:21

Amúgy végtelenül frusztrálóak lehetünk a RM számára :D
Azért így vagy úgy, de hoznak egy elég komoly sorozatot amivel tavaly csontsimán bajnokok lettek, most is hoztak egy féltávnál 45 pontos eredményt, tavaly 75 ponttal is nyertek volna most meg arra elég hogy fussanak az eredmény után és 5 pontnál jobban ne szakadjanak le


Betis ellen is az volt az érzésem hogy mégha nem is jöttek 3 percenként a ziccerek, játék alapján erősen uraltuk a meccset és ez nem a sokáig megszokott "meddő labdabirtoklás oldalpasszokkal majd ellenfél 5 percenként kontrából veszélyeztet", hanem volt tempó, kreatívan játszottunk, az egész csapat mozgott és a Betisnek egész meccs alatt tényleg 1 komolyabb helyzete volt
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.02. 18:01:12

Peter írta:
2023.02.02. 13:37:28
Jó lenne azt gondolni, hogy ez a tegnapi meccs nem csak egy kicsúszott, jól sikerült teljesítmény volt.
Erre ugyanis már lehetne építkezni. Stabil alapnak lenne mondható
Annak érdekében, hogy ismét tekintélyt teremtsünk magunknak, hogy visszakerüljünk stabilan a nemzetközi felső polcra is, ahhoz ezt a teljesítményt, hozzáállást minimumként állandósítani szükséges.
Szóval van miből és van is hová fejlődni.... :lol:
A Betis ellen nagyon jó meccset játszottunk. Mégha az eredmény nem is feltétlen tükrözi. A kezdőcsapatból mindenki jó volt. Gavinak volt egy megmozdulása a hatos mezben, az annyira Xavit idézte, hogy még a hideg is kirázott tőle. Viszont őt és Pedrit se szabad Inihez és Xavihoz hasonlítani, teljesen más stílusban játszanak. Egy fájó pontja volt a tegnapi meccsnek, az hogy Xavi nem cserélt és a padról nem tudott senki beszállni a meccsbe. Fontos lenne a megújulás. 50 pont nagyon szép teljesítmény fél távnál, nem is tudom szereztünk-e valamikor több pontot, pedig Xavi októberben már temetve volt.
Ami még nagyon fontos, hogy pont ilyen nehéz meccsekre van szükség ahhoz, hogy győztes csapattá váljunk. Az, hogy Lewa, lőne minden meccsen két-három gólt, attól nem fog megtanulni a csapat küzdeni.
Csak így tovább!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.02. 15:02:32

Peter írta:
2023.02.02. 14:25:08
bence0330 írta:
2023.02.02. 13:47:19
Az elmúlt évek BL győztesei is 60-70%-ban szenvedős meccsekkel hozták
Majd, ha a közelébe jutunk a BL-hez, akkor érdemes ezt a témát felfrissíteni..... :lol:
Hogy a szenvedős 1-0 eredmények stabilan szenvedősek avagy szerencsésen behúzottak, majd szezon végén kapunk erről visszaigazolást.

Ma teljesen más kávéházban kávézunk egyelőre és az EL-ben a MU fog velünk szembe jönni legközelebb.
Lépésről lépésre kell haladnunk....
Nem felmentve, mosdatva a csapatot vagy elbagatellizálva a Bl kiesést, de az egy borzasztóan szerencsétlen időszakan volt. Több játékosunk akkor még nem is volt a csapat tagja vagy éppen az orvosi szobában pihentek, megkaptuk a legnehezebb csoportot és még távolról sem volt egyben a társaság. Persze az Intert el kellett volna intézni, de ott is voltak azért olyan körülmények, amik korrekt esetben más eredményt hozhattak volna.
Szóval ha nem csak az eredményt, hanem a körülményeket is figyelembe vesszük nem akkora bukta, mint az el van könyvelve. A tavalyira tényleg lehet mondani, hogy szégyen, de a mostani, azért annyira nem katasztrófa, még ha elsőre úgy is tűnik. Egy Shaktar Leipzig, Celtic csoport azért máshogy nézett volna ki.
És ha kizúgunk az EL-ből az első körben az is világi viccként lesz elkönyvelve, pedig egy döntővel felérő párosítás lesz. 15 csapat közül megkaptuk a magasan legerősebbet.
Ahol talán legjobban mérhető az erőviszony az a bajnokság, ott pedig szerintem túlteljesítettük eddig az előzetes várakozásokat. Talán egyedül a PL-lel nem lehet egy kalap alá venni.

Szerintem mind játékban, mind eredményben eddig bőven meg lehetünk elégedve. Van egy fiatal csapatunk, amiben még bőven benne a fejlődési potenciál, és még most is építkezési fázisban van.
Számos szegmensben nagyon sokat fejlődtünk. Csapatvédekezés, letámadás, konktrák, erőnlét. Ezek mind olyan dolgok, amikben hatalmas az előrelépés és ne felejtsük, hogy most kell felépíteni egy teljesen új rendszert, most jött el a post-Messi korszak.
Persze még csak a szezon felénél tartunk, de látszik az irány és a komoly fejlődés. A bajnokságban egy 16-2-1-es eredménysor nem a véletlen műve.
Nyilván vannak negatívumok és sokszor gyenge játék, de ezek olyan oly dolgok amin lehet javítani, de a mentalitás is végre olyan hogy szenvedve is tudjuk hozni az eredményeket.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.02. 14:25:08

bence0330 írta:
2023.02.02. 13:47:19
Az elmúlt évek BL győztesei is 60-70%-ban szenvedős meccsekkel hozták
Majd, ha a közelébe jutunk a BL-hez, akkor érdemes ezt a témát felfrissíteni..... :lol:
Hogy a szenvedős 1-0 eredmények stabilan szenvedősek avagy szerencsésen behúzottak, majd szezon végén kapunk erről visszaigazolást.

Ma teljesen más kávéházban kávézunk egyelőre és az EL-ben a MU fog velünk szembe jönni legközelebb.
Lépésről lépésre kell haladnunk....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.02. 13:47:19

Kb az Arsenal az egyetlen csapat Európában, akik meccsről meccsre brutális játékkal rukkolnak elő. Meg esetleg a Napoli, de ott az ellenfelek is gyengébbek. A fő BL esélyesek, mint a BM, PSG, City, folyamatosan pontokat hullajtanak, de játékban is van, hogy kb semmit nem hoznak, a BM-et idén néha lefocizzák a kiscsapatok. Nem kell állandóan ilyen szintet hozni egyáltalán... bele is döglenénk, nagyon intenzíven játszunk, és még onnan is kiemelkedik intenzitásban pár játékos, Pedri, Raphinha, Gavi, Baldé, de a korát nézve még Lewy is. Pont az a lényeg, hogy ne csak az ilyen jó meccseinket nyerjük meg, hanem a szenvedősebbeket is. És abban zseniálisak vagyunk idén. Illetve a jobb meccseinket elkezdtük pont a jobb ellenfelek ellen hozni mostanában, Reál, Betis, Soci, de már korábban a BM elleni első és az Inter elleni második meccsünk is nagyon komoly volt a helyzetkihasználástól eltekintve, általános színvonalban. Tehát látszik, hogy tudunk emelni a játékon, amikor kell, sok jó, néhány ennél jobb meccsünk volt már.

Az elmúlt évek BL győztesei is 60-70%-ban szenvedős meccsekkel hozták a kupákat, Reál, CFC... Reál a bajnokságot is... brutális a szezon, sok helyen kell helytállni, közben meg a csapatunk legmelósabb részlege tinédzser is, akiknek 1-2-3 év, mire elvileg teljes maxos terhelést szabadna adni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.02. 13:37:28

Jó lenne azt gondolni, hogy ez a tegnapi meccs nem csak egy kicsúszott, jól sikerült teljesítmény volt.
Erre ugyanis már lehetne építkezni. Stabil alapnak lenne mondható
Annak érdekében, hogy ismét tekintélyt teremtsünk magunknak, hogy visszakerüljünk stabilan a nemzetközi felső polcra is, ahhoz ezt a teljesítményt, hozzáállást minimumként állandósítani szükséges.
Szóval van miből és van is hová fejlődni.... :lol:
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.02. 11:47:31

Szerintem is nagyon rendben voltunk tegnap:

- volt bőven gólhelyzetünk
- meglepően erős támadójátékkal rukkoltunk elő, pedig papíron -1 támadóval játszottunk, ráadásul Dembi sem volt
- nem volt féloldalas a csapat
- patent védelem, de ez mostanában már kezd alap lenni (1 nagy helyzete volt a Betisnek, annak elbénázásáért mondjuk pacsi nekik)
- nem álltunk vissza 1-0-nál, mentünk a második gólért, de közben nem nyíltunk ki hátul sem
- öröm volt nézni 1-1 Betis kontránál, ahogy fut vissza a csapat védekezni
- megmaradt a higgadtságunk akkor is, mikor a Betis kezdte eldobni az agyát, reklamáltak, színészkedtek, durvultak (ebben azért nagy része volt a kivételesen konzekvens játékvezetésnek is; engedte a bíró a kemény játékot mindkét oldalon)
- nem vetette vissza az öngól sem a csapatot, nem volt az az érzés, hogy csak fújják le végre a meccset, hogy megmeneküljünk (lásd. Girona elleni meccs)
- nem volt érezhető, hogy különösebben elfáradtunk volna meccs végére
- remek egyéni teljesítmények; majdnem mindenki nagyot játszott (előttem már felsorolták sokan, ezért nem részletezném)

És mindezt azért nem egy bohóccsapat ellen csináltuk, látszott, hogy ez a Betis azért komolyan össze van rakva. =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.02. 11:31:28

Nekem nagyon tetszett a tegnapi, hajtós tempó, mindenki odatette magát, talán Gavi és Lewy volt egy fokkal gyengébb, de a lengyel azért így is meglőtte a maga gólját.

Motm Pedri, nem sokkal mögötte FDJ.
Busival vagy Busi nélkül, de ennek a 2 csávónak megkérdőjelezhetetlen helye kell lennie a kezdőben.

Raphinha meg kifejezetten hasznos volt, de ugyanúgy volt egy csomó olyan megoldása, ahol a fejemet fogtam, hogy mire gondol a költő. Tartok tőle, hogy a tegnapinál többet talán nem érdemes várni tőle, de legalább ezzel már lehet kezdeni valamit. Mivel lőni elfelejtett, nekem az fordult meg a fejemben, hogy nem lehetne-e olyan Griezmann-féle second strikernek használni, mert egész jól lát a pályán, csak nálunk ugye olyan poszt nincs.

Balde meg szépen passan kiszorítja Alba-t a kezdőből, a gyereknek megvan az egészséges önbizalma, de tegnap is volt nehány elég könnyelmű megoldása, amiből nagyonn baj is lehetett volna.

A végén fölöslegesen tettük szorossá, de mivel végre sikerült meglőni a másodikat így nem lett belőle nagy baj. Az külön tetszett ahogy TS lereagálta az öngólt és bíztatta Kounde-t.

Féltávnál 50 pont, 5-8 pont előny úgy, hogy a Real is elég szépen teljesít. Ha nincs mégegy őszihez hasonló sérüléshullám, akkor ennek meg kell lennie. Attól tartok csak, hogy Xavi megtalálta a gálakezdőt, a cserék meg sokat nem tesznek hozzá (főleg a kp-n), így benne van hogy néhányan kifulladnak a szezon végére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.02.02. 07:56:14

Hát, én nem tudom, nyilván az örök pesszimizmus, meg a múlt köde, de azért én annyira nem voltam elájulva.

Az első félidő szerintem kimondottan gyenge volt, láttam az ötlettelen passzolgatást és a betis is veszélyes volt, még úgy is, hogy Pedriben maradt két gól.

Másodikra feljavultunk, domináltunk, azt aláírom, de Koundé gólja csúnyán felhozta őket.

Nálam Gavi és Lewa nagyon szint alatt mentek, buszkeccet viszont most csak dícsérni tudom, ahogy FDJ-t is.

Fati siralmas, jobb szélső támadóként ziccerben elfejeli a labdát Lewa elől, a testbeszéde meg bicskanyitogató.

FT-t hagyjuk is, már szavaim sincsenek rá.

A játékvezetés meg... simán adható volt Raphina első buktatása, de utána is mellbekönyökölték, nálam az sem szabályos. Mindegy, Barca meccsen csak akkor van VAR, ha ellenünk kell ítélni. 🤑

Fontos 3 pont, visca! ❤💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.02. 00:03:55

Messa írta:
2023.02.01. 23:54:45
baas11 írta:
2023.02.01. 23:50:01
Es hat Fati? Érte komolyan aggodom … látszik rajta h neki kifejezetten nehez mentálisan kezelni ( önző, rossz passzok, rossz labdaatvetelek ..)h jelenleg mar nem ő a csoda gyerek, a 10 es , a Messi utód a kezdő
…csak egy szimpi kölyök aki kap 10 percet !
Csak ha agyilag nem teljesen zokni, felfoghatná hogy épp ez az a mentalitás, ami miatt ha így folytatja, soha nem is lesz több egy szimpi kölyöknél... Bár lassan a szimpit is elhagyhatjuk.
Igen csak van akit ez ( a módszer )kifejezetten motivál es van akit meg meg inkább behuz es csak rosszabb es rosszabb lesz … dehat ezért foglalkoznak vele vagy 5 en Xavival es hat van egy apja is , ezt csak tudjak vagy ők nem akkor senki !
A másik pszichológia eset Torres, rajta is azt látni h kb a faclm tele van mar ezzel az egésszel nem megy se jobbon se baloson se sehogy ..
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.01. 23:54:45

baas11 írta:
2023.02.01. 23:50:01
Es hat Fati? Érte komolyan aggodom … látszik rajta h neki kifejezetten nehez mentálisan kezelni ( önző, rossz passzok, rossz labdaatvetelek ..)h jelenleg mar nem ő a csoda gyerek, a 10 es , a Messi utód a kezdő
…csak egy szimpi kölyök aki kap 10 percet !
Csak ha agyilag nem teljesen zokni, felfoghatná hogy épp ez az a mentalitás, ami miatt ha így folytatja, soha nem is lesz több egy szimpi kölyöknél... Bár lassan a szimpit is elhagyhatjuk.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.01. 23:50:01

looka írta:
2023.02.01. 23:02:44
Ez a mai egy nagyon komplett teljesítmény volt egy nehéz pályán. A Betist teljesen megfojtották a srácok a felhozó öngólig, a középpálya minden játékosa jó meccset hozott, volt, akinek a rendszer is segített (Busquets, amúgy kiváló volt ma), volt, aki segített a rendszeren (Pedri, egészen szenzációs, ma is, tényleg kivételes, milyen esze van a játékhoz).

Raphinha játéka nagy pozitívum, örülök a góljának, hátha ezek után az időnkénti felesleges plusz mozdulatok is letisztulnak.

Koundé világklasszis teljesítményt hozott, de az öngólért nagy kár, az ügyetlen volt. Frenkie lubickol, Araujó meg gyakorlatilag tökéletes.

Jó meccs volt, jó volt látni a játékot és főleg azt, hogy egy ilyen közönség, ilyen nyomás nem rogyasztotta meg a srácokat, a tartás az nagyon feltűnő volt.
Hat Koundeval vitatkoznék azert persze a sajat szintjéhez képest … ma többször is mint ha bealudt volna vagy nem ott járt az esze volt h emiatt simán el loptak a labdát hátulról egy egyszeru kereszt labdát nagyon csúnyán benézett itt is lassan reagált es a góljánál sem volt túl éles !
Balde viszont okes ahogy nálam Alba is egybekent ,támadásban mindkettő nagyon jo már es még !
Gavi tűnt kísse faradtabbnak
Es hat Fati? Érte komolyan aggodom … látszik rajta h neki kifejezetten nehez mentálisan kezelni ( önző, rossz passzok, rossz labdaatvetelek ..)h jelenleg mar nem ő a csoda gyerek, a 10 es , a Messi utód a kezdő
…csak egy szimpi kölyök aki kap 10 percet !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.01. 23:38:12

Fati néha megidézi ezzel az új jatekstilussal Balotellit "fenykoraban". Nála nagyon elment valami fejben a sérülése óta.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.01. 23:30:21

Chino írta:
2023.02.01. 23:25:30
A sevillaiak meg nem tudom mit vergődtek. Ha valaki akkor mi reklamálhattunk. Raphinhanak hogy nem fújták be azt a tizenegyest??? Mi a tökömnek van a VAR egyáltalán! Persze minket nyomnak a bírók. Már a sokadik ilyen a szezonban.
Szerintem a mezőnyben alapvetően inkább fújtak nekünk, az szerintem is lehetett volnaa tizi, de nem volt nyilvánvaló tévedés, így a VAR nem is szólhat bele, és marad az eredeti ítélet. Nem volt az totál evidens szerintem hanem ilyen 50-50 szitu. Az a baj, hogy ő nem reklamál és nem színészkedik, el kell küldeni Olaszországba egy hetes intenzív tréningre.
A gól után kicsivel látszott, hogy bátrabb lett, bele is mert menni pár 1v1-be, ebből lett majdnem a tizi, meg pár perccel utána amúgy még egyszer letarolták 16-oson belül, ami azért több volt, mint test-test elleni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.01. 23:25:30

Nagyon rendben volt, csak a helyzeteket kicsit jobban ki kellene használni, mert megint visszaüthetett volna. Pedrinek ma simán összejöhetett volna egy mesterhármas.

Kár azért a gólért, elvitt egy újabb clean sheet-et MAtS-tól, illetve Koundé addig kiváló teljesítményét is lerontotta. Szerintem ott Christensen zavart be neki. Aztán hirtelen nem tudott rendesen dönteni.
Pedrire alig vannak szavak. Ahogy két védőt egymásnak küldött, az valami szenzációs volt.

A védelem és az egész csapatvédekezés szinte tökéletes volt. A Betisnek támadásban alig volt momentuma.

A sevillaiak meg nem tudom mit vergődtek. Ha valaki akkor mi reklamálhattunk. Raphinhanak hogy nem fújták be azt a tizenegyest??? Mi a tökömnek van a VAR egyáltalán! Persze minket nyomnak a bírók. Már a sokadik ilyen a szezonban.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.01. 23:03:36

Korrekt volt ez, a védelem pedig félelmetes, ha azt nézzük hogy nem is olyan rég milyen tagok mászkáltak védőként nálunk akkor hihetetlen minőségbeli ugrás.
Ha valaki egyszerre akar sírni és nevetni akkor érdemes visszanézni pár meccset mikor Piqué-Lenglet kettős butított, vagy mikor Yerry Mina, Matyi volt elefánt a porcelánboltban

Ha meg azt nézzük hogy KOemannal rangadót sem tudtunk nyerni, hogy évekig főként idegenben folyamatosan alárendelt szerepet játszottunk minden jött-ment ellen kifejezetten ígéretes.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2023.02.01. 23:02:44

Ez a mai egy nagyon komplett teljesítmény volt egy nehéz pályán. A Betist teljesen megfojtották a srácok a felhozó öngólig, a középpálya minden játékosa jó meccset hozott, volt, akinek a rendszer is segített (Busquets, amúgy kiváló volt ma), volt, aki segített a rendszeren (Pedri, egészen szenzációs, ma is, tényleg kivételes, milyen esze van a játékhoz).

Raphinha játéka nagy pozitívum, örülök a góljának, hátha ezek után az időnkénti felesleges plusz mozdulatok is letisztulnak.

Koundé világklasszis teljesítményt hozott, de az öngólért nagy kár, az ügyetlen volt. Frenkie lubickol, Araujó meg gyakorlatilag tökéletes.

Jó meccs volt, jó volt látni a játékot és főleg azt, hogy egy ilyen közönség, ilyen nyomás nem rogyasztotta meg a srácokat, a tartás az nagyon feltűnő volt.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.01. 23:00:48

Messa írta:
2023.02.01. 22:56:02
Fati egészen rosszul szállt be, 3 vagy 4 eladott labdája volt könnyelműségből, mindből kontra lett, cserébe visszafutni sem volt hajlandó. Érthetetlen.

De ez egy nagy győzelem, igazi csapatmunka volt. A kapott gólért kár, de ezen kívül a Betisnek talán egy Fekir lövésre futotta amit könnyen fogott Stegen. Azért ez nagy fegyvertény. Óriásit melózott ma a védelem, de mindenki dicséretet érdemel. Pedri zseniális.
A legvégén volt egy momentum, amikor a zöld-fehérek egyik kp-ja, beállt egy nagy harántterpeszbe Fati előtt.. Az jött és belepöckölte a lábába a lasztit….
Értem én hogy az nem építőjelleg ha valakit felzavarnak a lelátóra, de nem tudom hogy vissza kapjuk e még a korábbi Fatit, aki a leggyengébb napjain is 100% kal jobb volt a mostaninál…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.01. 22:57:08

Troym írta:
2023.02.01. 22:55:09
Raphinha nagy volt, Lewy gyengébb formában is hoz egy meccset, többiektől átlagos.
Rèszemröl adott egy gólt èrö passzt is Pedrinek. Azt nagyon csùnyàn elpackàzta utóbbi.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.01. 22:56:02

Fati egészen rosszul szállt be, 3 vagy 4 eladott labdája volt könnyelműségből, mindből kontra lett, cserébe visszafutni sem volt hajlandó. Érthetetlen.

De ez egy nagy győzelem, igazi csapatmunka volt. A kapott gólért kár, de ezen kívül a Betisnek talán egy Fekir lövésre futotta amit könnyen fogott Stegen. Azért ez nagy fegyvertény. Óriásit melózott ma a védelem, de mindenki dicséretet érdemel. Pedri zseniális.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messa 2023.02.01. 22:57:11-kor.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.01. 22:55:09

Raphinha nagy volt, Lewy gyengébb formában is hoz egy meccset, többiektől átlagos.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése