Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.06. 19:41:15

iniesta megint balszélső... micsoda meglátások!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.06. 19:14:52

Erxy írta:itt a kezdő: Bravo, Montoya, Piqué, Bartra, Alba, Sergio, Rakitic, Iniesta, Rafinha, Munir, Pedro

Jó kis kezdő, tetszik. Rafinha most a szélen lesz, remélem ott már mutatni fog valamit. :)
Na, nem rossz ez, Rafinhára én is kíváncsi leszek, most olyan csapatba lesz nagy eséllyel, ami játszani is fog tudni.. Remélem nem az előző meccses 3-4-1-2 lesz most ebből! Munirra is kíváncsi leszek, valamit villanthatna már. A második félidő mondjuk érdekes lesz a középpálya szempontjából, reméljük Halilovic és Samper elegek lesznek SR alibizése mellé. Deu meg remélem ma végre rúg gólt, aztán onnantól lenyugszik, és megtanul passzolni is..

Reméljük jó meccs lesz! És hogy a himnuszok nem olyan csodásak lesznek, mint az előző meccsen.. :lol:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.06. 19:03:49

itt a kezdő: Bravo, Montoya, Piqué, Bartra, Alba, Sergio, Rakitic, Iniesta, Rafinha, Munir, Pedro

Jó kis kezdő, tetszik. Rafinha most a szélen lesz, remélem ott már mutatni fog valamit. :)
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.06. 17:56:21

igen, ma hazaiban játszunk.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.06. 17:54:06

Nem tudja valaki, hogy ma végre a hazai mezben játszunk-e? Csak mert már jó lenne végre látni azt is a srácokon, nem csak ezt a csoda lazacszínt vagy mit..
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.08.06. 17:34:55

ZBarca írta:A játékosok este fekete karszalagot fognak viselni a korábbi elnök, Josep Sunyol tiszteletére, akit ma 78 éve öltek meg. [cat radio]
Hogy ölték meg?
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.06. 16:55:55

A játékosok este fekete karszalagot fognak viselni a korábbi elnök, Josep Sunyol tiszteletére, akit ma 78 éve öltek meg. [cat radio]
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.08.04. 13:21:17

Aki szerint ez a produkció nem volt siralmas elejétől a végéig, az hívjon meg egy pohár sörre... :mrgreen:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.03. 15:56:50

Annak tudatában, hogy jelenleg az erőnléti edzések idejében van a csapat, nem csoda, hogy csak egy iksz és lapos játék jellemezte a csapatot tegnap este. Voltak jó pillanatok (ter Stegen bravúr, Sandro kapufa), jó teljesítmények (Mathieu), ám szerintem nem kell csalódni az eredmény miatt. Lesz ez a csapat még éles!
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.03. 13:54:09

palesz77 írta:
visca el barca írta:egyébként én abszolut nem láttam a tegnapi nap azt a 3-4-1-2-es felállást. talán rakitic tényleg jóval előrébb játszott mint kellene
Hát a második félidőben nem is úgy játszottunk. De az elsőben sokszor, nyomtam is 3 PrintScrennt róla. Ezen látszik a legjobban talán, itt Busi készül épp szabadot elvégezni, és mindenki felvette a helyét. De itt is van egy, itt a "tömörülés" látszik jól, amiről írtam lejjebb. Meg van egy harmadik is támadás közben, ezen is kivehető azért - csak itt Montoya és Pique alulról hiányoznak.
hát nekem ezek nem tűntek fel... köszi!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.08.03. 13:40:06

visca el barca írta:
AndrisBarca írta:Az SSC Napoli után még játszunk felkészülési mérkőzést?
augusztus 6-án a Napoli ellen játszik majd Genfben a csapat, augusztus 9-én pedig következik a Helsinki elleni finnországi összecsapás. A felkészülést a Gamper Kupa zárja augusztus 18-án.

egyébként én abszolut nem láttam a tegnapi nap azt a 3-4-1-2-es felállást. talán rakitic tényleg jóval előrébb játszott mint kellene
Köszönöm szépen!
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.03. 13:33:01

visca el barca írta:egyébként én abszolut nem láttam a tegnapi nap azt a 3-4-1-2-es felállást. talán rakitic tényleg jóval előrébb játszott mint kellene
Hát a második félidőben nem is úgy játszottunk. De az elsőben sokszor, nyomtam is 3 PrintScrennt róla. Ezen látszik a legjobban talán, itt Busi készül épp szabadot elvégezni, és mindenki felvette a helyét. De itt is van egy, itt a "tömörülés" látszik jól, amiről írtam lejjebb. Meg van egy harmadik is támadás közben, ezen is kivehető azért - csak itt Montoya és Pique alulról hiányoznak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.03. 12:32:12

AndrisBarca írta:Az SSC Napoli után még játszunk felkészülési mérkőzést?
augusztus 6-án a Napoli ellen játszik majd Genfben a csapat, augusztus 9-én pedig következik a Helsinki elleni finnországi összecsapás. A felkészülést a Gamper Kupa zárja augusztus 18-án.

egyébként én abszolut nem láttam a tegnapi nap azt a 3-4-1-2-es felállást. talán rakitic tényleg jóval előrébb játszott mint kellene
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.08.03. 12:26:29

Az SSC Napoli után még játszunk felkészülési mérkőzést?
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
saviola83
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2004.10.24. 22:11:10

2014.08.03. 11:24:29

[quote="Alfa"][quote="saviola83"]Valakinek nincs valami elérhetősége ahonnan le tudom tölteni a tegnapi meccset, mert nem voltam itthon és meg akarom nézni.[/quote]
[url]https://www.youtube.com/watch?v=vTjCr3tpNNU&app=desktop[/url]
fenn van youtubon a meccs , itt van egy link de ha keresgélsz lehet , hogy találsz jobb minőségűt is :)

Szerk: ez a link elég rossz bocsi
ezek jobbak: 1. félidő [url]https://www.youtube.com/watch?v=yR8An9IVRiY[/url]
2.félidő:[url]https://www.youtube.com/watch?v=nSeUWzBtBvc[/url][/quote]


Köszönöm szépen!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.03. 11:16:07

Kis különbségekkel szerencsére mindenki ugyanazt a meccset látta. Szerintem is a pozitív oldalon den Stegen, Mathieu, Alba,Grimaldo, Xavi, Samper,Rakitic, Halilovic és Adama volt ezúttal található. Én rajtuk kívül ajánlom Ie nevének megjegyzését is - főleg, ha nem igazolunk újabb középső védőt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.03. 10:46:08

messideco írta:Az alábbi játékosokról írhattok pár szót, hogy játszottak: Mathieu, Rakitic, Rafinha. :)
Szerintem görgess lejjebb, szinte mindenkiről találsz pár szót.. :)
De röviden:
Mathieu: Tanár volt! 8) Amúgy tényleg jól játszott, jobban mint Pique. Remélem Bartra lesz a párja a következő meccsen.
Rakitic: Biztató volt, hajtott, volt átlövése is - amit blokkoltak ugyan, de legalább volt ilyen is - ő rúgta a szögleteket is, szinte mindig pontosan passzolt. Jó lesz ő ide.
Rafinha: Nagyon nem érezte a "Messi posztot", de igazából szinte az egész csapat szörnyű volt az első félidőben. Nem volt jó meccse, de azért szerintem volt bár bizakodásra okot adó momentuma. Legközelebb remélem a középpályán fog játszani, olyan felállásban, amiben nem csak szenved a csapat..
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.03. 10:35:18

Az alábbi játékosokról írhattok pár szót, hogy játszottak: Mathieu, Rakitic, Rafinha. :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.03. 10:21:36

saviola83 írta:Valakinek nincs valami elérhetősége ahonnan le tudom tölteni a tegnapi meccset, mert nem voltam itthon és meg akarom nézni.
https://www.youtube.com/watch?v=vTjCr3tpNNU&app=desktop
fenn van youtubon a meccs , itt van egy link de ha keresgélsz lehet , hogy találsz jobb minőségűt is :)

Szerk: ez a link elég rossz bocsi
ezek jobbak: 1. félidő https://www.youtube.com/watch?v=yR8An9IVRiY
2.félidő:https://www.youtube.com/watch?v=nSeUWzBtBvc
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
saviola83
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2004.10.24. 22:11:10

2014.08.03. 10:05:51

Valakinek nincs valami elérhetősége ahonnan le tudom tölteni a tegnapi meccset, mert nem voltam itthon és meg akarom nézni.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.03. 10:04:51

zola8787 írta:
Hunter91 írta:Amit láttam, abban a pár percben elég jól nyomta Matyi. Jól passzolt, sőt pontosan is.

Dulifuli elég önző és tapasztalatlan. Xavi jó labdát adott, nem kellett volna átlépni.

Az előítéletek XD
Kb a csapat legjobbja volt, Piqué-nél 100szor jobb védő, látszik, hogy ő annó csak Puyol miatt volt annyira jó.
Nem Puyol miatt. Középszerű védő nagy arccal. A MU-ba sem kellett. A Barca játékának minősége miatt elbírta. Ritkán kellett védekeznie a 70-80%-os labdatartás és a kiváló középpálya miatt.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.03. 09:21:26

Hunter91 írta:Amit láttam, abban a pár percben elég jól nyomta Matyi. Jól passzolt, sőt pontosan is.

Dulifuli elég önző és tapasztalatlan. Xavi jó labdát adott, nem kellett volna átlépni.

Az előítéletek XD
Kb a csapat legjobbja volt, Piqué-nél 100szor jobb védő, látszik, hogy ő annó csak Puyol miatt volt annyira jó.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.03. 09:09:54

mess2009 írta:...
Digi 2 adta, én azon néztem.
Samper pedig tényleg nagyon jó volt, remélem legalább a Kupában láthatjuk majd játszani a felnőtt csapatban is.

Most a nem létező taktikai tudásomat bevetem, ámuljatok.. :mrgreen:
Első félidő felállása (támadásoknál)
Szóval, az első félidő alatt ahogy láttam kb így álltunk fel. És szerintem azért - is - lett ilyen pocsék ez a játékrész, mert egymás hegyén hátán voltak a játékosaink. Nem volt szinte senkinek területe - mondjuk ebben az ellenfél is ludas volt nem csak a felállás, mert olyan szinten tömörültek, hogy az valami elképesztő. Plusz az is elég rossz döntés volt szerintem, amit Albának és Montoyanak kellett csinálnia ebben a játékrészben, hogy amint nálunk a labda, rögtön felmentek az ellenfél térfelének a közepére kb, így szinte soha nem lehetett nekik kitenni a labdát. Úgyhogy a támadásaink 80%-a úgy nézett ki, hogy Mathieu és Pique kicsit labdázgattak, aztán valamelyikük megunta, és megindult, akkor hátrébb lépett Ini vagy Busi általában elkérni a lasztit, de amint megkapták előttük voltak már 4-en kb, úgyhogy pár passz múlva megint ment vissza a hátvédeknek. Na meg a támadószekciónk is veszélytelen volt, Rafinha nem nagyon érezte ezt a posztot, Adama és Pedro pedig bemozgások hiányában nem tudták megbontani a védőfalat - legalábbis nekem nem tűnt fel, hogy annyiszor megpróbáltak volna kiugrani, vagy keresztbe mozogni. Adama volt a legjobb támadónk, csak vele az a baj, hogy keveset használja az eszét. Folyton cselezni akar, és folyton a jobb lába felé. Vagy elkezd kicsit változatosabban játszani, vagy Tello sorsára jut idővel szerintem.. A támadók mellett pedig sajnos a középpálya is nagyon halvány volt, Inivel az élen, pedig ő volt az egyetlen a középpályáról, akitől várható lett volna egy nagyobb labda. Roberto hozta a szokásos formáját(=semmit), Busi pedig általában hátrébb játszott - meg amúgy sem volt nagy formában.

Második félidő felállása (javarészt ilyesminek láttam)
Ez már sokkal jobban hasonlított a megszokott hadrendünkhöz, a játékosok nem másztak egymás nyakába, az pedig kifejezetten jót tett a játéknak, hogy Munir igazi középcsatárt játszott, nem hamis9-est, jó volt végre megint így látni a csapatot. Sokkal több volt a terület a második félidőben, könnyebben hoztuk ki a labdát, ami annak is köszönhető szerintem, hogy a szélső hátvédek sokkal könnyebben megjátszhatóak voltak, mint az első játékrészben. Plusz a második félidőre feljött egy bombaformában levő Xavi is, akinek a forintos labdái hiányoztak az első félidőből. Meg hozzá kell tenni, hogy ebben a félidőben mindenki ott játszott ahol tudott - nem úgy, mint pl Rafinha az előzőben -, és igazából mindenki tudott is játszani - nem úgy, mint Sergi Roberto.. Deu kicsit önző volt szokásához híven, a két Horvát játéka nagyon tetszett, Samper is baromi jó volt, Grimaldo is biztató volt, Munir egyedül eldönthette volna a meccset, csak az elsőnél szörnyen találta el, a második nagy helyzeténél meg rögtön lőni akart, érzésem szerint jobban jár, ha megpróbálja eltolni a kirobbanó kapus mellett.. De erre a félidőre összességében sok panaszunk nem lehet, a felkészülés ezen szakaszához képest jól játszottunk itt.

És ami a 2 meccs alapján szerintem javulásnak mondható a tavalyi évhez képest, az a letámadás. Mindenki hajtotta az ellenfelet, ezt jó volt látni. Az már más kérdés, hogy mennyire volt hatékony, de legalább a lelkesedés megvan a srácokban. Deu is amúgy nagyon sokszor futott a labdás ember után, úgyhogy szerintem ezzel nála se volt baj, nem tudom miért írták ezt páran..
Plusz kiemelném MatS játékát, egyáltalán nem látszott rajta, hogy idegen lenne neki ez a játék, néha kellemetlen szituba hozták, de azt is relatíve jól megoldotta. A hosszú labdái meg szinte mindig emberhez mennek.. Jó lesz ő ide.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.03. 08:22:12

csak annyit még, hogy a gyenge stream miatt pl. azt sem tudtam, hogy melyik Samper, sajnálom, nehéz így tárgyilagos képet alkotni. ezek a nyavalyás Sport TV.-k a Spanyol Ligából "élnek" és nem képesek közvetíteni a Barca felkészülési meccseit. (végül a Digin sem az ment?! , én nem tudtam behozni...)
a meccsről: valójában az aggaszt némileg, hogy éppen a hatékonyság terén semmi javulás, vagy újítás nem látszik! az első félidő ahogy szinte mindenki írja egy az egyben a régi - lassú, meddő ,tili-toli eredménytelen foci volt, csak a második alakzat mutatott némi lendületet, mögé kerülést, veszélyt a kapu előtt.....
igaznak tűnik, ebből egyelőre semmit nem lehet következtetni a jövőre nézve, nyilván LE. is "csak" tapogatózik....
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.03. 00:49:13

palesz77 írta: Deunak meg kéne egy kiadós fejmosás, és akkor pazar kis játékos lehetne idővel.
A fejmosás során először azt kell neki elmagyarázni, hogyha elveszíti a labdát, akkor vissza kell futni, nem pedig megállni és a p.csét vakarni.
Azt hittem ez a hozzáállás már csak a múlt emléke, de ezen a téren semmit nem változott, épp ideje volna.

Egyébként a második félidő megmutatta, hogy jó az Öreg (Xavi) a háznál, pazar labdái voltak. A kis(láb)ujjában több tudás van, mint ami Sergi Robertonak bármikor is lesz. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ebben az emberben mit lát LE. Semmi vállalkozókedv, se egy csel, se egy kényszerítő, csak minél hamarabb sikerüljön megszabadulni a labdától.
Szerencsére Halilovic pont az ellenkezője. A kisgyereknél nincs gond az önbizalommal és a vállalkozókedvvel. Nyilván neki is voltak rossz megoldásai a mai meccsen, de látni a mozgásán, a labdaérintésén, hogy nagyon nagy zsugás lesz belőle. Nagyon örülök, hogy sikerült őt megszerezni.
Az általam is agyonszidott Mathieu jól és megbízhatóan játszott. Ugyanez kell tőle a bajnokságban és akkor nem lesz vele probléma.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése