Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2020.08.14. 13:00:40

Bedaráljuk a bayernt, aztán megnyerjük a kupát!

Egyedül Coutinhotól tartok, ha játszani fog, tuti élete meccse lesz, nehogy ő rúgjon ki minket a versenyből. Idegből fog menni :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.14. 12:31:26

Nero. írta:
2020.08.13. 17:42:26
https://m.youtube.com/watch?v=Rx0IKQlP8Fs

Az idei csapat gyengébb mint a 07/08, 12/13, vagy a 13/14 de én akkor is egyre jobban bízok a továbbjutásban.

Egyelőre a világ legjobb játékosa még mindig nálunk van, rajta kívül van 3-4 világklasszis a kezdőben és a többiek se az NB1bol kerültek ide. Egy meccsen bármi lehet, mindekinek többet kell vállalni egy kicsit, a helyzeteket el kell rakni, egy kis szerencse, és meg lesz ez.

Gyengék vagyunk idén, a Bayern a favorit, de a Barca az mindig is Barca.
Egyetértek. A Liverpool ellen is sokfelől jött hogy elvernek minket már a Camp Nouban, aztán mégis olyat meccseltünk hogy mégha a 3-0 csalóka is, de egy 3-2, 2-1 teljesen reális eredmény lett volna, mert nagyot küzdöttek és az egyik legszínvonalasabb BL meccs volt az első félidő.
Ha hasonló teljesítménnyel tudnánk kimenni ma is, akkor az nagyot növelne az esélyeinken, benne van a csapatban hogy erre képesek, de az is hogy simán kizúgunk egy 0-2, 1-3-mal.

Amikben bízhatunk ezen kívül:
*Pavard nem lesz, így a jobbhátvédnek várhatóan Kimmich fut be , aki remek játékos, de idén általában VKP pozícióban játszott, így kényszermegoldás lesz.(khm..nagyon kellene egy gyors Fati/Dembele arra az oldalra!)
*Alaba sem rossz KH-ként, de nem mindig olyan magabiztos mint egy igazi KH, így erre is lehet játszani
*A Bayern még a mostani Chelsea ellen is 106 alkalommal veszített labdát, ami nem kevés, illetve gólt is kapott, ami a legtöbb mostani meccsükről elmondható gyengébb csapatok ellen is
*Davies a másik oldalon nagyon gyors, de mellette még kifejezetten rutintalan, és nagy falat előtt áll Messivel szemben(aztán az is lehet hogy hidegvérrel lehozza hiba nélkül)
*Talán a legfontosabb, hogy félelmetesnek tűnnek, de idén még igazán komoly próbájuk nem volt, a Liverpool is gangsta volt, ők voltak a félelmetes csúcsesélyesek akiket lehetetlen megállítani, aztán jött az Atletico és oda-vissza szívtak, arról nem is beszélve hogy a Bayernnek 2 hónapja nem volt komoly tétmeccse, a Chelsea maximum felvezetésnek volt jó.


Én nagyon bízom benne hogy a srácok zokon veszik azt hogy a világ leírja őket, a Bayernhez tartozó emberek is fokozzák a feszültséget a nagyképűsködéssel, és ezért igazán odateszik magukat és megmutatják a világnak hogy ha nagyon akarnak, még mindig tudnak, ha ezt megteszik akkor én elégedett leszek az eredménytől függetlenül.
Tavaly is a langyosphos bajnokik után olyan első 60 percet nyomtunk a Liverpool ellen mintha 5 évet fiatalodott volna mindenki és soha nem nyert volna Bl-t.
Nagyon sok fog múlni Setienen is, ha látja hogy fárad a csapat(főleg a nyuggerek) és végig mozizza miközben 5 cserelehetőség van, akkor vezethetünk mi a 3-0-ra is, az utolsó 20 percben felőröl minket a Bayern.
A taktikán szintén, ha hasonlóan nyomjuk mint a Napoli ellen akkor benne lehet bármi, ha viszont félpályáig feltoljuk a védelmet akkor a Bayern röhögve kihasználja majd, Chelsea elleni odavágón is másodpercek alatt képesek voltak a hátvédsoruktól a Chelsea kapuja előtt teremni a labdával.


A Bayern viszont ékes példája annak hogy milyen amikor jól el tud sülni egy edzőváltás, Kovaccal liga másodikak voltak, gyengélkedtek, aztán Flickkel minden megváltozott, annyira hogy most meg már BL főesélyesek.
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2020.08.14. 12:17:27

Feast4 írta:
2020.08.14. 11:45:28
Kicsit azt érzem benne, mint 2013-ban Tata idejében. Könnyen belefuthatunk egy baromi nagy verésbe.
Az egyébként Tito szezonja volt még, csak már Roura ült akkor a padon. (Tata utána jött) Az a Bayern félelmetes volt. Sajnos azt kell mondjam, hogy akkor a jelenleginél sokkal jobb csapatunk volt szerintem, csak elég sok volt a sérült/nem 100 százalékos játékos. Ott inkább elfogytunk a szezon végére már, itt viszont alapvető problémáink vannak. Bizakodóak lehetünk, kell hogy legyünk, viszont reálisan nézve egy kissebb-nagyobb verés van ebben a meccsben inkább. Sajnos mentálisan sem érzem a srácokon a győzni akarást. (az edzőn meg még inkább nem) Nem ragoznám tovább, aki követi a jelenlegi csapatot, az pontosan tudja miről beszélek. Természetesen az utolsó percig a csapattal leszek mint mindig. Verjük meg őket valahogy, basszus. Hajrá Barça!
Força Barça!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.14. 12:03:48

Emlékszik valaki olyan meccsre az utóbbi 10-20 évből, ahol egyértelmű underdog teamnek voltunk kikiáltva, és nagyot küzdve nyertünk! Fontos lenne, hogy a párharc előtt, mert a PSG meccs az egyetlen, ami beugrik, de mondjuk azon kívül. Illetve emlékeim szerint az Arsenal elleni döntőbe az angolokat favorizálták a szakik, de egy BL döntőbe ritkán van olyan hogy papírforma...

Nem kötekedés, csak érdekel!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.14. 11:45:28

Nekem nagyon vegyes érzelmeim vannak a meccsel kapcsolatban. A Bayernt jelenleg szinte minden fronton jobbnak látom, mint mi. A támadójátékuk is szerintem Messitől függetlenül erősebb. Fizikálisan is erősebbnek érzem őket és szerintem pontosabb direktebb a játékuk is.

Kicsit azt érzem benne, mint 2013-ban Tata idejében. Könnyen belefuthatunk egy baromi nagy verésbe.

Persze nem azt mondom, hogy esélyünk sincs, de szerintem a Bayern ellen Messi nem lesz elég. Itt mindenkinek fel kell kapni a fonalat. Egy tötymörgő Busquets, egy csiga lassú Pique és egy mindent kihagyó Suarez nem fér bele.

Az elején szerintem le fognak támadni és a fizikai állapotukat figyelembe véve az simán egy fél óráig fogják tudni nyomni, aztán a második félidőbe ha kell megint megcsinálják. Lewandowski pedig élete formájában játszik (szerintem most aranylabdát érdemelne) szóval vele kifejezetten észnél kell lenni.

Muszáj lesz velük ütközni, megállítani őket, lefutni őket. Vagy a másik módszer el kell dugni a labdát, ami megint nem lesz egyszerű ezzel a középpályával ez ellen a középpálya ellen.

Gyorsabban pontosabban kell játszanunk, tulajdonképp úgy ahogy kb. másfél éve két éve nem játszottunk ha le akarjuk ezt hozni.

Ha valahogy gyorsan találnánk egy gólt szerintem le tudnánk hozni a párharcot.Amúgy ez nagyon nehéz lesz.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.13. 23:43:07

Nero. írta:
2020.08.13. 17:42:26
https://m.youtube.com/watch?v=Rx0IKQlP8Fs

Az idei csapat gyengébb mint a 07/08, 12/13, vagy a 13/14 de én akkor is egyre jobban bízok a továbbjutásban.

Egyelőre a világ legjobb játékosa még mindig nálunk van, rajta kívül van 3-4 világklasszis a kezdőben és a többiek se az NB1bol kerültek ide. Egy meccsen bármi lehet, mindekinek többet kell vállalni egy kicsit, a helyzeteket el kell rakni, egy kis szerencse, és meg lesz ez.

Gyengék vagyunk idén, a Bayern a favorit, de a Barca az mindig is Barca.
Azt tudjuk, hogy Messi nagyon szeretne még BL-t nyerni, ezért nagyon motivált lesz, de nem is benne kételkedek/kételkedünk, hanem inkább attól tartok, hogy a középpályán simán megvernek minket, mert erre lássuk be, jó esély van, és akkor Messi nem fog túl sokszor olyan helyzetbe kerülni, amiből veszélyeztethet, a mi védelmünk viszont nyomás alatt lesz, azt pedig nem szoktuk jól bírni. Ahhoz, hogy legyen esélyünk a védelemnek és középpályának kellene nagyon összekapnia magát. A Napoli ellen pl. a középpályának sikerült, ezért is volt lényegesen jobb a játékunk képe az első félidőben, mint amit megszokhattunk idén, de a Bayern ellen valószínűleg még ennél is több fog kelleni. Főleg, ha a jó öreg Busi kezdeni fog, és az idei formáját hozza... akkor már félig ki is kaptunk. Kb. 5 éve játszott úgy, ahogyan most szükség lenne rá.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.08.13. 21:55:00

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.13. 20:59:42
Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
Skomina szerintem kifejezetten jó bíró. Ha jól emlékszem amikor ő fújt nekünk, akkor jó eredményeket értünk el :)
Korrekt bíró és ez a fontos!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.13. 21:13:40

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.13. 20:59:42
Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
most őszintén,van 3 bíró,akire azt tudod mondani,hogy jó?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.13. 20:59:42

Skomináról mit lehet tudni? Ő lesz a bíró holnap, ez számunkra jó vagy rossz?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.13. 17:42:26

https://m.youtube.com/watch?v=Rx0IKQlP8Fs

Az idei csapat gyengébb mint a 07/08, 12/13, vagy a 13/14 de én akkor is egyre jobban bízok a továbbjutásban.

Egyelőre a világ legjobb játékosa még mindig nálunk van, rajta kívül van 3-4 világklasszis a kezdőben és a többiek se az NB1bol kerültek ide. Egy meccsen bármi lehet, mindekinek többet kell vállalni egy kicsit, a helyzeteket el kell rakni, egy kis szerencse, és meg lesz ez.

Gyengék vagyunk idén, a Bayern a favorit, de a Barca az mindig is Barca.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.13. 12:50:19

Reménykedem én is, mint sokan.....de erőnlétünk max egy félidő kompatibilis....és láttuk, hogy ez mit jelentett tegnap az Atalantára nézve....
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.08.13. 12:42:13

Samper írta:
2020.08.13. 09:41:32
Ezt a meccset a Barca a rutinosokra kell építse - különben minek tartja őket. Ha leszerepelnek, akkor utána Messi kivételével meg kell mondani nekik, hogy ennyi volt. Vagy távoznak, vagy kispad.
Mondjuk ez a nagy rutin sokat segített tavaly az Anfielden Albanál, aki már a félidőben sírt az öltözőben :roll:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.13. 12:09:38

mess2009 írta:
2020.08.13. 11:56:30
le is jön itt jól a nagy különbség!!
a BM-nek betonbiztos kezdője , ugyanolyan játéka és ugyanolyan taktikája van - készen! miközben nálunk oldalakon lehet taglalni a kezdőt, és a taktikát és hozzá ábrándozni egy jó Messit, egy csodatévő Puig - ot netán Ansu Fatit.... esetleg megtáltosodó Suarezt.... vagy betonbiztos védelmet egy Gnabry,Coman,Lewa,Müller gyártósor ellen... #-o
ne ábrándozzunk, talán reméljünk az most jobban passzol.
Jól van fogalmazva, ez egy gyártosor. Csakhogy lehet ebbe a gépbe homokt szórni. Vagy adjuk fel és játszunk hatos falat a tizenhatosunk előtt mint ellenünk szokták és reménykedjünk hogy nem kapunk 2,3 gólnál többet? Ahogy én olvastam, egészséges, vagy túlzott reménykedés van, de hát szurkolók vagyunk, akik a keserű realitás ellenére is szeretnénk hinni. Legtöbbünknek az is elég, ha tisztes módon esünk ki, ha az esélyesebb Bayern ellen. Ha beleadnak mindent, ami hiányzott a korábbi BL buktáknál. Ennyi, nem több.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.13. 11:56:30

le is jön itt jól a nagy különbség!!
a BM-nek betonbiztos kezdője , ugyanolyan játéka és ugyanolyan taktikája van - készen! miközben nálunk oldalakon lehet taglalni a kezdőt, és a taktikát és hozzá ábrándozni egy jó Messit, egy csodatévő Puig - ot netán Ansu Fatit.... esetleg megtáltosodó Suarezt.... vagy betonbiztos védelmet egy Gnabry,Coman,Lewa,Müller gyártósor ellen... #-o
ne ábrándozzunk, talán reméljünk az most jobban passzol.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.13. 09:58:15

vinszentvega írta:
2020.08.13. 08:55:37
Én bizakodok. A M. Jordan, Last Dance alapján.
Mármint remélem, hogy Messi-t jól felbosszantja a sok negatív megjegyzés, esélytelennek titulálás, a nagy szakértések és egy olyan Messi-t kapunk pénteken, hogy Nójer nem győzi kidobálgatni a labdát a hálójából. 😊😊🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
A magunk góljait szerintem még képesek is lennénk meglőni. Én jobban tartok a súlytalan középpályától, és a tragikus védelmünktől. Lehet össze vissza dobálni a neveket, de a védelem egyértelmű, a KP-n meg szinte mindegy ki kezd, akkor is súlytalanok leszünk. Messi önmagában szerintem nem lesz elég, de ha többen úgy gondolják, hogy ez a "last dance", akkor lehetne eredmény. Ha a tengely felszívná magát, és lenne egy top Piqué, Busi duó Messi mögött, akkor nyerhetünk. Tőlük is kéne az utolsó nagy dobás, ahhoz, hogy megverjük az abszolút favorit bajorokat. A kapitányoknak kell olyat mutatni, ami húzz magával többieket. Ha ez a hármas jól játszana, akkor szerintem mindegy ki van mellettük, Ők is felszívnák magukat!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.13. 09:41:32

Ezt a meccset a Barca a rutinosokra kell építse - különben minek tartja őket. Ha leszerepelnek, akkor utána Messi kivételével meg kell mondani nekik, hogy ennyi volt. Vagy távoznak, vagy kispad.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.13. 08:55:37

Én bizakodok. A M. Jordan, Last Dance alapján.
Mármint remélem, hogy Messi-t jól felbosszantja a sok negatív megjegyzés, esélytelennek titulálás, a nagy szakértések és egy olyan Messi-t kapunk pénteken, hogy Nójer nem győzi kidobálgatni a labdát a hálójából. 😊😊🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 17:56:40

drobika írta:
2020.08.12. 13:16:38
Szerintem ugyanzt mondjuk mindannyian, csak másképp.
a ,, gála 11 ,,-el semmire sem megyünk. Itt mese nincs futni kell a csapatnak hátul és középen is.
Védekezni és támadni is kell, hátull minél kevesebb szabad területtel. Alkalmatlanok lennénk? Akkor máris elhittük,hogy nem juthatunk tovább.
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Egyetértek teljesen. De félek, ha eddig nem mert bátran belenyúlni a felállásba, akkor most sem fog.

A két nagy fiatal közül Puigot érteném meg kicsit, hogy miért nem rakja be, azért ő védekezésben nem egy ász, meg nem is játszott még BL-ben, meg ilyen csapat ellen. Ha az a filozófia, hogy a középpályát olyan stabilra akarja tenni, amennyire lehet, akkor ezt még megértem - nem értek egyet ugyan vele, de ez egyéni szoc problémám.

De hogy Fati miért nem játszik Griezman helyén??? Bal oldalon értelemszerűen jobb lábasnak kéne játszania, gyorsabb, ügyesebb, váratlanabb dolgokat csinál. De ha meg nagyon tényszerűsíteni akarjuk, akkor nézzük meg a statisztikákat:

Griezman: 11 gól 3170 perc alatt: 288 percenként lő gólt
Fati: 8 gól 1116 perc alatt: 139,5 percenként lő gólt

Gólpassza kvázi egyiknek sincs, szóval azt sem lehet mondani hogy ott kompenzálna a francia.

A számok nem hazudnak... Fatinak kevesebb mint feleannyi idő kell egy gólhoz, mint Griezmannak. Rendben van, hogy 17 még, és Setien nem akarja végigjátszatni vele a bajnokságot elővigyázatosságból, de a fontos meccseken pont be lehetne tenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.12. 17:23:29

sansz írta:
2020.08.12. 10:51:40
Én is bízom abban az extrában, bár szerintem fejben pont gyenge a Barca. Nápoly ellen is azért volt mázlink is, hiába fogadkoztak, hogy lazák lesznek, nem vesztik el az előnyt
Én Lewa hatástalanítását látom kulcsnak, ha közhelyesnek is hangzik. A Bayernben eléggé ott van, hogy ő mostanában őrültmód termel. Ha levesszük a pályáról, az a bajoroknál hirtelen okozhat egy mentális blokkot. Ellenben ha elkezd ellenünk is termelni, akkor nagyon gyorsan kialakulhat a mi srácainkban a "na bmeg, a monszta minket is kitöm" érzés, a bajorokban meg ugyanez, hogy a monszta ezeket is jól kitömi most, ami egyenes út az 5-0-hoz. :D Lenglet-nak kell majd sztem kivennie őt, aki a visszatérés óta elég jó volt. Neki ez igazi vízválasztó lehet majd, ami dönthet arról, hogy ő igazán jó védő-e, vagy tényleg csak középszerű kiegészítőember. Ez lehetne neki egyféle 2016/17-es ter Stegen -> 2017/18-as ter Stegen féle szintlépés. Vagy bizonyítja, hogy valóban csak a padra való hosszabb távon.

A másik meg éppen Stéga, akiben ott éghet a tűz, hogy bizonyítsa, jobb kapus Neuernél a túloldalon. Ha ez felruházza őt vmiféle Jedi erővel, és mindent kifog, az is fegyvertény lehet. Neuer viszont alapjáraton azért már nem az az állat, aki 2014-ben volt.

Én úgy ezekbe tudok még kapaszkodni. Viszont az is ott van bennem, hogy minden évben azt vártam a fiúktól, hogy na majd most kőkeményen bedöngöljük az ellenfelet a kapujukba, aztán általában nem történt csoda. Sajnos a mentális blokk továbbra is benne van a Messi-Suárez-Busquets-Alba-Piqué féle tengelyben, és jöhet melléjük bárki, ez a gerinc determinálja az egész csapatmorált, a többiek hozzájárulása elhanyagolható.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.12. 17:17:38

drobika írta:
2020.08.12. 11:06:26
Messinek k.rvára előre kéne mennie és nem középről indulva "majd mindenkit kicselezek" stílust nyomatni,

Ha Messi beáll Lajos mellé a falba és a középpályásoktól várja a labdát, akkor nekünk végünk. Neki a cselezés, a szervezés,az összjáték a lényege, ha beáll klasszikus csatárként, hogy majd a többiek kiszolgálnak nem is kell kiállnunk meccsre. Csinálja azt amit tud, azzal eddig sem volt nagy gond.
Nem mondtam, hogy bújjon el, hanem, hogy lépjen előre. Hidd el, bárhol van, a társak keresni fogják, most is mindenki őt keresi, csak most az van, hogy vissza kell passzolni neki, mertha véletlen valaki megiramodna, akkor ő nem ér fel. Szerencsére kevesen futnak, végülis ezért ez nem olyan feltűnő, de Semedonak rendszeresen kell ezért megállnia és majdnem félpályáig visszapasszolnia. De amúgy Lajossal sem az a gond, hogy nem tud labdát kapni, hanem, hogy már semmit nem csinál a meccs nagy részében, nem tud labdát vezetni, cselezni stb. Aztán így is berámol (és Messi berámoltat vele) egy halom gólt, sok fontosat is.
Messi és a szervezés..Messi ne szervezzen. Nála az a szervezés, hogy középen sétál, mindig látványosan elkéri a labdát, mindenki passzol is azonnal, ő pedig a kaputól végtelen távolságra ráviszi a labdát 4 emberre és két méter után az első vagy a második ember könnyen szereli és onnan indulhat is az ellenfél, a félpályán jóformán nyugodtan átkocogva, mert senki nem zavarja. Ez a sablon megy 90-95%-ban. 5-10% pedig az, amikor Messi csodálatraméltó módon átmegy 4 emberen és gól, gólpassz, vagy gólhelyzet lesz belőle. És ezek az rányok folyamatosan nem a jó irányba tolódnak nyilván.
Az ha picit kevesebb labdát kapna Messi, viszont azt a 16-os körül, pánikoló védőkkel a nyakán, sokkal veszélyesebb lenne.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 14:24:53

drobika írta:
2020.08.12. 13:16:38
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Akkor szerintem be se kapcsold a tv-t :D

Szerintem annyi a kérdőjel, hogy Griezmann vagy Roberto kezd-e. Nyakamat tenném, hogy Busi, DeJong, Vidal, Messi, Lajos kezd.
Esetleg Rakétát el tudom képzelni, és akkor Vidal szabadabban szaladgálhat.
De a 2 fiatalra nem látok esélyt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.12. 13:16:38

Szerintem ugyanzt mondjuk mindannyian, csak másképp.
a ,, gála 11 ,,-el semmire sem megyünk. Itt mese nincs futni kell a csapatnak hátul és középen is.
Védekezni és támadni is kell, hátull minél kevesebb szabad területtel. Alkalmatlanok lennénk? Akkor máris elhittük,hogy nem juthatunk tovább.
Lehet hogy kijön a Busi,Rakitc,Roberto DeJong középső és akkor kapcsolom is ki a TV-t.
Ha nem meri meghúzni Puig és Fati, Vidal hármas közül legalább kettőt, akkor most ide írom elmegy a hajó, nem kicsit.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.12. 12:51:23

nem lenne rossz ez, de nekem nem hiányozna egy kényszerű csere 15 perc után mert Ousmané lesérült.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 12:38:31

csababarca írta:
2020.08.12. 12:08:52
Ha meg mindenki védekezik elől meg Lajos Messi van az életben nem lövünk gólt.
Pont erre próbáltam rávilágítani hogy a mostani csapat nem képes a kettőre egyszerre, pláne nem Lajossal elől akinek a labdaátvétel is nehézkesen megy, hát mèg ha labdát kell vezetnie.

Messi mellé ha kontrázni akarunk kellene egy de inkább kettő gyors támadó, akkor lehetne ez a taktika nyerő.
Gyors játékosok nélkül halálra van ítélve a védekezzünk stratégia, de még azokkal is necces mert a kps védekezés meg a védőink se bírják a nyomást.

Akkor lehetne működőképes a dolog ha Busquetsnek megparancsolják hogy Piqué-Lenglet között mozogjon kb egész meccsen, mint egy harmadik khv, Alba-Semedo meg próbáljon felfutni a kontrákkal.
Valami ilyesmi működhetne esetleg.

Nem vagyok annyira pesszimista, csak arra próbálok kitérni, hogy a csak védekezzünk vagy csak támadjunk taktika hülyeség, a baj hogy a kettő közöttire is alkalmatlan a csapat nagy része.
Messi mellé betenném Dembelét vagy Fatit, akár mindkettőt, Semedora pedig támadóbbszellemű kört írnék ki, Alba meg csak maradjon hátul mert az Anfield óta mintha nem is önmaga lenne. Így lehetne támadásban Semedo, Messi, Dembele/Fati akik tudnak futni is, és 1v1-ben veszélyesek, azzal már lehetne gazdálkodni.
Griezmann papíron jó lenne kontrára, ez volt a szakterülete, de nálunk valahogy még abba sem tud beilleszkedni/nem kap lehetőséget rá pedig pont ő intézte el a Bayernt anno(meg minket is) kontrából.

Messit meg nem szabad hagyni középen betömörödni, amióta kitapasztalták a hamiskilences pozícióját és ebből felkészültek azóta sokkal hatékonyabb tud lenni a jobbszélen mozogva mint ahogy a Napoli ellen is tette.
Ha lenne rajta kívül 3-4 gólveszélyes játékosunk, vagy olyan aki tud cselezni, helyzetet teremteni akkor még megoldás is lehetne hogy "Messi középen aztán a fél Bayernt lefoglalja", de mivel nincs egy Neymarunk akinek passzolhatna és megszökne a labdával, így a végeredmény az hogy középen szenved, távol a kaputól és ha 1-2 embert kicselez, a 3madik biztos lefaultolja és meg is állt a támadás.

Az hogy majd Lajos vezesse a Bayern felé a labdát, finoman szólva öngyilkos módszer, ha nem olyan a taktika hogy kapu előtt kapja a labdát és onnan veszélyeztet(pl Liverpool elleni odavágón) akkor nem is kéne pályán lennie mert emberhátrány, ennek ellenére 99.999% hogy Busival kézenfogva kezdők lesznek.
Vidallal mindenképp számolnék, volt csapatai ellen általában nagyokat megy.


Bírót még nem sorsolták ki, még szerencse hogy Lahozt nem kaphatjuk :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.12. 12:08:52

Ha meg mindenki védekezik elől meg Lajos Messi van az életben nem lövünk gólt.
Pont erre próbáltam rávilágítani hogy a mostani csapat nem képes a kettőre egyszerre, pláne nem Lajossal elől akinek a labdaátvétel is nehézkesen megy, hát mèg ha labdát kell vezetnie.

Messi mellé ha kontrázni akarunk kellene egy de inkább kettő gyors támadó, akkor lehetne ez a taktika nyerő.
Gyors játékosok nélkül halálra van ítélve a védekezzünk stratégia, de még azokkal is necces mert a kps védekezés meg a védőink se bírják a nyomást.

Akkor lehetne működőképes a dolog ha Busquetsnek megparancsolják hogy Piqué-Lenglet között mozogjon kb egész meccsen, mint egy harmadik khv, Alba-Semedo meg próbáljon felfutni a kontrákkal.
Valami ilyesmi működhetne esetleg.

Nem vagyok annyira pesszimista, csak arra próbálok kitérni, hogy a csak védekezzünk vagy csak támadjunk taktika hülyeség, a baj hogy a kettő közöttire is alkalmatlan a csapat nagy része.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése