Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.28. 17:14:59

Én meg remélem hogy pl a poolt kapjuk.Eddig csak az erősebbek ellen nem szenvedtünk annyira,ha kapunk egy közepes csapatot ki is ejthetnek simán,mert két meccsbe is belealszunk :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.28. 17:08:37

Nagy kavarodás már nem várható, egyedül a Liverpool/Napoli/PSG az igazán nyitott csoport, illetve az Atleti-Dortmund cserélhet helyet(amit nagyon remélem hogy nem tesznek meg,

Jelen állás szerint ha csoportelsők leszünk, akkor a lehetséges nyolcaddöntőbeli ellenfeleink:
*Liverpool
*Schalke
*Ajax
*Lyon
*As Roma
*Manchester United.

Ebből az igazán kemény dió egyedül a Liverpool lenne, Man.U sem lenne egy leányálom, de Mourinho mégjobban hozza a lúzer formáját, szóval hozható.

Ha csoportmásodikak lennénk:
*Dortmund
*Napoli
*Porto
*Bayern
*Manchester City
*Juventus

Na ez már jóval keményebb téma, egyedül a Porto(Napoli?) lóg ki lefelé.
Nagyon nem kell a hátunk közepére sem egy ilyen ellenfél ilyen korai szakaszban, szóval nem is várok ma mást, minthogy ma este kimenjenek és megszerezzék a csoportgyőzelmet Messiék, és akkor lehet pihentetni az utolsó fordulóban. =D>
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.26. 22:03:53

Imádom,hogy valaki mindig mártírnak állítja be. :D A problémák nagy része az ő sara,ha tavaly annyira dicsérve volt,mert szűk kerettel hozta a meccseket,idén meg jobb kerettel is gázul játszunk,akkor a csúnya rossz szurkolóknak semmi nem jó. Verhetetlen érvek. Remélem tényleg hosszabbítanak vele,legalább heti másfél órám felszabadulna. Bízni lehet,hogy majd a 3. szezonjában nem szenvedés lesz,csak nem érdemes.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.26. 22:00:09

optimus írta:

Elbagatellizálhatod a problémát, akkor még nem fog megszűnni. Igenis ha kikaptunk volna ilyen semmi játékkal az Atletico ellen, akkor talán az elnökség fejében is megfordul, hogy lehet, még sem olyan rózsás a helyzet, mint ahogy gondolják.

Gúnyolódhatsz a többség véleményén, bár itt valószínűleg te értettél félre valamit. Senki sem annak drukkolt, hogy kikapjunk. Csak annak drukkoltak, hogy ne legyenek elfedve a problémák, hanem kerüljenek szem elé. Mert egy esetleges győzelemmel senki nem lovagolna a borzasztó játékunkon, és az ötlet nélküli taktikán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2018.11.26. 22:08:41-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.26. 21:26:14

hajnesz írta:
nagyatyesz írta:Én nem bánnám, ha Alba is pihenne a szerdai meccsen, és Miranda játszana.
Rakitic bár felépült, de ráfér a srácra a további pihenés, szóval a helyén Vidalt kezdetném.
Suarez sérülésével én is Messit tolnám be középre, 2 szélen meg futtatnám Demb - Malcom párost.

Szóval nálam így nézne ki a szerdai kezdő:
TS - Semedo, Piqué, Umtiti, Miranda - Vidal, Busi, Cou - Demb, Messi, Malcom
Cserébe meg jöhetne majd Alena, Munir is

De ismerve mesteredzőnket, Alba, Rakitic is játszani fog, Coutinho egy sorral feljebb kerül, így vagy Demb vagy Malcom kezd majd, de kinézem belőle azt is, hogy a 0 kilométeres Denis Suarezt képes lesz pont most betenni :-)
Mondjuk ha kiállunk egy ilyen kezdővel, és nem nyerünk, akkor megint ő lesz a hibás :D
Ha felrakná a legjobb kezdőt és nyernénk akkor az lenne a gond hogy nem pihentet, ha felrakja ezt és kikapunk akkor az a gond hogy bekellett volna biztosítani a győzelmet, ha ezzel a kezdővel nyerünk akkor az lenne a gond hogy miért nem kezdhetett Alena, ideje lenne beépíteni a béseket is, mikor ha nem most. Ha Alena kezdene Dembele vagy Malcom helyett akkor az lenne a gond hogy miért nem játszatja őket, most kéne játékba lendülni. Azt majdnem kihagytam hogy minek viszi el Puigot ha nem is játszatja, az lenne a minimum hogy játszik. Ha Messivel nyerünk akkor az lenne a gond hogy miért nem pihent, kifog dögleni tavaszra, de ha meg nem játszana akkor nyilván azért ülünk le meccset nézni hogy lássuk őt véletlenszerűen megalázni játékosokat, ezt tudhatná a kókler valverde is.

A hétvégi meccs után valaki leírta hogy milyen káros volt hogy x-re mentettük a meccset, elképzelni nem tudom az milyen káros lett volna ha a 90. percben annál a 4 a 2 elleni kontránál Messi megtudja csinálni azt a cselt amit amúgy 10-ből 9szer megcsinál, és megnyerjük a meccset. Annál károsabb egyszerűen nem is történhetett volna a csapattal.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.11.26. 16:59:08

hajnesz írta:
nagyatyesz írta:Én nem bánnám, ha Alba is pihenne a szerdai meccsen, és Miranda játszana.
Rakitic bár felépült, de ráfér a srácra a további pihenés, szóval a helyén Vidalt kezdetném.
Suarez sérülésével én is Messit tolnám be középre, 2 szélen meg futtatnám Demb - Malcom párost.

Szóval nálam így nézne ki a szerdai kezdő:
TS - Semedo, Piqué, Umtiti, Miranda - Vidal, Busi, Cou - Demb, Messi, Malcom
Cserébe meg jöhetne majd Alena, Munir is

De ismerve mesteredzőnket, Alba, Rakitic is játszani fog, Coutinho egy sorral feljebb kerül, így vagy Demb vagy Malcom kezd majd, de kinézem belőle azt is, hogy a 0 kilométeres Denis Suarezt képes lesz pont most betenni :-)
Mondjuk ha kiállunk egy ilyen kezdővel, és nem nyerünk, akkor megint ő lesz a hibás :D
Lehet, hogy nem lenne eredményes ez a kezdő, de én megnézném. Mondjuk Piqué helyett játszatnám Lengletet, meg Denist is elnézegetném hátha a legjobbját nyújtja. Támadósorba nagyon kiváncsi vagyok mit mutatna ez úgy, hogy Messi van ott és nem Suarez.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.26. 16:11:38

nagyatyesz írta:Én nem bánnám, ha Alba is pihenne a szerdai meccsen, és Miranda játszana.
Rakitic bár felépült, de ráfér a srácra a további pihenés, szóval a helyén Vidalt kezdetném.
Suarez sérülésével én is Messit tolnám be középre, 2 szélen meg futtatnám Demb - Malcom párost.

Szóval nálam így nézne ki a szerdai kezdő:
TS - Semedo, Piqué, Umtiti, Miranda - Vidal, Busi, Cou - Demb, Messi, Malcom
Cserébe meg jöhetne majd Alena, Munir is

De ismerve mesteredzőnket, Alba, Rakitic is játszani fog, Coutinho egy sorral feljebb kerül, így vagy Demb vagy Malcom kezd majd, de kinézem belőle azt is, hogy a 0 kilométeres Denis Suarezt képes lesz pont most betenni :-)
Mondjuk ha kiállunk egy ilyen kezdővel, és nem nyerünk, akkor megint ő lesz a hibás :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.11.26. 15:21:24

Én nem bánnám, ha Alba is pihenne a szerdai meccsen, és Miranda játszana.
Rakitic bár felépült, de ráfér a srácra a további pihenés, szóval a helyén Vidalt kezdetném.
Suarez sérülésével én is Messit tolnám be középre, 2 szélen meg futtatnám Demb - Malcom párost.

Szóval nálam így nézne ki a szerdai kezdő:
TS - Semedo, Piqué, Umtiti, Miranda - Vidal, Busi, Cou - Demb, Messi, Malcom
Cserébe meg jöhetne majd Alena, Munir is

De ismerve mesteredzőnket, Alba, Rakitic is játszani fog, Coutinho egy sorral feljebb kerül, így vagy Demb vagy Malcom kezd majd, de kinézem belőle azt is, hogy a 0 kilométeres Denis Suarezt képes lesz pont most betenni :-)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:33:11

Suárez, Cillessen, Arthur, Roberto, Samper, Verma és Rafinha is sérült.

MAtS - Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Busi, Vidal, Cou - Malcom, Messi, Dembélé

Valami ilyesmit jó lenne látni. Persze EV-t ismerve lehet, hogy Rakitic egyből 90 percet tol le. :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.07. 20:43:16

Nekem tetszett Dembi játéka.
Mondjuk figyeltem a fejét bemelegítés közben. Mindenki tök laza, ő meg úgy néz, mintha kínaiul dumálnának körülötte. Mintha lövése nem lenne róla, mit kell csinálni, és csak a többieket figyeli.
Sajnos igen, sok labdát elvesztett, sok csele nem jött be. De hát ez a fejlődés útja. Ő legalább mer cselezni, próbálkozni. A rossz passzok meg annak is a következménye, hogy nem érzi még úgy a társakat. Ezen az alapon Lajost is elő lehet venni. Hány jó csele van egy meccsen? Tegnap is szó szerint elesett a saját lábában, meg a labdában is. Ráadásul hány ziccert kihagyott!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.07. 11:35:00

Fecooo írta:Ééééés megint csak megy az "Oszmán rengeteg labdát elad, értékelhetetlen, blabla..."
Nézzétek már meg, hogy a támadók közül ki, mennyit rakott hozzá a csapatvédekezéshez miközben helyzeteket dolgozott ki... Coutinho hol volt védekezésnél pl?
Rakitic és Busquets csapágyasra vannak hajtva, erre remek példa volt előbb Iván 2. "kapuralövése", illetve Busi eladott labdája...
Ha kizárólag az érdemelné meg a kezdőt, aki nem ad el labdát, Arthuron és Albán kívül jelenleg nem lenne ember a standard kezdőben...
Tény, hogy az első félidőben a francia gyenge volt, viszont a 2. félidőre határozottan feljavult és még a 16-osunknál is védekezett!
Ennyi erővel Lalyos is nulla volt, mert hiába volt 244 gólhelyzete, ha egyet sem tudott belőni, még ziccerből sem...
Ne csak a negatívumokat nézzétek már... A jobboldalunk mikor volt hatékony Dembouz nélkül? Melyik meccsről mondhattuk el, hogy nem volt féloldalas a csapat, pedig Oszmán se volt a pályán?
Nem védeni akarom akarom Dembélét, de ebben nagyon egyet kell hogy értsek. Ki tudta volna hozni sokkal kevesebb labdaeladással csak az más kárára ment volna. Gyakorlatilag csak ő és Suarez játszott támadót. Ha többet próbálkozol, nyilván több labdát is adsz el. Ennyi erővel Messit is elő lehetne venni, hogy mennyiszer szerelik és kerül az ellenfélhez a labda. De a feladatkörük más. Suareznek hány olyan lehetősége volt, hogy egy az egyben vihette az ellenfélre és vagy belevezette vagy orbitálisan gyenge passzt adott? Arthur vagy Rakitic nyilván nem ad el annyi labdát, mert más a feladatkörük, mellesleg Dembouznak a "visszaérése" rengetegszer azon múlott, hogy az ellenfél térfelén kellett letámadni, hiogy ne jöhessen zavartalanul az Inter. Nem egyszer sikerült is megzavarni a kapust/hátsó alakzatot. Rafinha lehet, hogy többet ért vissza, de támadásban fele annyi szerepe volt a brazilnak. Mellesleg voltak olyan húzásai amikre nem sokan képesek a csapatból és Messi hiányában ezek kellenek. Azt se felejtsük el, hogy a helyzeteit rendszeresen ő maga teremtette meg, nem kapott olyan labdákat, mint Suarez vagy Rakitic ziccere. És SR sem segített túl sokat, főleg a tegnapi teljesítményét látva. Albaval azért többet lehet kezdeni
Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy ne a statisztikára támaszkodjunk mert azzal ki lehet törölni azt a bizonyos fertályat. Komplexebben kell nézni a képet. Nyilván nem azt mondom, hogy überkirály meccse volt, mert nem igaz, de távolról sem olyan, mint amilyennek beállítják itt sokan, főleg a második félidőben. Azt mondjuk nem értem SR-t miért nem kapta le Valverde, ordított Semedoért a játék. Perisic akkor verte meg Robit, amikor akarta, , támadásban 0 az meg nagyon feltűnő, hogy Dembélé és a portugál mennyivel jobban megérti egymást. Ezt az NB II-zést meg nem érdemes szóra se méltatni. Sokaknak inkább azért van gondja, mert sokba került és ezért várnak folyamatosan klasszis teljesítményt. Erről ő tehet legkevésbé. Ha a Dortmund könnyebben elengedte volna ( nem véletlenül ragaszkodott hozzá) és eljön 50-60-ért más lenne a megítélése.

Összességében nem volt olyan lehengerlő a játék, de nekem tetszett a meccs, viszont lekapartam az arcom. Úgy ki kellett volna tömni ezt az Intert, mint a libát. Az meg külön ironikus, hogy pont egy olyan villanásból szereztünk gólt, ami távol állt a ziccerttől, sőt még igazi helyzettől is.
Az hogy Busi hibázott egyet nnem nagy dolog, a mezőnyben jól végezte a dolgát. Így is nagy mák kellett hogy Icardihoz pattanjon a labda, ilyen mindig benne van a meccsben. Inkább azon bosszankodjunk, hogy miért kellett, hogy számítson az az egy gól. Plusz jó volt látni, hogy Messi nélkül is képesek vagyunk lefocizni az ellenfelet. Mert kb 6-7 perce volt az Internek, amikor tényleg partyban voltak velünk. Én speciel jobban örülök ennek az X-nek ilyen játékkal, mint egy kiszenvedett, kilátástalan 1 gólos győzelemnek. Az Eindhovent majd bedaráljuk és nem kell a Spurs miatt aggódni.
[/quote]
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.07. 10:15:04

Csak a gólok hiányoztak tegnap. Nekem tetszett ez a dominancia, és az Inter teljes megfojtása a kp-n, a letámadás, és a sok labdaszerzés. Ha ezek működnek, nagy baj nem lehet. Leoval nyílván ezt elég hamar lezárjuk, tegnap a helyzeteknél szerencsénk sem volt, de a játék igenis bíztató volt nagyon is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.07. 09:38:04

Ez egy olyan meccs volt,ahol mi irányítottunk,bár az eredményen nem látszik.Volt,hogy úgy nyertünk gólokkal,hogy közünk nem volt a meccshez,csak elfáradt az ellenfél :D(igaz nem a bl-ben)
Helyzete mindig lesz az ellenfélnek,annyival sajnos nem vagyunk jobbak,hogy egyszer se érjenek oda a kapunk elé.Olyan nagy lehetőségük nem volt,a gólnál sajnos hibáztunk,de ez van,összességében jól védekeztünk,kicsit tartottam a bal oldaltól,mert Roberto nehezen tudta tartani a horvátot.
Kár a bekapott gólért,Suarez remélem átmenti majd ide is a gólokat,jót tenne neki is,meg a csapatnak is.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.11.07. 09:25:19

Sokakkal ellentétben nem látom olyan nagynak a tegnapi teljesítményt. A meccs nagy részében eléggé egysíkú, ötlettelen volt a játékunk, kimerült a labdabirtoklásban.
Suarez egyedül vergődött, de igazi kidolgozott helyzetbe nem került. A távoli lövések elakadtak, Rakitic próbálkozásai szánalmasak voltak. Nem kapták el a fonalat, csak a jól sikerült csere hozott némi váratlant, aminek aztán gól lett az eredménye.
Az előny aztán gyorsan elszállt, és ez sem vet jó fényt az összteljesítményre. Van hova javulni, ha BL győzelem a cél.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.07. 08:20:27

optimus írta:
recrea írta:
Azt sem értem, h mire kell a labdatartás, totál felesleges a 80%. Miért nem adjuk át egyszer végre a területet?
Azért mert nem tudunk így játszani. Amint a real ellen átadtuk a területet ( amit amúgy nem tettünk, csupán átállt a madrid 3 védőre és taktikailag 20 percig agyonvert minket, amire Valverde reagált és vertük el őket. https://faja1234.wordpress.com/2018/10/ ... o-elemzes/" target="_blank itt szépen le van írva), ott is simán kaphattuk volna a gólokat. A hétvégén ahelyett hogy fal ellen játszottunk volna még 20 percig lövünk egyet és vége a meccsnek, szépen átadtuk a területet a Rayonak ( itt tényleg ez történt), és szépen kaptunk is belőle 2 gólt. Tavaly a Romának is átadtuk, jó vége lett. Egyszerűen nem tudunk így játszani.
recrea írta: Busi pedig megfáradt, jól lakott, hülyére nyerte magát, nem motivált már, amit én spec abszolút megértek, mert 10 éve klasszis, a csúcson van, őrületes játékintelligenciával megáldva, talán 8 edzőnél is vitathatatlan kezdő volt, ami azért tapsot érdemel. De nem ártana megpróbálni nélküle is a csapatot olykor olykor.
Ez meg már bocsánat de hülyeség, centire ugyanezt elmondtad a tavalyi szezon előtt Messiről is. Most nem a gól előtti failjáról beszélek, az nyilván az ő kreténsége volt, de nem megfáradt hanem Messi kiválásával átalakultak a szerepkörök és többet kell vállalnia. Nyilván mivel többet vállal többet is hibázik.
Amikor meg Dembele játszik akkor helyette is kell védekeznie. Meg lehet nézni hogy SR előrefutás labdavesztése után Rafinha mit csinál, és Dembouz mit csinál. A brazil már jobbhátvédben van a labdavesztés után rögtön, míg a francia csak elől pillázik hogy mi is történt. Ezután jön az hogy furcsamód rögtön vagy Busi, vagy Pique totál kiszolgáltatott helyzetben találja magát, helyzet lesz belőle és rögtön előveszi őket valaki.
recrea írta: Totál nem érdekel, ha Dembele 10 labdát ad el meccsenként, de 1 gólt rúg. Suarez 3 éve nem lenne kezdő, ha ezt néznénk.
De Lajos iszonyat mennyiségű munkát belerak, nem véletlen kerül folyamat helyzetbe, te is tudod. Neki a helyzetkihasználása rettenetes, főleg amit ma művelt. És egy ilyen embert elbír a csapat, főleg középcsatár poszton. De azt hogy 2 ilyen ember legyen, egy olyan csapatban amelyik játéka a folyamatos labdajáratásra épül már nem bír el. Gyerek amikor ésszel játszik, akkor egész elfogadható, csak akkor beleszürkül, és semmi értelme őt játszatni, más jobban megoldja ezt. Ha meg nem ésszel, akkor meg az van mint most a második félidőben, hogy fullba tolja a kretént, és amint labdát kap 5 emberünk rögtön úgy helyezkedik hogy minél gyorsabban vissza szerezzék a labdát.
1. Nem arról beszélek, amikor lefociznak minket :D Más, amikor be vagyunk szorítva meg más, amikor tudatosan adjuk át a területet, ahelyett, h körbeadogatjuk a labdát. Kontrázni pofon egyszerű megtanulni, nem véletlen ez a kiscsapatok fegyvere. De nyugodtan ide vehetjük a Realt is, számtalanszor tette Zidane alatt, vagy ott a Pool, vagy Mou aktuális csapatai.

2. Keresd már ki, amikor Messiről ilyet írtam :D tehát, ha nincs Messi, és Demb játszik, akkor többet kell védekeznie Businak? Kétlem. Akkor szted Busi két éve nem gyengébb, mint előtte volt? Nem igazán látom, h mivel kell többet vállalnia, kivéve azt, h nincs Xavi meg Ini, de akkor ennyi erővel mindenkinek többet kell vállalnia. Az már előfordulhat, h többször kerül olyan helyzetbe, ami necceebb vagy meg kell oldania, mert nincs mellette az említett két játékos, ez meg annyit bizonyít, h nem magától volt Busi világklasszis, hanem az említettek (is) segítették azzá. Annyi történik, h jönnek ki szépen a hibák, amikor nincs a 3 klasszis játékosunk a pályán, akik voltak 10 évig.

3. Én nem Demb tegnapi játékáról beszéltem, hanem annyit mondtam, ha 10 labdát elad és 1 gólt lő, akkor nálam örök kezdő, ezt sztem mindenki aláírná. Mindezt azért, mert felhozaták a labda eladásokat. Full mindegy, mennyi labdát adnak el elől, ha a másik felét hozzák, ahogy Suarez is, az ő esetében pedig egyről beszélünk ;) pont én is őt hoztam fel pozitív példának.

Rafit meg Dembelet felesleges összehasonlítani, mivel mást játszik olyankor a csapat, más a szerkezet, amit írsz, azt EV felvállalja, ha mi látjuk, akkkor gyanítom, h ő is látja ezt :)
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.11.07. 07:55:00

Végre egy meccs, amit én is láttam és nem utólag…
Nagyon komolyan nyomtuk, végig egyértelmű volt, hogy melyik a jobb csapat.
Szerencsére a baljós előérzeteim nem igazolódtak be. Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az ellenfél sem akart túl sokat kockáztatni. Az igazi gyengénk az az amikor mélységben letámadnak, de ők ezt nem merték megkockáztatni, majd az egyenes kieséses szakaszban lesz olyan aki ezt megteszi. Egyelőre tökéletesen alakulnak a dolgok, de még van hová fejlődni. Az biztos, hogy ezzel a kerettel van esély BL-t nyerni, de ahhoz szerencse is kell majd.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.07. 07:43:24

Dembi NB II.szint írja itt valaki.Ha ez így van,akkor keressük már meg, hogy ki a felelős azért,hogy 140 Millio Eurót fizettek ki egy NB II-es játékosért? Hiszen hozhattak volna egyet 500.000 Ft-ért is a mi jó kis NB II-ből. Szakmailag jeles hozzászólás volt. Nem szoktam ilyenekre reagálni, de nem tudtam megállni. Persze, ha az első percekben bemegy a lövése, akkor másként ítélik meg. Nem zavarja a Dembelét mocskoló,leafrikaizó,primitív emberként beállítókat az sem, hogy ugyanannyi gólja van a La Ligában,mint Cou-nak, egy tized annyi játékidő alatt... Nem tudják,hogy a Dortmund nem véletlenül akarta ezt az ,,NB II-es ,, játékost minden áron magánál tartani...Azt se látják sokan, hogy nincs helye megtalálva a csapatban. Hol baloson játszik, hol jobboson, de legfőképpen sehol. Egyszerűbb tehát gyalázni,és nem arra keresni a megoldást, hogy hol is van ennek a srácnak a helye...
A tegnapi meccshez hozzászólva, mi 25 abszolút gólhelyzetet hagytunk ki,szokás szerint az ellenfél a huszadából is tudott gólt lőni. A fociban van ilyen.Nem játszottunk rosszul,csak megint a helyzetkihasználással voltak gondok.
A továbbjutás megvan,és ez a fontos.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.11.07. 07:28:28

Jó ez a döntetlen, továbbjutás megvan, Messi nem sérült meg, ez a lényeg. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.11.07. 07:27:03

eva írta:Azt hiszem nem leszek Dembele rajongó. Amit ez a srác csinál NB 2 szint!!!
Miért is?
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.07. 06:47:04

Ééééés megint csak megy az "Oszmán rengeteg labdát elad, értékelhetetlen, blabla..."
Nézzétek már meg, hogy a támadók közül ki, mennyit rakott hozzá a csapatvédekezéshez miközben helyzeteket dolgozott ki... Coutinho hol volt védekezésnél pl?
Rakitic és Busquets csapágyasra vannak hajtva, erre remek példa volt előbb Iván 2. "kapuralövése", illetve Busi eladott labdája...
Ha kizárólag az érdemelné meg a kezdőt, aki nem ad el labdát, Arthuron és Albán kívül jelenleg nem lenne ember a standard kezdőben...
Tény, hogy az első félidőben a francia gyenge volt, viszont a 2. félidőre határozottan feljavult és még a 16-osunknál is védekezett!
Ennyi erővel Lalyos is nulla volt, mert hiába volt 244 gólhelyzete, ha egyet sem tudott belőni, még ziccerből sem...
Ne csak a negatívumokat nézzétek már... A jobboldalunk mikor volt hatékony Dembouz nélkül? Melyik meccsről mondhattuk el, hogy nem volt féloldalas a csapat, pedig Oszmán se volt a pályán?

ON is legyen:

Ez a tegnapi teljesítmény kiváló volt véleményem szerint, agresszív letámadás volt végig, az inter a saját térfeléről alig tudott kijönni, egyszerűen nem mentek be a helyzetek! De most emiatt EGYETLEN embert lehúzni igazságtalan... Nem jött össze a győzelem, de ha ilyen koncentrált tudna lenni a csapat, 10ből 9 és fél meccset megnyernénk folyamatosan... Van mire építeni, a fejekben kell rendet tenni és simán van esély a BL-re...
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.07. 00:43:20

recrea írta:
Azt sem értem, h mire kell a labdatartás, totál felesleges a 80%. Miért nem adjuk át egyszer végre a területet?
Azért mert nem tudunk így játszani. Amint a real ellen átadtuk a területet ( amit amúgy nem tettünk, csupán átállt a madrid 3 védőre és taktikailag 20 percig agyonvert minket, amire Valverde reagált és vertük el őket. https://faja1234.wordpress.com/2018/10/ ... o-elemzes/" target="_blank itt szépen le van írva), ott is simán kaphattuk volna a gólokat. A hétvégén ahelyett hogy fal ellen játszottunk volna még 20 percig lövünk egyet és vége a meccsnek, szépen átadtuk a területet a Rayonak ( itt tényleg ez történt), és szépen kaptunk is belőle 2 gólt. Tavaly a Romának is átadtuk, jó vége lett. Egyszerűen nem tudunk így játszani.
recrea írta: Busi pedig megfáradt, jól lakott, hülyére nyerte magát, nem motivált már, amit én spec abszolút megértek, mert 10 éve klasszis, a csúcson van, őrületes játékintelligenciával megáldva, talán 8 edzőnél is vitathatatlan kezdő volt, ami azért tapsot érdemel. De nem ártana megpróbálni nélküle is a csapatot olykor olykor.
Ez meg már bocsánat de hülyeség, centire ugyanezt elmondtad a tavalyi szezon előtt Messiről is. Most nem a gól előtti failjáról beszélek, az nyilván az ő kreténsége volt, de nem megfáradt hanem Messi kiválásával átalakultak a szerepkörök és többet kell vállalnia. Nyilván mivel többet vállal többet is hibázik.
Amikor meg Dembele játszik akkor helyette is kell védekeznie. Meg lehet nézni hogy SR előrefutás labdavesztése után Rafinha mit csinál, és Dembouz mit csinál. A brazil már jobbhátvédben van a labdavesztés után rögtön, míg a francia csak elől pillázik hogy mi is történt. Ezután jön az hogy furcsamód rögtön vagy Busi, vagy Pique totál kiszolgáltatott helyzetben találja magát, helyzet lesz belőle és rögtön előveszi őket valaki.
recrea írta: Totál nem érdekel, ha Dembele 10 labdát ad el meccsenként, de 1 gólt rúg. Suarez 3 éve nem lenne kezdő, ha ezt néznénk.
De Lajos iszonyat mennyiségű munkát belerak, nem véletlen kerül folyamat helyzetbe, te is tudod. Neki a helyzetkihasználása rettenetes, főleg amit ma művelt. És egy ilyen embert elbír a csapat, főleg középcsatár poszton. De azt hogy 2 ilyen ember legyen, egy olyan csapatban amelyik játéka a folyamatos labdajáratásra épül már nem bír el. Gyerek amikor ésszel játszik, akkor egész elfogadható, csak akkor beleszürkül, és semmi értelme őt játszatni, más jobban megoldja ezt. Ha meg nem ésszel, akkor meg az van mint most a második félidőben, hogy fullba tolja a kretént, és amint labdát kap 5 emberünk rögtön úgy helyezkedik hogy minél gyorsabban vissza szerezzék a labdát.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.07. 00:14:13

csababarca írta:
MatyiG írta: Dembélé háromszor annyi labdát ad el, mint Coutinho, szóval nem venném őket egy kalap alá.
miért vagytok ennyire belebetegedve ebbe a labdaeladásba meg passzpontosságba?
Ezt én sem értem, Pep-korszakból maradt. Amúgy a passzpontosság nemcsak adott játékoson múlik, akinél a labda van, hanem a rendszertől, a társaktól, h megjátszhatóak-e, hogy helyezkednek, amíg anno Xavinak volt 5 lehetősége hova passzolni, addig Arthurnak van 2. Írta valaki múltkor, h 2008-ban, 28 évesen szintet lépett, az nem azért volt, mert nyáron megtanult focizni, hanem azért, mert más csapat lett körülötte.

Totál nem érdekel, ha Dembele 10 labdát ad el meccsenként, de 1 gólt rúg. Suarez 3 éve nem lenne kezdő, ha ezt néznénk. Egy támadó igenis legyen önző, kockáztasson, próbálkozzon. Főleg most, h csapatszinten közel sem tudjuk úgy megbontani a védelmet, mint ezelőtt kb bármikor. Ilyenkor kell a klasszis megoldás, mint ma Malcomé. Amúgy meg, még mindig lövésből lesz a gól, szóval tüzelni kell.

Ennyi erővel kérjük számon Busit, h meccsek óta nincs kapuralövése, tehát rosszabbul játszik, mint Malcom, mert neki volt :)

Azt sem értem, h mire kell a labdatartás, totál felesleges a 80%. Miért nem adjuk át egyszer végre a területet? Jól látszódott a Real ellen, h milyen potenciál van a kontrákban, rájuk is rúgtunk 3 gólt...igaz, nekik kockáztatni kellett, így nagyobb területek voltak. De ma is ezekből volt sok helyzet.

Nekem sokkal jobban tetszenek ezek az adok-kapok meccsek, mint a tavalyi ősz, ahol ugyan alig kaptunk gólt, cserébe a másik tévén lassítva néztük apámmal, h hogyan lesz a hernyóból pillangó, mert izgalmasabb volt.

Busi pedig megfáradt, jól lakott, hülyére nyerte magát, nem motivált már, amit én spec abszolút megértek, mert 10 éve klasszis, a csúcson van, őrületes játékintelligenciával megáldva, talán 8 edzőnél is vitathatatlan kezdő volt, ami azért tapsot érdemel. De nem ártana megpróbálni nélküle is a csapatot olykor olykor.

Arthur nekem baromira átjön, láthatóan növekszik az önbizalma, ahogy játszik, nem szabad padra tenni az embert.
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.11.06. 23:32:23

csababarca írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Az pedig szinté negatívum, hogy a Tottenham fordított, így ha a következő fordulóban elverik az Intert, akkor a Camp Nou-ba egy életéért küzdő Tottenham fog jönni.
ha elverik az intert...
de mi nem fogunk kikapni Eindhovenben, akkor meg már mindegy mit kapar a tham ellenünk, csoportelsők vagyunk.
Ha elverik az Intert, és mi ebből is indulunk ki, akkor a legkönnyebb dolga lenne Valverdé-nek az 5. és 6. forduló csapatösszeállítását tekintve a biztos csoportelsőség szempontjából, ha jól számolok (jöhetne a B csapat mindkét fordulóban):
Ebben az estben már az 5. forduló után akkor is csoportelsők lennénk, ha a PSV-től kikapnánk az 5. fordulóban, tehát praktikusan már most a negyedik forduló után kijelethetnénk a biztos csoportelsőségünket, feltéve hogy a Tottenham nem ver meg bennünket jobban a 6.-ban, mint mi őket vertük!
Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha a Ham nyer az Inter ellen 99,9 % a csoportelsőségünk, függetlenül a mi eredményeinktől.
Ha az Inter megveri a Tottenhamet, az nekünk sokkal-sokkal rosszabb!
Kár, hogy előre nem bízhatunk a Ham győzelmében... szóval minimum x-elni kell Eindhovenben a csoportelsőség 5. fordulós bebiztosításáért!
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2018.11.06. 23:29:33

Azt hiszem nem leszek Dembele rajongó. Amit ez a srác csinál NB 2 szint!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.06. 23:17:29

MessiNeymarSuarez írta:A végén az egymás elleni mérleget nézik, ha az egál, akkor marad a gólkülönbség.
Köszi. Mindegy, úgy számoltam, hogy a továbbjutás tényleg matematikailag is megvan. Engem a csoport elsőség annyira nem érdekel (mondjuk a klubnak szerintem fontos), legtöbbször nem származott előnyünk belőle.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése