Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.03.08. 19:55:49

Otthon azért illene verni a Lyont bármikor. Ha bekövetkezne véletlenül az a szégyen ami a Roma ellen, meg is érdemelt kiesés lenne.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.08. 14:08:28

Igen, az idegenbeli odavágóból ítélve a hozzáállással talán nem lesz probléma, ott is rendesen felpörögtek, és oda akartak csapni, nem pedig lazázni, az meg már más kérdés hogy semmi sem ment be.

Az viszont a javunkra szól, hogy nagyon rég volt már olyan, hogy kizárólag a Camp Nou-beli eredmény miatt estünk ki.Utoljára ilyen 2003-ban volt a Juventus ellen, ahol 1-1-es idegenbeli odavágó után a Camp Nou-ban 1-2 lett a Juventus javára a hosszabbításban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.08. 13:40:57

MessiNeymarSuarez írta: 3. Nem nyertünk az odavágón, nem úgy mint a Real és a PSG :mrgreen:
Talán jobb is így, a Roma ellen mi is megtapasztalhattuk, hogy nem akkora előny az. Azért legalább egy idegenbeli góllal nyugodtabb lennék.
MessiNeymarSuarez írta:4. A srácok láthatták hogy mit műveltek a lenézett csapatok kedden és szerdán, így remélhetőleg fel sem merül Messiékben hogy egy kicsit is lenézzék a Lyont, és túlságosan nyeregben érezzék magukat.

Ennek ellenére kemény küzdelem lesz, remélhetőleg Barca továbbjutással.
Négyszer zsinórban azért csak nem fog megtörténni.
Mentálisan fog úgyis eldőlni az egész. Ha Messiék fejben ott lesznek és igazán akarják ezt a továbbjutást akár vért is ihat a Lyon.
Ami pozitív előjel lehet, hogy biztos okultak a srácok a tavalyiból és nem lépnek kétszer ugyabba a pocsolyába, illetve hazai pályán nem sűrűn okoznak gondot az ellenfelek, főleg a Bl-ben. A Spurs-t nem venném ide, egy tét nélküli meccs volt, ahol szinte B-csapattal álltunk ki, az angolok meg az életükért harcoltak. Tavaly sem az otthoni meccsekkel volt a baj.
Plusz az utóbbi időben már sokkal jobb a helyzetkihasználásunk, ha negyedannyi helyzetünk lesz, mint az odavágón gólokkal nyerhetünk.

Ennek ellenére nem vennék mérget a továbbjutásra, csak nagyon bízom benne. A Real két, egymás után gyorsan lejátszott kemény Klasszikus után fogadta a teljesen friss Ajaxot, a PSG meg olyan amatőr módon kezelte a meccset, mintha először játszanának egyenes kiesésben.
Szóval a körülmények adottak, ha nem csak a mezt viszik ki Messiék tovább kell jutni, főleg hazai pályán.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.08. 12:53:10

MatyiG írta:Az eddigi négy továbbjutó közül az Ajax lenne a legideálisabb szerintem. Ha kiejtjük a Lyont. :D

Még csak március, de jó esélyeink vannak a triplázásra. Kemény lenne 10 éven belül háromszor. :)
Porto? :D

Amúgy elég rendesen elsiklott a hazai sajtó erről az amúgy szerintem elég fontos változtatásról.
Igazából ugyanaz lesz mint eddig, annyi hogy az elődöntő lehetséges párosítását is megtudjuk hamarabb, lehet úgy voltak vele, hogy értelmetlen összehívni nagy csinadrattával a fél világot, hogy utána 2 perc alatt összesorsoljanak összesen 4 csapatot. :lol:

Szerintem pozitív, mert ha tovább megyünk a Lyon ellen, akkor azt is megtudhatjuk már 15-én, hogy az elődöntőben melyik párosítás győztese várna ránk egy esetleges továbbjutásnál.

Azért az milyen lenne ha például most megkapnánk a Portot, utána meg egy Ajax-Tottenham párosítás várna ránk :lol:

Ez nem valószínű azért, de ennek ellenére is kötelező nagyon megnyomnunk ezt a BL-t, mert ritka nagy lehetőség, hogy odaérjünk.
Mennyire szép lenne már, ha a 2009-es legendás csapat kereken 10 éves évfordulóját egy újabb Triplával ünnepelnénk meg [-o< (esetleg 6 kupás év)

Nem tartok annyira amúgy Lyontól, 4 okból:
1. Idegenben is sikerült hatástalanítanunk őket, és szinte nem is láttuk a meccsen azokat a félelmetes kontrákat amiket a City és társai ellen műveltek, ez bizonyítja hogy jók voltunk ellenük, pláne idegenben ami nálunk ritka kincs mostanság.
2. Az eheti eredményektől függetlenül eleve erős lélektani erővel vághattak nekünk, mert idén már elverték a Cityt, a City nem tudott nyerni ellenük, plusz a PSG-t is elverték az odavágó előtt, mi más adhatna mentális erőt nekik?
3. Nem nyertünk az odavágón, nem úgy mint a Real és a PSG :mrgreen:
4. A srácok láthatták hogy mit műveltek a lenézett csapatok kedden és szerdán, így remélhetőleg fel sem merül Messiékben hogy egy kicsit is lenézzék a Lyont, és túlságosan nyeregben érezzék magukat.

Ennek ellenére kemény küzdelem lesz, remélhetőleg Barca továbbjutással.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.08. 12:35:18

Az eddigi négy továbbjutó közül az Ajax lenne a legideálisabb szerintem. Ha kiejtjük a Lyont. :D

Még csak március, de jó esélyeink vannak a triplázásra. Kemény lenne 10 éven belül háromszor. :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.08. 12:24:05

Tottenham,Porto.Ajax valamelyike
Sokan gondolják hogy ez volna a jó sorsolás.
Hát, Szerintem nem biztos.
Ezek most vért isznak.
Talán nekünk is jobban jönne egy nagyobb, csak a szintentartás végett
Persze előbb a Lyont kell behúzni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.08. 11:59:35

Ágak lesznek idén.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.03.08. 11:51:26

MessiNeymarSuarez írta:
https://www.uefa.com/uefachampionsleagu ... d=2000983/" target="_blank
"The quarter-final, semi-final and final draws all take place on Friday 15 March."
?????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Jól olvasom, hogy idén már március 15-én kisorsolják az ELŐDÖNTŐ párosítását is? Létezik ez?
Ha igen, gondolom úgy sorsolják ki, mint a döntőben a hazai csapatot, hogy melyik párosítás nyertese lesz "otthon" a döntőben.
Ez meglepett engem is de ahogy utánanéztem ezt találtam.
When is the Champions League semi-final draw?
We will also know the potential make-up of the semi-finals on March 15, with UEFA confirming that the draw for the last four will also occur on that day.

As such, clubs, players and fans alike will be able to go through the permutations to see who they might end up facing should they reach the final.
Akkor a következő körtől ágak lennének? :| :| Érdekes de valamilyen szinten ésszerű lenne pláne úgy hogy Április 17 visszavágó 30 pedig már az elődöntő első meccse, egyszerűbb leszervezni így mindenkinek bár meglepő húzás.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.08. 11:14:12

mess2009 írta:nekem már az Ajax mámor után rögtön beugrott, hogy mi lesz ha ezekkel sorsolnak össze bennünket?!
Akkor az lesz, hogy örülünk mert továbbjutottunk a Lyon ellen :lol:

drobika: Pontosan, de nekünk most megvan az az előny, hogy nem saját bőrünkön csattant ez, hanem láthattuk előtte hogy mik történtek a többi naggyal, ezért időben fel tudtunk készülni, és nem lebecsülni senkit sem.

Az eredmények után otthon szinte kötelező felszívnunk magunkat, és kimenni úgy, hogy megverjük őket, nincs mentség.
Egy rakás nagy elhullott, maradt a City főesélyesként még, aki viszont élet-halál harcot folytat folyamatosan a Liverpoollal a PL elsőségért, és az Atleti, és talán a Liverpool/Bayern.
Nem tudom mikor lesz ilyen jó lehetőségünk újból a BL elhódítására.


https://www.uefa.com/uefachampionsleagu ... d=2000983/" target="_blank
"The quarter-final, semi-final and final draws all take place on Friday 15 March."
?????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Jól olvasom, hogy idén már március 15-én kisorsolják az ELŐDÖNTŐ párosítását is? Létezik ez?
Ha igen, gondolom úgy sorsolják ki, mint a döntőben a hazai csapatot, hogy melyik párosítás nyertese lesz "otthon" a döntőben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.08. 10:26:29

Szerintem a Lyon ellen továbbjutunk.
Viszont eléggé veszélyes hogy úgymond egy csomó ,, esélytelen,, csapat marad.Nem szabad őket lebecsülni!!!!
PSG, Madrid kiesése meglepetés.
Nem kicsit
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.03.08. 08:49:40

mess2009 írta:nekem már az Ajax mámor után rögtön beugrott, hogy mi lesz ha ezekkel sorsolnak össze bennünket?!
De Jong vág 2 öngólt. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.08. 08:36:50

nekem már az Ajax mámor után rögtön beugrott, hogy mi lesz ha ezekkel sorsolnak össze bennünket?!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.08. 07:15:16

Attól még lehet egy jót röhögni szerintem, ha meg beégünk mi is, majd mások kiröhögnek minket is. Nincs ezzel gond.

Mondjuk én most a PSG-n röhögtem inkább (a Real mégiscsak hármat nyert zsinórban), őket folyton kikiáltják a BL nagy esélyesének ősszel, aztán évek óta a legelső kieséses körben távoznak. Sokkal jobban mi sem teljesítünk persze, szó se róla.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.03.08. 07:02:20

recrea írta:Kissé ellentmondásos, ahogy lenéztek néhány csapatot annak fényében, h tavaly a világ égését műveltük le, és 4 éve közünk sincs a BL-hez.
Így van. Én azért nem örömködtem még teli szájjal a PSG és a Real kiesésének, mert még mi sem jutottunk tovább. 4 éve Benny Hill showt nyomunk a BL-ben. Azért bizakodó vagyok.
Csak is Puyol
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.03.07. 20:23:04

recrea írta:
zola8787 írta:Ha továbbjutunk a Lyon ellen (amire nem vennék mérget), ez a MU jó kis ellenfél lenne. Mint egy amatőr banda kb egy világklasszis kapussal.
Szeretnék én ennek az amatőr bandának az egyik amatőr focistája vagy edzője lenni :D

Kissé ellentmondásos, ahogy lenéztek néhány csapatot annak fényében, h tavaly a világ égését műveltük le, és 4 éve közünk sincs a BL-hez.
Ennek tükrében a Barcát is lenézem a Lyon ellen :D

Most ez olyan dolog, hogy egy nb 2-es amatőr gárdának is szeretnék a tagja lenni amennyi lóvé van ott is, nem kell mindent szószerint venni. Azért az nem kérdés, hogy a bl-ben álló csapatok közül ez a MU az egyik leggyengébb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.07. 20:00:49

zola8787 írta:Ha továbbjutunk a Lyon ellen (amire nem vennék mérget), ez a MU jó kis ellenfél lenne. Mint egy amatőr banda kb egy világklasszis kapussal.
Szeretnék én ennek az amatőr bandának az egyik amatőr focistája vagy edzője lenni :D

Kissé ellentmondásos, ahogy lenéztek néhány csapatot annak fényében, h tavaly a világ égését műveltük le, és 4 éve közünk sincs a BL-hez.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.03.07. 20:00:03

Bl kieses a Lyon ellen meg a Roma elleni fiaskon is tultenne.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.07. 13:15:49

nálunk a gólokat Messi,Suarez és Dembélé től lehet várni.
Messi többnyire saját maga teremti meg a helyzeteit, esetleg az Albával való összjátéka még külön is egy esély.( de nem több és semmi esetre sem egy csodafegyver mivel már ki ismert figura)
Suarezt kifejezetten helyzetbe kell hozni sajna egy gólhoz 6-10 szer.
Dembélé egyelőre szerintem csak ígéret de őt is oda tenném, aki képes magát helyzetbe hozni
Coutinhó amennyire én tudom soha sehol nem volt egy gólvágó, ez csak Valverde vágyálma és úgy néz ki hogy az is marad. én inkább azt a képességét erősíteném, hogy eredményesebben bontsa meg a védelmeket és hatékonyabban védekezzen (lásd: Iniesta!) erre talán lenne esélye.
nekem egy fájó pont még, hogy nincs nálunk egy kifejezetten jól fejelő ember és így a pontrúgásaink különösen a szögletek nem számítanak komoly lehetőségnek.
ami a Lyont illeti bizony győzni kell, ez pedig stabil védekezést , helyzetkihasználást és ami a fő két félidős hajtást igényel!
sajnos a kiesés itt nem olyan csoda mint az emlegetett esetek az elmúlt napokból.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.03.07. 13:14:42

Örülök, hogy ilyen sok esélyes csapat van. Elmúlt években volt a 3 spanyol meg esetleg a Bayern.
Most azért már ott van a Párizs, City, Pool, Juventus is.
Mondjuk így is spanyol fogja nyerni, szal... :d

Európa liga meg szokásosan a Sevilla-è lesz, istenem de nevetnèk :D

Ha továbbjutunk a Lyon ellen (amire nem vennék mérget), ez a MU jó kis ellenfél lenne. Mint egy amatőr banda kb egy világklasszis kapussal.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2019.03.07. 10:19:39

MessiNeymarSuarez írta:
Veszélyes lesz ez a Lyon is, pláne hogy ők is megérezték hogy milyen csillaghullás van, kár hogy legalább 1 gólt nem tudtunk idegenben szerezni, így nincs mese, meg kell verni őket.
Én is eléggé elkezdtem izgulni a mostani eredményeknek köszönhetően. Ha nem tesszük oda magunkat, akkor a Lyon is könnyen megérezheti a vérszagot.

Bár egyszerű a képlet, ha nyerünk továbbmegyünk. [-o<
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.06. 23:45:10

2 meccsnap alatt váratlanul 2 legnagyobb esélyes távozik.
Jövőhéten nagyon oda kell tennünk magunkat, hogy ne folytassuk a sort.

Rajtunk kívül a City, Atleti/Juve, Liverpool/Bayern hármas maradt a klasszikus főesélyesek közül,plusz a kisebb meglepetésokozók.
Ráadásul bajnokságban is jól állunk, hosszú a pad, és 7 pont előnyünk van, lehet pihentetni.
A jelenlegi elég nagy lehetőség arra, hogy idén végre odaérjünk 4 év után, nagyon ki kéne használni!

Veszélyes lesz ez a Lyon is, pláne hogy ők is megérezték hogy milyen csillaghullás van, kár hogy legalább 1 gólt nem tudtunk idegenben szerezni, így nincs mese, meg kell verni őket.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2019.03.03. 11:23:04

BL-rol akkor szabad elkezdeni beszelni, ha valahogy bejutunk a 4 koze. Nincs kiemelkedo teljesitmeny iden sem a mezonyben, ezert valoszinuleg iden is par pillanaton mulhat a vegso gyoztes kilete. Kulcs fontossagu lehet, hogy elol feltudnak e majd noni Messihez a tobbiek fontos szituaciokban. Kivancsian varom a dolgot.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.21. 18:14:45

De, szerintem igenis, működik '), Aki mást mond, az hazudik.

És az én bátyám erősebb...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.21. 16:29:37

Petr írta:Megint kezdjük? :D

Szerepkörtől és a játékosokra osztott feladatoktól függ minden. Nem lehet csak úgy feldobni a táblára a pontokat és kategorikusan kijelenteni, hogy ők középpályások, ő vonal szélső, ő csatár.
Dehogyisnem. Ahogy a Fifában meg van írva, ez pont ugyanúgy működik a való életben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.21. 15:55:37

Megint kezdjük? :D

Szerepkörtől és a játékosokra osztott feladatoktól függ minden. Nem lehet csak úgy feldobni a táblára a pontokat és kategorikusan kijelenteni, hogy ők középpályások, ő vonal szélső, ő csatár.
Válasz küldése