Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2009.08.20. 19:23:03

Alig látszott az összefoglaloból ki dominált:D. Sokkal jobb volt a Barca a Citynek össz-vissz két lehetőség és igy nyertek, de hát ilyen a foci :S
Visca El Barca
Kép
krokodil22
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2009.07.22. 11:53:19

2009.08.20. 19:10:26

Azt gondolom, hogy nem éreztem Xavi hiányát. Főleg a második félidőben, mikor a nagyok beálltak. Ibra a keze miatt óvatos volt. A city védői, amit Leóval is műveltek, az bórzasztó volt. Szerintem kapnia kellett volna egy 11-est. Ha Messiék 90 percet játszanak, biztos nyer a csapat. Az edző azt gondolom, rosszul látja, ha a fiatalokat játszatja előbb. Kell majd Messiéknek a pihenő, de a fiatalok egy el classicót nem tudnának megnyerni. Idén még Messiéknek is nehéz lesz. Ne legyen sérülés! Ibra és Messi jól fognak tudni együtt játszani. Ibrának gyorsabbnak kellene lennie. Bele fog jöni.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.08.20. 14:36:34

újpestikacsa26 írta:Valaki tudja h hol tudnám megnézni a tegnapi meccs összefoglalóját??!!
http://www.youtube.com/watch?v=5_bcEJCuGsQ
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
újpestikacsa26
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2005.11.01. 15:36:52

2009.08.20. 14:21:37

Valaki tudja h hol tudnám megnézni a tegnapi meccs összefoglalóját??!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.20. 13:29:15

mindorokke_barca írta:Hát nem is gondoltam arra, hogy feltétlenül egyszerre legyenek a pályán, ha mégis úgy lesz viszont, remélem nem fognak egyszerre felfutkorászni. A leghangosabbak között voltam akik azt mondták, hogy nem kell egy Alveshez hasonló alap kezdő bal hátvéd. Ezt most is tartom, és rossz szemmel nézném a mindkét szélső hátvédünk az ellenfél térfelén kolbászolna állandóan.
Pedig mamár ez a foci :D Man.Utd: Evra meg mondjuk a kis Rafael gyerek, mindketten elől sokszor. Inter: Maicon-Maxwell(volt, tudom, pont ezért írtam ide :D ). pont mint nekünk lehet/lesz. és nem a szélsővédők hibájából kaptak gólokat. csak okosan kell csinálni... engem nem zavar, tavaly is sokkal jobb volt a játékunk, amikor Sylvinho meg Alves voltak a szélsővédők(csak ilyen ritkán volt :( ). de a Bl döntőn is Puyol azért elég sokat volt fenn, majdnem a fél meccset. és Sylvinho is nagyon sokat fenn volt. de mégis sikerült lefocizni a MU-t :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.08.20. 13:22:35

tudom, sokan felhördülnek: nem értek egyet a kemény,taktikus védőjáték minősítésével,amit itt néhányan használnak! A helyzet az,hogy a Barcának meg kell találni az ilyen taktika ellenszerét, különben egyre többen "el fogják kapni"éppen ilyen módon.
én nagyon remélem, hogy az edzők rájönnek az ellenszerre, hiszen ha nem tévedk Ibra játékstílusa éppen erre lehetne orvosság, és amit én nagyon hiányolok:nem szabadna lemondani nekünk sem a gyors kontra játékról! néha úgy tűnik nekem (persze lehet hogy tévedek) hogy a legendás "sok-passz"oltárán feláldozzuk a gólratörőbb gyors kontra-játékot.
még csak annyit: előttem nem vitás Igaz,hogy Messi a világ legjobbja, de ugyanígy vitán felül az az Iniesta_Xavi kettős is! az hogy ők mennyire hiányoznak nem csak a tegnapi meccsen jött elő, hanem mindég ha nem játsznak, (vagy uram bocsá' nem jól játszanak)
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.08.20. 13:15:53

Perrero :
Azért az se jó, ha mind2 szélső védőnk támadó..
Hát nem is gondoltam arra, hogy feltétlenül egyszerre legyenek a pályán, ha mégis úgy lesz viszont, remélem nem fognak egyszerre felfutkorászni. A leghangosabbak között voltam akik azt mondták, hogy nem kell egy Alveshez hasonló alap kezdő bal hátvéd. Ezt most is tartom, és rossz szemmel nézném a mindkét szélső hátvédünk az ellenfél térfelén kolbászolna állandóan.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.08.20. 13:06:08

Szerintem nem volt túlságosan nagy a baj. Nem akarok, abba a hibába esni, mint a tipikus magyar mentalitás, hogy a bíró így meg úgy, sokkal jobban játszottunk de az ellenfél ezt csinálta meg azt stb., de én akkor sem izgulok nagyon. A fiatalok egész jó formában voltak, nagyon ígéretesnek tűnnek. Nekem Gai játéka nagyon tetszett, nagy játékos lesz belőle, bár nem emelnék ki nagyon sok embert. Látszik még Ini és Xavi hiánya, de ennek ellenére egy nagyon ütőképes és kreativ csapatot láthattunk. Maxwell pozitiv csalódás volt. Ahhoz képest, hogy nem nagyon játszott még, szerintem igazán beleillik a Barca játékába. Azu összkép sztem bizalomra ad okot. Ibra még kicsit kereste a helyét, de sztem lassan bele fog jönni, látszott rajta az akarás és ez jó jel.
Forca Barca!!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.20. 12:59:53

barca99 írta:Persze, meg lehet magyarázni, meg az itthoni futballzsargonban értik is az emberek, de mint mondtam, szerintem akkor is hülyeség, hiszen mindenkinek célja van, és nem olvastam/halottam/(értettem?) még egyetlen külföldi forrásban sem.
Az igaz,külföldön nem naon használnak ilyen kifejezést,legalábbis én sem találkoztam vele.Ezek szerint ez a csodálatos jelző echte magyar találmány 8)
Am értem,h miért tartod hülyeségnek :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.08.20. 12:12:12

Persze, meg lehet magyarázni, meg az itthoni futballzsargonban értik is az emberek, de mint mondtam, szerintem akkor is hülyeség, hiszen mindenkinek célja van, és nem olvastam/halottam/(értettem?) még egyetlen külföldi forrásban sem.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.20. 11:50:30

barca99 írta:
Olvastam valahol a célfutbal szót. Ez mégis mi? A Barca nem azt játtsza? :D Vagy akárki más? Mindenkinek az a célja, hogy gólokat lőjjön és nyerjen. Szerintem az egyik legszerencsétlenebb kifejezés a magyar fociban, mégha érthető is a jelentés.
OFF
Asszem ez a célfutball szó egy bizonyos jelenséget takar.A BARCA és a támadóbb szellemű futball képviselőire nem igan szokás ezt ráaggatni,mert labdarúgás szempontból ez nem épp a pozitív jelzők közé tartozik.Tulajdonképpen egy rövidítés ez:
"A cél szentesíti az eszközt futball" :P
Tehát a célja az,h bármi áron behúzni az elvárást.És azért negatív hangvételű ez,mert általában a bármi áron ebben az esetben azt jelenti,h gyilkolni a futballt,csak az ellenfél játékát rombolni és elrúgdosni a lasztit a szomszédos országig,h pörögjön az óra.Persze ez általános jelenség,mivel a többség hébe-hóba alkalmazza,de általában azért cs a meccsek hajrájában (emberhátrányban).
De rájuk annyira nem érvényes ez a skatulya.De azokra igen,akik láthatóan semmi focit nem akarnak mutatni,csak rombolni és bunkerezni. az egész meccsen.
A legékesebb példa a görögök EB győzelme.Az az iskolapéldája volt a célfocinak,h hogyan is lehet a futball gyilkolásával mégis megnyerni egy futball tornát. :roll: Minden idők leggusztustalanabb nagyversenyen mutatott produkcióját mutatták be,amivel célt értek...


FECOOOO!
Én kérlek,h ne reagálj az előzőre (amadeus),valszeg uis törlésre jut (talán a felhasználóval együtt),és ha reagálnál,Te is kapsz egy feketepontot :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.08.20. 11:33:12

mrmonster írta:sztem egy tét nélküli meccsen nem kéne 10 emberrel beállni. Vagy a Barça kényszerítette rá őket? :lol:
Egyértelmű. Első félidő végén mutatták, hogy 72 - 28 a labdabirtoklás. Ilyenkor a Citynek mégis mit kellene csinálni? 8 emberrel átmászni a mi térfelünkre, hogy több helyünk legyen?

Olvastam valahol a célfutbal szót. Ez mégis mi? A Barca nem azt játtsza? :D Vagy akárki más? Mindenkinek az a célja, hogy gólokat lőjjön és nyerjen. Szerintem az egyik legszerencsétlenebb kifejezés a magyar fociban, mégha érthető is a jelentés.

Maxwell - nekem is tetszett. A közhiedelemmel ellentétben Abidal is fel szokott menni, csak látványosan fogalmatlan a támadásoknál. Maxwell ezt orvosolja (legalábbis úgy tűnik). Ha veszély van belőle, a szélsőhátvédek sem rohannak fel ész nélkül, Sylvinho is tökéletesen betartotta a taktikai utasítást a BL-döntőn. Egyszer nem rohant ész nélkül a vonalig beadni, alig lépte túl a félpályát.

A meccsel egyébként szerintem semmi baj nem volt, sőt, a fiatalok nagyon jól tolták. Persze ez csak az én véleményem, gondolom másnak sokkal jobban esne, hogy a sztárok kezdenek vagy tolják végig és nyerünk, de ilyen játék után oly' mindegy, hogy ki nyerte a meccset. 10-ből 9-szer szerintem még így is simán ütnénk ezt a zsoldos sereget, most pont a maradék 1 jött be.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.08.20. 11:29:32

amadeus írta:A tegnapi meccset mi kellett volna nyerjuk sajnalom nagyon hogy nem sikerult szegeny gamper bacsi biztos forgott a sirjaban!de ez van remelem egy kemenyebb kezdott allit ki vasarnap Pep mert hanem a Bilbao is megereszt es akkor mar tenyleg lehet kritizalodni!
már ne is haragudj, de beszélni madzsar?

mi az, h "kritizalodni"?

max. kritizálni...
jah és néha használhatnál vesszőket is, mert full értelmetlen zagyvaság így...

ON:

a főoldali cikk mindent elmond... ez az összevásárolt zsoldossereg a tipikus, mostanában Angliában megszokottá vált bunkerfocit játszotta. rájuk nézve szégyen, h az első félidőben egy félig ifi csapat is lefocizta őket... nem lesz semmi gond, nekünk most az volt a fontos, h a fiatalok lehetőséghez jussanak a felnőttek között, ennyi...
amadeus
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.08.18. 12:06:10

2009.08.20. 11:20:14

A tegnapi meccset mi kellett volna nyerjuk sajnalom nagyon hogy nem sikerult szegeny gamper bacsi biztos forgott a sirjaban!de ez van remelem egy kemenyebb kezdott allit ki vasarnap Pep mert hanem a Bilbao is megereszt es akkor mar tenyleg lehet kritizalodni!
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.08.20. 11:09:15

Perrero írta:Nem az szerintem, 1-2 éve nem is álmodozhattak arról, hogy jönnek a Gamperre, és megverhetik bárhol is a Barcát, nekik sztem ez egy relatíve fontos győzelem
Ha ugyanannyi pénzből gazdálkodnának, mint két éve, akkor érthető a bunkerfoci, mert mást nem tudnának a Barça ellen. De így, tele pénzzel, jó játékosokkal (bár sztem a csatársorukon kívül semmiben sem erősödtek), sztem egy tét nélküli meccsen nem kéne 10 emberrel beállni. Vagy a Barça kényszerítette rá őket? :lol:
Előre a TITOlusokért!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.08.20. 10:10:45

Ha ki kellene emelni valakit a tegnapi meccsről, én Maxwellt tenném. Szerintem nagyon jól mozgott, veszélyes volt vele a bal oldalunk. Tavaly lejtett a pálya jobb oldalra, idén talán meg lehet az egyensúly. Lehet, hogy ki fogja szorítani Abidalt.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.08.20. 10:01:16

Csak az eredmény miatt lehetünk elégedetlenek, de ez most ugye másodlagos. A fiatalok többsége jól játszott, Ibrának is volt helyzete, pörgött a meccs. Igaz, csak az egyik csapat akart futballozni. Ha ez tétmeccs, akkor bosszankodhatnánk, de így, hogy gálameccs, annyi tanulságot kell levonni a vezetőknek, hogy ilyen bunkercsapatokat nem szabad meghívni legközelebb... Szánalom, hogy tét nélküli meccsen beállnak 10 emberrel.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2009.08.20. 09:37:48

alapvetöen nem volt ez rossz meccs.
a fiatalok helyenként nagyon laza
dolgokat müveltek,volt h csak pislogtam :wink:

az meg hogy nem nyertünk...
gyakran éreztem úgy,hogy azért nem gól a vége
egy-egy támadásnak, mert zlatannal akarták
megrugatni a srácok.

paxi
Avatar
Messiboy19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2008.06.05. 12:11:17
Tartózkodási hely: Mátranovák

2009.08.20. 08:55:10

Hello!
Én a 75. percig láttama meccset,de tiszta volt a kép!! az első félidőben még nem annyira de a másodikban már teljesen bunkerfoci volt a city részéről!!
A második félidőben jól játszottunk, csak a végen mindig valami hiba csúszott a gépezetbe!! Grat a city-nek szépen kivédekezték a meccset!!!
NEM VOLT SZERENCSÉNK!!:( :(
Sebaj, lesz ez még jobb is , mondjuk hétvégén!! :wink:
Visca El Barca!!! Visca Catalunya!!!
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.20. 08:46:57

krokodil22 írta:
Xavinho írta:
Bestbarca írta:Xavinho!

Nem szabad ebből a meccsből bármilyen következtetést levonni!

Amúgy szerintem is ha lesérül Xavi és Ini akkor végünk! Egyiküket még tudnánk pótolni, nade kettőt! Fabregast meg hozzuk el padra? Mert ne férne be a kezdőbe az fix! El se jönne padozni szerintem, no meg nem kis luxus lenne!

Ibrának szerintem kb. 3-4 meccs kell beilleszkedni! Ahhoz képest, hogy kb. egy hete edz rendesen, és új csapatba van, új országban, le a kalappal! Egyébként meg ha nem tudunk kihúzni pár meccset, de akár 7-8 is, míg ibra belejön, akkor így is úgy is lehúzhatjuk a rolót! Azért Messi meg Henry meg tudja oldani! A real ellen Eto'o kb. semmit nem csinált, mégis 2-6! A világ legerősebb játékoskeretével rendelkezünk, ha a kezdőt nézzük, meg kell tudnunk oldani! Ráadásul szeritnem ha nem is fog menni ibrának az első pár meccsen, akkor is rúg 3-4 gólt, ő ilyen típusú!
Cesc-et nem csak padra hoztuk volna... rotáció?ismerős? sem Xavi sem Iniesta nem tudnak 100%-os teljesítménnyel 70 meccset lehozni...ha még a sérüléseket is hozzávesszük,mint rizikófaktort,akkor jövünk csak rá,h mennyire kellett volna ide Cesc... de nem kell egyetérteni... a szezon majd igazol :roll:

Ibra jó teljesítménye nélkül gyengébbek leszünk elöl. Itt nem csak a góllövésről,hanem a játékstílusról is szó van,be kell őt építeni a csapatba,de ez időt vesz igénybe,ami nagyon kevés van,ebbe belebukHATUNK(nem feltétlen fogunk).
Sajnos tegnap nem sikerült a helyzeteket gólra váltani. Nem hiszem, hogy végünk lenne Ini és Xavi nélkül. Sajnos nem a Barca napja volt.
Sziasztok!

Ez csak egy állomás volt a felkészülés útján! Nem láttam a meccset, de azt írtátok, és az összefoglalásban is azt olvastam, hogy volt helyzetünk bőven.:-), xavi nélkül is.
Azt gondolom, hogy nagyon jó lesz a Barca ebben az idényben is, nem fog kelleni Ibrának 8 meccs, ez a játékos zseni, igazi kedvenc lesz, ebben a közegben nem mehet el az agya! Viszont abban egyetértek, hogy a két kis Zsenink nélkül a középpályán azért nem az a Barca játéka, ami velük ellenállhatatlan. Egy európai elit csapat ellen szükség van rájuk, lehetőség szerint mindkettőjükre! Nagyon kíváncsi vagyok a szuperkupa visszavágójára és az ott mutatott játékra! Nem vagyok született Barca szimpatizáns, a Roni éra alatt már nekik szorítottam, és amikor elment azt hittem vége a show-nak, de a tavalyi évben szerelmes lettem a csapatba és azt mondtam ez a világ futballja! Pep tudja, mit csinál és remélem újra serleghalmozás lesz! Nem lesz könnyű, mert a szerencse a futballban elengedhetetlen rész a győzelemhez, de azért azt szokta megtalálni, aki tesz is érte valamit!:-)))
Összefoglalva, nagyon várom az idényt, mert teljesen függő lettem!!!!!
Hajrá Barca!!!
krokodil22
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2009.07.22. 11:53:19

2009.08.20. 06:50:13

Xavinho írta:
Bestbarca írta:Xavinho!

Nem szabad ebből a meccsből bármilyen következtetést levonni!

Amúgy szerintem is ha lesérül Xavi és Ini akkor végünk! Egyiküket még tudnánk pótolni, nade kettőt! Fabregast meg hozzuk el padra? Mert ne férne be a kezdőbe az fix! El se jönne padozni szerintem, no meg nem kis luxus lenne!

Ibrának szerintem kb. 3-4 meccs kell beilleszkedni! Ahhoz képest, hogy kb. egy hete edz rendesen, és új csapatba van, új országban, le a kalappal! Egyébként meg ha nem tudunk kihúzni pár meccset, de akár 7-8 is, míg ibra belejön, akkor így is úgy is lehúzhatjuk a rolót! Azért Messi meg Henry meg tudja oldani! A real ellen Eto'o kb. semmit nem csinált, mégis 2-6! A világ legerősebb játékoskeretével rendelkezünk, ha a kezdőt nézzük, meg kell tudnunk oldani! Ráadásul szeritnem ha nem is fog menni ibrának az első pár meccsen, akkor is rúg 3-4 gólt, ő ilyen típusú!
Cesc-et nem csak padra hoztuk volna... rotáció?ismerős? sem Xavi sem Iniesta nem tudnak 100%-os teljesítménnyel 70 meccset lehozni...ha még a sérüléseket is hozzávesszük,mint rizikófaktort,akkor jövünk csak rá,h mennyire kellett volna ide Cesc... de nem kell egyetérteni... a szezon majd igazol :roll:

Ibra jó teljesítménye nélkül gyengébbek leszünk elöl. Itt nem csak a góllövésről,hanem a játékstílusról is szó van,be kell őt építeni a csapatba,de ez időt vesz igénybe,ami nagyon kevés van,ebbe belebukHATUNK(nem feltétlen fogunk).
Sajnos tegnap nem sikerült a helyzeteket gólra váltani. Nem hiszem, hogy végünk lenne Ini és Xavi nélkül. Sajnos nem a Barca napja volt.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.20. 01:00:32

Xavinho

Nagyon negatív vagy. A ma este látottak alapján nem éehetne okod károgni.... Fabregast biztos nem véletlen hogy nem hoztuk el. A vezetőség nem gondolom hogy rosszabbul tenné a dolgát, mint ahogy te. Szerintem a Tixi papa rendesen tud mindenről, és nem onnan tudja ahonnan mi. Ha van jó játékos akit érdemes leigazolni, és kell is nekónk, akkor le fogja....az utóbbi 5-6 évben nekem már ezt bebizonyította.
amadeus
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.08.18. 12:06:10

2009.08.20. 00:55:55

Barca1988 írta:
amadeus írta:Jo lenne azert vasarnap egy ilyen felallasba latni a csapatot egy kicsit nyugottabb lennek!

------------------------V.V.-----------------------
---------------------------------------------------
-------------Puyol/----Pique/------
--Alves/---------------------Maxwell/---
---------------------------------------------------
----------------Yaya Toure/----------
--------Xavi/---------Iniesta/---------
---Messi/-----------------Titi/----
------------Ibrahimovic/---------------

Ini nem jáccik a bajnokság rajtjáig a sérülése miatt

akkor helyette keita!
Avatar
Barca1988
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2006.06.10. 20:01:54

2009.08.20. 00:53:41

amadeus írta:Jo lenne azert vasarnap egy ilyen felallasba latni a csapatot egy kicsit nyugottabb lennek!

------------------------V.V.-----------------------
---------------------------------------------------
-------------Puyol/----Pique/------
--Alves/---------------------Maxwell/---
---------------------------------------------------
----------------Yaya Toure/----------
--------Xavi/---------Iniesta/---------
---Messi/-----------------Titi/----
------------Ibrahimovic/---------------

Ini nem jáccik a bajnokság rajtjáig a sérülése miatt
Messi a király!!!:)
Válasz küldése