Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.23. 10:09:02

visca el barca írta:
2022.08.23. 08:25:50
Holnapi meccsről tudunk vmit? Mármint azon kívül h 9:30kor kezdődik... TV gondolom nem adja... Vajon mennyire lesz hoki meccs?
Remélem annyira, amennyire lehet. :D
Egyáltalán nem gondolom, hogy szükésgünk van most erre. Nyilván nem is lenne, ha nem az lenne az oka, ami. Nullkontaktos gálameccsben reménykedem, és abban, hogy mindenki így is áll majd hozzá.
Én biztos csak egy összefoglalót nézek meg, mert többnek nem látnám értelmét. Ki tudja, hogy milyen instrukciókkal mennek fel, akkor meg a játék képével torzítani az eddigi benyomásaimat kár volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.23. 08:25:50

Holnapi meccsről tudunk vmit? Mármint azon kívül h 9:30kor kezdődik... TV gondolom nem adja... Vajon mennyire lesz hoki meccs?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.11. 17:11:15

visca el barca írta:
2022.08.11. 17:08:05
24.-én játszunk a mancityvel? Ez valós infó?
Igen, valami jótékonysági meccs. Nem tudom, mennyire veszik majd komolyan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.11. 17:08:05

24.-én játszunk a mancityvel? Ez valós infó?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.08.09. 17:50:10

bence0330 írta:
2022.08.09. 17:42:20

Raphinhát remélem hosszabb távon nem szenvedtetjük a baloson. Elvan ott, de Messi óta az első emberünk, aki átlövéssel gólokat tud lőni, teljesen kivesszük a méregfogát a baloson, betömörülő kiscsapatok ellen ellen nagy fegyver lehet a lövőtechnikája. Ferrán/Fati lesz remélem a balos, jobboson meg küzdjenek meg Dembélével, de ha már mindketten játszanak, a közös góljaikat is akkor hozták össze a haknimeccseken, mikor Raphinha átjött jobbra, Dembélének meg úgyis oly mindegy. A brazil is onnan lőtte a góljait, nem is akármilyeneket.

Torres/Fati - Lewa/Auba - Dembélé/Raphinha lesz szerintem a felállás, más kérdés, hogy lehet variálni, Torres pl. bármelyik helyen bevethető, Fati kettőn, Auba inkább balszélen azért, Dembélének meg mindegy. De nem szeretném, hogy úgy csesszünk el játékosokat, mint Pep Jesust, aki már 2 éve alig játszott a posztján, az Arsenalban meg rögtön megmutatta, mit tud.

Dembélé egyébként több tekintetben fejlődött hatalmasat, mikor Raphinha jött, azt hittem, simán lealázza őt, a tavalyi meg a korábbi verzióját ki is szorította volna gond nélkül. A mostani Dembélét viszont nem biztos, sőt, inkább nem, és ha így folytatja, tényleg top-top szint lesz a posztján. Le a kalappal Xavi előtt. A lövései céltudatosabbak lettek, a kapu előtt jól dönt, agresszíven támadja az üres területeket is, lásd a két gólja a brazil gólpasszából. Ez utóbbit kb soha nem láttam még tőle, ötlettelenül szokott álldogálni a labda nélkül, és várja, hogy történjen valami.
Egyetértek, valószínűleg Ferran hiányában volt többnyire egyszerre pályán Raphinha és Dembelé.
Az azért kérdés, hogy a baloldalon egy sérülésből láthatóan még rozsdásan visszatérő Fati és egy szintén sérülésből visszatérő még nem tudjuk milyen Ferran váltja-e egymást...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.09. 17:42:20

Pepp írta:
2022.08.09. 17:16:49
...
Raphinhát remélem hosszabb távon nem szenvedtetjük a baloson. Elvan ott, de Messi óta az első emberünk, aki átlövéssel gólokat tud lőni, teljesen kivesszük a méregfogát a baloson, betömörülő kiscsapatok ellen ellen nagy fegyver lehet a lövőtechnikája. Ferrán/Fati lesz remélem a balos, jobboson meg küzdjenek meg Dembélével, de ha már mindketten játszanak, a közös góljaikat is akkor hozták össze a haknimeccseken, mikor Raphinha átjött jobbra, Dembélének meg úgyis oly mindegy. A brazil is onnan lőtte a góljait, nem is akármilyeneket.

Torres/Fati - Lewa/Auba - Dembélé/Raphinha lesz szerintem a felállás, más kérdés, hogy lehet variálni, Torres pl. bármelyik helyen bevethető, Fati kettőn, Auba inkább balszélen azért, Dembélének meg mindegy. De nem szeretném, hogy úgy csesszünk el játékosokat, mint Pep Jesust, aki már 2 éve alig játszott a posztján, az Arsenalban meg rögtön megmutatta, mit tud.

Dembélé egyébként több tekintetben fejlődött hatalmasat, mikor Raphinha jött, azt hittem, simán lealázza őt, a tavalyi meg a korábbi verzióját ki is szorította volna gond nélkül. A mostani Dembélét viszont nem biztos, sőt, inkább nem, és ha így folytatja, tényleg top-top szint lesz a posztján. Le a kalappal Xavi előtt. A lövései céltudatosabbak lettek, a kapu előtt jól dönt, agresszíven támadja az üres területeket is, lásd a két gólja a brazil gólpasszából. Ez utóbbit kb soha nem láttam még tőle, ötlettelenül szokott álldogálni a labda nélkül, és várja, hogy történjen valami.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.08.09. 17:16:49

Chino írta:
2022.08.09. 16:19:29

Ez még akkor volt, amikor Raphinhaval, Lewaval és a jövőben Dembélével sem számolhatott. Azért ez nem ugyanaz a kávéház.
Ez nyilvánvaló.
Az is, hogy Xavinak most először a bőség zavarával kell megküzdeni és azzal, hogy úgy rotáljon, hogy mindenkinek jusson elég játékperc és fenntartsa a motivációt.
Nem véletlen, hogy Aubát is inkább jobb oldalra cserélte be többször is, nem középre.
Ha Ferran visszatér, akkor Raphinhával és Fatival már túl sokan vannak balra.
Ezért én továbbra is el tudom képzelni, hogy Fati középen fog játszani, hacsak Ferran át nem kerül jobbra és Auba vissza középre.
De Auba link-up terén továbbra is a leggyengébb, márpedig az középen fontos Xavi játékában.
Meglátjuk.
Én nagyon örülök, hogy hosszú idő után először szinte megjósolhatatlan lesz a kezdő (legalábbis az első sérülésekig).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.09. 16:19:29

Pepp írta:
2022.08.09. 15:11:24
Fatit azért írtam középre, mert Ferran-t Xavi bal oldalon szereti játszatni, nem véletlenül nyilatkozta tavaly is, hogy Fatit középen próbálná ki.
Ez még akkor volt, amikor Raphinhaval, Lewaval és a jövőben Dembélével sem számolhatott. Azért ez nem ugyanaz a kávéház.
Forca Barca!!!!
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.08.09. 15:11:24

menczel írta:
2022.08.09. 05:09:44

Pár dolog: az honnan jött, h Fati centerben? Tavaly nyilatkozta, Xavi h szeretné ott de azóta minden az ellenkező irányba mutat.

Eddigiek alapján az fix, hogy Dembelé jobbon kezd, és Rafinha balon, te felcserélted. Kezdőről volt szó.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy hozunk esetleg egy Bernardo Silvát és az hátrébb lesz rangsorban mint Gavi? (Nem, nem ugyanúgy fogják kezelni, mint a már házon belül levő FDJ-t).

Araujó jobb belső KH lesz és Koundé bal szvsz.

Nico nem fog kölcsönbe menni.
Nico kölcsönadadása gyakorlatilag tény...
Mindegy melyik oldalra írom Dembelét és Raphinhát, ahogy írtam is folyamatosan oldalt cserélnek, a legutóbbi gólnál is Raphinha jobb oldalon volt, amikor a gólpasszt adta Dembelének, a Red Bull ellen szintén balról indult Dembelé, úgy passzolt a jobbról jövő Raphinhának, aki visszaadta még jobbra és úgy lőtt Dembelé.
Fatit azért írtam középre, mert Ferran-t Xavi bal oldalon szereti játszatni, nem véletlenül nyilatkozta tavaly is, hogy Fatit középen próbálná ki. Meglátjuk.
Én azt gondolom, hogy jelenleg az egyetlen igazi kreatív középpályásunk Pedri. Ha jön Silva, akkor ő lesz a másik. Amennyiben Xavi úgy akar rotálni, hogy mindig legyen kreatív kp., akkor gyakran csak egyikük lesz a pályán és mellé egy fizikálisabb másik, aki Kessié és Gavi, de én megengedem magamnak, hogy tévedhessek! ;)
Azt pedig inkább remélem, mint gondolom, hogy nem lesznek kőbe vésett rangsorok, hanem az ellenfél játékához igazítva fog Xavi válogatni, ha már ilyen jó lehetőségei vannak.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.08.09. 05:09:44

Pepp írta:
2022.08.08. 23:42:35
drobika írta:
2022.08.08. 11:38:26

Dembelé/Ferran - Lewa/Fati - Raphinha/Auba (mindezek Lewa kivételével állandó pozíciócserékkel)
Gavi (Kessié) - Busi (Pjanic) - Pedri (Silva vagy De Jong/Torre)
Alba (Alonso/Balde) - Araujó (Garcia/Christensen) - Koundé (Pique) - Roberto (Dest)
MATS (Pena)
Nico, Abde, Collado menni fognak kölcsönbe, Umtiti valamilyen kiesőjelölt csapatba, Memphis a Juvéba, Braithwaite a lelátóra, vagy az arabokhoz.

Nemzetközi szinten én a PSG miatt aggódnék, mert az új sportigazgató/edző páros esélyesen megcsinálja, amit eddig nem tudtak: átveszik az uralmat az öltöző felett és van koncepciójuk, pl. tudják mi az igazi szerepe Leonak.
Pár dolog: az honnan jött, h Fati centerben? Tavaly nyilatkozta, Xavi h szeretné ott de azóta minden az ellenkező irányba mutat.

Eddigiek alapján az fix, hogy Dembelé jobbon kezd, és Rafinha balon, te felcserélted. Kezdőről volt szó.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy hozunk esetleg egy Bernardo Silvát és az hátrébb lesz rangsorban mint Gavi? (Nem, nem ugyanúgy fogják kezelni, mint a már házon belül levő FDJ-t).

Araujó jobb belső KH lesz és Koundé bal szvsz.

Nico nem fog kölcsönbe menni.
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.08.08. 23:42:35

drobika írta:
2022.08.08. 11:38:26
Ez a meccs arra volt jó, hogy Alvest méltóképp el lehessen búcsúztatni egy kis ünnepléssel. A játékosok pedig szinte mind pályán voltak, szokhatták egymást.
És persze a közönség, akik nagy számban voltak kint, gondolom Alves miatt is, egy jót szórakozhattak.
A szezon eleje rá fog arra menni, hogy tétmeccseken derüljön ki, melyik a legjobb összetétel. Azt sem tudjuk Xavi mit akar. Gála 11-et, vagy állandó rotációt. Mindkettő mellett szólnak érvek. Persze, ha sikerül a regisztráció, mert erről a ligáról bármit el tudok képzelni. Nem várok trófeákat, hajtós, jó meccseket szeretnék látni, ahol versenyben vagyunk, ha a vége más is lesz. Nem szeretnék Frankfurthoz hasonló meccseket látni.
Ha valaki, akkor Alves megérdemelte. Leo is megérdemelne egy hasonlót.

Szerintem Xavi kezdője nagyjából megvan az előszezoni meccsek alapján.
Inkább azt keresi, hogy a cserék hogyan állnak ösze, illetve, hogy a gyengébb meccsekre milyen alternatív csapattal tud felállni, hogy csökkentse a terhelést.
Dembelé/Ferran - Lewa/Fati - Raphinha/Auba (mindezek Lewa kivételével állandó pozíciócserékkel)
Gavi (Kessié) - Busi (Pjanic) - Pedri (Silva vagy De Jong/Torre)
Alba (Alonso/Balde) - Araujó (Garcia/Christensen) - Koundé (Pique) - Roberto (Dest)
MATS (Pena)
Nico, Abde, Collado menni fognak kölcsönbe, Umtiti valamilyen kiesőjelölt csapatba, Memphis a Juvéba, Braithwaite a lelátóra, vagy az arabokhoz.
Szerintem pont azért leszünk végig versenyben, mert a cseresor is erősebb, mint előző szezonban a gála XI és jobb, mint a La Liga csapatok, kivéve a Realt, akik viszont máris mentális deficitben vannak és egyértelműen Benzema függők.

Nemzetközi szinten én a PSG miatt aggódnék, mert az új sportigazgató/edző páros esélyesen megcsinálja, amit eddig nem tudtak: átveszik az uralmat az öltöző felett és van koncepciójuk, pl. tudják mi az igazi szerepe Leonak.
A Bayern a másik, eddig elég lett volna Lewát lefogni, mostantól 4-5 játékost kell, Mané durva igazolás volt, mert egyúttal a Liverpoolt is hazavágta.
A City az első két hónapban fogható lesz, de ha megszilárdul az új rendszer Haaland és Alvarez körül, akkor csak Pep tudja majd túlgondolni.
Mindenki más ezzel a kerettel verhető.
Ez lesz Xavi valódi megmérettetése. Vége a mézesheteknek, és annak, hogy ezzel a kerettel ez is csodaszép.
Ezzel az új csapattal nem lehet kiesni a BL csoportkörben, sőt illene kb. a nyolcba jutni. A La Liga 2. hely nem cél, hanem minimum elvárás.
Nem mellesleg anyagilag is, mert amit most nyáron elköltöttünk, azt vissza kell hozni, jegybevételben, meccsnapi bevételben, merchandisingban, BL helypénzben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.08. 15:12:27

bence0330 írta:
2022.08.08. 12:12:23
recrea írta:
2022.08.08. 11:36:59
Szerintem őt ezek pont nem érdeklik, nem tűnik sem idegeskedő, sem magyarázkodó típusnak...
Én is hasonlóan látom. Amúgy osztozom az aggodalmakban, keret alapján simán cél lehetne a trófea, de ha 2 ponttal lemaradunk a Madridtól és kapunk a csoportban egy Cityt, ami miatt másodikak leszünk, aztán meg egy Liverpoolt, ahol szoros meccsen kikapunk, akkor ez van, szomorú lenne, de sokkal több most a jó csapat, mint akkoriban, amikor nagyon domináltuk a versenysorozatokat. Ki lehet esni.

Vissza az idegeskedéshez: a tavalyi tét talán még nagyobb volt. A mostani csak a cím lesz, a tavalyi az volt, hogy ha abból a mélységből nem értük volna el a top4-et (és jegyezzük meg, pechünkre épp tavaly jött fel a nagy négyes mögé pontban két veszélyes csapat, szóval volt rá esély), akkor most esélyünk nem lenne semmire. Nem jött volna Lewa, Raphinha, Koundé, Dembélé, stb, nem csak a kieső pénz miatt, hanem egyszerűen egy nem BL-résztvevő csapat nem vonzó. Lásd MU, ott ücsörög nek az üres középpályályukon, és senkit nem tudnak odavinni álomfiuzukért, nagy pénzekért sem.
És Xavi bírta ezt a tétet. Másféle nyomás, az igaz, kiváncsi vagyok, ezt hogy kezeli. Abban viszont biztos vagyok, hogy élmény lesz nézni a meccseket, és ez nálam több, mint a fele az élménynek, mert az egész évben tart, a címnek meg a végén lehet csak örülni.
Ezzel teljesen egyet tudok érteni. A fejlődés legyen meg, az élvezhető meccsek. Aztán a kik ki meccseken majd alakul:) Legyünk versenyképesek és tegyük oda magunkat. Számomra a bajnokság a legnagyobb trófea, a legnagyobb cím! 38 meccs kell hozzá, persze a BL sem lényegtelen, sem anyagilag, sem nemzetközi szinten, de 10 meccsel be lehet húzni, ha nem gyarapítják a létszámot.
Nyerjük meg a bajnokságot, a nemzetközi meccseken meg minél tovább :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.08. 12:12:23

recrea írta:
2022.08.08. 11:36:59
Szerintem őt ezek pont nem érdeklik, nem tűnik sem idegeskedő, sem magyarázkodó típusnak...
Én is hasonlóan látom. Amúgy osztozom az aggodalmakban, keret alapján simán cél lehetne a trófea, de ha 2 ponttal lemaradunk a Madridtól és kapunk a csoportban egy Cityt, ami miatt másodikak leszünk, aztán meg egy Liverpoolt, ahol szoros meccsen kikapunk, akkor ez van, szomorú lenne, de sokkal több most a jó csapat, mint akkoriban, amikor nagyon domináltuk a versenysorozatokat. Ki lehet esni.

Vissza az idegeskedéshez: a tavalyi tét talán még nagyobb volt. A mostani csak a cím lesz, a tavalyi az volt, hogy ha abból a mélységből nem értük volna el a top4-et (és jegyezzük meg, pechünkre épp tavaly jött fel a nagy négyes mögé pontban két veszélyes csapat, szóval volt rá esély), akkor most esélyünk nem lenne semmire. Nem jött volna Lewa, Raphinha, Koundé, Dembélé, stb, nem csak a kieső pénz miatt, hanem egyszerűen egy nem BL-résztvevő csapat nem vonzó. Lásd MU, ott ücsörög nek az üres középpályályukon, és senkit nem tudnak odavinni álomfiuzukért, nagy pénzekért sem.
És Xavi bírta ezt a tétet. Másféle nyomás, az igaz, kiváncsi vagyok, ezt hogy kezeli. Abban viszont biztos vagyok, hogy élmény lesz nézni a meccseket, és ez nálam több, mint a fele az élménynek, mert az egész évben tart, a címnek meg a végén lehet csak örülni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.08. 11:38:26

Ez a meccs arra volt jó, hogy Alvest méltóképp el lehessen búcsúztatni egy kis ünnepléssel. A játékosok pedig szinte mind pályán voltak, szokhatták egymást.
És persze a közönség, akik nagy számban voltak kint, gondolom Alves miatt is, egy jót szórakozhattak.
A szezon eleje rá fog arra menni, hogy tétmeccseken derüljön ki, melyik a legjobb összetétel. Azt sem tudjuk Xavi mit akar. Gála 11-et, vagy állandó rotációt. Mindkettő mellett szólnak érvek. Persze, ha sikerül a regisztráció, mert erről a ligáról bármit el tudok képzelni. Nem várok trófeákat, hajtós, jó meccseket szeretnék látni, ahol versenyben vagyunk, ha a vége más is lesz. Nem szeretnék Frankfurthoz hasonló meccseket látni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.08.08. 11:36:59

Chino írta:
2022.08.08. 10:29:06
Én azért Xavit nem igazán irigylem. Elég nívós játékosok érkeztek, túlnyomóan az ő kérésére. Ha nem jönnek a trófeák, akkor szét lesz szedve, ha sikeres szezon lesz, akkor meg azt kapja, hogy ilyen állománnyal, meg, hogy mindenkit megkapott könnyű eredményesnek lenni. Kicsit 22-es csapdája ez nála, a rá nehezedő nyomásról ne is beszéljünk.
Én azért cserélnék vele :D

Szerintem őt ezek pont nem érdeklik, nem tűnik sem idegeskedő, sem magyarázkodó típusnak, tavaly nem nyertünk semmit, ezt idén is valszeg tudja hozni, másrészt meg a győzelmet mióta kell megmagyarázni? 8)

SR jól játszott, aki másképp látta, az engedje el a focit. Viszont neki ez a szintje, ennyi.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.08. 10:33:37

Fernando írta:
2022.08.08. 10:09:16
Roberto szerintem ezen a meccsen az első félidőben benne volt az 5 legjobb között bőven. Akkor ekézzük már legalább amikor rászolgál, nem megszokásból. Alba q másik oldalon a másik félidőben bőven gyengébb szintet hozott.
Azt nem tudom eldönteni, hogy SR volt jó, és/vagy a cseréje, Dest volt nagyon gyenge. Egy már lötyögösebb csapatba szállt be, de messze nem úgy teljesített, mint aki megakarná győzni Xavit a nélkülözhetetlenségéről. Alba halvány volt, és talán flegma is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.08. 10:29:06

ocsike83 írta:
2022.08.08. 08:49:54
Valahol megértem a vezetőséget is, hogy bebiztosítja magát csatárfronton. Van 2 üveglábúnk, akik bármelyik pillanatban megsérülhetnek. Nyilván így azért nem lehet nekimenni a szezonnak, de akkor is ez van. Fati nem műttette meg magát, hanem ő is valami sámán félével próbálkozott. Azt meg láttuk, hogy Umtitinél mit segített.
Ha Fati annyira nagy spíler, akkor majd kiharcolja magának azt a kezdő tagságot.
Az meg legyen Xavi problémája, hogyha mindenki egészséges és bomba formában van, akkor kit tesz be a kezdőbe. 😁😁😁
Hagyjuk már ezt a sámánozást, ráadásul Fati megműttette magát négyszer is, a klub tanácsára. Nem értek annyira hozzá, de a meniszkuszából már alig maradt valami, annyit vagdosták. Nem csodálom, hogy valami mást választott, ráadásul ezzel hamarabb visszatérhetett a pályára, gondolom ez sem volt utolsó szempont.
Azért neki kicsit nehezebb dolga volt, nem mindegy, hogy Aubameyang és Depay van melletted, a kp-n Kessié-De Jong és Nico, vagy Dembélé/Raphinha-Lewa egy Gavi-Busquets - Pedri trióval.
Nem neki való, hogy ennyire kiszoruljon szélre, mert Depay is inkább balra húzott, mint középre.

Én azért Xavit nem igazán irigylem. Elég nívós játékosok érkeztek, túlnyomóan az ő kérésére. Ha nem jönnek a trófeák, akkor szét lesz szedve, ha sikeres szezon lesz, akkor meg azt kapja, hogy ilyen állománnyal, meg, hogy mindenkit megkapott könnyű eredményesnek lenni. Kicsit 22-es csapdája ez nála, a rá nehezedő nyomásról ne is beszéljünk.

Én Nicoban nem igazán látok ott fantáziát. Nem tud "rombolni", mint mondjuk Kessié és távolról sincs olyan játékintelligenciája, szeme mint Busquetsnek vagy akár Pjanicnak. Nem érzi annyira a passzsávokat ez az osztogatás sem megy.
Ha választani kellene és inkább Pjanicot tartanám meg és Nicot küldeném kölcsönbe. Nagy különbség fizetésben sem lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.08. 10:09:16

Roberto szerintem ezen a meccsen az első félidőben benne volt az 5 legjobb között bőven. Akkor ekézzük már legalább amikor rászolgál, nem megszokásból. Alba q másik oldalon a másik félidőben bőven gyengébb szintet hozott.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.08. 09:07:02

Saviola írta:
2022.08.07. 23:59:09
Lewa extra, FDJ nagyon jól szállt be

EG és SR még mindig zs kategória
Távol álljon tőlem, hogy SR-t védjem, de szerintem nem volt rossz most. Ilyen sörmeccsekre bőven jó, ahol nem kell védekezni, meg neki támadni se nagyon.
FDJ negyon lubickolt, miután beállt, magasan kiemelkedett a második sorból.

Nekem amúgy tetszett Kessié, látszott, hogy nem a posztján van, de még így is bátran próbálkozik. Engem az lepett meg benne, hogy ilyen aktív és hasznos támadásban már több meccsen. Azt hittem, csak egy rombológép a felezővonalon.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.08.08. 08:49:54

ikajli írta:
2022.08.07. 22:17:57
Fernando írta:
2022.08.07. 22:13:20
Csak nekem tűnt Fati kedvetlennek?
Nem. Nem könnyű neki.
Valahol megértem a vezetőséget is, hogy bebiztosítja magát csatárfronton. Van 2 üveglábúnk, akik bármelyik pillanatban megsérülhetnek. Nyilván így azért nem lehet nekimenni a szezonnak, de akkor is ez van. Fati nem műttette meg magát, hanem ő is valami sámán félével próbálkozott. Azt meg láttuk, hogy Umtitinél mit segített.
Ha Fati annyira nagy spíler, akkor majd kiharcolja magának azt a kezdő tagságot.
Az meg legyen Xavi problémája, hogyha mindenki egészséges és bomba formában van, akkor kit tesz be a kezdőbe. 😁😁😁
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.08.08. 08:08:54

Könnyed limonádé volt ez a tegnapi meccs, de ez a gamper mindig kicsit amolyan szurkolóknak címzett szórakozás, viszont összességében nekem nagyon tetszik ez a csapat, látszik, hogy nem vakon igazoltunk, haverokat edzőknek, hanem ténylegesen Xavi elképzelése valósult meg, e végett pedig roppant kíváncsi vagyok. Óriási lehetőség van ebben a csapatban és én nagyon remélem Xavival sikerül kihozni ezt a potenciált a srácokból.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.08. 07:39:51

bence0330 írta:
2022.08.07. 23:11:18
Kessiét sajnálom ezen a poszton, olyan semmilyen szegény. Nem lehet rá azt mondani, hogy rossz, de azt se, hogy olyan jó, és azért az 8-as poszton nálunk nem ártana. De mindegy, cserének jó lesz azért.

Adott gólpasszt, megjátszható volt, rendre felért a kapu elé, brutálisan erősnek tűnik. Bőven jó volt szerintem. Busi posztján még hasznosabb lenne? az könnyen lehet.
Az elemzésed többi részével egyetértek, főleg az EG-re vonatkozó résszel.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.08.07. 23:59:09

Lewa extra, FDJ nagyon jól szállt be

EG és SR még mindig zs kategória
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.07. 23:11:18

Kessiét sajnálom ezen a poszton, olyan semmilyen szegény. Nem lehet rá azt mondani, hogy rossz, de azt se, hogy olyan jó, és azért az 8-as poszton nálunk nem ártana. De mindegy, cserének jó lesz azért. Raphinha az eddigi tán leggyengébb meccsét tette le, bár rossz sem volt, az a csele balról befelé valami brutális volt. Lewa-Pedri kegyetlen jók voltak, Lewa megmutatta, milyen sokoldalú játékos. Fati sajnos (egyelőre?) nem az, aki régen volt, villanni persze még most is tud szerintem, csak a vonal mellé kiszorulva most nem tud sokat hozzátenni. Baldétól kb csak jobb meccset láttam eddig, de még így sem volt rossz. Gavin látszik, hogy kicsit megzavarta valami, nyár elejééig sokkal jobb volt, a felkészülési meccseken nem volt sok nyoma a csibészségeinek.
A végén FDJ hátravonása érdekes volt, mert Xavi eddig az istennek sem akarta ott kipróbálni. De persze lehet, hogy semmit nem jelent.

Pjanic padozására is kiváncsi vagyok, jelentheti azt is, hogy oké, Xavi már tudja, mit tud, és megbízik benne Busi cseréjeként, de még ad egy esélyt Niconak, de jelenthet egész mást is...

Garciáról meg beleégett a retinámba valamikor az elejéről, hogy egy ilyen Pumas ellen is csúnyán lemaradt a támadóról visszafelé, és Arujo rongyolt át a saját posztjáról menteni előle. :( Őszintén nem tudom, hogy ő jobb-e, mint Lenglet, aki szintén nagyon jó a labdával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.08.07. 23:05:08

Ti is láttátok a születendő Araujo (jobb) Kounde ( bal) párost !? 😀
-
A második felido azert mutatta h jelen allas szerint miert a Fati Auba Depay harmas a hatso sor !
Auba es Depay bántóan gyenge mezőnyben egyszerű passzok tömkelegét rontják el nagyon bosszantó !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése