Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.20. 17:14:50

csababarca írta:
2020.10.20. 15:56:57
Ma kéne nyomni egy Neto-Robi( #-o ), Araujo, Piqué, Dest- Pjanic, Puig- Pedri/Coutinho- Fati, Messi, Trincao/Dembele pakkot.
Meg úgy általában se lenne ez rossz, Robit nyilván kivágni ahogy lehet, és Dest a helyére. Meg a Pjanic, Puig, DeJong hármast rotálni, Busquets meg mehet a lelátóra.
Ezt kellene, sőt hosszabb távon is, összeszokás miatt és a gyenge láncszemek mielőbbi kibukása miatt.....aztán már "csak" Piquét kellene kivágni....és valóban lehetne megújulásról beszélni....hogy milyen lenne, nem tudhatjuk, de a múlt megrogyott magjára amúgy sem lehet jövőt építeni...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.20. 16:55:15

Én megnéznem Destet a jobboson, bal oldalra mehetne Firpo. Középen kezdhetne Pjanic, elől mindegy, csak Griezmann ne.
Érdekes derbi lesz. 96 óta vagyok Barca szurkoló, de a Fradi nőttem fel, a 92'es csapat máig a szívem csücske, úgyhogy ma este Hajrá Fradi!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.10.20. 16:00:30

Skizofrén helyzet, sok éve Barca-fan vagyok, de nem drukkolhatok egy magyar csapat ellen, még akkor sem, ha ebben a Fradiban nem nagyon vannak már magyar játékosok.
Egy jó meccsnek drukkolok, bárki is nyer, én örülni fogok! Hajrá Fradi, hajrá Barca!!!

[ Akik meg mindenáron politikát akarnak idecitálni a fórumra, próbáljanak most inkább kussolni. ]
BÉKE :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.20. 15:56:57

Ma kéne nyomni egy Neto-Robi( #-o ), Araujo, Piqué, Dest- Pjanic, Puig- Pedri/Coutinho- Fati, Messi, Trincao/Dembele pakkot.
Meg úgy általában se lenne ez rossz, Robit nyilván kivágni ahogy lehet, és Dest a helyére. Meg a Pjanic, Puig, DeJong hármast rotálni, Busquets meg mehet a lelátóra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.20. 15:47:58

Én 2 dolognak szurkolok ma:

1. Griezmann a padon üljön
2. Legyen egy Fradi gól,aztán nyerjünk 3 vagy 4-1-re,aztán mindenki happy.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.10.20. 15:02:30

davi10 írta:
2020.10.20. 13:58:53
A másik temához:
Mikor volt utoljára balhé magyar meccsen? Meg manapság már a meccs előtt se nagyon van balhé, azt, hogy szervezett körülmenyek között kimennek az erdőbe 5v5-be verekedni, hát hadd csinálják, nálam az nem rosszabb, mint egy MMA meccs.
Azért ahogy a Népliget környéke kinézett az utolsó selejtező után, az megér néhány nagy sóhajt. Összetört buszmegállók, stb. Tudom, hogy így szokták évtizedek óta, de erre szerintem nincs mentség :D Persze személyi sérülés nem történt (legalábbis szurkolótáborok közötti összetűzés eredményeképpen nem), de lehetne ezt kulturáltan is csinálni.
Bob_Marley írta:
2020.10.20. 14:31:40
Magyarként, nyilván magyar csapat nálam az első, ha Újpest lenne itt, nekik is szurkolnek, magyar foci sikere, s 25 év után óriási tett a klubtol.
Ezt abszolút nem kötözködésből kérdezem, de... KOMOLYAN? :D Én ezt sosem értettem. Tapasztalataim szerint angol csapatok szurkolóinál figyelhető meg hasonló leginkább, nevezetesen hogy alapvetően utálja egymást pl. az Arsenal meg a Chelsea szurkolótábora, de az európai porondon meg szurkolnak a másik csapatnak, mondván az is angol. Innentől kezdve nem tudom komolyan venni a rivalizálást. Én amúgy egy békés forma vagyok, de ilyen téren vallom a bárki, csak ne a Madrid elvet :D

Én a magyar klubfutballt sosem követtem (a válogatott is csak néha adott rá okot, mióta 2004 óta érdekel a foci), emiatt fel sem merül bennem, hogy egy pillanatra is a Fradinak szurkoljak ma este. Sokgólos, látványos Barca-győzelmet szeretnék látni, ránk fér már egy kicsit (lehetőleg Griezmann nélkül).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.10.20. 14:31:40

IX. kerben lakók, idejartam iskolába, Fradiban fociztam, nem csak voltam Fradista :) teljes mellszellesseggel nekik szurkolok, nem is kérdés nálam. Nyilván az ember egyik szeme sír a másik nevet, de a Fradi egyértelműen első. Én nem megyek bele nemzeti kerdesekbe, szíve joga mindenkinek annak szurkolni akinek akar. Magyarként, nyilván magyar csapat nálam az első, ha Újpest lenne itt, nekik is szurkolnek, magyar foci sikere, s 25 év után óriási tett a klubtol.

Én kifejezetten sajnálom, hogy a puskasba viszik majd a meccseket, mert így nem csak a berletesek tudnak bejutni.

Egy szónak is száz a vége Hajrá Fradi este, s a végén Barca tovabbjutas 6 forduló után.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.20. 14:19:24

Nekem se ad hozzá semmi pluszt a mai meccshez, hogy a dinamo fradikával játszik a Barca. Jó meccs legyen, és Barca győzelem. Ez a rendszer teljesen elidegenített a magyar futballtól(kisvárda,mezőkövesd pff) pláne úgy, hogy nem kevés pénzem van benne,akaratlanul.🤣
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.20. 13:58:53

Nekem a 2 kedvenc csapatom, egész családom "fradista", előbb szerettem őket, mint a Barca-t, és voltak olyan periódusok az életemben, hogy közelebb állt hozzám a Fradi, mint a Barca.
Kicsit hasonlóan csababarca-hoz, nekem is rombolt ebből ez az új rendszer, mondjuk nekem volt milyen szimpátiát lerombolni :D
Szerintem az egyedüli fradista vagyok az országban, aki még tartja a bojkottot (a Green Monsters is mehet a p.csába, de az egy másik téma), pedig előtte az Albertbe meg a Puskásba bérletes voltam.
Már nem is követem őket annyira, a derby-ket meg a selejtezőket megnézem, de ennyi.
Nekem teljesen mindegy, hogy ki nyer ma, közhely, de én ma tényleg a jó meccsért szurkolok :D
Bob annyira nem aktív, az Ő nézőpontjára lennék kíváncsi, ha jól rémlik Ő is nagy fradista volt, Ő gondolom nekik szurkol ma.

A másik temához:
Mikor volt utoljára balhé magyar meccsen? Meg manapság már a meccs előtt se nagyon van balhé, azt, hogy szervezett körülmenyek között kimennek az erdőbe 5v5-be verekedni, hát hadd csinálják, nálam az nem rosszabb, mint egy MMA meccs.

Persze én is rosszul vagyok a f.szméregetéstől, hogy ki a nagyobb fradista meg ki a nagyobb magyar, de én nem igazan hallok olyat, hogy ez manapság tettlegességig fajulna. Sőt a válogatitt meccseken tényleg szép az összetartás, ellentétben mondjuk a románokkal, akik egy román-magyar meccs alatt is képesek összeverni egymást.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 12:36:42

Én ezekben a feszültséglevezetős, frusztráció-levezetős emberkedésekben azt nem értettem soha, hogy miért olyanokkal szemben emberkednek - például az ellenfél szurkolóival szemben -, akiknek semmi közük ahhoz, hogy nekik kevés a pénzük, vagy hogy bajok vannak otthon, cseszteti őket az asszony, a főnökük stb. Min változtat ezen az, ha emberkednek és szájkaratéznak az ellenfél szurkolóival? Pont fordítva csinálják, ott emberkednek, ahol semmi értelme, és ott csicskulnak be, ahol meg ki kéne nyitniuk a szájukat. Vajon hány cégnél szervezik meg magukat a dolgozók Magyarországon? Léteznek még egyáltalán ütőképes szakszervezetek az országban? Szerintem nem nagyon. Hány munkahelyen álltak ellen a dolgozók Magyarországon a fizetéscsökkentéseknek, vagy kötötték azt kemény feltételekhez? Amikor semmi tétje és értelme nincs, akkor megy az emberkedés, amikor meg ki kéne nyitniuk a szájukat, akkor meg megy a csicskulás. Már csak azért is remélem, hogy kitömi őket a Barca, hogy a pofáraeséssel járó önmarcangoláson jókat derüljek ("vedd le a mezt", "egyszerűen senkik vagytok" stb).
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.20. 12:06:11

Barca_10 írta:
2020.10.20. 11:54:38
sosem fogom megérteni minek kell balhézni egy futballmeccsen vagy bármilyen sporteseményen, aki verekedni akar az menjen thai-box edzésre vagy mittudomén, de a focinak ehhez semmi köze. Angliában voltak ebből nagy problémák, de vasszigort alkalmaznak a kellő példastatuálással, az eredmény? Arsenal-Chelsea Community Shield döntő után a két csapat szurkolói egymással beszélgetve hagyják el a környéket. Ez a Liverpool-United után is megfigyelhető, de mi sajnos kultúrálisan fényévekkel le vagyunk maradva.
A sok kudarc az életben. Csesztet a főnök/otthon az asszony, kevés a pénz, stb. Valahol le kell vezetni a feszültséget.

Nem az értelmiség vagy a felső középosztály K anyázik meg cigányozik kint.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.20. 12:03:00

Barca_10 írta:
2020.10.20. 11:54:38
sosem fogom megérteni minek kell balhézni egy futballmeccsen vagy bármilyen sporteseményen, aki verekedni akar az menjen thai-box edzésre vagy mittudomén, de a focinak ehhez semmi köze. Angliában voltak ebből nagy problémák, de vasszigort alkalmaznak a kellő példastatuálással, az eredmény? Arsenal-Chelsea Community Shield döntő után a két csapat szurkolói egymással beszélgetve hagyják el a környéket. Ez a Liverpool-United után is megfigyelhető, de mi sajnos kultúrálisan fényévekkel le vagyunk maradva.
thai box edzésen 1v1-ben mész, aztán le is csapathatnak.
itt meg hordában nagy a pofa mindegyiknél csuklyával a fejükön. sok bohóc.

de tényleg, ahogy nekiálltak divatozni :lol: bammeg, ebből lenne bevételük, hogy mennek a divatok is a stadionokba, fradi miatt nem mennek ki többen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.20. 11:54:38

sosem fogom megérteni minek kell balhézni egy futballmeccsen vagy bármilyen sporteseményen, aki verekedni akar az menjen thai-box edzésre vagy mittudomén, de a focinak ehhez semmi köze. Angliában voltak ebből nagy problémák, de vasszigort alkalmaznak a kellő példastatuálással, az eredmény? Arsenal-Chelsea Community Shield döntő után a két csapat szurkolói egymással beszélgetve hagyják el a környéket. Ez a Liverpool-United után is megfigyelhető, de mi sajnos kultúrálisan fényévekkel le vagyunk maradva.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 11:35:34

Titinho írta:
2020.10.20. 11:27:00
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal.

Attól meg végképp hányingerem van, amikor a nagy Fradisták kijelentik hogy kerüljék el a Puskást a Barca meg Juve szurkolók mert jajajj, de 0-4-nél ők fogják a leghangosabban kiabálni már a 60. percben, amikor a Fradi játékosok a seggükön veszik a levegőt hogy krva gyenge, krva gyenge! :lol:
Pont emiatt a mentalitás miatt (is) utálom őket. Azt meg Magyarországon minden vb/eb-selejtező idején eljátsszák, hogy az elején azon versenyeznek, ki tudja jobban döngetni a mellét, a végén meg azon, hogy ki tudja cifrábban szidni őket. :D Eleinte mindig megy a műmájerkedés, a vége meg mindig az, hogy "vedd le a mezt". :D A magyar futballközeg gyakran leképezi kicsiben a magyar történelmet.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.10.20. 11:27:00

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal.

Attól hogy egy magyar csapat 25 év után bejut a BL-be, nem leszek egyből Fradi drukker. 20 éve a Barcának szurkolok, ezért van rajtam Barcás tetoválás és nem Fradi, vagy Újpest vagy Fehérvár címer.

Örülök hogy bejutottak a BL-be szurkoltam is nekik, sok sikert is kívánok, de egy kicsit azt is látom hogy el is szaladt a ló a Fradi drukkerekkel amikor döntetlennel kiegyeznének meg oda vissza verik a Kijevet. Szerintem meg az európai porondon szűz játékosok örülnek ha megússzák a csoportot 20 kapott gól alatt. Attól meg végképp hányingerem van, amikor a nagy Fradisták kijelentik hogy kerüljék el a Puskást a Barca meg Juve szurkolók mert jajajj, de 0-4-nél ők fogják a leghangosabban kiabálni már a 60. percben, amikor a Fradi játékosok a seggükön veszik a levegőt hogy krva gyenge, krva gyenge! :lol:

Hirtelen mindenki mekkora Fradista lett ebben az országban, meg mélyérzésű magyar, de fogadok hogy a tavalyi EL-ben 2 meccset nem láttak, vagy nem mentek ki a Groupamába. :lol:

Túl lett ez kapva nem kicsit, pláne amikor döntetlenekről beszélünk ebben a csoportban. Maximum egy hazai Kijev ellen és csókolom.

Én is abban bízok hogy ez a mai meccs egy kis lelki dopping lesz a Barcának, ha komolyan veszik. Én azt várom hogy erős kezdővel fogunk kezdeni és az első félidő nagyon meg lesz nyomva, már ott lehet egy 3-0, 4-0, legalább a másodikban lehet pihentetni. Viszont a másodikban is lehet bőven keresni valónk, mert a 60-70. perc körül a Fradi már totál rottyon lesz, nincsenek hozzászokva egy ilyen iramú meccshez. Bár ez inkább a Barcán múlik mintsem a Fradin.

Vagyis én ezt várom. Egy jó kis gála meccset. Rá is férne a csapatra egy kis örömfoci, de ehhez a játékosoknak is fel kell pörögni. Remélem sikerül.

Tippem olyan 4 vagy 5-0, bízok benne hogy a fiatalok mint Dest, Trincao jól fog muzsikálni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 11:16:01

csababarca írta:
2020.10.20. 11:07:08
Még a real ellen se biztos hogy a fradinak drukkolnék, számomra mindent megtestesít az a klub, amiért gyűlölöm a rendszert. Mondjuk előtte se szerettem őket, sőt.

Egyértelműen a barcának drukkolok, és a minél nagyobb arányú győzelemnek.
De szerintem egy szenvedős, 2/3-0 néz ki ebből, vagy egy brusztos 0-0 :D
Az a poén, hogy még a IX. kerületben sem utal semmi arra, hogy egy VVK-győztes klub van a kerületben. Albertről neveztettek el egy utcát felülről, ennyi, egy embert nem ismerek a környéken, aki drukkolna a csapatnak, vagy egyáltalán nézné a magyar focit. Nem érzi magáénak a klubot a helyi közösség, a stadionjukat sokan legszívesebben áthajítanánk az Üllői másik oldalára, az már úgyis Kőbánya. :D Ezzel szemben elmész Barcelonába, és minden a Barcelonáról szól.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.10.20. 11:15:42

tőlem jöhet szembe akármilyen magyar csapat sosem tudnék a Barca ellen drukkolni, szerintem ez nem nemzetiség kérdése, mind választottunk egy csapatot gyerekként, az igazi drukker kitart mellette jóban-rosszban.
Remélem nem a sablon 11 megy fel este, nyugodtan kezdhet Pjanic, Araujo, Puig, Dembele, Trincao. Messire is ráfér a kispad, idén eddig semmit nem csinált. Persze kb Mourinho lenne az egyetlen ember aki Barcelonában a kispadra merné tenni Leot, a hangember Koeman nem fogja meghúzni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.20. 11:07:08

Még a real ellen se biztos hogy a fradinak drukkolnék, számomra mindent megtestesít az a klub, amiért gyűlölöm a rendszert. Mondjuk előtte se szerettem őket, sőt.

Egyértelműen a barcának drukkolok, és a minél nagyobb arányú győzelemnek.
De szerintem egy szenvedős, 2/3-0 néz ki ebből, vagy egy brusztos 0-0 :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 10:52:01

Ez klubfoci. A Barcelonának sem mint katalán csapatnak szurkolok, magát a játékstílust szeretem, ebben semmi jelentősége annak, hogy a klub helyileg hol helyezkedik el (ez a socióknak fontos, a helyi közösségnek, akiknek a szervezet az életük, a mindenük). Ferencvárosi származásúként remélem, hogy jól kitömik a Fradit; ez klubfoci, nincs jelentősége annak, hogy ki honnan jött.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.10.20. 10:38:49

Én egyértelműen a Barcának drukkolok. Sohasem szerettem a Fradit és ráadásul ez egy külföldi csapat, attól még, hogy az NB1ben játszik. Majd a többi meccsen drukkolok a Fradinak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.20. 10:25:07

Kit érdekel hogy magyar? Ráadásul ha 2 magyar van a csapatba. A válogatottnak persze hogy szurkolni kell, de klub csapatnak nem.

Remélem gálázunk egyet, kell az önbizalom a classico előtt.
Tipp: 5-0

Nyilván örülnek ha mellettünk a Fradi jutna tovább, de klubszinten mindig is a Barca lesz az első/egyetlen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.20. 10:21:03

mess2009 írta:
2020.10.20. 09:01:32
a Barcelona ma kiöregedőben lévő (világ)klasszisok és 17-20 éves fiatalok zavaros elegye. ha hozzávesszük a klub mint cég mélyrepülését, a Covid- bércsökkentési huzavonát, egy kis öltöző béli marakodást( Messi -Griezmann) nos akkor a Fradinak : soha jobbkor!
persze ők is csak "tapogatnak" majd most lehet a BL. kaland után egy kis szint elemzést készíteni, hogy mi is kell egy ilyen tornán a _ nemcsak a futottak még kategóriához.
sohasem gondoltam, hogy ilyen dilemma elé kerülök: kinek szurkoljak?! #-o
Szerintem nem kérdés,hogy kinek szurkolj! :)
Nem vagyok Fradista, mégis ma egy magyar csapat játszik ott,és szerintem lehetünk bármekkora Barca fanok, akkor sem illik a magyar csapat ellen szurkolni. Döntetlenben kieggyeznék:) persze tudom, hogy mi a realitás...óriási eredmény volna a Fraditól egy döntetlen, a Barcát, meg ,,szétszednék,,, valahogy most mégis nem haragudnék ha ma nem nyernénk :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.10.20. 09:01:32

a Barcelona ma kiöregedőben lévő (világ)klasszisok és 17-20 éves fiatalok zavaros elegye. ha hozzávesszük a klub mint cég mélyrepülését, a Covid- bércsökkentési huzavonát, egy kis öltöző béli marakodást( Messi -Griezmann) nos akkor a Fradinak : soha jobbkor!
persze ők is csak "tapogatnak" majd most lehet a BL. kaland után egy kis szint elemzést készíteni, hogy mi is kell egy ilyen tornán a _ nemcsak a futottak még kategóriához.
sohasem gondoltam, hogy ilyen dilemma elé kerülök: kinek szurkoljak?! #-o
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.20. 06:59:56

herlius írta:
2020.10.01. 18:59:51
Az utóbbi 10 évben annyit gyorsult a játék és annyit fejlődött a játékosok állóképessége, hogy az a technikai fölény, ami Pep idejében simán elég volt bárki ellen, az ma már nem.
Szerintem egyáltalán nem gyorsult a játék, hanem a nagy csapatok estek vissza annyira, hogy a kiscsapatok meg tudják őket szorongatni. Az az űrfoci, amit a Pep-korszakban játszottunk, ma is nyerő lenne, és ma is rommá vernénk vele a mezőnyt. A gond az, hogy ma ezt már nem tudjuk játszani, a mi játékunk lassult le, és nem a többieké gyorsult fel. A Barcelona játéka akkor igazán félelmetes, ha gyorsan játsszák. Amikor Xaviék egyérintőztek, és eszméletlen sebességgel adogatták a labdát, lekövethetetlen volt a csapat játéka, szinte folyt a labda a pályán. Nem is a játékosaink voltak igazán gyorsak, hanem a labdajáratás, fejben már több lépéssel az ellenfél előtt jártunk, így nem tudtak eredményesen védekezni ellenünk. Hiába támadták le a labdást embert, egy érintésből már adta is tovább a játékszert. Fejben az ellenfeleink előtt jártunk, és ez a szellemi sebesség pedig gyorsabb minden fizikai sebességnél ("egy dolog gyorsabb a fénynél: a gondolat"). Villámgyorsan járattuk a labdát, ami lekövethetetlen volt az ellenfelek számára, így könnyen meg tudtuk bontani az ellenfél védelmének egyensúlyát, megtaláltuk a rést a pajzson, így hiába próbáltak betonvédekezni, megtaláltuk a rést a reteszen, és a védelmük hátába tudtunk kerülni.

Ez a játékfilozófia viszont csak akkor működik jól, ha gyorsan játsszák. Ha lassan játsszák, kiszámíthatóvá, lekövethetővé válik, az ellenfél ki tudja számítani a labda járatását, fel tud rá készülni, le tudja zárni a passzsávokat, le tudnak támadni, és mivel lassúak vagyunk, a védelmüket is könnyedén feltolják ellenünk. Ha 15 éve bárki így feltolta volna a Barca ellen a védelmét, Eto'o-ék, Ronaldinhóék tízet vertek volna nekik.

Mi lassultunk be, nem az ellenfelek gyorsultak fel.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.19. 20:42:31

Vajon miért húzzák a lehetséges utolsó pillanatig a kijelölt meccskeret nyilvánosságra hozatalát, ha neves és nem sérült játékost sohasem hagynak ki?
Válasz küldése