Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.05.09. 20:25:35

Ha van rá lehetőségetek, nézzétek meg újra az utolsó 10 percet, látni ahogy a Barca középpályások és támadók simán átpasszolgatnak 8 Liverpool védőt, nagyon gyors, pontos passzokkal, jó helyezkedéssel (88. perc főleg). Hol volt az előző 80 percben ez a játék? Miért nem játszottak azok az emberek, akik ennyire segítettek felpörgetni?
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.05.09. 19:56:29

Rivaldo11 írta:Utólag okos az ember, de tényleg nem értem mire számított Valverde. Egyértelmű volt, hogy itt eszméletlen darálásba kezdenek Kloppék. Erre jöhetett volna válaszul egy agresszív kezdés részünkről is. Ráadásul nem is feltétlétlenül kellett volna betalálnunk, azt gondolom, hogy elég lett volna kihúzni az első 30 percet kapott gól nélkül, ezzel hitét vesztette volna kicsit a pool. Egyik sem jött össze.
A nagy különbség a tavalyi Rómás kalandhoz képest, hogy idén simán jöhetett volna nektek ez a meccs. Messinek két ziccere, Suareznek és még valakinek volt legalább még kettő. A T'ham-nek nem volt több helyzete és hármat rúgott.

De ez egy meccs, hosszútávon, ugyanúgy, ahogy nálunk rendszerváltás kell nektek is. 4-5 játékos csere, akár új taktika és egy ehhez megfelelő edző.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.09. 18:58:21

Gaillard írta:Az elmúlt évtized alatt gyökeresen megváltozott a labdarúgás.
Egyfajta őrültség jellemzi már a játékot, azaz az erő, a gyorsaság, a tempó, a határozottság minden fifkás dolgot, precizitást, technikát ellensúlyoz.
Igazából tök egyetértek azzal, amiket írsz, viszont én itt megkülönböztetném a bajnokságokat és a kupasorozatokat. Előbbiben a jól összerakott, magas szinten focizni tudó, fegyelmezett csapatok nyernek, akik minden meccsnek azonos jelentőséget tulajdonítanak.

A kupákban meg azok szerepelnek jobban, amiket írsz, azok a csapatok, akik felszívják a csíkot meccs előtt, kimennek habzó szájjal, és utána berúgják az ellenfél kapusát labdával együtt négyszer a hálóba. De szerintem ennek is ára van, mert a bajnoksághoz meg nem annyira ez kell, éveken keresztül, a szürke hétköznapokban nem lehet folyamatosan extázisban pályára lépni, hogy garantált legyen a siker, oda inkább a kiegyensúlyozottság, tudás, fegyelem kell.

Ez szerintem a legfontosabb kérdés, hogy mi most BL-t akarunk nyerni, vagy továbbra is uralni Spanyolországot, BL-címek nélkül, mert szerintem teljesen más irányba kellene menni a két esetben. Pusztán focitudással szerintem nem fog már jönni a BL, mert annyival már tudásban sem vagyunk előrébb a többi csapathoz képest, mind mondjuk Pep idejében.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2019.05.09. 18:37:54

Az elmúlt évtized alatt gyökeresen megváltozott a labdarúgás.
Egyfajta őrültség jellemzi már a játékot, azaz az erő, a gyorsaság, a tempó, a határozottság minden fifkás dolgot, precizitást, technikát ellensúlyoz.

Messi volt az, akiben minden megvolt és az kiegészült egy zseni faktorral. Ezt kellett volna kihasználni az elmúlt években, mert most már fizikálisan képtelenség lesz tartania a szintet, elment egy olyan lehetőség, amit nagyon komolyan ki kellett volna használnia ennek a clubnak. Röhej, hogy egy 30 fölötti játékostól várják azt, hogy szinte egymaga oldjon meg mindent az ellenfél térfelén. Amennyiben egy picit is jól igazoltak volna az elmúlt években vagy a rendelkezésre álló keretből megfelelő embereket játszattak volna folyamatosan Messi mellett (pld-ul Coutinho helyett Malcom az utóbbi hónapokban), akkor sima BL győzelem, de ez a vonat nagyon elment és valószínűleg jó ideig nem is lesz következő, mert ahhoz már gyökeres fordulat szükséges sportszakmai szempontból is és egyre nehezebb lesz üzleti szempontból (bevételek) is tartani a versenyt.

Ez a blama sokkal több volt, mint szimplán egy döntőben való szereplési lehetőség elvesztése, ez most a club státuszának komoly leértékelődését eredményezte, főleg ha a teljes folyamatot nézzük, a korábbi évek BL kudarcaival. Innentől kezdve mind a piaci bevételek, mind az, ami ide vonzotta a labdarúgokat, erősen csökkenő tendeciába fog kezdeni.

Valverdenek le kellett volna mondania.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.09. 18:03:50

Utólag okos az ember, de tényleg nem értem mire számított Valverde. Egyértelmű volt, hogy itt eszméletlen darálásba kezdenek Kloppék. Erre jöhetett volna válaszul egy agresszív kezdés részünkről is. Ráadásul nem is feltétlétlenül kellett volna betalálnunk, azt gondolom, hogy elég lett volna kihúzni az első 30 percet kapott gól nélkül, ezzel hitét vesztette volna kicsit a pool. Egyik sem jött össze.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.09. 17:30:08

Cestus írta:
Nyiri81 írta:Nagyon félrement az elmúlt években valami. Nincs alázat.
Ha még idehozzák a szintén zenész, nyámnyila Griezmannt, miután ő beletörölte a lábát a klubba nyilvánosan, akkor tényleg széllel szembe hugyozik a klub.
Ne is mondd Cestus! Kiráz a hideg ahányszor olvasom valahol! :shock:
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.09. 17:09:08

vidra írta:Olyanok voltunk, mint akik leestek a mászókáról. Nincs szépen felhozós passzolgatós játék, nem hagynak kibontakozni bennünket a csúnya Liverpool játékosok ezért szomorúak vagyunk és beletörődünk.
Ennyi a lényeg. Itt bármilyen taktika rosszul fog elsülni, ha a csapat fejben már kapitulált. Ezért sem látom értelmét az utólagos taktikai vitáknak, szerintem nem ezeken múlott.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.09. 15:34:39

Ahhoz, hogy letámadj, és az ellenfél ne tudjon kényelmesen támadni, labdázgatni, nem kellenek feltétlenül a gyors játékosok. Megfelelő helyezkedéssel is megoldható. Persze jobb, ha gyors emberek zavarják az ellenfelet, ez tény, de így is megoldható lett volna. Nem egyszer támadtunk már le hatékonyan a Busi-Rakitic-Arthur hármassal.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.05.09. 14:56:59

Haha, nem vagyok perverz, csak egyszerűen nem hiszem, el, hogy akár lötyögve is ne lehetett volna lehozni ezt a meccset legfeljebb mondjuk 3-2-re összesítésben. Nem szabadna, hogy ekkora előny mellett ennyire számítson a játékosok mentális megszeppenése vagy fáradtsága, ezért keresem a válaszokat a taktikában. Ha csak annyit csináltunk volna, hogy minden labdát izomból előrerúgunk, aztán a Liverpool támadásaira letámadunk, már két gól mínusz, hiszen két gólnál is mi adtunk labdát a Liverpoolnak.
Nem feltétlen értek egyet azzal, hogy túlvédekeztük, inkább a nem működő dolgok erőltetését látom hibának és a kreativitás teljes hiányát. Olyanok voltunk, mint akik leestek a mászókáról. Nincs szépen felhozós passzolgatós játék, nem hagynak kibontakozni bennünket a csúnya Liverpool játékosok ezért szomorúak vagyunk és beletörődünk.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.05.09. 14:55:05

MatyiG írta:
Kérdezhetnénk, hogy a Liverpool miért tudta olyan jól felhozni hátulról a labdákat, ha a Barca nem tudta? Miért nem csináltuk ugyanaz a megakadályozásukra? Erre a válasz, hogy nem tudták, mi veszítettük el és ez épp elég volt nekik.
Én is ezt a kérdést tettem fel magamnak, hogy miért nem támadunk le ahelyett, hogy beállunk védekezni.
Igen, de ehhez megfelelően gyors és agresszív játékosok kellenek, nagy munkabírással. Mi ugye 7 km-el kevesebbet futottunk mint a Pool. Nálunk ere egyedül Vidal megfelelő a középpályán.
Tegnap elnéztem az első félidőben az Ajax letámadó taktikáját, elképesztő volt az a gyorsaság és futómennyiség. 2:0-nál kikapcsoltam a TV-ét, gondoltam, ez már megvan nekik, aztán ma reggel olvasom, hogy angol BL döntő. Alig hittem el, hogy ez is megtörténhetett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.09. 14:38:09

Kérdezhetnénk, hogy a Liverpool miért tudta olyan jól felhozni hátulról a labdákat, ha a Barca nem tudta? Miért nem csináltuk ugyanaz a megakadályozásukra? Erre a válasz, hogy nem tudták, mi veszítettük el és ez épp elég volt nekik.
Én is ezt a kérdést tettem fel magamnak, hogy miért nem támadunk le ahelyett, hogy beállunk védekezni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.05.09. 14:26:22

vidra írta:Sziasztok!

Többedszerre néztem meg a meccset
Szia!

te perverz vagy? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.05.09. 14:13:33

Sziasztok!

Többedszerre néztem meg a meccset meg jó pár taktikai elemzést is, mert annyira hirtelennek és természetellenesnek tűnt ez a négy gól, kíváncsi voltam, mi lehetett a rendszerbeli oka. Nem tudom, mennyire érdekel benneteket az ilyen fejtegetés, hátha.

Egyértelműen látszik, hogy a Liverpool mögött álló emberek nagyon pontosan kielemezték a Barca játékát és az egész csapat rágyúrt azok pontos és erőteljes kihasználására. A látott Klopp taktika szerintem fullra ilyen Hit'n Run jellegű, vagyis egyszeri bevetés esetén tökéletesen működőképes, ha adódik mellé egy jó forma és némi szerencse is, de biztos vagyok benne, hogy másodjára már nem szívnánk így be, viszont ez az ami miatt a BL-hez más attitűd kell, mint a lötyögős bajonkságbeli pontgyűjtéshez.

Ami taktikailag eléggé észrevehető volt, az a Liver erőteljes letámadása, hiszen köztudott, hogy a Barca szereti szépen földön passzolgatva felhozni a labdát. Ezt akadályozta meg ezzel hatékonyan a Liver. Mi ennek az ellenszere? a) védelem széthúzása, b) sokkal élénkebb mozgás az üres területekre, c) ívelgetés. Ebből az a) sikerült néha, a c)-vel sokat próbálkoztunk, de elég logikus, hogy egy angol csapat ellen ez halott ügy, főleg, hogy Klopp tudta, hogy ezzel fogunk próbálkozni és iszonyatosan rágyúrtak az ívelgetett labdák levadászására.

Ha nem lett volna ennyire enervált, rossz formában lévő a Barca és főként ennyire kreativitás híján, akkor ki lehetett volna használni a Liver által a presszionálás miatt hátrahagyott lyukakat, de kb. nulla bemozgást láttam ezekre. A passzolgatás is általában egyre inkább kisodródott a vonal irányába, ahol a 2. 3. ember után elhalt az egész. Nem tudsz jól játszani és gólt szerezni, ha nem tudod felhozni a labdát, vagy az ívelt labdákat nem tudod elhozni.

A másik nagy Barca betegség, ami végül lemattolt bennünket, az a rettegésünk a szélről beívelt labdáktól. Ez egy régi probléma, mostanában sokat javultunk bennük, de ezen a meccsen ez nagyon nem látszódott.

Kérdezhetnénk, hogy a Liverpool miért tudta olyan jól felhozni hátulról a labdákat, ha a Barca nem tudta? Miért nem csináltuk ugyanaz a megakadályozásukra? Erre a válasz, hogy nem tudták, mi veszítettük el és ez épp elég volt nekik.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.09. 11:57:54

Nyiri81 írta:Nagyon félrement az elmúlt években valami. Nincs alázat.
Ha még idehozzák a szintén zenész, nyámnyila Griezmannt, miután ő beletörölte a lábát a klubba nyilvánosan, akkor tényleg széllel szembe hugyozik a klub.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.05.09. 11:31:10

MessiNeymarSuarez írta:Na ez az, ami rohadtul gáz :roll: Focizni kéne, nem pedig a bíróval foglalkozni 0-24-ben, már lassan Chelsea-i magasságokban a csapat, akik anno 10-en rohanták le a bírót folyamatosan.

Klopptól meg hatalmas húzás volt ez, totálisan meg is érdemlik a mieink, remélem eljut hozzájuk is ez az info, és átgondolják ezt.
Dehogy fogják átgondoloni. Ezt csinálják már rég. A 4. éve szivatnak taknyosra és mi lettünk a világ vicce. #wemakehistory #wecolorfootball. Ez a lényeg. Tegnap is a barca facebook oldala képes volt kiírni azt hogy köszi a támogatást a nehéz időkben. Menjetek a...

Instagram oldaluk azóta is kussol. Meccs előtt meg ment az arcoskodás hogy Road to Madrid.

Nagyon félrement az elmúlt években valami. Nincs alázat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2019.05.09. 12:17:37-kor.
Csak is Puyol
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.09. 10:37:43

https://index.hu/sport/futball/2019/bl/ ... _tervezes/" target="_blank
Az Independent szerdai cikke szerint ugyanis a Liverpool elemzői az elődöntő első mérkőzését kielemezve többek közt azt is megállapították, hogy a Barca játékosainak figyelmét szinte minden egyes ellenük megítélt szögletnél vagy bedobásnál lekötötte a bírói döntés kommentálása, és ezért rendre lassan rendezték a soraikat.

Miután felhívták Jürgen Klopp figyelmét a dologra, az edző felismerte a benne rejlő lehetőséget.
Na ez az, ami rohadtul gáz :roll: Focizni kéne, nem pedig a bíróval foglalkozni 0-24-ben, már lassan Chelsea-i magasságokban a csapat, akik anno 10-en rohanták le a bírót folyamatosan.

Klopptól meg hatalmas húzás volt ez, totálisan meg is érdemlik a mieink, remélem eljut hozzájuk is ez az info, és átgondolják ezt.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.09. 09:42:52

https://index.hu/sport/futball/2019/bl/ ... ertson_bl/" target="_blank

Érdekes cikk. Főleg, hogy emiatt történt a csere ami megpecsételte a sorsunkat...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 22:51:54

Vakmacska írta: Közben meg megy az Ajax meccs. Az egyenlítésig aludt az Ajax. Aztán varázsütésre felébredtek, megint támadnak, alakítják ki a helyzeteket. Ez kellett volna tegnap...
Kikkel? A lassú veterán védőkkel?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.08. 22:32:35

Cestus írta:
Vakmacska írta:
Nincs neki megengedve, hogy ő elzavarja a nagyágyúkat, nem véletlenül őt hozták ide edzőnek.
Ugyanabba a szrba lépünk bele, mint a real

Közben meg megy az Ajax meccs. Az egyenlítésig aludt az Ajax. Aztán varázsütésre felébredtek, megint támadnak, alakítják ki a helyzeteket. Ez kellett volna tegnap...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 22:10:30

Vakmacska írta:Hogy miért kell EV-t elzavarni a francba?
Egyszerű: mert nincs t.ke hozzá, hogy elküldje azokat, akik már csak kerékkötői a csapatnak.
Pep anno elküldte Decot, Ronaldinhot, nem volt szívbajos. Busi kijelenti, ha nem lehet kezdő, akkor inkább lelép, de ő innen akar nyugdíjba menni. Nem ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényege. Hát pedig eljön mindenkinek az ideje, hogy már csak padra lesz jó, cserének. Nem kell ezt szégyellni.
Nincs neki megengedve, hogy ő elzavarja a nagyágyúkat, nem véletlenül őt hozták ide edzőnek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.08. 22:07:32

Hogy miért kell EV-t elzavarni a francba?
Egyszerű: mert nincs t.ke hozzá, hogy elküldje azokat, akik már csak kerékkötői a csapatnak.
Pep anno elküldte Decot, Ronaldinhot, nem volt szívbajos. Busi kijelenti, ha nem lehet kezdő, akkor inkább lelép, de ő innen akar nyugdíjba menni. Nem ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényege. Hát pedig eljön mindenkinek az ideje, hogy már csak padra lesz jó, cserének. Nem kell ezt szégyellni.
Kisnagy88
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.29. 01:10:16
Tartózkodási hely: Győr

2019.05.08. 22:00:51

Sziasztok!

Én is elég régen szóltam hozzá a fórumokhoz, de követem az eseményeket.
A csapat mostani helyzetéről a következő a véleményem:
- Arthur, Vidal, Dembelé, Lenglet, Semedo leigazolása váltak be talán egyedül.
-Coutinhot jó játékosnak tartom de nem kéne a szélen erőltetni ott sajnos nagyon egysíkú, vissza kéne rakni irányítani a középpályára. Arthur sajnos a passzai 90%-ban max 20m-es passzokra vállalkozik, míg az elődei Ini és Xavi képes volt a mélységi lapos labdákra is halál pontosan.
- EV nekem nagyon lapos edző, pont erre elég, hogy ezzel a kerettel nyerjen bajnokságot meg kupát. Sajnos jelenleg a világon 2 edző lenne képes a Barcát BL diadalra vezetni, az egyik ellen kiestünk kedden a másik meg a city padján ül és esze ágában sincs visszatérni.
- lehet hogy eljött a kockáztatás ideje és kell egy Xavi edzőnek a padra, akire a csapat magja felnéz, ahogy ez megvolt amikor CSK volt is.
- el kell azon is gondolkozni, hogy Alba mellé veszünk egy játékost aki csere alternatíva. Valamint, hogy miért esünk ki olyan csapatok ellen, akik végigszántják az egész meccset, ezekkel mi nem tudunk lépést tartani. Pedig ha az ellenfél agresszív támadó játékot játszik akkor sztem az a megfelelő ha mi is felvesszük a kesztyűt és ugyanolyan agresszívan állunk hozzá.

Nagyjából ennyi.... Grat a Poolnak mert megérdemelték a BL döntőt
Amíg a föld kerek, éljenek a gránátvörös-kékek!!!


http://s3.gladiatus.hu/game/c.php?uid=42742
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 19:06:06

pep71 írta:Szerintem, ha lett volna egy értelmes taktika a meccsre, akkor simán tovább lehetett volna menni pl.: az, hogy Semedo kezd jhv-ben, SR középpályán plusz Cou helyett pedig Arthur és megpróbálja a csapat tartani a labdát. Esetleg lehetett volna akár olyat is, hogy Malcom kezd Alba előtt, Semedo meg SR előtt és visszaáll a csapat, direkt magára húzva az amúgy is támadni kényszerülő pool-t, aztán azzal a pár kontralehetőséggel Messi kiugrathatta volna őket, csak legyen valami elképzelés.
Ami a legjobban zavart, hogy nem láttam semmilyen elképzelést a Barca-tól, hogy mit is akarnának tudatosan játszani.
Ez önámítás. És ha Messi kiugratja őket, akkor mi lesz? Kihagyják, vagy belepasszolják az ellenfélbe. Teljesen mindegy, mi a taktika, ha a csávók ledermednek és elfelejtenek focizni. Tavaly a Róma után azzal csesztette mindenki az edzőt, hogy felrakta a gyáva 4-4-2-t Semedo-Roberto jobbossal, most meg hirtelen ez lett volna a jó ötlet? :D Szerintem teljesen mindegy, kik vannak a pályán, ha a hangadó hat játékosunk maga alá fosik idegenben, minden taktika értelmetlenné válik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.05.08. 18:58:02

Cestus írta:
pep71 írta:Suárez lenne világ legjobb csatára?? :mrgreen: :mrgreen:
Egy normális kontrát nem tudott vezetni a csapat 90 perc alatt az volt a baj, mikor a Pool totálisan kitámadott és egy hetük volt felkészülni erre. Neymar távozása óta hiánycikk amúgy ez a játékelem kb(nyílván 1-2 bohóc csapat ellen összejön néha), mivel Lajos, Cou mindig is lassúak voltak és sajnos már Messi is nagyon lassú végsebességre, a középpályáról nem is beszélve, egyedül Alba-t lehet kiugratni..
Ha 1000 évük van felkészülni, akkor is elbuknak majd, ha a döntő pillanatban fejben összezakkannak.
Szerintem, ha lett volna egy értelmes taktika a meccsre, akkor simán tovább lehetett volna menni pl.: az, hogy Semedo kezd jhv-ben, SR középpályán plusz Cou helyett pedig Arthur és megpróbálja a csapat tartani a labdát. Esetleg lehetett volna akár olyat is, hogy Malcom kezd Alba előtt, Semedo meg SR előtt és visszaáll a csapat, direkt magára húzva az amúgy is támadni kényszerülő pool-t, aztán azzal a pár kontralehetőséggel Messi kiugrathatta volna őket, csak legyen valami elképzelés.
Ami a legjobban zavart, hogy nem láttam semmilyen elképzelést a Barca-tól, hogy mit is akarnának tudatosan játszani.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2019.05.08. 18:52:48

Talán picit lenyugodva sikerülhet most már megfogalmazni a gondolataim...
Egyszerűen nem lehet így, letolt gatyával kimenni egy visszavágóra...
Egy kiszabott hetük volt felkészülni erre a meccsre, és ezért alibizték el a hétvégi meccset is a B csapattal, miközben az ellenfél vért izzadva, Salah-t elvesztve kellett,hogy életben maradjon a bajnoki címért folytatott harcban...(amiből még így is 95%, hogy vesztesen jönnek ki..) És a legfőbb probléma nem az volt, hogy kikaptunk, hanem ahogy kikaptunk. Valószínűleg ott volt a fejekben Róma, ebben teljesen biztos vagyok, de ettől függetlenül 1 gólt simán be lehetett volna tenni az első félidő második felében, amikor már picit visszább vett a Pool a kezdeti iram után, de egyszerűen semmi. Coutinho lövése ugrik most be, amibe szerintem anyukám strandpapucsba több erőt tudott volna belevinni(na ugyanez igaz Dembelé első meccses szerencsétlenkedésére is, de az most mindegy, nem azon múlott, simán rúgott volna a Pool még 1et ha annyi kellett volna nekik..), meg Jordi Alba ajtó-ablak ziccere.. értem én hogy balhátvéd és nem a góllövés a feladata, de nem hiszem, hogy Messi annyira szomorkodott volna ha nem teszi le neki, hanem beveri mint ló a lónak... aztán jött a második félidő és Wijnaldum duplája, ahol már szinte teljesen biztos voltam benne hogy kiesünk, egyszerűen annyira lélektelen volt mindenki, hogy rossz volt nézni. Persze reménykedni reménykedtem még, de már akkor tudtam hogy vége. Aztán a negyedik gólról meg ne is beszéljünk, egy megye2-es csapatban ezért olyan mészárlást csinál az edző az öltözőben, hogy a játékosok nem mernének lemenni a pályáról a meccs után... és a legviccesebb, hogy ter Stegenen kívül senkinek le se esett hogy az egy érvényes gól, mindenki nézett mint Rozi a moziban, hogy mi a f*sz van... Utána meg lehetett már hajtani, mindegy volt...

Talán Messi, Vidal és ter Stegen az aki elfogadható szintet hozott tegnap, a többiek semmi, nulla... Valverde meg pakolhat nyugodtan, ezt kétszer így eljátszani ilyen szinten nem lehet.. Semmilyen szinten hozzá nem értő ember ül jelenleg a kispadunkon, aminek baromi gyorsan véget kell vetni. Az első meccs is simán lehetett volna 3-0 helyett 1-2 vagy 2-2, de ott a Semedo-Coutinho cserének köszönhetően(no meg persze Messinek) sikerült lesimázni a meccset, de ebből EV semmit nem alkalmazott a második meccsen, felküldi csattra ugyanazt a kezdőt, Coutinhostól, Suarezestől, Robertóstól, ahogy volt... Vidal talán az első félidőben a legjobb volt, ment mint a veszett egér, labdát szerzett stb, erre mit csinál EV? hát persze hogy lecseréli.. Ahelyett a Busquets helyett cseréli le, aki már a 20. percbe úgy futott mintha most jött volna egy félmaratonról... egyszerűen nincs logikus magyarázat EV lépéseire, és akkor arról még nem is beszéltem, hogy semmilyen szinten nem tudja motiválni a csapatot, 3-0nál is csak néz előre ki a fejéből, és vár a csodára, meg arra hogy majd Messi megoldja.. hát nem b*zdmeg, egyedül nem fogja megoldani, soha nem is oldotta meg egyedül, akármekkora zseni az ember, egy CSAPATOT egyedül nem fog tudni megverni. Mert hogy a Liverpool az egy nagybetűs CSAPAT volt egész szezonban, és tegnap meg aztán pláne, a szurkolóktól kezdve mindenki átszellemülve ment ki a meccsre, és az első perctől minden egyes ember elhitte hogy meg lehet csinálni, és meg is csinálták.

Az egyetlen ember akit sajnálok az Messi, ő tényleg mindent megtett, de egyedül édeskevés volt ehhez sajnos, és azon sem lennék meglepve ha a nyáron azt mondaná hogy köszi srácok de nekem itt ennyi elég volt. Rajta kívül még ter Stegen és Vidal azok akiknek nem lehet a nyakába varrni ezt, ter Stegen egyik gólról sem tehetett, Vidal meg amíg pályán volt hajtott ment ahogy kell. A többieknek viszont komolyan magukba kell nézni, és meg kell kérdezniük maguktól, hogy méltóak-e arra, hogy hétről hétre viseljék a Barcelona mezt, és felvegyék azt az irdatlan mennyiségű pénzt, amit ezért a futballnak távolról sem nevezhető valamiért kapnak, az élen Coutinhoval, Suarezzel, Busquetssel, Jordi Albaval, Rakiticcsel és a társaikkal...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Válasz küldése