Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2019.05.08. 18:52:48

Talán picit lenyugodva sikerülhet most már megfogalmazni a gondolataim...
Egyszerűen nem lehet így, letolt gatyával kimenni egy visszavágóra...
Egy kiszabott hetük volt felkészülni erre a meccsre, és ezért alibizték el a hétvégi meccset is a B csapattal, miközben az ellenfél vért izzadva, Salah-t elvesztve kellett,hogy életben maradjon a bajnoki címért folytatott harcban...(amiből még így is 95%, hogy vesztesen jönnek ki..) És a legfőbb probléma nem az volt, hogy kikaptunk, hanem ahogy kikaptunk. Valószínűleg ott volt a fejekben Róma, ebben teljesen biztos vagyok, de ettől függetlenül 1 gólt simán be lehetett volna tenni az első félidő második felében, amikor már picit visszább vett a Pool a kezdeti iram után, de egyszerűen semmi. Coutinho lövése ugrik most be, amibe szerintem anyukám strandpapucsba több erőt tudott volna belevinni(na ugyanez igaz Dembelé első meccses szerencsétlenkedésére is, de az most mindegy, nem azon múlott, simán rúgott volna a Pool még 1et ha annyi kellett volna nekik..), meg Jordi Alba ajtó-ablak ziccere.. értem én hogy balhátvéd és nem a góllövés a feladata, de nem hiszem, hogy Messi annyira szomorkodott volna ha nem teszi le neki, hanem beveri mint ló a lónak... aztán jött a második félidő és Wijnaldum duplája, ahol már szinte teljesen biztos voltam benne hogy kiesünk, egyszerűen annyira lélektelen volt mindenki, hogy rossz volt nézni. Persze reménykedni reménykedtem még, de már akkor tudtam hogy vége. Aztán a negyedik gólról meg ne is beszéljünk, egy megye2-es csapatban ezért olyan mészárlást csinál az edző az öltözőben, hogy a játékosok nem mernének lemenni a pályáról a meccs után... és a legviccesebb, hogy ter Stegenen kívül senkinek le se esett hogy az egy érvényes gól, mindenki nézett mint Rozi a moziban, hogy mi a f*sz van... Utána meg lehetett már hajtani, mindegy volt...

Talán Messi, Vidal és ter Stegen az aki elfogadható szintet hozott tegnap, a többiek semmi, nulla... Valverde meg pakolhat nyugodtan, ezt kétszer így eljátszani ilyen szinten nem lehet.. Semmilyen szinten hozzá nem értő ember ül jelenleg a kispadunkon, aminek baromi gyorsan véget kell vetni. Az első meccs is simán lehetett volna 3-0 helyett 1-2 vagy 2-2, de ott a Semedo-Coutinho cserének köszönhetően(no meg persze Messinek) sikerült lesimázni a meccset, de ebből EV semmit nem alkalmazott a második meccsen, felküldi csattra ugyanazt a kezdőt, Coutinhostól, Suarezestől, Robertóstól, ahogy volt... Vidal talán az első félidőben a legjobb volt, ment mint a veszett egér, labdát szerzett stb, erre mit csinál EV? hát persze hogy lecseréli.. Ahelyett a Busquets helyett cseréli le, aki már a 20. percbe úgy futott mintha most jött volna egy félmaratonról... egyszerűen nincs logikus magyarázat EV lépéseire, és akkor arról még nem is beszéltem, hogy semmilyen szinten nem tudja motiválni a csapatot, 3-0nál is csak néz előre ki a fejéből, és vár a csodára, meg arra hogy majd Messi megoldja.. hát nem b*zdmeg, egyedül nem fogja megoldani, soha nem is oldotta meg egyedül, akármekkora zseni az ember, egy CSAPATOT egyedül nem fog tudni megverni. Mert hogy a Liverpool az egy nagybetűs CSAPAT volt egész szezonban, és tegnap meg aztán pláne, a szurkolóktól kezdve mindenki átszellemülve ment ki a meccsre, és az első perctől minden egyes ember elhitte hogy meg lehet csinálni, és meg is csinálták.

