Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.02.18. 09:27:34

Andris írta:
2022.02.18. 09:06:09
Vakmacska írta:
2022.02.18. 07:45:05
Engem a meccs végi viselkedése akasztott ki a legjobban. Hogy lelkileg teljesen összeomlott. Ezért nem való nagy csapatba
no comment #-o

Adamával szerintem az a helyzet (illetve továbbra is ez a megérzésem, már leírtam az érkezése után nem sokkal), hogy egyrészt a rendkívüli sebessége és az ügyes bokamozdulatai csak bizonyos szintig tudják őt repíteni, másrészt meg azért amekkora izomtömeg van (elvileg) a srácban, azt nem is könnyű cipelni. Szerintem a Napoli védelme már pont olyan volt tegnap azon a szélen, amilyenek az ő képességeit többé-kevésbé meghaladják. Ettől még kiegészítő embernek jó lehet(ne) akár hosszú távon is, spanyolban simán elmegy, de fontosabb meccseken rá nem lehet építeni hosszabb távon, ezt tippelném.

Ha elfárad, elfárad. Azon mindig lehet javítani, lehet hogy le kell adni a felsőtestéből, és inkább az alsóra pakolni még, vagy csak simán plusz kondi/tüdőkapacitás kell, edzéssel ezen lehet segíteni már pár hét, 1-2 hónap alatt is.
Egyelőre pl Pedri is minden meccsen elfáradt az utsó 20-30 percre (bár tegnap még ebben az időszakban is kiosztot néhány zseni kulcspasszt asszem). Majd javul a helyzet, összességében és általánosságban már most sokkal jobb a csapat fizikailag. De nagyságrendekkel.
Én részben osztom a véleményt, hogy ez mentális gyengeséget mutathat. Lehet elkeseredve, de azért ez elég túlzás volt és színpadiasra sikerült. Plusz, a befejezések is simán lehet, hogy mentális hiányosság miatt nem mennek. Lehet a City nem csinált rossz üzletet vele.

Adama: Ezt az értékelést, -ha szimpatizálnál vele-, megtoldanád, hogy azonban 2 védő van rajta általában, és emiatt máshol területek nyílnak, így mekkora fegyver ő. (Ez ment Neymarnál, Sancheznél, Dembelenél is amikor nem ment nekik)
Dembelének a cipője hegyét se törölgetheti egyik támadónk se, ha helyzetteremtési potenciálról (=veszélyes támadóról = playmakerségről) beszélünk, de ugye ezt én már leírtam 142szer az elmúlt másfél hónapban.
Ezt meg nem is értem, ne haragudj, megmosolyogtató. :) Úgy beszélsz róla, mintha Messi lenne, a többiek meg valami NB 2-es suhancok. Attól, hogy leírod 143-szor, nem feltétlen igaz.
Bejött Dembele 25(?) percre, egy fáradt védelem ellen, és volt 3-4 jó passza, hurrá.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2022.02.18. 09:34:01-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 09:06:09

Vakmacska írta:
2022.02.18. 07:45:05
Engem a meccs végi viselkedése akasztott ki a legjobban. Hogy lelkileg teljesen összeomlott. Ezért nem való nagy csapatba
no comment #-o

Adamával szerintem az a helyzet (illetve továbbra is ez a megérzésem, már leírtam az érkezése után nem sokkal), hogy egyrészt a rendkívüli sebessége és az ügyes bokamozdulatai csak bizonyos szintig tudják őt repíteni, másrészt meg azért amekkora izomtömeg van (elvileg) a srácban, azt nem is könnyű cipelni. Szerintem a Napoli védelme már pont olyan volt tegnap azon a szélen, amilyenek az ő képességeit többé-kevésbé meghaladják. Ettől még kiegészítő embernek jó lehet(ne) akár hosszú távon is, spanyolban simán elmegy, de fontosabb meccseken rá nem lehet építeni hosszabb távon, ezt tippelném.

Ha elfárad, elfárad. Azon mindig lehet javítani, lehet hogy le kell adni a felsőtestéből, és inkább az alsóra pakolni még, vagy csak simán plusz kondi/tüdőkapacitás kell, edzéssel ezen lehet segíteni már pár hét, 1-2 hónap alatt is.
Egyelőre pl Pedri is minden meccsen elfáradt az utsó 20-30 percre (bár tegnap még ebben az időszakban is kiosztot néhány zseni kulcspasszt asszem). Majd javul a helyzet, összességében és általánosságban már most sokkal jobb a csapat fizikailag. De nagyságrendekkel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.18. 09:04:24

a tele/üres pohár hasonlat ül. a fanyalgók is és az ömlengők is használhatják. elhangzott: Xavit hagyni kell dolgozni.....nem gondolom, hogy ennél nagyobb hátszelet kaphat egy kezdő, ami viszont valóban vissza veti, hogy ennél jobban is ki lehetett volna "stafírungozni". pl. egy gólerős csatárral ami mostanság ordító hiány.
a meccs jó volt valóban de a lendület és a sebesség hiánya (nálam) továbbra is komoly fék a sikerhez. mindenki mondja is : ...amikor Dembi be állt.... igen annak kéne lenni az alapjáratnak. Torres? bármit írtam róla tegnap sajnáltam a srácot ez már + egy pszicho-defekt pedig anélkül is van baja azt kb. mindenki látja - már.
Adamának a múltja már elég jó eligazítást adhat, annál többet itt sem fog nyújtani, Abu- pedig arra példa, hogy kinél kellene jobb és miben - ha komolyan gondoljuk(majd).
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 08:50:31

Rég láttam így dominálni meccsen a Barcát nemzetközi porondon. Csak a kapu előtti impotencián múlt, hogy nem c csapattal megy a csapat a visszavágóra. A helyzetek már megvannak kell egy gólf. só előre és cső. Luukot megtartanám állandóra,közönségkedvenc a pali, ahogy hallottam a lelátot mikor bejött a pályára.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2022.02.18. 08:29:48

Nem játszottunk rosszul, hihetetlen, de még helyzeteink is voltak ami szokatlan manapság... Ráadásul relatíve agresszíven letámadtunk ami Xavinál úgy tűnik elvárás. VÉGRE!
Újabb pozitívum, hogy FDJ és Busq csereszabatosak lettek. Mindketten védekező középpályások, egyszerre NEM kellenek a pályára szerintem. Remélem ez így állandósul.
Arra kíváncsi vagyok, hogy Xavi mikor fogja inkább Dembelét a baloson kezdőként bevetni. Traoré eddig kifejezetten jónak tűnik a jobboldalon, de mintha a második félidőre mindig leeresztene...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 07:51:46

Pedri és Nico ismét nagyon jó volt. Plusz Traoret emelném ki. Az hogy a beadásaiból nincsenek gólok nem az ö sara, ahhoz kózépen kéne jobban koncentrálni. Ami még fura volt, hogy a védelem 2 jobban játszó tagja épp a 2 leírt srác volt, Pique és Alba gyengébb volt náluk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.02.18. 07:45:05

Engem a meccs végi viselkedése akasztott ki a legjobban. Hogy lelkileg teljesen összeomlott. Ezért nem való nagy csapatba
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.02.18. 00:02:01

Goikoechea írta:
2022.02.17. 22:28:25
Nekem Ferranról most Suarez jut eszembe amikor elkezdett játszani a csapatban fél év eltiltás után. Kb. 10 meccsnek kellett eltelni, hogy megtalálja a góllövő csukát, utána meg kiszakadt a gólzsák. Én még türelmes vagyok vele szemben. Természetesen szidkozódtam amikor kihagyta az ordenáré helyzeteket.
Azert nagyon nem egy polc a 2, meg soha nem is lesz. Klasszik spanyol toltelek gyerek ez a Torres. Ugyesen passzol, erti amugy mit kene csinalnia. Cserebe fizikalisan/mentalisan gyenge, 1:1-be keptelen megverni barkit, lassu, a kaput se nagyon erzi. Oldalpasszolgatni tok jo, minden masra alkalmatlan.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2022.02.17. 22:28:25

Nekem Ferranról most Suarez jut eszembe amikor elkezdett játszani a csapatban fél év eltiltás után. Kb. 10 meccsnek kellett eltelni, hogy megtalálja a góllövő csukát, utána meg kiszakadt a gólzsák. Én még türelmes vagyok vele szemben. Természetesen szidkozódtam amikor kihagyta az ordenáré helyzeteket.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.17. 21:53:49

Most értem a meccs végére (fullmatchsports.cc-re félidőnként kerülnek fel a meccsek, az első tök hamar fent volt ). Igazából az eredményen kívül minden tetszett. Rengeteg labdaszerzés az ellenfél térfelén, csomószor ki tudtunk alakítani emberelőnyös szitukat, tényleg úgy nézett ki, hogy nem csak kártyáznak az edzéseken,
De ez ugye semmit nem ér, ha nem tudunk gólt lőni. Nevetséges, hogy van vagy 8 támadó a keretben és egyik se tudja még a kaput se eltalálni. Ha jól láttam Nico találta el először a kaput az 52. percben.
Ferran meg külön bekezdésben érdemli meg, hogy elküldjem melegebb éghajlatra, elképesztő, hogy valaki támadó létére ennyire ne érezze a kaput. Azt hittem a tizit is kihagyja. Az se tetszett, ahogy 1-1-nél nekiállt ünnepelni, otthon egy Napoli ellen hozzad a labdát és tedd le középre. De ezzel lehet csak én vagyok így.
Nem látom, hogy hogy tudnánk nyerni Nápolyban, de ez most tetszetős volt, remélem ezt a FDJ-Nico-Pedri kp-t nem utoljára láttuk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.17. 21:36:17

brownieheaven írta:
2022.02.17. 21:29:38
Amúgy valaki aki rúgott már életében labdába, neadjisten állt már büntetőpontnál, vagy kellett már büntetőt védenie, elmagyarázza nekem, miért ilyen hatékony ez a Jorginho-féle (vagy aki ezt elkezdte) szökkenve rúgás amit ma Ferran is bemutatott? Volt erről a nyáron is több cikk, mivel az eb-n is többször láttuk ezt, de én továbbra sem értem, hogy miért kerül ütemelőnybe a büntetőt végző játékos, ha a nekifutás közben szökken egyet?
Értem, hogy kicsit meg lehet téveszteni vele a kapust, de Jorginho például kb mindig így rúgja és azért nagyrész belövi őket (tudom, Anglia, ugyanakkor a pályafutása alatt már 38-at értékesített a Transfermarkt szerint).

Bocsi ha nagyon off, ha valakinek van megoldása idézzetek akár át másik topicba.
Hat magad is leirtad, a szokkenessel utemelonybe kerul (lepeshez kepest ez egeszen komoly plusz ido). Eleg ido ahhoz, hogy eszlelje a kapus elmozdulasanak az iranyat es meg utana a masik iranyba forditsa a belsozest. Nyilvan itt a downside az, hogy se celozni se erot beletenni nem kulonosebben lehet, viszont elmeletben ures kapura guritod. Azt viszont elkepzelni nem tudom, hogy ez hogy johet be valakinek hosszabb tavon folyamatosan, mert a kapusnak ezt felkeszules alapon tudnia kellene akkor, es tudatosan erre mozdulva (beugratva, majd masik iranyba vetodve) mar ki lehet vedeni szerintem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.02.17. 21:29:38

Amúgy valaki aki rúgott már életében labdába, neadjisten állt már büntetőpontnál, vagy kellett már büntetőt védenie, elmagyarázza nekem, miért ilyen hatékony ez a Jorginho-féle (vagy aki ezt elkezdte) szökkenve rúgás amit ma Ferran is bemutatott? Volt erről a nyáron is több cikk, mivel az eb-n is többször láttuk ezt, de én továbbra sem értem, hogy miért kerül ütemelőnybe a büntetőt végző játékos, ha a nekifutás közben szökken egyet?
Értem, hogy kicsit meg lehet téveszteni vele a kapust, de Jorginho például kb mindig így rúgja és azért nagyrész belövi őket (tudom, Anglia, ugyanakkor a pályafutása alatt már 38-at értékesített a Transfermarkt szerint).

Bocsi ha nagyon off, ha valakinek van megoldása idézzetek akár át másik topicba.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.02.17. 21:15:45

Remek mezőnyjátékkal, jó meccs. Azért a védelemben is voltak hibák, de azt megúsztuk. Dembusz előkészítésben mindig jó volt, de ő sem a kaput gyakran eltaláló típus, mint Torres. Ha ő kerül helyzetbe, lehet ő sem rúgja be. A befejezéseket kellene gyakorolni, mert nagy gólokat rúgunk, de olyan klasszikusat keveset.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.17. 21:01:21

Szerintem jelenleg a legjobb támadósorunk az a Dembelé,Auba,Traoré hármas lenne, Ferrannak most mindenképp kellene egy meccs pihi, Ldj-t nagyon kedvelem, sajnos ő meg nem 90 perces játékos, viszont az utolsó 25 percre rendszerint be lehet hozni. Lassan érik neki valami nagyobb gól is, nem csak egy-egy fejes.

Amúgy tényleg izgalmas meccs volt, magunknak tettük azzá, hogy minden kimaradt. Nem vagyok benne biztos, hogy hasonló lesz a játék képe jövőhéten is, ez az 1-1 nem túl jó eredmény sajnos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.17. 21:00:36

diagonal írta:
2022.02.17. 20:54:54
Szerintem elég jól összefoglaltad. Biztos lesz aki fanyalog meg a sajtóban megjelenik majd, hogy "a Barca megint nem nyert" stb., de én bőven félig tele látom a poharat ma.
Ez jó teljesítmény volt, működött a pressing, működött a csapatjáték, volt motiváció, volt pár kifejezetten pozitív teljesítmény ( Pedri, de Jong, Dembele ahogy beszállt ).
Xavit hagyni kell dolgozni, lehet 2-3 szezon is simán mire megint úgymond nagycsapat lesz a Barca, az se baj.
Épülő Barcában szerintem ezt csak így szabad most nézni. Hozzátenném, hogy maga a játék, főleg az ellenfelet figyelembe véve simán nagycsapatos volt. Ha lenne egy Haalandunk, mint ahogy a PSG-nek van Mbappéja, vagy BM-nek Lewa, ez most, ma BL top4 csapat lett volna, és 5-1 egy Napoli ellen. Az a poén, hogy még egy saját maga közepes szintjén játszó Ferran is elég lett volna hozzá.
De persze ez csak egy meccs, ha ezt tudná Xavi stabilizálni, ebből jövőre már olyan csapat lehetne, amivel már nem úgy kell számolni, hogy egy nagyobb csapat hazaküldi 6-1-el, hanem már ott lehetnénk ilyen outsiderként valahol a 7.-8. számú esélyesként.

Erről a meccsről mindent elmond, hogy még az örök pesszimisa VEB is emeli a kalapját itt az előző hsz-ben. :)

Ferranról még annyit, hogy azért nagyon sokat tett ő azért, hogy ilyen jó legyen a játék, és ennyi helyzet legyen. De most szerintem is kell egy meccs pihi - nem befagyasztás -, a csapat és Xavi részéről korrekten kezelni, ez szerintem meg is fog történni, és vissza fogja nyerni a formáját.

Bakker, első meccsén 1/1-el kezdett. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.02.17. 21:04:47-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.02.17. 20:58:31

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.17. 20:55:15
Kovbal88 írta:
2022.02.17. 20:49:46
Azért a lesajnált Barcelona, ma jobb volt mint a Napoli. Viszont ez a Dembele bármelyik csapatba beférne. Kár, hogy nincsenek meg neki a társak, olyan labdákat ad, remélem valahogy csak marad. Na de a lényeg, jó úton járunk. Pedri is megmutatta, hogy lehet vele számolni.


Mindenhez hozzá téve, annyira nincs összeszokottság a támadó sorban, hogy félelmetes. Auba nekem szimpatikus, voltak szép megoldásai, bár roppant kevés lasztit kapott, de jó lesz ő, Dembele-Auba kettősre érdemes építeni.
Részemről is. Igazából, ha bármi mást csinált volna abban a szituban, ahelyett hogy Torresnek ad egy 105% gólpasszt az első félidőben, akkor az tuti gól lett volna….
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2022.02.17. 21:00:37-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.02.17. 20:57:28

Xavi sajnos megint keson cserelt(ldj) vagy egyaltalan nem cserelt (ferran)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.17. 20:56:51

Eredmenytol fuggetlenul a szezon egyik legjobb meccse volt. Foleg a masodik felido. Ledaraltuk a napolyit, nem fingottunk ki 60 perc utan, volt itt minden mi szem szajnak ingere. Ha ferran helyett kicsit komolyabb kaliber van a palyan, akkor mar a 16 kozott lennenk. Xavi is jol cserelt, mind hozzatett a jatekhoz vmit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.17. 20:55:44

Dembelének a cipője hegyét se törölgetheti egyik támadónk se, ha helyzetteremtési potenciálról (=veszélyes támadóról = playmakerségről) beszélünk, de ugye ezt én már leírtam 142szer az elmúlt másfél hónapban.

Szegény Ferranról inkább nem írok rosszakat, ugyanaz mint Eric Garciánál hétvégén. (megjegyzem ma talán egy rossz mozdulata se volt utóbbinak)
Inkább Xavit vonnám felelősségre, én már tegnap leírtam ebbe a topikba, hogy Dembelét kezdetném, de konkrétan bárkit előbb, mint őt. Nem általánosságban, csak így most, ma, az odavágón.

Busquets hiánya konkrétan a szemeteket kiszúrta a középpályán, remélem.
Meg a különbség szintén a középpályán, miután bejött.

Gavi padoztatását se értem továbbra se, de üdvözlöm Xavi hármas cseeréjét (Busi, Gavi, Dembelé), ez azt jelenti, hogy csak egy félidő kellett neki rájönni a hibákra. Legtöbb edzőnkhöz képest ez kiváló.

Auba nem volt rossz, de LdJ jelenleg sokkal veszélyesebb a kapura. Ha ennyi beíveléssel játszunk, akkor neki egy félidőt (lehetőleg az elsőt) pályán kell tölteni szerintem. Bár in is Aubát kezdettem volna a helyében.

A játék amúgy oké volt, sőt kifejezetten jó, az utsó tíz perc meg fenomenális, de a gólok továbbra is hiányoznak, és szerintem alapvetően edzői döntések miatt mostmár. Espanyol ellen legalábbis, meg most egész biztosan.

UI: Géza > Dest, de ezt is szerintem előre megírtam, megírtuk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.02.17. 20:55:38

Azért látva ezt a kezdőt, lehet hogy még se volt jó ötlet pont D Alvest nem nevezni….
Kell egy ösztönző játékos, aki megrázza a többieket a pályán. Pl Pedrit a sokadik kirúgott labdája után…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.17. 20:55:23

Nálam is tök pozitív az összkép, ha nem számítom a helyzetkihasználásunkat. Az utolsó fél óra gála lehetett volna, sok remek egyéni teljesítménnyel. 2-1 minimum, de inkább 3-1 lett volna a realitás szerintem.
Pedri, Gavi nagyot mentek, Dembi is hozta a jobbik énjét, Nico, DJ is javul, Auba is jól illeszkedett, Garciát is megsimogathatjuk, hogy a hétvégi égés utána összekapta magát, LDJ meg MVP.

Kapura lőni még mindig többet kéne, elöl pedig kevesebbet tökölni, de üdítő volt ez a játék az elmúlt évekhez mérve, pedig a Napoli nem egy bohóccsapat azért.
Ha így fogunk játszani a közeljövőben, én nem fogok rinyálni, hanem emelem kalapomat Xavi előtt. Remélhetőleg Torres is összekapja magát, meg Auba is elkezd gólokat lőni és meg is vagyunk!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.17. 20:55:15

Kovbal88 írta:
2022.02.17. 20:49:46
Azért a lesajnált Barcelona, ma jobb volt mint a Napoli. Viszont ez a Dembele bármelyik csapatba beférne. Kár, hogy nincsenek meg neki a társak, olyan labdákat ad, remélem valahogy csak marad. Na de a lényeg, jó úton járunk. Pedri is megmutatta, hogy lehet vele számolni.
Semmi bajom Traoréval, de tökéletes kontraszt volt a két félidő. Dembelenek kellenek a társak és így, hogy azért van meccshiánya, óriási labdákat oszt, simán lefutotta a két védőt, mert őt is duplázták mint Traorét. Kell ő a csapatba ha tetszik ha nem, tegyük félre az utálatot és ha eredményeket akarunk elérni, akkor az ő neve kell zárja a kezdő 11-t.

Mindenhez hozzá téve, annyira nincs összeszokottság a támadó sorban, hogy félelmetes. Auba nekem szimpatikus, voltak szép megoldásai, bár roppant kevés lasztit kapott, de jó lesz ő, Dembele-Auba kettősre érdemes építeni.

Ferran szenvedésében az a szomorú, hogy ha van egy Fati, vagy Agüero nem úgy végződik ahogy, sokkal eredményesebb támadó sorunk lehetne. Persze ennyi ha, Ferran játékában volt legalább ma ennyi.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.17. 20:54:54

bence0330 írta:
2022.02.17. 20:46:23
Én hajlandó vagyok elfelejteni a gyötrelmes helyzetkihasználásunk, mert ez nem tendencia, utoljára Koeman első őszén volt ilyen. Az elmúlt időban inkább rúgunk 4/4-et mint 0/19-et.

Úgyhogy ezt most el is felejtem, maga a meccs valami szenzációs volt. Iszonyat mennyiségű helyzet, pörgős középpálya, tempó, erő 90 percig fáradás nélkül nyomtuk, és sok éve a legjobb letámadást hoztuk. Élmény volt nézni, mint valami jó thriller, olyan volt az egész, csak rosszak voltak a csattanók.

Dolgozzunk ki ennyi helyzetet hosszútávon, és azokból a meccsekből jellemzően sok gól fog születni, ezt a 0/19-et nem fogjuk tudni megismételni még egyszer, még akkor sem, ha akarjuk.

Mindezt egy csodálatos formában lévő, olasz bajnoki címért hajtó csapat ellen. Le a kalappal.
Szerintem elég jól összefoglaltad. Biztos lesz aki fanyalog meg a sajtóban megjelenik majd, hogy "a Barca megint nem nyert" stb., de én bőven félig tele látom a poharat ma.
Ez jó teljesítmény volt, működött a pressing, működött a csapatjáték, volt motiváció, volt pár kifejezetten pozitív teljesítmény ( Pedri, de Jong, Dembele ahogy beszállt ).
Xavit hagyni kell dolgozni, lehet 2-3 szezon is simán mire megint úgymond nagycsapat lesz a Barca, az se baj.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2022.02.17. 20:54:07

Szerencsétlen Torres sírva jött le a pályáról, nagyon gyenge produktum volt.
Luuk viszont simán kezdhetne, azt se bánnám, ha Depay is játékra alkalmas lenne már…
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.02.17. 20:52:26

ocsike83 írta:
2022.02.17. 20:50:25
Kluivert92 írta:
2022.02.17. 20:49:01
Regen lattam ilyet hogy egy emberen egy egesz parharc elmehet, talan karius volt ilyen a bl dontoben
Mert elment?
Az elmehet az felteteles mod, [...] nana, ilyet nem írunk ide, akkor se, ha igazad van.. legközelebb törlöm. A.
Válasz küldése