Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.08.11. 15:37:09

Chino írta:
2020.08.11. 14:30:33

Szerintem egy Vidal-Rakitic-Puig-De Jong kp sem lenne földtől elrugaszkodott dolog. Elől Messivel és Griezmannal, aki ezzel komfortosabban is érezhetné magát. Talán így nem szaladnának olyan könnyen át a középpályán, támadásban pedig Puig és Vidal könnyebben és szabadabban be tudna kapcsolódni, nem arra kellene figyelni, hogy ha mögéjük kerülnek akkor szabad az út.
Ha jól rémlik a 4-4-2-t eddig csak úgy játszottuk,hogy Messi és Suarez volt elől. Nem tudom,engem a francia se győzött meg nagyon,hogy neki feltétlenül kezdenie kelljen. A napoli ellen is max az menti meg a teljesítményét,hogy sokat fut és Messinél vagy Suareznél többet védekezik. De hát még is csak ő az egyik akitől a gólokat várnánk. Nekem elég fura,hogy Semedo veszélyesebb elől,mint Griezmann.

Nem tudom,én most is vártam volna a 2 fiatalt a kezdőbe,Griezmann/Suarez és Rakitic/Roberto kárára. A Bayern ellen még inkább nem várok bármilyen meglepő húzást,tekintve hogy Vidal és Busquets is visszatér.
Chino
Llegenda del Barça

2020.08.11. 14:30:33

Sinya22 írta:
2020.08.11. 12:27:37
Setien nem fog semmit növeszteni. Busquets, De Jong,Rakitic kp, de arra is lehet számítani hogy még felrakja Robertot a 3. támadó kárára. Olyan embertől vártok váratlan húzást egy bl negyeddöntőben,aki 86 percig várt a cserével az Atletico ellen,amikor csak a bajnokság volt a tét. :D

Messiben lehet bízni,valamint hogy nem tojunk be annyira,ha már se nézők,se Allianz aréna.
Szerintem egy Vidal-Rakitic-Puig-De Jong kp sem lenne földtől elrugaszkodott dolog. Elől Messivel és Griezmannal, aki ezzel komfortosabban is érezhetné magát. Talán így nem szaladnának olyan könnyen át a középpályán, támadásban pedig Puig és Vidal könnyebben és szabadabban be tudna kapcsolódni, nem arra kellene figyelni, hogy ha mögéjük kerülnek akkor szabad az út.
De ebben az esetben a két szent tehenet ki kéne hagyni, amire még a lottó ötösnél is kevesebb az esély. Busquetset ráadásul két egymást követő meccsen, bár Rakitic helyén még elférhetne.
Valamit mindenesetre ki kell találni Setiennek, mert ha a sablonnal állunk ki a meccsre szinte könyvelhető a bukó. Ha lenne egy váratlan húzás azzal meg lehetne lepni a bajorokat, a szokásos 4-3-3 -al a kezdősípszónál elköszönhetünk a Bl-től.
Forca Barca!!!!
drobika
Capitá del Barça

2020.08.11. 13:57:43

,,Busquets, De Jong,Rakitic kp,,

Ezzel nem megyünk semmire, helyesebben mennénk, mert remélem annyira már tényleg nem lehet szemellenzős Setien, hogy ezt tolja fel! Egyszerűen képtelen vagyok ezt elhinni!
Vidal, De Jong. Puig ezt kell nyomni. Nincs mit veszteni! Nem vagyunk fő esélyesek, még egy meccsen sem, persze így azért nagyobb a sansz! Ezt a hármast középen motivációban sem kell plusz tüzelni, van bennük kraft. Csak épp a védekező részét a feladatuknak kell jól kiszabni! És persze hátul rohadtul figyelni,és nem mögénk passzolva üres területre a labdát futni vissza a félpályáról velük egy az egyben. Akkor kitömnek bennünket az tuti!
Pique is mit csinált a Napoli ellen az első percekben! Mint egy NB III-mas játékos ért a labdához, majdnem gólt kaptunk belőle,ilyeneket nem lehet csinálni.A védelmen és a középpályás védekezésen fog múlni.
Meg az erőnléten. Ki-ki meccs. Nem reménytelen!
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.08.11. 12:27:37