Az egyetlen ember akit sajnálok az Messi, ő tényleg mindent megtett, de egyedül édeskevés volt ehhez sajnos, és azon sem lennék meglepve ha a nyáron azt mondaná hogy köszi srácok de nekem itt ennyi elég volt. Rajta kívül még ter Stegen és Vidal azok akiknek nem lehet a nyakába varrni ezt, ter Stegen egyik gólról sem tehetett, Vidal meg amíg pályán volt hajtott ment ahogy kell. A többieknek viszont komolyan magukba kell nézni, és meg kell kérdezniük maguktól, hogy méltóak-e arra, hogy hétről hétre viseljék a Barcelona mezt, és felvegyék azt az irdatlan mennyiségű pénzt, amit ezért a futballnak távolról sem nevezhető valamiért kapnak, az élen Coutinhoval, Suarezzel, Busquetssel, Jordi Albaval, Rakiticcsel és a társaikkal...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 18:49:25

pep71 írta:Suárez lenne világ legjobb csatára?? :mrgreen: :mrgreen:
Egy normális kontrát nem tudott vezetni a csapat 90 perc alatt az volt a baj, mikor a Pool totálisan kitámadott és egy hetük volt felkészülni erre. Neymar távozása óta hiánycikk amúgy ez a játékelem kb(nyílván 1-2 bohóc csapat ellen összejön néha), mivel Lajos, Cou mindig is lassúak voltak és sajnos már Messi is nagyon lassú végsebességre, a középpályáról nem is beszélve, egyedül Alba-t lehet kiugratni..
Ha 1000 évük van felkészülni, akkor is elbuknak majd, ha a döntő pillanatban fejben összezakkannak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.05.08. 18:46:21

Cestus írta:Subinho, ezt most én nem teljesen így látom. Tavaly a Róma ellen tényleg az arc volt nagy, de itt most akartak ők gólt szerezni, kialakították a helyzeteket, ott voltak a támadások, de képtelenek voltak fejben ott lenni, hogy be is fejezzék. Egyszerűen ledermedtek, a világ legjobb balhátvédje felhúzta a bohócsipkát a meccsen, hogy aztán a végén Robertonak kelljen látványosan az ő oldalán segítenie neki. A világ legjobb játékosa kihagy mindent, amit álmából felkelve is belőne. A világ legjobb csatára szintén elcseszi a világ legjobb indítását. Az eddig mindössze 6 gólt kapott legjobb BL-védelemnek olyan gólt lőnek be a fordításhoz, amivel beárazták és viccet csináltak az egész csapatunkból.

Szerintem nem akartak ők bekkelni, de egyszerűen képtelenek a tudásukhoz mérten focizni, ha leblokkolnak minden ellenséges stadionban. Nem tudnak dacból, csakazértis alapon kiállni, hanem lefagynak és kapitulálnak, ha nem a Camp Nou 100 000 pompom lányának biztatására játszanak. És ezért nem mérgelődöm Dembélé kimaradt ziccerei miatt sem, mert ha 20 gólt lövünk az odavágón, a Liverpool 21-et lő a leblokkolt, lámpalázas, fejben vert csapatunknak. Eddig minden évben volt valami kifogás, hogy nem elég mély a keret, elfogytunk a kupában/bajnokságban, az edző rossz taktikával küldte fel őket, stb. De ennyi lebőgés után már egyértelműen láthatók a mintázatok, amiket csak az nem vesz észre, aki nem akar.

És ez a baj, hogy hiába küldjük el ezt az edzőt, amit nyilván meg kell lépni most már, szerintem nincs az az ember, aki a 30+-os keménymagot megtanítja küzdeni, ha az 30+ év alatt nem sikerült nekik. Biztosan jövőre is megnyerjük a bajnokságot és a kupát is, sőt, biztosan nyerünk még ezzel a gárdával rengeteget, de ez a kapitulálás évről-évre meg fog ismétlődni Európában, mert mentális erőt senki sem fog tudni odavarázsolni a fejekbe, ha az amúgy nincs ott. Itt BL-cím maximum a poszt-Messi korszakban lesz, ha úgy alakulnak a dolgok, persze arra jóval nagyobb az esély, hogy akkor sem lesz, és mellette még Spanyolországban is megyünk a levesbe. És nem a tudással, fáradtsággal, keretmélységgel van a gond, mert idén minden klappolt. Ezektől a srácoktól jobban senki sem tud focizni, mégis az akaratgyengeség miatt idegenben egy értelmes oldalpasszt nem tudnak megcsinálni. Vicc és egy mémgyár vált belőlünk sajnos, és ki lehet minket húzni az igazi futball-nagyhatalmak listájáról is.

Jó ideig én is hanyagolom a meccsnézést mint Stalkyard. Pedig imádom a srácokat és szeretném követni őket tovább, de egyszerűen undor és keserűség fog el most, ha a csapatra gondolok.
Suárez lenne világ legjobb csatára?? :mrgreen: :mrgreen:
Egy normális kontrát nem tudott vezetni a csapat 90 perc alatt az volt a baj, mikor a Pool totálisan kitámadott és egy hetük volt felkészülni erre. Neymar távozása óta hiánycikk amúgy ez a játékelem kb(nyílván 1-2 bohóc csapat ellen összejön néha), mivel Lajos, Cou mindig is lassúak voltak és sajnos már Messi is nagyon lassú végsebességre, a középpályáról nem is beszélve, egyedül Alba-t lehet kiugratni..
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 18:26:41

Subinho, ezt most én nem teljesen így látom. Tavaly a Róma ellen tényleg az arc volt nagy, de itt most akartak ők gólt szerezni, kialakították a helyzeteket, ott voltak a támadások, de képtelenek voltak fejben ott lenni, hogy be is fejezzék. Egyszerűen ledermedtek, a világ legjobb balhátvédje felhúzta a bohócsipkát a meccsen, hogy aztán a végén Robertonak kelljen látványosan az ő oldalán segítenie neki. A világ legjobb játékosa kihagy mindent, amit álmából felkelve is belőne. A világ legjobb csatára szintén elcseszi a világ legjobb indítását. Az eddig mindössze 6 gólt kapott legjobb BL-védelemnek olyan gólt lőnek be a fordításhoz, amivel beárazták és viccet csináltak az egész csapatunkból.

Szerintem nem akartak ők bekkelni, de egyszerűen képtelenek a tudásukhoz mérten focizni, ha leblokkolnak minden ellenséges stadionban. Nem tudnak dacból, csakazértis alapon kiállni, hanem lefagynak és kapitulálnak, ha nem a Camp Nou 100 000 pompom lányának biztatására játszanak. És ezért nem mérgelődöm Dembélé kimaradt ziccerei miatt sem, mert ha 20 gólt lövünk az odavágón, a Liverpool 21-et lő a leblokkolt, lámpalázas, fejben vert csapatunknak. Eddig minden évben volt valami kifogás, hogy nem elég mély a keret, elfogytunk a kupában/bajnokságban, az edző rossz taktikával küldte fel őket, stb. De ennyi lebőgés után már egyértelműen láthatók a mintázatok, amiket csak az nem vesz észre, aki nem akar.

És ez a baj, hogy hiába küldjük el ezt az edzőt, amit nyilván meg kell lépni most már, szerintem nincs az az ember, aki a 30+-os keménymagot megtanítja küzdeni, ha az 30+ év alatt nem sikerült nekik. Biztosan jövőre is megnyerjük a bajnokságot és a kupát is, sőt, biztosan nyerünk még ezzel a gárdával rengeteget, de ez a kapitulálás évről-évre meg fog ismétlődni Európában, mert mentális erőt senki sem fog tudni odavarázsolni a fejekbe, ha az amúgy nincs ott. Itt BL-cím maximum a poszt-Messi korszakban lesz, ha úgy alakulnak a dolgok, persze arra jóval nagyobb az esély, hogy akkor sem lesz, és mellette még Spanyolországban is megyünk a levesbe. És nem a tudással, fáradtsággal, keretmélységgel van a gond, mert idén minden klappolt. Ezektől a srácoktól jobban senki sem tud focizni, mégis az akaratgyengeség miatt idegenben egy értelmes oldalpasszt nem tudnak megcsinálni. Vicc és egy mémgyár vált belőlünk sajnos, és ki lehet minket húzni az igazi futball-nagyhatalmak listájáról is.

Jó ideig én is hanyagolom a meccsnézést mint Stalkyard. Pedig imádom a srácokat és szeretném követni őket tovább, de egyszerűen undor és keserűség fog el most, ha a csapatra gondolok.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 17:01:02

Azér' volt mindenki ezen a meccsen NULLA, amiért tavaly a Roma ellen is. Első meccs több gólos győzelem pipa, ezzel már továbbjutottunk, nem kell támadni, nálunk az előny, had jöjjenek, aztán ha lesz lehetőség, egyet elteszünk kontrából, azzal le is zártuk a meccset, ez megvan, gyakorlatilag döntőben vagyunk. Aztán amikor kaptunk 3-at, a lötyögő nyugdíjas csapat nem tudott váltani, kb. ennyi. A legdurvább Buszkecc volt, aki olyan lassú és körülményes volt, mint az öreganyám. Meg sem próbált futni, csak kocogott, ha meg néha megpróbált, pár méter után abbahagyta. Miért? Nem volt kedve, majd megoldják hátul, fáradt volt, látta, hogy lefutják, minek erőlködjön??? Miért? Ezt nem igazán értem!
Aztán a végén 4-0-nál elkezdtünk támadni, az jó volt, tetszett, de könyörgöm, az utolsó 5 percben??? Miért nem lehetett úgy kiállni, hogy támadjunk, menjünk előre, lőjünk egyet és legyen idegenbeli gól, mert akkor a Poolnak 5 kellene... De neeem. Eljátszottuk Roma után ugyanezt újból.

Valverdét kibeszéltük a topikjában, de a játékosok mellett sem lehet elmenni:
Ter Stegen: remek kapus, nem az ő hibája a kiesés
Piqué és Lenglet renek védők, jól kiegészítik egymást, de nagyon hiányzott tegnap egy top formában lévő Umtiti
Alba egész szezonban kiválló volt, tegnap talán élete legrosszabb meccsét játszotta
Roberto hajt, gürizik, de könyörgöm ott van Semedo, aki sokkal jobb!
Busquets dupla nulla, lassú, körülményes, mint az öreganyám, semmi helye a kezdőben
Rakitic jó munkás ember, de tegnap ő is rossza napot fogott ki
Vidal egy állat, neki ott kéne lennie a kezdőben Bukfenc kárára!!!
Coutinho: egyszerűen nem találja meg EV a helyét, a játékát, nem tudom, de ettől ő sokkal többet tud!!
Messi a meccs elején ment előre, aztán ő is beleszürkült ebbe a semmibe
Suarez birkózik, hajt, de semmi, tipikusan az a csatár, hogy "nem lő gólt, de nagyon hasznos, mert birkózik a védőkkel, leköti őket..." :D :D :D
Ami biztos, bármennyire is jó játékos Lenglet, kell Piqué mellé egy top formában lévő Umtiti, vagy De Ligt, a kp-ról ki kell venni Buszkeccet, remélem De Jong helyette fog játszani, Suarezt meg le kell ültetni a padra, amolyan Larson féle rutinos 2. csatárnak és hozni valami tökös gyereket a helyére. Sajnálom, hogy Jovics nem jöhet össze...
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.05.08. 16:14:59

Miért nem kaptunk ki így első meccsen és itt egy szép x-el mehettünk volna haza. Esküszöm semmi bajom nem lenne, de ez hogy itt imatkozok hogy lőjünk 1 et... minek? 5 kellett volna akkor a poolnak...5-1 lett volna a vége.

Messi egész Bl szezon alatt iszonyatosan akart, most ezen a meccsen 0 volt de miért? Miért pont ezen a meccsen volt [auto_cenzúra] ismét mindenki? Bunda? Nincs magyarázat,,,, de hányingerem van Valverde arcától bárhol is meglátom azt a sunyi enervált szótlan arcát.

Félek hogy ezzel lezárult Messi akarása, új edző és egy Messihez méltó 2 támadó feltudná rázni.
Ja és nehogy jöjjön egy szép ajánlat Messiért a nyáron.
Tudta a pool hogy bennünk van a roma hisz minden 2. nyilatkozat erről szólt hogy nagyon figyelünk most már. Aha, bennük volt érezték..én éreztem 1-0 nál hogy kampec lesz akkor ők nem érezték? Ott volt a fejekben és ezt tudta a pool. Pep Bl döntő elött levetitett a srácoknak egy kisfilmet hogy jutottak el eddig... simán megnyertük. Lehet a tegnapi meccs elött le kellett volna vetíteni romai meccsről pár pillanatot vagy akármi de nem rázta fel a srácokat Valverde ez látszott, bár else tudom képzelni hogy a manusz vörös fejjel hatalmas lelkesítő beszédet mond.

Pool tavaly döntőbe negyed ennyire akart volna nem lett volna real a győztes.

Innentől kezdve tuti hogy bennünk lesz ez a roma-pool szindroma. Remélem a poolba meg a tavalyi Bl döntő és ki is kapnak szépen.

Mecccs után leszakítottam az összes sálam és széttéptem a posztereimet. Szégyen.. nem az h kikaptunk hanem az hogy hogyan. Elegem van és még elhittem hogy ez a Neymar távozása óta eröltetett fos játékkal idén beérünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2019.05.08. 17:03:35-kor.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.05.08. 15:36:01

Színház az egész világ....ez is az volt, mint a 6:1...kamu az egész.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.08. 15:21:02

pitta19 írta:Nagyon nagy igazság, hogy lehet rosszul játszani, de lélektelenül SOHA. Mikor volt olyan, hogy úgy estünk ki a BL- ből, hogy az volt az ember érzése, hogy mindent megtettek a srácok és nem lehet rájuk haragudni? Az biztos, sokat kell visszamenni az időben...
Talán a Chelsea ellen, de személy szerint az is volt a legfájóbb az összes közül... :cry:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.08. 15:16:50

De Jong meg majd jön ide bl győzteskènt? :d mekkora poén lenne már :D
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2019.05.08. 15:14:37

Nagyon nagy igazság, hogy lehet rosszul játszani, de lélektelenül SOHA. Mikor volt olyan, hogy úgy estünk ki a BL- ből, hogy az volt az ember érzése, hogy mindent megtettek a srácok és nem lehet rájuk haragudni? Az biztos, sokat kell visszamenni az időben...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.05.08. 15:02:06

Nekem már nincs is kedvem semmit írni, annyira szánalmas az egész. Sorozatban: Párizs 0-4, Torinó 0-3, Roma 0-3, Liverpool 0-4

Brávó gyerekek. És ebből “csak” kettő fűződik EV-hez. Igazi lúzer mindenki edzőtől kezdve a játékosokig. Nem való nekik Európa.

A legszebb az, hogy szerintem ezzel kb olyan mentális blokk lesz a csapaton még évekig a BL-ben, hogy öröm lesz nézni. De megérdemlik egytől egyig. Még vagy 5 szezonban játszuk el ezt, az a biztos. Asszem egy darabig nem lesz gyomrom nézni ezt a “csapatot”. Lehet, hogy divat vagyok, de itt most bennem eltört valami.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.08. 14:45:09

baas11 írta: Arra gondolsz hogy rossz kezdővel álltunk ki ? ..Lehet...hogy jobb lett volna mondjuk Arturral is kezdeni...de nekem ez a gondom vele hogy bárhogy, bárkivel állunk ki az alapstratégia az hogy alkalmazkodunk az ellenfélhez! És ez nekünk nem megy, igazából sose ment, legalább is nem 90 meg 180 percen keresztül... a Real ellen ugyan ez volt, csak ők mindent kihagytak!
Igen,arra gondolok. Arthur is jobb lett volna,mint a másik brazil,egyrészt nagyon formán kívül van,másrészt semmit nem védekezett,így ez már Messivel meg Suarezzel kb -3 ember,ezt nem lehet bírni egy ilyen gyors csapat ellen. Meg igazából senki ellen.

És mondom,az odavágón elég hamar behozta a 4. középpályást Coutinho helyett,és onnantól kezdve Mané nem tudott 5 percenként elszaladni azon az oldalon. Ezért nem értettem a kezdőt sem,aztán lehet hogy eleve mindegy is,az első gól nagyon hamar jött,Alba után Roberto is adott majdnem egy gólpasszt,szétestünk kb a 6. perc után,és ezen nem segített semmi,főleg nem a kihagyott helyzeteink.

Néha én azt mondom jobb alkalmazkodni az ellenfélhez,ahogy tette pl a Betis ellen,de a tegnapi után meg kezdek kételkedni benne,hogy az véletlen volt,vagy tudatos.
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2019.05.08. 14:32:28

Nagyjából 2000 óta vagyok a csapat szurkolója. Akkoriban még annak örültünk, mikor Rivaldo a 87. percben az utolsó fordulóban a Valencia ellen ollózva BL selejtező helyre juttatta a csapatot. Ahhoz képest a BL elődöntőben kiesni teljesen más szint és örülni kéne.

Viszont tényleg csak kellene. Immáron 4. éve az egész, amúgy kifejezetten stabil BL szezont egy borzalmas 90 perc alatt (Atletico, Juve, Roma, Liverpool) le is zárja a csapat. Kezd hozzászokni az ember. Még tegnap este zavart, de ma már simán túlléptem rajta. Ki lehet esni a BL-ből, ez az igazi régi Barca szurkolót szerintem nem annyira zavarja, de az hogy ennyire megalázzák a csapatot az igen.

Lehetne keresni a hibákat:
- Hogy lehet hogy 3-0ra nyerünk az első meccsen és a másodikon egy hét múlva 4-0ra kikapunk? Hogy lehet hogy 4 amatőr hibát követ el a csapat egy meccs alatt, nem koncentrálnak egyáltalán? Egyértelmű, hogy nem lett megfelelően motiválva a csapat, hiszen a tudás az biztosan meg van. Ez egyértelműen az edzői stáb hibája. Túloldalon meg vért ittak.
- Hogy lehet, hogy olyan játékos mint Coutinho még mindig kezdő? Hogy lehet hogy pontosan ugyan azzal a kezdővel állunk ki amivel az első meccsen is bőven necces szituációk adódtak? Ez is az edzői stáb hibája.

A keret tudása meg van, ezt bizonyitja a bajnoki cimek sora ahol ez a legjobban kijön. Egy egy meccsen viszont elképesztően be tudnak aludni, amit én motiválatlanságnak tudok be és egyértelmű hogy a jelenlegi edzői stáb alkalmatlan a feladatra hogy BL-t nyerjen.

A meccsel kapcsolatban pedig ez a csökönyös ragaszkodás a taktikához az, ami a legjobban felmérgesitett. A vért ivott Pool ellen nem lehet elől 2 játékos, aki nulla szinten védekezik (+ Coutinho), de persze Suareznek mindenképpen játszania kell. Ugyan ez a helyzet Busquets-al, hiszen kell a labda tartó képessége annak ellenére hogy nem birtokoltuk a labdát. Persze Vidal-t le kellett hozni, aki szerintem a legjobb volt a meccsen tőlünk, annyit szerelt mint a többiek együttvéve. Biztos őrültség, de egy 5-4-1es taktikára bőven át lehetett volna állni Umtitivel meg egy sokat futó középpályással. Lehet hogy igy biztosan nem nyertünk volna, de legalább nem kaptunk volna 4-et és esünk ki. Persze ahhoz mondjuk Suareznek, Coutinhonak és Busquetsnek padoznia kellett volna.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.05.08. 14:27:58

Van arról valami stat, hogy a második félidő első tíz percében hány gólt kap a Barcelona? Érzésre olyan, mintha a gólok felét kb..
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2019.05.08. 13:59:20

nézzétek vissza az első gólt. alba labda vesztése után, henderson szlalomozik és PIQUE HOGY MEGY ODA SZERELNI. KB SAROKKAL AKARJA ELVINNI A LABDÁT. NÁLAM AZ ELSŐ GÓL FELESBE AZ ÖVÉKÉ.
3. GÓLNÁL PIQUE HELYEZKEDÉSE A BEADÁSNÁL. AZ IS AZ ÖVÉ VOLT. fejben nem volt ott a pályán a csapat. kiváncsi lennék VIDAL hány labdát szerzett. ő nagyon ment a lecseréléséig.
MESSI fejben gyenge volt és ez kihatott az egész csapatra.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.05.08. 13:35:42

Sinya22 írta:
baas11 írta:Semmi gond nincs Valverde taktikai elemzői képességével, sőt szerintem ebben Ő kifejezetten erős....
!
Miután Coutinho megbukott az első meccsen is,Mané pedig 65x verte meg Sergi Robertot az első félidőben,miért küldte ki ugyan azt a csapatot? Látszott,hogy jobban megy a játék,ha Semedo van fent,Coutinho pedig nincs. Legalább is itt leírtuk elég sokan,kétlem,hogy ő nem látta.

Mindegy,lehet kiestünk volna akkor is,ha 6 középpályással játszunk,elől Messivel.
Arra gondolsz hogy rossz kezdővel álltunk ki ? ..Lehet...hogy jobb lett volna mondjuk Arturral is kezdeni...de nekem ez a gondom vele hogy bárhogy, bárkivel állunk ki az alapstratégia az hogy alkalmazkodunk az ellenfélhez! És ez nekünk nem megy, igazából sose ment, legalább is nem 90 meg 180 percen keresztül... a Real ellen ugyan ez volt, csak ők mindent kihagytak!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.08. 13:19:04

baas11 írta:Semmi gond nincs Valverde taktikai elemzői képességével, sőt szerintem ebben Ő kifejezetten erős....
!
Miután Coutinho megbukott az első meccsen is,Mané pedig 65x verte meg Sergi Robertot az első félidőben,miért küldte ki ugyan azt a csapatot? Látszott,hogy jobban megy a játék,ha Semedo van fent,Coutinho pedig nincs. Legalább is itt leírtuk elég sokan,kétlem,hogy ő nem látta.

Mindegy,lehet kiestünk volna akkor is,ha 6 középpályással játszunk,elől Messivel.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.05.08. 13:06:44

Semmi gond nincs Valverde taktikai elemzői képességével, sőt szerintem ebben Ő kifejezetten erős....
A probléma az alapfilozófiája....ami túlságosan biztonsági...de még ezzel sem lenne gond, a baj az hogy a Barca vagy ez a csapat nem jó ebben a típusú játékban...és túl nagy hangsúlyt fektet az ellenfélre!!
A legnagyobb különbség tegnap az volt, hogy amit Klopp játszat a csapatával - bár lehet sokkal rizikósabb, mert ha kapnak egy 5 öst az oda vágon akkor legnagyobb kókler lenne - azt minden játékosa imádja, látszott rajtuk mennyire szeretnék ők így focizni !!!
És akkor nézzük a barca játékosok arcát ahogy vergődnek a Valverde stratégiában....
-
Nyilván a másik véglet sem jó, amit LE csinált mert ő meg túltolta azt is a végére...de ez sem!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 12:42:32

Nem akarom mindenaron Valverdet hibaztatni, azert tesszuk sokan, mert ez tunik a legegyszerubbnek. Jonnek az ellenervek, hogy nem olyan a jatekosallomany, nem talaltak meg a nagyok utodjat.
Nos, velemenyem szerint ez ugyanugy lehet az edzo hibaja. Persze nem azt mondom, hogy mindenki, aki megbukik nalunk mostanaban az az edzo sara, de lassuk be egeszen kivalo jatekosallomanyunk van. Dembele serulekenysege pech, azt lathatjuk, hogy mire lenne kepes, ha tartosan jatszani tud. De coutinho, malcom nem hinnem, hogy rossz focisták, talan mas edzo kepes lenne megtalalni a helyuket es akkor nem mondanank azt, hogy senkit nem sikerult potolni. Neymar tudott ervenyesulni Messi mellett is, valverde rendszereben szerintem o se enne meg sok sot. Szerintem igenis hibaztathato az edzo. A vezetoseg a barca filozofiajahoz illo jatekosokat igazol egy olyan edzo jatekrendszerebe, aki nem a klub filozofiajat kepviseli. Szerintem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 12:27:06

Hú gyerekek... nekem ez megsemmisítő volt, tényleg fogalmam sincs, mit lehet írni erre. Egy vicc lett a csapatunk, mindenestül. Az biztos, hogy jó darabig nekem nem lesz kedvem leülni meccset nézni.

Remek focistáink vannak, tudásra a legjobbak, de tényleg. De nem tudunk küzdeni, ha elmegyünk Európában egy nehéz terepre. Mentális erő, küzdőszellem nulla. Volt itt Párizs, Torinó, Róma, mostmár Liverpool is. Attól félek, hogy jövőre jön majd München, azután mittomén Manchester, utána Madrid, akármi... és bárcsak ennek a nagyorrú guggolókirály edzőnek lenne ez a sara kizárólag, mert akkor az ő elzavarásával megoldódna a dolog. De én attól tartok, ez egyszerűen ebben a mostani generációban gyökerezik, és a keménymagból hiányzó mentális erőt semmilyen igazolás, edző, taktika nem fogja már pótolni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2019.05.08. 12:22:30

Én se nagyon szólok hozzá a fórumhoz, de ki kell írjam magamból a fájdalmamat. A Messi függőség utolérte a Barcelonát is, ahogy már korábban az argentin válogatottat: mindenki tőle várja, hogy csodát tegyen - csapatként a Barca sem tud teljesíteni kiélezett helyzetben.
Ezt itt a fórumon sokan Valverde hibájának róják fel, pedig ez régebbi keletű, már Luis Enrique idején is voltak nagy zakók idegenben a BL-ben. Az utóbbi években a Barca rendre rosszul igazol, nem sikerült pótolni sem Iniestát, sem Xavit, Puyolt, Villát, Pedrót, Neymart sem, ennek most érett be a gyümölcse, ezt tisztán Valverde hibájának felróni hiba lenne.
A Ligában látott sokszor unalmas, lélektelen játék is emiatt van, ezzel a kerettel csak így lehet bajnokságot nyerni, a látványos támadófocinak Neymar távozása óta vége, a játék csak Messire épül - és ez itt a BL-ben kevés! Coutinho, Dembelé más-más okból, de alkalmatlanok - hiába jó vagy ígéretes játékosok, nem adnak pluszt a csapatnak, sőt, inkább ballaszt mindkettő, és a középpálya is nagyon gyenge Rakiticcel, Artur Meloval ilyen ellenfelek ellen. Vidalt szeretjük, talán ő tett hozzá egyedül valamit a csapathoz az elmúlt évek igazolásai közül a maga 27 millió eurós vételárával... de hát lássuk be, ő sem Xavi vagy Ini. Coutinho 140 milliós és Dembelé 100 milliós ára tisztán kidobott pénz volt, ahogy korábban Denis Suárez, André Gomes sem tettek hozzá semmit a csapat játékához. Méltánytalannak tartom, hogy Valverdén verjük el a port, ebben a tragikus kudarcban a klubvezetés egész elmúlt öt éve benne van vastagon!
El kell gondolkodni egy teljesen új csapat felépítésén, már a Messi utáni korszakra készülve. Azt hiszem, ennyi volt benne, idén lesz 32 éves. Nyilván a pályán marad még 2-3 évig, mert ikonikus figura, mindmáig csodálatos játékos, de már túl nagyra nőtt, és elfáradt mentálisan a vállára rakott óriási teher alatt - és nem fognak találni mellé olyan játékost, aki a nyomasztó árnyékában ki tudna teljesedni, és a megfelelő pillanatban a vállára venné a csapatot :(.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2019.05.08. 12:31:38-kor.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.05.08. 12:00:35

pitta19 írta:Az azért nem semmi a katalán Sport játékos értékelése: Cou és Rakitic is 0 kapott...
Kicsit felul is ertekeltek oket...Amugy en busit is bevettem volna ebbe a klikkbe.
Udv.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2019.05.08. 11:58:47

Az azért nem semmi a katalán Sport játékos értékelése: Cou és Rakitic is 0 kapott...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.08. 11:51:49

Kovbal88 írta:
Vakmacska írta:.
Megérdemelt volt a Liverpool győzelme, persze ez nem vigasztal senkit. Nagyon csalódott vagyok, viszont úgy gondolom ez nem Valverde hibája volt. Három játékos volt tegnap a pályán, aki ért is valamit, Messi, Vidal és ter Stegen. A többiek sehol.
Nem akartak akarunk nyerni, kicsit vicces, hogy egy játékosnak milyen fontos a BL elvileg azért igazol olyan csapathoz, ami esélyes a BL-re, mert az micsoda eredmény. Hát nálunk, úgy látszik csak teher.
Pont ezért EV hibája: képtelen motiválni a csapatot, és képtelen taktikailag felkészülni.
És ez, hogy csak guggol a pálya szélén... csak bambul savanyú pofával...
Odanéz a játékos, és az élettől is elmegy a kedve, nem hogy a meccstől.
Varatrix írta:
adok pénzt is ahhoz, hogy megcsináld, csak ne magyarul írd légy szíves! :mrgreen:

Oké! Spanyolul gondoltam :D privibe küldöm a bankszámlaszámom :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.08. 11:44:16

Vakmacska írta:Ha tehetném, kimennék a maradék meccsekre, és kifeszítenék egy molinót, 3 méteres betűkkel, hogy VALVERDE TAKARODJ!.
adok pénzt is ahhoz, hogy megcsináld, csak ne magyarul írd légy szíves! :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése