Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.05. 19:41:59

ofisöl kezdő:

cillessen - semedo, piqué, verma, digne - rakéta, AG, DS - vidal, pákó, lajos
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.05. 16:02:38

JimmyJump írta:PSG, Arsenal, City, City, Milan
Juve, Atleti, PSG, Atleti, PSG,
Bayern, Bayern
Juve

Kupasorsolás kapcsán, az utóbbi 5 év Bl-párharcai, körök szerint rendezve.
Én sok dolgon át tudok lépni, nem bosszantottam fel magam a hétvégi meccsen, türelmes vagyok a rossz formában lévőkkel, bírókkal is elnéző vagyok általában, de erre a sorsolásra bármikor ránézek, kiveri nálam a biztosítékot. Még mindig nem hiszek az irányítottságban, de az biztos, hogy mi 5 éve más sorozatban játszunk.


Brutál, hogy ennyire balszerencsénk van a sorsolással, utoljára a 2011-12-es szezonban kaptunk könnyű ellenfelet(Leverkusen) az egyenes kieséses szakaszban, azt is csak a nyolcaddöntőben, ami most februárban lesz 6 éve...
Míg a riválisok azért szerencsésebbek, azóta a RM-nak, Bayernnek is volt többször Hawaii, elég a Bayern Shaktar-Porto ágára gondolni 2015-ből.

Remélem most végre ránk mosolyog a szerencse, és nem kapjuk meg a Bayernt, az egyedüli igazán kemény ellenfelet, mert különben már tényleg falnak megyek. :lol:
Ha most elkerüljük őket, akkor még BL-ben is jók lehetünk áprilisra.
Valverdével megtanultunk szenvedve, nem látványosan játszva is nyerni, ez sokat jelenthet egy ilyen sorozatban.


Persze lehet mondani hogy aki meg akarja nyerni annak mindenkit el kell verni, de láthattuk mennyit számít az, hogy csak az elő/negyeddöntőben kap az ember combosabb ellenfelet.
Plusz mint előbb mondtam, nem mindegy hogy februárig kell úgy összeállnia a csapatnak egy TOP ellenfél ellen, vagy pedig ráér áprilisban, neadjisten májusban.

Szerintem a 2016-os csapat is zseniális volt, fő esélyes, aztán elég volt 2 hét hullámvölgy, és ki is zúgtunk mint annak a rendje.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.05. 15:14:55

Remélem tolunk ma egy fordulatos, sokgólos meccset, amit a végén behúzunk/ikszelünk. A Sportingnak kell a jó eredmény, így a részükről lesz foci, nekünk meg tökmindegy, így nem kell 90 percen át kompakt módon védekezni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.12.05. 13:54:04

PSG, Arsenal, City, City, Milan
Juve, Atleti, PSG, Atleti, PSG,
Bayern, Bayern
Juve

Kupasorsolás kapcsán, az utóbbi 5 év Bl-párharcai, körök szerint rendezve.
Én sok dolgon át tudok lépni, nem bosszantottam fel magam a hétvégi meccsen, türelmes vagyok a rossz formában lévőkkel, bírókkal is elnéző vagyok általában, de erre a sorsolásra bármikor ránézek, kiveri nálam a biztosítékot. Még mindig nem hiszek az irányítottságban, de az biztos, hogy mi 5 éve más sorozatban játszunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.12.05. 10:16:49

Gareth Tello írta:
Sinya22 írta:Legalább Costas elfért volna,alig van kh :D
Costas nem lett nevezve a BL-re, a B középhátvédjei közül egyedül Tarín lenne bevethető ebben a sorozatban, de ő meg pont sérült.

Az Aleñá-Busquets-Palencia-Cucurella négyesnek mondjuk örültem volna, mikor kapjanak lehetőséget, ha nem egy ilyen meccsen... Na mindegy, remélem, azért tudunk normálisan pihentetni, és senki sem fog lesérülni.
Abból a négyesből igazán előbbi kettőre láttam volna esélyt. Palenciat úgy néz ki nem igazán preferálja Valverde, balhátvédként meg Digne-nek sincs sok esélye a játékpercekre, így legalább ilyenkor játszathatja. De igazából Sergio helyére is vannak emberek az A-csapatból a kp zsúfoltsága miatt és gondolom minél többet akarja játszatni őket. Alena is azért kerülhetett volna be, mert őt nyomják leginkább a B-ből.
Tarínt szerintem sosem fogjuk látni a felnőtt csapatban. Szerencsétlenebb, mint Vermalen a sérülések szempontjából. Pedig nagyon tehetséges játékos, de gyakorlatilag két szezonja is elszállt sérülés miatt.
Azért nem egy Murciaval játszunk és hiába nincs tétje a meccsnek csak egy Bl meccs, aminek azért komoly presztízse is van.
Nem mellesleg a veretlenségi sorozatot sem kéne megszakítani, főleg két döntetlen után.

Én Semedot is megnézném középen. Sokszor lépett oda be és látszik, hogy nem idegen neki annyira. Bár előbb lesz ott Digne vagy Busquets. Ugyanakkor nem igazán ok mást játszatni, a belgánaksem tesz rosszat, ha elkezd játékba lendülni és hétvégén nem teljesen hidegen játszik a Villarreal ellen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.04. 20:08:48

Gareth Tello írta: Costas nem lett nevezve a BL-re, a B középhátvédjei közül egyedül Tarín lenne bevethető ebben a sorozatban, de ő meg pont sérült.
Ja tényleg,teljesen elfelejtettem,hogy ide külön nevezni is kell :D Akkor reméljük épségben megússza mindkét hátvédünk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.04. 20:00:13

Sinya22 írta:Legalább Costas elfért volna,alig van kh :D
Costas nem lett nevezve a BL-re, a B középhátvédjei közül egyedül Tarín lenne bevethető ebben a sorozatban, de ő meg pont sérült.

Az Aleñá-Busquets-Palencia-Cucurella négyesnek mondjuk örültem volna, mikor kapjanak lehetőséget, ha nem egy ilyen meccsen... Na mindegy, remélem, azért tudunk normálisan pihentetni, és senki sem fog lesérülni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.04. 19:57:36

Szerintem SR és Deu is kezdeni fog, Messi pedig nem. Na de majd kiderül.

Szoros, sokgólos meccsen nyerünk szvsz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.04. 19:48:45

Itt a keret holnapra:

Ter Stegen, Semedo, Piqué, Rakitic, Sergio, Denis, Suárez, Messi, Cillessen, Paulinho, Deulofeu, Alcácer, J. Alba, Digne, S. Roberto, André Gomes, Aleix Vidal, Vermaelen.

Kicsit meglepő,hogy senkit nem nevezett a B-ből. Legalább Costas elfért volna,alig van kh :D
Úgy látszik EV azért győzni akar,meg hát a Sporting csak nem ugyanaz a szint,mint a múltheti ellenfél.

Cilessen-Semedo,Piqué,Verma,Digne-Paula,Denis,Gomes-Paco,Messi,Vidal kezdőt tippelem.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.12.04. 19:47:48

A keret:

Ter Stegen, Semedo, Piqué, Rakitic, Sergio, Denis, Suárez, Messi, Cillessen, Paulinho, Deulofeu, Alcácer, J. Alba, Digne, S. Roberto, André Gomes, Aleix Vidal, Vermaelen.

Azt hittem, hogy Alenáék megint játszani fognak. Tét nélküli meccsen, és rangadó előtt felesleg játszatni a legjobbakat. Habár mostanában kaptak pihenőket és mégis jöttek a sérülések, szóval a fene tudja mi is lenne a jó.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.04. 15:32:46

palesz77 írta: Az első rész rám szerintem pont nem igaz, én jelenleg pl Alenát inkább tolnám szívem szerint mint Denist vagy Gomest, mert többet látok benne. De te is leírtad a végén, hogy ez miért nem fog megvalósulni - az egyik okát legalábbis. Nem is tudom van-e olyan edző jelenleg, aki ilyen húzásokat meghúzna a legmagasabb szinten, hogy dobja a fél keretet a tehetségesebbnek tűnő fiatalokért. Van Gaal lenne talán egyedül ilyen, már Pep se ez a típus szerintem egy jó ideje.

Úgyhogy játszhat bármilyen jól most Oriol pl, a realitás azt diktálja, hogy ez még egy jó darabig nem fogja befolyásolni a pályán töltött perceit. Alenának szintén, sajnos vagy sem.
Sajnos alighanem igaz a végkövetkeztetésed, bár én csak decemberre gondoltam a vezetőséget meggyőzendő. Ha nem látják be az egyébként pénzügyekkel foglalkozó vezetők, hogy amit mi "fölösleg"-nek nevezünk, azt érdemes lenne a náluk képzeltnél lényegesen alacsonyabb áron is eladni, addig az igazi változás sohanapján lesz és a legnagyobb túlhordott tehertételektől ingyen fogunk megválni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.04. 12:35:04

Samper írta:Veletek szemben viszont én a nagyon tehetséges fiataloknak időben adnám meg a kiugrási lehetőséget: hátha sikerül befutniuk, (Nem lévén teljesen hülye, tudom, hogy a szerződéseket éppen az én elképzelésemmel ellentétes módon kötötték és ez nagy akadálya a szemléletváltásnak. De más a szemléletváltás és más, hogy milyen ütemben és anyagi veszteségekkel lehetne azt végrahajtani.)
Az első rész rám szerintem pont nem igaz, én jelenleg pl Alenát inkább tolnám szívem szerint mint Denist vagy Gomest, mert többet látok benne. De te is leírtad a végén, hogy ez miért nem fog megvalósulni - az egyik okát legalábbis. Nem is tudom van-e olyan edző jelenleg, aki ilyen húzásokat meghúzna a legmagasabb szinten, hogy dobja a fél keretet a tehetségesebbnek tűnő fiatalokért. Van Gaal lenne talán egyedül ilyen, már Pep se ez a típus szerintem egy jó ideje.

Úgyhogy játszhat bármilyen jól most Oriol pl, a realitás azt diktálja, hogy ez még egy jó darabig nem fogja befolyásolni a pályán töltött perceit. Alenának szintén, sajnos vagy sem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.04. 11:26:20

palesz77 írta: Nyilván Oriol és Alená kapnak majd innentől lehetőséget a mostaniak kárára, ha egy számunkra tét nélküli meccsen jól játszanak. Én toleráns vagyok irányodba nagyon, de ezt szerintem már te se gondoltad komolyan.. :roll:
Palesz, bennetek az van, hogy aki (talán Douglas kivételével) egyszer miért, miért nem szerződést kapott, az már a "mi" játékosunk és valamennyire véditek. Én meg a nagyobb forgás híve vagyok és aki nem vált be, attól mennél hamarabb megszabadulnék. De nem csak azoktól. Például Maschenek nagy híve voltam mindig, de kifejezetten örülök, hogy tervezi a jövőjét és nyáron elmegy, pedig 1-2 évig beugró tartaléknak biztos hasznát vennénk. Ahogy Messi-rajongó vagyok, de annak szurkolok, hogy az új szerződése lejárta után menjen vissza a nevelő egyesületéhez, ha aztán Argentinában akar élni. Vagy nálam kevés nagyobb drukkere volt Sampernak, de józanul úgy látom, hogy nálunk alapember már soha nem lehet. Mindegy, hogy erről ki mennyire tehet, de most már azt kivánom neki, hogy találja meg a fix helyét valahol máshol. Veletek szemben viszont én a nagyon tehetséges fiataloknak időben adnám meg a kiugrási lehetőséget: hátha sikerül befutniuk, (Nem lévén teljesen hülye, tudom, hogy a szerződéseket éppen az én elképzelésemmel ellentétes módon kötötték és ez nagy akadálya a szemléletváltásnak. De más a szemléletváltás és más, hogy milyen ütemben és anyagi veszteségekkel lehetne azt végrahajtani.)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.04. 11:14:30

Samper írta:Ma már Arnaiz is részt vett az edzésen - nem nehéz kitalálni, hogy játszani is fog.
Nem fog, legalábbis elméletileg nem lehet nevezni őt a BL-re.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.04. 11:09:16

Ma már Arnaiz is részt vett az edzésen - nem nehéz kitalálni, hogy játszani is fog. Ha megy a foci a fiatalokkal és Valverde ki akarja kényszeríteni a vezetőségnél, hogy télen szórja ki azokat, akik neki csak a terhére vannak, annak hatásos módja volna 3 fiatal decemberi rendszeres szerepeltetése a 18-as keretben és a rovásukra a nemszeretem embereket felültetni a tribünre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.04. 11:08:06

Samper írta:Na de mi lesz, ha győzünk? Akkor ki lesz itt az első csapat egyáltalán?
Nyilván Oriol és Alená kapnak majd innentől lehetőséget a mostaniak kárára, ha egy számunkra tét nélküli meccsen jól játszanak. Én toleráns vagyok irányodba nagyon, de ezt szerintem már te se gondoltad komolyan.. :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.04. 10:55:07

Samper írta:Na de mi lesz, ha győzünk? Akkor ki lesz itt az első csapat egyáltalán?
elképzelni nem tudom, hogy hajnali 3:37-kor h az istenbe jutnak ekkora random baromságok az eszedbe. továbbra is tartom, hogy NASA clever-bot vagy,amit vmi véletlen folytán itt tesztelnek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.12.04. 10:18:12

Samper írta:Na de mi lesz, ha győzünk? Akkor ki lesz itt az első csapat egyáltalán?
por qué? #-o
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.04. 03:37:31

Na de mi lesz, ha győzünk? Akkor ki lesz itt az első csapat egyáltalán?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.03. 21:26:00

Miért lenne szinte biztos, hogy kikapunk? :D Azért a cseresorban sem botlábúak vannak. Erősebb a cseresorunk a Sporting kezdőjénél. Gondolom, nem fogják félvállról venni azok, akik amúgy is alig játszanak, bizonyítani akarnak az edzőnek és a szurkolóknak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.03. 21:07:37

Miert lenne meredek? Ha 3-0ra kapunk ki se fog erdekelni senkit az eredmeny. Ha a harmas nem is, de a vereseg az szinte biztos mivel a cseresor megy fel, a Sporting meg gyozelmi kenyszerben van akik amugy iden eleg jol toljak. De mint mondtam, senkit nem erdekel a keddi meccs. Gondolom a legdragabb zsuga 20 euro lesz.
A Juve elleni meccsel befejezodott a BL februar kozepeig, egy relative igen eros kis csoportot nyertunk meg egy forduloval a vege elott ugyhogy a BLben idaig korrektek voltunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.03. 20:30:30

palesz77 írta: Szerk.:

Közben utánanéztem, akik nevezve vannak a BL-be:
Carles Aleñá, Carles Pérez, Abel Ruiz, Oriol Busquets, Sergi Palencia, Daniel Morer and Marc Cucurella

Ferran és Tarín sérültek, szóval ők kiesnek.
Nehéz feladat, mert a BL-re nevezettek közül többen a B-ben se jutnak szóhoz. Aleñán és Oriol Busquetsen kívül meredek lenne bárkit is a kezdőbe tenni. Esetleg Carles Pérez, Abel Ruiz a kispadra?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.03. 14:46:51

Samper írta:Costason, Alenan és Arnaizon kivül behív mást is a B-ből a Sporting elleni felkészülésre V. ?
Ezkieta, Martínez, Vitinho, Arnaiz, Busquets, Palencia and Aleñá are all training with the first team today [fcb]

Ha ez segít kicsit. Más, Iniesta biztos nem játszik, túl van terhelve a bal lába. Pontosan a bal lábának a lelke.. :mrgreen:

Iniesta has an overload in the Soul of his left leg. [FCB]

Szerk.:

Közben utánanéztem, akik nevezve vannak a BL-be:
Carles Aleñá, Carles Pérez, Abel Ruiz, Oriol Busquets, Sergi Palencia, Daniel Morer and Marc Cucurella

Ferran és Tarín sérültek, szóval ők kiesnek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.03. 10:28:15

Costason, Alenan és Arnaizon kivül behív mást is a B-ből a Sporting elleni felkészülésre V. ?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 11:55:04

visca el barca írta:az mindenesre jó h a bayernt leszámítva nincs olyan 2. helyezett csapat aki verhetetlen lenne

basel/cszka, roma, szpartak moszkva, sahtar, porto/lipcse
Jó lenne nem a Bayernt kapni, illetve elkerülni a keleti csapatokat is. :)

Bár ha a Napoli továbbmegy, velük sem lenne egyszerű szerintem.
A Basel lenne a legideálisabb szvsz.
Válasz küldése