Setien nem fog semmit növeszteni. Busquets, De Jong,Rakitic kp, de arra is lehet számítani hogy még felrakja Robertot a 3. támadó kárára. Olyan embertől vártok váratlan húzást egy bl negyeddöntőben,aki 86 percig várt a cserével az Atletico ellen,amikor csak a bajnokság volt a tét. :D

Messiben lehet bízni,valamint hogy nem tojunk be annyira,ha már se nézők,se Allianz aréna.
Rinku
Entrenador del Barça

2020.08.11. 12:21:42

barca0417 írta:
2020.08.11. 12:17:04
A Bayern ellen ez öngyilkosság lenne. Nekem elég volt az elmúlt években a megalázásból. Mert ki lehet esni az benne van, most is erősebb az ellenfél, ha küzdünk, de kicsivel jobbak és tovább mennek, azt el tudom fogadni. De ha szétcsapnak mint a Liverpool meg a Róma, az már égő lesz sorozatban.
Braithwaite pedig nem játszhat a bl ben.
Ha a csapat nem csatol fel egy méteres acélfszt, szétszednek minket. Inkább menjünk, mint a veszett bivaly, mint tilitolizzunk. 80-20% az esélye, hogy elvernek minket, de ha úgy kapunk ki 1:4-re, hogy mint a disznó megpróbáltuk, az nem fog érdekelni. Mert az más lesz, mint Torinó, Róma vagy Liverpool.
Football, bloody hell. /SAF/
barca0417
Entrenador del Barça

2020.08.11. 12:17:04

Barca_10 írta:
2020.08.11. 11:42:50
nincs mit veszíteni, Lucho ezt jól felismerte anno a Psg és a Juve ellen, emlékszem felküldött 3 védőt, busquetset, a többi játékos mind támadó szellemű volt. Most is így kellene majd. Semedo,Piqué,Lenglet-Rakitic-De Jong,Puig-Fati,Messi,Griezmann/Braithwaite ha még itt játszik. a németek meglepődnének, lenne sebesség, kreativitás, és a 2 fiatalunk nem Messit keresi állandóan, megmernek indulni egyedül is. Suarez már nem szint, szezon elején vert pár szép gólt de emberhátrány ahogy Alba is.
A Bayern ellen ez öngyilkosság lenne. Nekem elég volt az elmúlt években a megalázásból. Mert ki lehet esni az benne van, most is erősebb az ellenfél, ha küzdünk, de kicsivel jobbak és tovább mennek, azt el tudom fogadni. De ha szétcsapnak mint a Liverpool meg a Róma, az már égő lesz sorozatban.
Braithwaite pedig nem játszhat a bl ben.
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça

2020.08.11. 11:42:50

nincs mit veszíteni, Lucho ezt jól felismerte anno a Psg és a Juve ellen, emlékszem felküldött 3 védőt, busquetset, a többi játékos mind támadó szellemű volt. Most is így kellene majd. Semedo,Piqué,Lenglet-Rakitic-De Jong,Puig-Fati,Messi,Griezmann/Braithwaite ha még itt játszik. a németek meglepődnének, lenne sebesség, kreativitás, és a 2 fiatalunk nem Messit keresi állandóan, megmernek indulni egyedül is. Suarez már nem szint, szezon elején vert pár szép gólt de emberhátrány ahogy Alba is.
Kép

"Amikor elbúcsúzok a futballtól, sirni fogok mert véget ér az életem. Ha meghalok, ne egy temetőben vagy akárhol máshol temessetek el,csak
vigyetek egy stadion mellé egy labdával a kezemben mert nekem a labda az életem"
-Ronaldinho
Legendario
mess2009
Director del Fútbol

2020.08.11. 11:30:26

én már letettem a voksom, hogy esélytelenek vagyunk éppen ezért nézem kissé meglepődve a sok ha....ha...- val fűszerezett ábrándot.
az olyanokra viszont el áll a szavam , hogy ....egyénileg sokkal jobb az állomány....erősebb a keretünk.....stb.
"Barca10" -viszont jól látja, Messi és esetleg TS. én még ez utóbbit is simán Neuer mögé rakom. az említett értékelések v.színűleg egy jó 10 éves múltal megspékelve vethetik össze az embereket nem a pillanatnyi állapot szerint.
hogy miért nem dőlök a kardomba, ha mégis csoda történik? egyrészt mert inkább örülnék ha tévedek, másrészt a fő oldali cikkben ott áll a közhely: fociban egy meccsen bármi megtörténhet. legyen igaza.
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.11. 10:43:15

Én sokkal elnézőbb lennék Setiénnel, ha tényleg tökösen állna hozzá meccshez, és próbálná meglepni az ellenfelet, még akkor is, ha végül kiesnénk, mintha a sablon kezdő 11 menne fel sablon taktikával. Azt szerintem már becsukott szemmel tudja mindenki, ahhoz felesleges edzőt tartanunk. :roll: :roll:
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.08.11. 10:42:43

Amennyire mi Messi függők vagyunk, legalább annyira Lewandowski függő a Bayern is.
Ha sikerülne elszeparálni a középpályától Lewandowskit akkor azzal sokat tehetünk a továbbjutás érdekében.
Nagyon rég volt már amikor nem mi voltunk előzetesen az esélyesek, de ez talán még a hasznunkra is válhat.

Vidalt mindenképp kezdetném, volt csapatai ellen jól szokott játszani, és kell is egy mindent felszántó KP-s egy ilyen meccsre.
A hírek szerint Setien dilemmában van hogy Griezmannt játszassa vagy pedig egy 4-edik középpályást rakjon be, én az utóbbira szavaznék, főleg hogy szombaton a Napoli ellen is csak a védekezőmunkáját tudtuk megemlíteni, kapura veszélytelen, kontránál sehol sincs.

40-60%-ra mondanám az esélyeket, de a tudattal hogy Busquets kezd várhatóan, inkább 30-70%-ra voksolnék.
Suareznek ideje lenne kijönni a lépésnek, Liverpool elleni odavágóig is sokáig ügyetlenkedett aztán bevert egy olyan gólt a semmiből amit kevesen tudnak.
Ha már az a gól, Alba is adós még a jó teljesítményével.

Ha sikerülne feljavulniuk a többieknek is(Alba, Suarez, Griezmann, Busquets) és szervezetten de közben bátran focizva megyünk ki, akkor bőven lehet keresnivalónk, ha félve, bénázva, akkor esélytelen mint Rómában és Liverpoolban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2020.08.11. 10:43:29-kor.
Barca_10
Entrenador del Barça

2020.08.11. 09:34:36

sehol nincs a keretünk a Bayern dinamikus, kreatív keretéhez képest. Ugyanolyan szintre is csak Messi és TS miatt tenném magunkat jóindulattal. ha ez a töketlen setien nem mer váratlant húzni egy de jong-puig-fati névsorral 30 perc után kifingatnak minket azzal a kp-val ami ott van. Ott màr a Messi faktor sem hiszem hogy működne, ráállítják Tolissót és Kimmichet aztán ennyi volt a műsor.
Kép

"Amikor elbúcsúzok a futballtól, sirni fogok mert véget ér az életem. Ha meghalok, ne egy temetőben vagy akárhol máshol temessetek el,csak
vigyetek egy stadion mellé egy labdával a kezemben mert nekem a labda az életem"
-Ronaldinho
Legendario
drobika
Capitá del Barça

2020.08.11. 07:11:09

Nincs sok értelme egyesével összevetni a játékososkat, ki hol jobb, ezt csapatként fogjuk megnyerni, vagy elveszíteni.
Jobban megy a Bayern szekere, és ők az esélyesebbek, ezt tudják is szerintem. Remélem, hogy elbízzák magukat, bár ez a németekre nem annyira jellemző.
Puig és Fati... Hát előbbit én is betenném, Fati és Griez elgondolkodtat. Mindkettő mellett szólnak érvek, bár ha arra gondolok, hogy 19-re kell lapot húzni, talán Fati. Hátha bejön.
Busi és Vidal kettős védekező szerepkörben és az egész csapat kissé hátrébb. Nem kell megváltanunk a világot játékban, valahogy be kell húzni, az ellenfélnek minél kevesebb területet hagyni magunk mögött és nem állandóan hátrálni a támadóval szemben, odalépni, és nem hagyni ránk futni. Kőkemény emberfogás.
Nagy meccs lesz és remélem, hogy nem a ,,gála 11 ,, fog fellépni töketlenül,mert akkor esély dupla nulla!
Gaillard
Jugador del Barça

2020.08.10. 18:58:19

Jó esetben sorozatterhelés, igazi nyári idő és igencsak korosodó kezdő, szóval nem véletlenül vettek vissza a Nápoly ellen a második félidőben.
De Jong mellé kell valaki a középpályára, aki tud nagy iramban huzamos ideig játszani, amennyiben a 90 feletti (MSG) támadósorral állunk fel.
NovaProspekt
Capitá del Barça

2020.08.10. 18:16:24

szbsz írta:
2020.08.10. 16:33:05
Ha Setiennek sikerül valami hatalmas taktikai húzással kihozni mindenkiből a maximumot, akkor szerintem továbbjutunk! Egyénileg szinte az összes poszton verjük ezt a Bayernt.
Coutinho kiejt minket egyébként :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.10. 17:07:15

szbsz írta:
Egyénileg szinte az összes poszton verjük ezt a Bayernt.
Ezzel nem értek egyet, de még ha igaz is lenne, akkor sem mennénk vele semmire, a foci csapatsport. Ha a neveket nézzük, akkor valószínűleg lényegesen jobbnak tűnik a keretünk, mint a Realnak, de láttuk, hogy a gyakorlatban ez nem sokat ért. Persze sok múlik az edzőn is, de azért nem minden, mert sok itt a baj, és mélyen van a gyökerük.

Ami mellettünk szól, hogy egy meccsen kijöhet a lépés. Ezzel a helyzettel Messiék megkapták talán az utolsó reális esélyüket a BL-trófea megnyerésére, szóval elvárható lenne, hogy nagyon odateszik magukat. Mert ha idén sem jön össze, egyszerűen nem látom, hogy ebből a keretből összeállhatna jövőre egy ütőképes csapat, és ezen egy-két igazolás sem fog változtatni.
szbsz
Jugador del Barça

Ha Setiennek sikerül valami hatalmas taktikai húzással kihozni mindenkiből a maximumot, akkor szerintem továbbjutunk! Egyénileg szinte az összes poszton verjük ezt a Bayernt.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
csababarca
Presidente del Barça

2020.08.10. 16:29:33

Barca_10 írta:
2020.08.10. 15:43:04
hát ha felállunk a többször bizonyított csakatuti busquets-oldalpassz-rakéta/-vidal kp-val szemben a németek thiago, goretzka/tolisso/ kimmich névsorával abból minden csak jó nem fog kisülni. rakitic maradhat busquets helyett, roberto üljön a lelátón vagy bárhol csak keretbe se kerüljön, mellette puig és de jong. nincs mit veszíteni, az öreg- vagy ide nem való bohócok jöjjenek be időhúzó cserének.
ugyanez a véleményem.
kb mindegy-mindegy alapon kéne hozzáállni, és nem a tuti sablont felrakni.

sokkal inkább elfogadok egy kiesést Puig-al, Fatival, mint a csapatban Griezman/Lajos, Busquets kombóval. mármint ha már kiesünk, legalább ne úgy essünk ki, hogy tálcán kínáljuk nekik, hogy rohanjanak át a kp-n.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
Barca_10
Entrenador del Barça

2020.08.10. 15:43:04

hát ha felállunk a többször bizonyított csakatuti busquets-oldalpassz-rakéta/-vidal kp-val szemben a németek thiago, goretzka/tolisso/ kimmich névsorával abból minden csak jó nem fog kisülni. rakitic maradhat busquets helyett, roberto üljön a lelátón vagy bárhol csak keretbe se kerüljön, mellette puig és de jong. nincs mit veszíteni, az öreg- vagy ide nem való bohócok jöjjenek be időhúzó cserének.
az amúgy legutóbb is zseniális volt ahogy az egydimenziós alba ment fel balszélsőnek. pont azért lett bhv mert csak futni tud és beadni, de semmi extrát nem tesz hozzá egyedül a szélen. Messivel királyul összejátszott, de fél éve emberhátrány, vagy maradjon védekezni vagy nyomja Firpo helyette.
Kép

-Ronaldinho
Legendario
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.08.10. 14:56:11

Szerintem alapból 4 középpályással fogunk kezdeni,elől meg Suarez-Messi. Griezmann totál veszélytelen volt a napoli ellen is,Fatit meg nem meri betenni,nehogy valaki cselezni merjen Messin kívül egy bl meccsen. Nem számítok zakóra,még jól is jön hogy nem kell a Bayern stadionjában telt ház előtt játszani,pedig megvillanthatnánk megint milyen szuperek vagyunk idegenben. Én 2-1-et tippelek a németeknek.
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.10. 13:55:43

dorian01 írta:
2020.08.10. 13:41:17
Engem nem fog zavarni (na, jó, picit), ha úgy esünk ki, hogy pörgős meccs volt. Végig arról beszélünk, hogy mi van akkor, ha mi egy jó napot fogunk ki... Van az éremnek másik oldala is: a bajorok is foghatnak ki [auto_cenzúra] napot! És akkor megesszük őket :D Nem hiszem, hogy ez lesz, de azért 1-1 mérkőzésen bármi lehetséges.
Hasonlóan látom. Ha az elmúlt éveket nézzük, 1-2 igazán jó meccs benne szokott lenni a csapatban, szóval ez összejöhet. A bajt abban látom, hogy nem emlékszem, mikor játszottunk utoljára 3 igazán jó meccset zsinórban, pedig ennyi kéne a BL-győzelemhez. Az szokott lenni, hogy ha játszottunk egy nagyot, és kezdtük elhinni, hogy lehet keresnivalónk, utána jött egy fájdalmasan kiábrándító vereség.

De ahogy ez a szezon alakult, ha begyűjtenénk a Bayern skalpját, vagy legalább méltó ellenfélként esnénk ki, már nem lennék elégedetlen.
drobika
Capitá del Barça

2020.08.10. 13:51:47

Jó esetben erről szól a foci. Pörgös meccsen két csapat játszik, és amelyik jobb, eredményesebb, az nyer.
Engem sem fog zavarni, ha egy nyílt meccsen mindent beleadva esünk ki. Az akkor abszolut elfogadható. Csak az zavarna nagyon, ha megint beszari kisfiúk lennénk és mindeki csak jaj ne nálam legyen a labda, gyorsan tovább a legközelebb állóhoz passzolok mentalitás lenne. Egy harmadik nagy BL zakó úgy hiányzik, mit mókusnak az erdőtűz!

Messi péntekig vért itat mindenkivel, Setien kidolgozza a taktikát, és 2-1-re behúzzuk!
dorian01
Barça B

2020.08.10. 13:41:17

Engem nem fog zavarni (na, jó, picit), ha úgy esünk ki, hogy pörgős meccs volt. Végig arról beszélünk, hogy mi van akkor, ha mi egy jó napot fogunk ki... Van az éremnek másik oldala is: a bajorok is foghatnak ki [auto_cenzúra] napot! És akkor megesszük őket :D Nem hiszem, hogy ez lesz, de azért 1-1 mérkőzésen bármi lehetséges.
drobika
Capitá del Barça

2020.08.10. 13:15:49

Szerintem a Bayern elleni továbbjutáshoz 19-re lapot kell húzni. Nincs mese,nagyjából mindenben extra kell. Simán lehet, hogy meg tudják a fiúk ezt csinálni. Egy jó adag motiváció, abszolut tökös és nem beszari hozzáállás. Ha a fejekben ez lesz, egy jó taktikával, és az adott szituban a megfelelő váltással meg lehet ezt csinálni.
Ugyanakkor félek is ettől a meccstől mint a tűztől. Ha a római, vagy a liverpooli fejek lesznek, akkor méretes lesz megint a zakó.

Vidal nagyon kéne a középpályára, kérdés hogy áll a meccshez a volt csapatához. Griez is kérdéses nálam. Nem könnyű most Setiennek lenni:)
Az biztos, hogy komplett térfelet nem adhatunk magunk mögött a Bayernnek, mert abból nagy baj lesz. Valahogy vissza kell fognunk magunkat, és az eredményre játszani,mást nemigen tehetünk. Szerintem.
Gaillard
Jugador del Barça

2020.08.10. 13:04:23

Az, hogy az elmúlt évtized alatt nem esett le nálad a Messivel kapcsolatos tantusz (sétálgatás), az csak abból adódik, hogy alapból gyűlölöd.

Ez az ember és csapata - bár már sokszor leírtam és úgy sem érdekel téged - azokból a mérkőzésenkénti öt - tíz (korábban több is belefér) energiabombákból él, amikor a gyorsaságával, erejével átjátssza az ellenfeleket és helyzeti fölényt alakít ki vagy visz maga végig, esetleg csak fejez be egy akciót odaérve a kellő időben a megfelelő helyre. A gyilkos letámadásai is ilyen akciók közé sorolandóak. Az, hogy az idő (életkor) előrehaladtával ez már nem kivitelezhető folyamatosan, törvényszerű, viszont ha kell, akkor a nyugodtabb periódusaiban olyan labdákat ad, mint senki más.
Szóval, ha végigfutkorászná teljes erőből a mérkőzéseket, akkor abból sokkal kevesebb haszna lenne a csapatnak (nem is biztos, hogy érdemes lenne játszatni), mert a hatékonysága csökkenne, amelyben pedig még most a világelithez tartozik, de nem tudnám kalibrálni, hogy van-e még benne újabb hasonló szezon(ok).

Az, hogy nem tudták a mai napig közel sem pótolni vagy legalább az elmúlt években jobban kiszolgálni, amikor még csúcsra lehetett volna járatni a csapat eredményességet, az csak a dilettáns vagy lopós vezetőség "érdeme", holott Messi önmaga (élő reklám - világszerte új szurkolók, szimpatizánsok millióinak megnyerése) EUR milliárdokat teremtett a Barcának egy olyan időszakban, amikor feneketlen pénzeszsákok tűntek fel a totálisan üzletivé váló labdarúgásban.

sansz írta:
2020.08.09. 07:51:23
Arthur8 írta:
2020.08.09. 01:59:36
Nekem már elegem van, hogy három éve a Barca edzői beszariak. Puig volt a legjobb középpályásunk a karantén utáni időszakban, de ennek ellenére biztos voltam benne, hogy nem merik majd berakni, mert ez ugye már a BL és tök mindegy , hogy Puig az Atletico ellen is jol játszott, ez már a BL , itt már őt berakni túl nagy kockázat. Robertonak kell kezdeni, aki tök jó cserének a Barcába , de semmi több. Egy középszer szerintem. Setien még egy lapáttal rátett erre , hogy félt 3-1nél a Napoli ellen és visszaállt a Barca a második félidőben ( úgy, hogy nem voltak egy súlycsoportban az első félidőben) és nem mert továbbra sem cserélni és a végén sikerült két időhúzó cserét összehozni. Ő volt ugye, akit azért hozott a Barca, hogy bátor lesz és szép jatékot garantál stbstb. Sajnos megint kijön, hogy ő egy középszer edző, ahogy volt Valverde is. Ő BL nyolcaddöntőt eddig még csak tvben látott. Nagyon várom már Xavit, mert ő nem hiszem, hogy befosna egy BL nyolcaddöntőtől. Ezt látom Zidaneon is, hogy ő mindent megnyert játékosként és egy vezér , ő elhiteti a Reallal, hogy ők a legjobbak és nem fog megijedni még egy BL döntőben sem, nem hogy egy BL nyolcaddöntőben a Napoli ellen.
A Bayern ellen, ha megint töketlen lesz Setien és azok játszanak, akiknek nagyobb neve van, nem azok, akik jobb formában vannak, akkor szerintem kitömnek csúnyán.(amúgy is a Bayernt tartom esélyesebbnek)
Jó volt látni Messit , hogy úgy ment , mint tavaly , amikor a hátán vitte a Barcát a BL-ben és végül aranylabdás lett. Attól félek , hogy szegény megint fog kapni egy nagy pofont, amikor majd kiderül, hogy egy top csapat ellen , mint a Bayern a társaknak és az edzőnek is fel kellene nőni mellé. Az utolsó éveit középszerű edzők teszik tönkre. Vicc, hogy amikor összeszedi magát és akarja a győzelmet még mindig ennyivel a világ fölött van és a Barca ennyi pénz elköltése után sem tud egy méltó edzőt és megfelelő társakat odarakni mellé. 2-3 Bl győzelemmel kellene kb többnek lennie, ha nem ilyen dilettáns körülötte a vezetőség.
Annyiszor volt már erről szó és elég ellentétesek a vélemények. Azért Messi mellé nehéz megfelelő társakat rakni,mert elég válogatós, és taktikát is nehéz átadni,mert az van,amit ő akar. És Suarezzel hiába a sok gól, rengeteget el is vesznek és a séta különítmény (Messi, Suarez, Busi) az ellenfélnek is gólokat hoznak össze, hogy ennyire könnyű a labdát rávezetni a védőinkre.
Aztán Setienre emlékezhetünk, fogadkozott,hogy Arthur játszani fog az utolsó meccseken, Arthur is fogadkozott, erre végigülte a meccseket. Egyértelmű,hogy ez nem az edző döntése volt.
Szóval lehet szidni az edzőket, de milyen tökös vállalna be egy csapatot, ahol elvárják a szépet a hatékonyságot, de Messi és barátai érinthetetlenek és nem lehet ellentmondani akkor se,ha nincs igazuk és még ott az elnökség, akik szintén belepofáznak és eladnak/vesznek alólad játékosokat és a kezdőbe is beleszólnak.
Amúgy szerintem próbálják azért Rakétát SRt és talán grizest játszatni,hátha így van esély eladni őket, ha mondjuk BLben gólt lőnének.
Egy tökös edző idén sokszor cserének használta volna Messit, a haverjait meg kihajította volna.
Kb öt percig lett volna itt edző.

Ja és a visszaállásról:egyetértek veled, de itt a fórumon is sokan fröcsögnek,hogy miért nem állunk vissza amikor megvan az előny?
Szerintem se szerencsés pláne ezekkel a játékosokkal, de sokaknál ez elvárás,pedig nem azért vannak a gólok mert támadunk,hanem mert a fél csapat nem hajlandó futni.
Chino
Llegenda del Barça

2020.08.09. 19:59:13

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.09. 16:57:12

Én a bajorok ellen a De Jong-Busquets-Vidal KP-t küldeném ki.
De Jongot nem kell említeni miért, Busi meg ugye érinthetetlen úgy is hogy Rakitic-Robi is jobban játszik már a posztján, Vidal meg extra motivált lehet az előző csapata ellen, és azért mert lehet hogy az utolsó lehetősége BL-t nyerni így garantáltan kihajtja a belét is, remélhetőleg hasznosan.

Ha még előnyt is tudnánk szerezni, nagyon jól kellene menedzselni az energiánkat, vezethetünk mi igazából 2-0-ra is ha a 60. percben kifulladunk és nincs csere, ezért kellett volna tegnap a Fati-Puigot bedobni a mélyvízbe és legalább fél órát játszatni .
Így viszont legalább a Rakitic-Roberto kettős ott lehet majd második félidős cserének, feltéve ha Setien nem mozizik 85 percig.

LG: Igen, épp azért is írtam, hogy ha az 5 évvel ezelőtti csúcsBarca is már "csak" a direktebb focival tudott érvényesülni, akkor a mostani jóval gyengébb Barcával még megpróbálni sem érdemes a Pep-féle Barcát utánozni, pedig Setien végig ezt tolta, láttuk is milyen szenvedés lett a vége, hatalmas szerencsére észhez tért és tegnap már egy más taktikát láthattunk.
Kérdés hogy a tegnapi taktika hány százalékban pattant ki Setien fejéből és mennyiben volt ennek a "kényszer" középpályának vagy egyéni, ösztönös megoldásoknak az eredménye. Nem tudom, hogy egy Busquets-De Jong-SR/Raitic kp esetében is ilyen lett volna a játék képe.

Persze kellett Messi zsenialitása is, de egyben hatalmas felelőtlenség is, amit Setiennek nem lett volna szabad engednie. 3:1-es vezetésnél sárga veszélyben, egy hatalmas rúgással a lábában a csapat legjobb/lefgfontosabb játékosát nem szabad kiengedni a második félidőre, főleg nem hagyni hogy végig játssza a meccset. Arról nem is beszélve, hogy abba a második félidőbe nem igazán hiányzott Messi.
Ezzel a támadósorral pedig nagyon sürgősen kezdeni kell valamit.Szép és jó, hogy Griezmann patentul védekezik stb., de azt nem bírja el a csapat hogy támadásban teljesen impotens legyen, egy darab 1vs1-be nem megy bele, kapura teljesen veszélytelen. Suarez ellenben megpróbálja, de az halott ügy, a meccs túlnyomó részében pedig elől álldogál. Néha tényleg képes villanni, de ezt egy Bayern ellen nem bírja el a csapat. A jobb oldalról pedig úgy hiányzik egy játékos mint egy falat kenyér. Semedo rengeteget lépett fel, sokszor 2-3 játékos hagyott ott, de folyamatosan vissza kellett fordulni, vagy ment a visszapassz.
Az nem fog menni a németek ellen, hogy majd Messi továbblő minket. Ha úgy felszívja magát mint tegnap 2 ggól simán benne lehet néhány villanással, de ez egy Lewandowskiban ugyanúgy benne van, főleg a jelenlegi védőpárosunk formáját tekintve, gondolok itt leginkább Piquére.

Közel sem reménytelen a továbbjutás, de ehhez nemcsak egyéni jó teljesítmények kellenek, hanem hogy
a tegnapihoz hasonlóan merjünk kilépni egy kicsit a komfortzónából.

:-es
Forca Barca!!!!
Válasz küldése