Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2019.10.24. 13:22:11

egyetlen dolog a slaviaval kapcsolatban. tegnap a 18-as keretükben 3 légiós volt. fradinál ugyanez fordítva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.24. 12:48:33

MatyiG írta:Tegyük hozzá, az Eibar ellen könnyebb dolgunk volt, hatalmas területeket hagytak maguk mögött. Mondjuk tegnap az utolsó 20 percben ugyanúgy megvoltak a területek, csak nem tudtuk kihasználni a lehetőségeket... :roll:
itt is végig megvoltak a lehetőségek erre, csak hamar elhaltak, kb amikor Suarez-Griezman labdához ért a kontrknál, vége is lett.
de Messi sem tudta mit csináljon ezekben a helyzetekben, vagy ha tudta, rosszul kivitelezett.

amit végigvittük kontrák meg Lajosra jöttek ki, nyilván gólok nem születhettek ezekből.


amin még gondolkoztam, kissé offtopic.
hogy lehet az, hogy a City általában elbírja, hogy 5 támadószellemű játékossal áll fel?
most az Atalanta ellen is Gündogan volt az egyetlen védekező kp, mellette Foden meg KdB játszott, akik azért nem annyira védekező játékosok.
Nálunk miért nem lehet hasonlót a kiscsapatok ellen csinálni?
DeJong-Arthur kp előttük meg mondjuk Messi-Fati-Griezman-Messi.

nem hiszem, hogy gyengébb lenne a védekezés mint most.

na mindegy ez csak elméleti kérdés, meg okoskodás. tudom, ehhez futni kéne meg visszazárni, ami jó néhány játékosunknak büdös sajna. csak mindig megmosolyogtat, hogy azzal indokoljuk a 3 kp-s rendszert, meg anno a 4 kp-sat, hogy stabilak legyünk. könyörgöm, idén lehetne fent 5 vkp is, akkor is szétzilálnának a csapatok, és Matsoon múlna, hogy 1 vagy 3 gólt kapunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.24. 12:46:36

Tegyük hozzá, az Eibar ellen könnyebb dolgunk volt, hatalmas területeket hagytak maguk mögött. Mondjuk tegnap az utolsó 20 percben ugyanúgy megvoltak a területek, csak nem tudtuk kihasználni a lehetőségeket... :roll:
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.24. 12:21:29

Tényleg nem értem, hogy ami ment az első 15 percben azt utána miért nem tudtuk megcsinálni. Vezetünk és elengedünk mindent, a csapat szétesik és utána csak a kapkodás megy. 7végén az Eibar ellen könnybe lábadt a szemem ahogy egyérintővel hoztuk ki a labdát, ebből tegnap semmit se láttunk.
... és védjük a 2-1et a kapunk elé beállva,labdákat kivagdosva vaktában az uccsó 10 percben egy Slavia ellen...:D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.10.24. 12:02:35

Meg is lepődtem volna, hogy sikerül zsinórban két értékelhető meccset játszani. :D Az nem Ernős lett volna.

Ezt a langyos Ernő-Team-et az fogja továbbra is hülyére verni a kieséses szakaszban, aki csak akarja, kár is izgulni a BL-en.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2019.10.24. 11:48:45

Van amikor a szerencsén múlik a dolog és van amikor a kiscsapat lelkesebb. De tény, hogy egy jó csapat ízekre szedte volna a Barcelonát. Én Dembelét mindig szidtam, szerintem csak futni tud (ha nem sérült) és még így is két perc után hasznosabb volt, mint Griezmann.
A problémák tehát a szokásosak: Suarez -1 ember, de azért lő fontos gólokat, Messi kiöregedőben van, évek óta a jobb meccsein sem az van, hogy végigszalad a pályán és nem tudják elvenni a labdát. Pont lassult annyit, hogy ez már egy az egyben nem nagyon megy, max a középpályán, ahol kevésbé védekezik le olyan határozottan. Egy biztos, jobb már nem lesz, erre fel kell készülni.

Az edző pedig, hát igen. Az tény, hogy kiscsapatot könnyebb motiválni a Barca ellen, mint fordítva, dehát ez az edző feladata és az az utolsó 15-20 perc, így beszorítani a Barcelonát...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.10.24. 11:17:39

Most őszintén....a Valverde féle Barca meccsekről ( mindegy melyik sorozat) nem bőven elég egy összefoglalót megnézni ( akkor is ha tegnap rugtunk volna még kontra gólt) ???!!!
Gyakorlatilag semmi élvezhetőről nem maradsz le, esetleg az ellenfél játékát leszámítva.... :x :(
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.10.24. 11:02:27

A tegnapi meccs -felejthető.Felejthető, mert ritka gyenge produkciót láthattunk a gólveszélytelen támadóinktól.Támadóink közül Grízes elsőrendűen -védekezett!Suarez a kihagyhatatlant is kihagyta, Messi is sokat hibázott. A középpályán Busi lassúsága sokszor okozott gondot,Arthur elfáradt a második félidőre,De Jong is halványabb volt a szokottnál.Hátul Semedo szinte hibátlanul játszott, belső védőink nehéz helyzetben úgy ahogy állták a sarat,Alba : hiba volt -játszatni.
Legjobbunk a kapusunk volt! Ez mindent elmond a meccsről!Ter Stegen hozta a meccset!
Rakitic: nem jól szállt be szinte idegenként tűnt el a mezőnyben...

Mondhatnánk: máskor a ziccerek bemennek,Messi nem szokott hibázni(ennyit),Suarez is talán berúgja a kihagyhatatlant legalább,Fati is játszani fog, Albát is cseréljük Juniorra, Busi nem kap többet félidőnél,De Jongot középen játszatjuk,és így tovább...
Ennél gyengébben már nehéz lesz...
imike
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.12.04. 12:16:50

2019.10.24. 10:55:35

A tegnapi foci kiábrándító volt. Csak ismételgetem a véleményem, nincs erőnlét, nincs elképzelés. A koncentráció hiányzik, kivétel Ter stégen, Semedo, lenglet. nagyon nagy baj lehet, amit nem tudunk. ha nekem azt mondja valaki, hogy Messiék nem tudnak megcsinálni egy 3-1 esetet, kinevetem. Ezt a tegnapi játékot nem lehet védeni, ez a barcához méltatlan volt. Gondolkodásban, mozgásban , mintha az öregfiúk játszottak volna.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.10.24. 10:24:27

A Messire építésnek ez a következménye. Ő nem volt rossz tegnap, de szarvashibákat is követett el. A labdák zömét ő kapja és ezt tudja az ellenfél is. ---Grízt nem kellett volna hozni, Dembi sokkal hasznosabb.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.24. 09:54:12

Alba amúgy ugyanez... Messinek tolja ha 3an vannak rajta akkor is, közben Griezmann üresen áll 3 méterrel hátrébb. Jó mondjuk Alba ilyen egysikú sablon volt mindig, aki ha nem támadhat akkor védőnek egy jó közepes. Mikor Ney volt előtte Lucho-nál, nem volt véletlen, hogy kikerült a kezdőből a vége felé már.
Sajna a haverok nehezen engednek ezekből a dolgokból és úgy látszik az edző sem tud ebben rendet tenni.
Suarez meg csak a szokásos, tol 2 jó meccset aztán visszazuhan a semmibe. Ja elért egy öngólt valahogy, de mezőnyben egy nagy nulla volt ismét.
Nem is értem mikor az ellen kontrázni hagy minket akkor miért a mezőnyben lassú és körülményes Suarez marad fent, miért Griezt kellett lehozni, aki sokkal ügyesebb a passzjátékban. Lyajos a 16os környékén halálos ha ki van szolgálva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.24. 09:36:15

lesliejr12 írta:A mindenáron Messi-vel lövetünk gólt és Messi szinte csak Suarez-t látja taktika ide vezet. Nem tudunk lezárni egy olyan meccset, ahol 1az1be vannak hagyva fent a támadóink. Vicc...
legrosszabbul kontrázó csapat vagyunk kb.
alap 3 az 1 elleni játékból még helyzetbe se kerülünk többször.

Messi érthetetlen számomra, hogy miért nem függetleníti magát a magánéleti haverságból, és miért tolja ennyire Lajost.
abban az ominózius szituban is inkább Dembele volt jobb pozícióban, nem az uru.
dea legegyszerűbb az lett volna ha egyszerűen elviszi a védő mellett jobbra, aki teljesen a passzra várt, és helyezkedett.

nem értem, esküszöm az uru valamivel sakkban tartja, lehet Messi is ott volt a Borkais hepajokon. másra nem tudok gondolni, amiért ennyire szerelmesek egymásba pályán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2019.10.24. 09:31:03

Sziasztok!

A tegnapi meccsel kapcsolatban ahogy látom többen nem értik a fanyalgókat. Szerintem telejsen jogos a kritika amikor egy olyan csapat ellen akinek a kerete 30x! kevesebbet ér mint a miénk a kapunkhoz vagyunk szorítva és kontra játékra próbálunk építeni. Ha ez egy egyszeri eset lenne semmi probléma , de az hogy hétről hétre ezt a lagymatag fosht kell nézni az szerintem sokaknál kezdi már betenni a kaput. Régebben olyan volt a játékunk, hogy azt hitte az ember akár ő is beférhetne olyan egyszerűnek tűnt minden. Most meg az az érzése, hogy hozhatnak ide akármilyen világsztárt úgyse fog változatni a játék képén semmit. Lehet mondani , hogy más játékosok vannak mint akkor stb, de szerintem ha gyengébb is a keretünk akkor sem annyival hogy a látványos élvezhető focitól eljussunk oda, hogy nézhetetlenek a meccsek.(Ha egyáltalán gyengébb a mostani keretünk) Az ,hogy Griezmannal megcsinálják ugyanazt mint Couval az a tragikomédia netovábbja. Nem értem ha ennyi a taktika, hogy tegyük ki a bal szélre az új játékosokat , akkor mért nem egy balszélsőt igazolunk annak legalább értelme is lenne. Igazából minden meccs után 1 mondat fogalmazódik meg bennem: Valverde takarodj!!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.24. 09:22:49

A mindenáron Messi-vel lövetünk gólt és Messi szinte csak Suarez-t látja taktika ide vezet. Nem tudunk lezárni egy olyan meccset, ahol 1az1be vannak hagyva fent a támadóink. Vicc...
Amúgy továbbra sem bírjuk el az ilyen intenzitású meccseken, hogy Luis és Leo sokszor csak sétálgatnak elöl és kivonják magukat a melóból. Az első 15 percben mindenki futott ezerrel, addig a kapujuk elöl se tudtak kijönni.
Aztán következett a sétálgatás, az uccsó 10 perc meg maga volt az égés. Atyaég...
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.10.24. 09:12:28

a különbség a két csapat között:
A Prága SZÍVVEL LÉLEKKEL játszott, beleadott mindent, a Barca meg.... megint csak a mezt küldte fel a pályára. Még Messi is milyet hibázott! Belerúgja az egyszerű passzt a védőbe. Ilyenre sem emlékszem tőle. Valami baj van vele is, mostanában rengeteget hibázik.

Az első negyed órában jók voltak, működött megint a letámadás. Aztán elől 3-4 játékos presszingelni próbált, a többiek meg hátul nézték.
A Prágának volt elképzelése, taktikája. A Barca meg: majdcsak lesz valahogy.

Persze, lehet mondani, hogy nem EV megy fel a pályára focizni, de a taktikát ő állítja össze, a csapatot is, és neki kellene motiválni a játékosokat is. Ez neki nem megy. Ráadásul megint a szokásos volt, amit már a bajnokikon is megszokhattunk: gyorsan rúgunk egy gólt, és már negyed óra után elkezdünk bekkelni. Ezt nézzünk már két éve.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.10.24. 09:11:30

Cseri írta:kikaptunk vagy mi? A csoportban csak hozni kell a meccseket aztán cső,ez megtörtént!
Meg 3v2-ben gólt lőni menő azért még mindig. Fél szemmel néztem, de csak vagy három gól maradt ki elemi, emberi balf.ság miatt.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.10.24. 09:10:42

Szurkoltam az egyenlítő gólnak :oops:
Ez a Dembele engem kikészít... teljesen ostoba látszik a tekintetén, 10/2 szer passzol pontosan, 10/2 old meg szituációkat... kérője sincs, iszonyat nagy pénznyelő csalódás a csávó.
Nekünk nem megy ez a 3 vs 1 elleni kontra amióta EV van itt, látszik nincs begyakorolva ez az egész. LE alatt mekkorákat kontráztunk, erősségünk volt.
Nagy lelkesedéssel ültem le, mondom Messi alakít végre egy nagyot bebiztosítja az aranylasztit.... erre 5. percbe gól de aztán jöttek az ívelgetések, unalmas szr.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.10.24. 08:04:50

kikaptunk vagy mi? A csoportban csak hozni kell a meccseket aztán cső,ez megtörtént!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.10.23. 23:37:17

Végre egy élvezhető Barca mecs ...ja nem kar higy csak a Slavia miatt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.23. 23:23:03

Ezekkel az idegenbeli teljesítményekkel megint 3-4 gólt fogunk kapni a kieséses szakaszban egy értelmesebb csapat ellen... :roll: Kivéve, ha MAtS kivédi a szemüket.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.10.23. 23:14:38

LG írta:Hihetetlen, hogy 7 pontunk van ilyen teljesítménnyel. A felét sem érdemeltük meg. Valverde mákosabb edző, mint Zidane fénykorában. :roll:
Persze már...

Suarez és Messi mit szórakoztak ellen 2-1nél. Félórával a vége előtt lezárhattuk volna.

Egyébként a csehek nem rosszak, majdnem megviccelték ezt az igen erős Intert.

A Juve és a Bayern is szenvedett tegnap, benne van.

A BL csoportot meg a bajnokságot is vezetjük.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2019.10.23. 23:12:31

Igen, sok elpuskázott helyzet, valóban nem túl acélos védelem, de a középpálya volt az igazi nulla: szégyen, hogy az ilyen játékosokból álló középpálya képtelen uralni azt a területet, és képtelen játékot kialakítani egy - ugyan lelkesen és jól is játszó, de mégis csak - kis csapat ellen. A fiúk ma sem akartak játszani. Valaverde nem való ide, ez nem kérdés, de ez most nem rajta múlott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.10.23. 23:09:27

Hihetetlen, hogy 7 pontunk van ilyen teljesítménnyel. A felét sem érdemeltük meg. Valverde mákosabb edző, mint Zidane fénykorában. :roll:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.10.23. 23:07:50

mess2009 írta:idegenben három pont, ez a jkv.
a többi? a nagy mellényt le kellene vetni és koncentrálni. a prágaiak szimpatikusak és jól is játszottak, de valljuk be öngyilkos taktika volt ez a javából.
csak a három (négy?) béna világklasszisnak köszönhetik hogy nem kaptak zakót. igen, lehet úgy is látni, hogy mi van ha nem TS. véd? én nem így láttam.
Ezt most adom én is! A fiúknak ha egy kicsit jobban szorít a cipő, biztos megrázzák a pofonfát. De elidétlenkedték. Messi olyanokat blamázott el amelyekből10/10 megcsinálja. Lajosunk a szokásos rapszodikus hullámvasút. Dembele meg..... Néha olyan érzésem lenne hogy 3 számmal nagyobb cipőben játszik...lehet ezért nem tud passzolni... ja és igen a metaforikus hasonlat a bohóccipővel nem véletlen...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.10.23. 23:02:10

idegenben három pont, ez a jkv.
a többi? a nagy mellényt le kellene vetni és koncentrálni. a prágaiak szimpatikusak és jól is játszottak, de valljuk be öngyilkos taktika volt ez a javából.
csak a három (négy?) béna világklasszisnak köszönhetik hogy nem kaptak zakót. igen, lehet úgy is látni, hogy mi van ha nem TS. véd? én nem így láttam.
Válasz küldése