Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.21. 12:10:53

Alcantara írta:[Remélem érthetően fogalmaztam. :lol:
nem, de azért köszi :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.21. 12:07:32

visca el barca írta:tudja vki miért 3 hét múlva vannak a visszavágók? nem két héttel később szoktak lenni? :roll:
Két hét az időintervallum a visszavágóra, utolsó meccstől számolódik,de mivel tolódva van, egyik héten 8 csapat, másik héten is 8 csapat, ezért jut nekünk 3 hét, mivel az odavágón "második hetesek voltunk". Egyébként mindenkinek 3 hét emiatt.Remélem érthetően fogalmaztam. :lol:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.21. 12:02:37

visca el barca írta:tegnap egy besz.ri edző besz.ri taktikájának besz.ri végeredményét láthattuk. amióta idejött ez a pali, olyan szinten építi lefele a támadójátékunkat h vmi hihetetlen. az elmúlt meccseken max 2-3 helyzetünk (helyzetecskénk) volt 90 perc alatt. valaki szólhatna neki, hogy már nem a sz.ros bilbaonál van :D jobb lett volna az 1-0, akkor a visszavágón mennünk kellene mint a hülye, de így ezzel az 1-1-el, azt értük el, hogy majd megint nézhetjük ue. a híg f.st mint amit tegnap. köszi de én kihagyom. engedjük el gyorsan a bl-t, nem a mi játszóterünk, ne égessük magunkat :?
Én sajnálom, de egyetértek...

Kicsit disztingváltabban megfogalmazva:

Amit nem hiszem hogy ezen a fórumon kell túlmagyaráznom, de sokan, még újság írok sem látják a különbséget, hogy a Barca mikor ér el 70%-ot a tiki-taka miatt, abszolút offenzív játékkal, és mikor lép úgy pályára hogy nem fut a gólok után, és a 70%-os labdabirtoklás nálunk jelen esetben a védekező felfogást jelenti.

Végig védekeztük a 90 percet! Csak mi ezt labdával szoktuk. Ennek védekezési formának vannak előnyei és hátrányai is. A hátrány hogy, fejben fárasztó, ezért a meccs vége felé, amikor kritikus jelentősége is lehet egy tempóváltásnak, fizikálisan jobbak vagyunk, de fejben már nem a folyamatos koncentráció miatt, és sok rossz döntés születik.

Az előnye hogy fizikálisan kimerítjük az ellenfeleinket. A szerencsénk, hogy egy Messi Iniesta fejben is ott tud lenni a végén, és megmentik a meccset. Lássuk be, más két játékos nem oldotta volna meg ezt a szituációt, még ha nagyon ajándék gólnak is tűnik. Ehhez lélekjelenlét kell, ami kettőjüknek megvan.

A Chelsea szerintem jó taktikát választott, és meg is lepődött azon hogy Valverde nem akar futballozni. Okosan tették hogy ennek ellenére sem nyíltak ki, és adtak át területet, tehát jól reagálták le a bunker focinkat. Tempóból kényszerítették ki a hibákat.

Valverde pedig a cserék időzítésével nyilvánvalóvá tette hogy az elvárt eredmény a Stamford Bridgen a 0-0 volt. Vidal akkor érkezett, amikor már "égett a ház". Én azt megértem hogy nem kezdett, és túlbiztosított középpályával mentünk ki, de miután megkaptuk a területet, nem értem miért nem reagáltuk le, egy olyan játékos becserélésével, aki elől-hátul nem teljesen kutyaütő.

Szerencsénk volt, nem is kicsi.

Bátran vállaltuk volna a 0-0-t, és ez van akinek fáj...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.21. 11:56:18

tudja vki miért 3 hét múlva vannak a visszavágók? nem két héttel később szoktak lenni? :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.21. 11:53:41

csababarca írta:
rikko írta:
Nem akarok kekeckedni de ez 239nm.nyi különbség amit le kell fedniük. Egy betömörülő csapatnál minden centi számít. Itt is sok esetben centik hiányoztak egy-egy passznál. Természetesen nem ezen múlt.
oké, minden centi számít, de gyanítom a Ligában is vannak Chelsea méretű pályák.

Én csak azt mondom, hogy ez egy sokadrangú adalék volt a gyenge játékhoz.

Az én szememben az alibi, semmi kockázatot nem vállaló, mindenkit visszafogó taktika inkább okozta a gyenge játékot, mint a pár centivel kisebb pálya, vagy a gyengébb minőségű gyep.

A gyep lehet csak képeken volt retek, de szerintem bőven elegendő volt a jobb játékhoz.
Nagyon egyetértek veled, hogy ez az antifoci amit játszottunk az gyomorforgató. Most úgy is tudok meccseket nézni, hogy közben rajzolok vagy excelben ügyködök, máskor meg nem tudtam levenni a szemem a képernyőről...
Unalmas focit játszottunk. Igaz ezekben a meccsekben bőven benne van az ellefél hadrendje is.
Túloldalt is nyavajognak, hogy nagyon ergya meccs volt, meg mákunk is akadt.... jah kéremszépen úgy könnyű, ha egy támadó csapat az ellenfél aki mást nem is tud csak támadni...
Szóval nekünk ez jutott, illetve ne feledjük Dembele és Cou is még beépítésre vár, lesz ez jobb is, ha nem idén, akkor jövőre. De ezen a Dinamón most át kell menni és jöhet a következő ellenfél. Nagyon remélem nem Mou MU-ja lesz , mert az nagyon nem fog ízleni. Inkább jöjjön a Real vagy bárki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.21. 11:46:16

rikko írta:
Nem akarok kekeckedni de ez 239nm.nyi különbség amit le kell fedniük. Egy betömörülő csapatnál minden centi számít. Itt is sok esetben centik hiányoztak egy-egy passznál. Természetesen nem ezen múlt.
oké, minden centi számít, de gyanítom a Ligában is vannak Chelsea méretű pályák.

Én csak azt mondom, hogy ez egy sokadrangú adalék volt a gyenge játékhoz.

Az én szememben az alibi, semmi kockázatot nem vállaló, mindenkit visszafogó taktika inkább okozta a gyenge játékot, mint a pár centivel kisebb pálya, vagy a gyengébb minőségű gyep.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.21. 11:41:22

Samper írta:Ne csodálkozzunk, ha egy csapatnál, amelynek filozófiája a nyomasztó labdabirtoklási fölény, nem mennek a gólt igérő távoli lövések. A kettő üti egymást. A játékosok kiválasztása és nevelése nem kedvez egy Hazard - Willian játéknak.
Szerintem a tegnapi meccs nem volt rossz. A csapat nem játszott rosszul, kivéve Paulinho-t, mert ő nagyon rossz volt. extrát nem tudott adni az biztos. Nem tudom edzői utasítás volt-e vagy sem, de ha párszor előre indult volna meg és nem szép lassan keresztbe, akár helyzet is lehetett volna.

Ő nem tetszett, a többiek, szerintem rendben voltak. A hátsó labdakihozatalaink meg nagyon látványosak, és minden meccsre jut egy-egy ilyen összjáték minimum. Szóval ott a Barca stílus. De a távoli lövések igenis kellenek, rúgott már Suarez, Messi, Rakitic is nagy gólt vagy korábban Alves, Neymar, Ronaldinho. Szóval ennek is ott kell lennie a tarsolyban. Ahogy a kontrának is.

Szögleteink voltak nagyon gyengék, a hatalmas belga cérna kapus simán lehúzta ami az ötösön belülre ment.

Érdekes, hogy nem volt használható játékos a kispadon. Denist nem is tudom mikor játszott utoljára. Dembelének kell, valami nagyot mutatnia tavasszal, mert így nem lesz meg a BL. Hiányzik a plusz, hogy gólt szerezzünk.

A tegnapi meccs meg rosszabb is lehetett volna, nincs ok a panaszra!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.21. 11:28:43

recrea írta:Sztem két dolog max, amivel elégedettek lehetünk, az eredmény meg Messi gólja (bár ehhez két Chelsea játékos hibája kellett). De örülök, h megtört az átok, biztosan tudatalatt benne volt. Ezen meg Paula fejesén kívül momentumunk nem volt. Dehogy tartottuk mi kézben a meccset, háromszor is a mák mentett meg minket az elsőben, az, h nem volt náluk a labda, semmit nem jelentett, láthatóan az életben nem lőttünk volna gólt, ha nem ilyen amatőrök.

Willian kapufáiban meg Hazard kapáslövésében bőven benne volt a gól, érdemes megnézni mindkét esetben, hogyan fogtuk őket. Vagy egy, vagy egy emberrel sem találkoztak a lövés előtt. Mi kettőt lőttünk messziről kapura, Lajos telibe lőtte az első embert, Iniesta meg ballal az égbe küldte...erről beszélek, ha nincs előkészítve, lőhetünk mi távolról, semmi értelme. Willianek az összes lövése “meg volt csinálva”. Hozzáteszem, h a gólja világklasszis megoldás volt, leginkább a felismerés, h meglövi az alsót.

Az se véletlen, h 10 éve nem lövünk átlövésből gólokat (Rakti kivéve), mit gondoltok, h ez az ötlet az azóta ötödik edzőnknek sem jutott eszébe?

Én továbbra is azt mondom, h meg kéne a csapatot tanítani visszaállva védekezni, átadni a területet az ellenfélnek, h elhigyjék, h jók, mert elhiszik, aztán kontrából rájuk menni. A foci legegyszerűbb eleme a kontra, nem véletlen ezzel élnek a kiscsapatok. LE-vel amúgy próbáltunk hasonlót és helyenként sztem nagyon eredményesek voltunk vele. Nekem tetszett, érdekes, h aztán nem tudta tűzben tartani a csapatot, pont az az ember, aki egy őrült volt a pályán.

Amúgy tucatjátékosok sora ez a Chelsea, van 1-2 klasszis, a többi munkásember. A keresztlabdáik szépek és hasznosak voltak, de még kontrázni se nagyon tudtak, elöl meg nem volt olyan játékos, aki meg tudta volna tartani a labdát. Nálunk Suarez azért sokszor megtartotta és sok szabadrúgást is harcolt ki, valamit 1-2 alkalommal ügyesen tisztára játszotta magát, ennél többet nehéz elvárni 2-3 ember között.

Ami feltűnt, h Busi előtt sokszor ott a terület, addig nem szokom le az alkoholról, amíg egyszer egy ilyen szituban meg nem indul lendületből a kapu irányába :D

Sztem a visszavágón is kivárásra fog játszani a Chelsea, nekik elég lesz egy gól a meccsen, gyanítom azt most vakon aláírnák.
Ne haragudj, de szerintem te nagyon rossz helyen kopogtatsz. A Barca, mint kontracsapat? Majd pont azért ülök le Barca meccset nézni, hogy ugyanazt a buszozást lássam, mint amit a legtöbb csapat művel. Ha ennyire zavar a Barca játéka, akkor te valószínűleg más csapat után kéne nézzél. Egy ilyen tradíciókkal rendelkező klub nem fogja csak azért megváltoztatni a játékfilozófiáját, mert egyeseknek ez nem tetszik. Mindenkinek a saját erényeit kell hangsúlyoznia a pályán, de ez természetesen nem minden esetben automatikusan elég a sikerhez. Nyilván lehet (és sokszor kell is) alkalmazkodni az ellenfélhez, de gyökeresen mást játszani teljes öngyilkosság. A Barca is egy lenne a sok tucatcsapat között, akik a tipikus rúgd-és-fuss játékot nyomják.
visca el barca írta:tegnap egy besz.ri edző besz.ri taktikájának besz.ri végeredményét láthattuk. amióta idejött ez a pali, olyan szinten építi lefele a támadójátékunkat h vmi hihetetlen. az elmúlt meccseken max 2-3 helyzetünk (helyzetecskénk) volt 90 perc alatt. valaki szólhatna neki, hogy már nem a sz.ros bilbaonál van :D jobb lett volna az 1-0, akkor a visszavágón mennünk kellene mint a hülye, de így ezzel az 1-1-el, azt értük el, hogy majd megint nézhetjük ue. a híg f.st mint amit tegnap. köszi de én kihagyom. engedjük el gyorsan a bl-t, nem a mi játszóterünk, ne égessük magunkat :?
Huha, te aztán jól megmondtad a tutit. Talán túl régóta vagy Barca drukker és az idő mindent megszépít, de azért ne csináljunk már úgy, mintha pl Pep idejében minden aranyból lett volna. Főleg ebben a január-februári periódusban olyan szintű lötyögés ment néha még a kiesőjelöltek ellen is, hogy fájt nézni. Amikor egy Lyon, Arsenal vagy egy Stuttgart 60 percig tolta belénk a bránert a nyolcaddöntőkben, akkor nagyjából ugyanezek a kommentek röpködtek itt a fórumon. Úgy csinálnak egyesek, mintha más csapatok soha nem szenvednének a BL-ben. A Real vagy korábban a Bayern is lenyomott olyan párharcokat, ahol végig komolyan rezgett a léc, aztán a szezon végére mégicsak megtanultak focizni is. Ahogy nálam okosabbak megmondták, a kupákat nem januárban vagy februárban osztják, hanem a szezon végén. Odáig viszont el is kell jutni. Néha szenvedés, néha szerencse is kell bőven, de ez mindenkire egyformán érvényes. Értékelni majd ráérünk áprilisban.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.21. 11:27:45

Ne csodálkozzunk, ha egy csapatnál, amelynek filozófiája a nyomasztó labdabirtoklási fölény, nem mennek a gólt igérő távoli lövések. A kettő üti egymást. A játékosok kiválasztása és nevelése nem kedvez egy Hazard - Willian játéknak.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.21. 11:25:40

csababarca írta:A Stamford Bridge pontosan 1 méterrel keskenyebb a Camp Nounál, ami bár nem vagyok jó matekos, 50-50 centit jelent oldalanként.
Hosszra 2 méterrel rövidebb, ott már bődületes 1-1 méter oldalanként az eltérés.

itt sokan meg úgy beszélnek róla, mintha 10-15 méterekkel lenne kisebb a pálya.
a kameraállás miatt tűnik úgy egyébként, mintha jóval kisebb lenne.


Nem akarok kekeckedni de ez 239nm.nyi különbség amit le kell fedniük. Egy betömörülő csapatnál minden centi számít. Itt is sok esetben centik hiányoztak egy-egy passznál. Természetesen nem ezen múlt. Egyszerűen jól szervezték meg a játékukat, ami majdnem be is jött. Viszont most nekik nem lehet kontrázni, hanem jönniük kell. Azt pedig mi szeretjük, ha támadnak és tudunk kontrázni.

Oda kell figyelni a visszavágón és nekünk kell lőni az első gólt. Nem lehet kivárni, mert ők legalább próbálkoztak, igaz ziccerük egy sem volt, csak 3-4 jól sikerült távoli lövés.
Willian lövése egészen parádés volt amúgy, nagyon élt a srác és Conte okosan kihozta a maximumot a 3 fürge emberkével.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.21. 11:21:52

tegnap egy besz.ri edző besz.ri taktikájának besz.ri végeredményét láthattuk. amióta idejött ez a pali, olyan szinten építi lefele a támadójátékunkat h vmi hihetetlen. az elmúlt meccseken max 2-3 helyzetünk (helyzetecskénk) volt 90 perc alatt. valaki szólhatna neki, hogy már nem a sz.ros bilbaonál van :D jobb lett volna az 1-0, akkor a visszavágón mennünk kellene mint a hülye, de így ezzel az 1-1-el, azt értük el, hogy majd megint nézhetjük ue. a híg f.st mint amit tegnap. köszi de én kihagyom. engedjük el gyorsan a bl-t, nem a mi játszóterünk, ne égessük magunkat :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.21. 11:21:39

recrea írta: Willian kapufáiban meg Hazard kapáslövésében bőven benne volt a gól, érdemes megnézni mindkét esetben, hogyan fogtuk őket. Vagy egy, vagy egy emberrel sem találkoztak a lövés előtt. Mi kettőt lőttünk messziről kapura, Lajos telibe lőtte az első embert, Iniesta meg ballal az égbe küldte...erről beszélek, ha nincs előkészítve, lőhetünk mi távolról, semmi értelme. Willianek az összes lövése “meg volt csinálva”. Hozzáteszem, h a gólja világklasszis megoldás volt, leginkább a felismerés, h meglövi az alsót.

Az se véletlen, h 10 éve nem lövünk átlövésből gólokat (Rakti kivéve), mit gondoltok, h ez az ötlet az azóta ötödik edzőnknek sem jutott eszébe?
Nagyon egyszerűen hangzik, de mikor ott áll a tizenhatoson/tizenhatoson belül 8-10 ember próbálkozhatsz átlövésekkel bőven szerencse kell, hogy megpattanjon valakin vagy valahogy utat találjon a rések között, főleg, ha még egy ember ki is vált rád. A chelsea-nek ez könnyebb volt, mivel mi nem tömörültünk úgy be. Az már más kérdés, hogy legalább akkora baki volt Williant lőni hagyni, mint amit Christensen csinált. Mi más focit játszunk, nagyobb esély van rá, hogy egy kis területen való gyors kényszerítővel odaérjünk a kapu elé, mint a lövöldözéssel, főleg, hogy nincs olyan kaliberű lövőjátékkos mint odaát. Talán Rakitic, de az ő feladata más volt, sokkal távolabb volt a kaputól. Hazard lövése meg 2 méterrel kapu fölé/mellé szállt, nem nevezném igazi helyzetnek.
recrea írta:Én továbbra is azt mondom, h meg kéne a csapatot tanítani visszaállva védekezni, átadni a területet az ellenfélnek, h elhigyjék, h jók, mert elhiszik, aztán kontrából rájuk menni. A foci legegyszerűbb eleme a kontra, nem véletlen ezzel élnek a kiscsapatok. LE-vel amúgy próbáltunk hasonlót és helyenként sztem nagyon eredményesek voltunk vele. Nekem tetszett, érdekes, h aztán nem tudta tűzben tartani a csapatot, pont az az ember, aki egy őrült volt a pályán.

Amúgy tucatjátékosok sora ez a Chelsea, van 1-2 klasszis, a többi munkásember. A keresztlabdáik szépek és hasznosak voltak, de még kontrázni se nagyon tudtak, elöl meg nem volt olyan játékos, aki meg tudta volna tartani a labdát. Nálunk Suarez azért sokszor megtartotta és sok szabadrúgást is harcolt ki, valamit 1-2 alkalommal ügyesen tisztára játszotta magát, ennél többet nehéz elvárni 2-3 ember között.

Ami feltűnt, h Busi előtt sokszor ott a terület, addig nem szokom le az alkoholról, amíg egyszer egy ilyen szituban meg nem indul lendületből a kapu irányába :D

Sztem a visszavágón is kivárásra fog játszani a Chelsea, nekik elég lesz egy gól a meccsen, gyanítom azt most vakon aláírnák.
Ez a tucatjátékos dolog elég sánta. Azért ahol van egy Cesc-Kanté-Azpilicueta-Willian-Hazard sor én nem nevezném 1-2 klasszisnak.
Haa ilyen egyszerű lenne a kontrázás mindenki azt játszaná. A Chelsea nem tud kontrázni? Olyan emberekkel, mint Pedr-Hazard vagy Willian? Nem egyszer kezdtem el rágni a körmöm, amikor gyorsan megindultak, csak szerencsére baromi stabilak voltunk és nem szórtuk el a labdákat. LE alatt pedig főleg Neymar miatt mentek a kontrák. Nálunk kb. van két játékos aki képes rá, de pl. Albanak is hátulról kellene indulnia. Busi is sokszor ezért nem lép fel, mert ha valaki eladja a labdát nem ér vissza, nem tudja felvenni senkivel a futóversenyt.
A kis csapatok nyilván azért csinálják ellenünk, mert mezőnyben nagyon kevesek és nekik ez jobban fekszik, főleg a kp-nk elég lassú és egy labdaeladás után, vagy ha valaki elöl ragad ez a legjobb esélyük. Ők se hülyék. Ha belemennek egy ki-ki meccsbe 80-90 %-ban beleszaladnak a késbe.

Egyértelmű volt Valverde elképzelése, ami úgy-ahogy bejött. Nem akart hátrányba kerülni, minimalizálni akarta az esélyt, hogy az ellenfél helyzeteket alakítson ki, ami nem mellesleg sikerült is, ez azért nem kis teljesítmény, nem akarta az első meccsen eldönteni a továbbjutást. A nyilatkozataiból is ez jön le. Minél kevesebb kockázatot vállalni, az más kérdés, hogy kicsit túlzásba vitte. A gól után viszont látszott, hogy képesek vagyunk magasabb fokozatba kapcsolni még ha nem is jöttek a helyzetek, látszódott, hogy meg tudjuk nyomni. Ha Paula képes lett volna az elején értékesíteni a helyzetét egész más meccs lehetett volna.

Én nem elégedetlenek, nem játszottunk magas színvonalon, de hasonlót vártam, (habár ennél kicsit offenzívebbet) így olyan csalódás nem ért. Ilyen 1:3 stb. kicsit utópia volt.
Otthon nem hiszem, hogy ílyen taktikával állnánk, bár egy ideig biztosan, nem fogunk agyatlanul támadni, de egy Stamford Bridgen, úgy, hogy lesz egy visszavágó nem értem miért vártak sokan itt gálát vagy hogy simán elrendezzük őket.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2018.02.21. 11:23:28-kor.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.21. 10:07:40

most kihagytam a meccs utáni "forró" értékelést, egyet aludva néhány gondolat:
meglepő, hogy visszanézve a hsz.eket mennyire megváltozott a hangulat! előtte 1:3, utána....?!
ami engem illet minden öndicséret nélkül jól láttam a meccs előtt is.konkrétan leírtam a Hazard+Willian kettős veszélyét és a szerencsét is... arról is érdemes talán szót ejteni, hogy a "Gomes -show" itt mennyire méltatlan és főleg felesleges volt.
a meccs: az erényünk a hátrányunk! hülyeség de talán mégis találó. az a passzjáték amit leraktunk a 90 perc alatt parádés és világszínvonalú különösen az egy BL. meccsen egy Chelsea ellen. jól láthatóan felkészültünk Hazard - ból de (szerintem) nem számolt Valverde azzal, hogy Williannal együtt lesznek végig! ez a két ember bármelyik védelmet megszívatja a világon, ne csodálkozzunk ha egy SR.-Vidal kettőssel is ez történik. az a szomorú hogy a csapat mintha rácsodálkozott volna a távoli bombákra..jé ilyet is lehet?!
nem volt támadó játékunk? mégis kivel? a középpályán tanyázó Messivel? a totál hatástalan Suarezzel? a védőmunkában felőrlődő Iniestával? nem , sajnos a fociban szerencse van de csodák nincsenek!
szerencse és banális hibák, ezek domináltak az eredményben ami a játékot illeti lehetetlen színtiszta ítéletet mondani, mert mindenre van ellenérv...a rossz taktikára, hogy jó, a pocsék egyéni teljesítményekre, hogy igen de mennyit melózik....stb.
ami nem vitatható: jó eredmény született idegenben. ne legyünk maximalisták, mert az mostanság alaptalan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.21. 10:04:11

A Stamford Bridge pontosan 1 méterrel keskenyebb a Camp Nounál, ami bár nem vagyok jó matekos, 50-50 centit jelent oldalanként.
Hosszra 2 méterrel rövidebb, ott már bődületes 1-1 méter oldalanként az eltérés.

itt sokan meg úgy beszélnek róla, mintha 10-15 méterekkel lenne kisebb a pálya.
a kameraállás miatt tűnik úgy egyébként, mintha jóval kisebb lenne.


Kontrák mehetnének, bár nekem ez akkor lenne életszerű, ha SR lenne a kp-n, meg minimum Dembelé is elől.
SRnek nagyon fekszik, van sebessége is hozzá a többi kp-nkhoz képest, akik inkább negatív sebességgel rendelkeznek.
Szóval ha már 4 kp-t nyomunk, és Dembele felejtős, akkor Semedo jobb bekk, és SR a kp jobb oldalán.
Ez amúgy is jobb megoldás, mint Paulinho kezdetétes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.21. 09:38:21

Sztem két dolog max, amivel elégedettek lehetünk, az eredmény meg Messi gólja (bár ehhez két Chelsea játékos hibája kellett). De örülök, h megtört az átok, biztosan tudatalatt benne volt. Ezen meg Paula fejesén kívül momentumunk nem volt. Dehogy tartottuk mi kézben a meccset, háromszor is a mák mentett meg minket az elsőben, az, h nem volt náluk a labda, semmit nem jelentett, láthatóan az életben nem lőttünk volna gólt, ha nem ilyen amatőrök.

Willian kapufáiban meg Hazard kapáslövésében bőven benne volt a gól, érdemes megnézni mindkét esetben, hogyan fogtuk őket. Vagy egy, vagy egy emberrel sem találkoztak a lövés előtt. Mi kettőt lőttünk messziről kapura, Lajos telibe lőtte az első embert, Iniesta meg ballal az égbe küldte...erről beszélek, ha nincs előkészítve, lőhetünk mi távolról, semmi értelme. Willianek az összes lövése “meg volt csinálva”. Hozzáteszem, h a gólja világklasszis megoldás volt, leginkább a felismerés, h meglövi az alsót.

Az se véletlen, h 10 éve nem lövünk átlövésből gólokat (Rakti kivéve), mit gondoltok, h ez az ötlet az azóta ötödik edzőnknek sem jutott eszébe?

Én továbbra is azt mondom, h meg kéne a csapatot tanítani visszaállva védekezni, átadni a területet az ellenfélnek, h elhigyjék, h jók, mert elhiszik, aztán kontrából rájuk menni. A foci legegyszerűbb eleme a kontra, nem véletlen ezzel élnek a kiscsapatok. LE-vel amúgy próbáltunk hasonlót és helyenként sztem nagyon eredményesek voltunk vele. Nekem tetszett, érdekes, h aztán nem tudta tűzben tartani a csapatot, pont az az ember, aki egy őrült volt a pályán.

Amúgy tucatjátékosok sora ez a Chelsea, van 1-2 klasszis, a többi munkásember. A keresztlabdáik szépek és hasznosak voltak, de még kontrázni se nagyon tudtak, elöl meg nem volt olyan játékos, aki meg tudta volna tartani a labdát. Nálunk Suarez azért sokszor megtartotta és sok szabadrúgást is harcolt ki, valamit 1-2 alkalommal ügyesen tisztára játszotta magát, ennél többet nehéz elvárni 2-3 ember között.

Ami feltűnt, h Busi előtt sokszor ott a terület, addig nem szokom le az alkoholról, amíg egyszer egy ilyen szituban meg nem indul lendületből a kapu irányába :D

Sztem a visszavágón is kivárásra fog játszani a Chelsea, nekik elég lesz egy gól a meccsen, gyanítom azt most vakon aláírnák.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.21. 09:21:46

palesz77 írta:
LG írta:Szerintem a felháborodás oka az, hogy lehet, higy majd márciusra feljavulunk, de ha nincs ma szerencsénk, akkor simán 2-3 gólos hátrányba lehetnénk, szóval a márciussal nem is nagyon kéne számolnunk. Persze mondhatjuk, hogy megúsztuk. Ebben mondjuk jó Valverde csapat, én még nem emlékszem olyan Barcára, amelyik ennyire szerencsésen jött volna ki mindenből, pedig idén lesz 20. éve, hogy figyelemmel követem a csapatom.
Ez tény, de ha meg az elején Paulinoh befejeli a helyzetét, akkor 1-0-ról indul a meccs. A Pep féle, Európa toronymagasan legjobb csapata is szerencsével ért el 1-1-et itt anno, ez a csapat meg lényegesen gyengébb minden szinten annál. Ilyen győzelmekkel "kell" beérni szerintem most, amik nüanszokon múlnak - még ha ez döntetlen is lett. Lehet úgy is nézni, hogy Chelsea ziccerre nem is emlékszem, átlövésekből voltak végig veszélyesek "csak". 1 gólra így is jók voltak, de szerintem sokkal jobb így az összkép, mintha folyamatos ziccereket úsztunk volna meg, és átjáróház lett volna a védelem. (Halkan megjegyezném, hogy rohadt amatőr dolog volt a 2 kapufáig jutó Williamet teljesen üresen hagyni 25m-re a kaputól..)

Kiegyenlített meccs volt, ahol 1-1 apró momentum döntő lehet, így is történt ma. Én ennél többet ma nem vártam megmondom őszintén, lehet itt a különbség a többiekkel.
Pont ezt akartam leírni, csak előbb végigfutottam az utolsó négy oldalt. Nem volt szép játék ez egyértelmű, Valverde talán túlságosan is erőltette a stabilitást, de ez ugyanúgy nem feküdt a Chelsea-nek, mint nekünk a betömörülés.
Azt mondjátok, hogy mákunk volt, hogy egy védelmi hibából gólt tudtunk lőni. Kérdem én, ők miből lőttek gólt? Legalább akkora védelmi hiba volt az ő találatuk is. A tizenhatos előterében teljesen szabadon hagytuk a legjobb lövőjátékosukat, gyakorlatilag 4 méterre senki nem kóricált, Willian még dekázgathatott is volna egy sort, mellesleg egy baromi jól eltalált lövés volt MAtS-ot is teljesen takarták.
Tény, hogy veszélyesebbnek tűntek a mi térfelünkön, mint mi az övékén, de igazi ziccerre nem nagyon emlékszem, Ter Stegennek nem nagyon kellett bravúrt bemutatni. A két kapufa is necces volt, de mindkettő távoli lövésekből született, nem egy 1 vs 1-es szituációból.
Ráadásul gólszerzési lehetőségünk nekünk is volt. Ha Paulinhonak sikerült volna 5 méterről teljesen tisztán fejjel eltalálni a kaput vagy és Messi is könnyen lőhetett volna jó helyzetből, ha nem próbálja meg inkább bal lábra tenni és belebonyolódni a cselekbe.

Nem azt mondom, hogy jobbak voltunk vagy parádét mutattunk be, de idegenben a Stamford Bridgen mostanában nem nagyon szoktak az ellenfelek gálázni. Az őszi szezonjuk tényleg nagyon gyatra volt, de az utóbbi időben tényleg egy bajnoki címvédő szintjén játszanak és hiba lesajnálni őket. Dembélé jegelését én sem nagyon értettem, de Valverde lenyilatkozta, hogy egy ilyen meccsen nem fog kísérletezgetni. Az állapota pedig ki tudja milyen. A sérülése után azt jósolták, hogy a visszavágóra lehet már játékra kész, szóval közel sem vagyok benne biztos, hogy 100%-os volt, ráadásul egy ilyen gyepen. Mondjuk a hátrány után ment is melegíteni, de sikerült kiegyenlíteni utána pedig valahol jogosnak éreztem, hogy nem ő állt be.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy én sem voltam elégedett a játékkal, de távolról sem zártam ki egy hasonló meccset. Ha majd otthon is ilyen 90 percet játszunk az már tényleg nevezhető elgondolkodtatónak, de ebben olyan nagy problémát nem éreztem. Nagyon sokan lebecsülik ezt a Chelsea-t pedig az utóbbi időben tényleg nagyon jók, nekünk pedig pont most van a szokásos január-februári időszak.
A visszavágótól nem félek igazán. Azért otthon, normális pályán, hazai közönség előtt más lesz, főleg, hogy az "angolokra" addig egy kemény menetelés vár.

Bár ha tényleg belegondolok, sokkal jobb lenne ha ki se állnánk és elengednénk a Bl-t mert annyira sz...ok vagyunk. #-o (nem akarok senkivel kötekedni, de az ilyen és hasonló beszólások szintekkel ütik a napi Sampert)
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.02.21. 09:21:21

Nem értem sokak negatív felhangját. Én rosszabbat vártam. Lehet hogy a Chelsea meg akarja buktatni Conte-t és megszivatja Őket egy Watford, de most a Barca ellen jöttek és tuti nem akartak égni. Hozták a tipikus buszozós focit kontrákkal. Ne felejtsük el hogy a pálya minősége gáz volt és az egyik legkeskenyebb. A mi játékunk nem erre pályára jó. Egy durva Január és Februári hónap után én úgy féltem a meccstől hogy az első félidő után olyan ideges voltam hogy mondtam a barátnőmnek hogy nézzünk filmet és kikapcsoltam a mobilom is. Én rosszabbat vártam. 1-1 több mint jó. A Pep érában is szenvedtünk ellenük, pedig akkor világverő csapatunk volt. Egy ilyen csapat ellen nem tudunk jól játszani.

Akik nagyon szomorúak azoknak felidézném a Bayern elleni idegenbeli 4-0-t és a tavalyi PSG 4-0 meccset. Akkor azt minek nevezik?

Szerencséről annyit, tavalyi 6-1 az mi? Egyébként idén Messi 1413415 kapufát rúgott így kijárt nekünk is már. Szerintem tényleg uraltuk a meccset és egy buszozós csapat ellen nem nagyon tudunk mit tenni. Ezért is utálom a Chelsea/Barca meccseit, mert nézhetetlen szenvedés.

Látszanak a hibák és EV tényleg nem mert kockáztatni és jól döntött. Paula tényleg homály a kontráknál. Volt egy eset amikor konkrétan rajta ment el a vezető gól. Rontott passz után a Chelsea be volt ragadva mi meg indulhattunk volna, erre Ő megállt tilitolizni a labdát. Akkor nagyon mérges voltam.

Nálam a MoM Umititi. Imádom a Palit.

Visszavágón figyelni kell Willian-re és nem szabad hagyni lőni.

Dembelével kapcsolatban annyit, hogy én sem hoztam volna be. Muszáj még játszania bajnokikon hogy érezze a csapat ritmusát. 2x sérült le. Nem szabad egy Chelsea ellen bevetni.

Még nincs lefutva semmi. Otthon jobbnak kell lennünk, de én nem vagyok olyan borúlátó mint a fórum nagy része.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2018.02.21. 09:22:36-kor.
Csak is Puyol
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.21. 09:07:11

Szerintem végig uraltuk a meccset, és nem volt igazán gyenge teljesítmény. Messire nagyon vigyáztak, Suarez jól küzdött a túlerővel szemben, a középpálya birtokolta a labdát.
Hazardot nem engedték lélegzethez, Williant azért hagyták szabadon, mert úgy tűnt csak kapufát tud rúgni.
A visszavágón jöhetnek a gólok, és ehhez nem kell új csapatot építeni. Valverde könnyű helyzetben van, mert nincs is kiből.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.02.21. 09:04:45

Az eredmény összességében nem rossz, én előre aláírtam volna, de a játék képével megint voltak problémáim.
A meccstől kb ezt vártam, a Chelsea nagyon szervezett volt, iszonyat veszélyesek és gyorsak az elől játszó játékosaik. Én nem gondoltam, hogy sétagalopp lesz a meccs, uh összességében jó ez az 1-1.
Ami viszont ismét nem tetszett az a csapat hozzállása a meccshez. Nem azt vártam, hogy lőjük szét a kapujukat, de azért annyi alibi volt ebben a meccsben az angolok vezető góljáig, hogy az már fájt. Kb ugy fogták fel, hogy legyünk túl rajta, majd otthon lerendezzük. De ez nem jött be tavaly sem. Illene tanulni ebből. Azért a 2 kapufa ha kicsit beljebb megy, akkor nem sok örömünk lenne most, mert a labdabirtoklásra még nem jutott tovább csapat.
A támadójátékunk iszonyat gyenge vagy inkább nincs. Suarez van elől, Messi visszalép irányítani, a 2 szélső középpályásunk iszonyat lassú. Ezen kívül egyedül Alba, és talán SR az aki belép a támadásba. Nem is a létszámmal, hanem inkább a koncepcióval van bajom. Hiába vezeti Messi lendületből 40 méterre a kapunktól, ha áll előtte 4-5 ember, és mellette csak Suarez van. A második hullám meg szép lassan kocog felfelé. Én az elkövetkező hetekben Paulinho helyett inkább a Vidal-Dembele valamelyikét erőltetném, mert Vidal sem tett sokat hozzá a meccshez, de legalább ő felér a támadással, elvisz egy embert...Dembelé meg leassan épülgessen be, de remélem hétvégén kezdeni fog. Paulinho meg csereként amúgy is jobb. Egyébként őt nem venném elő, mert bőven jobb, mint amire nyáron számítottam.
A visszavágó kemény lesz azért, mert a Chelsea bármikor képes elfutni...apropó elfutás. Hajam hullott attól, hogy kb kapujuktól 30 méterre labdát szereztek, és elindultak sprintben a kapunk irányába. Jöttek vagy 50 métert, de rendszeresen elmaradt a falt. Már az indulásnál kellett volna egy kis lökés, és rendesen vissza tudunk zárni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.02.21. 08:38:06

Nem tudom min vagytok fent akadva.Én pontosan azt kaptam amit vártam.A meccs előtt is mondtam, hogy semmit nem fog feláldozni a stabilitásból a támadópotenciál javára.Labdajáratás betett labda, belőtt labda ennyi.

A másik az mindenki annyit játszik amennyit engednek.A Chelsea teljesen pariban volt végig.A félidők első 15 percében pedig végig jobb is volt.Ha Willike valamelyik bombája a gólján kívül beakad (hihetetlen, hogy engedtük lőni ennyiszer) akkor szerintem lefőtt a kávé.Összességében nagyon jól tömörültek és jól is kontráztak.Szerencsénk volt, főleg hogy a gól is egy hanyag labdából jött csak össze.

Nálam amúgy Umtiti és Ini volt a mom!Umtiti konkrétan megölte Hazardot ami szerintem brutálisan fontos volt.Ini nagyon akart harapott minden labdára rástartolt ebből is szereztük a gólt.Még Pique az aki nagyon fontos kulcs pillanatokban szerelt.

Viszont a támadósorunk meccsek óta megint csak álldogál.Suarez fölösleges vergődése konkrétan egy nap agyérgörcsbe hajszol.

Na mindegy összességében azt kaptam amit vártam, ahogy sejtettem EV arra megy ne kapjunk ki, szerezzünk gólt.

Továbbra is azt mondom ha az évek óta szokásos február márciusi mély pontot még ha ilyen mocsok semmi játékkal is átviszi akkor legyen, bánja akinek 6 anyja van.

Egy viszont fura volt.Azt hondoltam Vidal kezd és menet közbe jön Dembelee, aztán nem kezdett nem jött... Csak nekem fura?
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.21. 08:22:43

Alexandro írta:Jelenleg a szokásos év eleji hullámvölgyünkben vagyunk. Egyszerűen borzasztó, hogy ha Messinek nem megy - és most nem megy - akkor nincs senki, aki egy kicsit is lendítsen a támadó játékunkon és gólt lőjön, vagy legalább csak helyzeteket dolgozzon ki. Az elért eredmény jó, nagyon is jó, de ilyenkor látszik igazán, hogy hiányzik egy Neymar típusú játékos, aki Messi "hiányában" a csapat élére tud állni. Félreértés ne essék, nem Neymart hiányolom, csak egy olyan játékost, aki Messi gyengébb napján átveszi tőle a karmesteri pálcát. Dembelét most nem veszem ide, mert neki még be kell illeszkednie a csapatba, kár tőle még ilyent várni, talán majd jövőre megmutatja miért is az egyik legtehetségesebb játékos. Nekem nagyon hiányzik, hogy az átlövéseket még csak meg se próbáljuk. Tudom, ez sose volt Barca játék, de ilyen betömörülő csapatok ellen, néha meg kellene már próbálni. A visszavágó remélem egy kicsit fantáziadúsabb támadójátékot hoz majd, mert még ha az ellenfél végig buszozott is, ez akkor is nagyon kevés volt.
Mondod ezt úgy, hogy közben pont Messi húzott ki minket a katyvaszból. Amúgy miért kellett volna nekünk mindent egy lapra feltéve támadni idegenben, amikor nem voltunk hátrányban? Amint gólt kaptunk, a csapat rá is kapcsolt egy fokozattal, hibára is késztettük a Chelsea-t. Az a gond, hogy gyakorlatilag minden ellenfelünk megszokta, hogy a Barca minden körülmények között csakis a támadásokat erőlteti, miközben az ellenfél kényelmesen halászhat a zavarosban. Az átlövésekkel kapcsolatban igazad van, viszont én nem nagyon emlékszem olyan tiszta lövőhelyzetre, amikor jó eséllyel el is jutott volna kapuig a labda. Azért nyilván nem mindegy, hogy 1 ember van előtted a lövés pillanatában (lásd Willian gólja) vagy 5-6 +a kapus.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.02.21. 08:01:54

Srácok, azért ez nem rossz eredmény akárhogy is nézem. A Cselszkinek a két kapufáján és a gólján kívül nem volt épkézlább helyzete. Két távoli lövés azt annyi. Azt játszották, ami ellenünk játszani kellett. Visszahúzódtak aztán, vagy volt labdaszerzés, vagy nem. 10 emberen nehéz átvergődni. Ugyan az ment, mint a bajnokin is. Járatjuk a labdát keressük a réseket, amik nincsenek. Sokkal gyorsabban járattuk a labdát, mint szoktuk. Nem véletlen, hogy már az elsőfélidő végén 6 km-mel futott többet az ellenfél. A hibájuk sem véletlen. Persze nem játszunk látványosan meg csillivilli játékot, de eredményeset. Szerintem ezzel a jelenlegi állománnyal ezt tudjuk. A buszos csapatok ellen Neymarral, Alvessel is ugyan ez ment. Néhányan úgy tesztek, mint ha ez Valverde találmánya lenne. Dembeléhez annyit, hogy stabilitást akart EV, ezért nem hozta be. A gól előtt láttuk, hogy melegít és valszeg beállította volna, ha nincs az egyenlítés. Szóval, igen, nem látványos, nem szemetgyönyrködtető a játék, de valahogy mindig visszahozzuk magunkat a partiba. A krdés, hogy meddig sikerül.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2018.02.21. 06:36:10

Jelenleg a szokásos év eleji hullámvölgyünkben vagyunk. Egyszerűen borzasztó, hogy ha Messinek nem megy - és most nem megy - akkor nincs senki, aki egy kicsit is lendítsen a támadó játékunkon és gólt lőjön, vagy legalább csak helyzeteket dolgozzon ki. Az elért eredmény jó, nagyon is jó, de ilyenkor látszik igazán, hogy hiányzik egy Neymar típusú játékos, aki Messi "hiányában" a csapat élére tud állni. Félreértés ne essék, nem Neymart hiányolom, csak egy olyan játékost, aki Messi gyengébb napján átveszi tőle a karmesteri pálcát. Dembelét most nem veszem ide, mert neki még be kell illeszkednie a csapatba, kár tőle még ilyent várni, talán majd jövőre megmutatja miért is az egyik legtehetségesebb játékos. Nekem nagyon hiányzik, hogy az átlövéseket még csak meg se próbáljuk. Tudom, ez sose volt Barca játék, de ilyen betömörülő csapatok ellen, néha meg kellene már próbálni. A visszavágó remélem egy kicsit fantáziadúsabb támadójátékot hoz majd, mert még ha az ellenfél végig buszozott is, ez akkor is nagyon kevés volt.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.21. 00:28:48

recrea írta:Meccs előtt leírtam, h jó lenne nekem a 0-0...ötletem nincs, h ismerve a két csapatot meg látva az elmúlt 4 meccsünket, mire számítottak egyesek...h majd örömfocival szétütjük a Chelseat :D otthon is kínlódás lesz sztem, jelenleg ennyit tudunk, nincs formában a csapat, elaltattuk kicsit magunkat. De legalább nem lettünk lefocizva, ahogy mostanában a BL-ben szoktak minket :D
Az 1-1-et aláírtam volna. :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.21. 00:07:59

palesz77 írta:(Halkan megjegyezném, hogy rohadt amatőr dolog volt a 2 kapufáig jutó Williamet teljesen üresen hagyni 25m-re a kaputól..)
Ennyi kiderült legalább, hogy Willianre jobban oda kell figyelni a visszavágón a többiek "kárára".

Legalább van szép passztérkép, így aludhatunk nyugodtan. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése