Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.04.15. 09:08:45

Rivaldo11 írta:
2022.04.15. 09:05:40
Meccsek óta látszik hogy elfogyott a kraft, kevesen vagyunk ez tény, most kijött. Ez van, vannak ilyen meccsek, menni kell tovább, folytatni az építkezést. Azért ne csináljunk úgy, mintha a Sheriff Tiraspol vért volna meg minket.
Na ez az. Hiába középmezőnyben vannak, a nagy meccseken felszívják magukat, s mindent az Európa Ligára tettek fel. Ebben a szezonban a Bayernnel 2 meccset játszottak, egy 1-0-s vereség és egy 2-1-es győzelem a mérleg. Lipcsével is 1-1 és 0-0. Mondjuk ezeken az ellenfél azért dominált.

Legalább drukkolhatunk most nyugodtan a Lipcsének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2022.04.15. 09:09:04-kor.
més que un club
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.15. 09:05:40

Meccsek óta látszik hogy elfogyott a kraft, kevesen vagyunk ez tény, most kijött. Ez van, vannak ilyen meccsek, menni kell tovább, folytatni az építkezést. Azért ne csináljunk úgy, mintha a Sheriff Tiraspol vért volna meg minket.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.04.15. 08:58:19

Amúgy itt szerintem 4 fontos szempont van a tegnapi kapcsán, amit mindenképpen figyelembe kell venni.

1: Taktika. Ez talán jól látszott mindenkinek, de nem csak annyiról szól, hogy toszogattuk össze-vissza a labdát. Valóban kevés volt a variáció, de a Frankfurt nagyon masszívan védekezett. Auba kimozgásaira nem lépett védő ki, így ott nem nyíltak területek. Alba keveset jött fel, kevés volt az intenzitás. Xavi hamarabb bele kellett volna nyúljon, de ez neki is jó lecke. Ne feledjük, honnan érkeztünk és hol vagyunk. Van, aki megint a régi kudarcokkal (Roma, Pool, Bayern) állítja ezt párhuzamba, de azért teljesen más a kontextus és a végkimenetel is.

2: Védelem. Még mindig nagy gondok vannak, a Frankfurt ugye nagyon gyors az átmenetekben, szélen rengeteg támadást vezetnek, mi hátul ehhez nem voltunk elegek. Pedig ezért volt hátrébb vonva Alba is, hogy stabilabbak legyünk, de Mingueza és Eric Garcia elintézte. 1v1-ben egyik se tud védekezni, így azért nehéz meccset nyerni. Mingu egyértelműen nem Barca szint, meg kell válni tőle. EG-t nem tudom, de őt is kevésnek érzem. Mingu helyett játszhatott volna Araujo, de akkor középre kell Lenglet és megint ugyanott vagyunk. A védelem stabilitásától nagyban függ a többi csapatrész teljesítménye is. Egyértelmű, hogy Christensen nem lesz elég. Kéne ide még egy középső hátvéd és egy jobbhátvéd. Ide kell a pénzt is befektetni.

3. Fáradtság. Kezd fáradni a csapat, sok a meccs és kevés a rotációs lehetőség. Egyedül 8-as pozícióban tudunk rotálni és talán Auba helyett játszhatna Depay többször, de kb. ennyi. Adama messze nem az a szint, mint Dembélé, Ferran helyett játszhatna néha Depay, Busi helyett nincs ki hasonló munkát végezzen, Dest sérült volt (benne még bízom), középhátvéd poszt felejtős, Albanak meg szintén nincs cseréje. Látszott, hogy nem ugyanaz a labdajáratási sebesség, mint 3-4 hete volt.

4. Mentális oldal. Az, hogy mennyi Frankfurt szurkoló volt az otthoni szektorban, hihetetlen. Nem tudom, hogy ezért a klub vagy a szurkolók felelősek, de azért ez fontos szempont. Idegenben is ijesztő volt az a sok fanatikus szurkoló, itthon meg szintén. Ezzel kell kezdeni valamit.

Azért azt ne feledjétek, hogy a végén majdnem felálltunk, régen ez nem így volt. Várjuk vissza Fatit és kell egy gyors KH (Gabriel, Mathias Olivera, Lukeba) és egy jobbhátvéd Dest mellé (Di Lorenzo, Mazraoui, Malo Gusto).
més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.15. 08:57:09

Nagyon büszke vagyok Xavira és a csapatra! November óta rengeteget fejlődött a Barcelona.

Pár szó a tegnapi meccsről...
Dembelé első 25 percét érdemes visszanézni, nem volt ellenfele a fickónak, ilyen jól szerintem még sose játszott. Sajnos viszont nem akadtak társai összjátékba így nem sokra mentünk vele. Jó volt még Stegen kapus, és Busquets is. A csapat is ment becsülettel, a bekapott 11-es után nem is gondoltam, hogy gond lehet. Csak valahogy egy pici hiányzott.

Nekem annyira nem csalódás az eredmény, a Frankfurt nagyon jól védekezett, egy tizenegyest a kezezésért kaphatunk volna, de sajna nem ezen ment el, mert talán egy ziccert sikerült összegébe kialakítani.
Egy ilyen csapattól, ahol hiányzik két szélső hátvéd, középen is legalább egy ember, elől jelenleg azt gondolom megvagyunk, fájó az eredmény, de sajnos elfogadható. Előjöttek a hibák van hova fejlődni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.15. 08:50:58

Nagyon kellemetlen csalódás volt a meccs, főleg húsvéti ajándékként. Az elmúlt héten Lengletet ekézték rengetegen a büntető miatt. Lám García, aki játékban van követ el egy ilyen nyilvánvaló hibát rögtön az elején ! Ma ismét ami labda eltalálta a kaput, az gól volt! Egy kivétellel, ami bravúr volt. A védelem komplett vicc nemzetközi szinten.
Közepén sem sikerült a kontrákat megfékezni .
Elöl csak Dembi volt értelmezhető , Torres … Én nem látom az ő fix helyét. Nálam Xavi is elkövette azt a hibát , hogy Demebelét átrakta balra, ahol fele annyit tud hozni. Traore messze nem hoz mostanában annyit, hogy ezt érdemes volt megpróbálni .
A bíró azért egy kicsit belenyúlt a meccsbe , egy tízit nem adott meg Albánál és necces volt a kezezés is.
De szerintem , fájó ezt kimondani az a csapat jutott tovább, aki jobban megérdemelte .

.
BarcaMo
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.08.10. 14:39:58

2022.04.15. 08:41:53

Ez a tegnapi meccs egy kijózanító pofon volt. Persze lehet írni, hogy elmaradt egy vagy két tizi de közben a Frankfurtnak is volt 3-4 ziccere. Csalóka a végeredmény. Remélem nyáron sikerül befoltozni a lyukakat, mert van belőlük bőséggel.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.04.15. 08:28:47

Közben megnéztem, ha bajnok lesztek, akkor mindenképpen első kalap, ha 2./3./4. akkor mindenképpen a második kalap lesz a kiindulásipontotok.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.04.15. 08:21:12

bence0330 írta:
2022.04.14. 23:31:46
Hát azért én inkább kerülnék a 2. kalapba a BL sorsoláskor, hogy csak egy komoly súlyú csapattal kelljen szórakozni, és ne kettővel. Nagyon nem mindegy... Nem tudom, hogy számolják pontosan ezeket a koef pontokat, és szerintem ember legyen a talpán, aki megmondja, de a 2. hely gondolom biztosan elég lenne a 2. kalaphoz.

Erre persze az EL is jó lett volna, sőt, az ugye 1. kalap lett volna, de ez nem jött össze.

Meg amúgy pénzben is súlyos tízmilliókat jelent a különbség, ami nem mindegy nekünk.
Az semmit nem befolyásol, hogy hogyan selejtezik egy csapat a BL-be, ha másodikként, harmaddikként, negyedikként, vagy akár EL győzelemmel kerültetek volna be ugyanabban a kalapból húzzák majd a neveteket, a másodikból szerintem, bár ez minimálisan képlékeny, de nem hiszem, hogy átestek a harmadikba, bár nem néztem konkrétan utána. A rendszer az elmúlt öt év UEFA meccseit nézi, azok alapján van minden csapatnak egy UEFA eggyütthatója (koeficiense) és ez alapján rendezik őket sorrendbe. Egyáltalán nem bonyolult rendszer amúgy, a Wikipédia például tök jól elmagyarázza, ha érdekel dolog.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.04.15. 08:06:34

Kessie,Christensen és talán Lewa sokat dobhat azon,hogy fizikálisan erosodjunk. Én tegnap ebben láttam az igazi különbséget,lebirkoztak elvették,lefutottak. Fáradtabbak is voltunk,ez is igaz,de jó tanuló lecke volt,hogy messze vagyunk még. Nagyon nem szabad szerintem padlót fogni ettől, bajnokságra kell koncentrálni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.15. 07:55:30

Magasra tette a lécet a csapat az elmúlt időszakban, most kaptak egy pofont, ilyen van, főleg egy tanuló évben. Honnan indultunk, te jó ég, most hol vagyunk. Lesz ez jobb, Xavinak is nagy lecke, remélem jövőre egy ilyen jellegű csapat ellen sem lesz para. Kijöttek a hibák, amin dolgozni kell. Ilyen védekezés ellen az átlövésekkel, és a bemozgásokkal lehet valamit kezdeni, de ahhoz kell olyan kp, aki képes oda rúgni, és olyan ütemben a labdát ahova, és ahogyan kell. Pl. Közvetlen szabadrúgásból van idén gólunk? Kapjuk a szabadokat elvileg veszélyes helyről, és nincs senki, aki eltalálná a kaput állított labdából. A 16oson kívülről alig próbálkozik a csapat lővésekkel.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.15. 07:34:54

vidra írta:
2022.04.15. 01:37:22
Kit érdekel, kinek adták el a jegyeket? Kell a pénz, mert félig csődben van a klub. Nehogy már ezen múljon!

Ez egyértelműen egy taktikai vereség. Nem a védekezésen ment el, hanem, hogy nullák voltak a támadásaink. A Frankfurt annyira jól védekezett, hogy se középen, se a széleken nem találtuk a passzsávokat. Emiatt, meg a korai gól miatt egyre jobban erőlködtünk előre, de még így is marha szerencsés gólokat kaptunk. Nem lehet mondani, hogy oda-vissza kijátszottak bennünket. Persze a távoli gól is gól.
Hibátlanul játszották ellenünk, amit kell és mi meg már megint nem tudunk váltani a csoda taktikánkból. Az előző meccseken azt éreztem, hogy széles a keret, mert ha egy garnitúra rosszul játszott, a cserék közül valaki megmentett bennünket. Most viszont nagyon kiáltott volna a kínlódásunk egy gyökeres taktika váltásért, amihez fel kellett volna hozni a megfelelő embereket, de úgy tűnik, hogy ilyen nincs.

Mit lehet tenni ilyen védekezés ellen? Se a passzainkat nem ették meg, mélységben pont nem lehetett indítani és még a széleket is jól zárták. Beadások a félpályáról? Kinek?
Ezt asonlóan látom. A németek 0 helyzetből lőttek 2 gólt. Ez nagyon visszavetette a csapatot. Xavival nekem az a gondom, hogy nem tudja Torrest elengedni. A jobb oldalunk többször mögéjük tudtunk kerülni, már az első félidőben is, de a baloson FT-vel totál impontensek voltunk és lássuk be Auba sem hozza a gyilkos formát. Nagyon kell ilen esetekre olyan ember aki képes villanni, egyedül is helyzetet kialakítni.
Remélem ha Fati rendesen felépül egyfajta egészséges értelemben vett "szent tehénként" fogja kezelni és nem helyezi Torres mögé. Ordított tegnap egy ilyen emberért a csapat.

A távoli lövéseket nayon hhiányoltam. Az utóbbi időben megszaporodtak de kezdenek újra visszaesni.
Ez a VAR dolog meg egy vicc. Gyakorlatilag egy tizenegyest vett el tőlünk.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.04.15. 07:05:49

Leon írta:
2022.04.15. 01:32:13
Ez így büdös nagy szégyen, remélem nyáron a vezetőség lerabol valakit a Haaland/Bappé/ Lewa hármasból...
Jöhetne mindhárom is, ha ebbe a "labdatoszogatós" sokadjára megbukott rendszerbe építenénk be őket.
Semmi más elképzelés nincs, már az első meccsen sem működött. A németek edzője teljesen feltérképezte a Barcát, végletekig kidolgozta precizen,életük meccsét játszották. Mi továbbra is erőltettük, az ezer passzos, lassú semmit.
Mellesleg két ilyen gyenge szintű védőt nem bír el egy csapat sem.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.15. 01:49:15

Nem csak a meccs volt a szégyen hanem amit a lelàtón láttam az is! Ha téged az utóbbi nem zavart ès a pénzt nézed ilyenkor is akkor ne haragudj, de hasonló Culè lehetsz mint azok akik eladták a jegyüket! Számomra ez elfogadhatatlan ami ma történt a pàlyán és a nézőtéren! 30 ezer Frankfurti drukker volt a Camp Nouban Barca drukkerek mellett. Fiam csapattársa és faterja kint voltak a meccsen ès 70. Percben eljöttek, mert körülöttük csak német drukkerek voltak és egyszerűen nem tudtàk a meccset sem nézni tőlük nyugodtan( oké fosok is voltunk)
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.04.15. 01:37:22

Kit érdekel, kinek adták el a jegyeket? Kell a pénz, mert félig csődben van a klub. Nehogy már ezen múljon!

Ez egyértelműen egy taktikai vereség. Nem a védekezésen ment el, hanem, hogy nullák voltak a támadásaink. A Frankfurt annyira jól védekezett, hogy se középen, se a széleken nem találtuk a passzsávokat. Emiatt, meg a korai gól miatt egyre jobban erőlködtünk előre, de még így is marha szerencsés gólokat kaptunk. Nem lehet mondani, hogy oda-vissza kijátszottak bennünket. Persze a távoli gól is gól.
Hibátlanul játszották ellenünk, amit kell és mi meg már megint nem tudunk váltani a csoda taktikánkból. Az előző meccseken azt éreztem, hogy széles a keret, mert ha egy garnitúra rosszul játszott, a cserék közül valaki megmentett bennünket. Most viszont nagyon kiáltott volna a kínlódásunk egy gyökeres taktika váltásért, amihez fel kellett volna hozni a megfelelő embereket, de úgy tűnik, hogy ilyen nincs.

Mit lehet tenni ilyen védekezés ellen? Se a passzainkat nem ették meg, mélységben pont nem lehetett indítani és még a széleket is jól zárták. Beadások a félpályáról? Kinek?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.04.15. 01:32:13

Ez így büdös nagy szégyen, remélem nyáron a vezetőség lerabol valakit a Haaland/Bappé/ Lewa hármasból...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.04.15. 00:16:42

Asensi írta:
2022.04.14. 23:58:05
Nem bántanék itt játékosokat, főleg olyanokat nem, akik az El classicon még félistenek voltak. A 15 veretlen mérkőzés sokat kivett az abban résztvevőkből. Van az idényből még 8 bajnoki, azt végig kell nyomni. Egyáltalán nem biztos, hogy akik bekerültek a harmatgyenge kategóriába azokra nem lesz szükség. Sem 9 játékossal nem állhatunk ki, sem 10 Pedrit nem tudunk játszatni.
Sem Gavit, sem PEdrit nem akarom bántani. NAgy tehetségek, de még fiatalok, nem bírják még ezt a hajtást. FDJ sem bírja, neki is kellett a pihi. Busin is előjön sokszor, látszik, hogy néha fejben szétesik.
Az a baj, hogy van egy alap 12-13 játékos, akik kezdő szint, a többi tőlük jóval leszakadva.
Xavi próbált hétvégén rotálni, elvégre egy kieső ellen csak lehet. Hát, látszott, hogy nem lehet. Pedig nagyon kellett volna. Fizikálisan még nincs topon a csapat, van hova fejlődni.
ÉS igen. pont ez a baj, hogy ilyen Gézákhoz kénytelen nyúlni Xavi, akik totál fogalmatlanok. Persze, tudom, hogy nem FIFA22 ez, hogy egy kattintás, és el van adva a játékos. De az, hogy egy Umtititől nem lehet megszabadulni, pl.
És persze eladás előtt kell hozni valakit a helyére, aki nem két forint
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.04.14. 23:59:21

Saviola írta:
2022.04.14. 23:02:02
Be lettünk árazva a német 9-től, vissza lehet szállni a földre, küzdhetünk a fostos laliga 2. helyért.

Szégyen.
Nem értek egyet.
A csapat elkezdett fáradni, ezt nem tudta kezelni Xavi. Ez a fáradság most jött ki. A fiúk nem felejtettek el focizni, egyszerűen túl vannak hajtva.

A hétvégén egy felforgatott csapattal kellett volna játszani. A harmadik-negyedik hely eddig se volt veszélyben. De mi már az első helyben is gondolkodtunk.
Félő, hogyha nem pihenteti a kulcsjátékosokat, a bajnokságban is jönnek majd az ilyen meccsek.

A meccsről: amellett, hogy tompák voltunk, a bíró amennyire lehetett ellenünk fújt. Legalább egy 11-est még meg kellett volna kapnunk.
Azzal pont kiegyenlítettünk volna a végén. A hosszabbítást meg behúzzuk, mert a Frankfurt szétesett fejben a végére.

Xavi: taktikailag alul maradt Glasnerrel ( Frankfurt) szemben.
Rosszul rakta fel a védelmet. Araujot hagyni kellett volna szélen, és ( összehúzódó gyomorral) Lenglet tettem volna középre. Így a balszél semlegesítve van.
Gondolom Araujo azért került középre, mert az első meccsen onnan kaptuk a gólt. De ilyet azaz ember egy évig nem fog lőni, kár volt ennyire parázni tőle.
A Frankfurt 3-4-3-ban kezdett, majd a vezetés után 5-4-1- re álltak át. Szóval tudatosan készültek erre ( is). Mintha megérezték volna, hogy Araujo középen kezd és a széleken van keresnivalójuk. Mi meg nem tudtunk a bekapott gólra jól reagálni a megszokott sémákat nyomtuk az első félidőben.
Jó példa erre Dembele. Ha megkapta a labdát 3-an voltak rajta. Ezt felismerve kellett volna a 3 kitámadó mögé befutni és megjátszani a befutó embert, ehelyett többször is inkább megpróbálta áthámozni magát rajtuk kevés sikerrel.
Csak a végére tudtunk fölénybe kerülni, mikor a Frankfurt már fáradni kezdett fejben, meg elkezdtek többen is a kapu elé felfutni minden mindegy alapon.

Ettől még nem szidnám, nem írnám le a csapatot (és Xavit), mert óriásit fejlődött az elmúlt 4 hónapban Xavi alatt.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.04.14. 23:58:05

Vakmacska írta:
2022.04.14. 23:13:54
Sajnos a kp is harmatgyenge. Van egy Busi, egy FDJ, és kész. Gavi, Pedri még nem képes lenyomni egész szezonokat.
Vakmacska írta:
2022.04.14. 23:13:54
Szörnyű, hogy ilyen Gézák, meg EG-k, Umtiti rontják itt a levegőt.
Nem bántanék itt játékosokat, főleg olyanokat nem, akik az El classicon még félistenek voltak. A 15 veretlen mérkőzés sokat kivett az abban résztvevőkből. Van az idényből még 8 bajnoki, azt végig kell nyomni. Egyáltalán nem biztos, hogy akik bekerültek a harmatgyenge kategóriába azokra nem lesz szükség. Sem 9 játékossal nem állhatunk ki, sem 10 Pedrit nem tudunk játszatni.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.04.14. 23:36:55

Vakmacska írta:
2022.04.14. 23:13:54
Sajnos a kp is harmatgyenge. Van egy Busi, egy FDJ, és kész. Gavi, Pedri még nem képes lenyomni egész szezonokat.

Valaki írta, hogy a Sevilla hétvégén pihentetett. Xavi is próbált pihentetni, láttuk, hogy mire mentünk vele. Normál esetben Gavi, Pedri lennének a cserék, nem pedig az alapemberek.
Én khv-et, és kp-t hoznék mindenképpen.

Szörnyű, hogy ilyen Gézák, meg EG-k, Umtiti rontják itt a levegőt.

Géza az első félidőben olyan zavarodottan forgolódott, nézett, látszott a tekintetén, hogy totál homály, hogy hol van. Őt még egy edzőmeccsre se tenném be.
Amúgy ez a meccs EG tizijén ment el. Már ott lehetett érezni, hogy ezt a Frankfurtot nem fogjuk megverni.
Igaz, hogy nekünk két teljesen egyértelmű tizit nem adtak meg (Alba lábába egyértelműen látszott, hogy belerúgnak, vissza se nézték, a kezezést meg visszanézte, és ennyit ért. Amúgy EG hasonlóra kapott tizit hétvégén nem?).
Torres is borzalmas, én már szünetben lehoztam volna. Legalább hagyott volna ki helyzeteket, de ma konkrétan semmit nem csinált.

Látszik, hogy fizikálisan még baromira le vagyunk maradva, nagyon le lett építve a csapat.
Adom. EG hibája meghatározta a meccset, a két elmaradt tizi is jócskán befolyásoló tényezők voltak, de ez akkor sem magyarázza a 0 kapuralövést.

Van baj, nem kevés. F. Torres meg a világ kóklere, hatalmas 0 a pali, inkább Dembelé - Auba - Traoré vagy bármi.

A védelmünk meg hosszú évek óta egy rossz cirkusz, tele bohócokkal.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.04.14. 23:36:23

Az összeállításból már mindenki tudhatta milyen állapotban van a csapat. Mingu kezdett, aki emberemlékezet óta nem játszott. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem csak Piqué amortizálódott le az utóbbi hónapokban. Pedri cseréje is azt mutatja, hogy pihenőre lenne szükség.
Nem követem a német futbalt, de nekem ez a Frankfurt az Atletico német kiadásának tűnik. Teljesen természetes náluk, hogy 5-5-0-ban védekezzenek, ha kell a durvaság is belefér. Minden Frankfurt szurkolónak sok ilyen felfogásban lejátszott mérkőzést kívánok!
Mégis úgy gondolom, hogy tisztességes/igazságos bíráskodás mellett a csapat továbbjut. Nem csak a meg nem adott tizenegyesek miatt (Jordi Alba ellen az első félidőben elkövetett szabálytalanság, a Ferran Torres melletti kezezés miatt, Busi lesgólja előtt Luuk lerántása miatt),
hanem a ki nem osztott sárgákkal is a Frankfurtot támogatta a bíró.
Nem azt mondom, hogy a Barca a West Ham elleni párharcban most esélyeseb lenne, és megnyerné az EL-t, hanem azt, hogy ezt a Frankfurtot ma este normális körülmények közt felül múlta volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.14. 23:31:46

visca el barca írta:
2022.04.14. 23:11:36

Kutyát nem erdekli h 2. vagy 4. helyen vegzunk ev vegen. Ugyannyira semmit nem er egyik sem.
Hát azért én inkább kerülnék a 2. kalapba a BL sorsoláskor, hogy csak egy komoly súlyú csapattal kelljen szórakozni, és ne kettővel. Nagyon nem mindegy... Nem tudom, hogy számolják pontosan ezeket a koef pontokat, és szerintem ember legyen a talpán, aki megmondja, de a 2. hely gondolom biztosan elég lenne a 2. kalaphoz.

Erre persze az EL is jó lett volna, sőt, az ugye 1. kalap lett volna, de ez nem jött össze.

Meg amúgy pénzben is súlyos tízmilliókat jelent a különbség, ami nem mindegy nekünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.04.14. 23:27:19

ktm írta:
2022.04.14. 23:07:19
Jol belohettek a jegyarakat, hogy ennyi nemettel lehetett csak "feltolteni" a stadiont...
Ez nem a jegyárak, hanem azok sociok hibája, akik eladták a jegyüket… nem is értem hogy ez hogyan fordulhatott elő… mondjuk lehet, ez az átka ha turistaközpont egy stadion…mindenesetre remélem hogy valamilyen vizsgálatot fognak Laporta-ékninditani, hogy mégis hogy lehetett több mint 30000 német bent a kiadott 5000 hely helyett.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.14. 23:21:49

ktm írta:
2022.04.14. 23:07:19
Jol belohettek a jegyarakat, hogy ennyi nemettel lehetett csak "feltolteni" a stadiont...
Na ez az ami engem rohadtul zavart és nem èrtem, hogy ilyet hogy engedhettek meg?! Ennyi vendék drukkert az Eb-n nem láttam egy meccsen!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.04.14. 23:20:37

Fél év alatt kétszer váltunk közröhej tárgyává.
Nem tudom a kettő közül melyik a nagyobb szégyen, a bl csoportból kiesni, vagy a német 9. Ellen.

Nem vigasztal az eredmény, roppant kínos ami történt, kozmetikázva lett, de a frankfurt is már csak a sípszót várta. Persze most morfondírozhatunk, hogy ha van még 10 percünk…jah, volt 90, kapu felé se néztünk.

Én csalódott vagyok, főleg a játék képe miatt, mert az megalázóan egyoldalú volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.14. 23:16:58

Ugyan már mindig az edző a hibás? Valóban voltak taktikai hibák, de Xavi azt hiszem a 6. Edző akinél egy agresszívan focizó csapat ellen telemegy a gatya. Sajnos beszari mentalitàsunk van és félő, hogy jövőre ugyan ez lesz a bl-ben is!
Nem tudom mi kellene ide, hogy ezt a mentalitást kinőjük?! 15 meccse veretlen volt a csapat Reálos haverjaimnak mondtam, hogy valahogy azt érzem a Frankfurt ellen fog ez végetérni, sajnos a megérzésem bejött. Egyébkènt Xavi látta figyelmeztetett mindenkit, hogy ha nem fog működni a taktika àtrohanhatnak rajtunk, igaza lett szánalmas volt ez a meccs! Jobb oldalunk nincs! Védelmünk botrányos volt! Középpályára Kessie stilusú játékos nagyon kellene! Támadó sorunk borzasztó volt, egy klasszis befejező mindenáron kellene!
Válasz küldése