Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2019.10.03. 20:53:02

Atalanta írta:Amúgy, kedves Chino, mi kell még neked, hogy ki tudd mondani:ez ugy [auto_cenzúra] ahogy van? De! Most jelent meg a Barca-baj blog. Olvasd el, szinte tökéletesen leirja, hogyan bomlik folyamatosan a Barca, ami miatt hosszú évekig nem fogunk semmilyen jelentősebb trófeát nyerni! És ébredj fel.
Barca baj blogról csak ennyit. Senki ne értse félre nem párhuzamot vonok,de csoda elemző cikkeket mindíg lehet írni,a múltról utólag könnyű. A jövőről már nehéz ügy,nem biztos hogy bejön. Ez a 2008-9 Pep team szezonkezdet után:
https://nst.blog.hu/2008/10/01/az_elkarhozott_zsenik" target="_blank

Sírok. :D Há ez nem jött be :D
A 6 kupa igen. :D Érdemes elolvasni így utólag. :D

Amúgy mindenki elefelejti hogy LE februárig az utóbbi 15év legrosszabb fociját hozta a csapattal,és utánna is egy igazán jó fél éve volt. Szerintem pont hogy beleillik a lejtőbe. Pláne hogy ragaszkodott görcsösen a rotáláshoz,míg kb 99%osan kifelé állt a szűré,és utánna tette fel azt a csapatot amit öreganyám is feltett vóna. És azért nyertünk ott mindent mert mivel korábban nem játszatta annyit az alapkezdőt így tavaszra frissebbek voltak. Majd ezt az alapkezdőt rakta fel örökre.Ennyi volt a taktika.Utánna évben egyből nem ment úgy...Msn ide msn oda. Pedig rúgott gól az volt sok,de mégse lett Bl...És ha valami akkor az msn elfedett minden problémát,lásd középpályás játékunk már akkor sem volt,de nem kellett csak rombolni a 3mas mögött,vagy pl. Rakitic sosem volt alkalmas ide...(egyéni vélemény)

Ezért mondom várjuk még ezzel,majd lehet szidni a srácokat Ev-t tavasszal. Sajnos énis azt vallom lesz miért,de egy épp átformálódó csapat fölött október elején ne törjünk pálcát. Mert biztos nem lehet igazunk,bármi is lesz a vége...A múltat meg engedjük el.Okés 2 bl égés és biztos ciki a haverok elött a kocsmában,de kb lényegtelen. Új év lényegében 4 poszton változás,2 új alap kezdő. Majd kiderül de az nem ősszel lesz.

Tegnap léptünk előre játékban,ez a végén nyílván kevés,de októberben sose látni a maximumát egy csapatnak...Kérdés hányat tudunk lépni tavaszra.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.10.03. 20:36:31

Egy igazán jó csapat úgy néz ki, hogy csapatszinten komoly játékot nyom. És ez megtoldva egyéni képességekkel. A Barcában az egyéni képességek megvannak, de hogy nincs egy ép veszélyes és persze gyors támadásunk, na az nagyon durva. Valverdének lett volna ideje, és lehetősége összerakni egy igazán jó kis csapatot. Ami nem sikerült, és ha eddig nem, nem hinném, hogy ezek után fog.
MA19
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.08.08. 09:23:21

2019.10.03. 20:25:59

Egy kis írás a BL eddigi 2 köréről! Ajánlom mindenki figyelmébe!
https://elemzosarok.blog.hu/2019/10/03/ ... _isztambul" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.03. 19:29:59

Atalanta írta:Amúgy, kedves Chino, mi kell még neked, hogy ki tudd mondani:ez ugy [auto_cenzúra] ahogy van? De! Most jelent meg a Barca-baj blog. Olvasd el, szinte tökéletesen leirja, hogyan bomlik folyamatosan a Barca, ami miatt hosszú évekig nem fogunk semmilyen jelentősebb trófeát nyerni! És ébredj fel.
Kedves Atalanta, személyeskedés nélkül is lehet társalogni, vitázni a fórumon. :wink:
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.10.03. 19:20:48

Amúgy, kedves Chino, mi kell még neked, hogy ki tudd mondani:ez ugy [auto_cenzúra] ahogy van? De! Most jelent meg a Barca-baj blog. Olvasd el, szinte tökéletesen leirja, hogyan bomlik folyamatosan a Barca, ami miatt hosszú évekig nem fogunk semmilyen jelentősebb trófeát nyerni! És ébredj fel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.10.03. 14:08:31

Amúgy nem értem ezt a temető-hangulatot. Az első félidő tényleg katyvasz volt, de amit a második félidőben mutattak, arra lehet építeni. Az Internek gyakorlatilag momentuma sem volt. Ment a folyamatos pressing is, a térfelükről sem nagyon tudták kihozni a labdát. Ha pedig az eklső félidőben ők lőhettek volna 3-at, ennyi erővel a másodikban mi legalább 4-5-öt.
Az irammal sem volt baj, végre látszott a komoly letámadás. És lehet mondani, hogy ez az Inter tavaly 4. volt, de jelenleg 100%-os teljesítménnyel vezeti a ligát és nem kutyaütők játszanak ott. Eddig a meccsig pedig a szezonban összesen 3 gólt kapatak. Nem mellesleg az egyik legfontosabb játékosunk Alba kidőlt, sőt Semedonak kell a helyén játszani, Messi pedig még csak most játszotta le az első teljes meccsét, látszott, hogy még kicsit rozsdás, kis idő múlva bőven jobb lesz.

Nekem továbbra is Griezmannal van bajom. Azért már nem csak 1-2 meccset játszott, hanem kilencet és egyen nyújtott valami maradandót. Ebben a felállásban pedig Suarezzel és Messivel pedig képtelen bármit is alkotni. A legszebb az egészben pedig, hogy ez előre látható volt. Minden szubjektivitást nélkülözve, mind a 16 éves Fati, mind Dembélé fele annyi idő alatt bőven jobb teljesítményt rak le.

Summa summarum én a meccs után nem voltam elkeseredve a második félidő függvényében, az meg hogy a Barca ellen szurkol valaki, aki rajongónak tartja magát nagyon sajnálatos.
Valverdéért én sem rajongok, ami nagyon enyhe kifejezés, de biztos vagyok benne, hogy ha nem történik valami olyan blama, ami még soha (értsd.pl. utolsó hely a csorportban, mellé csúnya sok gólos égés a Real ellen) eredménytelenül is végigviszi a szezont.
Ez a minőség pedig ami jelenleg van, kb. csak a Cityvel említhető egy lapon.

Mielőtt félreértés esne, távolról sem vagyok elégedett a csapat játékával és teljesítményével, és tényleg sajnálatos, hogy egy Ten haag vagy hasonló edző alatt mit ki lehetne ebből hozni, de észreveszem a pozitívumokat is. Amellett ha Valverde hibáit szajkózzuk agyba-főbe, az érdemeit is illik most kiemelni, mert most tényleg jól nyúlt bele a meccsbe és láthatóan a szent tehenek is kevesebben vannak. Busquets is nem először lett lekapva s a kezdőtagsága se megkérőjelezhetetlen, de Suarez is távozott már idő előtt a pályáról.
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.10.03. 12:36:24

Simán otthagytam a meccset a 40. percbe, nem bírtam nézni, semmi szórakoztató eleme nem volt a meccsnek. Este megnéztem eredményt, jött kész, boldogság, jöhet a kövi meccs.
Bal oldal 0.. szerencsétlen Griz megkapja a labdát és vissza oldal passz, nem tud védelmet bontani... fúú de nagyon szurkolok Fatinak vagy Neymar érkezésének oda bal oldalra.
Lenglet 3. percben becsúszása a lövésbe, teljesen behajlított lábbal, hogy akarta elérni a lövést? Ilyet még nem is láttam :)
Korszak hullámzás van... volt TOP játékosaink edzősködésénél minden jó, várom Xavi féle Barcat melyet Laporta bácsi vásárol össze. :wink:
Rijkaard, Pep... Tito...LE... VV... Xavi! A Barca sinus hullám... nem eredményességbe hanem szórakoztató játékképbe.
(Xavi korszakba nem nagyon lesz már Messink)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 11:30:08

Alcantara írta:Nem linkelek, mert végtelen hosszú ostobaságot írtál, de ebből egy gyöngyszem azért megakaszt: Arthur kellett volna a Pool ellen és ezt EV nem vette észre. :lol: Sajnos nem tudok ezután érdemben veled tovább foglalkozni.

Túlértékelik sokan a keretet. Alattam leírták, valóban tetű lassú a két belső védőnk, sok gólt kapunk ebből, ráadásul a középpálya szintén lassú, körülményes Busi kezdésével. Jó játékos, még tud adni a csapatnak, de már nem kezdőként komoly meccseken. 3 körülményes, lassú játékost a mai labdarúgásban egy top csapat nem bír el.Ehhez jön a "színtelen-szagtalan", mindenhol játszó, de sehol klasszist teljesítményt nyújtani nem tudó SR. Nekem nincs illúzióm a BL nyeréssel kapcsolatban. Összejöhet némi mákkal vagy ha a Madrid példáját követve a tavaszi 6-8 meccsre élezzük ki a csapatot és a sztárjátékosokat. Amennyiben továbbra is mindhárom fronton próbálunk helytállni, csak álom marad a serleg.
Azért megindokolhatnád az okát, ha már szerinted ostobaság.
Észrevette, csak későn. Vagy mi más oka lehetett várni a 75-ödik percig a behozatalával, ahol már totálisan égett a ház 3-0-nál?
Sütött a meccsről, hogy az első pár perc után labdát sem tudtunk rendesen tartani Cou-Rakitic-Busi-Vidal kp-val azon az iramú meccsen.
Nem lenne logikus, hogy a labdabiztos Arthurt hozzuk fel, aki esetleg labdát is tud tartani komoly presszing alatt, egy kis megnyugvást, levegővételt adva a csapatnak?

Természetesen Vidalt hozza le, aki hajtott, küzdött, nem mást a KP tagjai közül akik 0-k voltak.

Amelyik edző egy 3 gólos előnyt nem tud megtartani a visszavágón, annak nincs helye a topfociban, még középcsapatnál is vérciki lenne, nem véletlen hogy alig van rá példa a BL történelmében az ekkora fordításokra.
Valverde ehhez képest ezt eljátszotta már zsinórban kétszer.

Számomra továbbra sem a BL nyerés az elvárás(az nem is lehet semelyik csapatnál sem), hanem a tisztes helytállás.
Már pedig az hogy évről évre bolondot csinálunk magunkból, 3 gólos előnyöket adunk le, és közben fejetlen csirkeként rohangálunk a pályán, az minden csak nem tisztes helytállás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 11:02:18

Nagyon jó volt nézni a 2 edzőt egymás mellett, ég és föld :D

Valverde logikusan cserélt, de szerintem 10-ből 9-en ugyanezeket húztuk volna meg. Viszont örülök, hogy Busi-t egyre inkább le meri hozni meccs közbe, már csak azt várom, hogy egyszer a tegnapi Arthur-De Jong-Vidal kp kezdjen.
Csak a rend kedvéért megjegyzem, hogy tegnap nem volt rossz Busi sem.

Talán elfogult vagyok, mert Xavi nekem nagy kedvencem, de úgy veszem észre, hogy Arthur-nak sikerült szintet lépni tavalyhoz képest, olyan magabiztossággal mozog, osztogat és tart meg labdákat, hogy (nekem legalábbis) öröm nézni. Nagyon remélem, hogy sokat látjuk még az Arthur-De Jong kettőst egyszerre a pályán, az se baj, ha Busi helyett egy támadóbb kp-val kiegészülve.

Ami viszont hatalmas luxus, és nem tudom meddig engedhetjük meg magunknak:
A 3 támadónkból 2 túlságosan szeret sétálni, tavaly Messi legalább a BL-ben sprintelgetett néha hátra védekezni.
Lajos-ra meg lehet okoskodni, villant 2-t, de összjátékban még mindig mínusz 1 ember, az aktuális edző helyében én tényleg megtiltanám neki, hogy 2-nél többször labdához érjen, mert ott kezdődnek a bajok. Meg a megkerülős cselével, ami az utóbbi 3 év alatt szerintem 2x jött be.

Amúgy olasz csapathoz mérten egész szimpatikus ez az Inter, régebben Ibrahimovic alatt bírtam őket, szurkolok, hogy legyen egy olyan Milánói csapat, akikkel számolni kell a BL-ben, talán az Inter-nek jobban örülnék.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.10.03. 10:51:26

Nem linkelek, mert végtelen hosszú ostobaságot írtál, de ebből egy gyöngyszem azért megakaszt: Arthur kellett volna a Pool ellen és ezt EV nem vette észre. :lol: Sajnos nem tudok ezután érdemben veled tovább foglalkozni.

Túlértékelik sokan a keretet. Alattam leírták, valóban tetű lassú a két belső védőnk, sok gólt kapunk ebből, ráadásul a középpálya szintén lassú, körülményes Busi kezdésével. Jó játékos, még tud adni a csapatnak, de már nem kezdőként komoly meccseken. 3 körülményes, lassú játékost a mai labdarúgásban egy top csapat nem bír el.Ehhez jön a "színtelen-szagtalan", mindenhol játszó, de sehol klasszist teljesítményt nyújtani nem tudó SR. Nekem nincs illúzióm a BL nyeréssel kapcsolatban. Összejöhet némi mákkal vagy ha a Madrid példáját követve a tavaszi 6-8 meccsre élezzük ki a csapatot és a sztárjátékosokat. Amennyiben továbbra is mindhárom fronton próbálunk helytállni, csak álom marad a serleg.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 10:25:13

Alcantara írta:
MessiNeymarSuarez írta:.
Akkora protekciója van, mintha ő építette volna a Camp Nout, miközben kevesebbért is rúgtak már ki jobb szakembereket....De amíg Bartomeunak tökéletes báb, és nem lengetnek fehér zsepit a Camp Nou-ban addig nem várhatunk mást, mert jelenleg ha eredménytelenség is lesz, tökéletes bűnbak is egyben Valverde.
Ha viszont jönne egy komolyabb, keménykezű edző, akkor lehet rávilágítana a keret problémáira, az elmúlt évek átigazolási anomáliáira, és hirtelen felvetődne Bartoék sarassága ebben, amit természetesen nem szeretnének, különösképp választások előtt nem.
Napi szinten csapatod ezeket a demagóg szövegeket. Eddig az volt a bajod, nincs La Masia nevelés. Most lett kettő is erre az évre a csapatba. Találtál más témát, utána az volt a bajod nem tud cserélni. Tegnap sikerült jól cserélnie. Suarezt kivágtad volna már régen a demagóg szöveg alapján. Tegnap vert két klasszis gólt, megfordította a meccset.
Ki a keménykezű, Barcát csúcsra járató edző szerinted? Setién?
Szegény Andreas haverod is két meccs óta nem tud írni ide, mert "sajnos" nyertünk.
Fel kellene ébredni a Pep féle álomból, mert az már nem fog visszatérni egyetlen edzővel sem.
Nem állítom, hogy kedvelem EV-t, de a csapat ellen sosem tudnék szurkolni.
Szerintem nem demagógság az, ha valakinek nem tetszik, hogy a ligában 20-30 éves negatív pontrekorddal és kilátástalan játékkal rajtoltunk, mindezt 2 olyan történelmi BL vereség után, ami egy ilyen szintű csapatnál megengedhetetlen.
Persze szépen mutat, hogy nem tömött ki az első félidőben minket a tavalyi Serie A 4-edik helyezett Inter, és hogy így is csak 2 pont lemaradás, csak ennek a szépséghibája az, hogy a RM például már túl van a Sevillai, Celtás és Atletico madridi kiránduláson, az Atleti pedig a Sociedad ellen.
Ehhez képest nekünk sikerült úgy lemaradni 2 ponttal, hogy az egyetlen komoly idegenbeli derbi az a Bilbao elleni volt, ez minden csak nem meggyőző.

A La Masia miatt én pont nem voltam annyira mérges rá, ez is sokkal több dologból áll, például nem biztos hogy jó koncepció a mai fociban, ha 18-19-20 éves tehetségek 45 kilósan jönnek fel szerencsét próbálni a nagycsapatban.
Suarez meg az egyik kedvencem, nem véletlenül hajtogattam a nyáron, hogy ez a Griezmann erőcsatárként nézve be sem kötheti Suarez cipőjét, mert ez kb olyan mint anno a Sánchez-Suarez párhuzam.
Idén látjuk is, hogy Griezmann mennyire nem erőcsatár, és mennyit tud hozzá tenni a játékhoz a mostani szerepében...Nem lesz ez sem valami fényes siker a mostaniak alapján.
Pont ezért, mert Lajos lehet hogy 5-ből 4-szer elesik a labdában(vagy a saját lábában), de 5-ödikre pedig akaszt egy ilyen gólt.
Mellesleg Suarez is azóta gyenge, amióta elment Neymar, és neki is ki kell venni a részét a játékból, akkor kijön a sutasága, viszont amikor a kapu előtt megkapja egy meccsen többször a labdát, akkor tud teljesíteni.Régebben is így volt, csak akkor volt egy meccsen 10-20 komolyabb helyzetünk, ezért nem számított.

Keménykezű?Bárki, aki nem a fülben ülve legel a meccs közepén 0-1-nél, hanem kicsit együtt is él vele, és hajtja a srácokat.
Amilyen az edző felfogása, olyan a csapaté is.
Ha Valverde felfogása ez a lagymatag semmi, vagy a felfogását nem tudja átadni, akkor szintén nem jók az előjelek továbbra sem, és nagy hiba tovább marasztalni.
Tegnap pont belenyúlt a cserébe, nem úgy mint a Liverpoolnál, ahol 3-0-nál vette észre hogy kéne az egyetlen labdabiztos KP-s Arthur személyében, mert 1 mp-ig sem tudunk labdát tartani..Bravo, de tegnap az első félidő alapján jogos lett volna egy 0-2, 0-3 oda, ez a BL, itt az Inter volt a lúzer, rá is faragott, de ez nem mindig lesz így.

Számomra nem Pep a mérce, nem is lehet, mert az a korszak maga volt a csoda.
Pont ezért példálózok folyton Luchoval(+stábjával!), mert képes volt a 2014-es lagymatag csapatot felrázni(mint amilyen a mostani..), és Európát elverő csapatot kovácsolni belőle.
Vele a Bayern ellen nem kilátástalan játékkal mentek fel a visszavágóra 3-0-s előnyben, hanem nyíltan támadtak, és meg is lett az eredménye, mert nem 3-0-val zárta a Bayern a meccset, hanem 3-2-vel, ehhez képest tavasszal elég lett volna a 4 gól(!!) mellé rúgni 1-et, még akkor is tovább mentünk volna.

Én sem a csapat ellen szurkolok, pont ezért nem tudok felhőtlenül örülni a győzelemnek.
Melyik a jobb? Ha most esetleg egy otthoni szégyenteljes BL meccs után követelné a nép hogy elküldjék, és ezt Bartoék megteszik, esélyt adva hogy olyan edző jöjjön aki többet hozzá tudna tenni a csapathoz, vagy pedig gyatrán, de jönnek az eredmények minimális szinten, és továbbra is a szőnyeg alá söprik a problémákat, hogy majd tavasszal megint jöjjön a kiábrándulás?
Egy ilyen kerettel nehogy már tapsikoljunk ahhoz, amit Valverde produkál már egy jó ideje.
bzozo78
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.10.06. 15:36:22

2019.10.03. 10:19:51

Jelen pillanatban osztom az előttem szólók véleményét.
Ez a teljesítmény kevés a jelenlegi nemzetközi szinthez.
Tegnap este az Inter ellen nagy malacunk volt.
De ez nem állandósul valószínűleg.. lásd a bajnokságban.

Visca BARCA
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.10.03. 09:49:25

Elég szembetűnő, hogy ehhez a mozgékonyabb, darálósabb focihoz, amit idén próbálunk nyomni, ez a Piqué-Lenglet páros bődületesen döglassú. Az eddigi lagymatag tili-toliban annyira nem tűnt ki, de most nagyon. Nem hiába a rengeteg elkésett belépő, főleg Lenglettől.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.03. 09:35:26

Az ilyen első félidők miatt nem tudunk BL-t nyerni. A második játékrész sokkal dinamikusabb volt, kis szerkezet váltással. Sokat mondó volt, hogy lejött Busi és utána ment a darálás. Suarez meg ilyen. Vág 2 bomba gólt, előtte és utána meg érthetetlen dolgokat művel.
Nyertünk, ennek örülni kell. Szurkolunk tovább, meglátjuk mi lesz. Mást nem tehetünk.

... a Piqué-Lenglet párosnak is össze kell szedniük magukat... sok szabálytalanság, elkésett belépő...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.10.03. 09:33:57

ez itt (BL)nemzetközi foci, tehát más csapatok, más stílusok összevetése kézzel fekvő.
nálam a tiki-taka a régi idők focija, ugyan de óriási nyomot hagyott a mai játékfelfogásra elméletben és gyakorlatban is mégpedig úgy, hogy a játék egyik elemévé vált! nincsenek csak direkt focit játszók csak olyanok akiknél a direkt foci hatékony játékelem. olyanok akiknél erre (ahogy lejjebb már rá világítottak) megvannak a megfelelő emberek.
én is azt hiányolom, hogy a Barca lassú. nem mindig! de többször és hatásosabban kellene gyorsnak lenni.
ami dühít (lehet hogy unjátok már :oops: ) hogy a passzolás felülírja a kapu támadását!!
Griezmann a tizenhatoson belül a 11-es magasságában azt keresi, hogy hogyan szabaduljon meg a labdától!! eszébe nem jut lőni, vagy helyzetbe hozni saját magát.de nem ő az egyetlen. ez terjed mint a járvány.
azért (tünik!) egy üde jelenség(nek)egy Pérez, egy Fati, egy Dembi mert ők jobbára még nem fertőzöttek.
nem vagyok egy kutató típus lehet,hogy tévedek de látjátok ti Messit hátra játszani?! max. oldalra ha gyűrik de ha unja már akkor is inkább elől keres valakit.
Valverde ? nem a szívem csücske. de egyben biztos vagyok, az eredményeit tekintve méltatlan az itteni ekézése, különösen annak fényében, hogy nem igen hallom ki lenne a megváltó?
a szurkolás? ha dühöngünk és kritizálunk akkor még nincs nagy baj. =D> =D>
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.10.03. 08:52:39

MessiNeymarSuarez írta:.
Akkora protekciója van, mintha ő építette volna a Camp Nout, miközben kevesebbért is rúgtak már ki jobb szakembereket....De amíg Bartomeunak tökéletes báb, és nem lengetnek fehér zsepit a Camp Nou-ban addig nem várhatunk mást, mert jelenleg ha eredménytelenség is lesz, tökéletes bűnbak is egyben Valverde.
Ha viszont jönne egy komolyabb, keménykezű edző, akkor lehet rávilágítana a keret problémáira, az elmúlt évek átigazolási anomáliáira, és hirtelen felvetődne Bartoék sarassága ebben, amit természetesen nem szeretnének, különösképp választások előtt nem.
Napi szinten csapatod ezeket a demagóg szövegeket. Eddig az volt a bajod, nincs La Masia nevelés. Most lett kettő is erre az évre a csapatba. Találtál más témát, utána az volt a bajod nem tud cserélni. Tegnap sikerült jól cserélnie. Suarezt kivágtad volna már régen a demagóg szöveg alapján. Tegnap vert két klasszis gólt, megfordította a meccset.
Ki a keménykezű, Barcát csúcsra járató edző szerinted? Setién?
Szegény Andreas haverod is két meccs óta nem tud írni ide, mert "sajnos" nyertünk.
Fel kellene ébredni a Pep féle álomból, mert az már nem fog visszatérni egyetlen edzővel sem.
Nem állítom, hogy kedvelem EV-t, de a csapat ellen sosem tudnék szurkolni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2019.10.03. 08:38:31

Léfe írta:Aki nem örül a Barca győzelmének -most és máskor- azok huzzanak el a Reálhoz vagy a ....-ba.
Nem lehet ép ésszel felfogni, miért nézi a Barcát. Nem fogunk, mert nem is lehet mindig nyerni ,
mert a csucscsapatunk kiöregedett-sokan elmentek. Messi után nem lesz szurkolonk? Na szép.
Azért ez eggyel komplexebb dolog. Én már rég nem azért ülök le meccset nézni, hogy az általam várt eredményért szurkoljak és ha a csapat eléri pusztán attól boldog legyek. A meccsekre az egyre szűkülő szabadidőmből azért szakítok időt, hogy rekreációs program legyen, hogy szórakoztasson, hogy kikapcsoljon. Jöhettek az elmúlt években az eredmények (a bajnokságban) Valverdével de a csapat játéka olyan szinten volt unalmas, ötlettelen és koncepciótlan, hogy az alig-alig bírt szórakoztató értékkel. EV-nek ez a harmadik éve, láthatóan minden meccsen a túlélésre megy rá, csak jöjjön az eredmény.

Megértem, hogy ez sokakat kielégít, nekem is ez volt a legfontosabb évekig, de ha valakiben ez átváltozott attól még nem lesz kevésbé Barca szurkoló. Én vállalom, hogy nekem speciel semmilyen ár nem lenne drága, hogy Valverde színtelen-szagtalan focija véget érjen.
Bestbarca írta:Xaviék is max csak dominálni tudtak,kapura veszélytelenül játszottak rendre Leo nélkül,Pep,Le alatt is. Ez nem újkeletű.
Ez maximum a Pep-korszak végén volt jellemző, mert bár igaz, hogy Xavi és a középpálya úgy általában nem fosta a gólokat, de az ellenfél térfelén való dominálásban mindig volt tudatosság, koncepció, erő (nem fizikai értelemben), dinamika, benne voltak a kulcspasszok a tökéletes harmónia.

A tiki-taka, amikor ezek benne vannak, a világ legszebb focija, amikor nincsenek, akkor válik a sokat csúfolt tötyi-lötyivé. A Pep-éra végén mindenki kicsit belefásult az egészbe, azért is kellett váltani. Valverde alatt egyszerűen nincs elképzelés a játékunkban, totál steril az egész. Pep alatt felépített taktikának eszköze volt a labdabirtoklás, pontosan tudta mindenki, hogy mi miért történik, mikor minek kell történnie. Valverde (és még pár korábbi kollégája) alatt cél lett a labdabirtoklás, mert ugye ez a Barca-stílus, ezt várják tőle, de hogy aztán mit kéne kezdeni az ellenfél térfelén a labdabirtoklással, arra már nincs elképzelés.
Bestbarca írta:Direkt gyors foci itt nem lesz míg bármi is marad a régi keretből. Más szoktunk meg. Majdha Messiék szögre akasszák és a maradék Pep team sincs. De ez nem lesz soha Klopp team,más a Barca stílus.
A Klopp féle totális gegenpressingre alapuló direkt foci és az öncélú labdatartással operáló tiki-taka között azért jó pár árnyalat van. Luis Enrique alatt pont az volt a sikerünk kulcsa, hogy az alapfilozófia megőrzése mellett tudatosan kerültek beépítésre olyan direkt, dinamikus futballelemek, amelyek ugyan részben stílusidegenek voltak, ugyanakkor egyfelől jól építettek a keret egyéni erősségeire, másfelől sokkal kiismerhetetlenebbé tették a csapatot.

Dembele, Coutinho és Griezmann is remek futballista, de azért idehozni őket, hogy egy felállt védelem ellen támadó csapat balszélső pozíciójából várjuk tőlük a csodát (mindezt úgy, hogy a beadások ügye nálunk alapból halott) elég érdekes elgondolás. Neymar is akkor volt jó, amikor dinamikus, direkt futballt játszhatott. Amúgy ilyen stílusú, profilú játékosokkal nagyjából az marad, hogy odaérünk az ellenfél térfelére és reméljük, hogy Messi vagy más egyéni villanása majd hozza az eredményt.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2019.10.03. 07:06:24

Azért ne temessük a csapatot ennyire. Még alakulóban van az új felállás,és sok sérülés is nehezítette eddig a dolgokat. Igen voltak gondok eddig az előre játékkal,lehet mert a fél milliárd euró értékű csatársor lelátózott? Vagy pl valszeg a valaha volt legjobb csatár és szervező sérült volt?

Mert középpályán nagy gond nem volt,idén sokkal jobban jár a labda,De Jong,Arthur kettős sokkal jobb mint a tavalyi Rakitices felállás.

Védelemben pedig még szoknia kell az új Semedos verziót,középpályát. Illetve nem kezdtek jól,Pique,Lenglet rendre buta hibákat csináltak. És egyéni hibákról beszélek nem azért mert előttük hülyéskedtek...

Kicsit úgy érzem idő kell mire összhangba kerülnek a csapatrészek.

Azért De Jong,Arthur fix kezdő,Semedo a szélső,elől Griezmann,össze kell szoknia a csapatnak az új felállásban. Amit nem segítenek a folyamatos sérülések. Pláne Messié,mivel nélküle nem csak most hanem 15 éve nem az igazi a Barca. Xaviék is max csak dominálni tudtak,kapura veszélytelenül játszottak rendre Leo nélkül,Pep,Le alatt is. Ez nem újkeletű.

Ha mindenki ép lesz és felállunk Ts-Alba-Pique-Lenglet-Semedo-Busi-De Jong-Arthur-Messi-Suarez-Greizmann, és összeszoknak, fog ez működni.

Griezmannnak meg idő kell,nézzük meg nálunk minden támadónak alsó hangon 1,másfél év kellett beleszokni.Lásd Neymar anno,vagy Suarez.Addig is sokkal többet melózik mint tavaly Cou vagy Dembelé. Csapat szinten beljebb vagyunk már most vele.

Hamár Suarez,igen esetlen,igen lassú,igen sokszor elhülyéskedi. Deha nem sérülten játszik egy fél szezont,akkor mai napig zseni a fazon. Megint láthattuk. Hogy mennyire tudja hozni ezt hosszabb távon,és mennyire lesz sérülékeny.kiderül. De azért láthattuk,van helye itt.

Ami még bizakodásra ad okot az hosszú pad és az hogy rendre tudunk olyat behozni aki megváltoztatja a játék képét. No ez nagy előre lépés,és a végén ez, és a rotálás lesz a kulcs. Ha mindenki az a keretben hozza amit tud,áegnyerünk mindent. De ehhez pláne az idősebb játékosokat ha sérültek vagy csak izomgyengék,azonnal rotálni kell tudni. Különben elfogyunk mint az utóbbi 2 évben.

Én sokkal jobbnak látom az idei évet. Igen eredmények gólok eddig nem úgy jöttek,de Ev mer cserélni,bárkit,beállók jók,Perez,Fati,Dembele,Vidal ha bejön tud újat adni. És a középpályán fiatal,és De Jong még úk,de ennek ellenére már most látszik jobb mint Rakitic,és Arthurral is műküdik. Váltottunk sokat tavalyhoz képest,elválik menmyire áll össze,de én látom az új elképzelést és várok.

Mert marhára mindegy most milyen a csapat,és milyen más csapat,úgyis ott leszünk a végelszámolásnaál.Tavasszal dől el.
A fórum anno kirúgta volna Pep-et októberben,Le-t még januárban is. Let énis kirúgtam volna,azt hirtelen megnyert minden meccset :D

A játék nézhetőségéről meg,most azon nem kell meglepődni hogy járatjuk a labdát,tartjuk és "csakis" az egyéni kvalitások révén tudunk átjutni a másik csapaton. Nem kontrával,vagy cseles támadásépítéssel. Ez így van 15éve.
Ezért futkos kb 2 miliárd euró a pályán, hogy az meglegyen. Ellenfél meg betömörül majd jön valaki aki húz egy váratlant és gólt. Ez megy 15éve,és ha megvan aki "jön" nincs ezzel baj,meg ellenszer. És szép ha megvan az áttörés. Ha nem jön,meddő ladbatartás,unalmas.Kontrázni,meg amit divatosan modern támadó futballnak hívnak a Barca nem fog játszani, ezzel a kerettel.Ahhoz fizikálisan gyengék,alacsonyak,és túlságosan passzolósak vagyunk. Direkt gyors foci itt nem lesz míg bármi is marad a régi keretből. Más szoktunk meg. Majdha Messiék szögre akasszák és a maradék Pep team sincs. De ez nem lesz soha Klopp team,más a Barca stílus.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.10.03. 06:56:43

Aki nem örül a Barca győzelmének -most és máskor- azok huzzanak el a Reálhoz vagy a ....-ba.
Nem lehet ép ésszel felfogni, miért nézi a Barcát. Nem fogunk, mert nem is lehet mindig nyerni ,
mert a csucscsapatunk kiöregedett-sokan elmentek. Messi után nem lesz szurkolonk? Na szép.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.02. 23:59:01

LG írta:Én felvállalom, hogy nem örülök. Ugyanazt érzem, mint Rijkaard utolsó szezonjában: menjen már az edző, mert ennél bárki jobb lesz. Pedig bírtam a hollandot, de akkora egyértelműen elfogyott. Neki még szerencséje sem volt, Ronaldinho és Deco brutálisan visszaesett, Messi és Etoo hosszútávra lesérültek. Valverdét azért nem húzza ennyire az ág, jóval erősebb kerettel dolgozhat ráadásul, de ő sem tud semmivel többet hozzátenni most, mint Frank anno. Pedig simán top 1 lehetne ez a csapat, játékban és eredményességben is.

De az ilyen győzelmek megmentik a seggét, és nézhetjük tovább a szenvedést, és készülhetünk a tavaszi BL-égésre. A bajnokságban is azért lehet keresnivalónk, mert a Real gyenge.
Egyetértek. Vajon mi lett volna 2008-09-ben, ha Rijkaard marad ahelyett hogy Guardiola? Az biztos hogy nem az, ami a valójában.
Sajnos pont ezt érzem most is, egy remek szezon lehetne, bármelyik kupára esélyesek lehetnénk egy új edzővel, friss impulzusokkal, ehelyett marad a lagymatag...

Mindezt úgy, hogy amúgy az említett Rijkaard rosszabb csapatot vett át, és vitt fel a csúcsra, BL győzelemre, ehhez képest Valverdének mennyivel jobbak lehetnének a lehetőségei, erre amit tud, az a csúfos BL bukdácsolások.
Akkora protekciója van, mintha ő építette volna a Camp Nout, miközben kevesebbért is rúgtak már ki jobb szakembereket....De amíg Bartomeunak tökéletes báb, és nem lengetnek fehér zsepit a Camp Nou-ban addig nem várhatunk mást, mert jelenleg ha eredménytelenség is lesz, tökéletes bűnbak is egyben Valverde.
Ha viszont jönne egy komolyabb, keménykezű edző, akkor lehet rávilágítana a keret problémáira, az elmúlt évek átigazolási anomáliáira, és hirtelen felvetődne Bartoék sarassága ebben, amit természetesen nem szeretnének, különösképp választások előtt nem.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.10.02. 23:50:57

nos így frissiben: két ellentétes félidő....sztem ismerős! Valverde: jól cserélt, jókor nem ezzel van a baj.
a játék: továbbra is lassú, és túlkombinált annak ellenére, hogy az az egy két stílusos gyorsabb akció mindig eredményes - nincs tanulás.
egyénileg: Messi most jött vissza látszott a játékán, de 1-2 igazi mozzanata elég volt a győzelemhez.
Suarez, két góllal minden rendben ez lenne (minden meccsen)a dolga. Griezmann: nem értem ezt az embert!? hogy lehet ennyire céltalanul, koncepciótlanul, hatástalanul focizni? nincs önérzete??? de (ki)szolgálónak sem jó!
S.Robertó: ugyanaz, semmi foci, Pedró legszebb "visszapasszos" játékára hajaz.
Dembi: mindenki dícséri, hogy mennyivel jobb lett a játék....nos mennyivel? néhány erőtlen próbálkozással...de ok. ő is most jött vissza és nem sérült meg! (Griezmannál meg jobbnak lenni....?)
Középen sztem minden rendben, Vidal agilitása valóban jót tett.
hátul...? a gól fele-fele Lenlet és Stegen (szerintem az fogható lövés volt) a többi ok.
egyet még: nem egy gyenge csapat volt az ellenfél!! a szerencsés 3.perces góljuk még meg is lökte őket mentálisan. nagyjából ez történt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21122
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.10.02. 23:40:18

Én felvállalom, hogy nem örülök. Ugyanazt érzem, mint Rijkaard utolsó szezonjában: menjen már az edző, mert ennél bárki jobb lesz. Pedig bírtam a hollandot, de akkora egyértelműen elfogyott. Neki még szerencséje sem volt, Ronaldinho és Deco brutálisan visszaesett, Messi és Etoo hosszútávra lesérültek. Valverdét azért nem húzza ennyire az ág, jóval erősebb kerettel dolgozhat ráadásul, de ő sem tud semmivel többet hozzátenni most, mint Frank anno. Pedig simán top 1 lehetne ez a csapat, játékban és eredményességben is.

De az ilyen győzelmek megmentik a seggét, és nézhetjük tovább a szenvedést, és készülhetünk a tavaszi BL-égésre. A bajnokságban is azért lehet keresnivalónk, mert a Real gyenge.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.10.02. 23:20:05

Nehogy már valaki örüljön. Én igen még akkor is, ha az első félidő rémitő volt. Szegény Valverde ugy elcse...te, hogy a végén nyert. És cseréi is ültek. Még ma ki kellrugni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.02. 23:18:14

Komolyan fejfájást okoz már, hogy nem tudnak páran átlépni a tényen, miszerint bizony Valverde az edző. És nem a fórum fogja leváltani. Nekem sem tetszik, de ez van. Másrészt pedig idén egy nagy gondunk van: Gríezmann. Nincs helye egyelőre a csapatban, baloson totál homály, és tényleg nem értem, hogyan nem lehetett ezt előre látni...? Nálam Fati, és Dembelé is előtte van a sorban.
A meccsről: A 2. félidő tetszett, a dominancia ott már rendben volt, a cserék után már csak idő kérdése volt a gól, gólok.
Valverdének tanulnia kellene ebből a meccsből.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.02. 23:15:44

Azért még ne kezdjünk már el szurkolni az ellenfélnek... :) Oké, hogy EV-től nem várhatunk sokat a jövőben sem, de nem tudnék még attól a csapat ellen szurkolni.

Bestbarca: két labdavesztése volt 50 perc alatt.
Válasz küldése
cron